Stranica 1 od 2 12 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 47

Tema: POSTROJENA LEGANDARNA 204 BRIGADA U VUKOVARU

Senior Member
    Datum registracije
    Jun 2002
    <font face="Times New Roman" size="+1" color="red">
    Pripadnici 204. vukovarske brigade, najvećim dijelom u civilu, jučer su se svečano postrojili na vukovarskom stadionu i tako obilježili 15 godina od ustroja ove legendarne brigade. Samo su zapovjednici nosili nove odore, neki od vukovarskih branitelja izvukli su stare ratne odore iz ormara, dok je većina na postrojavanju bila odjevena jednako kao onih dana kada su se uključivali u obranu Vukovara u trapericama.
    Ponosni dani
    O ratnom putu brigade i problemima koji su je pratili nakon završetka rata govorio je njen ratni zapovjednik i umirovljeni stožerni brigadir Mile Dedaković Jastreb.
    Želim zahvaliti svim braniteljima, članovima njihovih obitelji koji su dali sebe i dijelove svoga tijela za stvaranje slobodne Hrvatske. Ponosim se teškim danima koje smo proveli zajedno, ali i time što smo danas zajedno rekao je. Dedaković je izrazio zadovoljstvo što je na postrojavanje došao velik broj branitelja iz cijele Hrvatske, kao i onih koji su ostali bez ruku ili nogu, ali su željeli jučer biti u Vukovaru.

Prošlo je nedopustivo mnogo vremena, ali mislim da je moralo sazreti vrijeme i poklopiti se više elemenata da se organizira postrojavanje. Trebalo je vremena da veleumni shvate da postoji Jastreb i Mladi Jastreb, da se usklade razni popisi i slično. Bitno je da je sve prošlo u redu i da nije bilo nikakvoga bojkota rekao je komentirajući podatak da se 15 godina čekalo na postrojavanje. Napomenuvši da je bilo ratno vrijeme i grad se branio na više punktova, da je bilo više popisa i da su stalno jedni dolazili a drugi odlazili, predsjednik Stjepan Mesić je pokušao objasniti zašto se čekalo 15 godina s postrojavanjem brigade.

Uza sve to trebalo je i političke volje da se postroji brigada koja je pomogla ne samo da se obrani Vukovar nego i da se obrani cijela Hrva</font>

Senior Member
    Datum registracije
    Jun 2002
    <font face="Times New Roman" size="+1" color="red">

Uza sve to trebalo je i političke volje da se postroji brigada koja je pomogla ne samo da se obrani Vukovar nego i da se obrani cijela Hrvatska rekao je Mesić.

Nepravda i ovlasti
    Kao razlog što je manji dio pripadnika brigade bio postrojen u odorama Mesić je istaknuo vrijeme ali i troškove te dodao da je svečanost organizirana radi biti stvari, a ne vizualnoga dojma.
    Ne mogu ispraviti nepravdu koja je načinjena Dedakoviću i promovirati ga u generala, jer nemam zakonskih ovlasti za to. Isto tako ako se traže isprike za učinjeno Dedakoviću i Borkoviću, onda to trebaju napraviti oni koji su i odgovorni za to rekao je Mesić.

</font>

koljaci
    Guest
    slave i zale za proslim vremenima.Nema
    noza, nema slave, nema ali ni ostvarenih zelja.Borba im je odnijela mogucnost za pljacku.Opljackali su oni koji se misu borili.

Nas Srbne
    Guest
    Vidis oni su u trapericama krenuli u obrano od srpskog agresora... slomili JNA kicmu - gardijska oklopna divizija ostala bez 350 tenkova... Vi na Vukovar ispalili oko 400 000 granta, a za to vam je trebalo 3 mjeseca... usli ste u Vukovar kojeg ste TOTALNO razorili - a u medjuvremenu se je Hrvatska naoruzala...i???

I... dalje znamo...

Ko je bio koljac?? Pa jasno VI! Pobili na hiljade civila... unistili SVE!! to rade samo koljaci...

Mi smo Knin majstorski osklobodili..

O kojoj
    Guest
    Pljacki ti tu nas Srbine govoris?? Vi ste u vukovaru devastirali sve, a ako je ISTA ostalo cijelo, to ste odnjeli u Srbiju.

Pobili ste sve zivo, razorili sve moguce...

Nemoj se praviti da ne znas da su iza Arkanovih i drugih cetnickih hordi u 1991 uvjek isli sleperi koji su sve opljackano vozili u Srbiju!!

Kako je u Malmeu?? Tamo nemoze da se pljacka kao 1991 u Hrvatskoj!

