PDA

Pogledaj cijelu verziju : Dan Brown: CroAtski Cod

Bestseller
24-06-2006, 02:29
Novi Bestseller!

Proslavljeni romanopisac Dan Brown je na putu da napiše jos jedan bestseller u rangu ranijih DaVinci Coda, Angels and Demons and Digital Fortress.

Radni naslov nove knjige je "CroAtski Cod", a iz izvora bliskim Danu Brownu, on je inspiraciju izmedju ostalaoga našao i u sledecem:

.................................................. .................................................. ..........................................

Citat Večernji list 21.05.06:

"Hrvatski narod potječe iz Egipta i Mezopotamije i nije slavenskog podrijetla kako se to dosad smatralo. Hrvati su bili sljedbenici egipatskog boga Hora te je odatle izvedena imenica Hor-vatska."

Ove smjele tvrdnje sažetak su nove teorije o podrijetlu Hrvata doktora filozofije Ivana Cvitanušića iz Makarske, koji svoje otkriće drži revolucionarnim, epohalnim i konačnim.

Nova teorija bazira se na tzv. komparativnoj lingvistici, odnosno uprošćeno - na upoređivanju pojmova i nalaženju korelacija između njih. Evo i primera:

Citat dr Ivan Cvitanušić:
Riječ Hrvatska, odnosno Hor-vatska, potječe, tvrdi Cvitanušić, od staroegipatske riječi Hor.

Naselje Makar, pokraj Makarske, dobilo je ime po velikom božanstvu Iz staroegipatske mitologije, a taj se korijen sačuvao i ciparskih Grka-Makar-los

Otok Hvar (Pharos) dobio je Ime po istoimenom otoku smještenom ispred glasovitog egipatskog grada Aleksandrije.

Istra je dobila ime po glazbenom Instrumentu "sistrum", koji je bio posvećen velikoj egipatskoj boginji Izidi.

Itd. itd... i to nije sve. Cvitanušić tvrdi da su Hrvati na ove prostore stigli 2000 godina pre Hrista (?!), te da su ih Ćirilo i Metodije (?!) nakon 2000 i kusur godina, preobratili u hrišćane i slovene (?).

.................................................. .................................................. ..........................................

E, kukala vam kukavica majka, čime se bavite?! :))

Jel´ bre ..... jel´ ovaj kreten Cvitanušić dobija platu za ove gluposti? :))

Bože sačuvaj! :smile17:

Hahahahaha hahahaha hahahahahahaaa ahahaha ha ha ha haha ha ha a ahahahahahhaa aa aa a a a ahahh ah ahahahaha ha ha!!

:smile06: :smile06: :smile06:
:)) :)) :))
:smile16: :smile16: :smile16:

Kolega bre bre bre, citas li ti ovo? :))

Izgleda meni da ovi hRvatski znanstvenici i filozofi sluze samo za zasmejavanje okolisa, nista drugo! Dok je njih - nema zime za smeh u okolnim drzavama bre bre bre! :smile06:

:smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06:

komentari VGSe?
25-06-2006, 02:36
Moli se nasa forumska ××××××tina iz Svedske da da svoj "kritican" osvrt na novi roman Dana Browna, ili Dena Brauna, kako bi se to reklo na najlepsem jeziku na svetu! :))

Da li se slazes VGSe da ste pored ArijskihIranaca, Laponaca i jos sijaset drugih ..... jos i Egipcani?! :smile06:

Hahahahaha ha ha ha hahhah hahhah ha ha hah hah ha hahaha hahahh ahahah!!!!!! :))

Kolega, ne mogu vise Bre Bre Bre, udavih se od smeha! :)) :smile06:

Licno mislim da bi Den Braun ( :)) ) trebao kao izvor za sledecu knjigu uzme ovu nasu jadnu spodobu, ovog nesrecnog primerka ljudske (na zalost) rase, da knjigu nazove:

VGS COD :smile06:

I da nam desifruje .... kako je moguce da jedno ljudsko (na zalost) bice tako prolupa, poludi, zadoji se i zaslepi mrznjom i postane najveca sprdnja VIDI foruma! :smile06:

××××s mi sve, to bi tek bio Bestseller Bre Bre Bre! :smile06:

Sta ti kazes VGSe ..... da posaljemo mail cika Denu? :))

Ahahahaha ha ha ha ahaha ahahaha haha aha aha ahah ah aha ha aha!!!! :smile06:

Kolega, evo
25-06-2006, 04:33
za godinu dana toliko teorija o podrijetlu, to stvarno nije normalno!
Ko su, sta su, ××××× li ga.
Ko se u toj mrsimudiji ne uplete i ne padne na teme, alal mu plajvajz!

Mene samo interesuje jedno, kako su u dlaku prihvatili srpski jezik ako su neslavenskog podrijetla???
Slicno se jos nije desilo u istoriji.
Eto u Americi, Indijanci prihvatili su engleski, ali su zadrzali i svoj. Tako je i sa Aboridjinima u Australiji, tako je sa Maorima na Novom Zelandu, tako je sa Indijancima u Juznoj Americi.
A nasi Hrvati, jbte, potpuno se odrekli svog originale jezika.

Nesto tu ne stima, ali nista tu ne moze da se uradi, vec da ostavimo na miru konje vrane da se igraju, a mi da kuliramo :) :) :)

Igrali se konji vrani.

Bestseller Bre!
25-06-2006, 13:04
Da posaljemo ovaj mail cika Denu VGSe? :)) :)) :)) :)) :))

ova nova....
26-06-2006, 01:10
...knjiga ima da premasi DaVinci Cod, u to sam ubedjen! :))
Zasto mislim tako?
Pa ima materijala kojim bi Den Braun ( :smile06: ) mogao da se posluzi .... u izobilju! :))
Citao sam koliko je vremena upotrebio istrazujuci materijal za DaVinci Cod, kako je izucavao, itd. itd. ..... Boga mi Dene, moras da priones na posao .... bice to duuuuga zima, materijala ima na tone! :))

:smile06: