Prikazujem rezultate 1 do 18 od 18

Tema: Srbija šalje optužnicu zbog zločina u Bjelovaru 1991.

MIROSLAV FLEGO
    Guest
    Beogradski B92 prenosi izjavu Brune Vekarića, glasnogovornika Tužiteljstva za ratne zločine da je podignuta optužnica za ratni zločin počinjen nad pripadnicima JNA u rujnu 1991. u Bjelovaru, ali o detaljima ne može govoriti "zbog tajnosti postupka".

(Opa bato!)

Povod tome je emisija emitirana u petak na večer na RTS-u, u kojoj je bilo govora o, navodnom, ubojstvu oficira i a u vojarni Božidara Adžije u Bjelovaru nakon "višednevne blokade i oružane borbe s hrvatskim formacijama".

**********Haag šutio***********
    Veritas navodi kako su obitelji ubijenih oficira podnosili Haaškom tužiteljstvu zahtjev za pokretanje istrage, ali Haag to nikada nije učinio. Također se navodi kako su u Bjelovaru potom i u Varaždinu procesuirani počinitelji, ali dva puta nepravomoćno oslobođeni "zbog nedostatka dokaza iako je zločin nesporan".

Uh uh uh, al vas meca ova nova demokratska vlast u Srbiji, i vas i Hag! (Kakav ××××× Milosevic, taj je prijateljovao sa Budjmanom.)

A ovi novi mangupi petooktobarsi mecaju polako, na tenane, ali ubitacno i u pravom trenutku. Narod kaze "ladna voda breg nosi".
    Secate se tajminga za proslavu "oluje". Al su vam zavalili samarcinu!
    Ko zna sta manguip jos imaju u fijoci, ha VGSe?
    Leleee boskeeeee!

E budalo Miroslave
    Guest
    Kuku lele tebi ciganski opancaru.
    ××××ga, idi u Srbiju pa se buni tamo, zasto salju govnjare u tudju zemlju?
    ××××te, pobili dosta opancara ali ××××ga, ostalo dosta njih za drugi put.
    Doci ces i ti na red mali vlajo, pa ces viditi da se ne isplati napadati tudje zemlje.
    Mislim da je najbolje za tebe da ides preko Drine u tri pizde materine.

Ovako je bilo..
    Guest
    ... JNA i Cetnici tuku Vukovar, Vinlovce, Osijek i cijelu istocnu Slavoniju, probijaju u srednjoj, Zadar visi o NITI, Karlovac takodjer, Petrinja pala, Sisak granatiran, Hrvatska groznicavo pokusava organizirati obranu sa lakim naoruzanjem bez regularne vojske, sa mladicima-dobrovoljcima U TENIZICAMA I TRAPERICAMA.... Srbi siluju cijelu Hrvatsku... :

Šimić je potvrdio da je večer prije 29. rujna 1991. godine zajedno sa Stjepanom Budinskim, zapovjednikom Kriznog štaba, i predsjednikom općine Stanislavom Pavlićem do kasno u noć pregovarao s pukovnikom Rajkom Kovačevićem i kapetanom KOS-a Dragišom Jovanovićem.

Oni su glatko odbili sve naše prijedloge o predaji, nakon čega smo oko 23 sata napustili vojarnu kaže Šimić.

Zatražio predaju
    No, kako je tadašnja jugoarmija već u 6 sati ujutro 29. rujna ponovno počela provocirati, Šimić se telefonom pokušavao s Kovačevićem dogovoriti o prekidu vatre.

Ovako je bilo...
    Guest

Budući da se Kovačević nije odazivao na telefonske pozive, Šimić je došao pred vojarnu i megafonom od Kovačevića zatražio predaju, ali je umjesto odgovora iz vojarne uzvraćeno vatrom.

Kovačević me oko 16 sati nazvao, ali mislim da je to učinio pod pritiskom generala Andrije Rašete od kojega sam tražio neka urazumi Kovačevića koji mi je rekao da su pozvali zrakoplovstvo i da idu dokraja.

Odgovorio sam da imaju pet minuta za predaju. Nakon toga više se nisam čuo s Kovačevićem niti sam bio u vojarni nakon njezina pada, kako mi se to želi imputirati tvrdi Šimić dodajući da s navodnim smaknućima nema nikakve veze.

Poslije su Hrvati razbili otpor tih usijanih glava u Bjelovaru a vodja Simic?? upucao je Kovacevica i tog drugog...Jovanovica sa dva metka u glavu svakom! Eto tako je to bilo!

Hrvatima je trebalo oruzje za obranu (sta im je JNA) zaplijenila, a nije htjela pregovorima mirno vratiti! HR je bila prisiljena upotri××××ti silu!

U Varazdinu se je general predao (zaboravio mu ime), i lijepo je bio pusten kuci sa svim oficirima i regrutima... ove dvije ×××××× su izabrale drugi put... i ×××× ga!

Ma rubbish
    Guest
    covece. To je vasa verzija.
    Ovo vas ××××:

>>ali o detaljima ne može govoriti "zbog tajnosti postupka". <<

Oprem jako jako dobro!

sta bi
    Guest
    sad?? Kakve tajnosti... Sa Hrvatskog teritorija su se pocele na silu (jer nije islo milom), OSLOBADJATI JNA kasarne (Trojanski konji po cijeloj HR!). Neke su se fino i civilizirano predale i ljudi su fino i bez problema ili bilo cega bili pusteni kucama... gdje god da su zivjeli na "nasim prostorima". Neke su pak glave bile previse usijane i isli su se boriti - ?? Ne znam sta im je to trebalo? To samo oni znaju. Mogli su fino i bez problema ostaviti sve pravim vlasnicima i otici kuci! Kao Trifunovic (geberal) sa Varazdinskim korpusom. Nazlost, zaista NAZALOST! u Srbiji je pobljuvan i sada kao penzioner zivi u najvecoj bijedi! Milsim da bi ga Hrvatska morala zbrinuti bar toliko da zivi kao covjek - recimo sa 400 - 500 € extra mjesecno! Vremena su bila malo komplicirana a on je onda donio PRAVU odluku! Tako su SVI trebali - i sve bi bilo puno bolje... HR bi bila naoruzana - Srbi bi 2 puta razmislili da li da idu na HR ili ne - tj. da pregovaraju... I za sve bi sve bolje proslo...ovako ??...

pa recite ustase
    Guest
    gdje niste klali !!

500 €
    Guest
    ko to ima u Hrvatskoj ako nije pljackas, politicar, skutor, koljac, ustasa, katolik i HDZ-ovac. Jasno da nepismeni zastupnici u Saborzu imaju i vise, ali oni su pljackasi...

BEZ OBZIRA
    Guest
    Koliko imaju HR penzioneri, Trifunovicu bi trebalo toliko dati - po meni!

Znas ti nas Malmoite da smo mi iz tog korpusa (izmedju ostalog) zaplijenili/oslobodili haubice od 203 mm!!! I to 6 komada! Mi smo ih nazvali "URAZUMITELJICE"! Srbi su uzeli elektorniku i nisanske sprave i bili uvjereni da ce nama trebati barem 2 godine da ih osposobimo za upotrebu! Nama je trebalo 6 DANA!

No da li ti znas da samo nagadjenje da ce Hrvati mozda na odredjeni front dovuci te haubice je Srbe dovodilo u OCAJ i PANIKU!! Samo jedan podatak: kad takva granata padne 50 m od tenka on se prevrne! Nije bilo bunkera niti uporista (na kojeg se je okomila) kojeg nije sravnila sa zemljom!! EEEE koliko su te haubice pomogle da bude manje granatiranja HR gradova... ali nasi su ciljevi (Hr gradovi) UVJEK bili veci i MNOGO vrijedniji od vasih (sela, stracare, brvnare itd) ! osim toga vi ste gadjali civile, a mi vojne ciljeve! NO - kako rekoh! Trifunovicu bi trebali Hrvati omoguciti pristojnju starost! Bio je castan neprijatelj! I sta je najvaznije: NIJE bio zlocinac! NITI U SNU!

