PDA

Pogledaj cijelu verziju : U Beogradu: NA RUBU GLADI 300 POLICAJACA

zabrinut
28-05-2006, 14:10
sa završenom srednjom školom
10 POSTO Radi se o policajcima s područja PU splitsko-dalmatinske, koji imaju plaću do četiri tisuće kuna, žive kao podstanari, imaju troje ili više djece i jedini su zaposleni u obitelji. U novom kolektivnom ugovoru, koji bi trebao stupiti na snagu u lipnju, traži se povećanje plaća od najmanje 10 posto za policijske službenike sa srednjom stručnom spremom, te za državne namještenike na šalterima PU

Čak 50 posto policajaca Policijske uprave splitsko-dalmatinske sa srednjom stručnom spremom živi na rubu gladi! Radi se o policijskim djelatnicima koji obavljaju kontrolu prometa, javnog reda i mira, te prelaska državne granice, a koji imaju plaću do četiri tisuće kuna, žive kao podstanari, imaju troje ili više djece, te su jedini zaposleni u svojoj obitelji — kazao nam je Jurica Šitum, povjerenik Nezavisnog sindikata djelatnika MUP-a u Policijskoj upravi splitsko-dalmatinskoj.

------------Djeca spavaju u ostavi------
U cijeloj PU splitsko-dalmatinskoj takvih policajaca je gotovo 300, odnosno toliko obitelji policajaca je socijalno ugroženo.
Jedan od primjera kako mnogi policajci nemaju ni za najosnovnije potrebe za svoju obitelj je splitski policajac, čiji su podaci poznati našoj redakciji, inače dragovoljac Domovinskoga rata, sudionik vojno-redarstvene akcije Oluja, koji zbog teške materijalne situacije živi u jednoipolsobnom stanu s majkom, ocem i sestrom invalidima, četvero djece i suprugom. Djeca mu spavaju u ostavi.
Nitko ne brine o policajcima koji su napadnuti/Joško PONOŠU novom kolektivnom ugovoru, koji bi na snagu trebao stupiti u lipnju, traže se najmanje 10 posto veće plaće za policijske službenike sa srednjom stručnom spremom, te za državne namještenike koji rade na šalterima Policijske uprave. Njihove plaće se nisu povećavale još od 1999. godine, za razliku od stalnog rasta troškova života. Kolektivnim ugovorom traži se i veća zdravstvena sigurnost.
— Od 1990. godine nisam zabilježio slučaj da se provela skrb o policajcu nakon što je bio napadnut ili je pak sudjelovao u određenoj stresnoj intervenciji.

-----------Stručna pomoć--------------

— U takvim situacijama prepušteni su sami sebi jer na to se gleda kao na redoviti dio posla. Zato osim službe koja bi pratila socijalnu problematiku policajaca, nužno nam je potrebna i zdravstvena služba, gdje bi psiholozi i psihijatri pružali stručnu pomoć policajcima nakon raznih stresnih događaja - Stop prekršiteljima i životu na rubu egzistencijeintervencija, napada i upotrebe vatrenog oružja protiv njih — upozorava Šitum.
On naglašava kako nikako nije dovoljno samo kazati da su policajci zdravstveno osigurani, već treba osnovati i službu gdje će stručnjaci procjenjivati kada je policajac bio u stresnoj situaciji i preporučiti da mu nakon toga treba osigurati stručnu pomoć.

-----------------
Stovani citatelji, ispricavam se zbog grijeske na tipkovnici.

A bre bre VGSu, sta je ovo?

A sta
28-05-2006, 17:06
Bi dao jedan na pr. Srpski policajac da ima placu od 4000 KN! On ju ne moze niti sanjati.

Svima je jasno da se od jedne place u Hr ne moze izdrzavati obitelj! To se ne moze niti u Svedskoj, Njemackoj...

Za uzdrzavanje trebaju dvije place... takav je sistem... Uvjeren sam da vecina policajaca imaju supruge koje rade... poneki mozda i nema...

Kako se Srpski policajci snalaze, kad se tamo niti sa dvije place niti PRIBLIZNO ne moze prezivjeti?? Sta mislis VSG-u(P)...
taj clanak koji si prilijepio osim toga ima 100% netocnosti... koliko sam ja upoznat placa policajca je minimalno 4500:- KN...

