PDA

Pogledaj cijelu verziju : POBJEDNICKA EURUPCIJA

MILJANA
28-05-2006, 22:43
Pobjednicka erupcija emocija, nasmijana, i od srece uplakana lica, mahanje zastavama, okupljanja ... razumljiv su rezultat ishoda referenduma . Jednako tako mi je shvatljiva i reakcija onih cija opcija nije prosla, a koji osjecaju strah i zabrinutost jer su se nadali drugacijem ishodu.
Srecom, provokacija nije bilo osim par pojedinacnih ispada. Izgleda da su se uglavnom drzali podalje jedni od drugih, jedni da odzaluju, drugi da otpjevaju obostrano svjesni da zivot uvijek ide dalje...

Ali citajuci komentare po srpskim ili prosrpskim novinama i forumima koji ishod referenduma proglasavaju kao " zabadanje noza u ledja Srbiji" , "izdaji sada kada je najteze" , koji vec vidjenom patetikom i preuvelicavanjem pisu ili o "ocaju" Srba u Crnoj Gori iznoseci price seljana koji bi sad negdje selili i bune dizali ili pak s druge strane postavljaju "zabrinuto" pitanja a gdje ce sad lijeciti ti sto su im "zabili noz u ledja" jer tu kod njih vise " ne moze dzabe" pomamljujuci svoju javnost radi vlastite koristi da ih jasu dok mogu ...
U pola sata listanja onoga sto se moze naci na netu dominiraju tekstovi koji se svode na par stavki :

- rezlutat se ne priznaje ( uz prikrivenu ili otvorenu sugestiju unionistima cas da se "ne predaju" a cas da ce odgovarati radi poraza i lose vodjene kampanje)

- crnogorci su zluradi antisrbi koji su ili glupi pa ne znaju sto cine ili sve to cine ne radi svog dobra no radi zle namjere spram Srbije

- Srbi su jadan i obespravdljen narod protiv kojih su se urotili Dukljani, Albanci, Hrvati, Bosnjaci i svi ostali nesrbi

- Nezavisnost Crne Gore izglasali su "nepravoslavci" pa je to siguran znak antisrpstva

MILJANA
28-05-2006, 22:44
- Crnogorcima "koji su im zabili noz u ledja" odmah treba doskociti svim mogucim podmetanjem klipova kojih se pojedini autor u tom trenu moze sjetiti : povecati cijene lijecenja ako ih uopce bude "trebalo primati", uvesti vize, protjerati, ostaviti bez radnih mjesta, uzeti im stanove, poslati ih natrag (ovaj put im vjerovatno ne bi placali prevoz) ...

- Crnogorci trebaju poceti uciti albanski jer je sasvim izvjesno da ne moze postojati drugi razlog zbog kojeg bi nasi Albanci zeljeli ista dobrog drzavi u kojoj zive ( krunski dokaz neometano viorenje Albanske i pokoje hrvatske zastave u kolonama )- u Crnoj Gori zive samo nepismeni i bolesni paraziti cija je svrha postojanja biti na teret budzetu Srbije

Itd. itd...
U tom glibu od izjava i pokazanog stava prepoznajem sve ono procitano u knjigama o bijelom teroru, o "bratstvu" koje je Crnu Goru podmuklo dovelo tamo gdje je do jucer bila...
Da ne pricam o komentarima sa raznoraznih foruma koji mi ostavljaju dojam da je danasnja cyber Srbija sa svojim pogledom na nas i svoje okruzenje slika i prilika Talibana sa Balkana. Kako cemo mi "jesti svoje kamenje a oni svoju psenicu", kako se trebamo opismenjavati nedje drugo, kako se nece dolaziti na nase sugavo more , kako ce sa zadovoljstvom gledati kako umiremo od gladi ...
Jedino jos nisu rascistili sami sa sobom jesmo li mi zapravo parazitska bagra ili "zli bratoubojica". Sigurno je samo da im nista ne trebamo ako nismo profesionalni Srbi i dobrovoljna provincija koja ne postavlja pitanja a kamo li misli . No, iako im "ne trebamo i jedva cekaju da odemo" - svejedno smo njihovi tj. oni bi se trebali pitati kad da idemo ako uopce smijemo...

MILJANA
28-05-2006, 22:44
Jucer sam bila sretna rezultatima i ostvarenjem sna o nezavisnoj Crnoj Gori , o ispravljanju velike nepravde koja je ucinjena nasoj zemlji i generacijama koje su u njoj rasle hranjenje mitovima i laznom i laziranom istorijom a kojima se i dan danas od "brace" objasnjava kako je multietnicka i multikofensionalna sloga djavolja rabota ...

A danas... Danas sam tek presretna citajuci i gledajuci sa uzasom sto mi zapravo ostavljamo iza sebe... Teret ratova je prosao iako nije izblijedio ali ovu psihicku kugu koja mrznju i cistu fasistoidnost i dan danas uvija u pateticno upakiranu i naravno okadjenu "antisrpsku pricu" , koja cas place za bratom a cas ga razapinje to bogu hvala ostavljamo iza sebe, nadam se za na vijeke vjekova.
Srbija ne moze shvatiti puno toga. Trenutno je u opticaju ona slika albanske i crnogorske zastave kao neki "corpus delicti" sto zapravo i jest.
Da to zamisliti moze - danas bi mozda imala Kosovo. Ali ne moze jer ... njihov problem.

Srbija je uvrijedjena slavljem u Crnoj Gori , sokirana slikama nasmijanih , raspjevanih ljudi pa cas krvari , cas se ljuti, cas se inati, cas sjekira e ce nas manjine satrat ... sve to ne komentirajuci zvanicno rezultate.

MILJANA
28-05-2006, 22:45
Usput Srbija je po vjekovnoj navici , pocela je "slaviti" jos jedan poraz kao pobjedu . Nakon sto je opcija koju je podrzavala zvanicna i nezvanicna srpska politika idozivjela poraz na crnogorskom referendumu Srbija se "raduje i slavi nezavisnu Srbiju". Usput razmisljajuci kako je super odmah stvoriti kraljevinu jer imaju koga okruniti . To da se narodu da hleba i igara.
A za uredjenje odnosa sa Crnom Gorom i pregovorima o novonastaloj situaciji - to im kazu sad nije prioritet, nek sacekamo kad budu imali vremena.

Na kraju balade, izgleda da je zaista Srbija bila najzavisnija od svih bivsih zemalja SFRJ .
Ona je toliko ovisna o potrebi da ima nekoga koga ce kinjiti i nije ni cudo da joj ovo smanjivanje "dezurnih krivaca " ili "provincijalaca" utjeruje strah u kosti jer kad ostane sama - nece se vise imati u cijim ocima ogledati i biti velika bez u svojim. Otuda i strah jer jos ne zna sto ima za vidjeti ali zna da su od toga svi pobjegli.

MILJANA
28-05-2006, 22:45
Ta Baba roga vise nije na istoj adresi s nama .
Sanjali smo i dozivjeli ponovo svoju drzavu a dobili smo daleko daleko vise od toga vec danas. Slusam i gledam ljude svoje zemlje koji svoju pobjedu nude drugima dostojanstveno odbijajuci da se ijedan gradjanin Crne Gore treba osjecati porazenim. Gledam slike na kojima se albanske i crnogorske zastave viore jedna kraj druge , gledam zene sa dimijama kako nasmijane izlaze sa birackih mjesta ,mladost na ulicama crnogorskih gradova, Hrvate u Boki, Crnogorce u Splitu koji slave, slusam cestitke sa svih adresa bivse YU (osim Srbije)... i razmisljam - takvu Crnu Goru zelim . Crnu Goru bez povlastenih u kojoj ce njena zastava biti jednako mila i prirodna svakom njenom gradjaninu i u kojoj ce sve ostale slobodno vioriti ( ukljucujuci i srpsku) govoreci time sve o nama. I sto ih je vise - nama na cast. Crnu Goru koji volimo i mi i drugi.
Da li je moguce da smo izdrzali ovoliko ???

sompompirovi
29-05-2006, 13:30
<font face="Impact" size="+2">OVO MI SE SVIDJA!

"Na kraju balade, izgleda da je zaista Srbija bila najzavisnija od svih bivsih zemalja SFRJ .
Ona je toliko ovisna o potrebi da ima nekoga koga ce kinjiti i nije ni cudo da joj ovo smanjivanje "dezurnih krivaca " ili "provincijalaca" utjeruje strah u kosti jer kad ostane sama - nece se vise imati u cijim ocima ogledati i biti velika bez u svojim. Otuda i strah jer jos ne zna sto ima za vidjeti ali zna da su od toga svi pobjegli. Ta Baba roga vise nije na istoj adresi s nama .
Sanjali smo i dozivjeli ponovo svoju drzavu a dobili smo daleko daleko vise od toga vec danas. Slusam i gledam ljude svoje zemlje koji svoju pobjedu nude drugima dostojanstveno odbijajuci da se ijedan gradjanin Crne Gore treba osjecati porazenim. Gledam slike na kojima se albanske i crnogorske zastave viore jedna kraj druge , gledam zene sa dimijama kako nasmijane izlaze sa birackih mjesta ,mladost na ulicama crnogorskih gradova, Hrvate u Boki, Crnogorce u Splitu koji slave, slusam cestitke sa svih adresa bivse YU (osim Srbije)... i razmisljam - takvu Crnu Goru zelim . Crnu Goru bez povlastenih u kojoj ce njena zastava biti jednako mila i prirodna svakom njenom gradjaninu i u kojoj ce sve ostale slobodno vioriti ( ukljucujuci i srpsku) govoreci time sve o nama. I sto ih je vise - nama na cast. Crnu Goru koji volimo i mi i drugi.
Da li je moguce da smo izdrzali ovoliko ??? "

</font>

crnogorac
29-05-2006, 16:51
Ne uvlaci nam se u guzicu nepismenii `RVATE ( skutore). Mi ne zelimo imati posla sa stakorima! I danas potajno surujete sa srbima, to nije ni lose ni za osuditi, ali bar recite istinu.Cak i hrvatski predsjednik sa ostalim vitezovima, dakle "najhrvati" ulazu novac u srbijansko trziste, zaradjuju u Srbiji lovu i u isto vrijeme laju o Srbima. Vi ste nezgodan partner. Mi to ne trebamo.Mi mozemo i bez srba i bez vas, mi smo vec jednom i po nogom u Evropi.

VSG-u(P)
29-05-2006, 17:50
Reci da ne rezonira ISTO kao ja!

TOCNO VAS JE SHVATILA.... I tako vas SVI! dozivljavaju...

GOTOVI STE!!

Kazao ti ja 100 puta...

OD×××× SRPSTVO! To je propala stvar... a ti jednako tvrdoglav...

crnogorac
29-05-2006, 19:28
VSG-u(P)
neukusni nagone.
Reci to Mesicu i ostalim koji sa srbima dizu lovu.
Srbe ne moras voliti kao sto volis njihove pare.
No pitaj malo "najhrvate" kako to oni vide kad je u pitanju novac.
KASTE su u oba naroda iste.Hrvatske mozda malo bezdusnije ali to nije bitno.
Koja para ima dusu!! Zato kani se ××××××, sirotinjo mozgovna.

Sta se
29-05-2006, 20:08
Love tice... svakako da cemo je zaraditi tamo gdje god se moze...

Mozda ipak najsladje na Srbima... da bar malo vratimo sto ste nas izrusili i unistili...

Trgovina OK, samo cista posla...

iz Knina
30-05-2006, 08:34
..ma neces ti i takva sirotinja zaraditi.
Cak i sa Srbijom ima Hrvatska deficitarne rezultate. Mangupi dizu lovu, a ne sirotinja. Tragedija sirotinje je da ce ona morati da vrati pljacku koju su u ime Hrvatske napravili vitezovi,politicari skutori,
otimajuci sve srpsko u Hrvatskoj.Nema tu izlaza..

rusevine
30-05-2006, 08:40
Hahaha, otimajuci sve srpsko u Hrvatskoj. :smile06: :smile06:

Popalili malo
30-05-2006, 10:40
Stracara, i DALI!!!! im da pobjegnu u NASIM traktorima..

A PORUSILI NAM CUDA!!!

Welcome HOME!!

PRVA
30-05-2006, 11:58
PRESUDA U KORIST SRBA

Blic piše da je u Hrvatskoj nedavno doneta prva presuda u korist Srba za čije se kuće hrvatska država bespravno upisala kao vlasnik. O brojnim malverzacijama prilikom prodaje kuća izbeglih Srba preko nekih privatnih agencija iz Srbije i Crne Gore mediji su počeli da izveštavaju pre otprilike dve godine. Tada su pojedini proterani ili izbegli Srbi saznali da je njihove kuće u Hrvatskoj, bez njihovog pristanka, a na temelju falsifikovanih punomoći, uglavnom overenih u sudovima u SCG, kupila hrvatska državna agencija APN. Novac za to APN je isplatila nekim trećim, njima nepoznatim osobama. Od oko šest hiljada ugovora, koje je APN do sada sklopila o kupovini srpskih nekretnina, čak oko 700 sklopila je na osnovu falsifikovanih dokumenata. Toliko su slučajeva, naime, prevareni vlasnici kuća do sada prijavili, što znači da bi broj mogao da bude i veći. Šteta koju će hrvatska država morati da nadoknadi onima čije je kuće njena agencija otkupila na osnovu lažnih punomoći procenjuje se na najmanje dvadeset miliona evra. (B92, Blic)

//////////////
Ma koji ste vi lopovi, u ××××× materinu!!!

Propagandisti, lazovi, lopovi, i nada sve KRVOLOCI!

Crni VGSe,
30-05-2006, 12:34
citas li ti ovo?
Hrvatsku ce kostati 20 miliona evra najmanje!!!

AUUUU ××××× materinu!!!

A gdje
30-05-2006, 12:55
ste vi stigli u medjuvremenu sa agresijom, "pobjedama", referendumima, NATO pedagogijama, HAAGOM...??

Kupovnom moci, vizama..... itd...itd...

Vi ste svjetska PARIJA... niti malo manje nego 2000...

sompompirovi
30-05-2006, 20:48
<font face="Times New Roman" size="+1" color="red">"Na kraju balade, izgleda da je zaista Srbija bila najzavisnija od svih bivsih zemalja SFRJ .
Ona je toliko ovisna o potrebi da ima nekoga koga ce kinjiti i nije ni cudo da joj ovo smanjivanje "dezurnih krivaca " ili "provincijalaca" utjeruje strah u kosti jer kad ostane sama - nece se vise imati u cijim ocima ogledati i biti velika bez u svojim. Otuda i strah jer jos ne zna sto ima za vidjeti ali zna da su od toga svi pobjegli. Ta Baba roga vise nije na istoj adresi s nama..."</font>

Srbija zavisna,
31-05-2006, 00:57
a vi samostalni, u ××××× materinu! Samostalni ste da nikad niste bili samostalniji .... u iznosu od 26 milijardi eura, toliko ste samostalni.

HAAAAAAAAAAAAAAHHHHHHHHHAAAAAAAAAAAAAHAAAA

ne samo
31-05-2006, 11:02
Najzavisniji, nego oni ne mogu uopce prezivjeti sami. Oni su sad u panicnom strahu, prvi put sami i samostalni, (dok im se jos skupi Sandzak ne odcijepi), zibjry od svoga rada, placati sami svoje racune, pokusati otplacivati taj ogroman dug od 12 milijardi €, bez pomoci od "saveznog" budzeta.

Bit ce zanimljivo pratiti daljnji tok razvoja, raspadanja do potpune i jeftinije samostalne drzave!

"...Srbija je toliko ovisna o potrebi da ima nekoga koga ce kinjiti i nije ni cudo da joj ovo smanjivanje "dezurnih krivaca " ili "provincijalaca" utjeruje strah u kosti jer kad ostane sama - nece se vise imati u cijim ocima ogledati i biti velika bez u svojim. Otuda i strah jer jos ne zna sto ima za vidjeti ali zna da su od toga svi pobjegli...."

12 milijardi
01-06-2006, 13:59
ipak nije sto i 26 milijardi eura.

Sad ce nas VGS da me ubedjuje kako dug nije nista - ma pickin dim bre, ako si "solventan".
On zna bre, iz sopstvenog iskustva ziveci u Svedskoj.
HAAAAAAAAAAAHAAAAAAAAAAAHAAAAA

Zavisnost, i te kakva zavisnost, ali od MMF-a.

Znas
01-06-2006, 19:18
Svak se zaduzuje koliko moze, odnosno koliko mu je pokrivac dugacak, te koliko mu vjerovnici daju, ali mislim da cak i ti znas da oni ne daju bilo kome!

Srbija je prezaduzena i mislim da joj je VRLO VRLO tesko negdje nesto posuditi... Njoj se masu dúgova oprostilo jer je u totalnoj komi...

Ali novi dugovi?? Nevjerujem...

Svedka je duzna 180 milijardi dolara...

Njemacka barem, barem 10 puta toliko, negdje oko 2000 milijardi... ali kako rekoh, svak po mogucnosti...Srbija je tu svoju mogucnost iscrpila...150%... GOTOVO!!