PDA

Pogledaj cijelu verziju : Lancia Delta HF Integrale



Stranica : 1 2 3 4 5 6 [7] 8

turbo punjaci
25-07-2002, 22:12
Turbo punjači

Sve popularniji način za drastičnije dobivanje snage je ugradnja turbine ili kompresora u atmosferski motor. Turbo je sinonim za turbinsko prednabijanje turbo punjačem. To je sklop turbine i punjača (puhala ili kompresora). Turbina se pokreće strujanjem ispušnih plinova, te okreće punjač koji se nalazi na istom vratilu. Tako se tijekom prvog takta u cilindru nabijaju plinovi pod tlakom, a prirast tlaka - 0,4 do 0,8 bara (ponekad i više) naziva se tlak pretpunjenja ili prednabijanja.
Ako punjač stvara prirast tlaka do 80 posto radi se o puhalu, a kod većeg prirasta tlaka o kompresoru. U drugom taktu klip tlaći već djelomično stlaćenu smjesu pilnova, što znatno poboljšava performanse motora. Motori s prednabijanjem u pravilu su jači od atmosferskih
motora istog ili približnog obujma. Da bi motor izdržao kuru prednabijanja portebno je smanjiti kompresiju na način podizanja glave motora kada se povećava kompresijski volumen. U lakšim slučajevima biti će dovoljna deblja brtva glave motora, dok će teži slučajevi koji se odnose na već snažne motore u odnosu na njihov volumen, tražiti izradu tzv. međuploče. Aluminijski lijev strojno se obrađuje i na njemu se buše kanali kao i na glavi i bloku motora, nakon čega se montira na motor pomoću dviju brtvi : između međuploče i bloka te između međuploče i glave motora. Jasno je da je prije
toga potrebno napraviti izračun volumena, a samim time i kompresije koja mora biti niza ali ne preniska kako bi se iskoristivost povećala.

G60 kompresor

G60 je mehanički pogonjen punjač (kompresor) koji je ime dobio po obliku slova G, a 60 označava širinu spiralnih propelera izražena u mm.
U spiralnom kompresoru, usisani zrak iz motora prolazi kroz kučište, nalik pužu, gdje se sabija do 0,7 bara. Ovaj kompresor, koji sam troši i do 18 KS, je pogonjen zupčastim remenom. Velika prednost mu je snaga duž svih brojeva okretaja.
A slabosti? Kada motor dosegne 5800 okr/min, mala spirala u kompresoru se vrti na 11 000 okr/min, te je to granično područje na kojem počinju kritične vibracije u kompresoru te to može biti kobno za cijeli motor. Inače, za G60 motore, najveći okretni moment je na 5600 okretaja u minuti.


Nitro oksid


NOS sistem, viđen u The fast and the furious, a ranije i u Mad Maxu, sastoji se od plinske poce punjene s N2O te odgovarajućim priključcima koji je povezuju na sistem za ubrizgavanje na motoru, te gumbom za aktiviranje u unutrašnjosti vozila. Sistem djeluje kao dodatna injekcija sustavu za ubrizgavanje goriva, a aktivira se po potrebi, najpametnije na otvorenoj cesti.

Ovisno o punjenju boce, snaga može varirati od otprilike 25 do 500 KS. Za motore sa 4 cilindra preporučljivi su sistemi od 40 do 60 KS, a za VR od 75 do 100 KS. Nitro je dobra kombinacija sa turbo motorima, jer onda nestaju turbo rupe i stvara se još više dodatne snage.
Nitro oksid zagrijan na otprilike 150 stupnjeva C oslobađa višak kisika, ali ne stvara samo taj kisik više snage, nego sposobnost tog kisika da sagori više goriva. Od sagorijevanja više goriva, stvara se veći pritisak na cilindre i tu se stvara najviše snage. Sabijeni nitro oksid se ubrizgava u usisnu granu, te prelazi iz tekućeg u plinovito stanje. Takozvani intercooling efekt smanjuje temperaturu nitra na -40 stupnjeva C te time znatno smanjuje temperaturu usisa, te se također oslobađa više snage. Nitro sistem nije preporučljivo ugrađivati u motore s većom kilometražom.

turbo punjaci
25-07-2002, 22:14
ovo sigurno Buillt nije znao,pa sad zna i ovo

chip za snage
25-07-2002, 22:16
tuning

Vrlo efektivan i sve popularniji način povećavanja snage i okretnog momenta je zamjena tvorničkog ECU-a (electronic control unit) ili chipa, s onim koji je dostupan s tuning tržišta. Naravno, ovo radi samo s vozilima koja imaju elektronski nadzirani sistem ubrizgavanja goriva, te stoga to ne možemo primijeniti na stare verzije GTI / 16v s K-Jetronic sustavom.
Chip poručuje motoru koliko mu treba goriva i zraka, tako da su stavljanjem novog chipa ovi elementi poboljšani, a pritom pridonose stvaranju više snage. Ako je motor pogonjen turbo punjačem, chip može pridonijeti velikim povećanjima snage, jer on također nadzire i pritisak punjača. Normalno aspirirani motori obično ostvaruju povećanje snage od kojih 10-15%.

_Stevo
25-07-2002, 22:58
e ljudi el neko zna koja je ono integrale u zagrebu kaj stoji na nekom raskrscu kraj porschea 924 il tak nes. parkirana je ispred neke kule. ima siroke blatobrane i zuta je ko i porse??? svaki put kad sam u zagrebu u zadnje vrijeme ju vidim tam parkiranu. tip ima neku radionu il tak nes.

VR6
25-07-2002, 23:21
doc: "ne znam zasto ti VR6 uvijek sve obasipas svojim velikim znanjem kad te netko nesto pita. zar nije jednostavnije stavit link stranice s koje kopiras te tekstove?"

Link, nazalost nema ga. Jedino gdje mozda mozes naci nesto na nasem jeziku da pise o Lanciji Delti Integrale to je na mojoj stranici, ali tamo ima i onih podataka razlike izmedju modela, sta je izmjenjeno na motoru, datumi predstavljanja... sto smatram da je ovdje nepotrebno, pa zato onda sam pisem.


Ovo o Turbo punjacima, da to niste slucajno pokupili sa http://www.vw-scena.net/ ??

HF INT
27-07-2002, 21:22
Možete pročitat u originalu na str.wwww.carsfromitaly.com.,mada je netko ranije rekao da je puna grešaka.,onda na www.whalley-integrale.

Talijanski Pastuh V6
28-07-2002, 09:24
Stevo, dobronamjeran savjet, okreni se i trči, trči koliko te noge nose, koliko ti gas dopušta, jer bio si u osinjem gnijezdu NAJVEĆEM PROKLETOM LEGLU ŠVERCERA, OSINJAK ZAGREBA MUTIVODA I ××××VETRA, BIO SI U VUKOVARSKOJ 242 i još si živ, bježi.... :smile08: :smile08:

Integrale
25-08-2002, 22:44
http://www.viva-lancia.com/forsale/orter-integr.jpg

HF INT
29-08-2002, 20:14
Ako je netko zainteresiran za Lanciu,prodajem svoju,mislim da ću uskoro stavit i slike...

VR6
29-08-2002, 20:29
Zasto je prodajes??

alfist_zg
29-08-2002, 20:40
ajajaj...a zasto? :smile11: :smile11: :smile11: :( :smile11:

Black Knight
29-08-2002, 20:58
Ja bi se htio trkat s jednom lanciom integrale da vidimo nesto.

Sudeci po ovom: :URL=http://www.syclone.freeserve.co.uk/rivals.htm:QUARTER MILE RIVALS:/URL:
trebo bi ju pobjedit sa svojom kaliburom turbo. Pa da vidimo :)

_Stevo
29-08-2002, 21:10
black night odnosno calibra_T sa irca pretpostavljam(nema nikakve veze sa calibra zenderom). reko sam covjeku za forum, nadam se da nije neki provokator.

Black Knight
29-08-2002, 22:29
Ej di si stevo :)

Ja provokator? nikad!

_Stevo
29-08-2002, 22:33
black knight pozdrav.
nadam se da nisi neki prvokator il tak nekaj, jer ih je vec pun forum. ak si za normalno diskutiranje o autima i svemu sto ide uz njih i ne vrijedjas bez potrebe onda si dobrodosao. ;)

Black Knight
30-08-2002, 00:22
Uredno cu izvrjedjat sve aute koji mi se vrijedjaju i ako se neko uvrijedi zbog toga sto vozi jednog on njih tu nema puno pomoci.

Inace, ljude direktno bez povoda necu vrijedjat.

To mi se cini ok :)

HF INT
30-08-2002, 18:35
Pa nisam još na čistu da li da ju prodam ali imam neke planove,ne znam ,vidjet ćemo.

Club Italia
31-08-2002, 02:35
nemoj ju prodavati, čemu ću se diviti kad ti dođem u susjedstvo???

da imam para bila bi moja i ničja više!!

pozdrav majo http://www.plauder-smilies.de/happy/xyxwave.gif

VR6
31-08-2002, 04:36
Ovako, onako i ti nama ne rece zasto je prodajes (namjeravala prodavati)??

HF INT
31-08-2002, 18:52
E Miha i da imaš ne bi ti je prodala jer da mi se voziš ispred Ronija s njom pukla bi.Ne znam još šta ću.
Vr6 pa ne moram baš odavat sve tajne,da ne misliš da je nešto crklo ili slično,čisto radi nekih drugih planova.

VR6
04-09-2002, 01:31
Ok, samo pitam!! :)

HF INT
10-09-2002, 11:07
VR6 je postao jako ok,svaka čast.

VR6
16-11-2002, 21:07
Tema nadjena na 10-oj stranici...

VR6
16-12-2002, 22:42
Eto odlazi moja HF-ica od mene sutra :(

Bas sad na DSF-u je bila emisija o HF 4WD, Integrale, EVO i sve sto tu spada. Jesu nasli kad ce to pustati...

Calibra Zender
16-12-2002, 22:47
VR6, pa kaj ti motaš? To niti nije auto za tebe. Non stop kukaš nešto. Čak nisi bio u stanju niti felge kupiti za taj auto kao da trebaš neke pitaj boga kakve. I sad je još znanost skrpati razbijen auto... ma ne mogu ti se načuditi. Sva sreća da auto odlazi nekome tko ima barem malo pojma o autima i održavanju.

VR6
16-12-2002, 23:03
Tako je jednostavno sklepati auto, to bi ti mozda i uradio, ali ja tek tako, 170 KS sklepati, necu... O felgama sam dosta raspravljao s tobom, kasnije se sve ono sto sam rekao i jednoj temi pokazalo ispravno, jel su te kasnije mnogi napali. Ti vrlo malo znas, a jos manje razmisljas...

