PDA

Pogledaj cijelu verziju : Haško sećanje na Franju Tuđmana!

SOMPIDOLIJATOR
27-04-2006, 14:27
Haško sećanje na Franju Tuđmana

27. april 2006.

Hag -- Uvodna reč na suđenju šestorici funkcionera Herceg-Bosne i Hrvatske uglavnom je bila posvećena Franji Tuđmanu.

Iako su se na optuženičkoj klupi našli bivši funkcioneri Herceg-Bosne i Hrvatske Jadranko Prlić, Slobodan Praljak, Milivoj Petković, Berislav Pušić, Valentin Ćorić i Bruno Stojić, posmatrači suđenja jednodušno su ocenili da je najveći deo uvodne reči tužioca Keneta Skota zvučao kao da je reč o početku suđenja bivšem predsedniku Hrvatske Franji Tuđmanu.

Za pokojnog predsednika Hrvatske u Hagu se i zvanično tvrdi da bi bio optužen da je istraga Tužilaštva završena pre njegove smrti. Tuđman i njegovi govori i dokumenta iz njegove predsedničke arhive bili su predmet višečasovne analize u sudnici, a Skot je zaključio da oni pokazuju da su zločini nad Bošnjacima u Herceg-Bosni bili planirani, a da je vrh Hrvatske, na čelu s Tuđmanom, znao za te zločine. Prema Skotovim rečima, Tuđman je bio na čelu tzv. zajedničkog zločinačkog poduhvata čiji je cilj bilo proterivanje Bošnjaka iz Herceg- Bosne, koju je potom trebalo pripojiti tzv. Velikoj Hrvatskoj. Sem njega i šestorice optuženih, tom udruženju pripadali su zvaničnici Hrvatske i Hrvatske demokratske zajednice Gojko Šušak, Janko Bobetko i Mate Boban. Tužilac je podsetio na Tuđmanov govor iz 1991, kada je pozvao na okupljanje hrvatskog naroda u najširim mogućim granicama i obnavljanje granica Hrvatske banovine iz 1939. Hrvatske snage tokom rata u Bosni težile su da izađu upravo na te granice, tvrdi tužilac.

Raspad Jugoslavije za Tuđmana je bio, kako je napisao, grabljenje prilike za podelu Bosne i Hercegovine, koju je smatrao neodrživom, tim pre što je, kako se navodi u spisima iz njegovog kabineta, verovao da u predsedniku Srbije Slobodanu Miloševiću za to ima saveznika, rekao je tužilac i podsetio na susret dva predsednika u Karađorđevu, u martu 1991.

Posledica takvih planova, kaže tužilac, bilo je nezamislivo zlo naneto bezbrojnim žrtvama, a šestorica optuženih odgovaraće za progon, ubistva, silovanja, mučenje zatvorenika u logorima, pljačku i uništavanje imovine bosanskih muslimana.

.........

Jao bre kolega kako se bre taj lazljivi mit o Govnovinskom ratu rusi u Haagu bre?!
Lajk a kula od karata bre! :))
Zamisli sve ove optuzbe, pa Gotovina i ostali .... pa onda jos jedna stvar .... njihova zvanicna verzija je da su se oni samo branili .... a svi znaju da mi nismo ucestvovali .... joj bre gde ce to sve da zavrsi. :))
Strah me je samo da se jos vise ovih govnoljuba ne pocne samoubijati ili paliti po ulicama, kada shvate da su se borili za jedan ZLOCINACKO-GENOCIDNI PLAN doktora im ×××××× i njemu slicnih omudina, a ne da se odbrane od Srba i Srpske okupacije!

A najbitnije je da:

"Za pokojnog predsednika Hrvatske u Hagu se i zvanično tvrdi da bi bio optužen da je istraga Tužilaštva završena pre njegove smrti."

:)) COOOOOOOOLIRANJE :))

Sta mislis ti stovani kolega? :))

to je sigurno
27-04-2006, 17:00
da nije padrkno bio bi osudjen prije milosevica jer su dokazi bili na vidjelu i tu se nije moglo nista drugo obmanjivati. :smile18:

Grga GN.
27-04-2006, 17:16
Recimo da je sve to istina sto taj tuzitelj tvrdi, a o cemu ce se jos koplja lomiti pred sudom, koji je ipak tek politicka tvorevina onih istih koji su dozvolili opsade VUKOVARA, SARAJEVA, DUBROVNIKA, pokolje u SREBRENICI itd. ali da si ti jadnik i gubitnik, svjedoce ovi tvoji izljevi kulture i pokusaja ponizavanja onih koji su vas i opet gadno najurili, uz svu vasu brojcanu i oruzanu nadmocnost a da ne spominjemo vasu legendarnu hrabrost.

Ako je dr. Tudman napao Bosnu da je podjarmi i podjeli sa Slobom, kako to da nije opsjedao niti jedan bosanski grad i dok je Slobo izgubio rat i dobio Republiku Srpsku, dr. Tudman je dobio rat najurivsi vas u bezumni bijeg, povukao se natrag kada je vec Banjaluka bila pred padom i dao Bosni izlaz na more.

Ovo su cinjenice a ti i tvoj tuzioc objasnite te kontradikcije.

Ali za ovaj sud kontradikcije su normalne jer koga taj sud tereti za tri i pol godine ne intervencije dok zene i dijeca u Sarajevu bivaju koristeni kao mete za treniranje Jugoslavenskih snajpera ( na olimpijadi Jugoslavija je onda osvojila medalju u gadanju puskom).

Kontradikcija tih medunarodnih mocnika, koji su stvarili taj sud i podupiruga dok ga sami negiraju za svoje vojnike, kao SAD...?!

PEACE KEEPERS ( nose pickers )BLUE HELMETS koji stite pobunjene Srbe koji su se oruzjem digli i nasrnuli ne sugradane, dok isti ti BLUE HELMETS predaju goloruke civile toj naoruzanoj bandi u SREBRENICI...?!

CIJELI ZADATAK OVOG SUDA JE TEK DA IZJEDNACI KRIVICU IZMEDU SRPSKOG DO ZUBA NAORUZANOG AGRESORA I DEMOKRATSKE ODLUKE GOLORUKOG HRVATSKOG NARODA DA SE ODCIJEPI OD TE JUGOSLAVIJE.

CAK EMBARGO NA ORUZJE ZA ODBRANU NAPADNUTIMA JE UVEDEN.

NE NISU SRBI UVELI TAJ EMBARGO NEGO TVORCI TOG SUDA.

Kaze narod;" KADIJA TE TUZI, KADIJA TI SUDI "!

Svejedno sto ti "SUCI" dosude, HRVATSKA mudro prolazi i kroz te kusnje i ide svakim danom naprijed, ne ocekujuci da joj itko drugi opravda postojanje ili istinu.

Nama to ne treba jer sve sto imamo i jesmo mi sami smo si privredili i sami cemo ostvariti bolju buducnos za sebe.

Nama ne treba nikakvo "bratstvo jedinstvo" da bi imali svoju zemlju i drzavu pa sto god ti veliki " sudci pravde" koji drugima sude a sebi ne zele da se sudi kazu.

A TI JADNICE SAMO SE NADAJ DA CE TI NETKO DRUGI PORAVNATI TVOJE KRIVE DRINE.

SRETNO !

Kolega,
28-04-2006, 01:35
nema dilema u vezi toga da bi krivousti bio medju prvima u Hagu, da mu Bog nije presudio. Bog nije imao strpljenja za eventualni haski maraton.

Naravno da bi bio optuzen za genocid.
Proterati 300.000 Srba sa svojih vekovnih ognjista, imaovinu im zapaliti i pokusati konfiskovati da se ne imaju gde vratiti, opstruirati njihov povratak, izvrsiti agresiju na BiH, biti u ulazo glavnog aktera u dogovoru o podeli iste - DOKAZA I PREVISE ZA OPTUZBU ZA GENOCID!
Uostalom, digli su optuznicu protiv onoga debelog Bobetka, pa sto nebi i protiv Franceka koji je bio glavni arhitekta isterivanja Srba iz Hrvatske.

Grga ×××× kao foka kao obicno.
- Pominje brojcanu prednost u korist Srba, iako cinjenice govore suprotno - bar 5 : 1 u korist govnoljuba 95. plus NATO avijacija i logistika na njihovoj strani.

- Zali se na medjunarodne mirovne snage u Srebrenici, a cuti o tome kako je UNPROFOR izigrao mandat avgusta 95., kako su statirali, pa cak davali podrsku agresiji HR vojske u nekim slucajevima.
Dakle, peacekeeperi bili dobri momci u HR, a losi momci u Srebrenici.
Ma licemeran si, ×××× ga.

