Prikazujem rezultate 1 do 24 od 24

Tema: Prvo Zlato nove (stare) Drzave

SERBFORCE
    Guest
    Nije proslo ni 3 meseca od proglasenja samostalne drzave Srbije, osvojena je titula najbolje selekcije starog kontinenta.

E pa neka je sa srecom

------------------------------------
    Vaterpolisti naše zemlje treći put zaredom osvojili prvo mesto na EP
    Srbija šampion Evrope
    I pored brojnih pehova koji su ih pratile tokom priprema za Evropsko prvenstvo, izabranici Dejana Udovičića su dočekali svojih pet minuta i potvrdili da su apsolutno najbolji tim na planeti

Beograd slavi evropske šampione. Prvi put se jedna naša reprezentacija, pod nacionalnim obeležjima Srbije popela na krov Evrope. Srpske "ajkule"su savladale Mađarsku u finalu 9:8 (2:4, 4:1, 2:3, 1:0). i tako treći put zaredom osvojile zlato na prvenstvu evrope.

Predvođeni mladim ali sjajnim stručnjakom Dejanom Udovičićem, srpski vaterpolisti su pružili još jednu nezaboravnu partiju i u neizvesnoj završnici ponovo oborili Mađare na pleća. Pred prepunim tribinama hrama vodenih sportova "Tašmajdan"vodila se ljuta borba dve svetske vaterpolo sile, ali uz ogromnu motivaciju nošeni navijanjem beogradske publike, Šapić i drugovi su na kraju zasluženo odslušali pobedničku himnu - "Bože pravde".

I pored brojnih pehova koji su ih pratile tokom priprema za Evropsko prvenstvo, izabranici Dejana Udovičića su dočekali svojih pet minuta i potvrdili da su apsolutno najbolji tim na planeti. Iako su uz sebe imali šest hiljada gledalaca, naši vaterpolisti su morali da igraju protiv jakog rivala ali i sudijskog para koji je u najmanju ruku čudnim odlukam unosio nervozu u redove našeg tima. Bez obzira što su Šapića, Ikodinovića i Trbojevića sa po tri isključenja eliminisali iz igre nisu mogli da zaustave sjajne srpske momke na putu ka još jednom zlatu.

Kada je označen kraj usledilo je veliko slavlje na tribinama a potom i vatromet koji će Beograd dugo da pamti. Navijači su slavlje nastavili na ulicama grada a vaterpolisti velikom žurkom na poslednjem spratu Poslovnog centra Ušće a Srbija i srpski vaterpolo nastavljaju da nose oreol vladara Evrope .

cestitamo vam
    Guest
    i to srdacno, bez zlobe i zavisti na sportskom uspjehu, ali da li mora to da bude "vladaranje". Ako je bas do toga stalo, ako bas zelite biti "vladari" izaberite ponesto sto je vaznije..sport je (jos takav!) bezazlena razonoda. Od vaterpola se ne zivi i u tom sportu u Srbiji ima 20 asova sto za vaterpolo dobijaju novac.

Eto
    Guest
    Konacno mozda Srbija pronalazi samu sebe!!

Da li ce krenuti tim putem ?

ili ce nastaviti (ponovo) sa agresivnim nacionalizmom i sovininizmom?

Neznam..

cestitamo+
    Guest
    Srbija je bila i ostala najsposobnija i najmodrernija zemlja evrope , bas zbog zlobe izavisti su je uvijek bombardovali rusili i ubijali njenu nejac da bi poslije toga izvozili njenu pamet dzaba -DZABALUKA. ali boga ima nemogu oni izvesti koliko se pametni moze roditi.Braco Srbi vreme je da se slozimo ko jedan i da pokazamo ponovo parazitima sta je civilizacija moderizacija , tolerancija , inteligencija i intelekt koji nosimo po genima , a to se ×××××nima nazalost ne moze pokloniti da bi se osvijestili i postali ljudi.
    Jedina Srbija koja nije nikada imala ono sto nase komsije imaju , ultra ekstremizam , sovinizam , nacizam irasizam ,dusmani zele sav svoj sram pripisati srbima jer misle se tako svoga srama osloboditi ali Istorija je svijedok svacije nacije i mi se trebamo stoga ponositi sto smo jedina nacija multietnicka i da svakoga postujemo a svoje volimo i cijenimo i to sto nam vise brane s tim nam vise priznaju da smo iznad njih, a mi sve vise svoje volimo .
    Srpska je inteligencija nedostizna i treba je svijet cijeniti a ne kao Teslu tjerati u smrt da bi sebi pripisivali ukradeno znanje.
    da taj prokleti svijet pusti Srbe na miru da imaju pravo na zivot covjeka , moda bi se konacno i svijet obrazovao i postali bi sbi braca bez nasilja otimanja, klanja i rata.

