PDA

Pogledaj cijelu verziju : DAN MLADOSTI: Štafeta ide Titovom republikom

Crni VGSe!
19-05-2006, 01:34
Autor Tamara Opačak

Štafeta Titove republike - društva za njegovanje lika i djela Josipa Broza Tita, NOB-a i antifašističke borbe kreće iz Rijeke 20. svibnja u Kumrovec. U Zagorju će se, kaže osnivačica Štefica Srića Žic, okupiti Titovi štovatelji iz nekadašnjih jugoslavenskih republika, a doći će čak iz Italije i Austrije.

////////Dolaze u Kuću cvijeća////////
Slavit će bivši Dan mladosti, istina pet dana ranije, ali to nije slučajno - mnogi iz bivše države u svojim će mjestima slavati ranije da bi se na Dan mladosti okupili u Beogradu, u Kući cvijeća. Štafeta Titove republike iz Kumrovca autobusom nastavlja put Sarajeva, Tivta, Novog Sada, Subotice i Skoplja da bi je Riječani upravo na mjestu Titova vječnog počivališta 25. svibnja uručili njegovu unuku Josipu i supruzi Jovanki.

- Štafeta je simbolična poruka ljubavi i mira, način da kažemo kako Tita ipak nisu svi zaboravili - kaže Štefanija. Upravo to bila je i osnovna motivacija za osnivanje Titove republike i ovu prvu veliku akciju - štafetu u povodu Dana mladosti.

- Tita nije zaboravio svijet, zaboravila ga je Hrvatska koju je on stvorio. Danas je naša država u avnojskim granicama, Titovim granicama, a ovih se 15 godina to zaboravlja. Negira ga se kao tvorca Hrvatske, negira se njegova borba, zaboravlja se da je bio i vojskovođa koji nijednu bitku nije izgubio, da je bio državnik kojemu su se divili, uvažavali ga - obrazlaže Štefanija.

///////////////Svoje ne damo///////////
- Titova je "Tuđe nećemo, svoje ne damo", a danas mladi ne znaju ni tko je oslobodio Hrvatsku od fašizma, ni tko je Istru, Rijeku i Dalmaciju vratio Hrvatskoj. Nije baš sve počelo 90. Pa lord Carrington je 92. u Podgorici rekao: "Josipa Broza sam uvijek cijenio, a sada ga obožavam jer je jedini uspio održati mir među divljim i zavađenim plemenima" - kaže Štefanija odlučna da njeguje podsjetnik na Tita.

///////////////
Au crni VGSe, sta ti ovi rade iza ledja!!!

Bilo kako bilo, slazem se da je tvorac Hrvatske.
Tito tvorac Hrvatske, a cika Aco hrvatske drzavnosti, pa ne bi bilo lose da se ode i do Oplenca i polozi neki cvet. ;)

sompompirovi
19-05-2006, 16:23
<font face="Times New Roman" size="+1" color="red">Dok vam ovo pišem, poštovani zemljaci, vaša adresa čini mi se jednako izvesnom kao i moja. Vaša je Beli svet. Moja: Srbija, Crna Gora, Jugoslavija. "Sada je naša Otadžbina svuda, a kome je svuda - on je nema"- Bećković. Znate već da se Crna Gora i Srbija gledaju kroz režimske durbine interesa. Durbin se lako pretvori u snajper - zavidnih, ostrašćenih, inferiornih, površnih. U toj optici nema ničeg iskrenog i prirodnog, poštenog i kompromisnog. Bratskog! A mi smo, gotovo svi, raspeti između zemalja koje su nas rodile i koje nas hrane hlebom. Ako smo ljudi, moramo ih poštovati, a voleti koliko ko može. Takvo raspoloženje obuzima moje prijatelje i mene ove jeseni u Beogradu, dok mrtvi leže po Kosovu polju smrti i slave, presudnoj koti naše istorijske sudbine. Politička konfuzija, socijalna beda, nacionalna katastrofa - sve se to naoblačilo nad Otadžbinom iz koje se javljam. Vlast i opozicija postadoše isto. Ili ih isto interesuje: vlast. U preduzećima usporena i podmukla privatizacija: da bi se radnici razišli, a neko moćan jeftino dobio firmu, zgrabio zgradu, prodavnicu, vozilo, rezervni deo - plata nema, ali niko ništa ne menja. Šverc. Posle toliko poraza, stiče se uverenje kako se sve moglo izbeći - samo da nismo bili Srbi. </font>

hrvatina
24-05-2006, 17:15
suti burazeru, ne bi ti bilo bolje da si i hrvat.
Jedino ako si iz Medjugorja, dakle rodijak, mogao bi u pljacku, otimanje.
Ali to ti nikad nije kasno.Fratri trebaju uvijek nove vucibatine. Javi se u7 neku biskupiju, recimo Mostar,
kao srbin napravices reklamom posao.

Pa ja
27-05-2006, 21:34
Sam uvjek govorio - najveca ×××××rija i glupost je biti Srbin...

To se je jos nekako moglo razumjeti za SFRY, od toga se je dalo onda zivjeti...i to DOBRO!!

Ali danas?? Koliko sam ti puta reko VSG-u(P) da od××××s tu propalu stvar! Da je se odreknes! To je NAJVECA ×××××RIJA ikad izmisljena... raspala se je kao smrdljiva STRVINA!!