Stranica 2 od 5 PrvaPrva 1234 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 26 do 50 od 114

Tema: Citroen servisi

  1. #26
    exclusive
    Guest
    ako je to onaj aluminijski dio na vrhu motora sa dvije gumene cijevi u obliku slova "T" onda sam i to probao, naime skinuli smo sa drugog auta i probali i opet ništa. auto ima sad cca 135000.

  2. #27
    huki XM
    Guest
    Kolika je temperatura "vode" po ljetu,do koliko stupnjeva ide?A kolika je u jesen i zimu?

  3. #28
    exclusive
    Guest
    temperatura vode je uvijek ista.oko 90 stupnjeva i ljeti i kad je hladnije. e sad ima jedna stvar koja me je zaškakljala. naime na tehničkom kod mjerenja emisije ispušnih plinova utvrđena je veća koncetracija kisika, pa su mi rekli da negdje vuče zrak. usisna grana ili sl. da li može to biti zbog toga? mada više nisam pameten apsolutno sam sve probao.

  4. #29
    huki XM
    Guest
    Provjerite prohodnost crijeva koje ide od kučišta filtera do ler ventila,elektro kontakte koji imaju bilo kakvu vezu sa lerventilom na elektro instalacijama(pod uvjetom da je lerventil ispravan kako tvrdite).pozdrav

  5. #30
    huki XM
    Guest
    Još jedno pitanje,dali ste mijenjali modul paljenja(ne kompjutor)?

  6. #31
    exclusive
    Guest
    jesam. i modul paljenja i rele za dovod goriva, filter goriva i neki modul dolje kod zamašnjaka i sve module koji su na autu.

  7. #32
    exclusive
    Guest
    pitanje za hukija. kako riješiti kapanje LHM ulja sa onog velikog komada iz kojeg ide puno lajtunga. mislim da to ima veze sa volanom. netko mi je rekao da treba vaditi motor da bi se promijenile gumice ili slično? hvala i oprosti na gnjavaži.

  8. #33
    huki XM
    Guest
    Vjerojatno je riječ o razdjelniku tlakova,treba ga zamijeniti ispravnim a ima mogučnost izmjene gumica kod jednog majstora ali u tom slučaju auto je u "autu" par dana.Obično se zamijeni ispravnim a neispravan ide na popravak i netreba vaditi motor.

  9. #34
    exclusive
    Guest
    kako to možemo riješiti?

  10. #35
    woo
    Guest
    koji je to serviser i kako doći do njega. javljam se iz varaždina i koristio bi mi za xantiju.

  11. #36
    huki XM
    Guest
    Javite se na hukman@net.hr pozdrav

  12. #37
    Brana
    Guest
    Dane i svi vi koji imate problema s ubacivanjem u rikverc na xsari, saxu itd; kad vam mjenjec zapne vratite ga u prazni hod i stisnite kvacilo jednom ili dva put pa tek onda ponovo mjenjac ubacite u rikverc.

  13. #38
    MK
    Guest
    Primite puno pozdrava iz Makedonije. Strana vam je super, produzite dalje vako i nemate promasaja.
    I ja kao puno iz Makedonije imamo AX i stvarno je dobar, 1.4 D iz 1992god. i trosi 6 L.
    Bilo bi lepo da napisite nesto kao URADI SAM, posto ovde na jugu Automehanicari za Citroen su "SLANI"

  14. #39
    saxoman
    Guest
    Čudite se mjenjačima, a ja se čudim svom saxu: ima solidan prosjek od jednog kvara godišnje! Ništa preozbiljno, ali (svi) prozvođači misle da za male novce smiju biti šlampavi. Žalosno.

  15. #40
    Dankas
    Guest
    Saxoman kojeg Saxa voziš?
    Ja imam 1.1 SX 5V 2000. godina. Do sada sam prešao 45000 km. Od kvarova sljedeće: motorić za ler gas (na 2500 km zamjenjen u garanciji kod AUTOMEHANIKE u Zagrebu gdje je auto i kupljen). Od onda ništa. Auto servisiram jednom godišnje (ulje, filteri i ostalo po knjizi) s time da me niti jedan servis s materijalom nije koštao više od 800 kn. promjenio sa prednje pločice u Rakitju (Crono servis 450 kn) i to je zapravo sve. Auto troši do 7 litara po gradu (uglavnom se i vozim po gradu).
    Mislim da je za 17200 DEM-a koliko sam ga platio (na kredu naravno) ovaj auto jako dobar, paće izvrstan.

