PDA

Pogledaj cijelu verziju : BUDIZAM??

nea
04-06-2006, 21:25
što mislite o budizmu?
kako vam se čini budistički način života? :smile11:

sir Paul
04-06-2006, 23:04
<font face="Times New Roman" size="+2">Ma... prije sam poprilično razmišljao o tome tj. o vjeri općenito. Došao sam do zaključka da za moj duhovni razvoj i bitak nije potrebna nikakva religija. Smatram da bi me ona samo kočila i ograničavala vidokruge svojim dogmama i zakonima. Iako sam religijski neizjašnjen, svejedno sam vjernik tj. vjerujem u nešto "iznad" mene što ne mogu spoznati. Za to mi ne treba neka religija, neki čuveni prorok, izaslanik ili prastara knjiga... zaslijepljeni pop koji 2000 godina tupi jedno te isto i sve je pohlepniji na pare... To razdvajanje društva na kojekakve religije i sekte je jedna od najstrašnijih stvari koje se trenutno događaju na Zemlji. 70% ratova danas je vjerske prirode. Zašto ne možemo biti jednaki...!? Koja je svrha Alaha, Jahve, Budhe kad su svi oni zapravo isto!? :smile10:
Iskreno, budizam je jedna od liberalnijih religija i nema u njoj ništa loše. Nema nekakvih izmišljenih povijesnih činjenica, dogmi, posebnih dužnosti vjernika...
To je moje subjektivno mišljenje, tak da... :) </font><br><hr><font face="Times New Roman" size="+1">Volim ju...!</font>

sir Paul
04-06-2006, 23:07
<font face="Times New Roman" size="+2">Da i...
Budizam mi je najrazumniji izbor, jer nije agresivan, slobodan je, donekle razuman... A i budistički način života mi se sviđa zbog vegetarijanstva. :) </font><br><hr><font face="Times New Roman" size="+1">Volim ju...!</font>

nea
05-06-2006, 12:30
da, slažem se u svemu s tobom.
nejviše mrzim kad mi neki katolički svećenik u crkvi počne srat o tome kako mu nitko ne plača za nekakve gluposti koje uopće nisu bitne.
da se mene pita, misa bi se mogla služiti u bilo kakvoj crkvi, bilo gdje. ali ne...crkve moraju biti nakinđurene, pozlaćene i ne znam kaj sve ne. tisuće kuna sae potroše na uređenje crkvi, a mnogi ljudi nemaju ni za kruh. upravo to najviše mrzim.
kod budizma tražiš sebe i ne moraš se pretvarati zbog drugih

jedan
05-06-2006, 19:02
Ono što oni rade je krivo.Crkva služi da bi se propovijedalo o Bogu i Isusu,a ne da radi toga skupljaju pare sebi u džep.Inače svatko tko ima više novca nego što mu treba morao bi dati siromašnomu,zato što iako je on zaradio taj novac,on nije njegov vlasnik i nema ga pravo trošiti

sir Paul
05-06-2006, 19:46
<font face="Times New Roman" size="+2">Ajde... baš mi je drago da na ovom forumu postoje i ljudi s kojima možeš raspraviti malo "intelektualnije" teme! :)
P.S.Nea imaš ti kojim slučajem
MSN...?</font><br><hr><font face="Times New Roman" size="+1">Volim ju...!</font>

nea
05-06-2006, 22:33
ne, ali pošto svi to imaju, možda ga napravim jednog dana kad nađem više vremena :smile08:

nea
05-06-2006, 22:36
za sir paula- jel si išao sa bregovićem u razred?

sir Paul
05-06-2006, 22:56
<font face="Times New Roman" size="+2">Da, da lagendarni Brega... Da, išao sam s njim. Zašto?</font><br><hr><font face="Times New Roman" size="+1">Volim ju...!</font>

nea
06-06-2006, 09:08
mislim da te znam :))

sir Paul
06-06-2006, 11:04
<font face="Times New Roman" size="+2">Hm... reci...! :))
Ali ne ovdje... pošalji mi mail na sir_antun@hotmail.com :) </font><br><hr><font face="Times New Roman" size="+1">Volim ju...!</font>