Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Grubišno Polje: Epicentar tubo folka

MICHAEL PALIJAN
    Guest
    FOLK PARADA Disko "Bilogora" u Grubišnom Polju nova je folk-meka središnje Hrvatske
    Mitar Mirić izazvao delirij u obožavatelja folka

GRUBIŠNO POLJE - DJ Krmak, Sejo Kalač, Maja Marijana, Mišo Davidović, Olja Kerleuša i Vuco samo su neke od mnogih zvijezda i zvjezdica turbofolka koje su u proteklih godinu dana, prodefiliravši grubišnopoljskom diskotekom "Bilogora" u sklopu istoimena hotela, toj diskoteci priskrbili titulu glavne folk ili turbofolk-meke u Bjelovarsko-bilogorskoj županiji, ali i mnogo šire.

Dokaz su tome registarske pločice automobila iz Varaždina, Virovitice, Slatine, Slavonskoga Broda, Siska te BiH, koje su vikendom redovita slika ispred Bilogore. Publika, uglavnom mlađa, do ranih jutarnjih sati euforično prati nastupe svojih ikona, koje najčešće dolaze iz istočnoga ili jugoistočnoga susjedstva.

Tako je prošlog vikenda dupkom ispunjenu diskoteku na koljena bacio stari narodnjački as Mitar Mirić. Već od prvoga takta gotovo tisuću ljudi, podigavši čaše, boce i mobitele u zrak, našlo se u deliriju. Vlasnik diskoteke Davor Prohaska zadovoljno trlja ruke, jer pošto je na početku rnb, blues, soul i sličan repertoar ostavljao polupraznih šestotinjak kvadrata diskoteke, folk je učinio čudo.

Možemo se doista pohvaliti da nemamo nikakvih problema poput pucnjave, tučnjave, droge, nema kamatara, narkodilera... kaže Prohaska. A kako i ne bi kad diskoteku čuva kordon zaštitara, a i policija u civilu neprestano "skenira" teren, što se neće mijenjati ni kad za koji tjedan na tamošnju pozornicu stupi Sinan Sakić.

@@@@@@
    Ma nema zabave bez umetnika sa istoka, ja da vam kazem.
    Ako meni ne verujete pitajte Darija Srnu, valjda on zna sta valja, BRE BRE BRE

sto je
    Guest
    primitivniji narod, to je vazniji FOLK!!

bosnjak*)
    Guest
    Ja sam to od uvijek govorio da je narodna muzika zakon .Sama rijec govori da kakva je ta muzika.
    Bolan ovima depresivcima to ne mozes uliti u pamet kad je on ogranicen svojom gluposcu da mu je u tijesnoj kozi carstvo nebesko.

Dok smo svi slusali narodnu na sve strane i tribine ,koliko smo htjeli na sav glas se orilo gdje god krenes , nije bilo toliko psihopata , manijaka , pedofila , ×××××a , kriminalaca , lopova , ubica , zlocinaca raznih boja i dezena , vec ga je pijesma bas narodna odrzavala zdravim i pokazivala mu sta je najprece u zivotu a to je (ljubav ) ljubav prema svemu sto se krece spijeva se samo u narodnim pjesmama.

Bili smo najzrdaviji narod sirom planete , dok nas nisu ovi svemirci mamuti zapadni iz zlobe gurnuli u rat radi svojih profita.
    Ja isto volim zabavnu muziku ali treba biti dobro urasjena da bi me osvojila a ne neka se samo guli sa dvi-tri rijeci kao priparana ploca.

Narodna pijesma je bojla od doktorske terapije.

Esop
    Guest
    <font face="Courier" size="+2">
    "Ah moj Doro, dobri Doro," sta ga opet drobis umiljato ( kao da si bre iz RS Bosne ?):

...." Bili smo najzrdaviji narod sirom planete , dok nas nisu ovi svemirci mamuti zapadni iz zlobe gurnuli u rat radi svojih profita. "....!!!!

I evo jope: ..." Mrtav Musa po ledini dzipa"..." mrtav pade a ziv kuci dode"... i kazes ti Jarane da su ti "svemirci" naterali Srbe da se dignu da "brane": Vukovar, Sarejevo, Visegrad, Bihac, "republiku Srpsku" i "srpsku svetu Kraijnu" i Jasenovac i Kosovo.

Ja, ja, postoje verodostojne narodne pesme, uz gusle javorove, o tim SVEMIRCIMA , kao ona:...."MUJO KUJE KONJA PO MJESECU"...a danas kada je sveskolika nauka i kultura daleko naprednija da za ici do meseca trebas TURBO pogon, evo ti i novog, kuku lele,
    nacina lajanja.

A majku im i tim SVEMIRCIMA koji " NAS " zavadise, i na kraju balade, samo krv i pusta pesma osta da nam price prica, ko da smo bili gluhi nemi i coravi, pa neznamo se se stvarno ovde dogodilo..?!

Ali pesma narod cuva...VIDOV DANnnnn...
    ( "gledam u nebo prolaze vekovi" valjda turbo skeniras te "svemirce", bojeva vecnih( izgubljenih, sve kao sitan kamen do kamena) jedini lekovi", "kud god pogledam sve mi se vraca ponovo" ( leteci tanjiri, svemirci, ustase, Jasenovac, " svakih nekih 20tak godina hrvati nas masakriraju ponovno") evo ga sada ode i sveto Kosovoooo"....?!

A sad moj Doro, Harmonika i Turbo, tako cemo da ih pobedimo ( i te SVEMIRCE i te proklete USTASE )

ISTA META ISTO RASTOJANJE

ISTA PRICA DRUGO PAKOVANJE

Jugoslavio, Jugoslavijoooo....A Jojjj ! </font><br><hr><font face="Courier" size="+1"> Sve voce je zabranjeno jer je kiselo</font>

opet
    Guest
    ti grgo ××××s i udrobljeno jedes srpsko-bosnjacka govna.Pa dokle bre grgo , dokle.Sad se davis sa pesmicom bre.

Vidi GRLICH od kobiline . veruj nama dodjes kao mutavi za skojim covek goni brige i probleme od sebe . kad cuje takve viceve kao sto ih ti lupkas. samo neznam bre koliko i dokle ti skaces u nebesa od besa kad vidis i citas istinu o svojoj bozanstvenoj ustasiji ) Nikoga istina ne tuce kao naseg starod doru , sama rec kaze kada je doren dor-dorata.Visi ti grgo tu manje okolinu zagadjujes a i neosetno odbrojavas ztare dane koje provodis u besmislenoj odbrani onoga sto je davno ocrnjeno kroz svetske istorije .Pisi svetskim istoricarima protest da promenu Istoriju da niste bili hitlerovi saveznici pa da mozes na miru da odapnes kao svaki deboil takve suplje bundave )

stefeki
    Guest
    ...pa po lojtrici gor
    pa po lojtrici dol
    pa po lojtrici gor
    pa po ljitrici dol,
    pa po lojtrici gor
    pa po ljitrici dol
    pa po lojtrici gor....pa dooool!

i eto narodnog duha!!!

Pravila postanja

• Ne možeš stvarati nove teme