PDA

Pogledaj cijelu verziju : Jeli vam milo?

Crnogorac
22-05-2006, 19:07
Hrvati, jedan sam od onijeh koji je glasao za nezavisnost, to smo na srecu i dobili, ali to mene i nikoga od nas nece omesti da o vama Hrvatima mislimo sve najgore, kao najgoremu sljamu u Evropi i najvecim lizoguzaskim ×××××ma od ljudi koje zive na Evropskome tlu.

Eto toliko.

Ma eto
22-05-2006, 20:04
VSG-u(P)... samo ti misli, misli sta god hoces...

Mi smo tu da ti NABIJAMo ludaru sa srpskim govnima, porazima, paranojom, lazi, ma znas da ponavljam uvjwek isto...... sve dok ta jadna mala ludara ne popuca na svim savovima...

Samo te ludnica moze spsit...

Moj VGSe
23-05-2006, 06:06
tebe ni ludnica vise ne moze "spsti", cim svakoga nazivas jednim te istim imenom, kad ne mozes da raspoznas "lubenicu od oraha" sto se tice tvoje nacitanosti i tvoje percepcije.

Izgubljen slucaj.

Nas mali
23-05-2006, 16:01
Naivni VSG-u(P)...

Jos 1994 se je po Crnoj Gori orila pjesma "...oprosti Dubrovnice...", zahtjevalo se je da se sakuplja lova te da se plati stata napravljena na konavlima i DU za agresije...1991...- te da tako isperu obraz...

Oni znaju da put u EU vodi preko Dubrovnika, Splita, Zagreba.... NIKADA preko Beograda...

pravi CrnoGorci sa Hrvatima problema nemaju... samo oni na sjeveru, koji su najfanaticniji cetnici... kao ti "CrnoGorac"....

Crnogorac.
23-05-2006, 17:52
Slusajte vi ustase , nijeste vi nami medju prvima cestitali sto nas volite vec da se sladite srpskome rodu , majku vam zlikovsku. Mozda mislite da cete se vi kojim slucajem udruziti sa nama da bi nekako povecali zeljenu banovinu.
Znam da ce se sa cgnogorcima odvijati kao i sa makedoncima ali tu nisu crnogorci gasovali za samostalnosto vec sipci ustase uz pomoc bratije lesinara sa zapada koji su stimali glsove.

sigurno je to da Crgu Goru necete cijepati niti sa njome manipulisati jer vi znate svo srpstvo koje je najzesceg kova je u Cgrnoj Gori.
A djukac je zapadnjacka sluga koja ce na kraju zavrsiti kod njih u resetkama.

hrvati koliki su prijatelji srbima toliki su i crnogorcima , kad ti hrvat milost salje digni pusku na gotovs.

Ajme meni
23-05-2006, 18:29
Mali Vlajo, postao si i crnogorac?
×××× ti tovar kevu ali si glup.

E nas
23-05-2006, 19:40
VSG(P)!!!...

Crna se je gora htjela otcjepiti cim su izabrali Milu...

Bojali su se da ne bi bili amputirani od sjevernog cetnickog dijela!

Da li cete udariti po CG, sada, kad je 1/3 populacije Srbi, a i imate dobar dio cetnickih crnogoraca na sjeveru??

Po vasim mjerilima je Srbija cim se brojka priblizi 10%! ...?? Na Kosovu vas je i bilo oko 10%... ali nije islo... nikako...

Zanima me kako ce u Vojvodini... a poslije??? Vidjet cemo VSG-u(P)... bit ce zanimljivo...

HR je
23-05-2006, 19:44
duzna 26 milijardi (4,5 miliona stanovnika) a recimo Svedska preko 150 milijardi $ na 9 miliona stanovnika...

Srbija niti pola HR, ali sa 1/4 HR BNP-a...

Sta nam hoces VSG-u(P) reci??? STA?? Da Srbja nije DNO?? ili da se moze sa ICIM usporedjivati sa HR?

glupi
23-05-2006, 20:09
konjusaru Crnogorac i Srbin je jedno te isto isto sto je hrvat i hercegovac :smile06:

nekako
23-05-2006, 20:15
je sve zanimljivije kad se nas VSG(P) ukljucuje u ove diskusije...

on je glavni i najaktivniji...

