PDA

Pogledaj cijelu verziju : DOLIJATORI: Istražuju smrt trojice bjelovarskih oficira JNA!

sompipojedesmigovno
31-05-2006, 12:00
30.05.2006 19:29
SUMNJIVE POGIBIJE Na poticaj iz Haaga ispituju se događaji pri predaji bjelovarske vojarne 29. rujna 1991. godine

Istražuje se smrt trojice bjelovarskih oficira JNA

Autor S. PERICA, Ž. RUKAVINA

Što se točno dogodilo 29. rujna 1991. godine, pri predaji JNA iz vojarne Božidar Adžija u Bjelovaru? Jesu li doista trojica oficira JNA, pukovnik Rajko Kovačević, potpukovnik Miljko Vasić i kapetan Dragiša Jovanović izdvojeni iz kolone i likvidirani? Odnosno, jesu li hrvatske snage tu počinile zločin protiv ratnih zarobljenika?

Na poticaj Jovanovićeve udovice, koja je o tome obavijestila haaško tužiteljstvo, a ono hrvatsko Državno odvjetništvo, ti bi se događaji trebali ispitati u skorom kaznenom postupku. Županijska državna odvjetnica u Bjelovaru Branka Merzić već je zatražila da se provedu istražne radnje protiv nepoznatih počinitelja. Verica Jovanović u svojoj prijavi slučaja Haagu za sve je teretila Juru Šimića, predsjednika tadašnjega Kriznog stožera za tu regiju. No Šimić kaže kako toga dana nije ni bio u vojarni na Vojnoviću.

:::::::::::::::::::::::::::::

Sta mislis ti dezurna forumska ××××××tino?

"Odnosno, jesu li hrvatske snage tu počinile zločin protiv ratnih zarobljenika?"

Pa naravno da jesu VGSe! Izivljavanje nad ratnim zarobljenicima je vas Trade Mark kroz tu vasu jadnu i cemernu "povjest"!
Madjari su vam dali ono "HORVAT NEM EMBER" (HRVAT NIJE COVEK) bas radi ubijanja zarobljenika, A Italijani ono "ORUZJE HRVATA JE MALJ" isto radi ubijanja zarobljenika .... tako da niko ko imalo poznaje istoriju, uopste ne sumnja da su "hrvatske snage tu počinile zločin protiv ratnih zarobljenika"!
Cisto kao suza Bre Bre Bre! :))

Najvaznije je da se GOVNOLJUBI sude! Sranjino ispiranje mozga polako se tanji .... opravdani odbrambeni GOVNOVINSKI rat .... mi nikoga nismo ni takli .... a i Grgine "tenisice" :)) -> a sa druge strane presude za Loru, Pak××××× poljanu, Glavas, Bjelovar, Antisa Govnoljub, ostali generali, prikazivanje filma "Velika Hrvatska" u Haagu .... nekako ne rimuje zajedno .... sve me nekako strah VGSe da se niste ti i mnogi drugi ponovo pokakili u svoja rodjena usta?! :))
Nego, nebi ti (vama) bio prvi put ....

Kapiras?!

Ajde MISKO, ajde ZEVAJ bre ..... evo IDE PISA! :smile06:

:))

:smile06:

:smile16:

Ma di bi oni
31-05-2006, 14:38
ihhh?!

Sta bi sa onim zlikavcem Hrastovim koji je pobio 13 zarobljenih i razoruzanih rezervista JNA???
Cujem da su ga nekoliko puta oslobodili!!!
Ako ako, stize depesa iz Haga.

Sve
31-05-2006, 19:43
neka ciganska imena.
Sta su radili na hrvatskom teritoriju?
Odose u ××××× materinu.
Mali-Vlajo, ti si sledeci bre ×××××.

sompompirovi
31-05-2006, 21:30
<font color="blue">Pogledaj VSG-u(P)...svidjat ti ce se - garantiram!

http://media.putfile.com/Thompson---Bojna-Cavoglave</font>

Grga GN.
31-05-2006, 22:56
Jeli ovo nesto kao ono na Ovcari ili Srebrenici.

Moze li se barem usporediti..?!

Kakovo ime ste onda vi zasluzili zbog prevazanja tijela poubijanih civila u hladnjacama i sakrivanja tih i takovih "sitnica" diljem Srbije.

Dali se to moze barem malo usporediti sa opsadom Vukovara ili Sarajeva gdje je regularna vasa vojska, dan za danom ubijala civile, zene i djecu.

Dali se to moze usporediti raketiranjem Zagreba, granatiranjem: Vinkovaca, Zadra, Siska, Karlovca, Sibenika, Gospica, Osijeka ili Bihaca, Gorazda, Tuzle, Zenice.....!!!!

Sto je sada Vlajo, zapjenio si se ovdje da je ludnica rata koju ste nam nametnuli i zbog koje se i jos dan danas nasi branitelji ubijaju, pogodila i vas.

Usporedi brojeve sam i reci dali su ovi tvoji izljevi zuci ovdje opravdani.

Ali nemas ni ti ni tvoji ni lica ni obraza, a pitas se onda zasto vas nitko ne trpi i nitko nece da sa vama ima posla.

Sramote sramotne ! Vidis trunku u tudem oku a brvno u svome ne primjecujes.

Grgure, mi pricamo
01-06-2006, 00:36
o tome ko se igrao rata pre rata.
Mislim, pricamo o tome kako ste se samo branili i to u tenisicama.

Ali eto, ovih dana se otkriva nesto posve drugo. Videcemo na kraju ko je sam sebi srao u usta.

Citam danas u vecernjaku da je Glavas ima svoju vojsku, i svi do jednoga imali tenisice. :)

PARAVOJNE JEDINICE
01-06-2006, 01:43
POD GLAVASOM

Autor Nataša Zečević

Branimir Glavaš zapovijedao je jedinicom pod nazivom BOB – Branimirova bojna, a ta je jedinica, kao paravojna, bila izvan sustava policije i vojske te kriznih stožera. To će na sudu potvrditi i dva nova svjedoka, imena kojih se u istražnom zahtjevu ne navode, nego su pod šiframa T1 i T2.

Naručivanje ubojstava
Ta nova informacija iz istražnog zahtjeva, na temelju koje će Državno odvjetništvo vjerojatno podignuti i optužnicu protiv bivšeg vođe osječke obrane Glavaša, u posjedu je Večernjeg lista.
Kako stoji u istražnom zahtjevu, na temelju iskaza dvojice pripadnika te jedinice, pripadnici BOB-a izvršavali su zapovijedi koje je davao isključivo Branimir Glavaš. Glavaš je znao za zločine, naređivao ih je, a kad su bili počinjeni, nije ih prijavljivao. Odnosno, kad ubojstva i nije naređivao, za njih je znao, no nije ih prijavljivao.
Potvrdu o postojanju i autentičnosti takvog dokumenta dobili smo i od izvora bliskih Državnom odvjetništvu, ali i od ljudi koji su provodili istražne radnje. Tako će se navodna Glavaševa lista zločina, zbog koje se branio pred saborskim zastupnicima, proširiti još nekim imenima.
Naime, u već objavljenom istražnom zahtjevu, zbog kojega mu je i ukinut zastupnički imunitet, navodi se da je Glavaš osobno odgovoran za zlostavljanje najmanje petero i ubojstvo dvojice civila – Dorđa Petkovića i Čedomira Vučkovića.

T1 i T2 bliski suradnici
Među petero koji su navodni bili mučeni bili su Nikola Vasić, Milenko Živković te Snežana Berić, za koju je Glavaš, u svojoj obrani pred parlamentom, tvrdio da ju je spasio od smrti. Tada je bivši HDZ-ov čelnik prozvao i sadašnjeg predsjednika parlamenta Vladimira Šeksa riječima: “Ako sam ja kriv, kriv je i nadređeni Šeks.”
Međutim, čini se da će se osječki gospodar teško moći braniti Šeksom i njegovim navodnim znanjem o događajima devedesetih godina u Osijeku u vrijeme kad je aktualni predsjednik Sabora bio čelnik Kriznog stožera.
Naime, postoji dokument iz devedesetih godina koji nosi oznaku državne tajne, a u kojem se izrijekom kaže da krizni stožeri nemaju ovlasti nad vojskom i policijom, nego da su to politička tijela zadužena za koordiniranje sustava, a ne operativnim akcijama vojske i policije na terenu.
U neformalnim razgovorima neki od čelnika najjačih nevladinih udruga za zaštitu ljudskih prava ističu da će se Glavaš iznenaditi jer ni u snu ne očekuje svjedočenje upravo te dvojice pripadnika svoje bojne, imena kojih su pod zaštitom, jer je riječ o njegovim najbližim suradnicima.

Hajde Vlajo
01-06-2006, 03:08
ne mlati praznu slamu. JEST ... GURNULI STE NAS U RAT... NAMETNULIGA ste ga svojom agresijom i sada se snebivas da se KLIN KLINOM IZBIJAO.

Reci nam dali su te sve peravojne vojske postojale i sve te kasarne bile napadnute i razoruzane( DA U TENISICAMA A NE U OPANCIMA, opa bato! )prije nego ste vi poceli "braniti Jugu" od demokratskog referenduma u Hrvatskoj..?!

SAMO TI VLAJO CEKAJ DA VIDIS DALI CE TI NETKO VRATITI ONO STO STE IZGUBILI.

Reci nam sirocek, zasto nitko pa ni vasa braca Crnogorci vas ne zele za istim stolom?

AKO TI CIJELI SVIJET IZGLEDA LUD I NEPOSTEN, POZURI TI DOKTORU. MOZDA IPAK NISU SVI DRUGI LUDI I NEPOSTENI.

Zasto su u Augustu 1995 novine ovdje u Torontu donjele veliku sliku na prvoj strani sa grupom mladica u tenisicama i sa gitarom, gdje na tenku sa hrvatskom sahovnicom ulaze u Knin i slave pjesmom a ne pucnjavom u zrak kao sto to osvajaci rade...?!

Hajde, hajde, samo ti cekaj i nadaj se.

Da ti prisapnem:.." film je vec svrsio, ovo samo ciste dvoranu sada od smeca ali to nikako nece promjeniti film".

EH, COBANKOVICU NAS, NISU FILMOVI ZA COBANE, ZA TO IPAK MORAS IMATI BAREM MALI MOZAK.

E Grgure
01-06-2006, 04:24
svaka ti cast, uspeo si da me nasmejes do suza, BRE BRE BRE:

" Zasto su u Augustu 1995 novine ovdje u Torontu donjele veliku sliku na prvoj strani sa grupom mladica u tenisicama i sa gitarom, gdje na tenku sa hrvatskom sahovnicom ulaze u Knin i slave pjesmom a ne pucnjavom u zrak kao sto to osvajaci rade...?! "

HAAAAAAAAAAAAAAAHAAAAAAAAAAAAAHAAAAAAAA
HAAAAAAAAAHAAAAAAAAAAAAAAHAAAAAAAA

Naravno Grgure, ne sumnjam u izvor te slicice.
Niste valjda ludi da saljete slike sa kninskog groblja, ili recimo paljevinu sela Djevrske, ili paljenje pravoslavne crkve u selu Cetini, ubijanje civila u potiljak...
E vidis, te slicice su bile tabu tema. Kada bi se humanitarci priblizili da uslikaju takve stvari i posalju u svet, govnoljubi u tenisicama bi rekli "Stop, ne smije se dalje, puna suma cetnika, bla bla bla".
No na vasu nesrecu, i takve slicice su obisle svet, a sto je najvaznije, vec se nalaze u Hagu.
Oprem jako jako dobro!

Vidis Grgure, ja imam jednog rodjaka koji zivi u Hrvatskoj. Kad sam mu pisao sta se desavalo u Kninu i ostalim krajevima dalmatinske zagore, blenuo kao tele od cuda. Jbga, Grgo, gledao puno govnoljube sa tenisicama i gitarama u ruci - ISPRAN MOZAK DO DASKE.
On je bar konacno shvatio, ali Grgure, tebi spasa nema.

Hajde, pricaj mi jos malo o toj slicici sa govnoljubima u tenisicama.
HAAAAAAAAAHAAAAAAAAAAHAAAAAAAA

Ipak, ne mogu da ti se ne zahvalim na ovoj informaciji, jer sam zaista bio jako znatizeljan sta je to mom rodjaku servirano na HTV-u?! AH, TO LI JE :) :) :)

paule
01-06-2006, 08:19
dakle u ovoj rubrici i svi sa htvatske strane, bez izuzetka priznaju zlocine nad srpskim narodom ali i ponovo prave zlocin trazeci opravdanja za pocinjeno.
Time provociraju sve postene ljude da izvedu odmazdu.

ma reci
01-06-2006, 12:10
Ti nas VSG-u(P)...KAD si ti priznao da ste vi bili pokretaci sveg nasilja, rata, APSOLUTNO sveg zla! I napravili sta ga na tone i tone...?? Kad si rekao - UH, zajebasmo se! UH pogrijesiemo... i to debeleo...

Na kraju izgubismo sve...
A sami smo za sve krivi!

Mars, djubre,
01-06-2006, 13:52
kad ces ti priznati da ste pravili ×××××× pre nego sto je rat poceo.

Jel ti citas sta pise po vasim novinama ovih dana?

E pa ×××× ga, tesko se pomiriti sa cinjenicama koje vam nisu bile dostupne.

Sta mene napadas, napadaj vase medije koje vas nisu pravovremeno i objektivno izvestavle.

Nikada
01-06-2006, 19:24
Jer mi ×××××× nismo radili. NISTA!! Mi smo sve radili korektno, demokratski, a vi ste vec 1986, maltene zavrsili pripreme za rat... 1989 je bio sluzbeni poklic na djihad - (lad je sve bilo spremno...)

Ali sta ces... lud ste narod, vrlo lud... ali i neobicno blesav, glup, TUP, ZATUCAN, NEOBRAZOVAN, polupismen... itd...

Erazmo
01-06-2006, 20:05
E moj "dida", usporedba dvaju zala ne ide u prilog nijednom ali puno govori o nečem drugom.
Jel' gosputiblaženu "maršđubre", a kojega je to datuma rat započeja?
Pa onda se još netko javlja i tvrdi kako nam činjenice nisu bile dostupne te kako nismo bilo objektivno i pravovremeno izvještavani. Jesu, bile su...još se sjećam priče o maloj Aleksandri Zec...iz Ferala, negdje 1994.
I na koncu: tupo, zatucano i nadasve neobrazovano je Miloševićevu brljotinu s Gazimestana 1989. krstiti pokličem džihada. Ako ne zbog samih Osmanlija koji su tim zlom počastili kršćanski svijet od 1353. do 1683. (hm ispada okruglo 300 godina!), onda zbog 5000 Hrvata na Kosovu 1389.

Sorry "dida" i naj se frnjiti, pak sam moral nekaj suvislega, bez spominjanja izlučevina namijenjenih pražnjenju, rekti&pekti u ovoj močvari.
Ae ćaobao :smile16: :smile15:

mali vlajo
01-06-2006, 20:59
××××× ti kevu u guzicu i posle ti ga strpam u tvoja usta.

Idemo dalje:
01-06-2006, 23:45
GLAVAS NARUCIO MUCENJA I UBIJSTVA CIVILA

Autor Nataša Zečević

Od srpnja do rujna 1991. godine, obnašajući dužnost sekretara Općinskoga sekretarijata za narodnu obranu i zapovjednika 1. bojne osječkih branitelja (BOB), čime je bio ovlašten za izdavanje zapovijedi svojim podređenima, Branimir Glavaš propustio je učiniti sve što je mogao da se nezakonita postupanja spriječe i suzbiju, a u nekima od njih i sam je sudjelovao.

Neprijatelji ili civili
Glavaš je naredio da se nečovječno postupa prema civilnom stanovništvu, da se ono ubija i muči, da mu se nanose ozljede tjelesnog integriteta, da se primjenjuju protuzakonita zatvaranja.... To su samo neke rečenice izuzete iz teških optužbi iz istražnog zahtjeva od kojih se Glavaš već jučer branio pred zagrebačkim sucem. Istražni zahtjev, koji je u posjedu Večernjeg lista, o čemu smo već i jučer pisali, sastavljen je na desetak stranica, a na prve su dvije optužbe protiv B. Glavaša i Krunoslava Fehira, pripadnika 1. BOB-a (poznatijeg kao Branimirova bojna) što ga je osnovao i njime zapovijedao, kako stoji u dokumentima, upravo Glavaš.

Pripadnici su BOB-a, doznalo se službeno tijekom istrage, više osoba srpske nacionalnosti protupravno i neutemeljeno privodili u prostorije Sekretarijata, nezakonito ih ispitivali te psihički i fizički zlostavljali, a zbog navodne neprijateljske djelatnosti te osvete za agresiju JNA.

Šeksova uloga
Na potezu je Glavaš koji već mjesecima prikuplja dokumentaciju. Stoga je odlučio sa sobom povući i tadašnjega čelnika Kriznoga štaba, Vladimira Šeksa. Međutim, ako je suditi prema dokumentima koji su također u našem posjedu, funkcija osječkog, odnosno istočnoslavonskoga Kriznog štaba bila je, prema Odluci o osnivanju i djelatnosti kriznih štabova, koju je potpisao Franjo Tuđman 29. srpnja 1991., daleko od vojne.

Tako stoji da "nadležnosti i odgovornosti resora republičke uprave, posebno MUP-a i MORH-a ostaju nepromijenjene i ne prenose se na krizne štabove." Osim toga, štab je imao svog zapovjednika, a taj zapovjednik nije bio Branimir Glavaš.

//////////////
Da li je ikada iko od vas Hrvata imao priliku da cuje o ovome ranije???
Cisto sumnjam.

Eto nas Grgur jos u Kenjadi gledao "oslobodioce" Knina sa tenisicama i gitarama u ruci !!!

Grga GN.
02-06-2006, 06:44
Hajde Erazmuse daj se malo skoncentriraj i stvarno napisi nekaj suvisloga bez frnjenja jer "dida" sve sto napise potpise, a ti se hvatas za tude "krive Drine" i onda mene "ravnas".

Jeli si od frnjenja izgubio fokus ili tek haluciniras onako iz objesti i suviska znanja...?!

Zao mi je barba ali savjetovao bi te da svoj suvisak inteligencije ne prodajes ovako za bagatelu samo radi frnjenja.

Ciao bao, sto ti rece.

A kako
02-06-2006, 08:36
da protumacimo taj poklic??
Pa da li si vidio kako je Goebels palio mase?

Poslije Gazimestana je "narod" bio psihicki spreman na osvetu iz 1389.

I koliko ti puta moram ponavljati...OD×××× Srpstvo!!

Zar ne uvidjas kolika je to ×××××rija...KOLIKO ti puta to motram ponavljati!!

Svi, SVI su od toga pobjegli...ostali ste sami...u skorasnjem pasaluku!

krscanin
02-06-2006, 09:12
..za vrijeme protuamerickih demonstracija zbog ubistva Patrica Lumumbe u Kongu pred Americkom Ambasadom u Begradu bacalo se kamenje po zgradi, lupali prozori itd. Nakon podosta vremena iz zgrade izadje uredan gospodin i zamoli demonstrante da ga postede maltretiranja jer on je tu samo predstavnik Turske i sa dogadjajima u Kongu nema nista.
Masa ponovo zaurla i poce bacati kamenje, ovaj puta po njemu, vicuci:
" na tebe cekamo od Kosova!"
....srpski narod ne moze da zaboravi...Kosovo, Jasenovac,Vukovar, Knin

Erazmo
02-06-2006, 09:32
Paaaa...ehm, kad je šjor cotavi palija mase u areni Luitpold ja san ti šefe još bija malirepati+velikasopnom, ali slučajno nešto maaaalo znam o tome.
Ono kaj res ne vem pak je: kašne veze jas pa mam z srpstvom???
Ae bogtipomoga, pa se fidimo na zimu :smile16: :smile07:

dolijali ste
03-06-2006, 09:01
``rvate kad se pozivas na demokraciju i tvrdis da ste SVE uradili demokratski, de ti nama rastumaci kako se na demokratski nacin kolju zene i djeca samo sto su druge vjere..... :smile18: :smile18: :smile18:

glupane
03-06-2006, 12:03
to rade ameri. mi na balkanu smo svi iste vjere ali drugih crkava. crkni ××××te!

pa da znas
03-06-2006, 15:03
oni su Srbi...TO JE VELIK GRIJEH...

Smrtni grijeh...

ni(t)ko i nista
03-06-2006, 19:22
Imas pravo, biti Srbin je grijeh, ali biti Hrvat je sramota !!
1:0 za Poljsku u dvoboju katolika!

-grk---
03-06-2006, 19:25
Pitanje: sta je bolje biti Hrvat ili ××××××?
Odgovor: to ti je isto dijete !!

TOCNO!
04-06-2006, 22:38
To vam je kao onaj vic:

Dogovorili se Srbin i Hrvat da svaki od njih ode u "suprotnu" prestonicu i da vice ko je i sta je!

Ode Srbin u Zagrebi na sred trga Bana Jelacica pocne da vice: Ja sam Srbin, Ja sam Srbin!

Okupi se njih dvadesetak i ubise Boga u njemu!

Ode Hrvat u Beograd i na sred Terazija pocne da vice: Ja sam Hrvat! Ja sam Hrvat!

Nista.

Opet on: Ja sam Hrvat! Ja sam Hrvat!

Nista.

Posle pola sata njegovog dranja "Ja sam Hrvat, Ja sam Hrvat" ... pridje mu jedna starica i rece:

Cuti sine, to je velika SRAMOTA! :))

:smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06:

HAHAHAHAHAHAHAHAHAHA
05-06-2006, 19:35
HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA!!!!!!!!!! !!!!!!! :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

TACNO, VELIKA SRAMOTA! :smile06: :)) :smile16: :smile06: :))

:smile06: :smile06: :)) :)) :smile16: :smile16:

Kakva je to laz?
05-06-2006, 21:28
Vi kazete da smo ubili sve vase starice, a vidi te stare babe, prezivjela, ××××× joj materina i jos uvjek ×××× po Beogradu. Trebalo je i nju krknuti isto kao tebe Mile-Govnjaru.

gde si dzukelo.....
05-06-2006, 23:24
Da ti blesimetre imas ista u toj lubenici tvojoj, nebi ni zucnuo, a ne upisao neki usrani i glupi komentar koji samo dokazuje koja si neotesana majmuncina, nista vise....gospodin gore vas je doslovce - POSRAO ovim vicem, a ti jadna budalo .... sta si napisao leba ti? Nesto smesno? Nesto inteligentno? Nesto ..... sta?
Sta majmune?
Mogu da zamislim kako ti je cale glup, kad si ti takva bukva, kad je tebe takvog nepismenog i divljeg napravio .....sigurno neka zaostala primitivna seljacina hercegovacka.
Sta te boli misko? To sto ova iz baba vica rece da je zvati se Hrvatom SRAMOTA? ×××× ga, jeste SRAMOTA, sta cu ti ja .... :))

×××××...

nepismena.....

neotesana...

primitivna.....

stoko....

hercegovacka (ili hrvatska, isti ×××××!) :smile06:

Ajd´ sad´ ZEVAJ BRE MISKO - EVO IDE PISA! :smile06:

ispricavam se
05-06-2006, 23:26
"baba iz vica" :)

VGSe bre bre breeeee
11-06-2006, 22:04
Daj bre VGSe bre bre bre, kazi kako ide sa ovim slucajem, dokle se stiglo? :))