PDA

Pogledaj cijelu verziju : Lancia Delta HF Integrale



Stranica : [1] 2 3 4 5 6 7 8

VR6
07-02-2002, 14:48
The Integrale is quicker to 62 Mph than a Ferrari Testerossa, with the road holding and handling that beats the average Porsche 911, a level of trim and equipment that puts your standard BMW to shame and of course that unbeatable Italian styling, all at an unbelievable price. - LenStreet Lancia

"If Ferrari had built a sedan-car, it should be building the Integrale ... a Ferrari 348 was already on the circuit of Assen. The best time of the Ferrari in dry weather was 1.55. Later that day (it was becoming wet already), the Integrale set 1.54" - January 1992, AUTOVISIE

To this day, even in standard factory guise, the little factory four-wheel-drive Delta hatch is considered by the experts to be one of the world's quickest point-to-point machines. The Integrale re-wrote all the rules, and still nothing can match its outstanding acceleration and braking, phenomenal grip, and sensational handling. It's a true supercar, without question. - February 1995, MAXPOWER Magazine

And you think your car is a fun ride ? Try a Lancia Delta HF Integrale on snowy/muddy roads, and you're hooked!

To je sve, valjda cete to razumjeti!! :)

INTCP
07-02-2002, 15:28
Pa to ti je dokaz da talijano rade bolje sportske aute nego švabe. A ti i dalje hvali VR6 . nije joj ni do koljena

VR6
07-02-2002, 20:21
VR6 je dobar skroz, bar ovaj u kojem sam se ja vozio, ne znam jel bio biturbo ili nije, ali isao je kao lud. A golf je najblji auto, bar od ovih u kojim sam se vozao ili vozio ih.

zonta
07-02-2002, 21:16
čuj nije Golf loš, ali nikad neće imat karizmu Lancie integrale.
Šteta samo šta su Talijani izgleda odustali od budućih 4WD verzija, pa Golfovi 4-motion i Audi S3 nemaju konkurencije

VR6
08-02-2002, 02:07
Nisam rekao da ce Golf biti Lancia Delta, ali da je dobar auto to jest... A to sto ima 4 motion je i prednost golfa i VW-a, skoro svaki model se moze nabaviti s pogonom na sva 4. Passat, Golf, sad ce i Pheaton, a ko to drugi jos ima?? Mondeo kao najbolji u klasi nema s pogonom na sva 4, focus isto, Alfa nema isto s pogonom na sva 4 i sl...

zonta
08-02-2002, 22:20
da, zato i mislim da Talijani gube korak s Nijemcima. Nije mi jasno zašto ne naprave recimo novu Lybru-integrale. Mislim da bi taj auto super izgledao da ga se sredi malo sportskije.
Ovako će teško uspjeti kontra Audija koji ima S4 ili BMW-a sa M3...

VR6
08-02-2002, 22:46
Ma fiat upravlja tim... Negdje sam bio nasao slike nove Lancie Integrale, koja je trebala nasljediti ovu, ali je obustavljena... Vidio sam Audi-a S3 izgleda mocno!!

VR6
08-02-2002, 22:46
Ma fiat upravlja tim... Negdje sam bio nasao slike nove Lancie Integrale, koja je trebala nasljediti ovu, ali je obustavljena... Vidio sam Audi-a S3 izgleda mocno!! Sta Vi imate kao svoj privatni automobil??

zonta
08-02-2002, 22:54
Vozim Opel, s kojim sam super zadovoljan. Talijanske aute sam imao prilike voziti i oduševili su me tako da ozbiljno razmišljam da mi slijedeći bude neki talijanski auto. Jedino me brine oko održavanja i kvalitete talijana, ne znam koliko su te priče osnovane jer od dosta ljudi koji su vozili ili voze Talijane čuo sam samo pozitivne priče, tako da ne znam šta će biti od toga .......

VR6
08-02-2002, 23:20
Koji opel, model sportsko nesto ili?? Najbolje ti je da probas auto prije kupovine fino, i skontas sta je ok a sta ne, sta ti treba. Mislim da su opet njemci bolji sto se kvalitete tice. Trenutno imam Lanciu, kasnije namjeravam si uzeti kakvog BMW-a, ili golfa 3, ili uzeo bi terenca, ali ovi koji mi se svidjaju, su mi preskupi za sada...

zonta
08-02-2002, 23:45
ništa sportsko- običnu Corsu. Zato su me i fascinirali toliko talijanski trkači. Inače mi se BMW jedini od nijemaca sviđa, a ovaj novi compact mi je odličan bez obzira šta su ga svi popljuvali. Da imam tu lovu bila bi teška odluka između njega i Alfe.

VR6
08-02-2002, 23:53
Aha, taj novi compact, meni se svidjao stari, ali sada ovaj, nisam ga vidio uzivo jos, ali neki koji jesu, cuo sam da je smijesan. Mozda je to tacno, al nista dok ga nevidim uzivo. Koju Alfu mislis?? Bas sam jucer citao o Alfi 147 u kras testu je skroz slaba, frontalni udar grozna, zracni jastuk pobjegne ustranu, vozac udara glavom od armaturu, puca po varovima i slicno. Jedino ima dobre rezultate iz bocnog sudara, pa je to izvlaci na ukupne 3 zvjezdice...

INTCP
09-02-2002, 02:46
Čuj VR6 pa šta ti misliš da ti Golf 3 ima bolje rezultate. Pogledaj malo na www.ncap.com rezultete stare serije 3 i Saaba 900 - jedna zvjezdica.

hf t i
09-02-2002, 10:57
Ma obožavam obožavatelje integralke,nije badave bila 3 god.za redom kraljica rellya

VR6
09-02-2002, 16:22
Pogledat cu rezultate, ako ima Golf 3. Al golf 3 se proizvodi od 91, a ovo je nov auto. Ja mislim da Integrale ima titule 6 godina, od 87 - 92. 87 nije se jos zvala Integrale.

MARA
09-02-2002, 16:27
kako ti INTCP ××××s?kako lmozes usporedjivati crash test auta iz 91 i 2001.pa to je 10 god.znas li ti koja je to promjena u politici, motorima,kvaliteti firme ili kompanije?tu se cak i alfa promijenila kao sto si i sam priznao

MARA
09-02-2002, 16:32
FIAT JE GOVNO!!!!!!!!!!!!!a o alfi se vec da pricati.dizite alfu u nebo ali nemojte mi FIAT MOLIM VAS!!!!!!!!!za lfu se mogu pronaci argumenti ali za fiat nikako ne.alfa ima dobr motor i zvuk i ono nesto ali FIAT pa kaj je to auto.cime se on ima diciti?zasto se Lancia slabo prodaje?i u HR I U njemackoj?zasto ne naprave novu INTEGRALE?sta cekaju?pa po meni bi ih takav auto obogatio.mozda im ponestaje ideja ili sta ja znam.zar nije to malo sumljivo da oni mogu napraviti dobar auto a ne rade ga.pa to je samoubojstvo

VR6
09-02-2002, 16:40
Fiat obustavio proizvodnju Lancie Delta Integrale, a sto to ne znam tacno. I ja bi volio da izadje nova Integrale. Ako je ona stara super auto jos danas, nova bi bila jos i bolja. Da stave donji postroj i djelove kao na staroj to bi bio super auto, zato nevjerujem da nesto do auta, mozda su im skupi troskovi razvoja, proizvodnje i slicno posto se radi o sportskom autu, a bilo bi glupo da izadje u proizvodnju a da je nevrate u rally, pa mozda zbog toga nece sada. Jel rally je skup sport, skoda je jedva ostala ove godine u rall-u, ako nebude rezultata, povuci ce je sljedece vjerovatno.

Alfist
09-02-2002, 19:11
Daj Mara već si dosadan s tim Fiat je govno, govoriš na razini pubertetlije koji ne može opravadat svoje stavove.
A zašto Fiat ne želi podarit Lancii 4x4.
Pa zbog toga što ako primjećujete nove Lancie nemaju ništa sportskog u sebi kao Alfe. Alfa radi sportske, Fiat za mase, a Lancia za luksuz. I to je to. Lancia koristi fiatovu tehniku uz malo luksuznije odijelo. Možda se s ovom novom filozofijom nešto sredi unutar koncerna. Inače Fiat je skroz sjebao Lanciu. Lancia je nekad radila prave sportive i bila konkurentna Alfi no kad je Fiat preuzeo i Alfu krajem osamdesetih nije više bilo potrebe za dvije sportske marke unutar koncerna jer bi si međusobno konkurirale.

INTCP
09-02-2002, 19:18
Ja ne uspoređujem, ja samo kažem da ako je po vama Golf 3, stara BMW 3 ili stara C klasa sigurna, a ne bi se bunili da ih imate, sigurni auti po vama tenkovi. Ti tenkovi imaju po dvije ili jednu zvjezdicu po novim kriterijima. Alfa ima 3 i šta je ona loša samo zato jer je godina proizvodnje 2000 i zato jer drugi imaju po 4 zvjezdice. A šta vi mislite gdje ćete prije poginut u bmw 3 staroj ili u Alfi 147??? Pogledajte si i slike Saab - oličenje sigurnosti se doslovno raspada. Pa Punto ima 4 zvjezdice, šta kažeš na to Mara ti mrzitelju FIATA. Ja samo kažem da ako je Mercedes ili stara serija 3 sigurna e onda je i Alfa 147.

Alfist
09-02-2002, 19:39
Tako je u potpunosti se slažem s tobom šta se tiče sigurnosti Alfa 147 je ××××× o odnosu mna recimo Peugeot 307. Ali recimo Punto je sigurniji od BMW stare serije 3. Evo vam slike. Brzina udara je ista, kriteriji su isti samo šo su se nekad za recimo rezultat za koji bi se danas dobile 2 zvjezdice, nekad su se davale 3 , jer su kriteriji bili blaži.http://www.euroncap.com/images/results/large_family_cars/audi_a4_1997.jpg A4 ima dvije zvjezdice po današnim kriterijima, 1997 imao bi tri. I šta je to nesiguran auto, ne bih rekao.
http://www.euroncap.com/images/results/large_family_cars/merc_cclass_1997/merc_cclass_1997.jpg 2 zvjezdice
Ups , pa šta ćete u Mercedesu poginut, ne bih rekao, ali prije nego u Alfi 147 sigurno. Koliko vam treba da shvatite. Inače u tim testovima nešto smrdi. Kako može Alfa 147 imati naprijed zaštitu 18% a Fiat Brava 44%, a oba imaju identičnu šasiju i platformu.

VR6
09-02-2002, 20:11
Pricali smo tamo o novim autima i da alfa nije sigurna, bar taj model. To kako brava ima bolje rzultate ne znam, vjerovatno ima neka ojacanja. Inace, znam da je lanciji pripala proizvodnja limuzina, ali vise bi volio da su oni dobili onda sport, nego alfa. Po rally-u je lancia vrlo poznata i po sportu, poznatija ja mislim cak od alfe.

dorfmeister
09-02-2002, 20:38
ne bi rekao da je lancia poznatija po sportu.tu su negdje.enzo je na pocetku karijere vozio i bio manager alfi kad su tek pocele utrke.alfa je bila nepobjediva.cak bi se usudio reci da je ferrari evolucija alfe iliti ferrari je skuplja alfa s jacim motorom.

zonta
09-02-2002, 20:46
Fiat je u k... ako misli da će Lancia moći konkurirati kao luksuzna marka sa najjačim motorima od 155 konja (Lybra) i bez integrale verzija, to svi imaju u višim klasama- Audi, Jaguar, BMW, Mercedes.
To šta im je Alfa sportska marka ne treba značit ništa- Lancia može biti talijanski Audi, ako je već Seat konkurencija Alfi

VR6
09-02-2002, 21:58
Alfa je davno bila u sportu, ali Lancia u novije vrijeme pa je zato poznatija. Osnivac Ferrarija je prvo radio u Alfi trkao se za alfu i kao mehanicar, i kad je skupio znanja neka, onda je otvorio svoju firmu i poceo proizvoditi Ferrari. A sto se Lancie tice i limuzina, ima Thesis s preko 200 ks. Ali ipak, Integrale je nesto posebno.

cuore sportivo
09-02-2002, 22:03
E sta se tice fiata,ja sam uzeo novoga 96 ,naravno coupe 2.0 turbo 220ks, 6.4 sek do 100,auto je bio sjedni i vozi,to ubrzanje ljepilo te ko zvaku,drzanje ceste odlicno,udoban,u ono vrijeme malo mu je bilo ravnih auta sta se tice perfomansi,a i danas si jos uvjek jedna od jacih zvjerki na cesti s tim autom,pa ja neznam sta vam ne valja na tom autu,koliko sam ga ja imao nekih 3 godine nikakvih kvarova nije bilo

VR6
10-02-2002, 00:40
Niko nije rekao da ce se svaki obavezno pokvariti. Pricali su o nekvaliteti, nisu kvalitetni bas, izrada i slicno. A sto ga proda ako je bio tako super?? Mislis da lijepi taj tvoj turbo, probaj provozati nekog TDI-a s preko 130 ks pa ces vidjet kako to lijepi...

