PDA

Pogledaj cijelu verziju : Hrvatska je tek na 59. mjestu na ljestvici od 61 zemlje

Darko Marinac
12-05-2006, 10:56
NISMO KONKURENTNI
Hrvatska je tek na 59. godišnjaka konkurentnosti od 61 zemlje

Konkurentnost: Iza Hrvatske samo Indonezija i Venezuela
Autor Tanja IVANČIĆ-BELOŠEVIĆ

Hrvatska se nalazi na 59. mjestu ljestvice Svjetskoga godišnjaka konkurentnosti 2006. IMD-a, koji obuhvaća 61 zemlju. Iza Hrvatske su tek Indonezija i Venezuela, dok je većina tranzicijskih zemalja između 40. i 50. mjesta, objavljeno je na jučerašnjoj konferenciji za novinare Nacionalnog vijeća za konkurentnost.

Hrvatska je prva po potencijalu u turizmu, no posljednja prema učinkovitosti poslovnog sektora istaknuo je Darko Marinac, čelnik Podravke i predsjednik Vijeća, te dodao kako je uspjeh i pojavljivanje na listi IMD-a, najbolje poslovne škole u Europi. Prvi put u nekom istraživanju, iako i IMD-ovo potvrđuje već dosad objavljena, učinkovitost Vlade bolje je rangirana od poslovnog sektora. Naime, glavni indeks čine četiri čimbenika, a gospodarski rezultati i učinkovitost Vlade osvojili su 55. mjesto, dok je infrastruktura na najboljem, 50. mjestu.

Dijagnoza Hrvatske jest da su joj slabosti poslovna učinkovitost, nedovoljna razvijenost tržišta rada, visoka nezaposlenost, posebice mladih, te nedovoljna učinkovitost državne uprave, a snage se očituju u trgovinskoj otvorenosti, kvaliteti infrastrukture i obrazovanja te povoljnoj razini cijena, kazala je Slavica Singer, članica NVK-a. Prvo mjesto na ljestvici konkurentnosti osvojile su Sjedinjene Države, dok je među prvih deset i pet europskih zemalja, a Island je najbolje pozicioniran, na četvrtome mjestu.

/////////////
VGSe, bre bre bre, da li ste ovu konkurentnost u TRKU dostigli?

Mora da je ovaj Marinac neki urotnik?

A SRBIJA
12-05-2006, 11:54
?????????????? :smile16:

izabrane su
12-05-2006, 12:26
61 zemlja PRVE lige koja in konkurentske...

Poslije njih dolaze druga liga...

te na kraju treca liga gdje je i srbija... pri samom dnu!

Ne razumijem
12-05-2006, 12:28
sta nas VSG(P) uvjek pokrece, samo da bi mu se cmar zacrvenio...

Nikada da nauci da je srbija u svim parametrima NEGATIVNNA, DNO (dna)...

svakim
12-05-2006, 13:53
ama svakim postom razotkrivas koliki si tudum - na svim poljima...ali sta je najgore - NIKADA nista ne naucis!!

I cmar sve crveniji i veci...

Pitam se pitam
12-05-2006, 15:21
da vam nije tog mora, kakav bi jad i beda vladali tamo gde rastu gloginje?

Ti si
13-05-2006, 09:02
VSG-u(P) vidio sta se je sa Srbijom i njenom provredom dogodilo kad joj je HR i SLO sisa odrezana...kad je lova prestala teci Savom do kalimegdana...

A sta mislis sta ce se dogoditi kad i ona mala sisa - Vojvodina - ODE svojim putem??? Sta se onda ostati od onog jada?? Ajde zamisli?

prolivu....
13-05-2006, 11:35
E moj VGSe, mojha ××××××tino ..... u kojem to jadnom kurcu od sveta ti zivis?

Jedno je realnost a drugo, sasvim drugo VGSe, su tvoje bolesne misli i zelje .... upakovane u silnu mrznju prema svemu sto je Srpsko. :))

Pofafas ti nama ×××××, kao sto uostalom to redovno i cinis! :smile06:

Mile-Govnjaru
13-05-2006, 12:25
Stalno blebeces o nekom kurcu?
Da ti mozda ne fali hrvatska kurcina za fafanje?
Dudaj klokane, budalo jedna.
Mora da si ×××××, kad ti je ××××× uvjek u ustima.

Ma idi bre
13-05-2006, 13:56
VGSe u ××××× materinu, sama Sumadija moze da Hrani celu bivsu Jugu a i sire. Vojvodina da ne govorim.
Imamo nasa dva mora: Panonsko (gde nikne kad dugme zasejes), i naravno Pomoravlje.

Nego sta se stvarno to desava u znlji sarenih leptirica?! Jbte, samo se ukokavaju. Cutam naslove u vecernjaku, kao npr:

1)Zagrepčanin uhićen zbog prijetnji državnim dužnosnicima
2)Elitni vojnik mozak nove brutalne mafije
3) Nagovarali su me da pucam u Zvonimira Bobana
4)Gospić: Starac se ubio bombom
5)Pretučene i opljačkane prodavačice u Ivanić Gradu
6)10 branitelja htjelo se ubiti zbog bodova
....

Mrzime da postirem pojedinosti posto je to svakodnevnica, ali kad se desi POSLASTICA kad se kokne neki branitelj, tu ne mogu da odolim.

Nesto razmisljam, VGSu, ×××× te sinter, sto sam ja dobro uradio sto sam se iselio iz ×××××tske na vreme. Kao da sam citao prorocanstvo.
Ja ne volim ove gornje stvari, i samo bi me deprimiralo slusajuci o tome svaki dan, zaista.

i sad mi
13-05-2006, 17:16
Jos kazi...kad vec kazes da si se ti zakleo SFRY - koje NEMA, pa nema...nigdje na horizontu... Sta si toliko zapeo braniti onaj jad istocno od Drine??? Koji je tu SFRY unistio??

Mile-Govnjaru
13-05-2006, 19:59
Ne pises o srpskim dikama:
Konzulatica, koja krade po Njemackoj?
Dasa koji ubija oca i zarucnicu?
I mnoga druga nedjela koja se desavaju po Srbiji?
×××× ti tovar, onu tvoju brkatu kevu, pisi o svemu a ne samo o hrvatskoj crnoj kronici.
Ali najbolje ti pristaje da pises o kurcinama, jer su ti oni konstantno u ustima.
Mali Vlajo, ×××× te onaj klokan, IDI VEC JEDNOM U ××××× MATERINU, SMRDLJIVI VLASE.
×××××u jedan, nema Juge kojoj si se ti zakleo ili je to tvoja sudbina, kao svim ×××××ima, da budu na pogresnoj strani?
Ti si rodjeni ×××××ski LUUUUUUZEEEEEER.

Ajde vlase
skini hlace
da te cigo
×××× jace.

Opa bato, bre vlaski smrade.