cestitamo+
    Guest
    Srbija je bila i ostala najsposobnija i najmodrernija zemlja evrope , bas zbog zlobe izavisti su je uvijek bombardovali rusili i ubijali njenu nejac da bi poslije toga izvozili njenu pamet dzaba -DZABALUKA. ali boga ima nemogu oni izvesti koliko se pametni moze roditi.Braco Srbi vreme je da se slozimo ko jedan i da pokazamo ponovo parazitima sta je civilizacija moderizacija , tolerancija , inteligencija i intelekt koji nosimo po genima , a to se ×××××nima nazalost ne moze pokloniti da bi se osvijestili i postali ljudi.
    Jedina Srbija koja nije nikada imala ono sto nase komsije imaju , ultra ekstremizam , sovinizam , nacizam irasizam ,dusmani zele sav svoj sram pripisati srbima jer misle se tako svoga srama osloboditi ali Istorija je svijedok svacije nacije i mi se trebamo stoga ponositi sto smo jedina nacija multietnicka i da svakoga postujemo a svoje volimo i cijenimo i to sto nam vise brane s tim nam vise priznaju da smo iznad njih, a mi sve vise svoje volimo .
    Srpska je inteligencija nedostizna i treba je svijet cijeniti a ne kao Teslu tjerati u smrt da bi sebi pripisivali ukradeno znanje.
    da taj prokleti svijet pusti Srbe na miru da imaju pravo na zivot covjeka , moda bi se konacno i svijet obrazovao i postali bi svi braca bez nasilja otimanja, klanja i rata.

Ma idite
    Guest
    vec jednom u ××××× materinu, govna ciganska.

ma pusti ti tog cigu
    Guest

da si sam sebi cestita i dalje ovuda moli boga pravde da kisa padne u sumadiji. Mi ×××××× niti ne primjecujemo kako on trpi i zali za izgubljenim bratstvom jedinstvom.
    ma goni se dzukelo, pardon beogradska ajkulo, tamo na neki srpski forum, pa si tamo cestitaj i glumi nekog postenog hrvata, nas kita ne boli za vas i vase velike uspehe. Imate sada konacno svoju vlastitu kucu i valjda imadete u njoj gdje da kenjate a ne dolazite ovdje na hrvatskom forumu to raditi. Nama je puna pipa vasih ×××××× i uspeha. Goni se dzukelo i zavitlavaj one tamo istocno od BH.

Cuj njega
    Guest
    "molili boga da kisa padne u Sumadiji"
    Pa zar Sumadija nije bila u sastavu zajednicke nam drzave???

Naravno da smo se molili Boga da kisa padne i u Sumadiji i u Sloveniji i u Hrvatskoj i u Makedoniji, svuda od Triglava do Djevdjelije. Ako je bilo suse bilo gde, udaralo bi po dzepu.

O cemu vi brabonjate non-stop?

Ja odrastao u drustvu koje je forsiralo medjunacionalnu toleranciju, ljudske slobode i ostale vrednosti, nisam mogao da ne volim svaki deo nase zemlje podjednako.

Ali se
    Guest
    Nisi protivio, i nista ti nije bilo cudno da vas 12% ima 50% Hrvatske?

Nisi mogao podnjeti ravnopravnost!! Zasto nisi mogao shvatiti i tolerirati da je nekome pun kufer? Da hoce nastaviti sam? Kako si sada mogao kad je CiG lijepo izglasala samostalnost! 55,5 % Dosta, a u HR 94,2 posto NIJE bilo dosta...HA??

