PDA

Pogledaj cijelu verziju : Predlog izgleda buduce zemlje koju danas znamo pod SiCG

Lavirint
24-04-2006, 17:41
Mnogi kažu da je jedino rešenje da zaštite svoje interese osnivanje novih pokrajina, koje ne moraju biti autonomne. Jedan od predloga bio je sledeći:

SRBIJA (bez Kosovoa, koje je pod protektoratom) da bude država koja ima 5 pokrajina. Jednu autonomnu i 4 do 5, koje ne bi imale autonomiju ali bi imale pokrajinske skupštine i priliku da brane svoje interese.

1. AUTONOMNA POKRAJINA VOJVODINA

plus

2. BEOGRADSKI OKRUG (sastavljen od 17 opština)

3. POKRAJINA ŠUMADIJA (glavni grad Kragujevac. Stastojala bi se od okruga 034, 026, 012, 035, 032, 037 i delovi Raškog okruga 036 severno od Sandžaka)

4. POKRAJINA NIŠAVA (glavni grad Niš. Sastojala bi se od okruga 018, 019, 030, 027, 016, 010 i 017)

5. DRINSKA POKRAJINA (glavni grad Užice. Obuhvatala bi okruge 015, 014, 031 i južni deo raškog okruga, dakle Novi Pazar i Tutin) Iz ove pokrajine mogao bi da se izdvoji Sandžak u posebno pokrajinu. Zasad su pokrajine formirane tako da svaka ima oko 2 miliona stanovnika

U tom slučaju građani van metropole, koja sve usisava mogli bi da zaštite svoje interese i naravno novac.

Sve evropske države su podeljene na pokrajine i reglije, osim Srbije u kojima prestonica jede sve.
Kada su se međutim do sada čuli predlozi o decentralizaciji Srbije, radikali su zaplašili narod da bi svaka od tih pokrajina ojačala i da bi tražila nezavisnost.
Još veće iznenađenje napravila je Demokratska stranka, koja je takođe rekla da za regije u Srbiji nema mesta. Isto je rekao i Labus.

mikula
25-04-2006, 09:48
Najvazniju pokrajinu si zaboravi,(jos ne znam gdje bi je trebalo smjestiti!) - pokrajinu za smjestaj kretena kao sto si ti....blesane! :smile09: :smile09:

ovo je
25-04-2006, 13:03
da se razumijemo - NAJOZBOLJNIJI prijedlog! On nije moj. On potice od nekolicine uglednih politicara.

Sad, ja sam znao da se nesto tako treba dogoditi sa Srbijom. To jke samo moguci scenario.

Inace, Srbija nema ono sto skoro SVE civilizirane zemlje imaju - pokrajine, ili zupanije.

Samo to ce biti suvremene drzave. I tako je bolje!

cim prije tim
27-04-2006, 11:13
bolje...

I neka se te buduce drzavice nazovu gore navedenim imenima - tako da konacno "srbi" i "srbija" pocinje nestajati iz svih rijecnika...

Da li
28-04-2006, 11:17
Ti se VSG-u(P) buduca podjela Srbije cini logicnom? Dobro zamisljenom?

Milovan
08-05-2006, 13:53
Meni je najprihvatljivije formiranje više regiona: Vojvodina, Beograd, Šumadija, istočna Srbija, zapadna Srbija, Sanžak i južna Srbija. Ili nešto slično tome.

Pa kad se onda stanovnik Vladičinog Hana pobuni što mu svi novci odlaze ovog puta ne u Beograd već u Leskovac ili Niš, tada će mu nadam se doći iz bulje u glavu da problem nije u Beogradu već u centralizaciji kojoj su jednako skloni Koštunica iz Beograda i Velja iz "unutrašnjosti". Vole ljudi da sve kontrolišu, klasičan birokratski pristup.

Zato treba primeniti pravilo da se svi problemi rešavaju na najnižem mogućem nivou, a na više preneti samo one preostale probleme, i tako redom do najvišeg organa - parlamenta, vlade odnosno sudova na nivou republike.

miljenko
08-05-2006, 20:35
Krivokapić i Đukanović poručili su građanima da nakon gotovo 100 godina ne propuste posljednju istorijsku priliku da “bez krvi” glasaju za nezavisnost i svoju sudbinu u potpunosti preuzmu u svoje ruke.
“Niko od nas ne smije ostaviti pečat pokoljenu da je glasao protiv države... Sve se može ispraviti, greške oko vlasti, oko drugih odluka u životu a oko države se greška ne može ispraviti. To je jednom za vazda odluka, odluka koja obavezuje i odluka u kojoj moramo biti zajedno”, rekao je Krivokapić dodajući da su to “zaslužili bolji od nas da urade ali nama je to pripalo”. On je naglasio da je takva Crna Gora zrela da bude u Evropskoj uniji jer je “sve pokazalo da se čeka Crna Gora da se vrati među slobodne narode i države, da to donosi prosperitet, da to donosi bolji život, evropski život”.
“Mi smo pokazali da možemo sami da vladamo i da najbolje sami vladamo... Svi se raduju našem povratku, naši susjedi, Evropska unija koja nas obilato pomaže na čemu joj zahvaljujemo jer bez nje ne bismo mogli da svi glasamo za referendum.

miljenko
08-05-2006, 20:36
Pomoglo nam je da i ovaj dio Crne Gore... učestvuje u procesu i da ne zaboravi da je dio šanse, posljednje šanse da se vrati na evropski put, posljednje šanse da se vrati Crnoj Gori”, rekao je Krivokapić.
Đukanović je rekao da “svako zdravo čeljade” želi da upravlja svojom budućnošću a da su “crnogorski narod i građani Crne Gore” zdravi i nemaju potrebu za popovanjem izvan njenih prostora, izražavajući uvjerenje da će oni tako postupiti.
“Uvjeren sam da će nezavisna Crne Gore pomoći Srbiji. Ako ni zbog čega drugog, ono što će se raskrstiti sa velikosrpskom politikom u državnim strukturama Srbije sa potrebom da se hegemonistički uređuje život susjedima, kao što je to pokušano da se radi u Hrvatskoj i Bosni itd. Kada Srbija postane država unutar svojih granica, ona će bez sumnje biti usredsređena na ono što su njena unutrašnja, demokratska i ekonomska pitanja i postaće ono što treba da bude a to je realan faktor stabilnosti na Balkanu”, rekao je Đukanović.
On je je ocijenio da dosadašnje iskustvo govori da unionisti u Crnoj Gori nikada ne mogu smijeniti njegovu vladu, jer su . slabosti vlasti “uvijek padale u sjenku razloga koje je opozicija iznosila na štetu Crne Gore. “Zato sam uvjeren da je u korist opozicije u Crnoj Gori da Crna Gora obnovi nezavisnost jer će na taj način opozicija konačno postati ozbiljna i oštra konkurencija za poboljšanje vršenja vlasti u Crnoj Gori”, rekao je Đukanović.

Jebote
08-05-2006, 22:02
ako se vi Crnogorci odlijepite od srba, gdje ce cigani da se kupaju?
Sada smrde, mozes zamisliti, kako ce da smrde bez mora?
Ali ozbiljno, koga boli patka, sto se dogadja izmedju dva okupatorska naroda?
Crnci na Dubrovnik a smrdljivci (citaj srbocigani) na ostale krajeve Hrvatske i BH.
Makar da se pokoljete izmedju sebe.

A MORAVA?
09-05-2006, 07:13
A Moraaava?? BRE??

Kakva
09-05-2006, 12:59
Moraaaava BRE?
Imate CIGANIJU u Beogradu bre i to je sve, jebao te Pajo Patak budalo jedna.