Prikazujem rezultate 1 do 22 od 22

Tema: Mehmed paša Sokolović

Mehmed
    Guest
    ..Eto poxeo i srpski tisak priznavati koliko su Turci bili dobri za Srbe! A to ih je na kraju stajalo zivota!

Ubijen Mehmed paša Sokolović
    Turskog velikog vezira srpskog porekla Mehmed pašu Sokolovića, prema nalogu njegovih neprijatelja, ubio je jedan derviš.

Zahvaljujući Mehmed paši, Otomansko carstvo vodilo je popustljivu politiku prema Srbima, davalo im povlastice za podizanje manastira, otvaranje štamparije i obnavljanje Pećke patrijaršije 1557, čiji je prvi patrijarh bio njegov brat (ili brat od strica) Makarije Sokolović.

U srpskim zemljama podigao je mnoge zadužbine, uključujući znameniti most na Drini u Višegradu.

Krscani
    Guest
    ni tu nema izmedju ustasa i cetnika razlike. Kao sto je Mejmedpasa davao u Srbiji i kapom i sakom, tako je bilo i u hercegovini Katolickim govnarima platio je sultan katedralu u Mostaru.Iz "zahvalnosti"katolicki fratri su sijali mrznju prema muslimanima, a rvacki borci klali muslimansku djecu, zene, starce.....

Ma htio
    Guest
    Sam reci kako su turci prema Srbima bili humani, a kako su se Srbi prema njima ponijeli?? Kad su Turci napustili Balkan Srbi su im unistili 200 dzamija i sve sta bi podsjecalo da su Turci ikad bili u Srbiji.

Iste su se stvari ponavljale sada za ovog srpskoagresivnog rata kad su Srbi gdje god su imali kontrolu, porusili sve katolicke i muslimanske sakralne objekte - KULTUROCID!!

Mango
    Guest
    "rvacki oslobodITELJI" su srusili sve 33 dzamije u Mostaru, u Zahumu su na groblju napravili parkiraliste, pokopane nisu ni prenijeli.Sada se parkira na grobovima.Genocid? U Mostaru su srusili prastaru pravoslavnu crkvu i tenkovima poravnali srpske gfrobove. Genocid? Ne, to kod ustasa nema, jer njihov moral ne postoji ako se radi o tudjim vjerama. Ali doci ce vrag po svoje.Pricekajte.

neuka
    Guest
    i lazljiva, perverzna ovco,

Na od vas okupiranim podrucjima od 1991-1995, ste porusili SVE hrvatsko sakralno - SVE!! osim jedne crkve u Gracacu koju ste pretvorili u svinjac!

U BiH ste porusili SVEdzamije do kojih ste dosli, kao i katolicke crkve!!

Ne spominji i ne lazi!

VI STE PO SVEMU! ama SVEMU bili najveci zlocinci i sada i jos najmanje 50 godina imate ispastati te grijehe... TEK sada pritisak na Njemce od WW2 popusta! Tek su naovom svjetskom provenstvu poceli polako i oprezno pokazivati da su Nijemci, a ne Hitlerovci! Takva sudbina se dogadja vama i tako cete vi jos barem 50 godina ispastati...

izlazi knjiga
    Guest
    "ZLOCINI HRVATSKIH KATOLIKA NA MUSLIMANSKIM GROBLJIMA,DZAMIJAMA, MEDRESAMA"
    Naruci i citaj prije nego sto ××××s.
    Radi se o muslimanskom zivlju. Nisu ih stedili ni rimski ni bizantijski divljacl, jer je mrznja te stoke uslovljena zlobom, zaviscu, pljackom...

izlazi knjiga
    Guest
    "ZLOCINI HRVATSKIH KATOLIKA NA MUSLIMANSKIM GROBLJIMA,DZAMIJAMA, MEDRESAMA"
    Naruci i citaj prije nego sto ××××s.
    Radi se o muslimanskom zivlju. Nisu ih stedili ni rimski ni bizantijski divljacl, jer je mrznja te stoke uslovljena zlobom, zaviscu, pljackom...

sta se
    Guest
    "muslimana" tice, oni su na pogresnom mjestu u apsolutno pogresnom vremenu i najbolje im je da se asiiliraju u evropu ili da sele u Arabiju, Tursku, Afganistan ili tamo negdje.

Prihvatili su u srednjem vijeku da ce preci na katolicizam, katolici su ih pustili da konverziju obave mirno, te nisu kontrolirali i prisiljavali. "muslimani" su to iskoristili i prevarili ih... a na kraju su sami najebali jer su odrzavali nesto sto ne pase niti vremenu a jos manje prostoru evrope, te su ispusili 2 genocida... a sta ce jos?? Inace?? Kako su muslimanski grobovi i dzamije prolazile za Srbima?? Daj malo pricaj iz Stare YU pa WW2, pa sada...Daj malo pricaj... leba ti..

Auuu, jbte
    Guest
    al je meni drago sto su Srbi decimirali Turke i sto su ih proterali u Malu Aziju

Mi kad imamo takvu jako imperiju kao sto su Turska i Austrougarska, onda nas tek niko ne moze zaustaviti.