Calibra Zender
17-12-2002, 11:49
Stvarno je nauka sklepati tvoju Deltu. Pravi space science! Pa da ti možda ne treba ekipa iz NASA-e da popravi taj tvoj space shuttle! Spusi se na zemlju VR6 i ne melji tolike gluposti!

Osim toga više ti paše trojka s 63 konja i 205 gumama! :))

alfist_zg odlog.
17-12-2002, 12:54
ja sam isto bas jucer gledao na DSFu Delti...

Sta si je prodao VR6?
za koliko?
i sta ces sad kupiti? ajde me iznenadi...hehe...ako cu morati pogadati mislim da bi pogodio iz prve, eventualno druge. :))

INTCP
17-12-2002, 12:54
Calibra znanost je sklepati bilo koji udaren auto a da se poslije ne vidi da je bio udaren kad otvoriš haubu, a kamoli kad ga gledaš izvana.

VR6
17-12-2002, 13:51
Calibra ti nemas pojma sta je 170 KS u nekom automobilu. I kako lose popravljanje moze uticati na sve, kako sigurnost, tako i drzanje pravca i sl., ali ti si 0 po tom pitanju, pa necu s tobom o tome ni raspravljati. Ako ovdje neko ima volje da ti objasni kako to moze uticati... S tobom bi mogao opet kao o felgama, gumama, al mi se ne da, nek te drugi uce.

alfist_zg: "Sta si je prodao VR6?"

Razbijena, sta bi s njom?? Da je to Golf popravljao bi, ali Lancia, prvo je tesko naci dobrog majstora, ali nije ni to problem koliki su problem dijelovi. Jel ih ima malo... A ta bi se popravila na ono slicno kakva je bila, morao bi se vaditi kompletan motor, sto bi bilo preskupo.

"za koliko?"

Nisam je bas prodao, nego se mijenjao s jednim covjekom za BMW 316i E30 (100 KS) uz neku moju doplatu. Imao sam u opciji za zamjenu i Kaddeta GSI 16V (150 KS), uz istu doplatu, ali bolje onda BMW. Takodjer, u opciji je bio i Renault 19 Chamade 16S (1.8 - 140 KS), ali Chamade oznacava izvedbu sa 4 vrata, koja mi se i ne svidja najvise. Da je obicna 19-ka (3 ili 5 vrata) to bi bio fin auto, jel ima start do 100 km/h za 8.4 sekunde, i 215 maksimalne, a ne trosi previse jel je 1.8. A BMW-a sam uzeo i zbog probe za zimu, jel mi je to prvi RWD auto, a namjeravam sljedece godine uzimati 325i ili 328i, pa ovaj ce mi taman doci kao za neku "vjezbu".

Calibra Zender
17-12-2002, 17:06
VR6 ti o ničemu pojma nemaš i svaka rasprava s takvom neznalicom je besmislena. Šuti i slušaj kaj drugi pišu tako da ne povećavaš onu svoju rubriku greatest shits.

I nije nikakva mudrost sklepati tu Lanciu. A to kaj u toj tvojoj pripizdini očito nema sposobnih ljudi za popravit auto to je onda tvoj problem. I nemoj se izvlačiti glupostima tipa slaganja auta od 170 konja jer ne slažeš avion nego običan auto. Kakva ti ×××××× pišeš majko mila... :smile10:

Još mi i ×××ך da kao nemam pojma kaj je auto od 170 konja.. pa jesi neuk skroz! Najslabije kaj sam posjedovao je Vectra s 90 konja. Iza toga je došla Calibra s 150 pa opet Vectra, ali sa 136 konja. A u međuvremenu sam se navozio svega i svačega. Najjača je bila do sada Alenkova 164 s 220 konja.
I to mi veliš ti koji nemaš blage o ničemu... ma žalim te čovječe.

A tek ove gluposti glede pripreme za 328... 316 kao za zagrijavanje... glupost je neuništiva! Pa kaj ćeš ti tu nama tvrditi da ti bude stari kupio 328, a on vozi 10 godina staru trojku? Pa kaj si ti nedavno na glavu pao? Uostalom naslušao sam se tvojih kupovina na ovom forumu koliko hoćeš... svako malo je trebala pasti neka pila pa ništa. Onda rukneš tu Lanciu i nisi u stanju to skrpati.

Daj se pohvali kak si skršio auto.

Black Knight_
17-12-2002, 17:18
U obranu VR6a,

Calibra, na vecini auta koji su slagani nakon karambola se vrlo lako vidi prostim okom da kotaci i ostale ×××××rije nisu u ravnini. Mozda oni imaju kolko tolko dobar spur al nije to vise to.

Problem je slozit karambolirani auto i zato se kaze da to vise nikad nije isti auto kad se slozi. Da ne govorim da se ne isplati popravljat staru karamboliranu lanciu.

Polovni auti u bosni su dosta jeftini(jer su ili ukradeni ili se ne mogu registrirat u drugim zemljama jer ne prolaze homologaciju, a da ne govorim o imovinskom stanu prosjecnog bosnjaka) pa je moguce da ce kupit neakav BMW.

Calibra Zender
17-12-2002, 17:37
Black, ja ne govorim o sakrivanju popravka i o tome da je lako sklepati auto, a da se popravak više ne vidi kad digneš haubu. Govorim o tome da nije mudrost popraviti razbijen auto. Osim toga ti pričaš o malo jačem karambolu, a na onoj slici koju je on dao o tome nema ni traga ni glasa.

A kad se govori o popravljanju auta onda o sigurnosnim propustima i fuševima koji bi ugrožavali vozača uopće niti ne mislim, a kamoli da pišem jer se kvalitetan popravak podrazumijeva.


A već kad ste se toliko osokolili glede nemogućnosti kvalitetnog popravka auta dajte malo pogledajte sliku onog Megana na testu rabljenog u Auto klubu. Auto je bio skršen pošteno. Zabili su se prednjim krajem u neki betonski zid i razbili kompletan prednji kraj. I imate slike s testa i kak auto izgleda nakon popravka.

VR6
17-12-2002, 18:04
Black hvala, ali ne moras se truditi, vidis ni ja ne odgovaram na njegove gluposti. Svako ko se razumije znat ce da to nije tako jednostavno, pogotovo s automobilom sa tom snagom i koji je tako udaren kao moja Lancia. Al odavno je poznato da je Calibra pokupio svu pamet svijeta, samo ne znam kojeg. Spominjes mu spur, garant ni ne zna sta je to. Eto i opet on u narednom postu to usporedjuje sa Meganeom sa kojih 100 KS, svasta. Bas me interesuje sta bi on rekao inzinjerima, koji jake aute tipa VR6 i slicno posebno ojacavaju, jos potpuno ispravne. Vjerovatno su i oni neznalice i idioti...

Za ovo sto pises o automobilima u BIH nije potpuno tacno. I kod nas se ne moze uvesti automobil stariji od 7 godina. A cijene BMW-a i slicnoga su kao u Njemackoj, mozda malo vece, otprilike 2000 KM za E36-ice.

Black Knight_
17-12-2002, 18:07
Sta ni kod vas se ne moze stariji od 7 godina? Pa to je skroz u kurcu. Al znam da su tamo osjetno jeftiniji auti nego ovdje.

VR6
17-12-2002, 18:20
Ne moze. To je uvedeno prije jedno 2 godine, pa i vise mozda.

Evo ovdje imas cijene automobila iz BIH, pa pogledaj: :URL=http://www.autopijaca.co.ba/:Auto Pijaca:/URL:

Calibra Zender
17-12-2002, 18:38
Čuj ti mesaru, Megane je primjer toga da se i ozbiljno skršen auto može složiti na način da je vizualno teško primjetiti da je bio razbijen i to u tolikoj mjeri. Barem koliko slike dozvoljavaju razabrati.
A ti tvoji pametni inžinjeri su svu svoju pamet pokazali s močnim agregatom od 2.8 litara i mizernih 170 konja koji je od Golfa trebao napraviti jurilicu, a napravio je podupravljivog pijanca!
Prosto je nevjerojatno da je u toj tvojoj pripizdini znanost popraviti razbijen auto.

Nisi se pohvalio kak si razbio auto.


Black, 7 godina starosti ili starije kod nas ne igra nikakvu ulogu kaj se tiče uvoza. To je lanjski snijeg.

HF INT
17-12-2002, 18:46
Nije baš lako popravit razbijenu integralku,prvo teško je nać djelove,moj brat je čekao nekoliko mjeseci za kiler i tražio svuda a osim toga ne možeš je dat bilo kome da ju popravlja i onda lakiranje itd.Sve zavisi o tome šta je razbijeno.

Calibra Zender
17-12-2002, 18:55
HF INT, eto konkretnog odgovora s kojim se samo djelomice slažem. Vjerujem da je kupovina djelova u Bosni ravna nemogućem. Ali da je to takav problem sve pronaći u nekoj normalnoj zemlji i onda kvalitetno složiti to jednostavno nije istina. Osim toga meni uopće nije problem skočiti po bilo kakve dijelove u Austriju pa tako za Lanciu nije problem vama na jugu otići u Italiju. Samo je pitanje love i sve se realizira vrlo brzo i bezbolno. Radite nauku od sasvim jednostavnih stvari.
A to kaj je vama cilj složiti auto za mizeriju od love i hoćete da ide i izgleda kao nov to je već vaš problem.

p.s. i daj mi objasni radi čega je komplicirano prešpricati Deltu? To je stvarno bezveze.

ozujsko
17-12-2002, 19:27
calibra pa nije hf-ica rekla da je komplicirano prespricat lanciu, to nigdje ne pise. nego je mislila da i to spricanje trazi mnogo truda i novaca, jer takav auto ne mozes dat vikend majstoru da ti ga presprica.

a ne znam mozda je tebi lako nabaviti djelove za lanciu, ali vjeruj nije... mi smo trazili glavu motora od peugeota 2.5 i nismo ju nasli u hrvatskoj, nego smo ju dali variti... jednostavno, kod nas nema dovoljno djelova za neke tipove motora, tj. nema ih upoce...
pa nisam bas siguran da je tako lako naci djelove, a odlazak van i kupnja djelova pa carina, ovo, ono, slaganje, spricanje nije to bas mala nauka kako ti mislis...

alfist_zg odlog.
17-12-2002, 20:13
pa meni se bas po onoj slici ne cini da je bila jako udarena? jel dobila po kotacima?

Eto vidis, iznenadio si me sa izborom auta. :)

alfist_zg odlog.
17-12-2002, 20:15
eh da...ajde da pogodim kako si je razbio...kocio si po snijegu?? :)) :)) :))

(stari forumasi se sjecaju)

Calibra Zender
17-12-2002, 20:17
alfist_zg :)) ovo si stvarno izvadio iz podruma! :)) :)) :))

Black Knight_
17-12-2002, 20:22
Evo, meni se pregrijao 4x4. Postoji jednokratni temperature switch koji je zapravo senzor koji kad se jednom pregrije prekine strujni krug i na taj nacin iskljuci 4x4. Nakon sto se to dogodi ti se upali lijepo lampica od 4x4 i vozis se na prednji pogon. Senzor moras zamijenit ako oces upalit 4x4 opet. Kad senzor izgori ECU izbaci error code 33 koji je zapravo error code za neakav 4x4 ventil koji isto moze otic. Ja doso lijepo u opel servis i oni prikacili taj kompjuter i rekli otiso ti je taj ventil. Taj ventil je meni inace pusto ulje i oni, posto je kompjuter to izbacio, normalno zakljucili da je ventil sjeban bez pogovora, a ventil je bez obzira na to sto je pusto ulje radio(prije nego sto se 4x4 iskljucio zbog pregrijavanja). Ja sam im lijepo rekao da se pregrijao 4x4 al to idiotu u opel servisu nista ne znaci jer on uopce ne zna da taj senzor koristi isti taj error code niti zna sta se dogodi s njim kad se 4x4 pregrije. I sad ja poslje to na netu saznam i nazovem da pitam jel oni taj senzor mogu zamijenit i kolko im treba. Kaze tip da treba sigurno 1 sat vremena(poslje sam vidio da za to treba jedno 5 min od kojih 4 minute odlazi na dizanje auta na dizalicu). Pitam ja jel imaju taj senzor - naravno da nemaju. Da bi na kraju ispalo da to nikad u zivotu nisu radili(mjenjali taj senzor) niti je vjerovatno iko ikad u hrvatskoj narucio taj senzor i zamijenio. Pazi koja nakupina debila. I sad ti kupi ××××ni senzor koji inace dodje 50 kuna. Moram ga narucit iz njemacke i cekat mjesec dana.

Sutra idem kod gabreka ga kratko spojit i vidjet oce 4x4 radit ili se usljed pregrijavanja ostetio. To je sve sto sam htio od opel servisa, da vide oce jel se 4x4 ostetio. Oni su mi rekli da je otiso taj ventil i da je 4x4 vjerovatno isto sjeban sjeban a da ce oni to sredit za jedno 15000 kuna. Mars u ××××× materinu, prvo mi lijepo zamijeni ××××ni senzor i vidi jel radi 4x4 a ne samo tako srat da imam 15000 kuna stete na autu koji dodje 50000 kuna.

Boze sveti kojih idiota ima. Pa ako mi sutra kod gabreka proradi 4x4 kad prespojim senzor pisat cu ××××no pismo Opelu da Opel Đačiću uzmu licencu za servisiranje opela. Pa to je stvarno zalosno, pa nije taj 4x4 neakva egzotika samo na calibri turbo da oni mogu bit tako neuki, isti 4x4(naravno ne toliko ojacan) sa stavlja i na obicne kalibre, na vektre, na frontere a oni to ne znaju sredit.

A sad mogu mislit koje je ×××××× popravljat lanciu.

Fuki
17-12-2002, 20:40
Calibra kažeš........
Za lanciu ima dijelova, Italy je blizu, čekaju raširenih ruku na otpadima.... :))

VR6
17-12-2002, 22:15
alfist_zg pogledaj desni kraj (ovako kad gledas sliku lijevo) udaren je taj kao nosac motora, a sa njim se sve malo pomjerilo. To bi trebao neko izvuci jedno za pola cm, ali problem je naci nekoga ko ce to dobro izvuci. Jel ne izvuce li dobro, moze automobil ostati "invalid". Najbolje bi bilo izvaditi motor i ostalo, i ugraditi taj novi dio, ali to mi je preskupo za raditi. I dijelove nije jednostavno naci, a i vadjenje motora nije jeftino.

Ako ima snijega u sred ljeta, onda je zbog snijega. Jos uvijek mislim to za kocenje po snijegu, kocnice se mogu fino dozirati. Opet sam probavao po snijegu ovom sto je bio prije par dana, i opet isto tvrdim. S kocnicama se sve dok tockovi ne blokiraju moze odlicno kociti.

A Lanciu sam razbio jel sam prebrzo "uletio" u jednu krivinu, a desna traka (moja) je bila posuta sljunkom (kamencicima). I to je jedan od razloga "razbijanja"...

T-IE
17-12-2002, 22:47
Calibra Zender

Vidim da te taj Golf III s gumama 205 od VR6 non stop kopa i svako malo ga spominješ na postu. Dobro, vjerovatno se sprdaš s njim (da bi te oprao po zavojima u Calibri), ali ni Calibra nije baš neka kraljica ležanja po zavojima i zna se dogodit da zadnji kraj zapleše u naizgled blagom zavoju i čisto sumnjam da biš me ti mogao oprat po zavojima u toj tvojoj Calibri.

VR6
17-12-2002, 22:55
T-IE nisam ja rekao da je Golf stabilniji od Calibre, samo sam rekao da bi njega "oprao" po krivinama svojom tricom. Jel je on u par tema pokazao koliko se razumije u voznju, lezanje automobila i slicno, po njemu se Golf naginje i zbog toga je nestabilan automobil.

Zato je Calibra i prodao Calibru, da nebi slucajno "popusio" od Golfa dizel sa 64KS i 205 gumama. :)

T-IE
17-12-2002, 23:05
Pazi, ja ne tvrdim ništa za Golf III jer ga nemam niti sam ga vozio, ali govorim za svog GTI-ja jer znam kako se auto ponaša u zavoju i koliko god da pretjeraš jako dugo se ponaša "neutralno" a zatim počne klizit preko nosa.
A vozio sam se u Calibri 1000 puta pa sam nekoliko puta ostao fasciniran brzinom prolaska zavoja, a nekad gadno iznenađen nervozom zadnjeg kraja. I kad se sve zbroji i oduzme mislim da bi lagano popušila protiv GTi-ja. Ali to je moje subektivno mišljenje.

T-IE
17-12-2002, 23:09
BTW, VR6 prodaj Lanciju i kupi nešto dostojno svoga nicka.

VR6
17-12-2002, 23:16
Lancia otisla danas, sada imam BMW-a.

T-IE
17-12-2002, 23:23
Koji?

VR6
17-12-2002, 23:43
Pise na stranici ispred...

Calibra Zender
18-12-2002, 00:26
T-IE, ne budi djete. GTi sa svojih sporohodnih 115 konja i jadnim ležanjem ne mogu mi apsolutno ništa. Daj budi realan i razmisli malo. Taj se može jedino kačiti s Calibrom 8V i ni mrdac boljom.
I nemoj donositi zaključke unaprijed glede mojih mogućnosti jer me ne poznaješ. Imaš tu ljude na forumu koji me znaju pa pitaj za detalje, ako te zanima.

A ovakve usijane glave poput VR6 kojima je istoimeno govno uzor sporta, a voze korita za koja misle da su space shuttlovi najviše volim sresti na cesti i pokazati im sve ljepote zadnjeg kraja Calibre. Nažalost ti su dani prošli, ali ne zbog blesavih objašnjenja VR6 nego radi toga kaj vrijeme polako sve gazi i stare aute treba prodavati dok još nešto vrijede. Jedva sam 6500 Eura izvukao, a auto je bio ko vurica. Mažen i pažen, redovito održavan, ali i dobro vožen. I da napomenem nikada razbijen za razliku od Delte koja je stradala u rukama papka.

A karavan je ionako samo prijelazno razdoblje dok ne skupim lovu za nešto bolje i novije. Stare kante me ne zanimaju i na sreću odustao sam od ideje štedenje goriva i kupnje dizela. Nije to za mene. Planovi su visoki, ali u realnosti najbolje kaj mogu izvući je 156 2.0 i vjerojatno slijedeće jeseni i bude kaj s toga. Idem na ljeto malo "preko bare" s STA zaraditi lovu i da mi dupe vidi svijeta. Možda koji dolar ostane i za razliku koja mi bude trebala kad prodam karavana. Za sad me drži upravo ono kaj vidim da fura Sport: crvena 156 2.0 sa sport paketom. Živi bili pa vidjeli! Osim ako stari u međuvremenu opet ne promijeni auto pa naslijedim 166-icu. ;)

A ti si VR6 svu svoju pamet pokazao stavivši te šlape na ionako krepano korito. Već sam ti rekao. Zaklao si to korito na najokrutniji mogući način. U stilu lokalnog mesara. Pa nisi badave imao nick VR6 mesarski feniks. A "ubojica na kiši" u tvojim rukama neće sigurno dugo trajati. Veselim se tvojim skorim sranjima jer je opće poznato da nemaš niti 2, 3 tisuće kilometara iza sebe u jedva punih godinu dana i zadnji pogon u laganoj trojci je za tebe prevelik zalogaj.

T-IE
18-12-2002, 00:57
Calibra Zender

Poznato je da mrziš VW iz dna duše i kao takav ne možeš bit objektivan ni pod razno. Nebi se čudio da i za V10 TDI sa 310ks kažeš da je smeće.

Sigurno ne procijenjujem tvoje mogućnosti jer te ne poznam i nemam pojma kako voziš. Ali znam što vozim, a u calibri sam se vozio x puta tako da ipak mogu potegnut neke paralele u vezi ležanja auta i sl. (Ovdje me nećeš uhvatit kao na temi Octavije o kojoj nemam pojma kako leži po zavojima).I sigurno ne generaliziram sve GTI-je što se tiče ležanja nego govorim o mom koji me po tom pitanju oduševio. A i 99% sam siguran da tamo di je Calibra zaplesala da bi ja prošao kao po špagi.

Mizernih 115ks kažeš?! To je dosta relativno jer Calibra 16v ne ubrzava toliko dobro da biš me na kraćim ravnicama dobio. Nema šanse. Na dužoj da.

Nemoj se uvrijedit, ali lako je tebi vozit nove pile kad nasljediš od staroga. Baš me interesira koji bi auto furao da si zaposlen u nekom poduzeću sa 2500kn mjesečno (ili manje).

A to što si Calibru prodao za 6500€ možeš sam sebi se obrćat sa "Vi" jer ovdje kod nas se nabave za 4500€. Morat ću i ja doć u Varaždin prodat GTI-ja, možda izvučem 4000€. :))

VR6
18-12-2002, 01:41
To sto ti nisi razbio Calibru, to je nesto drugo. Mozda si jos uvijek pocetnik, pa ti se to nije desavalo?? Nisam ni ja GTI-a svog razbio, jel nisam vozio kao sto sam vozio Deltu. Istina brzo sam vozio GTI-a, ali ni slicno kao Deltu, jel nisam jos znao tada voziti kao sada. Gume sam na Delti 3 puta mijenjao u jednoj godini, a nikada ih nisam palio na startu ili nesto slicno tome, sta mislis zasto sam ih mjenjao?? S Deltom sto mi se desilo je zbog toga sto sam pretjerao. Pa i rally vozaci cesto izlete, jel pretjeraju, sad ces ti reci da vozis bolje i od njih, naravno, i od Montoye i Schumachera, jel i njima se nekada desi da izlete.

