PDA

Pogledaj cijelu verziju : Srbin Srbinu

Srboslavac
09-05-2006, 09:48
Srbinu iz Hrvatske uništeno vozilo u Čačku
Hrvatske tablice na meti huligana
ČAČAK - Kada je Dragan Ostojić (61) pre nekoliko dana došao u rodni Čačak iz hrvatskog mesta Belišće kod Osijeka, nije ni slutio na kakve će probleme naići u zavičaju. Grupa za sada nepoznatih huligana juče izjutra oko dva časa u naselju Ljubić kej razlupala je potpuno Ostojićev automobil marke „ford mondeo“ osiječkih tablica.

Dragan Ostojić više od četiri decenije živi i radi u Hrvatskoj i kaže da je došao kako bi posetio grob svojih roditelja.

- Neko je iz obližnjeg solitera čuo jaku buku i prijavio policiji koja je odmah došla, ali su se huligani već bili razbežali. Sve što su mogli, polupali su. Uništena je šoferšajbna, svi prozori, retrovizori, ulubljena je i oštećena hauba i šteta je veća od dve hiljade evra. Pored automobila pronašao sam kamen težak preko 15 kilograma, koji su bacali po kolima - rekao je Ostojić za „Blic“.

Napadači iz automobila nisu odneli ništa, iako je prema Ostojićevim rečima bilo vrednih stvari, pa se pretpostavlja da je motiv nacionalistički, zapravo da su razlog za napad hrvatske tablice na automobilu čiji je vlasnik Srbin.

- Nikada mi se ovako nešto u Osijeku nije dogodilo, iako znaju da sam iz Srbije. Stid me je što se to dogodilo u mom Čačku. Nije samo u pitanju materijalna šteta, već sramota koja je naneta meni i mom gradu - rekao je Ostojić za „Blic

Miloje
09-05-2006, 13:57
Srbin ko Srbin.
Nista neobicnog!

"- Nikada mi
09-05-2006, 14:44
se ovako nešto u Osijeku nije dogodilo, iako znaju da sam iz Srbije. "

Zato sto ima OS na automobilu. Da ima BG kojom nesrecom, tesko da bi prenocio.

Uostalom, ni broja se nezna koliko je bilo nasrtaja na automobile, autobuse, soprtiste, novinara iz Srbije, cak i medjunarodne vozove samo zato sto su prolazili kroz Srbiju.

Zato, ako mislis da ne ispadnes apsurdan i smesan bolje umukni, jer ste po vandalizmu sampioni ne samo na Balkanu vec i u svetu.

Glupane jedan
09-05-2006, 15:37
On kaze: Iako znadu da sam srbin.
Sto ti ne razumes, bre mamlazu?

I pored toga
09-05-2006, 16:46
komu se ×××× za tu posranu Svrbiju?

Neka taj HR Srbin
10-05-2006, 01:23
zameni OS sa BG pa neka parkira bilo gde u HR. Sta mislis ujo, koliko bi dugo taj auoto ostao citav? Ja racunam od 15 minuta do 1 sahata, sve zavisi od regije. U Rijeci bi ostao netaknut citav sat; u Zadru, Splitu, Sibeniku i Dubrovniku... da li preterujem kad kazem 15 minuta?!

Kako danas tako i pre 30 godina, samo sto je nekada funcionisala pravna drzava, a sad razbijaj brale, sto vise razbijas veci si patriota, i .... pojela maca. Ako se zainatis pa trazis pravdu, predstavnici vlasti ce ti na licu mesta presuditi i preporuciti da se gubis.

Nista od ovoga gore nije karikirano, vec se zasniva na bazi istinitih dogadjaja i iz licnog iskustva.

Kada se vi zgrazavate nad necijim vandalizmom i netrpeljivosti prema tudjem, neodoljivo me potsecate na neku ×××××tinu koja drzi predavanje o postenju.

Tako je
10-05-2006, 08:56
To VSG-u(P). Mora da ste se nesto strasno napravili kad vas toliko vole.

Volio bi znati sta je to? Imas li neko objasnjenje?

Ne ruse i ne pale BiH aute, Slovenske, NIKAKVE, nego samo BG ili NS aute...

Cudno!