- Sto se tice embarga na oruzje, pa kad ce bre jednom uci u tu matoru glavurdu da je bilo lako doneti mrtvo slovo na papiru da bi Rusija i Kina bile happy, ako su ostali potpisnici tog zakona imali na umu njegovu selektivnu primenu - samo na Srbe (SRJ, RS i RSK).
Grgure bre, papir sve trpi, i sa papirom mozes manje vise obrisati guzicu, BITNA JE IMPLEMENTACIJA, a svi znamo kako je sa time islo. Prema tome, cuti, pokrij se usima i tu blamazu medjunarodne zajednice vise ne pominji.

- A to sta brabonjas u vezi Banjaluke, pa bre majmune dokle treba da ti se prica da su Srbi bili upoznati sa "Ovanovim" planom, da nece biti otstupanja od toga. Da je Srbima predoceno da ce NESTATI, onda bi najverovatnije skuplje prodali kozu, pa bi tako daleko vise Govnoljuba zagnojilo jos oko Grahova, pa i Knina.
O cemu ti ××××ndas nije mi jasno. Pa zar vi niste osvojili Mrkonjic i Sipovo, pritom IZVRSILI POKOLJ NAD CIVILIMA, OPLJACKALI I POHARALI (valjda u besu sto ste puno zagnojili), pa ste se ipak morali povuci. Zar niste upali u Martinbrod, pa ste se ipak morali povuci.
E vidis, da ste usli u Banjaluku (koja je tih dana imala 150.000 izbeglica - think about it), MORALI BI STE SE POVUCI.
E ako ti je zao sto niste napravili pokolj u Banjaluci, pa zar si toliko nezajazljiv, zar nije bilo dosta za sva vremena onoga pokolja u Jasenovcu (da ne ulazim u detalje o pokoljima novijeg datuma)???

O cemu ti ××××ndas uvek jedno te isto kao Svaba tralala, nije mi jasno.

Hajde bre Grgure ne prdi vise, tvoja prica je OLD FASION.
Vidim ja gde si ti kad jos obozavas Franceka. Konacno poseti svoju Hrvatsku pa vidi na licetu mesta raspolozenje naroda glede istog.
Jos samo vas dvojica trubite jedno te isto, zato sto ne zivite u Hrvatskoj.

Grga GN.
28-04-2006, 06:36
Sto se babi htilo to joj se i snilo ...No...?!

: "...Naravno da bi bio optuzen za genocid.
Proterati 300.000 Srba sa svojih vekovnih ognjista, imaovinu im zapaliti i pokusati konfiskovati da se ne imaju gde vratiti, opstruirati njihov povratak, izvrsiti agresiju na BiH, biti u ulazo glavnog aktera u dogovoru o podeli iste - DOKAZA I PREVISE ZA OPTUZBU ZA GENOCID! ..."

Par pitanja na ove tvrdnje:

1. Kako ti definiras: TJERANJE nekog ili ti PROTJERIVANJE...?!

2. Koliko je hrvatskih vojnika gonilo tu kolonu od 300.000.

3. Nije li ta kolona traktora bila pracena od vasih tenkova koji su cak pregazili neke traktore a nigdje niti jednog gonica u pratnji..?!

Dali se to meni samo cini ili ti jedno te isto tvrdis neumorno a znas i sam da je laz.

VI STE ORUZJEM POKUSALI ZAUSTAVITI DEMOKRATSKI PROCES I NAMETNUTI SVOJU VOLJU OGNJEM I MACEM. KADA STE KONACNO IZGUBILI NITKO VAS NIJE TREBAO TJERATI
JER STE ZNALI STO VAS CEKA ZBOG ONIH KRVOPROLICA STO STE POCINILI.

DA, OKO ZA OKO, ZUB ZA ZUB, ZNALI STE JEDNADZBU.

Druga velika glupost koju nonstop trubis je da je Dr. Tudman planirao vase protjerivanje jos prije pocetka ase agresije.

Pa kako ste mogli onda da mu pomognete onim balvanima i svime sto je slijedilo.

A jeste ×××××× onda jeste, kada ste mu na njegove fore tako dobro nasjeli.