A o gumama 205, da je neko ko moze nesto shvatiti, pokusao bi to i objasniti, ali tebi, ne. Mislim, dokazao si svoje znanje o gumama i felgama na nekim temama, tako da o tome ne moram s tobom o tome raspravljati, jel sve je vrlo jasno. Vise puta si na toj "temi" dokazao svoje neznanje.

Vidim znas da imam samo 2-3000 predjenih km. Po cemu to?? Opet tvoja neka teorija.

T-IE mislim da je za GTI-a dovoljno pogledati koliko novih automobila nosi to ime...

INTCP
18-12-2002, 01:44
Ako se neki auto naginje ne znači da je nestabilan. Ali golf 3 i kad je otvrdnut nije bolji od isto otvrdnute konkurencije. To je čisti prosjek ništa više. A sad tebi VR6 i taj prosjek je možda dosta dobar. Ako neki auto prođe zavoj 65, a golf 60. Tih 5 km/h ti ne znači ni kurca. Pa ti je i 60 već odlično iako drugi mogu bolje. Kao npr. 145, Delta, Bravo, Civic, 307, 323. Ovi auti drže sigurno bolje od golfa dok golf drži kao astra, escort, megane itd.

VR6
18-12-2002, 02:20
INTCP to sam rekao tek tako, jel je to Calibri ono na osnovu cega on ocjenjuje jeli neki automobil stabilan.

A to sto pjevas o Golfu i Alfi, imas li neku potvrdu?? Znas na sta mislim...

INTCP
18-12-2002, 02:25
Pa ne misliš valda da golf 3 drži bolje od alfe 145. Zaista VR6 ovo je previše.

VR6 daj shvati da polukruta osovina u golfu ne može držat bolje od nezavisnog ovjesa. Ti nikad nisi vozio niti jednu 147, Bravo, Tipi ili Deltu. A svoje pretpostavke zasnivaš na njemačkim mjerenjima na stazi.

VR6
18-12-2002, 02:35
Deltu sam vozio.

Rekao sam da su mjerenja najrelevantnija, posto ti nemas nesto relevantnije, to je to.

INTCP
18-12-2002, 02:46
Dobro a gdje ti imaš mjerernja 145 i golfa 3. Ja te pitam za novu deltu. I onda ako si vozio novu jel lošija od golfa kad mu skineš 205 gume.

VR6
18-12-2002, 02:51
Napisao si bilo koju Deltu, ne staru ili novu.

Gdje sam napisao da imam mjerenja?? I zasto da ih pisem, dok ne budes imao neki vidljiv argument da je 145 bolja od Golfa, ja ne moram to pobijati. A obicno pricas bajke o losem ovjesu kod Golfa, a Golf 4 GTI ima bolja vremena po krugu od neke konkurencije, cak i jace, i medju njima i nekih italijanskih sportasa.

INTCP
18-12-2002, 02:57
Jel ti napominješ, da Golf 4 GTI ima 4x4. Sa prednjim pogonom golf je prosjek. Već sam rekao da sam Puntom Sporting bježao Golfu 4 TDI 130 ks. Samo da kažem da tipa znam i da vozi bolje od mene i još ktome je totalno lud. A ako punto može bježat golfu 4 ne vidim zašto alfa ne 145 ne bi.

Osim toga ti moraš pobijati da alfa drži bolje od golfa iz razloga šta u svim revijama se spominje da alfa drži bolje od golfa. Tj. da je alfa u vrhu klase po držanju skupa s Focusom. A gdje je golf.

INTCP
18-12-2002, 03:30
Evo ti neki komentari za Golf 4 GTI.

Fun to Drive

Not especially. The steering and suspension feel too elastic, depriving you of precise, positive interaction. Your cornering line is always plus or minus a bit, never spot-on, although there's plenty of grip and the elasticity never turns to stodge. Body roll and tyre squeal build up too quickly, except in the 1.8T. Compared with past Golf GTIs, there seems to be rubber insulation at every driver/car interface.


I za alfu 145 2.0

Fun to Drive

The engines make the cars. Always eager, always musical, they cajole you into a series of downchange throttle-blips just for the heck of it. The Alfas handle well enough to entertain, too, with crisp responses and a good understeer-resisting balance. But the ultra-high-geared steering, while very quick to react, lacks a proper feel of the road.

Izvor:



:URL=http://www.4car.co.uk:web stranica:/URL:

INTCP
18-12-2002, 03:36
Znači sad ti moraš pobiti ovo. I ne izvlači se da ti se ne da.

Calibra Zender
18-12-2002, 11:14
T-IE, pa niti se ne trudim biti apsolutno objektivan kad govorim o VW-u. Dam objektivan stav i začinim ga činjenicama i subjektivnim dojmom. A objektivna stvar je da mi ti s trojkom, a još manje dvojkom GTi (koliko sam shvatio ti isto voziš dvojku) ne možeš apsolutno ništa, ako sam u Calibri 16V. Pogotovo ne kad su na njoj šlape koje sam ja imao; 215x40 R16 Proxes T1-S. Možeš zaboraviti bilo kakve borbe jer si jednostavno preslab. A da bi nadoknadio manjak snage na zavojitoj cesti (jer ne pričamo o semafor spikama) moraš imati daleko bolji ovjes koji bi nadoknadio manjak snage, a Golfov ovjes je GORI od Calibrinog. Zadnji pogotovo. I to kaj si ti vozio Calibru pa ti je auto tu i tamo zaplesao samo pokazuje tvoje nedovoljno poznavanje auta i očito se bolje snalaziš u Golfu kojeg i imaš. A to je i logično jer jednostavno ne poznaješ auto i nisi ga u stanju tjerati do maksimuma. Jedino s čim se možeš ganjati je Calibra s istom snagom dakle 8V i jednom bregastom. Isto ×××××× od sporohodnog motora kakav i ti imaš. To su motori bez i malo sportskog u sebi koji jednostavno ne podnose visoke okretaje, a to je ono kaj tebi u takvim situacijama treba.
A kaj se tiče ubrzanja Calibre samo da te podsjetim da potegne za 8.5 sekundi, a trojci GTi treba preko 10. Valjda negdje oko 11 sekundi.

I nemam pojma kaj potežeš to odakle meni auto. To te se uopće ne tiče. Jedino kaj je bitno da su svi auti pošteno zarađeni i naravno da sam ih nasljeđivao jer si student samostalno ne može kupiti ništa u tom rangu. A ove spike koji bi auto vozio da... to me uopće ne zanima. Taj je način razmišljanja apsolutno nepotreban i ovdje ništa ne dokazuje. Sad imam prvu priliku da sam zaradim neku lovu pošto sam na 4. godini i nemam frke s rokovima i mogu lagano zapičiti u Ameriku na rad preko ljeta. I naravno da ću onda sam doplatiti koliko mi bude falilo. Na sreću imam barem neku početnu vrijednost u karavanu.

Žao mi je kaj si se na kraju posta onako bahato razbacao ciframa. Auto si (ako jesi) vidio samo na netu i nemaš pojma koliko vrijedi i u kakvom je stanju. Ima Calibri po svakakvim cijenama i u pravilu su to već dobro razhebani auti. Takvi niti ne vrijede više od 4000 Eura. Ali da bi mogao donositi bilo kakve zaključke moraš ipak vidjeti auto. Samo vrijednost felgi i guma koje su bile na autu je preko 9000 Kuna. Tu je i kompletan Zenderov set spojlera. Na limariji nema niti traga hrđe, motor radi ko vurica... osim desnog podizača stakla u 5 godina koliko smo imali auto ništa nije krepalo. I čovjek koji je kupio auto je s njim apsolutno zadovoljan. Bili smo u kontaktu preko maila i problem koji ga muči je preslab prijem signala radija! :smile10: Toliko o tome u kakvom je stanju auto.

Calibra Zender
18-12-2002, 11:15
Sad se balavac od tek napunjenih 19 godina našao pametan srati... majke ti VR6 pa nisi normalan. Idi se liječi. Pa jel se ti sjećaš kad si na ovom forumu još na proljeće ovako bahato srao, a kasnije pričao da ti auto voziš skoro svaki dan?! :smile10: ××××te skoro svaki dan. Jel ti znaš koja je razlika između tebe i mene u iskustvu i prijeđenim kilometrima? Jel ti znaš koliko iskustvo sam ja pobrao u skoro 5 punih godina s vozačkom i kilometražom koju imam iza sebe?! Nema kod mene spika da vozim skoro svaki dan jer sam imao tu sreću da dobijem svoj prvi auto za 18. rođendan i nema dana da nekud ne idem s autom. Sigurno se ne mogu mjeriti sa starijom ekipom koja ima cca 30 godina, ali sam za tebe bog i batina. Ti si bezobrazan balavac koji nema pojma niti o vožnji niti o autima. To si dokazao zaklanom trojkom i skršenom Deltom koju nisi mogao kontrolirati. Jednostavno si prebalav za takav auto i toga nisi svjestan. Inače i ja sam odmah s 18 vozio brz auto jer je stari uvijek davao ključeve od Calibre, ali ja ju nikad, ali nikad nisam razbio. A da sam vozio na nož govori ti podatak da se u prvoj godini nakupilo preko 1000 Kuna za prekoračenja brzine i to na način natezanja da spušta kaznu da ne bude bodova i plaćanja na licu mjesta. Prvu kaznu sam za prekoračenje popušio odmah prvi dan kad su me sjebali s Travimom u Čakovcu. Dakle španalo se i to malo brže nego kaj si ti misliš. A i jedan mali dokaz stila vožnje ti je podatak da sam već 16 godina s Docom u Vectri španao 160, 170 km/h. Mladost ludost. Imaš tu Doca pa rađe njega pitaj kako tko vozi nego da ovako neuko ×××ך.

A ono preseravanje da si ti 3 puta mijenjao gume na Delti... :)) Koji si ti prokleti lažov. Pa ti si pataloški lažac! Jel ti znaš kakva vožnja treba biti i koja kilometraža da se za godinu dana skuri 3 seta guma? A i sam kažeš da ti auto stoji već jedno duže vrijeme jer si ga skršio. Pa ti toliko lažeš da to nije normalno! Nije mi jasno kaj hoćeš dokazati laganjem? Umjesto da budeš iskren i ne qurčiš se ti tu prodaješ lovačke priče. Sramota te može biti!!!