"Slomili
    Guest
    JNA kicmu, pa pretrpeli poraz od iste i izgubili Vukovar"(!)

Boze ludaka!!!

Slomili su kicmu kurcu od ovce.

Ni NATO nije uspeo nista da naskodi, sem sto je pogodio poneku limenu maketu aviona, poneku maketu tenka, poneku napustenu vojnu baraku, mislim kad pricamo o vojnim ciljevima.
    A to im je bio osnovni cilj - da uniste JA.

I na kraju, ××××s to, bilo pa proslo, sad pobedjuje Mitar Miric u Hrvatskoj, i onaj ko ga angazuje.
    To je ono sta se danas racuna.

Parmak
    Guest
    Jedino Srbi mogu ovako govoriti poput onoga sto se javlja pod "koljaci"
    Jer poznato je da su Srbi lazovi i to tako dobri da slazu sami sebi i u to vjeruju.

To nema nigdje na svijetu, sto srbin moze.

Bravo brale, sad samo pocni u to vjerovat.

koljaci
    Guest
    ste uvijek bili, pocevsi od Jasenovca pa do danas. Da li je to cinio za vas Luburic i Francetic ili Gotovina sa Norcem, sve je isto. To zna svijet i to se ne moze zatajiti, sakriti...
    Moguce je da danasnja rulja od Tudjmana i kompanije oprevarenih, zali za izgubljenim vremenom i mogucnostima. Vise nema sta da se pljacka, otima....ostali "borci" bez zadatka, bez "posla", bez kruva...
    ..pa udari malo slavlje, brigada, zastave znacke, spomenici, himne, vijenci.....sviranje kurcu, sto rece ovaj gore.....

Cuj, lazovi!
    Guest
    Pa da li ima vecih lazova danas od onih koji su izmsilili Gospino ukazanje, i onih koji su SLAGALI iracko oruzje sa masovno unistavanje???

A zna se odkud dolaze te laze. Sigurno ne iz istocne hemisfere, niti od budista, miti islamista niti pravoslavaca.

Dnas najeci lazovi su trijumvirat Bush, Blair i papa. Rekao bi i da su najveci lazovi svih vremena s obzirom na posledice njihove lagarije.

Uostalom,
    Guest
    zar nije laz vrlina?
    Ako se time sluze predvodnici moderne civilizacije, onda je to VRLINA, valjda, NO?

E moji
    Guest
    ×××××ni, skinite paucinu sa ociju, progledajte okolo - malo dalje od susedstva, pa vidite u kojem mi moralnom mraku zivimo, pa ce vam se valjda ukazati da optuzivati neku sicu za laganje je isto sto i optuzivati nekoga da te prsce dok plivate u moru. Ili recimo optuzivati suseda za kradju kokoski u ratnim uslovima. HAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

I na kraju,
    Guest
    tip pod imenom "koljaci" vam je lepo objasnio, a vi ×××××ni ga ne razumete.

Hajde da vam nacrtam. Covek misli na sve one tajkune kojima je rat doneo silno bogatstvo - trgovina ovim, trgovina onim, lov u mutnom, partijska podobnost, familijarna podobnost...

Da li je sad jasno ista ili da rasclanjujeom na proste cinioce???

Švedski Srbine
    Guest
    Da li naš Švedski Srbin znade kolika se je vojna sila obrušila na te dečke u trapericama i tenisicama - koji su imali nešto protuoklopnih sredstava? a sve ostalo su otimali toj slavnoj JNA? Da li se naš švedski Srbin sjeća kako su Srbi bacali cvijeće pred tenkove koji su išli put Vukovara?? Da li se sjeća nas Švedski Srbin koliko je tenkova išlo na put bez povratka? Mi znamo da se 350 komada nije vratilo. Mi ynamo da je na Vukovar ispaljeno oko 400 000 granata (na kojih 10000 ljudi koji su tamo bili zarobljeni - dakle 40 po covjeku)

E moj Švedski Srbine!

Ma ti znas
    Guest
    ××××× moj. Kako ti mozes da znas kad si odmaglio beste noge posra vas guzica.

Ono sta mi svi znamo to je da je Vukovar pao i da ste tu bitku izgubili. Izgubili ste cak i od one armije u kojoj se desila velika izdaja.

Ne seri bre vise, nego se prilagodjavaj konacno duhu vremena, sto kaze tvoj predsednik, pa da pricamo ko stvarno danas pobedjuje. Eto, ja sam pomenuo Mitra Mirica, Karleusu... Koga ti imas?