Osim toga? sta hoces reci?? Mozda posumnjati u to da je kupovna moc u Srbiji max. 30% Hrvatske? Vise sigurno nije...samo manje...

Da znas kako se u Svedskoj neki slojevi naroda placu, da ne mogu kraj sa krajem spojiti...a u USA da ne govorim... To su realnosti trzisne ekonomije... Srbija je tu pri DNU! Hr na nivou novih EU clanica... Nista tu nije neobicno... sve se zna...

jos jednom:

Od×××× srpstvo...

To ti je propala stvar! U svakom pogledu...

Nemoj ju stalno tako bezvezno/beznadezno pokisavati braniti!

Ali zasto
28-05-2006, 17:10
se ti upustas u diskusiju sa tim ×××××nom vlaskim?
Pusti ga u ××××× materinu i neka ×××× i jede koliko hoce.

eto tako
28-05-2006, 17:27
"tipkovnica" - pa ti si skoro genijalan kao Ante i Franjo.
Kod njih je kocijas bio "visoko sjedeci konju u supak gledeci" a jos se ni jedan od "vas trojice" nije odlucio kakao se kaze "kupleraj" mozda
hrvatska institucija da se ( ako bez gume!!) prave nesrpska djeca.
To znaci da ti nisi hrvat nego nesrbin!
Srednja strucna sprema za policiju - to je vjerojatno poducavanje kako se pendrekom u "hrvatskoj demokraciji" tuce neduzni narod. I zato se jos dobija 4500 pavelicevsko-tudjmanskih kuna. I sada se ti sa "srednjom skolom" zale. U redu! Ali neka se zale pendrecima, to su ucili. Sta se zale po novinama, internetu. Demokracija moze i mora da zivi bez pendreka.Bilo to tzv. hrvatima pravo ili ne.
Ali tko tvrdi da mi imamo demoktaciju. Mi imamo pendrek, Mesica, Mercepa, jos uvijek i familiju Tudjman, sve skutore i majku bozju medjugorsku. To bi moralo da bude dovoljno i za srednjoskolsko obrazovane inace bi bili prosjaci. Hoda tako pilicajac po Zagrebu, Splitu, Rijeci i tuce raju kako mu je volja. Uzima pare za to i jos se zali.....e svasta!!

VGSu BRE
29-05-2006, 09:28
mene interesuje sta bi sa "SISOM" koja je nekada "hranila" celu Srbiju, a danas ne moze da prehrani ni 300 siromasnih policajaca, i to sa srednjom skolom, kuku i lele???

Puste bruke i sramote da jedna od najbogatijih zupanija (Splitskodalmatinska), koja ubire tolike devize od turizma, nije u stanju da prehrani 300 policajaca!!!
Gde sad idu devize, BRE BRE BRE???

Ma da je samo to, nego vidim i da vam je zdravstvo u bankrotu. Sve crnje od crnjega:

//////////BANKROT ZDRAVSTVA/////////

Zagrebačka Vinogradska bolnica prisiljena na drastičnu štednu lijekova
Ukinuta terapija za 150 oboljelih od tumora

Autor Diana Glavina

Nakon što nam se javilo nekoliko pacijenata koji su nam se s nevjericom, čuđenjem ili ljutnjom požalili da im je ukinuta terapija hormonima, saznajemo da je čak 150 pacijenata endokrinologije Vinogradske bolnice ostalo bez lijekova!

Riječ je, u ovom slučaju, mahom o pacijentima iz cijele Hrvatske koji su operirali tumor hipofize. Nakon takve operacije pacijent mora doživotno ili određeno vrijeme biti pod hormonskom terapijom. Ovisno o indikaciji specijalist određuje je li to testosteron, sandostatin, dostineks ili hormon rasta. Dijelu pacijenata jedan od ovih hormona potreban je kao nadomjestak za hormone hipofize.

-----------Mladi ljudi----------
Deset do petnaest pacijenata treba hormonsku terapiju do nove operacije jer tumor u prvoj operaciji nije potpuno odstranjen. Nadomjesnom terapijom u međuvremenu se zaustavlja rast tumora i sprečava izlučivanje hormona tumora. Trećima su hormoni potrebni da bi se zaštitili od razvoja srčanih bolesti, osteoporoze...

Radi se uglavnom o mladim ljudima i o ozbiljnim lijekovima. A kako su i skupi mjesečna terapija po pacijentu stoji od 500 do 7000 kuna pacijenti su svoje lijekove dobivali u bolnici preko bolničke ljekarne, uz odobrenje HZZO-a.Sve je potpuno stalo prije mjesec-dva, jer budžeta od sedamdestak tisuća kuna za lijekove za ove pacijente, ali i za nove, više nema otvoreno nam je potvrdio jedan liječnik.

Medicinska setsra dodaje: Pacijentima ne smijemo reći da nema, bježimo od njih, kažemo im da se jave svom obiteljskom liječniku, strahujemo od zvonjave telefona i od pacijenata koji pitaju jesu li stigli njihovi lijekovi...

Zavod za endokrinologiju nije nažalost po ovome jedinstven. Prije dva mjeseca, kada je HZZO preuzeo izravno plaćanje posebno skupih lijekova, hematologiji je smanjen mjesečni budžet za nekoliko desetaka tisuća kuna. Koliki je manjak novca najbolje pokazuje informacija da jednokratne igle za uzimanje koštane srži idu u sterilizaciju!

------------Neće sanirati------------
Na Klinici za ORL kažu nam da je budžet smanjen za 20.000 kuna te da se tek uz debela obrazloženja jedva dobije antibiotik. "Gotovo da se bojim sutra doći na posao, jer ne znam što me čeka", rekao nam je jedan liječnik.

Država neće sanirati bolničke dugove, ali neće doći ni do prekida isporuke lijekova, komentar je ministra zdravstva Nevena Ljubičića na ovrhe koje su zbog neplaćenih dugova starijih od 365 dana veledrogerije poslale u 25 hrvatskih bolnica. No, lijekova u bolnicama, posebno u onima opterećenim visokim dugovima, ionako ima sve manje poslovanje se ponegdje pretvara u drastičnu štednju.

--------------
Au, jbte, sav sam se najezio :( :( :(

Vlajo
29-05-2006, 11:55
Ma idi vec jednom u ××××× materinu, budalo jedna.

Hajde
29-05-2006, 23:43
bre VGSu, gukni usrani golube, sta se desava sa bisagama zlata koje je nekad "liferovano" za Beograd.

Kako bre najbogatija zupanija pa ne moze da prehrani 300 policajaca???

Sta se zgodilo?

Pa jos i ovo:
30-05-2006, 01:52
GINEKOLOG IZ JEDNE VELIKE ZAGREBACKE BOLNICE JE HIV POZITIVAN!

AUUUUUUU, STRASNO, STRASNO!!!

Pa gde jos taj maler da vas zadesi, crni VGSu???
Em nemaju sredstava za rad, em nemaju place, em HIV pozitivni!
Ja ne bi isao kod tih lijecnika ni za zivu glavu, a ti VGSe???

ebiga grgo
30-05-2006, 16:22
vi imate javne kuhinje u kojima se obicni ljudi prehranjuju a sirotinja vrsi pretres kantonjera , dok i krepane ovce jedete , janjadi, kokoske to vam je tradicionalno od vasig cigsnjskih predaka ostalo i jos plus vam crkve dotiraju da vas mogu lakse huskati da budete sto vece ustase .I pored toga svega glad i bijeda vlada mocvarom, dok srbi nemaju od toga nista do licnu borbu za zivot i nije se cuditi ako ima i gladni. :)) :smile16:

Ti grgo si teski duduk kad se ti toliko sramis svoga ciganjgkog porijekla i konjusarske kulture , jer nisi ti mogao birati .Jos da znas ko je prvi dobio i to tvoje novo ime vlajo..... umro bi od srama, ali glupim je glupost carstvo nebesko. :)) :smile16: :smile16: :)) :)) :)) :)) :)) :))

Nema Grge
31-05-2006, 02:55
da se javi od Kenjade.

