PDA

Pogledaj cijelu verziju : Tim Osnovne Skole iz Hrvatske najbolji u Europi!

Slavoljub!
08-06-2006, 14:57
Multimedijalno iz Srbije

8. jun 2006.

Beograd -- Tim Osnovne škole "Brigada Petefi" iz Kule najbolji u Evropi u oblasti multimedijalnih predstavljanja u kategoriji od 12 do 15 godina.

Na ovogodišnjem takmičenju Join Multimedia, koje organizuje kompanija Simens, izabrano je 12 najboljih timova u Evropi, a među njima je čak pet iz Srbije.

Milica Bukvić je najmlađa u pobedničkom timu Osnovne škole "Brigada Petefi". Ima 13 godina i bila je zadužena za pisanje i obradu teksta o Vojvodini. I sama je, kaže, kroz predstavljanje mnogo naučila, a ipak uživala u druženju. "U timu nas ima šest. Imamo tri Mađara, a tu smo i Ukrajinac, Rusinka i ja, Srpkinja, ali to nas nije sprečilo da zajedno radimo i napravimo predstavljanje koje će biti prvo u Evropi, kojim smo pokazali da je Vojvodina multikulturalna, ali i da se slažemo i volimo iako smo različiti", kaže ona. Tim su činili Berko Šabološ, Žolt Šegi, Kristian Bortnik, Milica Bukvić, Tatjana Dudaš i Lehel Papašek.

Nagrade su dodeljivane u dve kategorije: učenici od 12 do 15, i od 16 do 19 godina. Sem tima iz Kule, nagrađena su dva tima iz Beograda i po jedan iz Niške Banje i Bačke Palanke.

Nebojša Korica iz Šeste beogradske gimnazije kaže da je suština u nalaženju mladih talentovanih za rad u domaćim i stranim firmama. "Mislim da će mi to značiti kao preporuka za dalje", kaže on.

U takmičenju su učestvovala 4.494 tima iz 37 evropskih zemalja, a svi nagrađeni su dobili po 1.000 evra.

///////////////////////////////////////////////

Bas me interesuje na kojem su se mestu plasirali mladi Arijski Iranci, ako su uopste i bili pozvani. Sudeci po onoj IQ listi koju je nasa forumska sprdnja od coveka, nasa Vreca Govana iz Svedske, lepio po forumu .... ni tamo ih nije bilo .... koga tamo nije bilo - taj nema ni IQ!
A njemu je bilo smesno jer je Srbija bila odmah iza Francuza Iraca i Spanaca .... (bas nas je ujebao! :)) )

E jadnice cime li se bavis, kukala ti ona jadna starica majka, koja dan-danas zali sto te nije omlatila o kakav kamen ili drvo, umesto da se sramoti od naroda kakva joj je mrcina i idiot sin ispao! :))

Gde ste vi plasirani jadna budalo? :smile06:

.....

Ispricavam se zbog grjeske na tipkovnici! :)) :smile06:

Deder, VGSe
09-06-2006, 01:04
pojasni malo ovu najnoviju urotu protiv Krvatske. Kakva su to takmicenja, sta ti se to desava iza ledja?

Mali-Vlajo
09-06-2006, 12:19
Ajde popusi jos malo hrvatskih "njeznika", kako ih ti nazivas, ali ti si naucan na nase kurcine, zato i visis tu na ovom forumu. Samo ti pusi njih, bit ces pametniji, budalo jedna.

Hjde bre VGS,
10-06-2006, 01:15
daj neku pametnu u vezi IQ, gde ti je ona tabela, ×××× te caca?

kolega,
11-06-2006, 22:21
....da ima IQ odgovorio bi.....al´ga jadnik nema! :))!