Moj cobane! Niti poslije svega, cak niti agonije kroz koju ti matica prolazi (do konacnog umiranja) te jos nije opametila!!
    Totalni zatucani i zacahureni ?? Ludjak? Srbin? Kako da to nazovemo?

Ja kao slobodni
    Guest
    gradjanin zemlje Jugoslavije, navijao sam za Jugoslaviju. Da li na to nisam imao pravo u ulozi slobodnog gradjanina?

Rekoh, nije mi bilo vazno gde je Sumadija a gde Zagorje. Svoju zemlju sam posmatrao kao celinu.

I sad
    Guest
    Znaci opravdavati sva sredstva protiv nekoga (ogromne vecine) koja misli da tako vise ne moze! Pokusava to reci, izglasati, demonstrirati, objasniti - NO WAY!! Ja imam oruzje, policiju, vojsku - Sta se mene tice ako ko (VECINA!) misli drugacije... Ako nece kao ja - kako rekoh, osjetit ce snagu mojeg oruzja -

Za diskusiju nemam niti malo volje... ne zanima me!

Parmak
    Guest
    Nikad se ne moze krenuti naprijed, dao se proslost ne zaboravi i okrene buducnosti.

Sta vredi
    Guest
    sada kninskim Srbima sto kisa obilato pada u Zagorju, kada su diskriminirani i bez posla.

Procitajte poslednji izvestaj Helsinki Watcha.
    Ako nemate, postiracu vam, nema problema.

Sta je bilo
    Guest
    I SR Hrvatskoj od 1945 (jos gore od 191 pa do 1990?? Ko je bio pozitivno diskriminiran?? a ko negativno ( i to u svojoj kuci)!!

Kako danas zivi veci dio Hrvata? 15-18% nezaposlenih! Na Istoku i u sredini HR, pa oko ZD zaledja je sirotinja! Zasto?? Istok su DEVASTIRALI!!!! Srbi, podrucje koje je bilo najboghatije u cijeloj YU do 1990! ZG zupanija ima 3 puta veci BNP od Istocne Slavonije...

Srbi trebaju nauciti da u HR mogu biti MAXIMALNO ravnopravni . NIKADA vise - VISE pd toga! A ravnopravnost zasluzili NISU!! Unistili su i devastirali velike djelove Hrvatske, NJIHOVE DOMOVINE!!! SRAM!!! ih mora biti... i jos se vracaju poslije svega!?? I govore o diskriminaciji!!!

MA MARS!!

Oni
    Guest
    Koji se vracaju moraju DOKAZATI lojalnost svojoj domovini i to tako da kazu SVE sto znaju o svima koji su rusili i razarali Hrvatsku, koji su radili zlocine. Trebaju ocistiti sva minska polja koja su ostavili za sobom... trebaju se maximalno zalagati da se cim vise porusenog od njih poravlja(popravi). ONI su osiromasili Hrvatsku i danas uglavnom zbog njih Hrvatska JOS nije cvrsto stala na noge, a Srbi joj jos gdje stignu podmecu klipove, lazu, ogovaraju, muljaju, zele Hrvatskoj zlo, A VRATILI BI SE!! Po penzije, po komad kruha kojeg im matica ne moze zbog bijede dati!! O kakvoj diskriminaciji ti Srbinu govoris??? Gledaj kako zive Arapi, Afrikanci, muslimani po Evropi..Vi niste zasluzili nista bolje!!

Ti nikako da shvatis
    Guest
    jednu stvar, a to je da Srbi sa pravom nisu imali poverenje u Tudjmanovu vlast, kazem, sa pravom, jer se Tudjmanova vlast neprijateljski i preteci postavila prema Srbima, ne preduzimajuci apsolutno nista da pruzi neke garancije, NAPROTIV (da ne nabrajam, dosadno mi ponavljati jednu te istu stvar)!
    Zar treba ista vise pominjati od Tudjmanove aritmetike spram hrvatskim Srbima? Da li ima smisla ista vise pominjati???

