PDA

Pogledaj cijelu verziju : U CENTRU BEOGRADA: "Juden raus!"

Vojislav Mazzocco
06-06-2006, 02:07
ANTISEMITIZAM Samo dan nakon prijetnji ŽOZ-u, u Zagrebu se dogodio još jedan incident

U centru Zagreba skinsi napali rabina Aloniea

Zagrebački rabin Zvi Eliezer Alonie u subotu u 10.15 sati u Palmotićevoj ulici, tik do Židovske općine, doživio je napad dvojice skinheadsa. Tako se, tek dan nakon što je Večernjak objavio prijetnje Ivana Kesića ŽOZ-u, dogodio još jedan incident.

//////////Vikali "Juden raus!"/////////
- Prošao sam pokraj dvojice mladića u majicama s kukastim križem. Izgledali su šokirano što vide Židova, no ubrzo su se pribrali, podigli ruke za nacistički pozdrav i povikali: "Juden raus!" (Židovi van). Nakon što sam ih na njemačkom upitao znaju li što to znači, počeli su me gurati po ulici ispričao je rabin Alonie koji se, da bi izbjegao veći sukob, okrenuo i brzo udaljio od skinheadsa. To mu, tvrdi, nije prvi put da ga netko na ulici vrijeđa zbog njegova židovstva. Naime, prije dva mjeseca na sličan su način za njim vikali nasred Trga bana Jelačića.

Rabin je tek jučer prijavio događaj policiji jer u subotu to nije mogao učiniti s obzirom na to da mu vjera brani da bilo čime poremeti šabat. Aktivnosti poput telefoniranja, vožnje, čak i potpisivanja, ortodoksnim su Židovima na šabat zabranjene. U nedjelju se konzultirao s Ognjenom Krausom, predsjednikom ŽOZ-a, i odlučio cijelu stvar predati policiji.

/////////U Njemačkoj u zatvor//////////
Ti bi momci u Njemačkoj samo zbog nošenja majice s kukastim križem završili u zatvoru. Rečeno mi je da i u Hrvatskoj postoji isti zakon pa se nadam da će ga policija i provesti rekao je rabin koji je prije nekoliko mjeseci iz Njemačke došao u Zagreb. U Njemačkoj, tvrdi, nikada nije imao sličnih neugodnosti. Dodao je da se ipak ne boji šetati zagrebačkim ulicama te kako vjeruje da većina Hrvata ne razmišlja poput skinheadsa. No, također smatra da je napad na njega povezan s prijetnjama upućenim Općini.

- Takve glupe ideje uvijek potaknu nekog na nasilje zaključio je rabin.

//////////////////
VGSe, vidim bre da se vracate vasim starim vrednostima :) Neka je sa srecom.

Jedno pitanje za tebe (pored ona 2 na koja mi jos nisi odgovorio), da li je HR jedina drzavica nakazica gde je dozvoljeno nositi kukasti kriz???

Inace, opet se izvinjavam zbog ××××ne grijeske na tipkovnici.

Blindirana vrata
06-06-2006, 02:13
i neprobojna stakla
Mjere sigurnosti u zagrebačkoj Židovskoj općini vrlo su stroge još od početka devedesetih, kada je u Palmotićevoj ulici eksplodirala bomba. Općina je tada dobila policijsku zaštitu, blindirana vrata i neprobojna stakla. Svi posjetitelji moraju se prijaviti na ulazu, a nisu rijetki ni pregledi torbi gostiju koji nisu članovi Općine. Ipak, jučer se u ŽOZ-u mogla osjetiti nervoza i ponešto pojačane mjere sigurnosti.

////////////////
Pa sto tolike mjere sigurnosti, i sto bas od pocetka devedesetih, VGSu, BRE BRE BRE?
Da nece biti zato sto ste iste godine otvorili vrata fasistickom sljamu, pa nije zgodno kad se ponovo nadju dzelat i zrtva licem u lice.

stovani kolega,
06-06-2006, 18:29
Svi znamo:

GEN je GEN ×××× ga! Tu se nemoze nista!

Sta se drugo moze ocekivati od naroda cijih su se zlocina i sami NACISTI ZGRAZAVALI? :smile12:

GEN taj ××××ni, koji se prenosi sa kolena na koleno .... priroda ti je cudo nad cudima, kako god okrenes, kako god se svet mordenizuje, udruzuje i ide napred .... uvek ce tu u sred Balkana postojati jedno divlje pleme cija se ubilacka narav nikada nece promeniti ni modernizovati, pleme koje je kroz svoju sramotnu istoriju steklo ime masakrirajuci svakoga sa kojim su bili u kontaktu! Divljaci koji su izmislili genocid - imaju patent na to, mnogo pre nego se taj termin poceo upotrebljavati u govoru! :smile12:

- HRVATI i njihov GEN! :smile17:

KOLEGA?????
06-06-2006, 20:33
×××× ti bog mater, ako imas samo jednog kolegu, ja bi osjeko moju kurcinu, budalo ciganska.

vidik
07-06-2006, 12:16
dsdfs

defragnemt
07-06-2006, 12:17
vidi ovo http://sijelo.com/forum/showthread.php?p=27637#post27637

Erazmo
07-06-2006, 13:47
Pa...ako odbacimo činjenicu da su skinheadsi potpuno marginalne skupine u društvu (zamjetiti plural - skupine, jer ima raaaaznih, od turbonacističkih do turbokomunističkih), koje ne reprezentiraju društvo u cjelini - zato post o njima predstavlja puki pamflet, a može i panflet :smile16: - onda ostaje izvjesna simptomatika.
Npr. zašto je u R.Hrvatskoj dozvoljeno oblačiti majice sa svastikom i slobodno redikulizirati njima? Možda zato što valja s dalmatinskog prevesti ono "redikul". A možda i s toga što su Židovi ipak mali milion puta gore prošli u Hiky-evom Novom poretku od Kristalne noći do 1945., nego za kratkotrajnog razdoblja loženja Pićilijeve peći u onoj sramoti od Jasenovca.
Ili npr. zašto je baš u Njemačkoj noženje svastike i mjerenje visine kukuruza toliko proskribirano? Možda zato što su tek malobrojni primjetili možda jedinu Tuđmanovu stvarnu istinu s početka vladavine zla u mojoj domovini: veznik "i", u rečenici kako je NDH bila "i" izraz težnje hrvatskog naroda za svojom državom.
Jer jest bila ...i...to, ali i razočarenje.

I još samo nekaj: lepo bi prosil Srbe da ne blebeću o genima, jerbo bi is moga sfrstat pod četnike, a ne pod Srbe, pa bi is pisa malin sloviman. Ovako još uvijek sam voljan praviti razliku između braće Srba i krebilaca i srpske patologije - četnika.

Ae sad, gren ča obidvat....... :smile15: :smile07:

crnogorac
08-06-2006, 08:11
ako su vikali :JUDEN RAUS onda su to svabe, nacisti, fasisti a ne nasi.