PDA

Pogledaj cijelu verziju : Danke England

Erazmo
22-06-2006, 22:40
Dlagi gospodine Graham Souness Paul McCartney

Ja maji pisen van ovo pismo kako bi vam se zahvalija na zaista dokazanom prijateljstfu i junbafi prema Rvatiman i glađanima Lepublike Rvajske.
Kad zbirno zbrojim dfa zanja Svjetska
plfenstva ondak mi ispada da ste poništili gol talijanciman i niste in dosudisali čisti penal na šjor Pipu u Koleji, pa smo is tukli 2:1. Vecelas, iako niste nasoj dlugoj leplezentaciji i njenom ostatku, vašim ex kažnjenicima, dosudili dva cista penala, iako ste bivšem vašem kažnjeniku progledali kloz plste pa mu clveni dali tek kad van je puka fil, jer je bija antizahvalan...ergodakle: ni to nam nije pomoglo da projdemo dalje.

I još bi vas samo tija upitat dfi stvali: jemate li morebit koju fikendicu negdi na pljafomen Jadlanu i jemate li čakod kontla šjor grofa Tolstoja?

Gren sad ča konponirat....... :( :(

Ozi Ozi Ozi,
22-06-2006, 22:59
OJ OJ OJ!

Kenguri naucili i fuzbal da igrau.

Sumrak Evropskih....
23-06-2006, 00:40
....."Brazilaca"! :smile17:

Kako bi po nekim "nabedjenim" storijama neko rekao, fudbaler stare SFRJ su bili kao "Evropski Brazilci" ....znaci to nasledje je raspadom SFRJ "pravim miroljubivim dobrosusedskim odnosima, punim uzajamnog postovanja" pravilno podeljeno na nase dve zemlje ....

I sta su "Evropski Brazilci" (kako to sada glupo zvuci :smile15: ) pokazali na SP?

SCG - Teska grupa, sto ne opravdava 3 poraza i gol razliku 2:10 - sramota!

CRO: - Laksa grupa, 1 poraz, dva remija, gol razlika 2:3 - jako lose!

Mogli bi sada do ujutro ..... da je nama igrao Vidic, da se ostali nisu povredili, da smo imali samo malo srece protiv Holandije, da onaj klipan Dudic nije igrao "rukomet" u svom sesnaestercu ... da ste vi izvukli bod protiv Brazila, da i vasi nisu igrali "rukomet" u svom sesnaestercu, da su "emigrantski elementi" :)) u timu Australije bili malo vise "darezljivi (poput onog golmana ;) ) .... da baba ima muda ....

Zakljucak: Svi su nas presisali, igramo najstaromodniji i najsporiji fudbal na planeti!

FORCA BRAZIL! Uzivanje ih je gledati, zato se fudbal voli, ove nase nabedjene zvezde ne zasluzuju da ih na stadionima dodje gledati 10-tak ljudi, a ne da ih narod gleda kao Bogove. :(

:smile09:

klokani
23-06-2006, 07:25
vam sjebase znanje..nije za seljake football

Erazmo
23-06-2006, 10:46
Huh, stavija san klunpire u vrilu vodu za lešat(skuhat), pa ću is kasnije restat(restat) sa kapulon(lukom?) i napravit šnuin#ln(odreske) i...jebate kad će oti 9.7., pa da mogu isparit na Šoltu&Brač&Hvar!!!
Kakobilo - sad morem na miru zbrojit sabrane dojmove bespuća zbiljnosti ovoga SP-a.
Rat je nastavak politike drugim sred(t)stvima, a nogomet sociološka kategorija, presjek stanja društva u cjelini i njegovih frustracija. Mi nemamo love za kupit jednog Hiddinga, Fergusona, Lipia, Scolaria...jer od trenera sve počinje. Cico je dao sve od sebe s onim što je imao u sebi i s onim što je imao oko sebe. Ni postavljanje maloga Nike mjesto maloga Modrića, ne može mu se uzeti za zlo. Uostalom: zaslužuje i poštovanje. Jer odgovornost roditelja samo njegove oči pune suza, pri intoniranju himni protiv Brazila, mogu ispričati.
No ostaje jedna činjenica! Nikada love nećemo ni imati, ukoliko se na komemoracijama zločinu na zločincima pojavljuju ljudi Crkve, a na komemoraciji početka pobjede dobra nad zlim, njih nema ni od korova!
Zapravo...bio je u Brezovici jedan muftija. Ni jedan u crno s bradom, ni u crno s bijelim okovratnikom. Njih se valjda sve to nije ticalo.
Zato svim Muslimanima (osim njihovim patologijama od 11.9.) - salam aleikum, Alah šerif mubarak olsun!

Cico je bio
23-06-2006, 12:54
zvezda veceri svojim skakanjem, radovanjem, gestakulacijama trcanjem pored aut linije. Podseca me na Ivica.

Sudija se potrudio da utakmica ostane zaista upamcena.
Bez obzira na sve, bilo je uzivanje gledati.

Predpostavljam da bi bilo 'povuci potegni' u FIFI da se kenguri nisu plasirali dalje, zbog 3 zuta kartona Simunicu, jer bi se Australci garantovano bunili.

Ova se
23-06-2006, 14:05
majstorija retko vidja:
http://www.youtube.com/watch?v=PVQHVD7guoE&search=argentina

24 dodavanja pre pogotka!

Erazmo
23-06-2006, 14:10
O sucu sam sve već rekao u prvom postu. Zaboravio sam pripomenuti kako nam je i treći put sudio u Švedskoj, u kvalifikacijama, gdje je notorni varjag (švedski viking) idealnotipskog normanskog izgleda: Zlatansson Ibrahimovikberg postigao regularan gol, nadskočivši Butinu, a Fažolović Pavao ga poništio.
Izvadio sam, dakle, "brvno iz oka svog".
Sad mi nije jasno spominjanje Cice u nekakvom okviru zluradosti? Zašto? Kome to može koristiti? Uspoređivati njegov temperament s temperamentom jednog Arijca u utakmici PSV - Hajduk 3:0 1976., u produžecima...u najmanju ruku je degutantno!
Meni recimo na kraj pameti nije bilo strijelca u stativu protiv Brazila 1974., - Petkovića, prozvati...Šestković!!!
Mislim da love i vama treba još više nego nama......

Erazmo,
23-06-2006, 14:34
Treba Erazmo i love i stranih strucnjaka i nama i vama ako cemo se pribliziti ostalima ..... pogledaj kako drugi igraju, kako su brzi, napadacki fudbal igraju svi osim nas .... "bunkerasi" .... da nam to nije ostalo od rata? :))

- Koji ti je momenat u istoriji fudbala ostao u secanju kao najdrazi? Mislim nas i strani?
- Koja ti je utakmica ostala u secanju kao najbolja?
- Koja ti je utakmica do sada najbolja na ovom SP?

Meni .... Katalinski/Karasi protiv Spanije/Grcke.
Utakmica, Francuska-Njemacka, Spanija ´82 (3:3, pa penali)
Na ovom SP, Argentina-SCG (fenomenalna demonstracija "modernog fudbala"), Spanija-Ukrajina, i sinoc Brazil-Japan (Brazil se "probudio", izgleda da im je neko trebao prvo zaprcati gol, da bi se "probudili").

Pozdrav,
Damir M. :)

.....
23-06-2006, 21:09
....

Erazmo
23-06-2006, 22:47
Čiji "naš", imenjače sa zarezom? Hrvatska - Njemačka 1998. A ako misliš na "naš" onda Jugoslavija - Švedska 1975., isto 3:0.
A na svjetskim prvenstvima i meni je najmilija bila 1982. Ali finale, Njemačka - Italija. To mi je najdraža utakmica. Ni jedan gol ni do danas nisam vidio. Tada sam galebario s jednom Verom na jednom zidiću pored mora, a s obližnje terase dopirali su prigušeni zvukovi navijača s Camp Noua. Bilo je...nezaboravno!

Usput, ako ti nije problem, reci par riječi onom koji se dernja s caps lock tamo na mojim sličicama. Osim što je sirovina, bolestan i nepristojan, pouči ga da Trogir nije bio rimski već grčki grad, da na grčkom riječ "tragos" znači koza, te da Rimljana nije više bilo kada su Hrvati došli u Ilirik.

Ajde sad, gren ča leć...iiiiii izdržite sa mnom još samo do 9.7.
Tad mi počinje godišnji, pa ću se prestat iživljavat na vama. :smile07: :smile15:

Damir M.
23-06-2006, 23:17
Erazmo,

"Čiji "naš", imenjače sa zarezom? Hrvatska - Njemačka 1998. A ako misliš na "naš" onda Jugoslavija - Švedska 1975., isto 3:0."

Vidis, nije tesko, znao sam, u stvari imao sam osecaj da ces bas ti ovako odgovoriti, Kad god se pomene "nas" onda se bojazljivo skoro sa strahom pokusava izbeci pitanje ili se odbaci sa gnusanjem....ali ne kod tebe. :)) Pa istina je da smo jednom ziveli zajedno, zar ne?

"A na svjetskim prvenstvima i meni je najmilija bila 1982. Ali finale, Njemačka - Italija. To mi je najdraža utakmica. Ni jedan gol ni do danas nisam vidio. Tada sam galebario s jednom Verom na jednom zidiću pored mora, a s obližnje terase dopirali su prigušeni zvukovi navijača s Camp Noua. Bilo je...nezaboravno! "

Verujem ti, ne sumnjam da je bilo "nezaboravno". I ja sam jedan deo slicno "pratio", narocito par Evropskih prvenstava su mi ostala u secanju! :))

"Usput, ako ti nije problem, reci par riječi onom koji se dernja s caps lock tamo na mojim sličicama. Osim što je sirovina, bolestan i nepristojan, pouči ga da Trogir nije bio rimski već grčki grad, da na grčkom riječ "tragos" znači koza, te da Rimljana nije više bilo kada su Hrvati došli u Ilirik. "

Na kojem topicu ili podforumu, ja ne zalazim na druga mesta osim ovog, mada bi ako se uzme sadrzaj ovog - trebao!

"Ajde sad, gren ča leć...iiiiii izdržite sa mnom još samo do 9.7.
Tad mi počinje godišnji, pa ću se prestat iživljavat na vama. "

´Ajde neka ti je laka noc, a potrudicemo se da te izdrzimo do odmora! Bice tesko, ali .... :))

Pozdrav,
Damir M.

slicice
23-06-2006, 23:38
Btw Erazmo, nasao sam i ostavio podatke. :))

poz. Damir M. :)