Dakle, o
    Guest
    detaljima optuznice se jos ne moze govoriti "zbog tajnosti postupka".

Au, cni VGS-e, kad jos detalji vide svetlost dana, leleleleee
    A do tada pogadjajte sta je u optuznici.

Kako vas ovi novi petooktobarski mangupi mecaju, divota posmatrati - "in media res", ili "pravo u sridu" sto bi rekli Dalmatinci.

Jednom na HR radio sam cuo "Tudjmana najvise brine srpska oporba". Sad vidim i zasto. ×××× ga, on nije imao dil sa oporbom. Secam se i kako je Mesic bukvalno popizdeo 5. listopada 2000.

Interesantno, u srpskim medijama ni reci o doticnoj optuznici! PREMUDRO!
    A onaj koga svrbi nek se cese.

samo da
    Guest
    mi je znati, koje li ce to strahote sa HR strane izaci na vidjelo! Sigurno da su Hrvati napali sami sebe, sami sebe unistavali, - odlucili se na igru - ajde da se igramo rata - ozbiljno - pola su "PLAVI" - pola "CRVENI"...

Ko zna .... a nisu mogli igrati igru jer im se je nasred puta isprijecio mirotvorac SRBIN, pa su ga morali bombardirati, ubijati, klati...uvjek im je bio na putu..

Da li tako nesto treba izaci na vidjelo?? Zivi bili pa vidjeli...

hahaha
    Guest
    Grgo kopitaru stari cigajnski pametniji si kad nisi tu i kad te zvalje ne otvaras jer si bio i ostao stari okorjeli usrasa koji svoju vraziju rasu misli posvetiti.Vi ste u stanju od djavla glumiti sveca samo onome ko nije nikada cuo za vas ali posto je vas stara istorija prestavila kao najvece zlocince Balkana djaba se grga doro trudis da postanes svetac kad ti je djavo otac. )

Joj hahaha
    Guest
    Govoreci o ×××××nima, u koju kategoriju spadas ti?
    Daj reci nam, mali vlajo, da se vise ne sekiramo o tvojem pticjem mozgu.
    E bre dzoko, boli bez domovine. Jeli tako ×××××ne vlaski?

Uh
    Guest
    Ovo je jedan od najboljih dokaza da su srbi mentalno "uzbuden" narod. Cuj, podnesena optuznica za zlocine u Bjelovaru. Trebali su i zbog Vukovara. Tamo ih je poginulo na vagone.

hahaha
    Guest
    haha joj ×××××ti jadna li vam mati , branili bi se ali vam mozak nedostaje ma mlatite samo da se istresete da vam bude bar malo lakse kao ludom posle nervnog sloma.Samo vi skakucite ko vas ×××× kad ste se dali roditi u konjusatrskoj rasi. ) )

zato
    Guest
    se i kaze glup ko konj )

Daj bre
    Guest
    Srbine... lupi nesto date se moze sevit... gubimo inspiraciju, volju... trabunjas - samo trabunjas...

Nirvana
    Guest
    Ama kaze se "Glup ko Srbin" ili "Glup ko Sumadinac" ili "Glup ko carapan" ili "Glup ko paprikar" ili "Glup ko prestolonasljednik"

Slične teme

1. aa koji vrag stalno ovo s vampirima šalje?!?!?!
    By jaje in forum Zagreb i okolica
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 27-06-2007, 08:09
  2. Odgovora: 35
    Posljednji post: 29-06-2005, 02:21
  3. Odgovora: 10
    Posljednji post: 27-11-2003, 15:24
  4. Odgovora: 13
    Posljednji post: 16-10-2003, 07:54
  5. Vocin 1991
    By ICTY in forum Politika
    Odgovora: 3