I nemaš ti kaj objašnjavati za gume 205 na tvom koritu jer za to opravdanja nema. Niti potrebe niti opravdanja. To su balave gluposti koje samo netko poput tebe može napraviti. Da mi je znati gdje ti je starome mozak koji na tom Golfu (koji je njegov, a ne tvoj) ima te šlape! :smile10:

Dom-Dom
18-12-2002, 12:31
Calibra ×××× te Tito izgleda da si puko.
Pa daj mi reci tko bude u Bosni složil Deltu HF Turbo, nema takvog!!!
Može se jedino složit Golf , Audi i ostala 15-20 godina stara ××××××.
Daj makni se od tog VR6 , taj dečko pojma nema o ničemu i samo ××××.Za njega je domet Golf i ajde nek mu bude.

INTCP
18-12-2002, 13:48
VR6, a što se tiče mjerrenja na stazi, to nije nikakvo mjerilo ovjesa. Tu je još niz aspekata kao kočnice, snaga motora, max. brzina, prijenosni omjeri, gume, dimenzije guma, vremenski uvjeti pa čak i raspoloženje vozača i da ne napominjem subjektivnost.

VR6
18-12-2002, 13:56
INTCP ovdje pisu vlastiti dojmovi s voznje, nisi ni naveo koji ih je vozac radio. Vremena po krugu su relevantnija od toga. Mozes pogledati sta su neki pisali o Alfi 147 GTA, i to u poredjenju sa R32. Ali to nisam uzimao kao nesto relevantno. I Golf GTI nije svaki 4x4. Ima V6 4Motion, takodjer i GTI V5 4Motion, ali ja mislim na obicni 1.8 Turbo s prednjim pogonom.

Calibra ne znam sta ti jos pokusavas. Dovoljno je bilo ono sto si rekao da je Golf nestabilan jel se naginje. To govori i previse o tvom znanju voznje. A kazne su ti nesto mjerodavno, pa ja cu ih danas nabiti vise po potrebi. Ja imam spravicu koja se zove "antiradar" i par me puta ona spasila od kazni. Prije nje sam i ja platio koju. I rekao sam, ja GTI-a nisam razbio, iako mi je to bio prakticno prvi automobil poslje polaganja vozacke. A vidim ti tri para guma i ne mozes zamisliti... O gumama si previse rekao, ne trebas nista vise dodati, dokazao si se u nekoliko tema ovog foruma. U ovoj temi si se opet dokazao i o tome koliko znas o popravljanju automobila, sta je velika snaga i sl...

VR6
18-12-2002, 14:08
INTCP pa jel to sve utice na vozne osobine automobila??
Oces reci, ako je automobil dobar na stazi, da je los na normalnoj cesti??

INTCP
18-12-2002, 14:26
Imaš link pa pogleda. To je englesiki test. I prije ću vjerovat englezima i njihovim testovima nego njemačkim koji hvale njemačko. Reci mi po čemu bi njemački testovi bili toliko relevantni. Šta ti nje malo sumnjivo da hvale samo njemačko. Imaš u TOP Gearu test Alfe GTA pod naslovom trash metal. Sama asocijacija na trash metal je dovoljna. A golf r32 ima 4x4. I već sam rekao da ako drži bolje sigurno ne drži zbog ovjesa nego zbog 4x4. A ni taj njegov 4x4 nije nešto jer izgleda ima understeer i s njime - OČAJNO. Koliko znam englsei su na r32 posrali i mjenjač i krhku karoseriju. :)) :)) Tako da ove tvoje teorije padaju u vodu. U svim testovima uvijek se za alfu 145 napominje odlično ležanje i upravljivost. Ne napominje nego naglašvava. A za golf nisma našao ništa bolje od -sigurne vozne osobine- A to ne znači da je najbolji u ležanju već da je siguran tj. da nije nepredvidljiv.
Ka dnađeš neki engleski test gdje se tvrdi da golf 3 ili 4 drži bolj eod alfe 145 onda možemo razgovarati. Ako hoćeš mogao sam i ja staviti testove od Gente Mootori i Quattroruotte ili automobilismo koji us relevantniji od tih tvojih sramnje track-testova jer i njemci dobro prolaze. A testovi se poklapaju s pretpostavkama. Ne samo mojim pretpostavkama. Ovako sam ja dao konkretan primjer. Imaš i link i još ×××ך. To nisu nikakvi dojmovi sa staze već test. Engleski test. :)) :))

Calibra Zender
18-12-2002, 14:57
Dom-Dom, ma imaš pravo. Tamo u pripizdini su sposobni samo skrpati Golfa i to je to. Kaj ćeš kad je tamo divlji zapad?! I nema smisla odgovarati toliko neukoj osobi koja ne vidi dalje od VW-a. Pazi samo kakve gluposti koje piše za antiradar. Možeš se fućkati s antiradarom kad te opiči laserom ili multanovom jer ne stigneš mrdnuti, a kamoli smanjiti brzinu. Ali valjda dole u pripizdini drotovi nemaju nikakvu tehnologiju osim onih prastarih kutija koje se postavljaju pored ceste i protiv koje je antiradar još dobro oružje. Prvi antiradar je stari kupio još negdje '97. Ne sjećam se točno kad samo znam da još nisam imao vozačku. Bila je to Cobra IV koju dan danas imam, ali ne u autu nego u ladici od stola.
Ma već sam se par puta kleo da mu neću odgovarati, ali piše takve gluposti da se ne mogu suzdržati.

p.s. daj mi reci koliko ti troši JTS od starog u gradu, na otvorenoj cesti i kad ga ozbiljnije pričepiš. Thanx!

INTCP
18-12-2002, 15:09
Hhehe evo autoblic kaže za alfu 1.4: Podvozje: također podešeno, U usporedbi sa jačim 2.0 ova je alfa zamjetno komfornija, ali ipak s rasnom vrlinom pravog talijana: lakonoga, dobro leži u zavoju, sigurno ide cilju. Uz to kočnice su vrhunske.

br. 4/97.

T-IE
18-12-2002, 15:37
Calibra Zender,

Daš objektivan stav i začiniš ga subjektivnim dojmom?? Pa kad čovjek pročita one tvoje posteve o Golfu G60 16v i Corradu teško da bi to okarakterizirao i kao subjektivan dojam. Koda si cijepljen protiv VW grupe.
Vidim da dosta površno čitaš posteve jer ja nemam nikakav Golf 3 nego samo 2 gti i nisam ja Calibru vozio nego sam se vozio s frendom koji ju ima 2 god. i redovito ju tjera do maksimuma.
Koncepcija zadnjeg ovjesa kod golfa je gora nego kod Calibre koja ima nezavisan ovjes, ali moj je GTI spušten a zadnji kotači imaju nagib (i to ××××n) tako da zadnji kraj nema šanse da proklizi.
Ovo s visokim okretajima mi se neda razglabat, ali ću te podsjetit da se 2 gti vrti do 6500okr, a calibri 16v crveno počinje na 6900, a blokada je na nekih 7200okr, dok se gti 16v dvojka vrti do 7400 bez beda.
Uopće me nije briga odakle tebi auto, i dal je pošteno stečen ili ne, vjeruj mi i da nije bolila bi me ona stvar. Nego sam to potegnuo kad si rekao da se starih kanti treba rješavat, ma nemoj, koda ja to neznam, samo za novi ili noviji ti treba love.
I ono s ciframa, vjeruj mi uopće mi nije bila namjera bahata, nego znam kad sam prodavao svoj bivši auto, imao je nove gume, akumulator i nove plinske amortizere pa mi je kupac bahato odbrusio da to mogu slobodno skinut s auta, a on za auto neda više nego što je tada tržišno vrijedio.

HF INT
18-12-2002, 19:45
Ajoj Calibra,nitko ne radi nauku,nemoj pričat o nečemu šta ne znaš,prvo i osnovno djelove je teško nać,ne misliš valjda da integralki ima po otpadima ko dreka,ni u Austriji ni u Italiji,u trgovinama se naručuju iz raznih tvornica i to je pitanje da li ih ima,obožavam kad se neko ko nije imao veze s tim usudi pametovat,još jedna stvar nemam pojma koji jug to spominješ,Crikvenica je na sjevernom jadranu, A POŠPRICATI INTEGRALKU,MA NIKAKAV PROBLEM.Uopće nije teško uzet kist pa je ljepo namazat i pripasat kiler od npr,stojadina,glavno da je sastavimo i namažemo,pardom,pošpricamo.

Dom-Dom
18-12-2002, 20:15
Calibra, JTS u gradu troši oko 12 litara, na otvorenom od 9-12 , a kolko kad ga full teraš neznam jer auto ima zimske gume do 180 km/h , pa ga nemožemo stisnut.Ono kad sam ga slikao auto je bio skroz novi, pa ga nisam preko 3000 okr. vozio( ×××× ga nije ti Škoda da ju možeš odma terati :)) :)) )
Ta potrošnja je sa 17" Superleggerama.
Neznam , prema mojoj V6 ta JTS je "dizel" po potrošnji , ali ubrzava OK, ali i ja imam "tešku" nogu.

T-IE
18-12-2002, 20:45
Za VR6

Ne moraš ti meni govorit što je GTI.
Klasa Gti spada u legendu i nitko nema pravo pljuvat po njemu kao što se radi na ovom forumu. U vrijeme kad se pojavio Golf 1 GTI (zvali su ga i prvi ulični trkač, što je, nesumnjivo bio), dakle sad već davne 1974.g. sa svojim performansama (1.6 110ks, 9.4 do 100, v max 182km/h) konkurencija jednostavno nije imala odgovor na nj. Prvi sportski golf u prvom planu nije bio ni zamišljen da se zove GTI, nego supergolf, kasnije su ga preimenovali u gti koji će u svojih 27g. doživit planetarni uspjeh.
A to što je kod nas GTI isfuran i što su ga vozili razne seljačine (neka nitko ne ostane uvrijeđen), iskomplekisrane i željne dokazivanja za to je najmanje kriv GTI i najmanje što zaslužuje je pljuvanje po njemu.

GTI FOREVER
18-12-2002, 21:11
VR6,
je djecak koji sanja i prica.Meni je zao to sto mnogi na ovome forumu kupuju price da je dosad imao Lanciu,GTI-ja i trojku pa upadaju u rasprave.VR6 ja cu te provozat u trojci GTI ako pokazes malo ozbiljnosti,mozda ti i kakvu ××××× nabacim pa te pustim da karas na haubi legende!:))
T-ie,
GTI je legenda ali je kod nas sve isprano i BMW i GTI i sva auta koja su u svoje vrijeme bila "nesto" jer nikad se na ovim prostorima nisu kupovala nove nego polovna a kupovali su ih dijasporci i dolazili sa njima da pokazu ko je "glavni".
CZ,
iako te podrzavam u dosta stvari mislim da tvoje pljuvanje po VW prelazi u cisto kompleksasko ××××××!