U jednom se ipak slazem sa tobom iako ti nikada nisam bio niti cu bit KOLEGA, jer moji kolege su kulturni ljudi kojima se i po finoci ponasanja vidi da su isli u vise skole, dr. FRANJO TUDMAN je bio osuden od svjetskih mocnika, to mu se vidjelo na sprovodu, ali to je samo kompliment pobjedniku koji ih je sve nadigrao i postigao ono sto je zelio.

U to sto je on stvario evo sada se gurate da se vratite, i opet vam je on kriv jer vas je digao na ustanak da bi vas mogao protjerati.

Kada bi mu svijet odao pocast za ono sto je postigao i ucinio onda bi svi ti vodeci ljudi svijeta morali priznati da su i oni sudjelovali u odrzavanju mita o 6.000.000 zrtava holokosta vec samo na dokazima iz JASENOVCA.

On nije nista krivo ucinio nikome od vas tko se nije dizao na oruzje protiv svojih susjeda ili tvrdoglavo slijedio Beograd umjesto Zagreb.

Da on je igrao "sah" i sa Milosevicem i sa UN-om i sa Englezima, Francuzima, Svabama i Amerima i sve ih je nadigrao i iskoristio da bi ih na kraju ipak pobjedio.

Evo na primjer TI. Ti nemozes kulturno niti da o njemu diskutiras, jer bez tvojih pokusaja izrugivanja, nemas argumenata za normalnu diskusiju. shvacam da si ti u dusi zapravo uvijek ostao priprost covjek pa makar si isao i u skolu koja je bila visoka sto katova, pa se niti neznas bolje izrazavati, ali ipak ono " krivousti ", izrugivati se covjeku zato sto je pretrpio "bells palsy" , to niti cobani ne rade, nego tek netko tko sebi pomoci u vlastitoj mizeriji drugacije nezna.

Dali ti sljepim ljudima vices CORAVCI???

Vec po tvom ponasanju vidi se da ti teze ne drze zdravu logiku.

Bre Grgane
28-04-2006, 10:22
nema veceg slepca od tebe, ili se pravis da si slepac, ali posto si nama nasao da prodajes muda za bubrege, onda si slepac anyway.

Kazes Tudjman nadmudrio ceo svet. Jeste ali u kurcu. Sta bi sa Herceg Bosnom? Sta bi sa podelom Bosne?
Dovoljno je bilo da cika Klinton u par navrata kaze NO NO, i Tucko bi podvio repic. Tu nisu trebale ni bombe ni bakraci, nego samo povisiti ton i podici kaziprst u vis i Francek bi radio kako mu se naredi.
Secas se kako ste najureni iz Martinbroda???
Francek jeste nasamario, ali svoje pucanstvo jer im je ostavio dosta toga loseg u amanet.
Kako kaze ona pjesmica, "ostavio siromastvo, tajkune i drogu".
HAHAHAAAAAAAAHAAAAAAAAAAAHAAAAAAAAAHAAAA

Hajde Grgo ne prdi vise. Kad ces jednom shvatiti da se u Bosni 95. nije vodio za teritoriju vec radi sto brzeg prihvatanja medjunarodnog plana koji je odavno bio gotov, samo je trebalo da ga sve strane potpisu milom ili silom.
Kad bi to znao, video bi koliko ti je diskusija bezvezna.

Ma bre Mile
28-04-2006, 12:19
ili vlajo, idi vec jednom u ××××× materinu i nemoj da se vracas iz nje.

Hajd sad jos
28-04-2006, 12:57
malo Grguru da odgovorim:

Par pitanja na ove tvrdnje:

"1. Kako ti definiras: TJERANJE nekog ili ti PROTJERIVANJE...?!"

Zar tu ima dileme ako se podje od cinjenice da ste palili i unistavali srpsku imovinu i srpske kuce, da se ne imaju gde vratiti?
Zar ubijanje starih i nemocnih poruka Srbima da se ne vracaju ni za zivu glavu?
Zar opstruiranje povratka Srba nije bilo u funkciji proterivanja?
Zar donosenje kontraverznog zakona o eksproprijaciji nekretnina u HR ako se vlasnik ne pojavi u roku od mesec dana, nije bilo u funkciji proterivanja tim pre sto je taj povratak bio opstruiran od strane drzave (licemerno do neba)?

"2. Koliko je hrvatskih vojnika gonilo tu kolonu od 300.000."
Djubre jedno cinicno, kakve veze ima koliko je bilo hrvatskih vojnika ako se zna da su od 300.000 nesretnika, 5/6 bili nenaoruzani civili.
Uostalom, naci ces ceo odgovor pod tackom 1.
Vlast dobrih namera bi obezbedila osvojena podrucja i time sprecila pljacke, ubijstva, paljevine... Pozvala bi izbeglo stanovnistvo da se vrate svojim kucama, i urgirala da se donese zakon u vanrednim okolnostima, da se omoguci povratak izbeglih sto lakse. Radjeno je potpuno obrnuto, zna se zasto.

"3. Nije li ta kolona traktora bila pracena od vasih tenkova koji su cak pregazili neke traktore a nigdje niti jednog gonica u pratnji..?!"

Ne jedi govna i ne pravi se lud, teziste optuzbi protiv vas lezi u tome kako ste se ponasali na osvojenim podrucjima, i u opstrisanju povratka izbeglih.
Procitaj odgovor ponovo pod tackom 1.

"VI STE ORUZJEM POKUSALI ZAUSTAVITI DEMOKRATSKI PROCES I NAMETNUTI SVOJU VOLJU OGNJEM I MACEM."

Koji demokratski proces? Da Bog da te taj demokratski proces, jednog autokrate Tudjmana, pratio do kraja zivota.
Sto ti nisi ostao da uzivas blagodeti te demokratije.
"Demokratija" ali za clanove najuze familije, partijske poslusnike i tajkune - kao jaje jajetu slicno onom komunistickom, samo sto su pridodati tajkuni.
Kakva demokratska vlast koja se onako preteci i bahato postavila prema delu sopstvene populacije????

"DA, OKO ZA OKO, ZUB ZA ZUB, ZNALI STE JEDNADZBU."

Je li to napredni Dukadjinijev zakon. E da Bog da ti u kuci bio.
Pa rekao sam ja VI STE PLJUNUTI SIFTARI.

"Druga velika glupost koju nonstop trubis je da je Dr. Tudman planirao vase protjerivanje jos prije pocetka ase agresije."

E pa zao mi je, ali materijal je vec poodavno u Hagu, mislim, oni transkripti kojima je sve receno.

"U jednom se ipak slazem sa tobom iako ti nikada nisam bio niti cu bit KOLEGA"

Ja ti se nikada nisam obratio sa kolega, niti cu, budi bez brige.

"Kada bi mu svijet odao pocast za ono sto je postigao i ucinio onda bi svi ti vodeci ljudi svijeta morali priznati da su i oni sudjelovali u odrzavanju mita o 6.000.000 zrtava holokosta vec samo na dokazima iz JASENOVCA."

Sta je on to ucinio za svet, leba ti?
Pa on jedva da je negde krocio u inostranstvo. Hteo je u Izrael, pa su ga ponizili, nisu hteli da ga prime. Nije ni cudo s obzirom na gadosti koje je izvaljivao protiv istog naroda.
Dosao u iznudjenu posetu Australiji - lobirali onu jadnu Laburisticku vladu, korumpiranu do bola, da bi ga pozvala.
Gde je jos bio i sta je radio?

"On nije nista krivo ucinio nikome od vas tko se nije dizao na oruzje protiv svojih susjeda ili tvrdoglavo slijedio Beograd umjesto Zagreb."

Da da, onima 3% nista nije radio...
Kako ono glasi njegova racunica? Cuvena Tudjmanova matematika.

"Evo na primjer TI. Ti nemozes kulturno niti da o njemu diskutiras, jer bez tvojih pokusaja izrugivanja, nemas argumenata za normalnu diskusiju..."

Ma prcam ja tebe zestoko, i to sa more argumenata. Cim nema odgovora na moja pitanja, u kutu si, ×××× ga.

Pitanja glase:
1) Sta bi vi u Banjaluci kad bi MORALI iz iste da se povucete?
2) Koliko vredi mrtvo slovo na papiru, a koliko ono sta se cini na terenu? Mislim na embargo na uvoz oruzja.
3) Da li se UNPROFOR drukcije postavio od holandskih plavih slemova u Srebrenici? I jedni i drugi su imali mandat da nekoga cuvaju, UNPROFOR da stiti Srbe, holandski plavi slemovi da stite 'safe haven' oko Srebrenice. I jedni i drugi su izneverili.

