PDA

Pogledaj cijelu verziju : ODLUKA - ZATVORENICI NA FRONT

sompompirovi
10-06-2006, 10:34
<font face="Times New Roman" size="+1" color="red">Vlada RSK donijela je 26. siječnja 1993. godine Odluku: "Sva lica koja se nalaze u' pritvoru zbog određenih krivičnih djela u Okružnom zatvoru Knin privremeno se puštaju iz pritovora Okružnog zatvora Knin i upućuju se u jedinice Vojske RSK. Spisak lica iz sta- . va 1. ove Odluke dostavljen pod Posl. Br. Su-20/93. od strane Okružnog suda u Kninu čini sastavni dio ove Odluke. Ova Odluka stupa na snagu odmah. Predsjednik vlade mr. Zdravko Zečević." Ta odluka donijeta je na prijedlog Okružnoga suda u Kninu od 25. siječnja 1993., u potpisu "predsjednik suda Kresović Djuro". Kreso vić predlaže da se iz zatvora privremeno puste: Djurdjević Nikola iz Ramljana, Kresović Milivoj iz Benkovca, Bobić Ilija iz Korenice, Janković Zdravko iz Drniša, Radočaj Dane iz Korenice, Milanko Vojin iz Obrovca, Radaković Djuro iz Gračaca, Galović Dragan iz Korenice, Milojević Zdravko iz Teslingrada, Miljuš Nikola iz Korenice, Popović Duško iz Krupe, Jović Milan iz Korenice, Matić Saša iz Benkovca, Škop… Nikola iz Karina Gornje i Čeprnja Živko iz Sombora. Podsjetimo se, riječ je o popunjavanju terorističke vojske, a prije osloboditeljske akcije Maslenica, koja je danas u optužnicama Hrvatima u Haagu tretirana kao agresija na RSK. Okružni zatvor u Kninu bio je pravo regrutno središte. Tako, uzmimo za primjer godinu 1995. (31. srpnja) nekoliko dana prije početka osloboditeljske akcije Oluja, taj zatvor daje nove regrute: .</font>

sompompirovi
10-06-2006, 10:34
<font face="Times New Roman" size="+1" color="red">"Navedena lica će u datom momentu, a po nalogu Ministra pravosuđa biti puštena i upućeni u ratne jedinjce i to: Civilna istraga - 1. Samolov Željko, 2. Mirić Zoran, 3. Vujasinović Aleksandra, 4. Vuletić Nikola 5. Četnik Đorđe, 6. Vranješ Petar; Vojna istraga - 1. Drobac Nikolal, 2. Mandić Đorđe, 3. Medić Drago, 4. Gagić Bogdan; Nepravomoćno osuđeni - 1. Veselinović Nenad, 2. Dimić Božidar, 3. Jović Milan, 4. Đurđević Nikola, 5. Bursać Jovica, 6. Korica Milorad, 7. Šašić Petar, 8. i
Rastović Rajko, 9. Kljajić Borislav, 10. Rujak Mile; Pravosnažno osuđeni - 1. Čoko Sanjin, 2. Poznić Jovo, 3. Sladić Stevan, 4. Bradaš Zdravko, 5. Kričković Đuro, 6. Gagić Jovo. Dok ostali pritvorenici i dalje ostaju zatvoru do daljnjega. Suglasni: 1. Ljubojević Nikola, pom ministra za izv. KS, 2. Kusalo Vujo, upravnik OZ Knin, 3. Lalić Dragan, zam. Okruž. Javnog tužioca, 4. Čakić Siniša, vojni tužilac u Kninu, 5. Korolija Milorad, pres. Okr. Suda Knjin, 6. Obradović Dušan, predsjednik vojnog suda, 7. Dozet Miodrag, pres. Opštin. suda. UPRAVNIK Vujo Kusalo." Je li itko s ovih "spiskova" danas na popisu haaških optuženika? Neizvjesan je i podatak jesu li svi teroristi/četnici iz Hrvatske abolirani i konvalidirani</font>

Volis ti
10-06-2006, 14:52
ove postove...ZNAM ja, znam da volis, da svrsavas!

Ja ti kazem, NE PRETJERUJEM...Imam nekoliko stotina ratnih dokumenata od "RSK", nekoliko stotina ratnih slika, komentara, videa...

Lijepit cemo malo o Srbiji, junacima, ratnicima, popovima, knjigama, mitovima... dok jednog dana - daleko u buducnosti ne zakljucimo temu "SRBIJA JUCER DANAS SUTRA"...

VAZI??

Slike su lijepe...priznaj!