Calibra Zender
18-12-2002, 21:29
T-IE,
"a još manje dvojkom GTi (koliko sam shvatio ti isto voziš dvojku)"
To je copy/paste dijela mojeg gornjeg posta koji dokazuje da ti površno čitaš postove, a ne ja! :smile06:

I ono riješavanje starih auta je komentar na glupost koju je izvalio VR6 da sam prodao auto jer mi je to kao bilo previše snage i da sam se bojao da će me netko oprati s nekakvim koritom... Koju je samo glupost izvalio!
Nisam se time mislio sprdati s ljudi koji si ne mogu priuštiti nekakav solidniji auto. Očito je to bio mali nesporazum.
Već kad spominješ plinske amortizere... i 4 nova plinska amortizera su na Calibri s kojima sam napravio možda 15000 kilometara. I novi zadnji diskovi. Znam da te nitko ne pita kaj je na autu jer hoće srušiti cijenu, ali ako ti nije hitno prodati (meni je bilo) onda takve samo pozdraviš i gotovo. Neka kupi drugdje, ako mu tu cijena ne paše, pa nek više leži ispod auta nego što će se voziti u njemu.

T-IE
18-12-2002, 21:37
Calibra Zender

He, he, ono s površnim čitanjem, priznam da si me prvi put uhvatio na konkretnoj stvari di sam pogriješio. Sorry za to, al ovo drugo što sam napisao, stojim iza toga. :)

Calibra Zender
18-12-2002, 21:42
T-IE, prvi puta? A kaj je s onim da Octavia sa 150 konja pere Calibru 16V? Da GTi pere Calibru 16V? :smile10: Nije to baš prvi puta! :smile06:

T-IE
18-12-2002, 22:02
Calibra Zender

Pa ono s Octavijom 1.8t kad se sve zbroji i oduzme ne mislim da si me nadglasao. Po ravnom stavaljam ruku u vatru da Octavija pere Calibru, a po zavojima sam priznao da sam se zaletio ali bi svejedno trebao se provozit u Octaviji po zavojima na limitu pa bi onda točno znao ko koga brije (ako bi preživio Octavijin limit :)) ).
Ovo s GTI-jem ja sam napomenuo da je to moj subjektivan dojam i da ne generaliziram sve GTI-je nego govorim o mom koji odlično leži.
Eto, i na kraju ispada da si me ulovio na jednoj greški.

PS. vidim bijelu zastavu u tvom rovu i prihvaćam tvoju bezuvjetnu kapitulaciju. :)) :)) :))

VR6
18-12-2002, 22:52
T-IE nisam rekao da ne znas sta je GTI, to si pogresno shvatio. Mislio sam reci da je "dovoljno pogledati koliko novih automobila nosi to ime" da bi se shvatilo sta je GTI. Pored prica nekih koji nemaju pojma o autima, i misle da je to "××××××" i slicno. U stranim zemljama se to ime GTI postuje, i GTI je svojevrsna "ikona". Bas sad gledam neki film na TV-u, trkaci neki, i spominju GTI-e, al ne pokazuje sta je GTI, pred kraj filma pojavljuje se taj tajnoviti GTI, i tu se radi o Golfu.

INTCP rekao sam ti, nemas vremena po krugu. Ako ti je to realno sto neko pise, onda ti mogu reci da je po tome R32 bolji od GTA. Pogledaj na engleskim stranicama sta pise o GTA u usporedbi s RS-om i R32. Nece ti se to svidjeti predpostavljam. A ono za understeer kod Golfa sto se pricalo, mislim da to nije poticalo od engleza, nego od njemaca.

T-IE
18-12-2002, 23:09
VR6

Razumijem ja što si ti htio reć, nego sam svejedno napisao za GTI-ja da ukažem na silno neopravdano pljuvanje po autu koji to ne zaslužuje (kao što ne zaslužuje Alfa, Mazda...)

alfist_zg odlog.
18-12-2002, 23:09
"supergolf"

hahahhaahaha...
sorry... :)

T-IE
18-12-2002, 23:13
"Alfa GTA"

hahahahahahaha

sorry :))

VR6
18-12-2002, 23:20
Heh, ime(ikona) GTI je poznatije od GTA.

Calibra Zender
19-12-2002, 00:05
Ovo mi stvarno fali kad čitam postove od VR6! :))
http://tlf.cx/bilder/dreamofficeIII.jpg

Sport1
19-12-2002, 00:19
Kompa oko gti-a i gta si se grdo zajebao!Ajde ti meni objasni kad se koja oznaka pocela upotrebljavat jer sam malo neuk?

doc
19-12-2002, 00:23
sport, nemoj se uopce obracati na toga VR6. Taj ne vidi dalje od bijelog Golfa dizel, a sanja Audi 80 b4 TDI. To je najtezi oblik zadrtosti prema njemackim autima.

VR6
19-12-2002, 00:30
GTA je prije, ali GTI je poznatija, kao sto sam napisao. Dovoljno je vidjeti koliko danasnjih automobila nosi tu oznaku, jel je postala "ikona".

HGT
19-12-2002, 01:01
GTI je poznatija od GTA samo osobama koje nemaju blage veze o autima.

VR6
19-12-2002, 01:20
Znas li ti sta znaci poznatija?? Koliko je njih s foruma ovog culo za GTA prije pojave 156 GTA i 147GTA, mozda 50%. I uvijek u raznim usporedbama, kada se porede "jurilice", porede se sa GTI-om.

Dom-Dom
19-12-2002, 11:43
Ajde ljudi kaj kenjate, VR6 je potpuno u pravu.U Bosni je naravno popularnija i od pamtivjeka bolja oznaka GTI nego GTA.Pa tko je tamo uopće čuo za GTA???????? :))

Dom-Dom
19-12-2002, 11:44
Calibra :)) :))

Sport1
19-12-2002, 16:04
Ma boli mene sta je u bosni!Viđao sam ja i nekim cudom dizele gti!

Dom-Dom
19-12-2002, 16:47
Kaj si videl bijeli Golf II diesel sa GTI naljepnicon sa "Arizone"? :)) :))

INTCP
19-12-2002, 18:32
Jadan ti vr6 i tvoj golf. Ako su njemci pisali za understeer o r32 onda to ne ide njemu u prilog. Jel da. Pa nisu švabe baš takve tuke da namjerno poseravaju vlastiti ponos :)) R32 je drek i to je dokatzano, a bit će još priča o tome. Da ne govorim koliko ima lošiji ovjes, upravljivost i motor od GTA. Jadan vw. Pa bolji je GTI od 180 ks nego brižnjićina od R32. KOja koma.

T-IE
19-12-2002, 20:08
HGT ti kao imaš blage beze o autima??? :)) :)) :)) :)) :))

R32
19-12-2002, 22:31
http://www.automobilismo.it/edisport/automobilismo/MagIngr.nsf/a30a36d10ee4ef1dc12567b600708635/6b683b5501c3c321c1256c9100511701/Body/0.7C?OpenElement&FieldElemFormat=jpg

VR6
19-12-2002, 22:51
GTI je poznatije i u svijetu, al vi sanjajte o GTA. Oni s malo objektivnosti ce to shvatiti, i to je poznato, a za druge...

INTCP rekao sam ti, pogledaj sta pise na nekim engleskim stranicama, medju njima i TopGear stranici, pa vidi sta tamo pise o GTA i konkurenciji. A da ona ima understeer, to smo vec prosli.

Imas i na ovoj italijanskoj stranici s koje je ova slika gore, test 147 GTA protiv Golfa R32, mozda te oni uvjere u nesto, pa nam priznas ovdje... Ali, eto bolje je gledati engleske, jel ovdje se IT. i .DE stranice ne stmatraju najrelevantinijim.

Calibra Zender
19-12-2002, 23:27
VR6, idi spašavaj kitove!
http://tlf.cx/bilder/savewhale.jpg
Pozdravi ekipu u Greenpeaceu! :))

INTCP
20-12-2002, 00:33
VR6, R32 je brži zbog: 4X4X4X4X4X4X4X4X4X4X4X4X4X4X4X4X4X
uPAMTI TU VAŽNU PREDNOST 4X4 4X4 4X4X 4X4X Kolikio ti puta moram ponoviti. Zato golf bolje drži . Zbog 4x4. I to sam priznao odavno. Bilo koji kompaktnui auto sa 4x4 drži bolje od bilo kojeg bez 4x4. Bila to GTA ili netko treći.

Ali, šta se tiče upravljivosti, motora, mjenjača golf je očaj naspram GTA. Da sad ne pričam o onim netehničkim guštima kao što je dizajn, zvuk itd.

INTCP
20-12-2002, 00:42
VR6 jel ti znaš tal. Ako ne znaš ne seri gluposti.

Test govori upravo ono što sam i rekao. Golf bolje drži zbog 4x4, a alfa ima problem sa proklizavanjem prednjih kotača u oštrim zavojima. Lijepo piše da golf nema baš brz mjenjač, dok alfa ima. Golfov motor se vrti do 6000 okretaja, alfin do 6800. I alfin bolje reagira na gas. Ista stvar za upravljivosti direktnost volana. Alfinih 1.75 okretaja je nedostižno za golfa. Upravo onako kako sam rekao. I još alčfa pere golfa u ubrzanju iako ima prednji pogon. Što znači da proklizava 2 puta do 100. A golf šibne odmah.

Dobro koji bi ××××× bio DA gta slučajno ima 4x4 sa tim ××××nim ovjesom. Ili da Golf ima samo prednji.

INTCP
20-12-2002, 00:49
Golf: risponde con un leggero ritardo ai comandi dell'acceleratore

Alfa: una risposta prontissima ai comandi dell'acceleratore

Nonostante le difficoltà nel trasmettere tutta questa cavalleria sulle ruote anteriori in partenza, la 147 è addirittura più brillante della R32 in accelerazione. :)) :)) :)) :)) :)) :))
A esaltare le prestazioni provvedono anche i rapporti ravvicinati dei cambio a sei rapporti, con quello della Golf caratterizzato da inserimenti delle marce piuttosto secchi e contrastati ma non velocissimi, mentre la leva della rivale ha una corsa un po' più lunga e innesti più "gommosi", privi però di impuntamenti nell'uso sportivo.

GTA: la precisione dello sterzo è simile a quella di una macchina da corsa.

A mane GTA je lošije držanje jer nema 4x4. Samo to. Golf ima i lošiji tj. manje sportski motor, lošiji mjenjač i lošiju upravljivost. Sve u svemu Golf djeluje prigušeno i uglađeno naspram GTA što nije odlika sportskog auta već limuzine.

INTCP
20-12-2002, 00:53
Uz ovo moram reći da se čudim tal. što su toliko objektivni pritestiranju auta. Svi tal. časopisi su gotovo preobjektivni koliko njemački nisu. To dokauje činjenica da puno njem. auta prolazi dobro u njihovim testovima. A nije kao kod švaba da baš uvijek u 90% slučajeva mora pobijediti njem. auto ili auto s njem. tehnikom.