Nikako da shvatis da je Hrvatska bila ravnopravna clanica u FNRJ, potom SFRJ.
    Ti ne shvatas da je federacija bila koncipirana na ravnopravnosti naroda, narodnosti i republika, ovo poslednje sve dok Srbija nije iscerecena na 3 dela. I nije ti jasno da su ti ustavni principi doneseni od federalne vlasti u kojoj su , po uticaju i odlucivanju, dominirali Hrvati i Slovenci. Ko bi se usprotivio prosao bi kao Aleksandar Rankovic, Milovan Djilas, Marko Nikezic, Latinka Perovic, Slobodan Penezic, i da ne nabrajam.
    Ni jedan srpski vrhunski politicar nije zatekla smrt na polozaju, a Tita, Kardelja i Bakarica jeste.

O kojim patnjama Hrvata ti pricas za vreme Titove vladavine, meni nije jasno???

Probaj da progledas malo sire od tih petparackih, prodesnicarskih hr nazovi novina.

Ma ti nikako
    Guest
    da odgovoris:

Gdje je bio Tudjman (i njegova "vlast") 28.06.1989 kad je Milosevic pozvao svekojajko srpstvo na DJIHAD iz (Z)Gazimestana??

Gdje je to bila Tudjmanova "Vlast" na jesen 1989 kad su uvezni cetnici iz kosova i Srbije masovno dolazili paliti "vaskoliko Srpstvo" i izmedju ostalog pjevali po Petrovoj Gori "Ovo je Srbija"!!!

...kad su dosli omedjivati granice "zapadnih srpskih zemalja"??

Kakvu je vlast Tudjman imao na ljeto 1990 kad je prvim demokratskom izborima dosao na vlast?? Nije imao niti pistolje da naoruza policiju! Sve ste vi imali i sve ste kontrolirali. Oruzje teritorijalne obrane SR Hrvatske je ODMAH bilo zapljenjeno od JNA!

Nstavak..
    Guest
    Kazes SR HR je bila ravnopravna sa drugim republikama u SFRY. OK, na papiru. Ko je vec manje vise uzurpirao skoro cijelu vlast u SFRY 1988-89? Milosevic. Ko je PRVI napustio sjednice SKJ poslije Milosevicevog puca? (vise manjih, ponistavanje ustava na Kosovu je bio pocetak, pa jogurt revolucije...itd - ali svi su isli jednom cilju - totalna srpska vlast - "narod se vec davno pita ko ce da nam zameni TITA, - Slobo ime ponosito, ti ces da zamenis Tita"). Da Slovenci su definitivno raskinuli sa Milosevicem, Hrvati su bili PARALIZIRANI!! ali su ipak krenuli za njima... Reci ti meni KOME NIJE bilo jasno STA i KUD sve vodi?? Nama je bio poznat SANU plan za buducnost Srbije iz 1986! (Do Karlobaga i Virovitice!).

I sad... da je sve idealno (prema tebi) Sta ti mozes kad se jedan "ravnopravan" koji je ravnopravno usao u zajednicu SFRY zeli iz nje izaci?? Demoktatski izbori, dogovori, pregovori, garancije - EU, UN, NATO---ko god hoce... neka vodi dogovoreni proces...neka u njemu sudjeluje...

NE... sve ti stoji u postovime tu nalijepljenim - i sve ti znas ko, sta, kako, zasto, kada, koliko itd...

Vi ste se pokazali zlocincima, izdajicama, izrodima, divljacima. Prihvatili ste onu koljacku politiku Milosevica i ... krenuli ste na put bez povratka...

opet
    Guest
    opet ti grgo ××××s i ujedno jedes )

i hrvati
    Guest
    bi mogli biti prvaci svijeta kad bi postojala disciplina "SVIRANJE KURCU",
    za muske i "DP" za zene. Ove druge bi ali morale za protivnike imati ili Srbe ili Bosance jer "muski hrvati" uzimaju ucesca u prvoj disciplini. Od poznatijih "sportasica" tu su severina i blanka. Uz toliko tudjmana, gotovina, noraca,rizvanbegovica, bobana.. postoje i velike sanse.Dvije zadnje i dva zadnja imaju cak i internacionalna iskustva..Tu bi se mogli napraviti i parovi...i tu imaju iskustva.. E pa gdje bi vi onda bili ,Srbi.Na kurcu Kraljevica Marka...