Ah da, jos
28-04-2006, 13:42
jedno pitanje za Grgura.

Grgure hoces li mi odgovoriti koje su mi bile privilegije u Hrvatskoj: cisti hrvatski zrak, ciste hrvatske drzavne gloginje, ili ciste hrvatske drzavne trnjine???

Please, objasni?

Ajde
28-04-2006, 14:22
u ××××× materinu. :smile16:

Grga GN.
29-04-2006, 02:24
Dakle Trpimire ovo sto pises je stvarno fascinirajuce...:

"1. Kako ti definiras: TJERANJE nekog ili ti PROTJERIVANJE...?!"

Zar tu ima dileme ako se podje od cinjenice da ste palili i unistavali srpsku imovinu i srpske kuce, da se ne imaju gde vratiti?
Zar ubijanje starih i nemocnih poruka Srbima da se ne vracaju ni za zivu glavu?
Zar opstruiranje povratka Srba nije bilo u funkciji proterivanja?
Zar donosenje kontraverznog zakona o eksproprijaciji nekretnina u HR ako se vlasnik ne pojavi u roku od mesec dana, nije bilo u funkciji proterivanja tim pre sto je taj povratak bio opstruiran od strane drzave (licemerno do neba)? "

JESILI OVAJ ODGOVOR SAM SMISLIO ILI TI JE NETKO POMAGAO...?!

Dakle za tebe protjerivanje znaci zabrana povratka...?!

KRAVE SE IZGONE NA PASU, A AKO SE RECIMO USTANOVI DA IMADU KRAVLJE LUDILO PA IM SE ZABRANI POVRATAK TO TI OVDJE PRODAJES NAMA KAO DEFINICIJU PROTJERIVANJA...?!

HOW CLEVER!! ( Koliko prefrigano !! )

Ali recimo da je tvoj rijecnik siromasan pa eto tako ti to nazivas tvojim rijecima, A KAKO SE ONDA KAZE KADA SE PUCANSTVO ISTJERUJE IZ NJIHOVIH KUCA, KRCA U AUTOBUSE I ODVOZI DO GRANICE SA SAMO ONIM STO MOGU U RUKAMA PONJETI I RECE IM SE DA SE VISE NE VRACAJU.....?!

Za normalne ljude to se zove PROTJERIVANJE, a ako se jos uzme u obzir da prije toga nije bilo RATA, onda se to zove OTIMACINA, a ako je to sve samo na etnickoj bazi onda se zove GENOCID.

Ti nama pokusavas izjednaciti to sto ste vi ucinili, ZAPOCEVSI OVAJ KRVAVI PIR, drugim nacionalnostima u Hrvatskoj i Bosni sa vasom BEGANIJOM, "rade nego da platite muziku" i ogorcenjem naroda koji ste VI SVIREPO PROTJERALI BEZ DRUGIH RAZLOGA OSIM DA PRIGRABITE NJIHOVU ZEMLJU I IMOVINU TE STVORITE ETNICKI CISTU SRPSKU ENKLAVU KOJU CETE ONDA PROZVATI SAO KRAJNA.

Ti izjednacavas cine ucinjene iz cistog mira, zlobe i pohlepe sa cinom odmazde i kazne za takovo ponasanje i jos imas petlje da mene nazivas licemjerom kada ti to kazem da ta dava cina nisu ni priblizno na istom nivou pravde ili nepravde.

EVO SADA SI SAM PRIZNAO OVIM PISANJEM DA SVE OVE VASE PRICE O PROGONU ZAPRAVO
SU PRAZNA SLAMA I PROPAGANDA.

Nasi prognanici nisu imali opciju da ostanu i da idu na neki sud za neku pravdu NEGO MORAS ICI ILI CES IZGUBIT GLAVU.....A ZASTO...?!...molim lijepo!!

Vase izbjeglice, imale su i jos uvijek imadu tu opciju suda i povratka a o PROGONU uopce nema smisla pricati jer PROGONA NIJE BILO niti u Bljesku niti u Oluji.

ZNAM DA ONI U HAGU POKUSAVAJU DESPARATNO DOKAZATI DA SU SVI BILI JEDNAKO KRIVI U TOM RATU, ali sam primjer OPSADE SARAJEVA, VUKOVARA itd. negiraju logicnost takovih tvrdnji ali,
kada te kadija tuzi i onda kadija sudi, takove sitnice nemaju veze.Biti ce kako kadija kaze sto ne znaci da je to ni istina ni pravda.