  16. #41
    Danaks
    Guest
    još nešto, glede ovoga problema s prebacivanjem u rikverc. I mene je to mučilo na početku dok mi jedan kompa koji inaće vozi samo peugeote nije rekao da su mjenjači kod PSA grupe takvi i da kada god ne mogu ubaciti u rikverc da prvo ubacim u prvu pa onada u rikverc. Mogu reći da to uvijek pali. Ja, imam dojam da neće u rikverc iz prve kada ga parkiram negdje na nizbrdici. Prva i rikverc izgleda namaju sinhron pa zato ponekad rade probleme kod ubacivanja.S ovim trikom valjada se postave zupčanici na mjesto pa onada sve ide O.K.

  17. #42
    Dankas
    Guest
    I još nešto. Ovo pravilo prva pa u rikverc, vrijedi i obrnuto. Kada nejde u prvu probajte prvo u rikverc pa onda u prvu. Mani to uvijek pali.

  18. #43
    dj darko
    Guest
    hello!kakv je motor u berlingu 1.4i?iskustva.huki.kyro....a i svi ostali koji su imali priliku probati ga...

  19. #44
    RS32
    Guest
    Kakvi su to mjenjaci u prvu pa u rikvec to je nekad bio problem kod lade al nevjerujem da ga sad imaju, bas me cudi da sad postoje takve seriske greske,????????.

  20. #45
    huki XM
    Guest
    Dj Darko,motor je isti kao i u Saxu 1.4 SX.Jako dobar i pouzdan motor,rado se vrti i ne troši puno.Uz redovni servis i izmjenu svih (ZRAK,ulje)filtera traje dugo.pozdrav

  21. #46
    dj darko
    Guest
    huki hvala na odgovoru..jedino saxo ima oko 750 kg.......a berlingo 1125!!???malo preslabo ili ?

  22. #47
    saxoman
    Guest
    Dankasu (i drugima!)
    Imam saxo 1.0i, a kvarovi su izgledali ovako: nakon 14 mjeseci pregorio neki dihtung (glava motora? ne znam se baš izraziti), u drugoj godini mazga me ostavila u drugoj brzini na semaforu. Ispao neki šaraf, valjda. Treće godine promijenili su mi pumpicu za pranje vjetrobrana. Prolazi mi četvrta, sve me strah ...
    No, nije tako strašno. Autić je inače vrlo dobar i ugodan za vozikanje. Smeta mi jedino bučan motor iznad stotke, prevelika vrata (imam dvoja)i preveliki retrovizori (stalno mi netko zapinje za njih), a fali mi odmorište za lijevu nogu.Prosječna potrošnja na prvih 29.000 km je točno 6,93 litre uz oko 80% gradske vožnje po Zagrebu i na kratkim relacijama(sve pišem, ne budi lijen, ali i iz hobija, a na ravnanje zainteresiranima).
    Ljudi, kupite si citroene, uživajte i ne divljajte.

  23. #48
    Grga
    Guest
    Moram pohvaliti Saxo 1.5 D. na putu do Krka i natrag + vožnja po Krku prosječna potrošnja je bila 4.5 l.nismo ga uopće štedili ni na cesti ni na autoputu.povukao je do 175(treba uzeti u obzir odstupanja).Stvarno je auto s tim motorom najisplativiji u klasi.Javit ću vam kad napravimo test ultra štednje do Krka i natrag.Pozdrav.

  24. #49
    žena za volanom
    Guest
    a je li se nekome dogodilo da kupi Xsaru Picasso 2.0 HDI, Exclusive (dakle, nema jačeg) i da odmah nakon prvog servisa (2800 km, malo smo zakasnili) ode kompjutor??? Baš istog dana kad smo došli sa servisa. Kažu, dođite za 15 dana (CIB Commerce) kad nam dođe taj i taj faking dio!!! A u autu se displej pali dok je parkiran, radio se pali čim otvorim vrata, a gumbi za otvaranje stražnjih prozora koji su kod vozača ne rade... I ja bih s očito potresenim kompjutorom trebala na put i čekati da taj neki dio dođe!Sad se idem derat na njih - ali voljela bih saznati ima li tko slična (ne)iskustva?

  25. #50
    piquet
    Guest
    možda si ljepoto te gumbe zaključala pa zato ne radi! )

Slične teme

  1. Renault servisi
    By sgracin in forum Auto servisi
    Odgovora: 7
    Posljednji post: 25-06-2004, 01:15
  2. VW servisi
    By Sasica in forum Auto servisi
    Odgovora: 4
    Posljednji post: 23-06-2004, 10:48
  3. Škoda servisi u SLO
    By Vittorio in forum Auto servisi
    Odgovora: 6
    Posljednji post: 03-06-2004, 23:04
  4. Citroen PLURIEL,Novi Berlingo,Citroen C-AIRDREAM
    By citroen-fan in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 11
    Posljednji post: 13-09-2002, 20:27

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •