PDA

Pogledaj cijelu verziju : Sapienti sat...

Erazmo
16-06-2006, 16:20
...a to na latinskom znači: pametnom dosta!
Ne obraćam se patologijama s ovog foruma, obraćam se Hrvatima i Srbima...obraćam se mojim Južnim Slavenima, ne četnicima ni ustašama.

Nisam od onih koji likuju kad susjedu "crkne krava".

Sjećam se prve premise nastupajućeg zla. Bila je godina 1976. Prvo poluvrijeme. Slaviša Žungul raumazao je njemačku obranu (sorry, sad se po novom kaže odbrana!) po desnoj strani, centrirao i Dragan Đajić glavom - 1:0!
Par minuta poslije Katalinski gura Danila Popivodu u for...ovaj pretrčava ni manje ni više nego jednog Swarcenbeka i Beckenbauera i...2:0!

Zatim drugo poluivrijeme - naši i "naši"...stali. Gerda više nema, ali ima Dittera...do 90-te 2:2, a do kraja produžetaka 2:4...za one koji "umeju da se biju", al' brale umeju i da rade. Ejjjjjj R A D E!!!!!!

Druga premisa stigla je s Kosova: "umemo da se bijemo, al' ne umemo da radimo".

Konkluzija je sadržana u rastavi braka, rastavi od ideje koju su Hrvati izmislili, a Srbi se rukama i nogama branili od nje...a kada su je prihvatili bilo je zbog stani-pani, na Krfu 1917., Rusija ispada iz rata i Srbija nema izbora - prihvaća ideju Jugoslavije.

Braćo Srbi, iste smo krvi i istog jezika. Ali nismo istog mentaliteta ni kulture. Kultura se ne može mjeriti, jednako je vrijedna. Tek...naša je naprosto zapadna, vaša nije. I niste je trebali tako militantno nametati 1918. Trebali ste poštivati različitosti i Ženevsku deklaraciju 9.11. iste godine.
Juga se nikad raspala ne bi!!!!

Kada to shvatite doživjet ćete katarzu i onda možemo graditi mostove

Pojma nemate koliko je Ćiro navijao danas za vas.
I ne samo on.....................

za Erazma
16-06-2006, 19:50
Vidis .... secam se te utakmice, secam se svega kao da je juce bilo.
Tacno, bila su to tipicna "nasa posla", ali samo u fudbalu, za druge sportove u kojima smo uvek bili u vrhu (zajedno sa vama, u bivsoj SFRJ), ta nas mana na srecu nije krasila.
Kako to objasnjavas?
Inace slazem se sa (politickim) delom ostalog sto si napisao , ali samo sa delom.
Za navijanje za nas u Hrvatskoj mi je poznato, a poznato mi je da i kod nas dosta ljudi navija za vas.
Ja vam iskreno zelim da se plasirate dalje, da prodjete bar malo bolje nego sto smo mi (to nebi trebalo da bude tako tesko, zar ne?!)

Pozdrav. :)

E moj Erazmo
16-06-2006, 22:17
Mislia san da si bolji covik, nima kruva moj lipi Davide.
Ti moras znati, ne mores virovati vuku u ovcjem ruhu ili bundi. Virovali smo in 500 godin i ca smo dobili?
Ti si vrlo inteligentna persona, ma pero, navijati za njih?
Ajme meni.
Kako ti reces: Gren ca, caobao i budi mi sritan i vesel sa svojin curicama.
Bog

Erazmo
16-06-2006, 22:53
Reci...koliko ima iskrenosti u željma za dobro meni i mojim curama? Ali reci to onako, introspektivno, onako ulazeći u sebe i svoju dobrotu.
Jer ja sam loš čovjek. Ne revem Thopsona ni "kalašnjikove", načitan sam, obrazovan, inteligentan, nemam razloga za mržnju, a i kad bih imao - znam da većeg razarača od nje nema. Ne želim razarati svoj mozak. Ne želim pljuvati, pisati polupismene ×××××rije po netu i opterećivati se vašim prepucavanjima.

Je, imaš prav, gren sad ča...ae ćaobao, rijetki su "proroci u vlastitim gradovima"...i evo ti i jedan broj: 622!

:smile07:

Gavran
16-06-2006, 23:33
Bravo Erazmo! Svida mi se sto i kako si oba ova posta napisao i sto si rekao.

BOLJE TI JE IMATI ISKRENOG NEPRIJATELJ NEGO NEISKRENOG PRIJATELJA/cu.