MARA
10-02-2002, 02:04
ma nemojte mi usporedjivati auto iz 91 godine sa autom iz 2000.ja nisam govorio o golfu 3 da je siguran, ni o staroj c-klasi.vi se toga drzite kao pijan plota.a sto se tice lanci(a)e ako je oni ne mogu napravit neka je onda napravi ALFA.
alfista necu komentirati jer je svaki komentar suvisan

MARA
10-02-2002, 02:06
i netko je srao da audi zna raditi samo sportske aute tako da im stavi turbo(ja se stim slazem premda volim audi)a kaj je ovo s fiatom sta ovaj gore prica.oni kao nisu stavili turbo i onda imaju 220 ks

Alfist
10-02-2002, 11:46
Da majmune ali Fiat bez Turba iz 2.0 razvija 150 ks, a s turbom 220. A audi dobiva snagu samo zbog turba, pogledaj malo 1.8t sa 150 ks, pa alfa bez turba ima 144. Za 2.0 motor je cifra od 220 ks odličnba, pa turbo mu tu nosi 70 ks, a Audiju 25. Pa šta im stvarno treba turbo za 25ks. Prvo pogledaj koliko ima mtaj motor konja bez turba, pa onda seri.

cuore sportivo
10-02-2002, 13:58
E znate zasto taljani rade aute sa turbom(lancia kappa 2.0 t-230 ks,alfe 166turbo-220 ks...),zato jer kod njih ne placas nikakve poreze na aute koji imaju do 2000 kubika,a sve sta je iznad su strasni porezi,tako da je za njihovo tržište puno isplatljivije ugrađivati auto sa 2000 kubika i stavit turbo.
A sta se tice coupea,imao je totalku i zavrsio je negdje na starom zeljezu,nisi od njega nista citavo izvuci osim radia

VR6
10-02-2002, 14:17
Sta fali sto auto ima turbo, nista negubi. Imas isto tamo Audi TT Turbo koji iz 1.8 litara izvlaci 180 ili 225 Ks. Kao i Audi S3. Turbo nije los, sto ga ne koristiti. Moja Lancia Delta HF 4WD ima 165 ks serijski, bez turba 115, motor 2.0. Sad i da izvlazi 150 bez turba, ako je konacni rezultat isti to nije bitno. Ne znam kome jest i zasto...

MARA
10-02-2002, 14:44
seronjo onda si pogledaj audi TT 1,8 225ks pa onda ti seri.pa vidi da li se to isplati i jeli to isplativo i POSEBNO

CAPO
10-02-2002, 15:59
Lancia Delta HF je savrsenstvo!Posudio sam od frenda 2.0 16 v Turbo I mogu da vam kazem da me odusevila! Vuce da trga vrat ,po zavojima ko na tracnicama. A tek preticanja ljudi moji ludnica, stvarno moras biti levat da s njom uletis u skare!Istina bog ova je imala ventil na turbini cca250 ks ali zato i trosi .Zagreb-Pula- Zagreb tocno 100L ;)

VR6
10-02-2002, 16:05
To je noviji model, to nije Integrale. I ta je brza, ali nije startna kao Integrale, cak mislim da nije ni stabilna, jer je Integrale pogon na sva 4. Trosi zavisno od toga kako je vozis, kao i svaki auto. To s turbinom, skine se blokada, pa se dobrije vise ks, al ne znam bas koliko je to preporucljivo raditi...

CAPO
11-02-2002, 09:35
INTEGRALE PRIJATPLJU!!!!!2.016v turbo 91.god.A trosi toliko zbog injektora :)

VR6
11-02-2002, 19:37
Napisao si samo 2.0 Turbo 16V, pa sam mislio da je to Delta 2 generacije, jer nisi bio stavio Integrale. Trebao sam ja imati tu Integrale 16V ali ispalo drugcije...

75 1.8 IE
11-02-2002, 23:25
Daj malo VR6 objasni razlike između starih Delti 4WD, Integrale, Evo I , II ... itd. Koje sve postoje? Ako ti se da daj malo i one slabije.

VR6
12-02-2002, 01:08
Razlika ima vise, osnovne su ovdje. Samo su prekopirati ono sto sam vec pisao za stranicu, pa ti procitaj.

Lancia Delta HF 4WD i Integrale
Ovo je jedan od najuspjesnijih rally automobila, ima 6 titula svjetskog prvaka u reliju, i jos mnogo pobjeda na ostalim automobilskim takmicenjima. Model Lancia Delta HF 4WD predstavljen je 1986. godine, a vec 1987 godine u rally lancia ulazi s tim modelom s kojim osvaja svjetsko prvenstvo u momcadskoj konkurenciji , a dominaciju potvrdjuju i lancijini vozaci plasirani na prva tri mjesta ukupnog poretka. 1988 lancia prepravlja model HF 4WD, i daje mu novo ime HF Integrale. I te godine osvaja titulu svjetskog prvaka u rally-u. 1989 ulazi s modelom Integrale 16V, pa 90 Evolucione, i tako kroz par evolucija. Od 87-92 je osvojila 6 titula svjetskog prvaka, dok se sluzbeno povukla iz relija krajem 1991, ali je i 92 osvojila naslov s momcadi Jolly Club koja je koristila lanciju za nastup.

Sto se tice serijskog modela, lancia je predstavljanjem Delte HF 4WD (1987), ponudila prakticno auto koji je slican pravom rally automobilu. HF 4WD pokrece motor od 165 KS (2.0, 8V, turbo, intercooler), snaga se prenosi na sva 4 tocka uz pomoc torsenovog diferenciala, u omjeru 56% snage se prenosi na prednju osovinu, i 44% na zadnju osovinu. Auto ubrzava do 100km/h za 7.8 sekundi, i ima maksimalnu brzinu od 208 km/h. Vec 1988 godine izlazi model Integrale 8V, koji u odnosu na HF 4WD ima prosirene blatobrane, malo preradjene klipove i veci turbo, i tako razvija 185 KS, pogon je iste raspodjele. Taj model ubrzava do 100km/h za 6.4 sekunde, i razvija maksimalnu brzinu od 215km/h. 1989 lancia izbacuje model Integrale 16V, 16V motor razvija 200 KS, snaga se prenosi u omjeru 47% na prednje i 53% na zadnje tockove. Ovaj model ubrzava do 100km/h za 5.7 sekundi, i razvija 220km/h maksimalne brzine. Taj model se proizvodi do kraja 90, kada dolazi Lancia Delta Integrale Evolucione ( Evo ), i taj model razvija 215 KS, s kojim brzinu od 100km/h dostize za 5.5 sekundi, maksimalna je brzina nepromjenjena. Ostali modeli Lancia Integrale Evo, izlaze pod brojevima Evo 1, Evo 2, Evo... i razvijaju od 215 do 400 KS, zavisno od verzije. Imaju i chipovane verzije, naravno ne serijske, pa se uz pomoc cipa Lancia Delta HF 4WD pojacati na 210 KS, Integrale 8V na 230 KS i slicno, al te prerade se ne preporucuju. Ima raznih prerada ovog auta, pa tako se moze naci i model koji ima oko 750 KS, i ide do 100 km/h za malo vise od 2 sekunde.

I jos posto pitas za slabije modele, ima Delta HF Turbo, kockasta svijetla, 140 ks, prednji pogon, do 100 ide za 8,2 sec.

VR6
12-02-2002, 13:46
Imaju sad tu jos neke razlike manje, npr. Integrale 8V ima ravnu haubu, 16V ima ispupcenu po sredini ravno, Evo ima rupe u prednjim blatobranima, haubu u obliku slova V isto ispupcenu, okrugli poklopac tanka za gorivo i slicno. Nadji slike pa pogleda, i bit ce ti jasno o cemu govorim...

alfist_zg
12-02-2002, 21:13
to sto se tice testova sigurnosti, to treba sve uzeti sa jednom velikom dozom rezerve jer su rezultati tih testova jako diskutabilni, i sigurno u njima imaju prste razni lobiji, jer je to ppotencijalno veliko i jako marketinsko oruzje a puno je love u diru...a osim toga to su ionako finese sve poslije jedne odredene tocke

VR6
12-02-2002, 22:03
Mislim da nisi upravu Alfist. Pa sto bi neko palcao zvjezdicu vise na sigurnosti, kad moze za te pare razviti auto i imati ga sigurnog. A to ako je kod nas takvo stanje da se svugdje podplacuju, nemora znaciti i da je u svijetu isto. :)

dorfmeister
12-02-2002, 22:42
daj nabaci neki site s kvalitetnim slikama integralke

Interceptor
12-02-2002, 22:46
Intergralka je zakon. Takvo nešto švabe nikad neće napravit. Subaru i ostala današnja slična vozila su udobne limuzine u odnosu na nju.

VR6
12-02-2002, 23:17
Stara Impreza nije bas udobna limuzina. Jedino Lancia je ljepsa, i izgleda sire, mocnije, mada nikad Subaru Imprezu Turbo nisam vidio uzivo. Slike Integrale cu staviti, ustvari svih modela, HF 4WD, Integrale 8V, 16V itd... Taman da vidite razliku. Interceptor jesi vozio ti kad ijedan od ova dva Lanciu ili Imprezu?? A svabe, konkurencija je djelimicno Audi S3, samo mu fali vrata. Start nije kao kod Integrale, al eto... Sta bi radje uzeli auto s startom do 100 6.0 sec i maksimalnom od 210, ili auto s startom do 100 7.5 a maksimalnom 220?? :smile11:

coro
13-02-2002, 08:16
onda rader uzmes fiat cupe turbo bolje ubrzanje veca krajnja brzina

dorfmeister
13-02-2002, 09:30
sve na ubrzanje, jasna stvar.dapace trebali bi jos kraci omjeri, da auto ide za 4 sec i 180, tak da su i međuubrzanja trganje vrata.

INTCP
13-02-2002, 11:22
Normalno da sam vozio Deltu Intergrale i auto je zakon. Inače sam i neko vrijeme imao običnu Deltu 1300. S3, ko ni VR6 nije ni do koljena Delti, ti bi to trebao znat. To je danas sve pripitomljeno.

VR6
13-02-2002, 17:24
Ono je samo bio primjer, i ja bi radje bolje ubrzanje nego maksimalnu brzinu. S3 nisam vozio pa ne znam kako to ide, al po performansama izgleda brz. Impreza isto, pogotovo stari model. A vozao sam se u jednom VR6 kao sto sam vec rekao, isao je ko lud, ne znam jeli bio syncro ili neka prerada, isao je nevjerovatno. Drugi VR6 golfovi neidu kao taj, ne znam kakvu je preradu mogao imati, mozda bi-turbo.

alfist_zg
13-02-2002, 20:50
ajde VR6 pa nemoj bit naivac...svjetom upravljaju razni lobiji koji danas imaju vecu moc nego neke drzave, a to za zvjezdice nisam mislio da neko placa ili podplacuje nego da se rezultati ispitivanja i nacin na koji se nesto testira mogu interpretirati na razne nacine i tendenciozno upotri××××ti u marketinske svrhe, kuzis sad??

VR6
13-02-2002, 21:22
Da, ali po tebi ispade da oni auti koji imaju vise zvjezdica, nisu sigurniji od onih sa manje. nekazem da je to 100% vjerodostojno, ali ima nekih razlika vjerovatno.

filmovi
13-02-2002, 22:12
gdje mogu naci filmovi o Delti????
onu adresu koju si VR6 napisao ne postoji. I zasto imas nadimak VR6 kad vozis Deltu? Pa valjda ti je onda jasno da ni VR6, ni cijela njemacka autoindustrija nije dostojna jednoj Delti ;)

VR6
13-02-2002, 23:23
Pa prije nego sam uzeo Deltu, VR6 mi je bio nesto kao auto snova. Vozao sam se u onom VR6 sto sam vec negdje pisao, koji ide nevjerovatno. Uzeo sam Deltu, ali posto je bilo VR6 ovo kao nick onda necu da mijenjam sada. Ne znam kako neradi ona adresa s filmicima, meni radi, skidao sam bio prije 2 dana jedan filmic, i jucer sam isao radila je, dobili su nove filmice. Napisat cu ti je ovdje opet, i jos par adresa. Samo dok to potrazim po racunaru.

VR6
13-02-2002, 23:43
Evo slike Delte, i razlike neke.
Opis je ispod slike!!


http://www.whalley-integrale.uk.com/4x4.gif
Lancia Delta HF 4WD - 166 KS, okrugla svijetla, blatobrani obicni, ravna hauba.

http://www.whalley-integrale.uk.com/8v.gif
Lancia Delta Integrale 8V 185 KS, prosireni blatobrani, ravna hauba.

http://www.whalley-integrale.uk.com/16v.gif
Lancia Delta Integrale 16V, 200 KS, prosireni blatobrani, ravno ispupcena hauba.

http://www.whalley-integrale.uk.com/blulagos.gif
Lancia Delta Integrale Evolucione 215 KS , prosireni blatobrani, ispupcena hauba u V obliku, ista velicina svjetala (ostali modeli imaju ista obicna svijetla), kockaste male maglenke i slicno.

Postoje sada jos neke manje vizualne razlike...

cuore sportivo
13-02-2002, 23:47
dobre su ti slike,e pa sadi ti budi covjek pa mi objasni kako se slike ubacuju,mislim ako ti nije neki veci problem,bio bi ti jako zahvalan

VR6
14-02-2002, 00:08
A, ovako. Prvo nedaju sve stranice da im kupis slike, vecinom one koje daju free prostor, nemozes stavljati sliku, ti stavis a slike nebude. Ali one koje daju, postupak je ovaj. Kliknes ovdje na ono odgovori klasika, i onda ispod onih smajlica imas IMAGE tu kliknes, i onda link odakle si uzeo sliku, npr. za ovu plavu deltu je: http://www.whalley-integrale.uk.com/blulagos.gif . Ovaj link dobijas, tako kada odes na neku stranicu, vidis sliku, kliknes na desnim dugmetom misa pa na Properties , i onda gdje pise Address to sve iskopiras, i onda tu iskopiranu adresu, ubacis ovdje pod ono image. Nesmijes u linku tom iskopiranom mjenjati nista. Nadam se da si shvatio, ako nisi pitaj dalje... :)

INTCP
14-02-2002, 03:21
Zvijeri neprikosnovene.

VR6
14-02-2002, 05:38
Jest nesto posebno. Osjeca se neko strahopostovanje u susretu s tim autom. Jucer sam vidio po prvi put novog Jaguara X-Type po slikama mi je izgledao mocno, ali uzivo je jos bolji. Izgleda siroko, prvo iz daljine ono s ledja sam mislio da je novi mercedes Sl, kad sam prisao, onda vidim da je jaguar. Mocan auto...

cuore sportivo
14-02-2002, 10:37
naravno skuzio sam,sve radi,zahvaljujem!!
Jesi vidio mozda u rijeci se voze dvije integralke kao ove na posljednjoj slici,ja mislim da je to i posljednji model sta se dizajna tice,ali inace te dvije integralke su jedna crvena,a jedna bijela,nas ti kako izgledaju,autic izgleda koda je jucer izasao iz tvornice,bile su cak parkirane jedna do druge,totalno su identične,samo sam primjetio neke razlike na mjenjacu,ne ruckici ima neki dodatak,nemam pojma sta je stavio

Alfist
14-02-2002, 10:51
Ja sam vidio samo onu crvenu s bijelim felgama. Auto je zakon. Još danas izgleda nedostižno, šta se tiče dizajna, jednostavno zvijer. Ina negdje u Autoklubu su usporedili jednu bijelu Intergralku i novu Imprezu (onu gadnu sa okruglim svjetlima i konfekcijskim zadnjim krajem). Kažu da je osjećaj u ta dva auta ko razlika između trkaćeg i običnog. Po brojkama su tu negdje. Ali Lancia pruža onaj trkaći osjećaj. Subaru ravnomjerno u odnosu na nju razvija snagu, tiši je, uglađeniji. Kažu da Lancia bolje drži i ponaša se brutalnije, ono bez kompromisa, nema mile lale.

cuore sportivo
14-02-2002, 11:00
sta je bilo u auto klubu usporedba,bas sam mislio kupit jer sam znao da ce biti ali nisam znao u kome broju,ali inace uvjek kupujem autoblic,a kada su to snimali u Lovranu ja sam bas u autu citao neke novine i ovaj me zamolio da se maknem jer rade kao neki test sa ta dva auta,a na njima su bile naljepnice od auto kluba,ali mislim da je lancia puno ljepsa nego onaj subaru i nedostizna sa svojih 5-6 titula nisam siguran,jednu bijelu dosta cesto srecem,auto ima samo nekih 70 000km,pa to je jos novo

Alfist
14-02-2002, 11:10
Gdje su to snimali u Lovranu?

cuore sportivo
14-02-2002, 11:14
na onoj rivi u lovranu,tamo gdje je onaj riblji restoran,od kuda si ti alfist??

Alfist
14-02-2002, 11:16
Iz Lovrana

cuore sportivo
14-02-2002, 11:22
sta vozis,ako se smije znati

lanca
14-02-2002, 20:58
http://www.auto-integrale.co.uk/images/homepage/homepage.jpg

lanca
14-02-2002, 21:00
http://www.auto-integrale.co.uk/images/lancia/full/22.jpg

lanca
14-02-2002, 21:03
http://www.auto-integrale.co.uk/images/lancia/thumbs/23.jpg

lanca,karambol
14-02-2002, 21:04
http://www.auto-integrale.co.uk/images/lancia/thumbs/19.jpg

lanca,blok
14-02-2002, 21:04
http://www.auto-integrale.co.uk/images/lancia/thumbs/15.jpg

jedna od mocnijih
14-02-2002, 21:05
http://www.auto-integrale.co.uk/images/lancia/thumbs/4.jpg

nenadjebiva
14-02-2002, 21:07
http://www.auto-integrale.co.uk/images/lancia/full/3.jpg

cjene
14-02-2002, 21:09
Basic Service:
This is for all Integrale models and includes the following:
Synthetic oil and new filter.
Air filter.
Spark plugs.
Fuel filter.
Brake fluid.
Gearbox oil.
Rear differential oil.

sta je ljepse
14-02-2002, 21:11
http://www.auto-integrale.co.uk/images/exotica/full/4.jpg

lanca
14-02-2002, 21:14
http://www.auto-integrale.co.uk/images/forsale/full/5-2.jpg

for intecp
14-02-2002, 21:18
http://www.alfauto.com.au/alfa/75a.jpg

zvjer
14-02-2002, 21:23
http://www.alfauto.com.au/alfa/147b.jpg

masina 164
14-02-2002, 21:24
http://www.alfauto.com.au/specials/164q.jpg

zvjer
14-02-2002, 21:35
http://www.thomsonmotors.net/photo_26.jpg

najzvjer
14-02-2002, 21:37
http://www.thomsonmotors.net/photo_6.jpg

LaNciA
14-02-2002, 21:40
http://www.italiaspeed.com/newmodels_thesis_03.jpg

145 q
14-02-2002, 21:44
http://www.thomsonmotors.net/projects_5_08.jpg

VR6
14-02-2002, 21:50
Vidio sam test iz auto kluba, imam taj auto klub. Lancia je kao zvjerka za razliku od Impreze koja je vise udobni autic. Lancia Delta Integrale stvarno izgleda nekako superiorno, iako autu ima nekoliko godina. Ko je stavio ove slike, ima bas otkacenih... :)

.....
14-02-2002, 21:53
e pa znas ko te jucer pitao klako se stavljaju???

VR6
14-02-2002, 21:59
I onaj Ferrari na slici sto je neko stavio, ja mislim da je to 355, bas u jednom filmicu ima Top Gear Lancia Delta Integrale ono emisija, i tamo je bas porede s tim Ferrarijem. Ako ko oce nek skine filmic. Posto je neko trazio adrese filmica, evo ih:


:URL=http://www.tkrath.dk/:Najbolja za filmice, ovdje ima i taj Top Gear filmic ja mislim:/URL:

:URL=http://www.superexoticcars.com/topgear.asp:Jos jedna dobra adresa s puno filmova:/URL:

:URL=http://www.multimania.com/fotorallye/Canvi_de_trajectoria.htm:Rally filmovi auta:/URL:

:URL=http://www.techdroid.com/~3000gt/vid.html:Ne znam ovo sta je, al nasao sam je u favorits, radi onda vjerovatno:/URL:

:URL=http://www.audi4ever.at/gunsman/Homepage/Download_Audi.htm:Puno filmova audia:/URL:

:URL=http://www.stormnet.com/~rpc-prod/socalracers/videos.htm:Jos jedna adresa:/URL:

:URL=http://www.jimbocam.com/index-old.html:Ovo je zadnja:/URL:

To je sve sto sam nasao, nemam vise adresa s filmicima, mozda jos koja da je nisam nasao u favorits. Ako neko ima neku koju ja nemam, nek mi javi. :)

VR6
14-02-2002, 22:01
Heh, znam ko je to, predpostavio sam, al ko zna...

GTA
14-02-2002, 22:02
×××××× iz Auto kluba su napisali krive tehnicke podatke za deltu. Ustvari sve su zamjenlili. I sad neke naivne ×××××× misle kak subaru ima 5.7s do 100, a delta 6.2s. Kad sam im pisao da bi bilo red da se ispricaju i da objave tocne podatke, potpuno su se oglusili. VR6 vidim da si dobro upoznat s deltom. Nisam znao da postoji model s okruglim svijetlima, ali bez prosirenih blatobrana. Kad to vidim pomislilm da su to ljudi sami montirali! Daj molim te napisi jos jednom adrese od onih filimcahttp://www.geocities.com/neven01/index_files/arnitomas.jpg

GTA
14-02-2002, 22:03
http://www.geocities.com/neven01/
stranica je napravljena u roku pola sata pa vas molim da me ne gnjavite za pravopisne greske!

nije los
14-02-2002, 22:03
http://us.autos1.yimg.com/autos.yahoo.com/i/S82.jpg

VR6
14-02-2002, 22:33
Evo ti ih iznad, adrese za filmice, ako ti nesto nije ok, mogu ih staviti bez linkova, pa ces vidjeti samo adresu. Ima ta Delta s okruglim, HF 4WD, bas nju imam. Ide solidno... A za auto klub, mnogi su to primjetili da su zamjenjene performanse, ali u tekstu pise da je 5.8 lancia, pa se nekako razumije.

GTA
14-02-2002, 22:43
e hvala ti mnogo VR6 na adrese. malo mi stekaju te stranicu ali uspio sam skinut onaj film od 75 3.0. Mislim da cu ih danas skidat cijeu noc! Vrhunski su filmovi. Ako imas sliku svoje delte posalji na neven01@yahoo.com. Rado bi je pogledao!

INTCP
14-02-2002, 22:52
Ona 75-ica izgleda prilično jadno zbog onih branika s opreme America i kotače bi trebalo izbacit do ruba blatobrana.

VR6
14-02-2002, 22:56
Imam sliku svoje Delte, nije ispala bas najbolje na slici, ali poslat cu ti je kasnije. Ja te filmice cesto skidam, bas sam sada pogledao, imam 733 mb filmica na racunaru. Sve sam s neta to skinuo, polako...

GTA
14-02-2002, 23:03
i ja cu ih sve skinut. Surfam po 1.5 kuna po satu! sad idem gledat seinfelda, a filmovi nek se skidaju do jutra

VR6
15-02-2002, 02:58
I ja skidam neki filmic, trenutno o BMW 518, da vidim sta se tu ima pokazati.

http://www.scoobycity.co.uk/gallery/scoty1.jpg

I Subaru izgleda dobro ako se fino sredi... Ova je prava zvjerka predpostavljam...

Dr. Strangelove
15-02-2002, 08:21
E ××××n ti je ovaj Subaru, vidiš ti te Japance oni i dalje rade boxere ... Mazda čak i dalje radi Wankel... e da mi je to provozat ili bar čut sound eeeeee :))

maestro
15-02-2002, 11:09
subaru bi izgleda odlicno samo da mu nije onih glupih okruglih svitala na braniku.Jedno od najboljih rally auta danasnjice.Lanca je postigla karizmu koje jos tesko da ce itko doseci.Iz provjerenih izvora znam da je auto odlican i kvalitetan iako ce to neki tesko prozvakat jer nije njemac.

VR6
15-02-2002, 17:44
Ne znam sta vi to djelite aute, dobar je ako je njemac i slicno. Nekazem da njemci nisu najkvalitetniji, ali ja gledam aute od modela do modela. Nisu svi auti jedne marke super. Onaj Audi RS6 mi se svidja, mozda ga kupim kad odem u penziju, ako skupim pare do tada. :)

VR6
16-02-2002, 00:38
Veliki zdero!!

http://galleries.wheels24.co.za/cars/audi/rs6/images/01.jpg

http://galleries.wheels24.co.za/cars/audi/rs6/images/03.jpg

yxy
16-02-2002, 10:18
Na kojoj adresi se nađu tako dobre fotke?

VR6
16-02-2002, 16:24
Sve slike obicno trazim na google, u trazilicu pisem Auto pa photos i slicno, i brzo se nadje. Google ti je na www.google.com . A ove audija sam uzeo na http://galleries.wheels24.co.za/cars .

cars
16-02-2002, 20:46
http://home.t-online.de/home/zsolt_zardai/Model_cars/modelcar_44.jpg

cuore sportivo
16-02-2002, 20:48
http://home.t-online.de/home/zsolt_zardai/Alfa_Romeo/Alfa156bla

145 q 150hp
16-02-2002, 20:55
http://home.t-online.de/home/zsolt_zardai/Alfa_Romeo/Alfa145black10.jpg

145 q engine-150hp
16-02-2002, 20:56
http://home.t-online.de/home/zsolt_zardai/Alfa_Romeo/Alfa145black14

engine by 145
16-02-2002, 20:57
http://home.t-online.de/home/zsolt_zardai/Alfa_Romeo/Alfa145black14.jpg

cuore sportivo
16-02-2002, 21:00
http://home.t-online.de/home/zsolt_zardai/Alfa_Romeo/Alfa156bla

cuore sportivo
16-02-2002, 21:03
http://www.alfa156.com/ita/orgoglio/sport/european_touring_2001/images/action_giovanardi_big.jpg

cuore sportivo
16-02-2002, 21:05
tehnicki podaci o ovoj sliki gore:
Alfa 156 Superturismo: the unquestioned star

This car has still got what it takes. The Alfa 156 warms up on the starting grid as the crowd go wild. The Alfa Romeo sports saloon is about to give us another fantastic performance: speed, road-holding and incredible sprints. Prepare to admire it, from start to finish. With bated breath.



Engine: 4 cylinders in line, front, transverse
Capacity: 1998 cc
Bore x stroke: 86 x 86 mm
Compression ratio: 13.01
Timing: double overhead camshaft, 4 valves/cylinder
Injection: Weber Marelli electronic Mr3
Max. power output: 310 bhp at 8,250 rpm
Clutch: Carbon, triple plate
Gearbox: X-Trac, sequential 6 speed, reverse
Drive: front, with combined differential
Steering: Power with electric pump
Brakes: MMC, 8 cylinders, self-ventilating
Front suspension: Double wishbone, adjustable shock absorbers, coil springs and roll-bar adjustable from the cockpit
Rear suspension: MacPherson, adjustable shock absorbers, coil springs, roll-bar adjustable from the cockpit
Wheels: 8.25 x 19" OZ
Tyres: Michelin 210/650 - 19"
Dimensions: 2,595 mm.
Wheelbase: height 1,380 mm, length 4,474 mm, width 1,760 mm
Weight: 975 kg
A great team, a winning spirit
Facts and figures? 10 years of partnership and unbeatable records. The great team is the same, Nordauto Engineering: Fabrizio Giovanardi, Nicola Larini, Romana Bernardoni. Three great champions for a winning spirit. From every point of view. Alfa Romeo and Nordauto Engineering: the team is about to put on another incredible show for its audience

cuore sportivo
16-02-2002, 21:10
sta mislite koliko bi love pjevalo da pokusamn srediti svoju 156 ovako kao ovu crvenu trkacu,tu su branici,felge19 cola,obavezno spustiti,neke spojlere,motor nebi dirao,ima ko neke adrese tu kod nas ili vani negdje za ovako nesto napravit od auta,i nakraju dali se to isplati raditi od auta ili auto mozda tako pati

164 sw
16-02-2002, 21:23
http://www.digest.net/alfa/FAQ/164/pictures/wag164-2.gif

mentor
16-02-2002, 22:37
Svaka čast Cuore Sportivo imaš odličan auto. potraži proizvode NOVITEC ili Horman za svoju 156-icu . NOVITEC čak ima neko zastupništvo kod nas. Samo znaj da dodatnim uređivanjem mijenjaš savršen dizajn. Bezobrazno velike felge sa 5 rupa su ti čist dovoljno. :))

VR6
16-02-2002, 23:06
Ona na slici izgleda stvarno dobro, ali ono su neke vrhunske felge, sigurno komad stoji 1000 DM. Jos i ostalo kad bi ugradio, doslo bi te jedno 10000 DM, ne znam dali ti je to preskupo. S obzirom da samo na izgledu dobivas, performanse vrlo malo, jer motor je glavni skoro...

alfist_zg
17-02-2002, 12:12
cuore sportivo, moj savjet ti je da nista ne diras, meni je alfa ko tvoja najsavrsenija upravo onako kakva je, pozdrav

dorfmeister
17-02-2002, 13:29
slike novih autiju imas na www.km77.com
to su slike koje izađu u casopisima.

VR6
17-02-2002, 15:06
Da vi nehvalite Alfu previse?? Sta ako kupim Alfu a nebude valjala, ko placa odstetu??

cuore sportivo
17-02-2002, 15:07
pa da,znas da nije losa s onim felgama original,tj. ove koje su u sport paketu,neznam dali vi vidite sliku one crne gore s felgama,jer takva je ista moja,mislim da joj jos uvjek jako ljepo pasu.
a sta se tice ove trkace,ima samo nekih 900kg,i preko 300ks,a motor samo 2000kubika,pa vi zamislite kako to mora ići,samo neznam koji pogon ima,cini mi se isto prednji

cuore sportivo
17-02-2002, 15:55
for GTA,evo upravo sam bio na tvojoj stranici o bravu,mogu ti reci nije losa,mozda jos malo slika da ubacis,a sta se tice bravota meni je stara do nedavno vozila onaj bravo 1.6 16V ,i ja sam ga vozio tu i tamo koji put i mogu ti reci da nije los autic,bas mi se sviđa ona untrašnjost,motor dosta dobar,nije neka snaga ali ljepo ide za svojih 100 konja,od vecih kvarova nije bilo nista,a od prije nekih mjesec dana vozi novoga stila,onoga s 3 vrata, 130 ks,mogu ti reci da je auto savrsen,sve je najbolje rijeseno sta se tice unutrasnjosti,ljepo drzi cestu,vuce koda ima najmanje 150 konja

VR6
17-02-2002, 18:48
Ruzan novi Stilo, bar onaj s 5 vrata, s 3 izgleda ok. Nisi ti vozio nekog TDI-a s 130 ks, da vidis kako to ide, rekao bi da ima 180. Nije ozbiljno ima osjecaj, kad pocupa... Zna li neko oce li na Zagreb Auto Show biti Subaru?? Do sada nisam nikad vidio tamo subaru, bude suzuki i slicno, ali subara nema.

ANTimon
17-02-2002, 21:54
vi ste reklai da boxer motori imaju dobar zvuk a sada kazete da subaru koji ima boxer motor nema dobar zvuk tj. da je tih.i niste mi rekli razliku boxera i ovoga obicnog motora.mane i prednosti.

VR6
17-02-2002, 22:48
Nova Subaru Impreza WRX karavan je tiha. To sam rekao. Nova Impreza WRX ima 3 katalizatora da bi ispunjavao Euro 3 norme, pa je karavanska verzija tiha.

alfist_zg
18-02-2002, 21:08
za ANTimona, boxer motori imaju predivan zvuk, neznam ko je reko da nemaju...nekih posebnih prednosti osim toga nema , a mane su mu sto u nacelu malo vise trosi i sto je tromiji na nizim okretajima, to ti je manje vise to, a VR6, ako je motor tisi neznaci da je zvuk losiji, glasnoca zvuka je jedno a kvaliteta i boja zvuka je drugo :))

VR6
18-02-2002, 21:45
Znam, ali vecinom glasniji su bolji. A nije to, pise da se uopste nista necuje u autu, samo Turbina ponekad, motor se necuje, a ne malo se cuje. Moj GTi je imao sjajan zvuk, jedan od najboljih koji sam cuo...

mentor
18-02-2002, 22:12
Ja furam 145-icu sa rednim 4 cilindarskim motorom i nisam dirao ispuh. Do 3 soma se ne čuje a iznad 4 rekao bih da ima 6 cilindara - glasno i resko. To je dokaz da 4 cilindra mogu zvučati itekako lijepo. Vjerojatno je to slučaj sa tvojim GTI-om. :)

VR6
18-02-2002, 22:32
Nisam cuo auto da ima tako dobar sportski zvuk. Bio je sjajan, svi koji su ga vozali kazu zvuk vrijedi pola auta, savrsen... Zna li mi ko odgovoriti ono za ZG Auto Show??

mentor
18-02-2002, 22:42
Dali ti je zvuk bio visok i resak ili dubok i brundav. Naj gora stvar je kad neko na normalan auto hiti remus i onda mu se auto čuje ko traktor ili stojkan bez auspuha.

VR6
18-02-2002, 22:47
Ne znam ga opisati, samo kazem savrsen. Da je ostao taj zvuk nebi ga ni prodavao, nego nase ceste, nesto majmuni kopali po cesti bez upozorenja, bila noc, naletio na to autom i udario auspuh. Trajao jos 10-ak dana i otkinuo se. Kad je zamjenjen, nije bilo tog zvuka... Bio je zvuk, ali ne onaj kao prije...

dorfmeister
19-02-2002, 00:52
Alfama se ni u kojem slucaju ne dira auspuh jer onda gubi onaj reski, visoki zvuk.Ali pak Madeno Racing iz CH se kune da njihov ispuh jos pojacava tu Alfinu pjesmu, al ko ce ga znat,nisam cuo pa je tesko reci.
golf 2 gti ima dubok zvuk i moram priznat da uopce nije los,stovise najbolji od dubljih koji sam cuo-4 cilindra naravno.
i da, najgori su mi likovi koji stave remusov zadnji lonac i misle kak su napravili posel, a dobili su neugodno, nepodnosljivo brujanje.moj bmw je toga pošteđen.

INTCP
19-02-2002, 00:58
Ne bih rekao da Alfa gubi zvuk. Jednom prilikom čuo sam 75 2.0 sa Remusom. Ato je zadržao onaj reski zvuk, al je dobio jednu dubinu i zvuči ko Alfin V8.

VR6
19-02-2002, 01:17
Ovaj zvuk dvice je bio poseban. Jedan je na Lanciu Deltu Turbo 140 KS stavio remus, siroka rora, ali zvuka nema. Cudno... Alfin V8, necuju se samo Alfini V8. Americki autici s 8 cilindara imaju mocan zvuk, tipa mustang i slicno...

Lancer Evo VI
19-02-2002, 01:23
Mitsubishi Lancer ( Carisma ) Evo VI Tommi Makkinen, 280 KS, 4,4 do 100, max 250. Ima li ijedna serijska Alfa brza od ovog??

http://www.rsportcars.com/foto/07/carisma_evo6_makkinen_devilfront.jpg

Nemorate plakati, Alfa ima jos vremena da napravi nesto slicno... :)) :))

http://www.rsportcars.com/foto/07/carisma_evo6_makkinen_backside.jpg

Subaru Impreza STI
19-02-2002, 01:25
A ovo...

http://www.rsportcars.com/foto/10/impreza_sti_10_800.jpg

Ima li neko da ne zna o cemu se radi?? :))

http://www.rsportcars.com/foto/10/impreza_sti_3_800.jpg

Golf RSI
19-02-2002, 01:32
Neka prerada, izmedju 600-900 KS zavisno od toga kako se turbo ukljuci, 4.5 do 100, maksimalna brzina preko 300 km/h.

http://www.rsportcars.com/foto/09/golf_dahlback_frontr.jpg

Pise jos da se i ovako zove: Golf Dahlbäck :))

http://www.rsportcars.com/foto/09/golf_dahlback_backl.jpg

Toyota Celica GT-S
19-02-2002, 01:36
Malo blize realnosti po ubrzanju, 6,6 do 100.

http://www.rsportcars.com/foto/11/celica_gts02_01.jpg

Kod nas bi bilo i ovo dovoljno da se bude medju najbrzim. :))

http://www.rsportcars.com/foto/11/celica_gts02_02.jpg

Honda Civic Type-R
19-02-2002, 01:41
E evo jos nesto, mozda ovo budem imao nekada u buducnosti, kazu super dozivljaj za volanom, uzivancija, gdje i nece biti kad 200 KS izvlaci na 7400 o/min. 6.8 do 100, maksimalna brzina 235.

http://www.rsportcars.com/foto/11/civictyper01_07.jpg

Treba li kome jos, extra brze Alfe nisam uspjeo naci, ako ima Alfista, a imate sliku i performanse dajte da i to vidimo, ako ima. :)

http://www.rsportcars.com/foto/11/civictyper01_10.jpg

INTCP
19-02-2002, 12:44
SAvaka čast ubrzanjima i ostalim karakteristikama Subarua i Mitsubishia, ali dizajn im je očajana i može se jednom frazom opisati kao najteži stupanj japanske konfekcije. Žalim, ali i Golf 4 je puno puuuuno ljepši, iako je meni očajan dizajn. Onaj Golf sa 900 ks, po meni bi trebao imati ubrzanje oko 2.5 a ne 4.5. A i te prerade su ××××× , to više nije auto, sve iznad 500 ks. Uglavnom se gubi osjećaj i nema kraja. To više liči na polijetanje aviona. U vezi Celice. Ova nova je zakon, čak i dizajnerski (za razliku od prijašnjih modela). Ali i Alfa GTV 3.0 ide za 6.3 do sto. Aha, ona Honda Civic. ×××××× iz razloga što je monovolumen. Kod nekih stvari ipak je bolje ostati konzervativan. Inače ispod lima nedostižna tehnika.

alfist_zg
19-02-2002, 18:41
ma nema sanse da jedan golf moze imati bolji zvuk od Alfe pa da neznam sta stavis na njega...ali dobro, sad cete reci da je to nekome dobar zvuk...onda ako je , onda dobro...a ono sto vi zovete mocan zvuk, to ima svaki jaki auto, mislim sa 8 cilindara, nemoze biti piskutavi kad ima veliki obujam

mentor
19-02-2002, 18:47
Slažem se donekle one američke krame gaj se vrte na 4 soma zbilja zvuče ogavno !!! Ali 40 ventilski V-8 u Modeni je druga priča ... Da naravno opet talijanski proizvod he he he.

VR6
19-02-2002, 20:25
Japanci ne znaju napraviti super lijep auto. Ali nisu ni ruzni, Subaru Impreza nova je lijep autic sprijeda, al su nazad zeznuli stvar. Lancer VI je lijep, solidan, ali VII nevalja, ruzn djeluje, mozda je uzivo ljepsi. Honda izgleda kao minivan, ali kazu da je super sportski auto. Meni se bas svidja izgled, ne znam sta imate protiv. A golf ima dobar zvuk vjerovali ili ne. Neko rece da je bitan filing, a ne performanse, onda je golf jedan od najboljih u tome...

dorfmeister
19-02-2002, 22:05
ma naravno da golf nema bolji zvuk od Alfe niti ce ga ikad imati.stvar je u tome da sve jurilice od swifta do golfa imaju dubok zvuk,a alfa se fala bogu razlikuje od ostalih i po tom detalju sa predivnim reskim, visokim zvukom.
ja sam samo primjetio da od kompica jetta 16V ima dobar zvuk na visim okretajima sa standardnim auspuhom koji doduse nije u bog zna kakvom stanju.

VR6
19-02-2002, 22:46
Ma moj je GTI bio 8V, 1,8 ccm, ali imao je najbolji zvuk. Ne znam alfe, mozda je cuje samo vozac, nisam cuo neku alfu da ima zvuk posebno u pokretu.

Alfist
20-02-2002, 09:15
VR6 pa ti stvarno ko da si prespavao neke stvari, pa Alfe su super poznate po svom zvuku.

Dr. Strangelove
20-02-2002, 10:55
Samo isprobavam...http://felicia.autokacik.pl/felka1.jpg

Dr Strangelove
20-02-2002, 10:57
Gle rade mi slikice :smile06:

Dr. Strangelove
20-02-2002, 11:00
http://www.carbra.com.au/images/a-c/jpeg/Potenziata%20copy.JPG

Dr. Strangelove
20-02-2002, 11:03
Nek mi neko objasni koja je fora s kožom na haubi, to sam vidio na par auta, navodno Ameri to vole. Ne kužim jel to zbog estetike (haha) ili zbog čega?

dorfmeister
20-02-2002, 11:16
strasno gadan spojler na skodi.
ona koza se zove grudnjak i stavlja se radi zastite od udaraca kamencica.totalno nepotrebno i nagrđuje auto.

Dr. Strangelove
20-02-2002, 14:32
Ovo ja zovem: "u sridu..."

http://www.car.cz/car/crash/viper4.jpg

VR6
20-02-2002, 15:53
Znam da je poznata po zvuku, ali nikada Alfu nisam cuo da ima zvuk nesto... Vidjao sam alfe, cesto ih vidim i u pokretu i necujem ih. Mozda jedino vozac cuje zvuk, ili ?? Da mi je od ovog vipera ona zadnja felga s gumom sto je citava, da je stavim u sobu. :)

VR6
20-02-2002, 16:03
I jos za onu skodu, onakav sam slican spojler imao na GTi-u, samo je bio bolji, jel je pocinjao s kraja auta, nije bio ono samo zakacen na 3 vrata. Super je auto izgledao, atraktivan bio pravo... Mozda imam i sliku negdje ako nadjem skenirat cu...

VR6
20-02-2002, 18:29
Otkazivanje 69. Auto salona u Torinu «radi teškoća u talijanskoj auto industriji» samo je dodatna potvrda stanja u kojem se našao Fiat. Prema službenim podacima dug koncerna iznosi 35 milijardi Eura, a prošla je godina završena s gubitkom od 687 milijuna.

Eto ga i Fiat propada, bili su najmocniji koncern skoro i nista od njih. Propadose... Imaju tolike pare i ne znaju napraviti auto, to mi nije jasno nikako...

mentor
20-02-2002, 18:58
Sorkač ali moram ti ovo napisat !!!
Odeš u apoteku ili bilo koju drogeriju i kupiš štapiće za uši. I onda malo počistiš uši ! Možda onda skužiš da nisi u pravu. :smile09: Alfa koja se vrti na 7 somova pa da ju nisi čuo!? A veliš da se golf super čuje.

VR6
20-02-2002, 20:51
Heh, nisam cuo. Maloprije prodje jedna alfa 155 ja mislim, siva, alu felge cini mi se, zaleti je, al se necuje zvuk, mislim ima ali nista posebno...

mentor
20-02-2002, 20:54
Mislim da slušaš krivu stvar. Nije bitan zvuk ispuha nego zvuk motora (ventili, usisavanje zraka itd...)

alfist_zg
20-02-2002, 21:14
jos jednom bravo mentor, upravo to treba shvatiti VR6

Frenki
20-02-2002, 21:47
Ljudi, a kaj nam se to događa s FIATom? Nemaju love a? Pa nebudu valjda prestali proizvodit Alfe i Lancie i Fiate? A kaj s Ferrarijem? Pa vele da svaku godinu zavrse u debelom plusu i u prodaju auta i u F1... Pa nebumo valjda za koju godinu imali FIATA (OPEL) Vectru!!!

VR6
20-02-2002, 22:08
Bitno je da je lijep zvuk, a alfe se necuju skoro... Nista posebno, samo Vi to previse hvalite. Jeste li kada culi Ferrarija, ima zvuk skoro kao stojadin s probusenim auspuhom, ne svi, ali onaj 355 ili taj neki model. Sad cete reci ja ovo ja ono, ali nisam ja to sam rekao nakon sto sam ga cuo...

MARA
20-02-2002, 22:27
ovo s fiatom najbolje predocava kakvi su to auti.alfa je ok ali sve ostalo je po meni ××××××.a da nije ×××××× svi bi kupovali fiata i ne bi bio u dugovima

VR6
20-02-2002, 22:37
Problem je u tome sto Italijani uvjek nesto... Ako je dobra tehnika nevalja dizajn, ako je ok dizajn nevalja nesto drugo. I onda ovi pricaju nesto protiv svaba. Svabe prave vrhunske aute, Golf 2 je meni onaj s 5 vrata ljepsi od novog stila s 5 vrata. Stila nisam vidio uzivo, ali po slikama ispada tako... Plus njemci su vrlo kvalitetni, a italijani su traljavi kod zavrse obrade i tako toga. To je i kod nove Alfe 147 isto, u nekim testovima je tako pisalo. Sad recite da ti novinari koji vozaju svaki dan drugi auto, ne znaju ocjeniti sta je bolje izradjeno a sta losije. Sta bolje ide, bolje drzi cestu od cega. Nemojte reci da ste vi bolji poznavaoci. Nemogu ja reci da golf drzi bolje cestu od alfe ako alfu nisam vozio, ali samo golf, znam da je stabilan...

doctor
20-02-2002, 22:46
Nemojte mjesati Alfu i golfove, to je sramota. Alfa se jedino mjeri sa BMW, Honda, i mozda jos koja slicna marka. To da su taljani traljavi u zavrsnoj izradi mozda i je istina, ali pogledajte malo sta se dogodilo jednoj A-klasi ili jednom TT-u ??? Zamislite da se Alfa okrene na krov? Ja mislim da bi odmah propala jer je previse zatucanih ljudi koji samo cekaju tako nesto pa da pise na sva zvona o tome. Vi ovdje spominjete nekakve rucke sto odpadaju na Alfi, a Golf 3 je ukupno vracen u tvornicu sa 350.000 komada. Ali to je jos uvijek golf, svabo, ili hrvatski receno: savrsenstvo. Taljani imaju vrhunski dizajn, francuzi imaju osebujnost i orginalne ideje, japanci imaju pouzdanost, a sta imaju njemci? kvalitetu? pred 20 godina - da, danas dovoljno govori Fiatova granicja na 2 godine, a Mercedesova - 1 godinu.

za VR6
20-02-2002, 22:51
a ti mogu reci sta sam ja vozio, Golf 1 - 5 godina, golf 2 - 2 godine, golf 3 - 3 godine i danas. Inace ga koristim za grad i za izlete u prirodu. Vozio sam mnogo drugih auta, ali svaki puta me golf razocarao u odnosu na njih. On je totalno ne upravljiv i nestabilan auto. Kao da ima gresku u konstruukciji. Dobro, vjerojatno ipak nema, ipak je to narodni auto bez imalo sporstkog stiha pa mu to i nije neka zamjerka

VR6
20-02-2002, 23:09
Ovako, njemci imaju sve skupa, i dizajn, i kvalitetu i slicno... TT se nije prevrnuo, samo je bio pokazao nestabilnost pri velikim brzinama, pa su to ispravili. A svaki se auto moze prevrnuti. Prije dvije sedmice je bilo u novinama Alfa se neka prevrnula, na krov, bila je i slika. Auto skroz smrskan, vozac malo ozljedjen, suvozacu nista. Ko ne zna, vjerujem da bi uspjeo neko i karting prevrnuti, koji je nesto... A sad, ako pricas za garanciju, onda po tome je hyndai najkvalitetniji, ima 3 godine garancije. To nista neodredjuje puno. Najgore od svega je sto samo Vi pricate da je golf nestabilan, nedavno je bio test Golf GTI, Toyota Celica i Mercedes Sportcoupe, kazu golf je najstabilniji, nevjerovatno dobro drzi cestu. I nigdje nisam u tim magazinima, citam ih skoro sve, procitao da je golf nestabilan, da se zale na to. A njima ipak vise vjerujem...

Dr. Strangelove
21-02-2002, 08:50
Stari moj taj test si pročitao u Auto-blicu, a oni su ga prenjeli iz Auto-bilda, a to ti je praktički Volkswagenov tvornički časopis. Od kad god izlazi Auto-bild u Njemačkoj uvijek je dizao VW u nebo, pogledaj malo starije brojeve i usporedbe VW sa ostalim autima. Pogledaj malo tablice s bodovima, sve loše strane VW se minoriziraju a dobre dižu u nebesa, dok je kod ostalih proizvođača obratno. Pa čovječe oni su čak proglasili Škodu Octaviu boljom od Audia A4, to je dokaz da rade za VW, da bi im poboljšali prodaju, to već znaju i vrapci na grani...

Dr. Strangelove
21-02-2002, 08:56
Ljudi moji ja studiram marketing i kužim ih totalno. Olfo je Octavia bolja od A4, pitate se što su dobili s tim jer su oba auta iz koncerna VW? Reći ću vam, kupci Audia kad to pročitaju neće preć na Škodu jer im je to ionako 3 klase ispod auto, tako da za prodaju Audia taj članak ne šteti, a s druge strane neko ko bira između Octavie i recimo Elantre vidi taj članak i kaže: "u ×××××ti vidiš da je Octavia fakat dobar auto" i normalno odluči se za nju. Zato vas molim nemojte spominjat Auto-bild jer isto tako možete spominjat i francuske, talijanske časopise a da ne govorim o japanskim auto magazinima

mentor
21-02-2002, 19:00
Mislim da su najobjektivniji engleski auto magazini. Tamo je test auta napisan na više stranica i novinar iznosi svoje dojmove onako kako ih je i doživio a ne kak mu je neko rekao da napiše.

VR6
21-02-2002, 20:33
Mislite da su svi ovi nasi magazini neobjektivni i da lazu?? Necitam samo auto blic, pa ni drugi se nezale...

INTCP
21-02-2002, 22:50
Ako toliko vjeruješ tim magazinima trebao bi znati da se svi slažu da je alfa najbolja u klasama što se tiče držanja ceste. A sad ovako. Svi nivi auti uglavnom drže cestu i stabilni su. Razlika kao nekad više nema. Međutim sigurno ćeš sa Alfom 147 proći zavoj 10 brže nego s Golfom 4. Dovoljno ti je samo pogledat ispod. Svatko tko se imalo kuži u mehaniku reći će ti da je Alfin ovjes savršenstvo i najbolji u klasi što se tiče ponašanja u zavoju i tih sportskih osobina. Golf ima jednostavan ovjes koji ne zauzima mnogo prostora, koji je mekano podešen itd. Alfa nije samo sportski podešena već ima i sportsku konstrukciju ovjesa (prednji u 4 točke). Velike zasluge idu i stražnjem ovjesu koji je identičan kao na Alfi 164 i 156 (to su ipak veliki auti, pa sad ti razmisli šta taj ovjes može u malom autu). Inače stražnji ovjes je sličan u velikoj mjeri kao na tvojoj Delti. Šta se stabilnosti golfa. Pošto nisi vozio niti jednu alfu niti ne znaš kako drže. A ja ti mogu reći da sam malo žešće protirao 1.6 model (golfa) i drži lošije od obične stare Delte 1300 koju sam vozio nekad. Tek toliko.

VR6
21-02-2002, 23:30
Ma uzeo si Golfa 4, on nije najbolji, bar onaj osnovni model nije nesto stabilan, ili samo djeluje tako. A Alfe imaju i siroke gume i tako to, golfa GTI provozaj pa onda reci jel stabilan...

INTCP
21-02-2002, 23:37
Pa dobro čovječe ti se stvarno ne kužiš. Alfe imaju široke gume, šta je 185 i 195 široko, nejviše 215. Vozio sam i trojku, lošija od četvorke. Inače vozio sam 1.6, gume 205/55x16. Moja Lancia imala je 195. Nije uopće stvar u gumama.

INTCP
21-02-2002, 23:42
Osim toga ti ovdje hvališ VR6 neki sređeni biturbo. To vw nije napravio već neki meštar. Stavi na peglicu biturbo, šta ćeš onda i nju hvalit. Raspravljamo o serijskim autima bez dodatnih preinaka kužiš.

VR6
22-02-2002, 03:11
Kazem za Golfa obicnog, imam 3 1,9 D, 64 ks, kazem da je stabilan po krivinama. A taj VR6 je imao divlju masinu, ne znam jeli bio Biturbo, ali je isao kao da je... Inace, kako ti to mjeris stabilnost auta, ako se nezanese u krivini stabilan je, ili nesto trece??

Dr. Strangelove
22-02-2002, 11:57
De mi recite do kad se proizvodila ova linija na slici i jel se isplati uzet rabljeni? Jel možda Alfa 145 bolja

http://www.carlone.ch/Bilder/Delta%20HPE%20VS-SD%208%20und%209x17%202.JPG

mentor
22-02-2002, 12:46
Ako preferiraš sportsku vožnju uzmi Alfu. Čak je i ljepša. Delta je puno udobnija i pristup pri konstrukciji delte je potpuno različit u odnosu na staru deltu.

kart. klub SAŠA
22-02-2002, 12:50
Ta linja Lancie Delte se proizvodila do kraja 1999. Tebe očito zanima HPE 2.O HF no ona je zaista kod nas rijetka tako da ćeš ju teško naći ali baš zato što je rijetka ja bih je kupio,ima 193 ks ali ti to zasigurno već znaš, ovav od 1o3 ks je puno češća na našem tržištu,nije žestoka kao HPE ali ja bih i o tome razmislio.

zA vr6
22-02-2002, 17:03
Svaki auto je stabilan do neke granice, a onda počinju problemi. Samo šta tagranica varira od auta do auta. I u ovom slučaju alfa je puno stabilnija od golfa.

VR6
22-02-2002, 22:08
Uzmi Lanciu, Alfu nemas s onim motorom. Ako oces sportsku, Alfa ona ima najaca s 155 Ks, koliko ja znam, a ova Lancia je zvjerka... A i ljepsa je od one Alfe, bar meni licno...

VR6
22-02-2002, 22:10
Sto se golfa jos tice, gdje ti vidis tu slabost u odnosu na Alfu. Neko ovdje napisao jednom Alfa uvjek Alfa, evo Vam jedan primjer. Nedavno je jedan tatin poznanik, imao je BMW-a 316i, kupio je tu vasu hvaljenu alfu 145, i prodao je nakon par mjeseci, pokajao se sto je nju uzeo. Prodao je, sad audia voza...

mentor
22-02-2002, 22:22
Delta HPE turbo je pogonjena mtorom koji već odavno nije u uporabi. Previše troši i ide slabije od očekivanja. Nije dostojna nasljednica stare integralke. Alfin 2.0 bez turba još i danas se proizvodi, i kada je predstavljen u modelu 155 proglašen je najboljim motorom u klasi bez prednabijanja.

VR6
22-02-2002, 22:34
Po performansama je onaj u Lanciji bolji, 7,1 do 100. A 2.0 turbo mora trositi...

VR6
23-02-2002, 07:57
VW ostvario veliki profit u 2001. godini: Volkswagen AG je ostvario veliki profit u prošloj godini ali globalna recesija u zadnjem kvartlu 2001. godine nije zaobišla ni najjaču njemačku tvrtku.

Evo ocito neprave dobre aute, niko ih nekupuje zbog toga. :)

heronimo
23-02-2002, 13:52
pizarije oko kojih raspravljate.Talijani imaju dobra auta a o nasim predrasudima mi se uoace ne raspravlja.Otpadaju kvake?Covice titipo prijateljev je kvalitetniji nego golf duja i po mehanici udobnosti pa cak ti manje suska unutra nego jedan golf.Voza san i jedniga i drugoga pa ti mogu rec.Golf je odlicno auto ali dat toliko novaca za kvalitetu koja uopce nije toliko bolja nego kod talijana odrec se udobnosti i jos mnogo toga...Ja ne bih, a vi?

Calibra
23-02-2002, 15:09
Ajde VR6 skini mi se s k...a s tim prokletim golfom. 2800 ccm i 173 KS, pa to nije motor to je šuga!!!
A i da ima duplo jači motor i dalje ostaje samo jedan i jadan Golf!

alfist_zg
23-02-2002, 20:29
stvarno mi nisi jasan VR6, toliko trkeljas o tom bjednom golfu da je to vec smjesno...golf je mozda kvalitetan i ok mozda mozes proci 300 000km bez generalke ili koliko god vec, ali je i ostaje bezlican i bezvezan auto za bezvezne ljude...i nije mi jasno kako ti na to toliko brijes a imas jednu odlicnu Lanciu(barem tako tvrdis)...pa kako onda jos mozes pored toga toliko ×××××rija pricati o golfu?? :smile11: :smile11:

Frenki
23-02-2002, 22:27
Ljudi nije da branim ovoga VR6, al on zato sa jednim rezervoarom prejde tisucu i mozda vise kilometri jeftinijeg goriva u svojem golfu, dok mi mozemo delat upola tolko kilometri (mozda) i tocit skuplju bengu...
Dobro svi vole oktane, i ja, al kad se nema, nema se, onda je frka, onda bi se htelo rado imat dizla... Samo da se vozi, makar i traktor, samo da ide, kaj ni tak?

VR6
24-02-2002, 00:33
Pa znam sta je golf. I lijepsi mi je golf 3 od alfe 146, i slicnih. Pa ti govori do sutra da je bezlican. Ljude nemozes preci, da nevalja golf nebi se svi grabili za njega.

Alfist
24-02-2002, 11:39
A šta ne znaš ti onu da samo manjina zna šta je dobro, samo je manjina upućena, samo se manjina razumije itd. Golfa prodaje dobar glas i ništa drugo.

doctor
24-02-2002, 21:07
za golf se grabaju samo seljaci, ili oni koji nisu nikad probali drugi auti, ili oni koje rade u njemackoj, ili oni kojima treba auto za sumu, ili oni koji su tolko glupi da misle da imaju prestizan auto, ili bosanci jer je "njihov", ili....

VR6
24-02-2002, 21:26
Jeste ljubomorni na golfa, nece to poboljsati alfu. Djabe se mucite, neuspjeva Vam. Vi niste vozili nista vise od golfa D, i onda pricate da nevalja. Isto da ja kazem da neki dizel, nevuce dobro ko honda na 7000 o/nim.

dorfmeister
25-02-2002, 19:40
vr6 motor je kopija v4 motora iz lancie fulvie.
e jesu jadnici ti iz vw-a

VR6
25-02-2002, 20:35
VW W12, bas je jadan taj autic, samo sto je jedan od najbrzih na svijetu. Jel to iskopirana neka Alfa?? :)

doctor
25-02-2002, 20:51
vw w12 je jedan od promasaja. cijelo vrijeme se kurce sa nekakvim rekordom na nekoj stazi za koju niko nije cuo i ko zna kolko su generalki napravili. Pa gde toga ima, da svabo napravi sportski auto. Mogu mu nabit konje i to je sve.

Calibra
25-02-2002, 22:10
Pošto mi se stric bavi prodajom rabljenih imao sam priliku provozati neke aute u koje inače ne bih niti pomislio sjesti. Jedan od njih bio je i LEGENDARNI golf trojka 1.9tdi s 90 ks.
Tek kad sam to govno vozio vidio sam o čemu ljudi pričaju kad kažu da je spor, trom, neudoban i glasniji od Tome Vinkovića ili Zetora!!!
Bjež' od toga k'o vrag od tamjana!!!

VR6
25-02-2002, 22:55
Oborio je par rekorda, potrazi pa ces naci i stazu. Na vise staza je oborio rekorde, 4 cini mi se. To sto ti nisi upoznat to je tvoj problem. A ovaj sto govori za TDi-a, ocito ga nikada nije vozao, samo prica da jeste...

MARA
25-02-2002, 23:19
kako ste glupi pa nerazumno je usporedjivati dizele i benzince.to su kruske i jabuke.glof ima dobar dizel motor kome je to tromo i ima visk love i jadno nek si kupi nekog bijesnog benzinca

INTCP
26-02-2002, 00:21
Fulvia je imala VR motor odnosno V u jednom bloku još šezdesetih, a ovaj se tu kurči sa Golfom VR6. I još nešto, VW je pokupio znanje Lamborghinija i spojio dva VR6 motora i sastavio W122, jako teško. Alfa je šezdesetih osim svih ostalih mašina imala auto koji je išao 4.5 do sto, težio je 700 kila, V8 2.0 32V sa 230 ks pri 8800 okretaja sa okretnim momentom na nekih 7000 i nešto. Ne znate o čemu pričam Alfa Romeo 33 Stradale.

VR6
26-02-2002, 00:41
Pa Fiat ima Ferrarija, pa nek napravi ako je lako tako. Kad bi to bilo tako lako, nego sad potcjenjujete VW, jer je bolji od nekih ferrarija, pa vam mozda krivo...

INTCP
26-02-2002, 12:23
Taj W12 i recimo Phateon kupovati će samo fanatici marke. Pa zamislite nekog snoba bogatuna da kupi vw phateon i zna da se vozi u narodnom autu. Pa pojeo bi sam sebe. Mislim da vw nema šanse u tim segmentima jer netko će rađe iskerširat više para pa kupit neku marku s imenom nego to jer ljudi s toliko para drže da budu viđeni i sve šta imaju mora biti najfinije sorte. A to zasigurno nije vw. Ati su sasvim ok, lukzuz, kvaliteta, ali ime bode u oči i točka.

doctor
26-02-2002, 19:25
ocito ste zaboravili ime ovog foruma. Rusite ugled Lancie spominuci to ×××××× od VW. Imam osjecaj da bi taj W12 i integralka stara 10 godina oprala na svakoj stazi. Najbolji VW je bio golf 1 iz 1975.g., ostalo je sve za ××××× otislo. Uvijek kasne za konkurencijom. Pogledajte malo golf 4, izgleda ko da je iz kraja 80-tih. Pogotovo onaj SDI sa 5o konja i 18 sekundi do 100

VR6
26-02-2002, 20:04
Ti ocito nisi upoznat, cim govoris da SDI ima 50 ks. A sto se VW-a tice, mislim da je obrnuta situacija, a i sam ces to vidjeti. Jel za taj VW ce se znat da je skup, i zbog toga ce ga kupovati. Svi ce reci eno onog VW-a od 100000 dem, dok bas ove S klase i neraspoznaju najbolje...

Calibra
26-02-2002, 20:21
Pa šta da ti čovjek više kaže nego VR6 kloni se ovog foruma jer lupetaš bedastoće!

alfist_zg
26-02-2002, 20:23
to doctore, bravo..za××××te sugavi golf na ovom forumu :o

Calibra
26-02-2002, 20:25
VR6!!!!
Pa odakle ti hrabrosti ili bolje reći ludosti da uopće u istoj rečenici spominješ VW W12 i jednu legendu kakva je Ferrari?!?
Pa zar ti zaista misliš da je tih nekoliko rekorda, tih par stotinki dostatno ugleda i tradicije Ferrarija?
Stari moj, ovo ti uistinu nije trebalo!!!

alfist_zg
26-02-2002, 20:27
INTCP , molim te reci nesto vise o toj Alfi iz sezdesetih, nisam siguran da sam ikad cuo nesto o tome :smile11:

VR6
26-02-2002, 23:19
Pa tradicija, vi kazete VW ne zna, oni zanju napraviti super auto. Nisam rekao da je legenda kao ferrari, al da ce se VW12 i pheaton prodavati, to cete i sami vidjeti. A neko rece o rusenju ugleda, Lancia Delta Integrale se dosta pokazala, da e bilo ko tesko srusiti njen ugled...

Dr. Strangelove
27-02-2002, 08:34
Kakva je ovo Lancia, kažu da je to Gamma coupe:
http://www.pcug.org.au/~mstreet/cars/autoitalia/ai2001/gammacoupe.jpg
mrak!

VR6
27-02-2002, 11:44
Nisam siguran da je to Lancia, vise mi lici na nekog maseratija. Sta god bilo, nesvidja mi se dizajn.

doctor
27-02-2002, 19:37
vr6, imas pravo, nema SDI 50 ks, nego cak 68 KS! Zamisli ti ovo, Golf 1 iz 1980-te je imao 1.6 motor dizel sa 55 ks, a danas 22 godine kasnije Golf 4 ima 1.9 dizel sa 68 KS. Znači snaga po litri obujma se nije promjenila u zadnjih 22 godine. Stvarno veliki napredak za VW da je uspio zadrzat tu silnu snagu motora. Ne znam koja ×××××× ce mislit da Phateon ima veci ugled od S klase. Phateon je malo poveci Passat. Ne vjerujem da ce neko ko ima para za S klasu uopce razmisljat o VW. To su ipak naroda kola. Jel netko zna kad je zadnji puta VW pobjedio na nekoj sluzbenoj utrci???

budale
27-02-2002, 20:26
za doktora. budalo golf 1 iz 1980. nije imao 1.6 nego 1.5 dizel. a taj legendarni 1.6 dizel su napravili stručnjaci iz mercedesa.

Idete mi na ××××× sa tim nadmudrivanjima koji je auto bolji. A ja cu vam reci dragi moji da niti jedan auto niti jednog proizvođača na svijetu ne vrijedi tu lovu.

ne postoji najbolji auto na svijetu. Sve je stvar ukusa ×××××× jedne primitivne.

Calibra
27-02-2002, 22:43
Za budalu!!!
Evo fino tebe direktno iz neke balkanske krčme pa nas sve častiš paljbom uvreda. Stvarno si fin dečko, nema šta!!!

Calibra
27-02-2002, 22:48
Ti mi VR6 stvarni nisi jasan!
Pa jel ti uopće imaš vozačku, jesi kad vozio u životu??? :smile11:
Pa tko će prije uočiti VW od Genschera?
A što se VW-a inače tiče, žalosna je to priča. A i na pravom su putu da zajebu i Audi, da i njemu sjebu kakav takav renome. A6 je pljunuta slika i prilika Passata, a i novi A4 je malo zbijenija šestica. Svi se ti auti gube u monotoniji i konfekciji VW-a!!!

VR6
27-02-2002, 23:01
Gdje ti vidis slicnost Passata I Audija?? Motor i to mozda, ali izgled, nevjerujem bas. A ovo za VW, ja ti kazem vidjet ces. Imam vozacku, vozam skoro svaki dan. Po neku nedjelju preskocim da nevozam. A ti za SDI-a, ta mu je snaga da bi bio jeftiniji, sto nisi naveo Golfa 1.9 TDI sa 150 Ks??

Calibra
27-02-2002, 23:14
VR6, pogledaj prednju stranu Passata i A6. Ako ti tu ne vidiš sličnosti, da ne kažem identičnosti onda ti ja ne mogu pomoći.
Inače, vidim da si malo mlađi dečko pa se javi kad nabereš koju tisuću kilometara vozačkog iskustva i promijeniš barem 5,6 auta pa da možeš barem malo relnije donositi sudove.
Nije sve što pročitaš u časopisima onakvo kakvim ti se čini!!!

doctor
27-02-2002, 23:15
Druga je stvar turbo dizel. To je ionako kopija Fiatovog TDI. Passat i Audi A6 imaju isto podvozje, potpuno iste motore i mnogo mnogo istih dijelova. Bočna linija im je identična, a s naprijed mnogi ne vide razliku. Od iza je teško reći koji je ružniji, meni osobno Audi.

VR6
27-02-2002, 23:34
Auti su lijepi, vama su ruzni samo. Bas mi jedna cura nedavno rece, vidjela je novog passata, i odusevila se, najljepsi auto poslje peugeota 206. Nisam ja to rekao, nego ona, i to sasvim slicajno, nisam ja ni pitao nista. Slicnost je mozda minimalna, da se i neprimjeti. A ja sam promjenio vec par auta. 3 tacnije, imat cu i 4 na kraju godine kad uzmem BMW neki. A sto ti pricas nesto o talijanima Dr. Stra... kad vozas skodu. Mozes prodati feliciju pa si uzeti Alfu 33 koju toliko hvalite?? A Calibra, sta ti imas??

Dr. Strangelove
28-02-2002, 08:17
Znaš kako se kaže, možeš bit biker, a ne moraš imati motor, isto tako možeš voziti Škodu, a sanjati Alfu... Stari moj imam 23 godine, zaposlio sam se prije par mjeseci, sad kod sebe imam love za kupit 33-ojku najstarije godište, zašto? kad mi nije hića? Rađe ću štedit još godinu dana i uzet 145-icu staru 3-4 god. i vozit noviji i pouzdaniji auto...

cuore sportivo
28-02-2002, 10:14
samo sam vam htio reci za alfu 145(vidio sam da neko pita o 145),meni je cura ima i to onu 1.7 16V,da mi se jako sviđa s tim motorom,dosta je zivahna,ljpo drzi cestu,sve u svemu nije losa,samo zasto ih ima tako malo s tim motorom,ful su rijetke,sta je mozda to neki neuspjeli motor??

dorfmeister
28-02-2002, 11:18
motor je odlican.dokazan u 33. nego to je bio top model, a svi znamo da se oni rade u maloj seriji.cini mi se da ih ni nas uvoznik nije uvozio (samo 1.3 i 1.6 IE),nego su to polovni uvezeni.

alfist_zg
28-02-2002, 14:13
he he,ma ×××××ti da nema ovog VR6 ovaj forum bi bio ××××× ...hehe...ti si legenda VR6...da nema tebe niko nebi pricao uopce ovdje...usput, ja nisam 100% siguran ali mislim da se je prodavala 145ica sa 1.7 16v motorom, barem u pocetku , onda 1996 kad je zadarkomerc postao zastupnik, mislim da onda vise nije imao taj model, samo 1.4 (u italiji se zvao 1.3) takav sam ja imao, i 1.6 i naravno 2.0

cuore sportivo
28-02-2002, 19:26
da ta alfa 145 sa motorom 1.7 je kupljena vani,i to ti je među prvima koja je izasla,pa su i imale taj motor,kakav si ti alfist kad to neznas,a jos mi ne vjerujes,ako treba mogu ti je i pokazati, a ko treba i provozati,nije problem

Calibra
28-02-2002, 20:18
Za VR6
Nakon tri godine što sam vozio Vectru
GT trenutno vozim Calibru 16V. Bez obzira na loše mišljenje o Opelu bio sam zadovoljan s oba auta, a s Calibrom posebno. Malo ko je brži na cesti!!!
Inače vrijeme mi je da se maknem malo od Opela, da isprobam nešto novo. Kako stvari stoje na ljeto, najkasnije jesen prelazim na Alfu.

Calibra
28-02-2002, 20:37
Dr. Strangelove,
čini mi se da je VR6 neki balavac koji je provozao par stotina kilometara i sad nas sve tu ×××× sa stvarima koje čita po Auto blicu, Auto klubu i ko zna gdje još.

VR6
28-02-2002, 21:02
Cuj balavac... Kako ti onda mozes svasta pricati o Alfi kad je nemas?? Ja negovorim ni da nije kvalitetna alfa ni da jeste, ali Golfa imam pa znam kakav je, isto tako i za dizajn mogu govoriti, ali ostalo ne bas... Danas sam bas vidio Alfu 33, parkiranu, nista posebno, imala je drveni volan koliko sam vidio. Blatobrani uski i tako to... Ima li ko od Vas alfista problema kad naleti na vecu rupu, ili kad je auto pun da mu zadnji blatobran zaskripi od gumu??

Calibra
28-02-2002, 21:13
VR6,
pa jesi se ti rastao sa zdravim razumom?
Imali smo nekad davno jedinicu dizela, stari mi je u osamdesetima vozio 6 godina konstantno (365 dana u dodini, 7 dana u tjednu) vozio rent-a-car. Radio je na takvom radnom mjestu gdje si je to moga dozvoliti. Vozio je golfove dvojke dizele ili eventualno Jette. I dobro se sjećam koje je ono govno od auta. Nema udobnosti, sama robusnost!!
Vozio sam i sam sve od jedinice do trojke, jedino četvorku nisam. I sam sam se uvjerio da je golf prokleta šuga, govno bez premca. Posebno to ide model tdi s 90 KS s trojim vratima!!!

VR6
28-02-2002, 21:50
Ma kakav ti i auti, poklopi se. A ti Interceptor, sta znaju zene o autima, kazem ti o dizajnu. Kazes aute ne prodaje dizajn, prodaje, to je najbitnije samo neki neshvataju. Alfe su imale najbolje motore na svijetu, al su bile ruzne pa ih niko nije kupovao, kao i volvo, siguran al ruzan. Sad kad su poceli praviti ljepse ide i prodaja. Golf je lijep kupuju ga, Peugeot ovi novi lijepi, najprodavaniji auti postaju. Sad ces opet rec da nisam upravu, jer se ti drzis svoih teorija... :)

Alenko
28-02-2002, 21:56
Di si izvuko tu 33 ? Dobro da nije Alfa sud. :smile07:

VR6
28-02-2002, 22:28
Pa 33 je bila, koliko se ja razumijem u alfe, svijetlo plava-na zelenu boja. Tanke gumice i tako to...

MARA
01-03-2002, 01:11
ja se slazem sa VR6 sto se tice dizajna.pogledaj japance gdje su dosli zbog dizajna u evropi?
a sto se tice Calibre-znas kaj kad prestanes voziti auto ciji su proizvodjaci poceli sa radnjom bicikala onda mi se javi.opel je ××××××.koji opelovi motori?to je za nis.ja sam vozio opel i to je gore od fiata

MARA
01-03-2002, 01:13
a sto se tice golfa.ako hocete udoban, sportski, skup auto s mracnim motorom, sa skupom unutrasnjoscu kupite si BENTLEYa. jeep PUCH nije luksuzan nego kvalitetan jeep.jadan ali izdrzljiv posebno prve serije, a ne ove nove koje je mercedes sredio

MARA
01-03-2002, 01:21
ja gospodo moja ne govorim da je golf savrsen auto.on nije luksuzan ali je kvalitetan(ne mislim na seriju 3 i 4).nije lijep ali je kvalitetan.nema kocnice kao u formuli 1 ali su izdrzljive.kuzite?a sto se tice Phaetona-sta fali tom autu?kosta manje od S-klase a nije nista losiji.nedavno su opozvali ne znam koliko SL-ova zbog nkih gresaka.pazite decki auto kosta 300 000 dm(za te novce si napravim peterokatnicu).to je sve isto govno drugo pakovanje.vama ne valja VW pa kenjate po svemu i tu se vidi da ste pristrani.ovaj auto nije ni dosao na trziste a vec ga pljujete.sta onda ako u nazivu ima narodni auto?to nema veze s luksuzom i kvalitetom.ja bi radije uzeo Phaetona nego S-klasu.jeftiniji je a ne vozis se nista losije.ljudi koji kupuju takve aute ionako ih voze 4 god i prodaju ih

MARA
01-03-2002, 01:26
ja uostalom najbolje znam kakav je auto mercedes.to voze nogometasi i seljacine(to je jedno te isto).a i tetak mi radi u mercedesu i sveke god vozi novi mercedes i kaze da je to ×××××× od auta.kaze da je audi jeftiniji a i manje se kvari.bratic mi vozi za MINICAR i imju sve mercedese do 3 god starosti.prvo, diode su slabo zalemljene pa na rupama trepere a kasnije uopce i ne rade.300 000 km e-klasa 2 puta radili getribu, problemi sa elektronikom...pa sta bi vi radije sad Phaeton ili S klasu?ja bi radije Phaeton i mislim da mu Lancia nema konkurencije barem ne sto se tice izbora motora a ni alfa a ni fiat

VR6
01-03-2002, 03:34
Jest, reci im... Nek se stide, tako pricat o VW-u. Ferrari, spada pod fiat, u F1 su najduze, koliko li 50 godina, BMW je tek 2 sezone bio, a ove, ili sljedece ce ih mozda vec sibati. To znaci da njemci ne znaju napraviti dobar auto, a pogotovo motor?? Ne znam jel to vama "Alfistima" u krvi, al volite i lagati i biti nerealni kada je upitanju alfa. Ne znam sto ce Vam to...

Dr. Strangelove
01-03-2002, 08:47
Daj VR6 shvati jednom da nitko ne tvrdi da Talijani rade kvalitetnije aute, dapače švabe u nekim detaljima briljiraju, ali kad gledaš auto gledaš ga ko cjelinu, kad sjedneš za volan moraš imati neki osjećaj prema njemu, neko strahopoštovanje ako je puno konja pod haubom. Vozio sam se u tom famoznom Golfu GTI, kad sjedneš u njega, ko da si sjeo u Zetora, a kad u Alfi vidiš sve one fine cajgere, zvuk motora najfinije vrste, to je feeling! Od Švaba meni osobno jedino BMW može pobudit neko zanimanje kad sjednem u njega (pogotovo 6-cilindr.) Frend ima običnu 318 (malo dorađen ovjes i spuh), ali kad me provoza smrznem se, baš zbog proklizavanja stražnjeg kraja (××××ga nisam naviko, ali je ××××na šema) :)) :)) :))

Calibra
01-03-2002, 19:37
Mara,
nikad nisam i neću hvaliti Opela da je ne znam kakva marka, ali za lovu koju treba dati za polovnjaka definitivno je isplativ (isključeni modeli Vectre i Astre prije 95 godine).
Zanima me samo kako je Fiat bolji od Opela? Pa Fiat već u srednjoj klasi nema automobil (Marea nije srednja klasa, isto kako to nije niti VW Vento ili prije Jetta! kužiš?). Dakle Fiat može samo konkurirati Astri i Corsi, a gdje je konkurencija za Vectru, Omegu, Zafiru, Speedsera...?
Kakav Fiat čovječe? :smile11:

alfist_zg
01-03-2002, 19:59
Mara...strasno me zanima jedna stvar...koji ti auto imas i koje ti aute volis???jer...uvijek imas neki stav, pa uopce ne mogu skuziti sta je zapravo tebi dobro...dosad sam shvatio sta ti nije dobro

doctor
01-03-2002, 21:02
mara, mogao bi ti i malo manje pisat da ostavis mjesta za nas ostale. Opel, Fiat, VW, reno, japanci... - sve je to ista konfekcija. To sto neko nema bas sve modele ne znaci da se ne moze mjeriti. Ni opel nema auto u klasi Fiat Barchhete. to nista ne znaci. Uostalom sve su to narodna kola i male su razlike medju njima.

doctor
01-03-2002, 21:09
VR6, Nemas ti pojma sta je Fiat, i sta je Ferrari i sta je Formula 1. Ne mozes usporedjivat VW i Alfu. To je isto ko da usporedis fiat i BMW. Zna se sta su narodna kola poputa VW i fiata. Jeftina kofekcija. Automobili poput Alfe, Lancie, Maserati, Ferrari su nesto sasvim drugo i za sve njemacke prozvodjace nedostizna klasa kad je u pitanju dizaj i uzitak voznje. MOzda su njemci i kvalitetniji, ali kolko vidim upravo njemacki auti su najvise opozivani u srevise nakon sto ih prodaju.

zonta
01-03-2002, 21:22
Kako to Marea nije auto iz srednje klase ?? Pa kome je onda taj auto konkurencija ?
Taj auto je stigao '97 kao zamjena za Tempru koja je valjda bila srednja klasa pošto je Croma bila vrhunac u ponudi Fiata. Inače Fiat je prvi od svih europskih a mislim i svjetskih proizvođača imao najrašireniju ponudu auta u svim klasama još početkom '60-ih dok su ostali imali automobile u svega 2-3 klase.

Calibra
01-03-2002, 21:28
Zonta,
Tempra je Tipo s 4 vrata, isto kako je i Marea Bravo s 4 vrata, isto kako je Vento/Jetta Golf s 4 vrata. Sve su to auti na istom podvozju, samo sa par centimetara više u duljinu. Isti je međuosovinski razmak. To što je bravo dobio "guzicu" ne smješta ga u srednju klasu!

doctro
01-03-2002, 21:49
a lancia Dedra je na podvozju delte, i Alfa 155 na podvozju Tipa, i mazda 626 na podvozju 323. I seat toledo na podvozju golfa, pa ih svi i svugdje svrstavaju u srednju klasu isto ko i Mareu

VR6
01-03-2002, 21:52
Ma sta ti pricas doctor, vw jeftina konfekcija, pa golf istog godista je skupli od alfe vise klase novijeg godista, i to tebi jeftinije. I ljepse alfe, mozda ove nove, ali one stare 33, 75 nikada nisu lejpse od VW-ova, i nelupaj zato djabe. Sad sto se filinga tice, zavisi koji GTi vozis i tako. To zavisi i od motora do motora.

doctor
01-03-2002, 22:01
Alfa 33 je ljepsa i od Golfa 4, Jedini golf koji prizanm je golf 1, a to se zna da ga taljan nacrato. Golf je auto za seljake. Golf voze sirotinja kojoj treba auto koji malo trosi i mali troskovi odrzavanja. To sta on kosto kolko kosta to je stvar prmitvnih vlasnika i jos vecih kretena koji to kupuju. Dobro, VR6 bas ne kupuje sirotinja. To kupuju sinovi bogatih oceva koji nemaju zavresenu osnovnu skolu

zonta
01-03-2002, 22:08
pa nema veze što je auto na istom podvozju kao i manji modeli, to je stvar marketinga da auto predstavi kao srednju klasu.
Inače bi i Fiat Coupe po tebi spadao u istu klasu u koju i Tipo jer je baziran na njemu

VR6
01-03-2002, 22:17
Jasta, sirotinja i ×××××ni. Onda 80% ljudi spada u tu grupu. A alfu ko kupuje je pametan, ajde suti tamo. Zna se dobro zasto ljudi kupuju golf, a da je ona alfa ljepsa, to nikako. Golf se i prodaje dobro jednim dijelom zbog dizajna...

doctor
01-03-2002, 22:23
ha ha ha ha, golf se prodaje zbog dizajna. Pa ti stvarno decko nisi na cistome. Golf nema dizajn. To je ko da na kontejner stavis svjetla i zabijes kotace. Ma sta vredjam kontejnere, pa oni imaju vrhunski dizajn naspram golfa. Dobro, dosta sale. Shvacam da golf nije svima ruzan, ali defenitivno ga je vrijeme pregazilo i jako delko je od trendova komapakte klase.

Calibra
01-03-2002, 22:25
Golf se kupuje jer drži cijenu, lako ga je prodati, a servisira ga svaki "kućni majstor"!!! A voze ga kreteni koji misle da su face ako je napred VW, a iza TDI!

VR6
01-03-2002, 23:08
I danas je golf lijep, dvica, i trica, 4 mi se nesvidja nesto posebno, tek ako se sredi malo. I danas se mnogi okrecu za GTi-ima, a zasto ako su tako ruzni??

VR6
02-03-2002, 03:24
http://www.internet79.com/ace49/images/vr6.jpg

Sad recite da je ovo dole mozda ljepse, hah...

http://gallery.consumerreview.com/car/gallery/pictures/alfa166-92.jpg

VR6
02-03-2002, 10:58
Nisam bas ford fan, al je ovaj cool. Cosworth, pogon na sva 4, oko 300 ks, kazu izlazi 2003, cekam to...

http://www.online-supercars.com/supercars/backgrounds/ford_focus_cosworth.jpg

VR6
02-03-2002, 11:00
http://www.online-supercars.com/supercars/backgrounds/porsche_911_carrera_4s.jpg

VR6
02-03-2002, 11:02
Perfektan auto bi trebao izgledati ovako...

http://www.online-supercars.com/supercars/backgrounds/seat_salsa.jpg

Visok od tla, pogon na sva 4, prostran, lijep, jos bi samo volio mozda da ima jos 2 vrata, al i ovako je ok...