Stranica 1 od 2 12 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 36

Tema: Srpski antisemitizam

Fredies motherfucker
    Guest
    Uoci Drugog svjetskog rata u Srbiji je bujao i razbuktavao se antisemitizam, pri cemu su glavni generator bili fasisticka stranka “Zbor” Dimitrija Ljotica i visoki crkveni velikodostojnici, kao i crkveni tisak. Ljotic je huskao srpsko pucanstvo ovakvim izjavama i pisanjem: “Eksploziv u srcu svome Jevreji upotrebljavaju za hriscanska drustva da ih razore i u propast bace. U svim domenima ljudskog zivota oseca se razorna delatnost jevrejskog duha”. Pa onda ovo: “Jevrejstvo pojavljuje se kao jedna drustvena i nacionalna opasnost, koje se treba sto pre oslobadjati”. Uzor i ideal za Ljotica bio je vodja Treceg Reicha i velicao ga je ovako: “Hitler je orudje promisla Bozjeg. Ali orudje koje se vise zaustaviti ne moze do potpunog ispunjenja postavljenog mu zadatka”. Veliki broj pravoslavnih svecenika bili su vrlo aktivni clanovi “Zbora”. Najistaknutiji medju njima bio je glavni ideolog pravoslavlja i antisemitizma u srpskoj crkvi episkop Nikolaj Velimirovic, koji je vec 1934. godine dobio od Hitlera odlicje. Vjerojatno u znak zahvalnosti on je 1935. u svojoj knjizici o sv. Savi pisao: “Mora se odati postovanje sadasnjem nemackom Vodji, koji je u XX. veku dosao na ideju Svetog Save i kao laik poduzeo u svom narodu posao koji prilici jedino svetitelju, geniju i heroju”. Nekoliko godina kasnije - 1939. - on javno propovijeda rasizam: “Mi smo ljudi arijevske rase, kojoj je sudba dodelila pocasnu ulogu... da plemena slabije rase i nize vere ne bi...”. U “Glasniku Srpske pravoslavne Patrijarsije” nisu bili rijetki slucajevi ovakvog pisanja o Zidovima: “Jevereji su neprijatlej lukav kao zmija i opasan”. U tom listu objavljene su i ove izjave ondasnjeg patrijarha Varnave, dane njemackim novinama 1937. godine: “Fuhrer vodi borbu koja sluzi na korist celom covecanstvu”, “Bog je poslao nemackom narodu jednog dalekovidnog ”Führera. Mi verujemo njegovoj iskrenoj reci". Nesto prije toga Varnava je nazvao sovjetsku vlast “zidovskom varalickom bandom”.

Freds motherfucker
    Guest
    Samo Otrov Srpskim sovinistima i nacistima!

Freds motherfucker
    Guest
    Kako rekoh, ja nudim nesto interesantno, do sad brizljivo cuvane tajne, novootkrivene... pa da se malo o njima podiskutira ili da pod normalnim uvjetima...zastare...

Freds motherfucker
    Guest
    Kako rekoh, ja nudim nesto interesantno, do sad brizljivo cuvane tajne, novootkrivene... pa da se malo o njima podiskutira ili da pod normalnim uvjetima...zastare...

Freds motherfucker
    Guest

Freds motherfucker
    Guest

Freds motherfucker
    Guest

Fredies motherfucker
    Guest
    Bog te mazo Fred, al si bio aktivan na forumu...ubacio si nekoliko stotina novih tema u rekordnom vremenu! Nadam se da mi neces i ovaj zadnji nik prisvojiti..."MARAKOS" ti prepustam ako te veseli...jos ima nakakv PRAVI prizvuk"!!

marakos
    Guest
    eto da pokusamo!

marakos
    Guest
    Fred, Pusti!

Fredies motherfucker
    Guest
    Fred, Fred!!!

Fredies motherfucker
    Guest
    spremni!

MA KOGA OVO TOLIKO..
    Guest
    ...IZLUDJUJE?? tEBE FRED?

eto...
    Guest
    ...da vratimo stvari na svoje mjesto!

eto...
    Guest
    ...da ponovo vratimo stvari na svoje mjesto!

eto...
    Guest
    ...da opet vratimo stvari gdje trebaju biti! A Fred zar zaista ne mozes prokljuviti nikakav drugi nacin da istaknes svoje misli osim ovakve djecacke impulsivne destrukcije?

eto...
    Guest
    ...da vratimo opet stvari gdje im je mjesto!

Crusader
    Guest
    LAZ!
    Zasto bas sada morate da to iznosite!Svet nas je odavno svrstao na stranu saveznika,znaci imao je interesa da to uradi!Koga je sada briga sta smo mi zaista radili?Bilo pa proslo,zar ne?

Fredies motherfucker
    Guest
    Da, ako niste znali! Tako je to bilo!

FREDS MOTHERFUCKER
    Guest
    Da tako je Fred! Zar ne?

do zadnjeg...
    Guest
    ...daha!

B O R I S
    Guest

S T E V O
    Guest
    Zidovi su krivi za najveci deo problema kojim se svet danas susrece! Tako i za 9/11. Njih treba da se pritisne i mnogo problema ce da se rese sami od sebe!

srbin
    Guest
    Jebm ti mater ustasku u ××××× i ne samo tebi vec svima vama.
    Za vas je samo noz.Metak je previse skup za vas gamadi posrana! )

FREDD
    Guest
    Vidi ti ovog cetnika! Sta ti bi "Srbine"?

Slične teme

1. Srpski
    By Vojvoda Stepa in forum Arhiva
    Odgovora: 2
    Posljednji post: 20-12-2007, 10:43
  2. Srpski ovčar
    By Vojvoda Stepa in forum Psi
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 21-12-2006, 19:19
  3. Srpski diplomati
    By Miole-Diplomata in forum Politika
    Odgovora: 6