Pa svi
    Guest
    Znaju da je Vukovar pao, tj. da ste ga uspjeli osvojiti. Ali pod koju cijenu? stup slavne JNA je tamo bio osramoćen, ismijan, koliko sirove sile je upotrijebljeno za te decke u tenisicama - i koliko je vremena za to upotrijebljeno! A koliko vas je tamo izginulo?? EUUU... Uglavnom to je bila žrtva Hrvatske i dokaz kako se brani domovina, i dokaz da Srbi dalje proći neće. Mi smo dok je ta kanonada na Vukovar trajala 3 mjeseca nabavljali oružje po svijetu. U međuvremenu se je dogodio i Dubrovnik (i škabrnja) - poslije je toga je Hrvatska bila priznata i bilo je pitanje vremena kada ćete sve šta ste osvojili i popljačkali vratiti, MILOM ILI SILOM! U početku nije išlo milom, ali ste se opametili i vratili Vukovar milom. Eto tako je bilo naš Švedski Srbine!

u ovoj rubrici
    Guest
    se javljaju samo vojni strucnaci, stratezi i sa srpske i sa rvacke strane. Zidovi,zidovi..njima zahvalite!Da vam ne bi Izraela i njegove smutke jebali bi se i jedni i drugi.
    Naravno "pobjednicka strana" je glasnija, ali u njoj pobjednii ostase samo bjednici.
    Bez novca, bez posla, bez stana, bez prava...brojite samo samoubistva iz redova "pobjednika". Da su znali da ce od domovine dobit samo znacke i diplome
    bjezali bi i oni sa bojista.Razbojnici koji danas sjede na mocnim mjestima ne znaju ni gdje se je vodio rat. Oni znaju gdje se moglo pljackat.

Esop
    Guest
    <font face="Courier" size="+2" color="blue">
    " GLEDAM U NEBO PROLAZE VEKOVI,
    BOJEVA LJUTIH JEDINI LEKOVI..."

A sada prenosimo TANJUGOV report o padu ustaskog legla VUKOVAR :

" Povest ce slaviti jos jednu velicanstvenu pobedu Jugoslovenske Narodne Armije, nada krvolocnim ustaskim koljacima.
    Danas je u oslobodenom Vukovaru pronadeno 93 srpska deteta iz srpskog vrtica sa prerezanim grlom od uveta do uveta. Znas se tko je to pocinio i evo zasto se JNA morala umesati.
    Ovi necevecni ustase, opljackali su sve
    sto su mogli pa su cak i lokalnu bolnicu
    potpuno devastirali tako da su srpski humanitarni dobrovoljci morali spasavati ranjenike i zbrinuti ih na poljuprivrednom dobru OVCARA.

Historija ce pamtiti Ova nedjela Ustasa
    nad neduznim srbima iz Borova naselja gde su poklana ta nevina deca. Teska secanja na nevine zrtve iz Jasenovca ovde u ovom masakru nad nevinom decom Vukovara su prevazidena.

Nikada, nikada vise VUKOVAR nece biti ustaski grad."

I ti kazes bolan, da se ga ustase opljackale i unistile.

Ala ti plajvaz, bato. </font><br><hr><font face="Courier" size="+1"> Sve voce je zabranjeno jer je kiselo</font>

Sve sve, ali
    Guest
    meni nije jasna jedna stvar, kako bre da umlatite 350 komata tenkova sa tenisicama???

bilo bi
    Guest
    .. interesantno dokučiti dublje u mozak našeg srbina iz Malmoea. Toliko tona debelodugačkih ispušiti i to na SVIM, ama SVIM poljima, a on samo pokušava neke obrane, kontre, ali nikad, AMA NIKAD niti da posumnja koliko pravo ima u svemu... nikad da posumnja u srpsku svetost i nepogrešivost...a toliko smo ga tu naučili o povjesti, istini, toliko argumenta, činjenica, SVEGA...

Kaži ti nama Hrvatski Srbine iz Malmoea, Švedske, da li ikada posumnjš u stvari u koje si toliko duboko vjerovao, koje si crpio sa majčinim mlijekom? onako malo, malčece? I to naročito kad vidiš šta vas zadesi, a to "dešavanje" nikako da stane, stalno novo, pa novo...itd!

da a
    Guest
    ... šta se tiče tenkova i tenisica, tamanili su ih ti dečki ko u transu! Sjećam se u rujnu, pa u listopadu i još u studenome, koliko su puta Srbi proglasili pobjedu u Vukovaru, a ono Hrvati pustili kolonu tenkova u grad (iZ Trpinjske ceste -INAČE grobljem jna TENKOVA), SRBI POMISLILI - konačno, A ONO Hrvati ih slistili u gradu i pokupili oružje koliko je u njima bilo. Da Srbine naš, 350 komada - što tenkova, što oklpnjaka, ali većina je odšlepana u Srbiju, nešto popravljeno, nešto za djelove i tako.. inače sve je to bilo sirovo željezo. za željezom treba biti VOJNIK, - srpski geđo to definitivno nije! pokazali su kakve su nule kad su im se suprostavili Hrvati sa tenisicama koji su branili domovinu! Da im nije nestalo protuoklopne municija nikada Vukovar pao ne bi!