Ameri za Kenjadjane kazu : "Cheap labour, poor neighbour"

A za Grgura kazu : "Pure waste time".
HAAAAAAAAAAAHAAAAAAAAAAAAAAAHAAAAAAAAA

smrt
20-07-2007, 12:02
:smile18: ja sam vaša smrt :smile09:

ŠITA
20-07-2007, 12:03
:smile18:GOVNA :smile09:

Jel Split,ili je Šit
20-07-2007, 17:13
Nakon što se na Bačvicama na narkomanski alat ubo mali Slovenac, dvojici zadarskih umirovljenika dogodilo se isto dok su u kontejnerima tražili plastične boce za otkup.

Džeki
22-07-2007, 15:03
Đubardi jedna ajte u Srbiju pa se tamo serite!!! Popišavam se na sve srpsko!!!

ffddggaajjtt
25-07-2007, 20:22
a u Rvackoj oni postenu Hrvati, nevjerojatno ali istinito, ima cak i posstenih Hrvata, koji nisu pljackali, otimali, silovali, za razliku od onih recimo u saboru ili vladi, policiji i vojsci,moraju uzimati kredite da bi uopce mogli kupiti namirnice.
Prema navodima statistickog zavoda cak 20% svih kredita namjenjeno je najnuznim potrebama svakidasnjice.....propast je na vidiku, neizbjeziva, bolna,neminovna.
Pljaackase iz "vrha" to nee zanima.
Nadosli su posljedni trnuci da "vladari" opljackaju i zadnje od naroda i da se
"generaliziraju", "sanaderiziraju" "mesiciraju".

poznavalac
06-08-2007, 16:35
Kenjade i Cemerike kaze;
- da je Kanada u svemu ispred te Cemerike ili Amerike (Cemerika joj najbolje po svemu odgovara) Jadan onaj ko je zapade u teske nevolje upade i psihicke i fizicke.Kanadjani su ljudi savremeni i kulturni , ni slicni amerima.Cak bi se usudio reci u Globalu je Kanada ispred svih svijetskih zemalja i po kulturi, ioleranciji , ljudskim pravima i td ; .Kada bi svaka zemlja bar priblizno kopirala Kanadu zivot bi bio gotovo po bozijoj volji i nikada nebi bilo rasizma ,diskriminacija , nacinalne mrznje a kamoli raTA.
O Kanadi mogu reci nesto ruzno samo oni koji nemaju pojma kakva je ta zemlja.
Ja kao turisticki putnik bi volio da svaka zemlja bude kao kanada bas po svemu.Jer ta je zemlja bar do sada nedostizna .Mulion nacija je za nju kao jedna , jos je uredna , vrijedna i nada svim kanadjani su iznad svega mukturni , tolerantni i jako ljubazni .Ameri se ne mogu sa njima porediti po najvaznijim vrednostima.Priroda Kanade i sve istalo je prekorno cisto , sve ima svoj red i raspored , tako da se svaka zemlja treba ugledati na tu uzornu zemlju ovoga vremena.

AS
06-08-2007, 16:44
_Potpisujem bas sve Canada je za mene isto zemlja ispred ovog vremena.

I ja kazem kada bi svaka zemlja je bar malo kopirale i Bog bi odao po zemlji.
Ko bar malo prodje tu zemlju osjeti da drugim zemljama nedostaje to sto je davno izgubljeno i sto jos samo ta Canada jos sve posjeduje. :o

Sportista
06-08-2007, 16:51
Kanada je zemlja za primjer , tolerancija ne na prvom mjestu pa sve ostalo.Nada svim je ogromna i lijepa .Ima najljepsu i ciscu prirodu svijeta a tako i ljude ljubazne i mirne.

dosta
06-08-2007, 16:54
dosta vise o kanadi , sto to sve vrijedi kad nije ostali dio svijeta tako uredovan i savremen.

Ja isto znam da je Kanadda divna zemlja iz osobnog iskustva ali sve je to stvar onoga ko upravlja sa nekom od zemalja.

slazem se
06-08-2007, 16:59
u potpunosti.Stvar je od upravitelja zemlje, Ako zna upravljati sa zemljom zna i sa narodom i eto ti reda , ljubavi i mira a kroz sve to dolazi i ostalo kao sto su tolerancija , kultura,ljubaznost mir i cistoca a to sve Kanada ima na nivou zavidnosti............