Kazu da je na danasnji dan 1918. prvi put odsvirana himna "Mars na Drinu" u gradu Nisu, pa da se malo podsetimo:

1918. - „Marš na Drinu” srpskog kompozitora Stanislava Biničkog prvi put je odjeknuo ulicama Niša, tek oslobođenog u Prvom svetskom ratu. Uz zvuke marša pobedonosno je koračala Drinska divizija srpske vojske.

Ostali dogadjaji na danasnji dan:

1865. - Rođen je srpski geograf Jovan Cvijić, osnivač antropogeografije i geomorfologije u Srbiji i Srpskog geografskog društva, profesor i rektor Univerziteta u Beogradu, predsednik Srpske kraljevske akademije, počasni doktor pariske Sorbone i Karlovog univerziteta u Pragu. Veoma su značajni njegovi radovi o migracijama jugoslovenskih naroda, o morfologiji i hidrografiji Dinarskog krša i drugih kraških predela, tektonici i glacijaciji planina Balkanskog poluostrva, studije o Jadranskom primorju, balkanskim kotlinama i poljima, Šumadiji i Panonskom basenu.

1873. - Rođena je srpska slikarka Nadežda Petrović, profesor Akademije likovnih umetnosti u Beogradu i saosnivač „Kola srpskih sestara” :s Branislavom Nušićem:. Njena dela nose snažan, originalan izraz i izvanredno bogatstvo boja. Sačuvano je oko 200 njenih dela, a pojedine slike :„Resnik”, „Autoportret”, „Notr Dam”, „Bulonjska šuma”: ravne su radovima vrhunskih evropskih majstora tog vremena.

1874. - Rođen je srpski arheolog Vladimir Petković, profesor Beogradskog univerziteta, član Srpske akademije nauka i umetnosti i upravnik Narodnog muzeja u Beogradu, stručnjak za srpsku srednjovekovnu umetnost. Dela: „Pregled crkvenih spomenika kroz povesnicu srpskog naroda”, monografije o manastirima Žiča, Ravanica, Studenica, Kalenić i Dečani.

1897. - U Beograd su iz Beča preneti posmrtni ostaci srpskog jezičkog reformatora Vuka Stefanovića Karadžića i sahranjeni u porti Saborne crkve.

1934. - Maloletni Petar II Karađorđević proglašen je kraljem Jugoslavije, tri dana pošto je u Marselju ubijen njegov otac Aleksandar I, u atentatu koji su uz pomoć italijanskih fašista izvele hrvatske ustaše.

Sto se tice Sokolovica Srbija ume da pamti zasluzne i dobrotvore i iz redova okupatora:
    Upravo je primer Sokolovic, koji je po krvi Srbin.
    Medjutim, punokrvni Turcin koje Srbi pamte po dobru, i ciji grob se nalazi u samom centru Beograda bio je veliki vezir Mustafa-pasha.

Bilo kako bilo, meni je najdraze sto Srbi ti koji su slomili vrat i turskoj i austrougarskoj imperiji.

Ali sta se moze, ovi bedaci nezahvalni sto smo im podarili slobodu. Jos uvek rone suze za Ferdinadom i Turcima - neverovatno!

Evo ti
    Guest
    Vreco Govana iz Svedske, stavi sluske i uivaj, ali ne moj da lupas case bre bre bre.

http://www.nasasrbija.co.yu/drvo/pesma4_3.htm

halo,halo
    Guest
    cetnicka budalo! E daleko ste dosli kad jedna ×××××× moze da nabroji sve "velikosrpske zasluge i cuvenosti na pola internet stranice.
    Srbi, cmara nam dajte!!

Jesi li ti
    Guest
    stavio sluske na usi, i da li kuliras, bre bre???

Samo klikni na "Mars na Drinu" i kuliraj.

Dobro, to je bitka u kojoj smo vas strasno pomeli, ali ipak doneli smo vam slobodu na tanjiru, nezahvalnici jedni.

Mars preko Drine
    Guest
    U tri picke materine.
    Govno vlasko, to je pravo ime te "pesme" bre govnjaru.
    I jos nesto mali ciganine: Koga boli kita, koliko se je ciganina rodilo na ovaj dan?
    Sto vas je vise to vise smrdite.
    Mars preko Drine u tri pizde materine.
    Opa bato.
    NO ?!

Zanima me
    Guest
    KAKKVU??? slobodu ste VI???!! nama dali?? Kako Radic kaze, oslobodili ste nas nase love, kulture, i zapadnog stila zivota (demokracije?).

Sta smo mi!!! sa vama dobili?? Ponizenje, pljacku, okupaciju, orijentalizam, primitivnost, divljinu, siromastvo i prekid prirodnog razvoja u skaldu sa zapadom... To i jos dosta drugih govana smo mi sa vama dobili! O KAKVOJ ti slobodi govoris???

A kako ste vi prosli sta se sve to zakuhali?? 1/3 stanovnistva vam izgine...A da kojim cudom niste imali srecu da ste se nasli na strani pobjednickih interesa (Velika Britanija, Francuska, USA itd) danas vas ne bi bilo...

