PDA

Pogledaj cijelu verziju : Država plaća odštetu za likvidaciju Srbina

Dijana Jurasić
15-07-2006, 02:12
Draženka, kći ubijenog Nikole Kosića, dolazi na jedno od ranijih ročišta

Republika Hrvatska pravomoćno je izgubila prvi spor za nakanadu štete zbog ubojstva Srbina Nikole Kosića, negdašnjeg direktora slatinske poslovnice Jugobanke kojeg je u maskirnoj odori ubio vojni policajac Dinko Mijatović u veljači 1992. godine.

Ubojstvo na obali
Županijski je sud potvrdio prvostupanjsku presudu Andree Krstanović-Čada, te država mora supruzi Jelki Kosić te kćeri i sinu Draženki i Saši Kosiću isplatiti 690.000 kuna za duševne boli. Kosića su 19. veljače 1992. policajci u maskirnim odorama Luka Perak i Damir Hokal na nagovor Mijatovića iz kuće odvezli u stražarnicu u Noskovce. Predali su ga na obavijesni razgovor Mijatoviću radi razjašnjavanja okolnosti vezanih uz dodjelu kredita ljudima koji su se poslije pridružili oružanoj pobuni. Mijatović ga je odveo na obalu drave i ubio hicem iz pištolja te leš bacio u Dravu. Osječki Vojni sud kaznio ga je sa četiri i pol godine zatvora, no u zatvoru je proveo tek četiri mjeseca jer ga je pomilovao Franjo Tuđman. Tužbom je supruga ubijenog, Jelka Kosić, tražila po 350.000 kuna za sebe i djecu, no prvostupanjskom presudom dosuđeno im je po 230.000 kuna, što je sada i Viši sud ocijenio pravednim.

Tražili veću svotu
Na napravomoćnu presudu žalila se obitelj Kosić, zahtijevajući veću svotu, ali i država. RH se, pokušavajući ekskulpirati od krivnje, žalila da je bila riječ o privatnom obavijesnom razgovoru koji je prethodio Kosićevoj smrti. No, Županijski je sud prihvatio obrazloženje sutkinje Krstanović-Čade da je Mijatović obavio zakoniti obavijesni razgovor s Kosićem, no ubojstvo je počinio nezakonitim radom u službi. Sud je obrazložio da država nije dokazala kako je šteta za ubitelj Kosić nastala bez njene krivnje, odnosno da je njen djelatnik, obavljajući službu, postupao u skladu sa zakonom.

///////////////
Pitanje Grgi, da li je Dinko, sto je pucao Srbinu u potiljak, bio u tenisicama?

Au al ste dobri nevini i naivni, i ni malo rata izazivali. Do mojega.

&/&
18-07-2006, 04:05
Dinko je imao šprinterice!

On je bio
21-08-2006, 09:47
U cokulama.

Uvjek se pitam? Kada ce i kako Hrvatska naplatiti materijalnu stetu napravljenu od Srba, koja je oko 27 milijardi $ iz 1991, Te kad ce obitelji svih tih Hrvata po raznim masovnim grobnicama koje su tu na forumu djelomicno objavljene, dobiti naknade - i od koga? Skoro polovica pobijenih Hrvata je pobijena od Srba na privremeno okupiranim podrucjima od 1991-1995. Za sad se smatra jos nestalima oko 1750 Hrvata. Gdje su oni? Ko ce to platiti?

Da li bi mi iko znao dati odgovor na ta pitanje?

Bogami moga,
21-08-2006, 14:24
isto pitanja ali u suprotnom parvacu:
Kako ce HR drzava naknodati stetu svojim gradjanima parvoslavne vere, kojima su unistili imanja. Kazu 30% srpske imovine do temelja unisteno.
Takodje, za preko 2000 krajiskih Srba jos se nista ne zna.

Puno pitanja i na jednoj i drugoj strani.

Jedno pitanje od mene licno, kada cete doterati u red to nakaradno sudstvo?

Well, vi ste ispred nas pred vratima EU, pa cete se i prvi cesati po glavi.

Imovina
28-08-2006, 12:07
srpskih gradjana je opljackana..Skutorski pljackasi prodavali su srpske kuce na obali za po 30-40 tisuca Maraka.Kuce su vrijedile i po 300 tisuca. Kako su dosli do posjeda na Makarskom primorju
svi lopovi iz Listice, Brijega, Citluka, sve "neplivaci" koji su plivali u opljackanom novcu.Zanimljivo je da obadvije drzave i BiH i RH to znaju, da policija ti zna i niko nista.
Kuna i KMarka vrte sto burgija nece

Ja kupio
28-08-2006, 12:37
1993 kucu na Bracu za 60 000 DM!! Od Hrvata!

Danas/moemntano takva kuca vrijedi bar 250 000 €!!

Kada su one kuce vrijedile koliko nas Srbin spominje?? 1991?, 1992? 1993?, 1994? 1995? -

Svaka nekretnina vrijedi onoliko koliko je neko u odredjenom momentu spreman platiti!

...a ne cijena koju neko otfantazira u glavi!

Opa bato!

kuca na Bracu
28-08-2006, 17:04
a onda si sigurno i ti skutor, plackas, Bracanin nisi!Hrvati i jesu opljackane kuce prodavali po bud koju cijenu svojim istomisljenicima u Njemackoj, Austriji, Svicarskoj i najvise po Zagrebu, Bekiji...Da nije tako kako dolazi do odluke medjunarodnoga suda u Strazburgu da se imovina srpska MORA VRATIT ili MORA PLATITI prema procjeni vjestaka iz EU.
Dao bog da vjestaci ne pokucaju i tebi na vrata.

koja si
28-08-2006, 17:17
Ti OVCA - ona srednjevjekovno-komunisticka!