DIVNO je sa njim debatirati ove probleme i slaviti srpske pobjede...!

hehehe
23-05-2006, 20:18
Svedska duzna 150milijardi :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: gdje to procita duduku konjusarski jeli to iz hdz novina procurila nova izmisljotina. :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: Po tvojoj supljoj glavi nebi trebalo biti sirotinje u svijetu kad se toliko moze zaduziti u tolikom obimu u kojem se nikada ne moze vratiti :smile06: :smile06: :smile06: Cuj 150milijardi na 9miliona stanovnika :smile06: :smile06: pa ti si hrvatski genije znanja hrvati treba da te slave kao i ostale ×××××ne. :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06:

Slusaj
23-05-2006, 21:36
VSG-u(P)... ja ti pokusavam pisati sto jednostavnije, puckoskolski u nadi da ces nesto razumjeti...

Kad ja nesto napisem, ZAPAMTI, ako ti se cini cudno, nevjerojatno... a ti PITAJ, mi te tu ucimo da ne budes takva balkanska, neuka seljacina... pa kazes da si u Australiji...u sta ja duboko sumnjam..a ako jesi, onda vjerojatno tamo vegetiras!! Ja vjerujem, stavise da zivis u svdskoj...

Svedska je duzna oko 1 303 294 000 000 (1303 + milijarde) Svedskih kruna, a $ je oko 7,3 krune! Pa racunaj! oko 180 milijardi $!

Evo i linka: izrazenog i miliunima SEK!
http://www.ssd.scb.se/databaser/makro/SaveShow.asp

Inace maticna stranica je: www.ssd.scb.se

Samo da se ceprka po tim stranicama moras i ponesto znati iz ekonomije...VSG-u(P)...

Germo
24-05-2006, 07:34
Ako bi se dug Svedske preveo u postotak BNP-a onda je to sad oko 58%.

Njemacka je duzna oko 14 puta vise od Svedske...(tesko je pisati sve te nule), na 82 miliuna stanovnika... dakle ... po glavi MNOGO vise od Svedske... ali ne koliko Srbija...

znalac
24-05-2006, 08:45
i Svedska i Njemacka i SAD sve su ogromno zaduzene zemlje. Ti dugovi se nikad ne mogu vratiti. Samo, to je zadfuzen svaki pojedinac ali ne i kapital. Da bi se drzave sanirale mora se unistiti kapitalizam. Naravski kapitalizam ce se braniti . ali bez sanse, jer je sam po sebi absurd.
Moto kapitala je - uzmi sve vise i vise dok mozes. A kad si sirotinji sve uzeo i mogucnosti za dalja uzimanja nema, onda - puce kolan svecevoj kobili.....okrenuse kola niza stranu (Petar Petrovic Njegos).

za znalca
24-05-2006, 09:41
samo jedno malo pitanjce o tom i takovom gnjilom kapitalizmu, ako bi smio, prosim lijepo, i vasim objasnjenju istoga.

Ako je kapitaliza, za vas, tek samo uzimanje i na kraju samo raspad drustva, meni se cini da jos niste proctali sljedece poglavlje u toj knjizi, ono kako je Henry Ford izvukao Ameriku iz "velike depresije".

Citajte dalje, biti ce vam interesantno.

Oh da, kapitalizam ima tendenciju da i ratom ozivljava svoju ekonomsku validnost.

vracanje
24-05-2006, 12:53
dugova ne bi bio nikakav veci problem...

Isto kao sto se skoro NIKADA ne vraca dug za kucu... to se jednostavno ne isplati...

Nego, sa vremenom, rastom ekonomije, takodjer rastu i prihodi, pa taj dug bude sve manji (relativno)...sjecate li se zaduzivanja u pokojnoj STRVINI (Yugi)... za par godina pojede inflacije veci dio... Mi smo na kraju otplacivali ratu koja je bila vrijedna jednu kutiju sibica...

Ali to je ipak extremno...

Danas mi je rata za otplacivanje kuce ca:20% place..prije 15 godina je bio 40% place...

znalac
24-05-2006, 15:17
"za znalca" !!
Thja, kad se u Hrvatskoj pojavi Ford,onda se moze o tome govoriti.No, nacija konjusara moze da ima misljenje samo o stali i dogadjajima oko ciscenja konja.
Zato se ne bi trebao ni(t)ko mjesati u stvari koje su za "odrasle". Narocito ne ovaj junak sa nesuvislim idejama o onome sto ni sam ne moze da shvati.
Htjeli momci pisati sa velikima, ali nisu mogli dici nogu. Takva drzavica moze da zivi samo od samilosti velikih
(zato ih se mora pustiti na miru!) i od traca sa malima.
Tudjman, Sanader, Spegelj, Susak, Boban
i.....t......d!
Kako mozes s njima napraviti ozbiljnu drzavu !!

znalac
24-05-2006, 15:17
"za znalca" !!
Thja, kad se u Hrvatskoj pojavi Ford,onda se moze o tome govoriti.No, nacija konjusara moze da ima misljenje samo o stali i dogadjajima oko ciscenja konja.
Zato se ne bi trebao ni(t)ko mjesati u stvari koje su za "odrasle". Narocito ne ovaj junak sa nesuvislim idejama o onome sto ni sam ne moze da shvati.
Htjeli momci pisati sa velikima, ali nisu mogli dici nogu. Takva drzavica moze da zivi samo od samilosti velikih
(zato ih se mora pustiti na miru!) i od traca sa malima.
Tudjman, Sanader, Spegelj, Susak, Boban
i.....t......d!
Kako mozes s njima napraviti ozbiljnu drzavu !!

hajde mali Vlajo
24-05-2006, 15:35
Mars u ××××× materinu. Sta kaze cigo, ne seri dok vlak stoji. Kako ti je keva, jel obrijala te brkove.
:smile06: :)) :smile09: :smile09: :smile16:

hehehe
24-05-2006, 20:37
hajde grgo stara porazena djukelo :smile06: cega se god ti sramis i sto god tebe ubija od srama to bi srbima darovao pa makar i znao da si zaista ciganjskog podrijekla ali vazno je se praviti glup da bi svoj sram uvaio drugo. :smile06: :smile06: :smile06:
Ako se toliko sramis otidji u talibane svakako ste im najblizi po svemu. :smile06: :smile06: :smile06: :smile06:

hahaha
24-05-2006, 23:20
haha, talibani?
Joj ciganine jedan, kakav si smrdljivac.

mali vlajo
24-05-2006, 23:48
kakvi su tvoji opanci?
Dali oni sa kljukom, za koje se drzis kad ××××s?
Mile-Govnjaru, reci ti nama: Koliko govana ti mozes pojesti, tako glup?
Ti i tvoj "Trpimir" premasujete svaku kvotu za vas posrane vlahe.

Kaze VGS
25-05-2006, 07:33
"vracanje dugova ne bi bio nikakav veci problem...

Isto kao sto se skoro NIKADA ne vraca dug za kucu... to se jednostavno ne isplati...

Nego, sa vremenom, rastom ekonomije, takodjer rastu i prihodi, pa taj dug bude sve manji (relativno)...sjecate li se zaduzivanja u pokojnoj STRVINI (Yugi)... za par godina pojede inflacije veci dio... Mi smo na kraju otplacivali ratu koja je bila vrijedna jednu kutiju sibica...

Ali to je ipak extremno...

Danas mi je rata za otplacivanje kuce ca:20% place..prije 15 godina je bio 40% place..."

////////////////////////

Inflacija, trc, prc i gotovo, otplaceno.
HAAAAAAAAAAAAAAHAAAAAAAAAAAHAAAAAAAA

Ipak je interesantno da si naveo za primer drzavu o kojoj pricas sa tolikim gadjenjem???!!!! Vidis ja nikada o toj drzavi nisam pricao sa tolikim gadjenjem ali je ni u ludilu ne bi naveo kao primer u kontekstu onoga o cemu mi pricamo, jednostavno zbog toga sto je inflacija u SFRJ bila preko 20%.

Mi ipak uglavnom zivimo u kapitalizmu gde tvoja teorija o inflaciji i topljenju duga, pada u vodu.
Evo objasnjenja. Kada se u kapitalizmu desi malo jaca inflacija, obavezno je pracena skokom kamata. Cvrc Milojka.

Neznam kako je u Svedskoj, ali u jednoj kapitalistickoj zemlji kada kupis kucu/stan za sebe, obavezao si se da ces kupit jednu i za banku od koje si digao kredit. Da li se to isplati ili ne, nije bitno koliko je bitno da li ces kupiti kucu banci i ti nesto ucariti, ili ces kupiti kucu stanodavcu a ti ne dobiti nista. Naravno, prva varijanta je isplativija. Stanovati se mora.

Samo sam hteo da ti kazem to da tu tvoju teoriju o dugu i inflaciji mozes macku o rep.

Da si pomenuo capital gain u tom kontekstu, onda bi mogli da pricamo i to samo vezano za investicije a ne za kucu u kojoj stanujes.

Ne lipsi magarce do zelene trave.

Crnogorac s vrha
26-05-2006, 14:33
HRVAT OKRECE KAPU KAKO VIJETAR PUVA!!!!
narodna poslovica nastala rezimeom jadne vam istorije.
Govna jedna mislite sad da cete se domognut Boke..ocete ×××××!
Mater vam ljigavu ×××××! Trljate ruke isto kako ste ih trljali kad je NATO bombardovao,zlobna govna neljudska!

Ti govnovalju odozgor kad si toliko pametan i strucan u ekonomiji,kazi ti nama ime jedine zemlje u svijetu koja nikome nije duzna! Vidim da kenjas i luetas o zemljama koje su duzne,ajde da vidimo koliko znas o onijema koje nijesu!!

Za kraj,mrs´te svi u ××××× materinu ××××ni konjusari austrougarski! :smile06:

ultravk-istokhr
26-05-2006, 21:26
CRNOGORAC ××××× TI KEVU U PIČKU S BELOGORCEM

ultravk-istokhr
26-05-2006, 21:28
Šta se to crni u gori ...gorac tura crnog u šupak...al vole da ga primi u šupak više nego državicu imat

××××× VAS U PIČKE NEDOJEBANE S HRVATSKOM KURČINOM

nauci reci.....
27-05-2006, 01:10
Ne kaze se KURCINA na hrvatski majmune jedan, nego se kaze NJEZNIK .... prorodno, evolucijom nastale reci .... za potentne sa nenormalno tvrdom i dugom erekcijom - KURCINA .....za one kojima se nemoze dici i koji je celo vreme "mlohav" ili ti "mlitav" na naski - NJEZNIK! :))
Kapiras pekmezu? :smile06:

ultravk-istokhr
27-05-2006, 01:17
a keva ti voli njeznik u čmaru a pičiću

Ej bre....
27-05-2006, 01:19
Ej majmune ----- ajde ZEVAJ ---- evo ide PISA! :))

ultravk-istokhr
27-05-2006, 01:26
ne diraj mi majmuna za glavu

Vidim bar
27-05-2006, 22:11
da citas i studiras sta pisem...pa ponekad pokusas i nesto (sta ti mislis da je)"pametno" odgovoriti!

Na zapadu inflacije takoreci nema pa je prema tome kamata niska, vrlo niska - u Svedskoj za nove duznike oko 5%... (ja imam zavezane kamate na oko 4%)... Prije 10-ak+ godina mi je placa bila 50% danasnje, a dug ISTI nominalno kao danas.... dakle?? kad mi je bilo lakse otplacivati dug?
U medju´vremnu je cijena kuci skocila za oko 350%...( ali to je vec druga prica...)

da li ozes VSG-u(P) odgovoriti na tu enigmu?

U Pokojnoj STRVINI je jedna od perverzija bila bas ono sto sam rekao... da su se bogatstva preko bespovratnih kredita (tako bi ih ja nazvao) prelila u ruke podobnih koji su taj kredit mogli dobiti... a to je bio i potpaljivac inflacije itd...itd.... da ne duzimo...

Pa sto si onda
28-05-2006, 00:53
Jugu naveo kao primer, koji moj???
Juga nije ni u ludili za primer u kontekstu o kojem pricamo.

Tacno je da se dug u Jugi topio enormnom iflacijom, ali na "zapadu" o tome nema ni govora. Na "zapadu", niko nije za×××× banku. Cim se desi inflacija, oni podignu kamatu.

To o cemu ti pricas se zove captal gain, koji varira u funkciji lokacije propertija. Na nekim mestima, trend rasta cena moze biti i negativan.
U Sidneju trenutno padaju cene kuca i stanova, sto je po meni bilo potpuno ocekivano posle onoga ludila.

I jos nesto, na "zapadu" zivotno standard gradjana u proseku raste brzinom puza. Vidi skokove cena nafte i skokove placa, pa mi javi.
Ako radis jedan te isti posao u istoj firmi, moci ces dobiti 50% vecu placu ali u kurcu.
To mozes da izguras, ali u nekoj drugoj firmi i targetujuci neku drugu kurentniju poziciju.
Podizanje placa na "zapadu" nije popularno, kao sto nije ni surplus.
Kod sefa mozes to da izguras ali samo jednom i na jedvite jada, drugi put mu ne dolazi.
Plata se fiksira na pregovorima prilikom zaposljavanja, i to je to, uglavnom.