Inace na danasnji dan se je rodilo masu ciganskih govana iza Drine... sta ne ides po maticarskim knjigama Srbije (ako su vec postojale?? ili je to nesto sta ste naucili od Hrvata poslije 1918??) pa da to tu nalijepis...

Da li si gledao kako su vasi gazili svoje? Kako usrase masakriraju jednog srpskog zarobljenog i ranjenog a dok place?

Vi ste imali veze
    Guest
    sa zapadom, istina je. Bili ste vjekovima (stoljecima) austijski konjusari.Istina je i da smo mi bili na strani pobjednika, Franzuza,Engleza, Rusa, onda jos postenih Amerikanaca, sa kojima smo se rame uz rame borili protiv SS-ovacai ustaskih koljaca. O vasoj kulturi svjedoci Jasenovac i to za vjeke vjekova (za sva stoljeca).
    Istina je it da smo mi kao naivan narod i od vas nesto naucili. Naucili smo i mi kako se kolje, ali vase koljacko savrsenstvo jos nismo dostigli!

Ti dobro
    Guest
    znas da je Hrvatska bila do 1918 dio Austrijskog carstva - u ono vrijeme najprogresivnija drzava na svijetu, zajedno sa Ceskom, Slovackom, Madjarskom, Slovenijom, juznom Poljskom, Vojvodinom itd...

Mi smo 1918 imali 85% Austrijskog standarda...

Ja sam spomenuo WW1 kao prekretnicu i opisao kakvu smo mi "SLOBODU", kako ti kazes, od vas dobili! Bljujemo se mi na takve slobode...neka vam ostane zauvjek iza Drine...vama odgovara... i neka vam je... Zapadno od Drine je vise nikad necete izvesti - budi siguran!

Vi ste nas STRASNO unazadili vasim - u prijasnjem i ovom postu navedinim bljuvotinama, a jos najgore je to da vas se nismo mogli rijesiti drugacije nego klanjem... koje ste VI odabrali kao sredstvo komunikacije... bez ikakve druge mogucnosti/alternative...

Bilo pa proslo... i NIKADA SE VISE PONOVILO!!! za nekoliko desetljeca...mozda i za jedno i pol cemo donekle uloviti prekinute korijene... a vi?? za 30-50 godina mozda ulovite YU korijene koje ste imali sa nama... kao jedinim kontaktom sa zapadom...

Ne mozes
    Guest
    da se boris protiv cinjenica, a cinjenica glasi da su vam Srbi u VELICANSTVENOM Marsu na Drinu doneli slobodu (iako ste na Drini dobili po picki, ali sloboda je vajda krajnji cilj).

Prema tome, himnu "Mars na Drinu" trebate da uvrstite u skole kao obavezno stivo, i da pevate do neba.
    Ako ne znate reci, ja cu da se potrudim.

Eto, tim marsom sjebali smo vam one smrdljive austrijske podrume i konjisnice i postavili vas u istu ravan sa nama - ravan pobednika.

U pravu si, i ne samo vama, podarili smo slobodu i svim aostalim narodima iz crne monarhije. Mi kad delimo slobodu, delimo je oberucke - "beg nikad nije bio cicija", bre bre bre.

ovco
    Guest
    neuka.Ti bi zelio da za 10-15 godina uhvatis neke "prekinute korjene" a nije ti jasno da cete vi RVATI biti od HRVATA iskorjenjeni.RODIJACI su se popeli na ××××× cak i HDZ-u

Pa ja
    Guest
    bi predlozio Srbima da uvedu "mars na Drinu" (u pizdu materinu), kao srpsku himnu! Tako da Drina postane i ostane srpski vjecni nedosnovani san!

Ne znam u cemu
    Guest
    je problem?! Pokusavam nekoliko puta da objavim tekst bez uspeha.

Well, nije ni bitno, jer sam i onako vec poduze imam exit strategy.

Ako mi je dozvoljeno da slusam nacisticki proliv i bljuvotine drugih (o bos. muslimanima kako su se nasli na pogresnom mestu, i sve najcrnje o mom narodu, e.g.), a meni nije dozvoljeno da odgovorim, onda u toj igri me vise necete videti.

E pa gospodo, valjda hocete da vam podizem brojcanik poseta, a da nista ne kazem... pa dobro, imam da kazem kako je to vec neko rekao pre mene, "JADNI SKUPE, OSTAVLJAM VAS TAKO RUZNE I GLUPE, ××××× LI VAS SVE U DUPE".

Uh
    Guest
    Pa i vrijeme bi bilo srbine, da nestanes sa ovoga weba,jer si dokundiso svima. Od tebe se nemoze ni prdnut, a da ti ne dotrcis i pomirisis.

Nemoj srbine
    Guest
    da "bezis", a kome cemo da se rugamo, ako ne bude tebe?
    Ajde budalo, ostani bre jos malo, da cujemo tvoje ciganske misli.
    Da nam uvecas broj posjete ovom forumu?
    ××××te, kako si glup. Samo ti marsiraj preko Drine u tri picke materine pa tamo ××××j koliko hoces.

Pravila postanja

• Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •