PDA

Pogledaj cijelu verziju : Velicanstvena predstava nogometa

Grga GN.
16-06-2006, 16:35
Sa pravom bi se moglo reci AMAZING GRACE.

Volio sam nogomet jos od pucke skole. Vidio sam puno lijepih utakmica ali nista se ne moze mjeriti sa ljepotom nogometa prikazanog u ovoj utakmici.

Nije da se porazena ekipa osramotila, ne nije ispala niti ponizena, nego naprosto...pa i Maradona je zaplakao od milja i prikazane ljepote.

Sudac je iz opreza zvizdao vrlo strogo.
Ponistio je legitimni gol Crespa i jos mu dao zuti karton zbog nepostivanja njegove zvizdaljke. Sudac je takoder ostao njem kada je taj isti Crespo bio faulom srusen pred golom, valjda, jer je vec bilo 3:0 nije htio povecati Argentinsku bilancu, ali kada je Matija Kezman izgubio nerve i nasrtajem sa dvije noge pokusao zaustaviti protivnickog igraca, sudac je presao na stranu zastite igraca.

Komentatori kazu da bez obzira tko da je u ovoj utakmici bio protivnik mladom timu iz Argentine, rezultat nebi bio puno drugaciji.

Velicanstvena nogometna utakmica. Osijecam se privilegiran da sam taj spektakl vidio.

Cestitam svim ljubiteljima nogometa, jer ovo je o cemu mi svi sanjamo, barem jednom u zivotu vidjeti perfektan prekrasni nogomet.

jedan od kolega
16-06-2006, 19:55
Bez obzira na nacionalni osecaj i normalno bodrenje svog tima (bar u prvih pola sata :)) ) ..... uzivanje je bilo gledati Argentinu!
Prava demonstracija snage, tehnike, taktike, brzine ..... jednostavno preslisavanje oponenta u necemu sto se zove "moderan fudbal"! :)
Jeste tesko kad su nas samleli, ali ljubav prema fudbalu te nemoze ostaviti ravnodusnog - svaka cast! :)
Neznam da li bi cifre danas bile drugacije da im je bilo ko stajao na drugoj strani.
Tako se igra fudbal! Kapa dole! :)
Nadam se da ce nastaviti ovako i (iako mi je Brazil vise prirastao srcu) popeti se na najvisu stepenicu!
Ovakvu demonstraciju modernog fudbala do sada nisam vidio, a fudbal pratim jos od .... iha-ha.
Imao se osecaj da je svejedno koga ubacuje u igru, jer im je klupa jaka kao bar 70% svih drugih selekcija na SP.
Sa uzivanjem cekam nastavak prvenstva. Kvalitetom je vec do sada, dok se jos igra u "grupnoj fazi", ako ne najbolje, onda sigurno medju najboljim u istoriji.

Zivio dobar napadacki fudbal, oni koji neznaju - mars kuci! :))

Malo statistike:

Argentina have only once scored six goals in a FIFA World Cup match before. It came in their own tournament in 1978 when they beat Peru 6-0 in Rosario in the final game of the second group stage.

Today’s defeat of Serbia and Montenegro was also the first time they have scored three goals in the first half of a FIFA World Cup game since 1930 when they beat Mexico 6-3 in Montevideo. On that occasion the first three goals all arrived inside the opening 17 minutes.

It was the worst FIFA World Cup defeat for Serbia and Montenegro. The previous worst came in 1930 when eventual champions Uruguay defeated the former Yugoslavia 6-1 in the semi-final.

.......

P.S. Vidis Grgo, mozemo mi sasvim pristojno, obe strane, kada se prica o necemu drugom osim politike! Cim se politika umesa ... nastaju jadi, ali proci ce i to. :)

nisam imao
16-06-2006, 20:24
namjeru komentirati utkamicu... Dosao kuci u 15.01 lokalno vrijeme i promasio HIMNU! Htio sam cuti srpsku himnu! Da li je bila "Hej Slaveni"?

Inace sta se nogometa tice, Grga ne slazem se sa tobom. Argentinci su (a to sem rekao prije ove utakmice) jedni od najboljih i predvidio sam da ce igrati u finalu. Ali oni su tako mogli igrati SAMO zato sto su imali takav otpor! Uopce nema niti trunke istine u tome da bi "bilo ko" prosao kao Srbi danas!

A. su se izmucili kao lavovi neki dan protiv "Slonova" i nisu dali gola do 83 minute...

Slusao sam "kvalificirane" komentare ("experti") poslije utakmice i oni su POKOPALI srpsku igru. Bas kako sam i ja to vidio... igra im je odrazavala zemlju i stanje u zemlji... neorganizirano, neplanirano, stihijski, bez motivacije... bez srca!

A kada
16-06-2006, 21:09
su srbi imali srce?

××××TE!!!!!!!!!!!!!!!!!

Grga GN.
16-06-2006, 23:20
Ti nepotpisani mudrace koji mi se obracas po imenu a sam ga nemas, pisi onda svoja misljenja bez spominjanja tudih.

Ako moras slusati komentare "strucnjaka",kako ti to kazes, da bi stvorio svoje misljenje, imam iznenadenje za tebe. I ja sam dugo godina radio u nogometu i cak dogurao do suca koji je sudio i par medunarodnih utakmica.

Na danasnji dan, odigrana je jedna od najljepsih utakmica ikada.

Srbi nisu igrali stihijski, dapace, dali mislis da je lako moguce odigrati 10 medunarodnih utakmica i ne primiti vise od jednog gola, kao sto su oni to ucinili u kvalifikacijama.

Po mome misljenju, Srbi su me se doimili kao deprimirani individualci koji kao da nisu vjerovali sami u sebe a kamoli svoj tim.

Pocevsi od himne, navijaca, turobnog trenera, imao si dojam stvarno da im srce fali, da se sve sto se desilo ovih proslih 15estak godina natalozilo kao mora danas ali to ipak nikako ne umanjuje briljantnu igru mladih Argentinaca, kojima je danas sve islo od ruke ( noge ).

Mozda horoskop ipak ima nesto sa ovim dogadajem...?!

Naprosto nemogu vjerovati da je Hrvatska u prijateljsko utakmici pobjedila taj tim nedavno, jer ovo danas je bio savrseni nogomet.

Jedan od engleskih komentatora je dapace rekao da se ovakovo nesto mozda moglo ocekivati od Brazila ali da on misli da ce se ova danasnja vrsta i utakmica, jos dugo spominjati, nesto kao ona slavna utakmica u finalu SP 1954 u Svicarskoj.

Nogomet je bio danas velicanstven i kao, svejedno sto su Japanci zasluzili u drugom svjetskom ratu, mora covjeku, cisto sa stajalista ljudskosti, biti zao onih iz Hirosime, jer ovo je danas bio kao atomski nogometni napad. Kako da se protiv neceg takovog branis.

Spomeni
16-06-2006, 23:41
koje medjunarodne utakmice?

Grgo
17-06-2006, 10:33
...u ovom se slazem:

"Po mome misljenju, Srbi su me se doimili kao deprimirani individualci koji kao da nisu vjerovali sami u sebe a kamoli svoj tim"...a to se i uglavnom slaze sa onim sta sam ja rekao.

I ovaj dio:
"Pocevsi od himne, navijaca, turobnog trenera, imao si dojam stvarno da im srce fali, da se sve sto se desilo ovih proslih 15estak godina natalozilo kao mora danas..."

I to uglavnom ne kontradiktira sa onim sta sam já rekao, cak se upotpunjuje!

Nisam znao da kanadjani imaju ikakvog pojima o nogometu! nikada nisam vidio nijedan kanadski nogometni tim niti nacionalni da igra nogomet.

A sta se experta tice, naveo sam ih zato sta su i oni potvrdili moje misljenje...

A sto se pak Argentine tice -koja je definitivno jedan od favorita osvajanja VM-a-, vidjeti ce se kako ce igrai u drugom kolu... Kako rekoh trebalo im je 83 minute da daju gol protiv "slonova" (ivory coast??)...

Aragon
17-06-2006, 11:22
Da li se neko sjeca utakmice u Beogradu izmedju Srbije i Bosne i Hercegovine?
Da li se iko sjeca:
"Noz zica Srebrenica" slogana na beogradskom stadionu? Takvim divljacima ne treba dati prilike da izivljavaju na internacionalnim utakmicama stoga hvala Argentini. Ovo kazem iako normalno navijam za slabiji tim, pa tako i u proslosti draze mi je bilo da se sirotinja u SiCG proveseli pobijedom nego neki debeli bogati Shvabo. No nakon one zadnje kvalifikacione utakmice protiv BiH starno su mi se zgadili...

VGS-ovi experti..
17-06-2006, 11:30
VGSe,

- Jesu li ti to rekli tvoji "experti"?

"A sto se pak Argentine tice -koja je definitivno jedan od favorita osvajanja VM-a-, vidjeti ce se kako ce igrai u drugom kolu... Kako rekoh trebalo im je 83 minute da daju gol protiv "slonova" (ivory coast??)..."

- Pa kazi tim expertima da PO_JI_MA nemaju:

Argentina Obala Slonovače 2:1 (2:0)

CRESPO 24’ DROGBA 82’

SAVIOLA 38’

Umesto sto lupas, proveri prvo, nemoj se VGSe ponovo poneti mrznjom, svi znaju da onda ne vidis dalje od nosa, svima je jasno sta zelis da kazes, ali na tvoji zalost samo (ponovo) ispadas glup....

Kapiras? :))

...................

Grgo - :)

.

Argentina
17-06-2006, 13:47
---imas pravo sprzili su ekipu jedne drzave koja u tome trenutku nije postojala.Zgraci te momcadi ni ne mkogu znati za koga su igrali.Tako bi dobili i utalmicu protiv Vatikana.Bez obzira na to argentinska momcad je bila superiorna i ako ovako u eventualnoj utakmici protiv NDH budu igrali, imaju protiv NDH ipak neku sansu.
I to je razlog da papirnate ustase drze toliko o Argentini.Ondasnja Argentina sa Peronom je udomacila bezbroj koljaca iz NDH I VATIKANA, izmedju ostalih i osnivaca i prvog predsjednika Nezavisne Drzave Hrvatske,
Dr.Antu Pavelica. Dr.Tudjman je bio samo njegova sjena. Klao je, zario ,palio sve kao i Dr.Ante ali ga Hrvati ipak u srcu jednako vole kao i poglavnika. Polako se povecava broj "zasluznih" Hrvata i tu bi se pored Bobana,Ivanisevica,Petrovica (pravo hrvatsko ime!) mogla naci i imena danasnje nogometaske ekipe.Pobjediti Argentinu i sve ce ici na bolje, samo ce standart padati, sirotinja ce gladovati, huskaci ce traziti pravdu za "vitezove u Haagu".
NDH ide svojim putem kao i 1945.

jeli narode?
17-06-2006, 14:08
Od kad Grgo postade strućnjak za futball ;)

JOOOJ, pa koji
17-06-2006, 15:17
si ti mazohista VSG-u(P)... ko PRAVI PRAVCATI SRBIN; sa dna kace...ali ne samo da je Argentina podrzavala NDH, Pavelica, itd... ona nam je daval i oruzje za ovog rata kad smo se jos borili u tenisicama i kaljasnjkovima...TO se racuna! I na kraju, samelje jos tu jadnu izbezumljenu, seljacku srbijicu..:

Covece, koji blam. Pratim tekmu na austrijkoj TV i evo spominju neke rekorde-da li je ovo najveca katastrofa na SP(ne EP-tu su nam Holandjani pokazali :))? Ali dobro, sa igracem manje, povredjeni Vidic, Dragutinovic, jos pre Vucinic, nedovoljno oporavljen Vukic... Stvarno nismo imali srece. A sudija je posebna prica-zalutao na SP. Mislim igramo mi lose, Petko je uprsao skroz. Do sada sam ga branio, ali ona postavka... E, sada smo izjednacili rekord-0:6!!! Dobro, bar nesto. Ako nam daju jos jedan ulazimo u istoriju :) Ali imam formulu. Slonovi dobijaju Holandiju sa 5:0, a mi Slonove sa 10:0 i naravno Argentina dobija Holandiju sa 5:0 i eto-idemo dalje :) Ali dobro, bar smo ucestvovali.

JOOOJ, pa koji
17-06-2006, 15:20
:Sta je zajednicko jucerasnjoj utakmici u "Pioniru" i danasnjoj(ako se to i moze nazvati takmicenjem jer je samo jedan tim koji to i zeli)? PRIMITIVIZAM, na svim nivoima. I onda se pitamo i cudimo kako nas to "svijet" ne razumije. Pa sta mi to sem primitivizma nudimo.
Gledano kroz utakmicu koja traje, pa ko jos igra tako primitivno? Najgori fudbal igramo na ovom prvenstvu. I sada je valjda svima jasno da ni po cemu nijesmo zasluzili da se nadjemo ovdje gdje jesmo. I sada se treba zapitati , da li da zahvalimo ili ne Spaniji I Belgiji sto su nam omogucili da smo tu gdje jesmo.
Jedini nacin da se izborimo sa ogromnom kolicinom neznanja i naravno primitivizma, kao neophodnom nus pojavavom, jeste da zamolimo nekog koji to mnogo bolje zna od nas , da dodje i da nam pomogne( naprimer trenera iz Holandije pa nek je i drugorazredni , bolji je nego ovi nasi Miljanicevi naslijednici, i dati mu potpunu slobodu u odlucivanju).Nego,lako cemo sa fubalom, od tog bar za sada glava ne boli.

* Dok ovo pisem TEK je 6:0 za Argentinu. Posle ovakvog ishoda koji nam se po drugi put ponavlja (Holndija 6:1), mogu samo da kazem da je definitivno problem u nasem mentalitetu i u nasim glavama.Svi nasi igraci i strucni stab su mislili da je dovljno sto sme kvalifikovali na SP i shodno tome se ponasaju. Takodje,bitna je stvar, da nasi fudbaleri jedini imaju himnu kojoj se zvizdi.Dok se ove stvari ne rese ,trebamo svi da ucimo od nasih suseda Hrvata kako se igra za svoju zemlju.

JOOOJ, pa koji
17-06-2006, 15:23
*Ja od kada pratim fudbal(trideseti kusur godina)nista smesnije nisam video od reprezentacije SCG.Posle ove utakmice se vidi da smo slucajno otisli na svetsko prvenstvo,da je Petkovic slucajno ispao trener i da su vecina igraca ispali igraci.Dejan Stankovic meni ne bi igrao za moju ulicu.Niked nisam smatrao da je igrac i nikad nije i nece biti igrac.Znaci u startu obe utakmice igramo sa igracem manje.Ubedljivo smo najgora reprezentacija na svetskom prvenstvu(e da je srece bilo pa da se nismo plasirali).Ubedljivo smo reprezentacija sa najmanjem posedom lopte u nogama.Za nas je Trinidad velesila u fudbalu.Ne znam da li ste primetili da igrace bas boli ...sto gube za sada 4-0.Ja zivim u Torontu,stavio sam dve zastave na kola i necu ih skidati dok traje prvenstvo ali nezbog reprezentacije nego sto to meni znaci"vise od igre",za razliku od nekih.Igrao sam fudbal 15 godina(zbog povrede nazalost vise ne igram),ali da sam kojim slucajem bio umesto nekog od onih nasih nesretnika i da jednom cujem "Ja te volim,ja te volim,ja te volim SRBIJO", ja mislim da bi samo oni na nosil;ima mogli da me iznesu i to zbog iscrpljenosti.

* Nakon meča sa Holandijom rekao sam da je sramotno što novinari ne pišu da smo u tom meču bili znatno lošiji od protivnika. Igra nam je bila nikakva, imali smo slabije šanse, a posed lopte je bio 61:39 za "narandžaste". Zašto se moralo govoriti da smo bili ravnopravni i da smo zaslužili bod, zbog bolje atmosfere u timu? Time je napravljena medveđa usluga "plavima", jer umesto da se ukažu slabosti i da se ekipa mobiliše Petkoviću je dozvoljeno da ponovi maltene isti sastav sa Argentincima, pa je katastrofa bila neminovna.

JOOOJ, pa koji
17-06-2006, 15:27
...Neverovatno je da naš najopasniji napadač Žigić, koji može da poremeti koncepciju protivničke ekipe, ne dobije šansu od starta, već se pušta Milošević da proslavi jubilarni nastup.
Nerealnost je nešto što karakteriše ovaj narod, tako da je pristup Mundijalu bio totalno pogrešan. Vidite kako igra Trinidad i Tobago. Ti momci su svesni da su za klasu slabiji od Engleske i Švedske, ali znaju na čemu su i da manjak kvaliteta mogu da nadoknade samo fanatičnom borbenošću. Igraju muški, grizu, ostavljaju srce na terenu i zamalo da naprave dva iznenađenja. Naši, pak, umesto da prihvate ulogu autsajdera, od starta spominju da su u "grupi smrti". Taj termin im se toliko svideo da su ga maltene non-stop ponavljali. Ovim bi stvarno valjalo da se pozabave psiholozi, jer to govori kakav smo narod. Nije nam dovoljno smrti ni posle svih nesreća koje su zadesile ovaj narod. U svakom slučaju, s nerealnim pristupom utakmicama nije bilo realno da se napravi neki vrhunski rezultat. Ljudi, pa Argentini na klupi sede Tevez i Mesi, Holanđani su se odrekli usluge starih asova, a Obala Slonovače je jaka k'o zemlja. I onda neko priča da je u "grupi smrti", kao da smo u najmanju ruku ravnopravni sa tim ekipama. Stvarno tragikomično.
I još nešto.

JOOOJ, pa koji
17-06-2006, 15:28
Protivnici kad izađu na teren u startu su u prednosti, jer ih motiviše intoniranje državne himne, za razliku od naših momaka koji slušaju zvižduke. Tu okrivljujem naš savez koji je morao da insistira da se ukloni ona lakrdija od himne nepostojeće države. S obzirom da je samo Jevrić u timu stopostotni Crnogorac, verujem da se on ne bi bunio da je puštana himna "Bože, pravde". Taj detalj nekom može da deluje nebitno, ali verujte da je mnogo važnije od žaba koje su noću kreketale ispred hotela sa ukrajinskim fudbalerima. Uostalom, da li ste ovih dana na državnoj televiziji videli da se spominje Crna Gora, da li su puštani prilozi kako narod u Crnoj Gori navija za ovaj tim? Ekipa je psihološki bila pripremljena da igra za Srbiju i morala je da dobije adekvatnu himnu.

VSG-u(P)...ima oko 980 komentara na ovm mjestu koje sam nasumce pogledao... sve u ovom...vjerojat´nije puno gorem tonu... ko bi stigao sve pregledati...

Da lijepimo?? Sta kazes?

I eto, vidis da nema segmenta gdje se mozete usporedjivati sa nama...
Znas... nema vis sise... sad si sam, samostalan, u ekonomiji, sportu, budzetu, stampanju love, trgovanju...SVEMU!!! nema vise skrivanja iza nekog skuta...

Grga GN.
17-06-2006, 21:02
Stvarno me je sram da moj znanac iz Svedske nemoze da se bar na cas koncentrira samo na lijepotu igre, nego sve pretvara u politicko sirovo prepucavanje.

Najgora utakmica do sada Engleska vs. Trinidad i Tobago. Jedanajst SMETALA protiv gordih Albiona. I nemozes da prodes i nemozes da prodes. Koja dosada.

Izvanredno napeta i lijepa utakmica GANA - CEH rep.

Idem sada da gledam Kauboje i Makarondzije. ( 1-1 poluvrijeme, pa mora covjek i malo da zazmiri poslije marende i case vina...No!? )

Ma Grgo
17-06-2006, 22:50
Fenomebalna utakmica (jedna od najboljih) Nizozemska - Ivory Coast, gdje je nizozemska imala nevjerojatnu srecu da je sacuvala vodstvo od 2:1.

Skidam kapu "slonovima"...borili su se kao lavovi - ali ih sreca nije posluzila...

Danas skidam kapu Amerima, pokazali su Talijanima kako se bori...na kraju sa 9 protiv 10 igraca... Navijao sam za njih iako sam u principu PROTIV njih, navijao sam i za "slonove"... FENOMENALNA borba...ko u transu!

...inace Grgo...KO je poceo sa politikom od prije 65 godina?? Nas VSG(P)!!! "Argentina je udomacila Pavelica - ustase...itd..." Pa tu seljacinu treba samo nabijati batom do centra zemlje... samo tuci i nabijati... takvog ludila se ne vidi skoro nigdje...

Svedjanine ludjace
17-06-2006, 23:30
"takvog ludila se ne vidi skoro nigdje..." - u pravu si ludjace, trebalo je tebe odavno iza resetki, zbog tvojih izjava ovdje na forumu, a istovremeno te ljeciti zbog tvog ludila i slijepe mrznje koje je unistilo ovaj forum!
Kad se takova stoka kao ti odstrani od nase Hrvatske, onda tek cemo bit dio Europe. Sa takovima, jos smo Balkanci!! :smile09:

"I eto,
18-06-2006, 01:22
vidis da nema segmenta gdje se mozete usporedjivati sa nama... "

Da VGSe, u pravu si, jbte, recimo u kosarci i vaterpolu, pa ne pamtim covece kad ste nas dobili!!!
Eto i ovaj put u Budimpesti, ispadoste nase verne musterije. :)

Setite se ciji se timovi nasli u final four one regionalne lige ex-YU u Sarajevu.

Setite se kako nikome nije smetala himna "Hej, Slaveni", i kako joj niko nije zvizdao kad je SiCG osvojila Svetski kup u Montrealu. Setite se kakvo je navijanje bilo.
Setite se svega gore navedenog kada je SiCG osvojla Svetski kup u kosarci, u kolevci kosarke SAD.

Setite se doceka i jednih i drugih u Beogradu posle osvajanje Svetskog kupa.

Ne serite, i ne generalisite stvari.

za busadjiju srbu
18-06-2006, 01:38
od×××× sa kosarkom, vaterpolom, ovdje se pise o nogometu.

A tko ste to vi SiCG. Toje historija decko, historija, kuzis? Sad se konta. Popusili ste 3+3=6 svako poluvrijeme po trica i sad mi se tu nesto kurcis. Pokri se po glavi i gledaj danas tekmu u 15 sati. :smile16:

Ti ne seri
18-06-2006, 01:45
vec polje pogledaj sta Proliv iz Svedske sve drobi u nogomet.
Ja sam mu odgovorio, i sta se ti trpas kao prnje u guzicu.

Jeste, slazem se, ako je rec o nogometu onda neka ide u rubriku Sporta, ne Politike, ako cemo mak na konac.

ovo je dobro!
18-06-2006, 02:13
Svedjanine ludjace
Gost
Poruka poslana: 18.06.2006. u 00:30

"takvog ludila se ne vidi skoro nigdje..." - u pravu si ludjace, trebalo je tebe odavno iza resetki, zbog tvojih izjava ovdje na forumu, a istovremeno te ljeciti zbog tvog ludila i slijepe mrznje koje je unistilo ovaj forum!
Kad se takova stoka kao ti odstrani od nase Hrvatske, onda tek cemo bit dio Europe. Sa takovima, jos smo Balkanci!! :smile09:

Hahahahahahahahahahahaha ahahahahha ha ha ha hahahhhhhhhhahahahahahhhhhhaaaaaaa! :smile06:

Pa on je
18-06-2006, 03:25
vec odstranjen iz Hrvatske, u stvari sam se odstranio onda kad mu je guza zvakala gace.

A sad trazi od povratnika napismeno "gde si bio sta si radio, u detalje".
Pa gde si ti bio, sta si radio u doticnom razdoblju, ××××× jedna??? "Di si bia kad je grmilo?"

Samo ti ostani tamo gde jesi, i Hrvati i Srbi ce bit well off, believe me. :)

ateista.;
18-06-2006, 05:32
Utakmica Argentina i SCG je porazavajuca i to u sportu a ne i u svemu ostalom.Igraci Srbije i CG su bili jako losi i rastrojeni , ali to ima sve svoje razloge da nikada nisu bili losiji bez obzira na dugogodisnji politicki prisak.
Kad su igrali sa Holandijom , moglo se vidjeti da su igraci sa dvije strane svijeta i tu nema cudjenja sto je takav rezultat do utjeha ovim nekim jadnicima koji sve svode u politiku.Do dose i taj sastav je tako los bas sto se tice politicke tacke gledista igraju skupa a udvjeni i imali tu numnje naravno da ima , pogotovo sto publika uzvikuje samo Srbija , Srbija.

Samo mi jedno nije jasno kako hrvati ne pokusaju odvojiti sport od politike , vec poistovjecuju cijelu naciju na politicki nacin , mislim da je to van svake pameti.Ako je to tako onda moraju se sijetiti da njihovi navijaci prestavljaju svoju zemlju u najcrnjem obliku kad dozive poraz od svoga time , znaci da to sve gledaju politicki i nikako drugacije.
Nervira me ovaj naczam sa bilo koje strane.Ne moze se sve uzeti za zlo od jednog naroda a isto to tolerisati od drugog , kao to Zica Srebrenica na utakmici , takve treba odma na robiju , ali isto tako i poglavara muslimana u bosni koji kaze da svi moraju znati da je Bosna Muslimana , kome ko to tako ne prihvati neka se seli iz nje.

Politicki sport
18-06-2006, 09:55
Svaki sport mora imati svoju politiku. To sto vi niste imali svoje politike je razlog da ste popusili 6;0

Pogledaj danas kako dobro radi sport koji ima u sebi politiku.

Pogledaj danas kako se igra nogomet.

Pogledaj danas kako slozna braca kucu grade.

ti ces
18-06-2006, 10:15
govoriti o mrznji??? VSG-u(P)!!!!!

Ti koji jos danas - poslije svega sta te (vas) zadesi i DALJE, jednako slijepo, fanaticno - glorificiras Srbiju i njenu politiku u zadnjih 20 godina - politiku koja je donijela TOLIKO zla, destrukcije, ponizanja, boli, placa, mrtvih - SVIMA, a koja se je na kraju najvise samim vama - i dan danas ne shvacas da su Hrvati - HRVATI, da to nisu i NIKAD Srbi biti nece, Da je Hrvatska HRVATSKA te da NIKAD Srbija biti nece,
Ti koji niti malo NIKAD ne shvacas koliko je Srbija, povrijedila, ostetila, ponizila, popljackala i na milijune tona zla - SAMO ZLA! nanjela skoro svima u YU od 1918 - pa do 1995, ponajvise Hrvatima, Bosnjacima i Albancima, manje Slovencima (osim zaostajanja u razvoju, za Makedonce neznam,,, skoro nista, vjerojatno!)
Ti koji dan danas ratujes sa Ustasama iz WW2, a NIKADA niti ne pokusavas NIMALO shvatiti da ste ih VI proizveli, te kad ti se ikad prezentira djelic klanja, i zla (gore navedenog) sta ste napravili - ti se JEDINO lovis na Ustase... I sad kad vas je Argentina PONIZILA pred cijelim svijetom - ti ides spominjati neke ×××××rije iz WW2, pavelic itd... JOOOJ...

SVI su napustili i odjebali Srbiju - SVI, pa daj se vec jednom malo zapitaj:

ZASTO je to tako?
Zasto ste vi PARIJA svijeta?
Zasto ste takva sirotinja? Jad, bijeda?

prva liga!!
18-06-2006, 12:08
Svedjanine ludjace
Gost

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: ::::::::

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: ::::::::

Hahahahahahahahahahahaha ahahahahha ha ha ha hahahhhhhhhhahahahahahhhhhhaaaaaaa! :)) :smile06:

:smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06:

ovaj
18-06-2006, 12:51
Forum si unstio TI!!

A ja sam na njemu samo zbog tebe... da tebe i to fanaticno, ludo, izopaceo srpstvo/cetnistvo koje tu svakodnevno nameces; bljujem...

Slusaj Mali-Vlajo
18-06-2006, 13:02
Nema tu vece ×××××× od tebe, imas pticji mozak (ako i to). Jedan dan si hrvat, drugi dan srbin pa onda krajisnik, cak si i klokan neki put (stalno). Ajde budalo jedna, reci ti nama vec jednom, STO SI TI? Osim ××××××, jer to znamo da jesi.
Pa tko upropascuje ovaj forum, osim tebe ××××××tine?
×××× se pa rasti.

Dakle niko
18-06-2006, 13:36
tako ××××tacno nije naruzio nasega VGSa kao njegovi Hrvati! :)

Kolega, mohu li i ja da ponovim:

>>"takvog ludila se ne vidi skoro nigdje..." - u pravu si ludjace, trebalo je tebe odavno iza resetki, zbog tvojih izjava ovdje na forumu, a istovremeno te ljeciti zbog tvog ludila i slijepe mrznje koje je unistilo ovaj forum!
Kad se takova stoka kao ti odstrani od nase Hrvatske, onda tek cemo bit dio Europe. Sa takovima, jos smo Balkanci!! <<

Autore ko god da si, alal ti vera :) :) :)

Ja sam vec rekao, Hrvati i Srbi ce biti well off ako nas VGS ostane tamo gde jeste, gde je zdimio onda kada mu je guza zvakala gace.

Ma
18-06-2006, 13:47
Usuti vec jednom vlaska ××××××TINO.
Mars u ××××× materinu.

Jebi ga!
18-06-2006, 23:04
Vaterpolisti SCG osvojili FINA kup!

Vaterpolo reprezentacija SCG osvojila je FINA kup u Budimpešti, pošto je u finalu pobedila domaću selekciju rezultatom 10:9 (3:1, 2:2, 1:2, 2:3, 1:1, 1:0).

Plavi su vodili od početka do samog kraja utakmice, obično sa 2-3 pogotka razlike, a u poslednji period ušli su sa golom više.

Petnaest sekundi pre kraja dogodio se skandal kada je mađarski trener tražio tajm-aut, u istom trenutku njegovi igrači postigli su izjednačujući gol, a trener je oduistao od tajm-auta. To nije dozvoljeno po pravilima, ali je gol ipak priznat.

U produžetku Pijetlović je dao gol, posle čega se naša selekcija uspešno odbranila i stigla do trofeja.

Kakav je kriterijum suđenja najbolje govori podatak da su Mađari igrača manje imali 12 puta, a selekcija SCG u 22 navrata. Da je do kraja isključen još jedan naš igrač, u igru bi morao i rezervni golman.

Najefikasniji u selekciji SCG bili su Filip Filipović i Aleksandar Šapić sa po 3 gola.

U utakmici za treće mesto Španija je pobedila Hrvatsku 13:10.

Priredio: Vladimir Novaković

Eto ti
18-06-2006, 23:23
VGSe jednog segmenta zivota gde cete se nacekati iha haj dok nam i prismrdite.
Oni mladici sto prosle godine ostvarise golrazliku za pamcenje, obecavaju da ce jos duuuugo ostati ovako kao sad - PRVACI BRE!

Zao mi je tog sporta koji ce malo postati dosadan zbog naughty Srba. :(

Sta ti kazes VGSe o ovome SEGMENTU, NO?

Dobro Hrvati,
18-06-2006, 23:37
hocete li mi reci zasto ni reci u hrvatskom tisku o ishodu FINA takmicenju na kojem ste i vi ucestvovali???

Ti VGSe cuti, jer si glup da na takvo prosto pitanje ista pametno kazes.
Tebi sam inace vec postavio pitanje, pa sad cekam odgovor, NO?

Pizdo vlaska
19-06-2006, 00:16
Svaka cast, naucili smo vas igrati vatrepolo ali sto cete kad crnogorci odu. Namoj da pizdis previse i Jug je prvak Evrope i nitko se ne kurci o tome. Pisi malo kako ste popusili nogometu a cesi vas izjebali u rukometu. Suti budalo jedna i prestani kopirati novine. Dali ti mozes da komentiras na nesto sa tim pticjim mozgom a da se ne oslanjas na pozutjele clanke i crnu kroniku/
CRNA KRONIKA?
To brale pogledaj sto se pise u Srbiji o kriminalu jer za Hrvatsku mi znamo jer nismo nepismeni kao ti ili mozda neznas cirlicu, ××××× li ti materina.
Ajde klokane od×××× vec jednom ××××××tino svjetska. obanin uvjek ostane cobanin iako mu skines opanke, jeli tako govnjaru?
Jebali ti klokani tu usljivu kevu

pismeni "obanin"
19-06-2006, 02:13
HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA HAHAHA HA HA HAHAHHA HA HAHHAHA HAHAHAHAAAAAAAAAA! BRE BRE BRE!!!!! :))

" jer za Hrvatsku mi znamo jer nismo nepismeni "

Tako je "obanin" jedan! :))

HAHAHAHAHAHA HAHAH HA HA HA HAHAHAHAH HA AHAHAHAAAAAAAAAAAAAA BRE BRE BRE!! :smile06:

Bezi bre prolivu jedan ..... dao sam ti jednom u zadatak da napises recenicu sa 5 reci bez greske .... i nikad odgovora! :)) Koji vi bre pismeni ××××× li ti materina seljacka? "Obanine" jedan! :))
Vi nekoga nesto naucili? Vaterpolo?
E, ajde leba ti kod fratra na karanje smotanko jedan, ima za ove pravopisne greske da ponavljas "djevicu mariju" bar 500 puta dok ti ga cika fratar smesta medju mlade butine!
Ajde skini se sa naseg kurca bedo nepismena i ×××××, nece vise niko da te kara - dosadan si, samo stojis u mestu! :smile06: Ne napredujes uopste! :smile06:

HAHAHAHAHA HAHA HA HA HA AHA HA HA HAAHHHHHHHHHAHAHA!!!!! :smile06:

:smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06:

hehehehe.
19-06-2006, 02:24
- sve bi to moglo biti tako da nam ti tu das primjer covjeka svoje nacije a ne ustasku mizeriju, koja se proslavlja sa nacionalnom mrznjom i konjusarskom kulturom :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06:
Dok si bio pod srpskim starateljstvom morao si makar biti pristojniji i ako si bio samo slugan gospode.
:smile06: :smile06: :smile06: Ovo gore sto si napisao o Srbiji od 1918 pa nadalje to ti je bila matica takva
ne samo prema srbima vec i prema drugim narodima ,Sad bi je velicao a dokazi pokazuju bas ono sto bi drugom tovario jer se sramis svoga korjena. :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: Srbi i nekriju da je bila losa utakmica izmedju Argentine i njih ali nije ni cudo kad dvije drzave razdvojeno u medjuvremeno igraju zajedno.Dok je Srbija svijetu bila primjer u vecini sporta ti bi tu nesto srao i jeo ujedno kao i uvjek a da te niko nezna . :smile06: :smile06: :smile06: Nije argentina srbima nikada bila prijatelj kad je sve zlikovce koji su klali srbe skrivala kod sebe kao i artukovica i zato za vas Sport i politika imaju isto znacenje

Ma ne samo
19-06-2006, 03:39
da je skrivala zlocince, nego je i naoruzavala HR, a sve ispod zita, za sta su izbile afere sudjenja - SKANDAL!

Ne slazem se da je utakmica Argentina - SiCG bila losa. Ja ne pamtim perfektnije prikazanu igru od ove sto ju je Argentina pruzila, i takvoj igre, ni jedna reprezentacija sveta ne bi se uspela suprostaviti.
Jednom golu prethodilo je 24 dodavanja lopte, a da je SiCG igraci nisu ni takli!!!
Postavlja se pitanje koliko su Argentinci u stanju ponoviti takvu igru. Ako jesu, eto novog sampiona!

Poraz SiCG je bio neminovan sa grubim greskama i pogresnom taktikom protiv jedne inspirisane svetske klase.

No to ne znaci, da bi HR garantovano uspela da pobedi SiCG. Dosadasnji bilans je neresen.
I jedna i druga ekipa ima muke dati gol - susta suprotnost jednoj Argentini.

Na kraju sto se mora biti klasa u fudbalu??? Je li to o glavu?
Svi ste culi za LEGENDE predvodjene Puskasom, Fazkasom, Gereceom, Sabo... - generacija koja je potukla Gordog Albiona do nogu, sa 6 : 0, na Vembliju.
Generacija bila pa prosla - LEGENDU otisle u legendu. Madjari su jos neko vreme bili fudbalska sila, do utakmice Zvezda - Ujpest Doza 4 : 0. Tada je madjarska fudbalska velicina pokopana, ali se rodio Dzajic.
To ipak ni malo ne umanjuje misljenje o Madjarima kao sportskoj naciji jer su izrasli u naciju vaterpola i atletike. O Madjarima kao naciji u globalu, misljenje ne bi bilo nista gore i bez toga.

Srbija mora da ceka da se rodi novi Dzajic, na nove fudbalske talente kojima ta zemlja nikada nije oskudevala, na talente i prave strucnjake koji pod uticajem medjunarodnih sankcija i ostalih kaznjavanja Srbije rasuse se po belom svetu.
Zaboravlja se da iz Srbije ni jedan tim nije odigrao ni jednu medjunarodnu utakmicu, ukljucujuci prijateljsku, za pune 4 godine!
Zaboravlja se da je Svetskom Sampionu Zvezdi oduzeto pravo da brani titulu Evropskog Sampiona.
Mnogi zaboravljaju da je toj generaciji receno : "Idi vani, spasavaj karijeru!"

oni
19-06-2006, 05:24
svi koji nemaju more su vaterpolo sile. Nesto poput Madzarske i Srbije

Aha, jos nesto,
19-06-2006, 05:37
zaboravljate da je jedan od strucnjaka koji je morao vani, Ratomir Dujkovic, Srbin, legendarni golman C. Zvezde, odveo Ganu na Svetsko prvenstvo i sada u osminu finala, potukavsi favorizovane Cehe sa 2 : 0.

Nadam se da znate takodje da je Srbin Milos Milutinovic uvek odvodio neke reprezentacije (obicno bez fudbalske reputacije) na Svetska prvenstva.
itd.

ispravka
19-06-2006, 05:46
Bora Milutinovic.

Grga GN.
19-06-2006, 07:20
Nisam vjerovao ali evo, gledajuci moje vatrene protiv Japana, dobio sam proljev.

Khm. Mozda je ipak samo od citanja ove diskusije ovdje.

Vala citajuci
19-06-2006, 10:10
tvog pobratima iz Svedske, trebao si odavno dobiti proljev. Ocigledno da imas dobar stomak.

Zbilja
19-06-2006, 10:51
si analfabeta za sport, govno vlasko. Samo jedna korekcija, Gana se takmici jos uvjek u grupi iz kojih se ide u osmi-finale a sto si pokakao o madjarima tu nema smisla ispravljat jer si preglup da ista shvatis. Kad ste imali debelu kravu i muzli je dobro napravili ste bazene i uzeli hrvatske trenere i tako ste napravili prve korake u vatrepolo a ti pizdi koliko hoces budalo ne popravljiva

kad god
19-06-2006, 11:58
nasa seljacina VSG(P) pocinje glorificirati Srbiju i "motivirati" srpsku superiornost, odmah uzimam bat i po glavi...

Pa kako drugo nego batom? Lopata je prelaka, slabo propada u zemlju...

Zamisli VSG-u(P)...Srbija ti unisti domovinu (SFRY), za×××× tebe i tvoj "narod" i sili te da se potucate po svijetu, kao Kurdi... Ne sljivi vas za suhu sljivu, samo ste im opterecenje...

RAZBIJE VAM SVE!!! I jos vam ZATRUJE TE LUDARE da se nikada i nikako tog otrova (VelikoSrBstva) otarasit ne mozete...

..a ti??? Ljubis, hvalis, opravdavas tu divljinu, ???

VGSe znas li ovoga?
19-06-2006, 12:07
Bas ti ga lepo smesti ovaj tvoj: :))

...........................

Svedjanine ludjace
Gost

Hahahahahahahahahahahaha ahahahahha ha ha ha hahahhhhhhhhahahahahahhhhhhaaaaaaa! :smile06:

:smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06:

zamoran
19-06-2006, 13:17
kakva steta sto ovi pametni srbi propadaju na ustaskom forumu.

idite bre u srbiju i sirite pamet, kulturu. njima sad treba solit pamet, jer su u qurcu. propadaju ekonomski, propadaju u nogometu (iz dvije utakmice dobili 7 golova, a dali 0)

Kaze VGS
19-06-2006, 13:55
da se potucamo po svijetu.
A sta ti radis VGSe, mamicu ti ×××××, vec se potucas po svijetu???

Zna se ko je srusio Jugu. Srusili je oni koji su sanjali tisucu godina da je sruse.

Mars u ××××× materinu.

btw, ja se uopste ne potucam, vec uzivam u ovoj demokratskoj i prelepoj zemlji, a ti se mrzni gore na severu kao pingvin, ××××× jedna.

VGSe, citas li
19-06-2006, 14:08
ti ovo, kako te ovaj tvoj naruzi:

>>tako lipi moji , pametniji se ne upusta u ludjacko veselje.Vidin da nitko ne odgovara ovoj hercegovackoj nakazi iz Svedske , ako je uopce tamo jer svedjani ne drzu tolike ××××××tine pogotovo strano tilo.
Na klinac se popeo sa tim glamatanjem sa psihopatskim porivima i takvim slovima sad crnim sad plavim da se iskaze kolika je to ××××××tina velika i ××××× kao hercegovacki magarac koji mu je bio jedino srestvo i komunikacija van divljine.
Toliko samo ga ignorirati i stvar je cista , ne praviti glupom heri na volju jer on je surovi kamenjarak koji nezna kako izgleda kraj toliko je opaljen u mozak da su mu sve daske poispadale .,tikva prazna kako kazu mnogi . <<

Ja se izvinjavam autoru na "ovaj tvoj".
Naravno da nisi njegov, ti si pametan covik i daleko od njega kao nebo od zemlje. Ajd, nemoj mi se uvridit.

hahaha
19-06-2006, 15:15
govno ciganjsko ustako-konjusarsko pa vi ste i protjerani sa srednjeg Istoka ko kurdi i ti bi tu nesto balavio a glup si i neuk da sam sebe ismijavas i svoju naciju. :)) :)) :)) tebi je ta srbija koja ti je trun u oku bila majka spasa i da imas imalo obraza ljubio bi stope svakome srbinu sto jos postojite , srbi spasise najveci smrad svijeta kojima su samo Siftari braca po kulturi i civilizaciji. :)) :))

E ti hahavac
19-06-2006, 15:38
Kad pises o kulturi, procitaj sto pises.
Jadna bi bila kultura, sa ×××××nima kao sto si ti.
Zar zaista mislis da nas na ovom forumu interesira za Srbiju ili bilo sto je srpsko?
KULTURA? Ta stvar je izbjegla tebe, siromasek jedan.

Kao prvo
19-06-2006, 18:35
Ja IMAM domovinu (ja ju nazivam stari kraj) i u njoj sam ca: 3 mjeseca godisnje. Tamo sam uvjek dobrodosao i znam da odatle potjecem.

A da li ti imas domovinu (stari kraj)?

NEMAS, jer si ga uvjek mrzio i boga molio da kisa padne u Sumadiji!

Svim si srcem proradio da taj stari kraj unsitis, a kad si popusio, onako VELIKOOOODUGACKOOO ostalao ti je da samo ovako iskazujes mrznju prema tome kraju... a cijena tog iskazivanja je jos vise PUUSSSSIONE...

A vi??
Sta cete vi?

Kuda cete vi??

covek dobro kaze..
19-06-2006, 20:17
Svedjanine ludjace
Gost

Hahahahahahahahahahahaha ahahahahha ha ha ha hahahhhhhhhhahahahahahhhhhhaaaaaaa!

:smile09:

:))

:smile16:

Cool! :))

Pa VGSe
19-06-2006, 23:57
jbte, imao bi bi i ja stari kraj da ga niste porusili, popalili, opljackali.
Ali sve ce to morati da se vrati na svoje mesto kako je i bilo usled uvrtanje jajceka.

hahaha...
20-06-2006, 02:42
ta vasa drzava se zove konjusnica cigana iz Irana. :)) :)) :smile16: :)) :))

Kako se
20-06-2006, 21:00
zove "TVOJA" drzava? Koliko imena, granica, zastava je promjenila u zadnjih 15 godina?

Gdje su joj sadasnje granice?
Koliko je slavenske krvi u tvojoj naciji ostalo?

divno receno!!
20-06-2006, 22:24
Svedjanine ludjace
Gost

:smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06:

Cool! :smile06:

VGSe, ludace,
21-06-2006, 00:09
moja drzava nema granica. To mozes shvatiti kako god hoces, i prakticnom i simbolicnom smislu. Kad shvatis javi se.

Sto se tice tvojih utesnih tri meseca trcanja u stari kraj i nazad, dokaz je koliko se potucas.
Najgore je biti ni tamo ni ovamo - i tamo i ovamo.
Nikada nisam zavideo onima koji trce svakog casa u rodni kraj, jer taj ne trci bez veze, vec sto ga muka tera, uglavnom.

Kao sto rekoh, moja drzava nema granica.

Tvoja
21-06-2006, 07:44
"TVOJA"??? drzava NEMA granica???

Daj mi onda kazi... a zasto ste se toliko FANATICNO borili, ne birajuci NIKAKVA sredstva, totalno bez skrupula??

Zasto ste na kraju poslije svih poraza na "zamlji" (frontovima) dobili jos dodatne pedagogije iz zraka?

Zasto ste se borili - da vas na kraju "zadesi" to sta vas zadesi?

Tvoja "simbolika" nema nikakve substanse...

Ma glup si
21-06-2006, 08:19
ti da bi shvatio sta je pjesnik htio reci.

Moja persona se borila da nemam granica a ne da ih imam u zivotu.

Ja granice prezirem.

Ja kad pokazem moj pasos, svi kazu 'PROLAZI!'

Granice.
Kako to humano i moderno zvuci! :)

koka-koka
21-06-2006, 08:35
Stoko muska, vi imate domovinu a ja imam maternicu (i sve ono drugo uz nju):Za moju maternicu bi svaki od vas
domoljubaca domovinu izdao.

Bravo koka!
21-06-2006, 09:31
Eto, ja vise volim maternicu bez granica nego domovinu sa granicama.

Je li tako koka?

Volim BRE :)

granice ili ne....
21-06-2006, 11:30
Svedjanine ludjace
Gost

:smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06:

Erazmo
21-06-2006, 11:46
A da se vrnete malku nogometu, ha? Ili san falija temu!?
Ergodakle: analiza imena "Ratomir" (Dujković). Jebateopanak ma koji to uterus more svomen sinu natrkeljit ambivalenciju od prvog mikrona rođenja!!! Da "ratomir"!!!/ALOOOOO, ŠJOR BEZUHOOOOV, NAPOLITANKE SA SARDINIJE SE JOŠ KREEEEĆU...mda./

E, a čovik je ka ono još i "ljegendaran"????
A jel' to ljegendaran ka i pok.Boško Kajganić...koji je usrid Beograda 1975., od Jure Jerkovića primija gol iz slobodnog - kroz uši? Pa je u konkurension sa Vabecovim kontra predaka Zlatana Ibrahimovića, proglašen za Gol mjeseca u Evropi.
Ma Ambivalencija Dujković je ljegenda ez vel! Kv(l)agu i tamoneki Beara&Vukčević&Mešković&Katalinski...uffff sorry, svi slučajno iz Prvaka Svita i Okolice - Ajduka :smile15: :smile15: :smile15:

Ae gren sad ča nešto pojist, pa se....... :smile16:

Erazmo
21-06-2006, 11:48
...ajmeeeeeee, pišen nabrzake pa...khm: nije Katalinski vengo Katalinić ;)

E moj
21-06-2006, 11:57
..."siziko"... Ostavi ti onda ove granice... pricekaj jos malo dok se proces razvojka srpskih granica zavrsi...

...i nastavi se seviti sa klokanima...

Nemam ja sta
22-06-2006, 01:13
da cekam, ja se spremam uskoro da posetim Srbiju i Beograd - grad koji nikad ne spava, i da se provedem kao mali Bog.

e ti si mi
22-06-2006, 17:37
pametan, ujane. I sam si shvatio davi dok je nas, a bit ce nas uvijek, ne mozete biti dio Europe... mali, glupi,krvolocni,zavisni....suvisni !!

sompompirovi
22-06-2006, 18:41
http://www.zamislisrbiju.org/foto/idc_foto_10/images/Noz.jpg

trijumf koljaca
22-06-2006, 19:05
a hrvati su im braca.
Ne zna se koji je (tkoji je) od ta dva suvisna naroda "suvisniji". Stari jugoslaven vam daje mogucnost da se ujedinite u Kristu (Hristu) i da shvatite da ste u obadvije forme kao
picke isti.

lud covjek
22-06-2006, 19:15
ili prikriveni cetnik.Ovaj sompomporivi
Slika: NOZ, ZICA, SREBRENICA, ZEPCE, MOSTAR, KOPRIVNICA - CIRILICA, LATINICA!
Sve je gola izdajica, ubojica.

zica ili ne ........
22-06-2006, 19:50
Svedjanine ludjace
Gost

:smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06:

zivjeli
22-06-2006, 20:01
skorpioni!

sompompirovi
24-06-2006, 22:42
http://www.zamislisrbiju.org/foto/idc_foto_10/images/Noz.jpg

Ma sta sam
25-06-2006, 02:12
rekao, a neko gore rece nije istina, legendarni golman Ratomir Dujkovic plasirao se medju 16 najboljih i to sa Ganom, eeeej Ganom!!!
Ratomire, legendo, svaka ti cast!

Za Erazma.
Koliko ono Duja i Dzaja osvojice duplih kruna krajem sezdesetih i sedemdesetih, onda kad su realno bili najbolji u Evropi?

Sta je VGSe
25-06-2006, 02:15
opet nestalo Pliva tableta, pa besomucno spamiras forum.

Em Hrvatska dobi nogu u dupe sa SP-a, em oskudacija u tabletama - JADAN TI!

Kad god si u takvoj vazi, ja kuliram, jbte. :) :) :)

Grga GN.
01-07-2006, 00:02
Da se vratimo temi, evo mog malog priloga iz proslosti na forumu nogomet, gdje izgleda nema interesa zaq nogomet.

" SUDAC
Gost
Poruka poslana: 25.04.2003. u 02:22

Cijenjeni sugovornici !

Htio bi cuti vasa misljenja o jednoj mojoj ideji o jednom novom pravilu o nogometu.

Kao dugogodisnji sudac, najteze mi je uvijek bilo dosuditi penal za sumnjivi prekrsaj u kaznenom prostoru, jer penal cesto
moze odluciti utakmicu i lako ga je dosuditi kada si potpuno siguran da je prekrsaj stvarno zasluzio, ali nista nije uvjek samo crno i bijelo, pa cesto moras pustiti nesto da prode da nebi svojom pogresnom odlukom upropastio dobru tekmu.

Ja predlazem novo pravilo: INDIREKTNI SLOBODNI UDARAC U KAZNENOM PROSTORU, koji bi se morao izvesti na takav nacin da lopta mora prvo izaci izvan kaznenog prostora, prije nego li se smije pucati po golu. Normalna udaljenost protivnickih igraca pri izvodenju bi bila po starim pravilima 10 jardy ( 9m) i offside nebi postojao kao ni pri ubacivanju iz outa danas..

Ovakvim pravilom, sudac bi moga kaznjavati potezanje kosulja, povlacenje, guranje i druge prljave trikove u kaznenom prostoru. Jos jedna teska situacija za svakog suca bi bila rijesena. Kod slobodnih udaraca izvan kaznenog prostora, svako pomicanje zida prema lopti bi se kaznjavalo sa novim udarcem koji bi se onda priblizio golu za pola udaljenosti zida to jest 4.5m, za svaki prekrsaj, dok se nebi uslo loptom u kazneni prostor. Tada se udarac pretvara u indirektni i lopta mora izaci prvo van penalskog prostora prije pucanja po golu.

Cijela jedn nova dinamika i strategija igre bi se razvila. Sudenje bi manje utjecalo na konacni ishod jer samo oni ocevidni grubi prekrsaji bili bi penali, a sudac bi imao alat sa kojim da zaustavi povlacenje kosulja i ogradivanje protivnika rukama kod kornera.

Ja mislim da bi nesto ovakovo, znatno unapredilo igru, ucinilo ju zanimljivijom i ocistilo kazneni prostor od puno smeca koje se sudac danas ne usudi zasvirati, a osobito u vaznim utakmicama.

Vasa misljenja i razmisljanja rado bi ovdje vidio. Mozda i mi mozemo unaprediti nas omiljeli sport da ucini jos jedan korak naprijed kao i ono kada se preslo sa dva boda po pobjedi na tri.
"
ggn.

Grga GN.
01-07-2006, 00:47
Evo jos jednog interesantnog pogleda na meni nelogicnu situaciju u nogometu.

Kako to da i vrhunski nogometasi fulaju penale.

Normalno objasnjenje je zivcana napetost ali ja bi ponudio drugacije objasnjenje.

Niti najbolji nogometasi na svijetu nisu bili pravilono pouceni kako se sa penala zabija siguran gol tako da oni kada idu pucati penal, u glavi imadu zbrku, to jest nemaju definitivni plan kako da to jednostavno rijese.

Pri izvodenju penala golman mora stajati bilo gdje na gol liniji i nesmije se micati dok lopta nije udarena a optimalno mu je onda mjesto na sredini gola.

Penal je nezgodan za golmane jer je tako blizu, to jest vrijeme za reakciju, od kada je lopta udarena, je vrlo kratko.

Neki golmani mogu kao macke da se bace prema dolnjem kutu gola ali ako je lopta snazno i precizno udarena u sam ugao rijetko se talav udarac moze odbraniti, ali jacina udarca, koja smanjuje vrataru vrijeme reakcije, takoder utjece na preciznost udarca a jos ako igrac ima strah da ce ga vratar procitati, sve svrsava "KILAVIM PENALOM".

Ako povucemo horizontalnu liniju po sredini gola, onda niti jedan golman na svijeti nemoze sa sredine gola da se baci i dodirne loptu koja je iznad te linije i relativno blizu stative.

Ako uzmemo kvadrat: 1 metar X 1 metar, od bilo kojeg gornjeg ugla gola, onda lopta koja je upucena u tak kvadrat i ne tako silovito, postaje neobranjiva za bilo kojeg golmana.

Kada bi igraci bili savjetovani od svojih trenera da vjezbaju gadanje tih kvadrata u gornjim uglovima gola i da pri izvodenju penala odaberu u napred bilo koji od tih kvadrata te da se disciplinirano drze te odluke a ne da je mjenjaju u zadnji cas, golmani bi bili bespomocni.

I ja sam nekada igrao nesto nogometa i prosao dosta poznatih trenera, ali samo na Kajzerici sam vidio gol nacrtan na zidu sa ovim "MAGICNIM KVADRATIMA" i susreo trenera ( Oto Bobek ) koji je pokusavao pouciti mlade igrace da kada god imadu prilike pucati po golu, gadaju te kvadrate i ne samo sa penala.

Pitam se dali su David Becham ili Andrej Sevchenko ili ti drugi vrhunski igraci ikad imali takovog trenera, jer za vrhunske igrace je rutina pogoditi takovu metu sa 11 metara.

nogoloptacki klub
03-07-2006, 16:23
je prvo hrvatsko ×××××× na nacionalnim terenima.Sad ste dobili po njusci i tamo gcje ste htjeli napraviti "OLUJU".Bilo bi dobro da ti grgimiroslave skutorski zavezes bar za jedno vrijeme svojim glupostima.
Nogoloptacki,visoko sjedeci majmunoslave..

Grga GN.
03-07-2006, 22:33
Nemore Srbin nista drugo, nego da bude Srbin. Svaka cast na zdravom rezoniranju ali nazalost, nema ti vise Juge pa sad moras da se pravis ovdje, ovako iz "mraka", kao netko tko dijeli kulturu i savjete. Izvuci se glavu iz vlastita prkna, mali vlajo, i ne djeli nikome ovdje savjete, tovarcicu zaostali.

VIDOV DANnnnn...Holandija nekad a sada Argentina.... ravno tuce TRPIMIREeee.

Grga gn,
04-07-2006, 07:48
(Gn - govnar?), a reci ti nama zasto si ti toliko glup! Vjerovatno si imao "arijske" preduvjete, a mater ti imala nesrecu. Samo hrvati ce dugo patiti s tobom. ××××n igrac!