Druga stvar kojoj
    Guest
    ne mogu da se nacudim je to sto vam vas papo nije udelio jos koji procenat za obucu kad vam je vec udelio za naoruzanje???

Samo je na onih 5 milijardi dolara (verovatno onih od Srba iz Jasenovca), trebao dodati mozda 2% i imali bi ste propisnu obucu.

Idemo dalje, jos si se jednom pokazao kao kontravezan i apsurdan. Koliko sam puta cuo kritike na nas racun da mi Srbi slavimo poraze.
    Pa eto, i ti slavis Vukovar gde ste porazeni, gde ste popusili.

PORAZ, bato!

Vidis
    Guest
    Razlika izmedju Vukovara i vasih poraza je da je Vukovar svojom HEROJSKOM obranom (otporom) slomio kicmu najelitnijim jedinicama JNA, srozao moral cijelom srpstvu, pobljuvao Srbiju u inozemstvu (jer je cjeli svijet vidio sta se u SFRY dogadja ustvari), dao vremena Hrvatskoj da se naoruza (pod embargom), te da obuci malo vojske, a ne da salje omladince u tenisicama na front, sa jadnim naoruzanjem! Poslije Vukovara (i Dubrovnika, nekako istovremeno) slijedilo je priznanje Hrvatske.

I na kraju: VUKOVAR je VRACEN Hrvatskoj i on je u Hrvatskoj, bilo bi to milom ili silom!

Ja sam ti
    Guest
    vec rekao, slomili ste ××××× od ovce. Jeste ali samo u tvojoj masti. Ako ti je tako lakse, pa dobro bre, nemam nista protiv, slavi jbga.

Sto se tice naseg poraza na Kosovu polju, pa i mi smo Turcima slomili kicmu, tako da su zaboravili Srbiju i osvajanja sledecih 70 godina. Nisu ni prenocili na Kosovu nego svi TRKOM kuci. Sta mislis zasto?

Pa eto, i Kosovo je povraceno od Turaka i to u slavnim pobedama krajem 19. veka pod vodjstvom kralja Milana Obrenovica.
    Jebasmo im nanu i u Balkanskim ratovima.

Pa slomili smo kicmu Austrougarskoj, i to kojoj sili, monarhihi BRE BRE!!!
    Srbija i niko vise nije sveo onoliku imperiju na dva patuljka!!!

Ja sam ti rekao budalo, bre jbte, JNA je pretrpela zestok udar vasom i slovenackom izdajom. Drzali ste poluge u toj JNA - zarili i palili.

Da ja tebi postavim pitanje pre nego sto nastavimo diskusiju na temu?
    DA LI TI IMAS PREDSTAVU STA ZNACI IZDAJA U JEDNOJ ARMIJI (ne izdaja jednog coveka), IZDAJA OD DVA KOMPLETNA NARODA KOJI SU DRZALI VISE OD POLA NAJVISIH KOMANDNIH POZICIJA U ISTOJ???
    Hajde to mi dogovori, pa da nastavimo.

Naravno, od tog udarca trebalo se oporaviti i konsolidovati, pa kad smo to ucinili, popusili ste, a Erdut se vise nije ponovio.

Mali vlajo
    Guest
    Ajde reci ti nama, tko je popusio?
    Jebalo ti magare kevu, popusili ste vi hrvatske kurcine.

Pa ZASTO
    Guest
    Niste imali niti mrvice objektivnosti niti tolerancije?? Kad vidis da su naridi definitivno i kompletno odlucili napustiti tu tvorevinu, zasto ne pregovarati o principia...KAKO - pod kojim uvjet9om...da se bre dogovorimo - neka bude bratski... da se ko ljudi i koliko je moguce PRIJATELJI razidjemo???

Vidis SSSR, Cesku itd...

Slične teme

1. NEMA POSLA ZA SRBE U VUKOVARU
    By SAVO in forum Politika
    Odgovora: 34
    Posljednji post: 01-12-2005, 04:17
  2. OTVARANJE SRPSKOG SOKOLSKOG DOMA U VUKOVARU
    By SRPSKI VUKOVARCI in forum Politika
    Odgovora: 7
    Posljednji post: 19-05-2005, 21:59

Pravila postanja

• Ne možeš stvarati nove teme