Nikada
    Guest
    nas neces opasuljiti . sta ti radis tu na forumu??

(osim sta sakupljas tolike strasne batine - i to toliko duuuuugo=)

umiranje od zavisti!
    Guest
    Pa ××××te BRE BRE BRE, nemozete od silne zavisti ni da cestitate na EVROPSKOM ZLATU nego samo kako kakvi stari olinjali papagaji samo muljate jedno te isto i meste politiku u sve!

Ajde svi ´Rvacani u glas: CESTITAMO NA ZLATU U VATERPOLU!

A ni more nemamo bre ××××te bre! ) )

Hehhehehehehe heheheh ehehehehe heheheheheheeeeeeee!!!!

Bre Bre Bre!

"Kazes
    Guest
    SR HR je bila ravnopravna sa drugim republikama u SFRY. Na papiru."

Dakle, meni je drago ako sam te bar malo ubedio da je SR HR bila ravnopravna clanica federacije. Bila je ravnopravna i na papiru i prakticno, bitno ravnopravnija od Srbije koja je unutar svojih granica imala suprostavljene pokrajine (citaj, republike).

Sto se tice udela Milosevica u razbuktavanju krize, srpski nacionalizam i njegove posledice, ja to ne umanjujem.
    Medjutim, stojim iza toga da sama kriza i razbuktavanje nacionalizma u Srbiji nisu proistekli iz nicega (politicki uzrok, ekonomski, spoljni faktor).
    Geneza celokupne krize na prostorima bivse Juge je vrlo kompleksna stvar, i time se godinama bave svetski eksperti, ukljucujuci Srbe i Hrvate,

Sta se
    Guest
    formalne ravnopravnosti tice u SFRY, NIKADA ja sporio nisam da je postojala - FORMALNA! I dok je Tito bio ziv nisu bas niti Srbi smjeli puno pisnuti - iako smo svi znali sta misle, ali eto - vjerovali su Titu, kao i dobar dio Hrvata. Za njegova zivota su mnogi strepili sta ce biti kad umre. Svi su znali da samo on moze na uzdi odrzavati srpske aspiracije. No sta je tu najtragicnije, on je spojio konglomerat naroda kakvog (kolkio je meni poznato) na kugli zemaljskog nema. Samo su kontradikcije (suprotnosti) bile zajednicki nazivnik te drzave. Imao si na sjeveru Sloveniju koja je imala 15 puta veci dohodak po glavi od najsiromasnijeg Kosova i Makedonije, dok je Hrvatska imala 10++ puta veci. Ti najbogatiji djelovi su izdvajali sve veci dio akomulacije da bi se hranio taj orijentalni jad (zaostala podrucja) i NIKAKO naprijed! I sta je najgore, taj "jad" je sve vise zarazavao SL i HR i zaostatak za Zapadom s kojim su bili do 1918 je postajao sve veci! To je postalo sve neizdrzivije i dolaskom Slobe, te padom Berlinskog zida i SSSR-a sve je sve poslozilo.

No Srbi su pokazali ko su i sta su! Iako je u ustavu pisalo lijepo da su republike dobrovoljno (logicno ako su ravnopravne!) usle u asocijaciju YU, pa tako mogu i iz nje izaci!...itd...dalje znamo...

Slične teme

1. Tučnjava stare i nove škole
    By mali in forum Zagreb i okolica
    Odgovora: 8
    Posljednji post: 10-09-2008, 10:24
  2. Dečki iz stare zgodnije a cure iz nove
    By kul in forum Zagreb i okolica
    Odgovora: 4
    Posljednji post: 10-04-2008, 13:54
  3. ko je najzgodnija cura stare škole, a koja nove
    By "#&#" in forum Zagreb i okolica
    Odgovora: 6