TOLIKO O TOME ali nitko nije toliko slijep kao onaj koji nece da vidi.

Sto se tice tvog pitanja o vasim ( ne tvojim osobnim ) privilegijama, reci mi: ako niste imali koristi od STATUS QUO, zasto ste poceli ovaj krvavi pir...?!

Sta kaze
03-05-2006, 14:16
pokvarenjak Grgur, progona nije bilo!!!!

Grgure, hajd opet procitaj pod tackom jedan sta sam rekao, pa mi se javi.

- Nisu Srbi skovali zlocinacki plan 1/3 Srba pokatoliciti, drugu trecinu proterati a trecu pobiti.
- Srbija nema Jasenovca
- Srbija se nikada nije bavila matematikom, koliko neke nacije moze maksimalno da bude u Srbiji.

Ove tri stvari vas nece oprati za vek vekova.

Ako tebi paljenje srpskih sela, ubijanje staraca i nemocnih, oduzimanje imovine i sprecavanje povratka tebi ne mirisi na politiku izbacivanja Srba iz Hrvatske, onda ti ja ne mogu pomoci.

P.S. Eno i protiv Glavasa podignuta optuznica za ratni zlocin, a ti pizdi, lupaj glavom o zid i urlaj da ste se branili. Mars u ××××× materinu, izlapelu matoru.

Evo
03-05-2006, 16:39
naseg vlaje, poceo opet prdekati ovdje.
Idi u ××××× materinu smrdljivi ciganine.

Mostarac-Hrvat
04-05-2006, 10:27
"GRGA.GN"od 27.04.06
..............................
ako taj kreten od predsjednika produzene NDH nije za nedjela u BiH kriv, zasto onda sjede danas njegovi vazali u Haagu.
Ti neces da znas da je HVO opsjedala, okupirala i rusila Mostar. Zar su srbi sami palili svoje kuce,crkve, skole,
po Krajini i na svakoj ostavili "ustaski potpis" - U sa krizem.
Ne zamjeram ti sto si lazac, ne zamjeram ti ni da branis zlocin, jer nisi sam, ali ti zamjeram zasto ne drzis zavezanu gubicu, maloumnice!
Sto vise brljas, to se vise o vasim "ratnim uspjesima" u Lici, Bosni
govori.

Grga GN.
04-05-2006, 10:50
Uvidam da ce me moji sada grditi sto uopce sa tobom razgovaram, ali eto nemogu da odolim da ti dadem " logicki cipelu ".

Dakle, nije li istina da ste vi "srbi iz hrvatske" zapravo danas " peta kolona " ili ti, " zmija u njedrima " hrvatske domovine.

Niste li vi to dokazali vasim cetnikovanjem po Lici, Kordunu, Baniji,Slavoniji, dalmatinskoj zagori?!

OBJASNI NAM ZASTO STE NAPALI VUKOVAR?!

A sada pitanje za tvoj mali mozak.

Dali tijelo koje je svjesno da u sebi ima crva koji ne brine za zdravlje tog tijela nego ga samo izgriza iznutra, ima pravo na planove i pokusaje da se tog parazita, kojemu je to isto tijelo domovina, pokusa ili rijesiti toga, ili taj tumor ukloniti iz svog bica prije nego to samo tijelo umre.

Vi ste zeljeli mrtvu Hrvatsku i tako ste pristupali ideji Jugoslavije.

U BORBI ZA GOLI OPSTANAK, SVAKO TIJELO NE SAMO DA IMA PRAVO, NEGO DAPACE MORA DA SE BORI ZA VLASTITI ZIVOT, VLASTITI OPSTANAK.

To su zakoni opstanka u prirodi.

Oni veci naravno lakse nadigraju one manje, u toj igri za opstanak, a manji ako zele prezivjeti nesmiju da idu na konfrontaciju sa onim vecim nego da prezive moraju naci SIMBIOTICKI odnos sa
"tijelom" koje im je domovina.

Vase negiranje postojanja HRVATSKOG BICA, ( na ovim prostorima vec od 4. stoljeca ) kao zivog postojeceg tijela, obilo vam se o glave i nadajmo se da je ovo bilo zadnji put, jer sve vas je u HRVATSKOM BICU manje i nikada vise necete moci zaprijetiti opstanku HRVATSKE.

A sada po tvom narodnom obicaju i kulturi, ti meni izdjeli par tvojih pogrda i epiteta, misleci da ces na taj nacin omalovaziti ISTINU STVARNOSTI sa kojom se ti nikako nemozes pomiriti.

NAUCI: LJUTA TRAVA NA LJUTU RANU nije grijeh nego imperativ opstanka.

Jos jednom, ti sada podi opet GLAVOM KROZ ZID, da izravnas svoje krive drine.

Matematika ti nije neprijatelj.

Hajde dalje
04-05-2006, 13:36
Napisao si:

" Dali tijelo koje je svjesno da u sebi ima crva koji ne brine za zdravlje tog tijela nego ga samo izgriza iznutra, ima pravo na planove i pokusaje da se tog parazita, kojemu je to isto tijelo domovina, pokusa ili rijesiti toga, ili taj tumor ukloniti iz svog bica prije nego to samo tijelo umre."

Jel se ti to ipak sam sebi ××××s u usta pa konacno priznas da je postojala politika izbacivanja Srba iz Hrvatske.

"Resiti" se dela sopstvene populacije jel ti to nazivas demokratijom?
Zar ti ne poznajes bolje demokratske metode, npr, obecati posao, sigurnost, ravnopravnost, verske slobode...., ili jos nisi uspeo da izvadis glavu iz peska?
Da li je to demokratija kada 30.000 Srba promeni veru?

Srbe nazivas parazitima! Po kom osnovu? Ko je to hranio mog oca, mog dedu, mog komsiju ako ne njihovih 10 nokata.
Mani se Grgure ustaske propagande, inace ces nacisto pobenaviti.

Idemo dalje
04-05-2006, 13:46
"Oni veci naravno lakse nadigraju one manje, u toj igri za opstanak, a manji ako zele prezivjeti nesmiju da idu na konfrontaciju sa onim vecim nego da prezive moraju naci SIMBIOTICKI odnos sa
"tijelom" koje im je domovina."

Da li ti demokratiju tumacis tako sto vecina logicno "nadigrava" manjinu, i sto manjina nesme da pisne.
Bre Grgure, cudni neki demokratski nazori nema sta.
HAAAAAAAAAAAAAAAAAAAHAAAAAAAAAAAAAAA
HAAAAAAAAAAAHAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

Hajde procitaj jos jedared sta si napisao, pa razmisli.
Izgleda meni, cast ti puna usta "nove HR demojratije koja se radjala", a cas zagovaras neki zivotinjski princip jacega?! Bre toliko si kontradiktoran da te niko ne moze uhvatiti ni za glavu ni za rep.

"Vase negiranje postojanja HRVATSKOG BICA..."

Koliko me pamcenje sluzi, prvo je nastpilo negiranje srpskog bica.

Hajde Grgure jos malo o toj tvojoj divljackoj demokratiji, nasmej me jos malo, ziv ti ja :) :) :)

Pa
04-05-2006, 16:02
×××× srbe u dupe, ××××× li ti materina, bre vlajo. :))

bitno je....
09-05-2006, 11:44
citat iz uvodnog teksta:

"Za pokojnog predsednika Hrvatske u Hagu se i zvanično tvrdi da bi bio optužen da je istraga Tužilaštva završena pre njegove smrti."

Op Trc Geverzn Zajn! :smile06:

krivousti
10-05-2006, 11:21
Ma krivousti bi postao prava sex-igracka i Srbima i Bosancima .... kao sto je to Antisa danas! :))
Onako krivih usta .... kako bi mu se jos vise iskrivila od silnog dudlanja itd. itd.

Pa srbi
10-05-2006, 11:59
se ubijaju i umiru u Haggu od sramote kako puse hrvatima i cuvarima. ××××te, Slobo dobio srcani napad od goleme kurcine.

Sranjo Haaski
10-05-2006, 22:25
Zamislite kako bi se njegovi Haaski Memoari prodavali kao alva bre! :))

Pa da, zasto ne, svakom zlocincu je mesto u Haagu, on bi bio jedna od glavnih licnosti tamo .... sprdali bi se sa budalom, palili mu cvrge, itd ..... :smile06:

:smile16:

Nas govnjaru Mile
10-05-2006, 23:05
Samop ti prdekaj, Franjo je umro u svojem krevetu A SLOBO?