PDA

Pogledaj cijelu verziju : Savo Strbac

Gospodin
10-06-2006, 01:37
EKSKLUZIVNO Savo Štrbac otvoreno priznaje da je spremio Hrvate u Haag, a kaže da će to činiti i dalje
Srbi će opet imati državu u Hrvatskoj

Autor ZDENKO JURILJ, DAVOR IVANKOVIĆ

Reaktivirat ćemo plan Z-4 koji Srbima daje političku, ekonomsku i kulturnu autonomiju, kaže Štrbac

Nakon što je Večernji list objavio tekstove o tome kako je apsurdno da je glavni suradnik tužiteljstva Carle del Ponte čovjek koji je bio jedan od protagonista vlada krajinskih Srba, koje su u suđenju Milanu Babiću proglašene "zločinačkim pothvatom", hrvatsko Državno odvjetništvo očito ne namjerava teretiti Savu Štrpca. I on to očito zna pa otvoreno nastavlja svoj antihrvatski posao.

Reaktivirat ćemo plan Z-4 kojim Srbima u Hrvatskoj vraćamo političku, ekonomsku i kulturnu autonomiju u Hrvatskoj poručuje iz Beograda Savo Štrbac, predsjednik Centra za istraživanje i dokumentaciju Veritas i bivši tajnik vlade tzv. RS krajina. Autor optužnica protiv generala Gotovine, Glavaša, Merčepa ističe da se 11 godina nakon akcije Oluja Srbi hvataju za plan Z-4, s obzirom na to da su njegovi autori UN, EU, SAD i Rusija, a "Srbi su ga parafirali uoči Oluje u Genevi", poručuje Štrbac. Za to su već zaduženi srpski lobisti u svim međunarodnim institucijama kaže Štrbac.

***********Kupujemo istinu**********
VL: Računate na međunarodnu potporu?

ŠTRBAC: Imamo sve veću potporu zapadnih zemalja. Lobiramo i lobiranjem se sve može, čak se i istina time kupuje. S jakim lobijima možete od neistina napraviti istinu i to Srbi trebaju shvatiti: upravo preko lobističkih krugova isposlovat ćemo ono što tražimo.

VL: Od 1999. godine posjedujete hrvatsku domovnicu, a putovnicu?

ŠTRBAC: Domovnicu sam dobio preko svog opunomoćenika u Benkovcu, što je moje građansko pravo, nisam ja stavio šahovnicu na nju... Ako s jugoslavenskom putovnicom ne budem mogao nigdje putovati, tražit ću i hrvatsku putovnicu. To sam pravo stekao rođenjem, a ne prema političkom uvjerenju. Sugeriram izbjeglim Srbima da traže hrvatske dokumente.
Šeks i Mesić odgovorni

VL: Je li licemjerno tražiti hrvatske dokumente, a istodobno preko Veritasa optuživati cijelu političku strukturu koja je sudjelovala u stvaranju Hrvatske i prijetiti stvaranjem srpske države u Hrvatskoj?

Štrbac: Ne, tu nema ničeg licemjernog. Preko Veritasa haaškom Tužiteljstvu nudio sam dokaze o zločinima koji su počinjeni nad Srbima u Hrvatskoj. Bio sam spona između haaških istražitelja i svjedoka. Nisam ja Vladimira Šeksa postavio za šefa kriznog stožera tamo gdje su se dogodili zločini nad Srbima. Nisam ja postavio Stjepana Mesića na mjesta i dužnosti koje je obavljao. Zašto su sad ukinuli zastupnički imunitet Branimiru Glavašu u Hrvatskom saboru?

VL: Kolika je vaša uloga bila u rasvjetljavanju slučaja Glavaš, Šeks?
Štrbac: Veritas od 1994. godine, dok smo još bili u Kninu, intenzivno surađuje s haaškim istražiteljima. Surađivali smo u slučaju Medački džep, Oluja, slučaju Merčep. Šeks je stalno kotirao kao šef kriznog stožera. U to su se vrijeme događale strašne stvari i na jednoj i na drugoj strani, samo što se u Hrvatskoj to zataškavalo.

VL: Kakve veze Mesić ima sa slučajem Glavaš?

Štrbac: Nisu se zločini dogodili tijekom jednog dana, nema nikoga u Hrvatskoj kao što su bili Šeks i Mesić da ne snosi odgovornost za zločine nad Srbima.

//////////////////
Auu VGSe, ovaj vam se SAVO krvi napio, i jos obecava da ce tek!

Eto, jedan Krajisnik pa nikako da izidjete sa njim na kraj.

E Savo Savo, srpski Vizentalu, lovcu na govnoljube u tenisicama, ziveo ti nama 100 godina :) :) :)

VGSe bre bre breeeee
11-06-2006, 22:20
Svaka mu cast! :)) VGSe sta velis ti o nasem Savu, ××××n neki tip, ha? :))