Da li je tebi bilo zanimanje COBAN u domovini?

Ja sam kupio kucu, isto kao i Plivine dionice po trzisnoj vrijednosti 1993!!

Da ste vi kojim slucajem pobijedili, propadnu meni i dionice i kuca na Bracu! I kome da se onda idem plakati???

To ti je isto kao da igras poker, pa kad izgubis da trazis novac nazad!

COBANEEEEEE!!

A osim
28-08-2006, 17:31
Toga bivsi vlasnik kuce mi se uopce ne javlja i trazi neku kompenzaciju za porast vrijednosti njegove bivse kuce...

Da li sam ja pljackas?? A sta bi se dogodilo da taj isti vlasnik NIJE prodao kucu 1993, nego da mu je to palo napamet 2006??

Zamisli ti kakv bi on onda bio pljackas kad bi od nekog primio 250000 € - 2006!! No situacija je da sam sad JA u toj poziciji ako mi padne na pamet da kucu prodam!

No ja to neci napraviti sada nego za ca: 4-5 godina. Onda predvidjam da ce vrijediti oko 450- 500000 € - a u medjuvremenu cu ju izgustirati do kraja...

Ako mi Srbine vjerujes, e pa idi i kupi kucu sad negdje na Jadranu, gdje god da si kupio odnos porasta vrijednosti bit ce isti! Do 50%!

Ako mi ne vjerujes cekaj 4-5 godina pa vidi... pa onda kupi... ili kojoj cuganki da ti odgata buducnost! pa povjeruj njoj...

COBANEEEEEE!!

skutorska
28-08-2006, 20:20
budalo, poker je hazardna igra, ali IGRA i nije pljacka. Srbi kojima ste pljackali imovinu nisu imali nikakve sanse ili ti po skutorskome mislis na poker sa "zinkanim kartama".
Prosao bi ti dobro medju pokerasima.Kani se pokera drzi se pljacke - to bolje znas!!

Za prodaju
28-08-2006, 20:25
Kuca su postojale komisije - a za tih 30- 40 hiljada DM kako ti kazes, se je u Srbiji mogla kupiti lijepa vila...

ljudi su PRODAVALI sve u USTASIJI jer su znali da posto su se toliko ogrijesili trebaju biti presretni da uopce ISTA dobiju! Prodaj i nestani... a dobivali jos tolike pare...

ustaska dripcino
29-08-2006, 08:52
dokazt ce se da su u pojedinim slucajevima, imena se znaju, svjedoci postoje, skutori po Evropi prodavali kuce koje su "kupili" mitraljezom. Natjeravali bi ljude da potpisu kupo-prodajne ugovore ili ce im ispaliti metak kroz glavu. Haag, Strazburg....!!

u mnogo
29-08-2006, 10:50
slucajeva se je mijenajlo na "nevidjeno"... pa ko je dobio, ko izgubio.

No kad se je situacija malo unormalila sastavljene su komisije i kuce su se prodavale po ponudi i potraznji. Tu se je trebalo snaci i imati MUDA i kupiti i prodati! Ako nisi imao muda i bio nesnalazljiv?? Sta ja znam kako je prolazilo. U svakom slucaju, mi sad imamo normalna trzista nekretnina. Svuda na svijetu je trgovina sa tim stvarima rizicna... Protjerani Hrvati su (prije protjerivanja - kad im je dakle zivot BIO postedjen, a oni protjerani iz domova sa plasticnom vrecicom), su morali potpisati papire "vlastima" da se odricu kuce. U njih su odmah useljavali Srbi, ili su bile popljackane, a cesto unistene...

Srbine, nepopravljivi - kad ces nauciti da nemozes imati i ovce i novce!! to neide... pusti ustasiju na miru..."sahovnice", "kune"... UZAS!!

Zasto
29-08-2006, 12:09
Se uopce obracate tom srpskom olosu?
Pa neka, vec jednom, idu preko Drine u tri picke materine.
Sto su trazili, to su i dobili.
Nikad vise trofazne "STRUJE" u LIJEPOJ NASOJ.
Picke ciganske, OD××××TE !!!!!!!!!!!!

ovaj "zasto"
29-08-2006, 19:25
je strvarno MALOUMNIK, vjerojatno i katolik.Ako takve razbojnike stiti danasnji rezim u Hrvatskoj,ako uz njih sxtoji i maloumna katolicka crkvebn mafija, gdje je bar ono nekoliko preostalo pametnih intelektualaca da bar perom, ako ne drugacije, pokazu svijetu da Hrvatska jos nije potpuno pljackaska zemlja...ali, eto i tu sli nosti. Domanovic "Mrtvo more"......!

Budalo jedna
29-08-2006, 22:59
Zar se moras oslanjati na katolistvo?
Da ste imalo krscani, nebite napadali druge narode.
Od×××× ti i svi troprstasi, kako sam rekao: preko Drine u tri picke materine.
Drzi svoju ciganiju a druge pusti na miru.
Koga ××××× boli kako je u Srbiji i vassim ciganskim selendrama?
Cigo si bio i cigo ces da krepas.

pa rekao ti
30-08-2006, 15:46
lepo covek da si maloumnik. Kulturno,pravo,dobronamerno. Jer i za tebe je bolje da znas koliko si tezak. I u glavi. Mani se more ×××××rijada ne upadnes u oci. A ako ti se to desi najebao si i onda ces to svatiti, ali kasno.

Govna
30-08-2006, 18:28
srpska

bekija
30-08-2006, 18:42
valjen isus i pri klanju, pljacki, silovanju....valjen isus kod prevara, otimanja, lazi...valjen isus..!!