VR6
20-12-2002, 01:17
INTCP zar sam rekao nesto protiv 4x4?? Ti tvrdis da Golf ima understeer, ja kazem da je on i pored toga bolji po krivinama od GTA. Vremena po krugu bi vjerovatno isto tako bila bolja. A to je najmjerodavnije za sportski automobil, sto smo vec nekoliko puta utvrdili. Dakle sve jasno...

Ako si zaboravio, da te podsjetim, posto vidim da zelis nesto prokrenuti, ovo pise na prethodnoj stranici:

"Da ne govorim koliko ima lošiji ovjes, upravljivost i motor od GTA. Jadan vw. Pa bolji je GTI od 180 ks nego brižnjicina od R32. KOja koma."

A sada si priznao suprotno, upravo ono sto ja tvrdim. Kraj price.

Sport1
20-12-2002, 18:03
INTCP cujem da neznas vozit?Pozdravio te NI ČA ČEKAT(zelena pegla) i pitao je kad cete se španat?

T-IE
20-12-2002, 21:50
Zašto vi alfisti morate tako bolesno hvalit Alfu i tako bolesno srat po VW-u? :smile11:

intcp
20-12-2002, 22:29
jer alfa je alfa,a sve drugo je smece,i to je zakon,i tu nema boga.

c e z y
20-12-2002, 22:56
Jucer sam bas cito u nekom eng.casopisu "CAR",usporedni test izmedu 147 gta,focus rs i golf r32.
I rekli su da je alfa najbrza na papiru ali u praksi je focus najbrzi (NAJSPORTSKIJI AUTO) i da ga ostala dva bolida po zavoima nemogu ni pratit.Alfa ima untersteuern,golf isto tako samo je golf jos tromiji zbog 4motiona koji mu po suhom nedonosi nista.Zato je golf kralj na kisi i snijegu a ima i najbolje bremse.
Fahrzit.Focus je najbrzi auto i nudi super gust u voznji na svoj nacin.Pravi auto za rally frikove iako ga alfa i vw peru na autobahnu.
Alfa ocarava svoim zvukom odazivom na gas i dizajnom,samo takav auto nije zasluzio frontantrib a i ovijes je premekan.Golf je u svemu prosjecan,u svemu dobar ali bolji od druge dvojice samo na kocenju i na skliskim podlogama.
Ja bi uzeo alfu,a posto sam rally fan nebi se ni sa focusom bunio iako mi je alfa draza,puno draza. :smile07:

Calibra Zender
20-12-2002, 23:15
Meni se Focus nikada nije previše sviđao. Čak mi je i unuturašnjost bila odvratna. Sve neke blesave linije na komandnoj tabli koje se sijeku uzduž i poprijeko. Ali RS mi je fantastičan i to pogotovo u ovoj plavoj boji.
http://www.in.gr/auto/news/images/big/Focus_RS1.jpg
http://www.in.gr/auto/news/images/big/Focus_RS3.jpg
Osim njega još mi se sviđa i Civic Type R, ali ne radi dizajna nego radi mehanike zbog koje je stvarno poseban. I da mogu birati kompakta paprenih performansi mislim da bih birao između ova dva auta. 147-icu bih preskočio makar mi je ljepša od konkurencije, ali me ne privlači šestak pod haubom kompkta. A Golf mi ne bi bio niti na kraj pameti.
Izabrao bih Focusa s Hondinom mehanikom! ;)

VR6
21-12-2002, 03:10
Focus RS je vjerovatno najbolji sada u toj kompaktnoj klasi, sto se tice sporta. Honda Civic mu mozda moze konkurirati ili cak biti bolja, ali Honda nema zatvarac diferencijala, slabija je, i nema turbo motor. Ostali su vise "udobni autici" za autoceste...

INTCP
21-12-2002, 12:21
Sport1 nikad se nisam ganjao s peglicom uopće.??????

INTCP
21-12-2002, 12:28
VR6 koji ××××× ti pišeš. Jesi ti bolestan. imaš problema s percepcijom? Ja sam napisao da golf ima 4x4 i da je zbog toga bolji od GTA po zavojima koja ima understeer zbog previše snage na prednjoj osovini i težak motor. Ali alfin mjenjač je bolji, kao i upravljivost i sam motor. Ti se ponašaš kao da je golf bolji u svemu od alfe. Jedino ga taj 4x4 spašava donekle, vidiš da ga focus zbog zatvarača pere na asfaltu. Golf je ×××××× motor je uglađen, sporo reagira na gas, spor mjenjač. Alfa ima bolji motor, mjenjač, upravljivost. Golf bolje drži i ima bolje kočnice. Znači alfa-golf 3-2. I još kad pribrojiš alfin dizajn, zvuk.

VR6
21-12-2002, 22:24
INTCP Golf R32 jede Alfu u drzanju, sto si i sam priznao. A uvijek naglasavas da su tu Alfe bolje, imaju najbolje lezanje i slicno, a najsportskiji Alfin kompakt, je prakticno najslabiji bas u toj disciplini. Ti si isto govorio a i ostali alfisti, bas za Golfa R32 da nije dovoljno staviti samo jak motor i imati sportski automobil. A na sta te 147 GTA podsjeca, bas na tu definiciju, ocito prije nego Golf...

INTCP
22-12-2002, 10:28
VR6 ti si poludebil znaš. Jede ju zbog 4x4. Da na yuga staviš 4x4 oprao bi golfa bez 4x4. Već sam sto puta rekao da ju jede u držanju. Makar po top gearu po suhom baš i nije neka razlika. Ja kad govorim o golfu i alfi mislim na fair play t. da oba auta imaju prednji pogon. A ne da golf ima 4x4 a alfa ne. Da na alfu staviš 4x4 oprala bi golfa. Baš me zanima kako bi se golf ponašao bez 4x4. Osim toga jede ju u smo toj disciplini. Sve osrtalo vuče na ovo šta si rekao- Ugradnja velikog motora u mali auto. Motor je uglađen kao da je iz phateona. Mjenjač je spor. Šta da ti kažem. Alfa ima upravljivost poboljšanu nego na običnoj 147, ovjes je prerađen u vidu geometrije, motor je ima više ks po litri nego ostali alfini motori, podešen je da trenutnu reagira na gas za razliku od r32, mjenjač je brži. Dal ti vidiš da GTA pere golf u ubrzanju. Pa golf ima 4x4 i proklizavanje je mini,alno. Alfa ima 250 ks na prerdnjoj osovini i proklizava do mila boga pa pogledaj kako ga pere. Golfu je jedina prednost taj 4x4. Ali običan prednjepogonaš da mu staviš šperu ga opere. Eto koliko je jadan. Focus sa šperom ga pere. Inađe šta se tiče motora, mjenjača, upravljivosti je uglađena limuzina.

Calibra Zender
22-12-2002, 10:37
INTCP, pričaj ti kaj hoćeš, ali trolitrašima nije mjesto u kompaktnom autu. Tu najbolje paše dvolitraš poput Hondinog ili turbak poput Fordovog. Trolitraši su preteški i prežedni za tu klasu automobila. A i dvolitraši ostvaruju lude preformanse i ubrzanje oko 6 i pol sekundi kaj je nekad bilo nezamislivo u kompaktnoj klasi.

A više nego solidni su dvolitraši poput Focusovog ST 170 koji potegne za 8.3 sekunde. Već je i to sasvim dovoljno za zadovoljavajuće brzog kompakta. Takve je performanse (čak i malo slabije) imao na dugo i široko hvaljeni 306 s16 i bio je odličan gradski trkač. Izgleda da su prohtjevi danas dosta veći pa se po svemu kaj nema oko ili ispod 7 do stotke odmah pljuje. Postali smo malo prebahati.

VR6
22-12-2002, 17:47
INTCP pa vidis li ti sta pises?? Sve do sada tvoje sam pobio argumentima, a ti ih ocito nemas. Da R32 nema 4x4 on bi... Koga briga da nema, al on ga ima. Jel to tako tesko shvatiti?? Da Golf ima tehniku Peugeota 206 WRC oprao bi svaku tvoju Alfu. Al nema, i to je tako. Drugo je sto ti ne mozes prihvatiti da je Golf R32 bolji od Alfe 147 GTA. A i moras racunati da Golf ima 4x4, i da se lako zbog toga moze jos tunirati. Tada ce jesti svaku Alfu GTA. R32 i pored 4x4, motora slabijeg za 10 KS, ima vecu maksimalnu brzinu. Jedino je start malo slabiji, al da imaju isto KS, mozda bi i tu jeo Alfu ko od sale... A upravljac kod R32 je direktiniji nego na Lanciji Delti HF 4WD. Mislim i da je to sasvim dovoljno. Ocito ni taj direktni upravljac 147 GTA ne pomaze da nadoknadi njene nedostatke.

Dom-Dom
22-12-2002, 18:14
VR6 daj se javi Bullitu da ti ugradi neki chip u glavu!
Pa ti uspoređuješ tehniku Lancie HF 4WD koja se proizvodila od 86 gadine i Golfa R32 koji se proizvodi od 2002 godine.Pa daj se skorigiraj više to je cca 15 godina razlike.
Neznam kak ti se da tolko srati po tom forumu!

VR6
22-12-2002, 18:32
Dom-Dom koji je tvoj problem?? Delta HF 4WD imala je 2.6 okretaja volana od kraja do kraja, pa joj to nije smetalo da bude najbrza u svoje vrijeme. Golf R32 ima i malo manje od toga. Jedino ti mozes vidjeti neku usporedbu tehnike u ovome...

INTCP
23-12-2002, 01:56
VR6 majmune, jel ti znaš da je alfa gta prvak u direktnosti automobila koji se serijski rade uopće. Dal ti znaš koliko je 1.75 okretaja iod kraja do kraja.

I ja cijelo vrijeme, niti jednom do sad nikada nisam rekao da gta drži bolje od golfa 4x4. Stojadin 4x4 bi držao bolje od gta i golfa samo s prednjim pogonom.

I cijelo vrijeme govorim da alfa ima bolji motor, mjenjač i upravljivost.

Dakle alfa ima 3 stvari bolje od golfa, a golf 2 od alfe. Kočnice i držanje.

Dakle opet kažem golf je izgubio. I ne seri da ne dajem argumente jer se nikada nisam ni borio za to da alfa drži bolje od golfa. Pojedi munchmalows. On ti baš skroz fino izgleda. Mogao bi to biti fin kolačić. Još das ima 4x4

INTCP
23-12-2002, 01:58
VR6 obična 147 ima 2.2 okretaja što je direktnije od top modela golfa.

Da se ne biš hvatao za riječ. Rekao sam da se nikad nisam borio za to da alfa gta drži bolje od golfa 4x4 bilo kojeg. Al ti si izgleda stvarno mesarski feniks kojemu su mjenrenja sa nurburgringa najozbiljnije i najkompliciranije štivo za sada.

VR6
23-12-2002, 02:41
INTCP

1. U cemu joj pomaze taj toliko direktan volan??
2. Mane predirektnog volana??
3. Jel se 147 GTA moze dobiti sa 4x4??
4. Jel se Golf R32 isporucuje bez 4x4??
5. Po cemu je Alfin motor bolji??
6. Sta je relevantnije od vremena po krugu za sportski automobil??

Calibra Zender
23-12-2002, 09:48
Mesarski feniks... vraćaju se nečiji dani slave! :))

Girrari
23-12-2002, 10:24
INTCP vs. VR6... the saga continues...

quattro
23-12-2002, 12:43
Vec sam nekoliko tjedna napisao, da je bio test v italjanski reviji alfe 147 gta i napisali so, da sve tako super, kao INTCP kaze..primer: I zavoju dodas gas, a nos alfe ide van iz zavoja..da,da elektronika...ali ne radi tako brzo....tako da kazati da je lega na testi one gta perfektna je relativno, mozda na avtoputu, a to mone i KIa ;)

INTCP
23-12-2002, 15:31
VR6 ti si stvarno DEBIL.
U čemu je prednost direktnog volana. Jel tzi viduiš koja ××××× pitanja pitaš. Ovo su jurilice i važne su što sportskije osobine svih sklopova. Direktni volan omogućuje brže manevre u svim situacijama. Motor je bolji jer mu je okretni moment položene višlje nego na golfu, što je kao sportska karakteristika bolje. Osim toga ima trenutan odaziv na gas. I vrti se do čak 6800 okretaja a golfov samo do 6000. To nešto znači kao sportska osobina. Ti se usuđuješ taj VAG nusprodukt nazvati boljim od alfinog v6 motora. Pa ti si bolesnik razumiješ. Bolesnik. I opet alfa ima brži mjenjač od golfovog. Ajde sad me pitaj a mane bržeg mjenjača. I počnio srat kako golf manje troši ,kako je elsatičniji i kako možeš ić s njim po kruh.

INTCP
23-12-2002, 16:18
VR6 be happy!!!

http://www.click-smilie.de/sammlung/liebe/liebe082.gif

Black Knight_
23-12-2002, 16:20
Velik dio tih zvjezdica se dobiva opremom a ne samom cvrstocom sasije. Serijski airbagovi, bocne zavjese airbagova, lampice za pojaseve i slicne ×××××rije tako da ti rezultati nisu bas za usporedit.

VR6
23-12-2002, 17:12
INTCP primjetio sam da mnogi svoje stvari tipa glup, debil i slicno, pripisuju drugima, to se lijepo vidi i na ovom forumu. Vidim nisi odgovorio na moja pitanja, ili ne znas, ili si shvatio koje si gluposti pisao, pa zbog toga.

Jos si pisao i par netacnih stvari, kao:

"I vrti se do cak 6800 okretaja a golfov samo do 6000."

Pa Golfov motor svoju snagu od 241 KS postize na 6250 o/min, dok Alfa svoju snagu razvija nesto nize. Takodjer i Golfov okretni momenat je nesto veci, 320 Nm u odnosu na Alfinih 300 Nm. I zato vise ne pisi gluposti. A kada naucis pa uspijes odgovoriti na ona gore pitanja, shvatit ces jos neke stvari.

Cerro
23-12-2002, 19:21
Alfa 156 ima novi 2.0 motor sa 165 ks

c e z y
23-12-2002, 19:41
Sa tim VR6-om,netreba uopce diskutirat.
Jasam ga vec odavno snimio njegove blezgarije,kuzite covjek je imao HF 4WD,zakon od auta,a onda daje izjave da mu je golf najbolji auto koji je ikad vozio,jos sa 205 slapama.Kak sad taj moze bit zdrav?

c e z y
23-12-2002, 19:53
Imam tip felere unutra fale razmak i zarez,ispricavam se.

VR6
23-12-2002, 22:18
c e z y koliko samo argumenata u tvom postu...

Calibra Zender
23-12-2002, 23:24
Svi potrebni argumenti nalaze se u rubrici Greatest shits! Ponovno kopiranje je nepotrebno! :))

T-IE
24-12-2002, 12:32
CZ, ona tvoja izjava "na cesti je malo auta bržih od moje Calibre 16V" bi slobodno mogla bit kopirana u greatest shits.

ozujsko
24-12-2002, 14:07
t-ie i nema samo ta izjava, ima ih puno...
samo neda mi se trosit dragocijeno vrijeme, trazeci to...

T-IE
24-12-2002, 14:18
Ožujsko, ma čitam ovu temu Lancia Delta, došao sam do 40 str. šta svašta nisu napisali....

Calibra Zender
24-12-2002, 14:54
T-IE, pogledaj malo u kakvom je stanju vozni park kod nas pa onda probaj odgovoriti. Prosječna starost je 11 godina, nekih 30-tak % su Zastavini modeli... Ima daleko bržih auti od Calibre 16V, ali je Calibra ipak u gornjem domu kaj se tiče brzine. Kad se pogledaju pravi sportski auti u RH onda je riječ o jako malom postotku.

A da si ikad imao svoj auto koji potegne za 8.5s i max v od skoro 230 km/h, a sve iz samo 2 atmosferske litre obujma u autu od 4 i pol metra, onda bi znao o čemu pričam! Teško je takve stvari objasniti vlasniku Golfa dvojke GTI koji je inferioran na cesti i na zavojitoj cesti ima problema s lovljenjem ni više ni manje nego Fabije!

ozujsko
24-12-2002, 15:37
zender to sto ti pricas je tocno, ali zabravljas da je ta tvoja calibra isti ××××× sto i vectra... prednost calibre je samo izgled...
i bas da je tvoje drzanje nesto posebno i nije...

VR6
24-12-2002, 15:46
Pa u nekoj temi je Calibra dokazao da nema pojma sta je platforma a sta ovjes. Sta ce ti vise...

T-IE
24-12-2002, 15:46
CZ, ma nemoj, a šta si ti imao Golfa VR6 (znam da nisi) pa da možeš tako pljuvat po njemu? A ako se ne varam VR6 ima 7.6 do sto ubrzanje. A ja sam ti lijepo rekao da me po zavojima nebiš ostavio, pa se ti smiješi koliko hoćeš.

INTCP
24-12-2002, 15:56
ŠKOLA xy
Srajevo
EX yU




Gdin. VR6 i Rusanje ventila
(maturalni rad)




Učenik:xy














:smile06: :smile06:

VR6
24-12-2002, 16:00
INTCP to rusenje ventila ti nista ne sluzi, jel je to napisao neko dok jos nisam imao registrovan nick, i rekao sam da to ja nisam napisao.

Calibra Zender
24-12-2002, 16:37
INTCP :)) Još jedna bomba iz podruma! :))

INTCP
24-12-2002, 16:42
Da to je famozna debela berta.

INTCP
24-12-2002, 16:46
"... za što bolje prijanjanje vašeg mesarskog Golfa 3 TD potrebno je staviti gume širine 205 jer se time postiže bolje trenje između spoljne površine gume i druma dok je aše auto natovareno teletinom ili ostalim primjercima mesa."

Ibidem, doktorat: Ja mesar i moje svinje, 1998. ...

:smile06: :smile06: :smile06: :smile06:

Dom-Dom
24-12-2002, 16:48
INTCP izgleda da te krenulo.Svaka čast! :)) :))

VR6
24-12-2002, 16:53
Sjajno INTCP... :)

INTCP
24-12-2002, 17:05
VR6 pa to je tvoj doktorat, zato ti je i to sjajno. :smile06:

Calibra Zender
24-12-2002, 18:01
T-IE, pa kaj je tebi? Pa sam si priznao da si se na jedvite jade držao Fabiji na guzici! Toliko o ležanju tvog auta i tvojim sposobnostima... :smile06:

A ubrzanje VR6-ice možeš objesiti mačku o rep. Trebaju ti 2, 3 vreće cementa u gepeku da ti prave balans preteškom motoru koju iz 2800 kubika vadi nevjerojatnih 173 konja! Eto sportskog motora u sporskom autu sa sportskim mjenjačem i sportskim ovjesom... ma nema sporta u VR6 niti ga je ikada bilo!

od prijatelja
24-12-2002, 18:10
aj zender ti si pricao da si bjezao austrijskoj policiji pa zivis... :))

a ti intcp odi vise ××××t , evo da ne moras trazit:
http://elektron.et.tudelft.nl/~××××/alfa75leftrear.jpg


a i za zenera imamo nesto:
http://www4.kinghost.com/hardcore/catalogue/trans5/tc_tp_g001_019.jpg

VR6
24-12-2002, 18:12
Calibra je nije uspjeo drzati ni jednu krivinu, pobjegla mu prije krivine, pa je sad ljut i bjesan na tebe.

A VR6 bez vreca ubrzava za 7.8 do 100 km/h, Syncro (4x4) za 7.5 s do 100 km/h (po nekim testovima 6.7 do 100 km/h). A ti s Opelom, nemas sta pricati o VW-ovom mjenjacu, on je daleko ispred. Pa i onaj covjek iz Opela je izjavio da ce Opel za 5 godina proizvoditi automobile kvalitetne kao VW. Calibrine gluposti se opet zasnivaju samo na njegovim rijecima, steta ovdje ima mnogo "talenata" koji ga podrzavaju u tome. Ali mislim da su mnogo relevantniji tvornicki podaci.

T-IE
24-12-2002, 19:00
Pa šta se čudiš? Pa Fabia ima suvremenije koncepciran ovjes nego moj GTI. I radilo se o Fabiji 1.4 16v a to je sasvim druga priča od Fabije MPI. I kako ti unaprijed možeš donosit neke zaključke o mom autu i mojim sposobnostima kad se nikad nisi sa mnom vozio. Meni se još nikad, ali nikad nije desilo da mi prokliže zadnji kraj a bogami s autom divljam skoro svaki dan.

VR6
24-12-2002, 19:05
T-IE nije ti se desilo da ti proklize zadnji kraj?? Ti si vozac kao i Calibra...

T-IE
24-12-2002, 19:10
Ma ustvari je par puta, ali ništa strašno. On ne može proklizat, koliko god da pretjerivao, auto je zabijen, a zadnji kotači imaju nagib. Ma mislim ne može, može ali onda te škarama vade iz auta.

c e z y
24-12-2002, 20:07
Ak se fabije nemres rijesit onda mi te je cist zao.Bez obzira kaj je 16v.Ja ljetos kad sam se vracao sa mora,odro sve zivo i mrtvo,uzmi u obzir da sam tad imao vozacku tocno tri mjeseca i da je auto bio merc e-220 diesel sa 98ks i ubrzanjem na nivou pande 750.A decki se nisu tak lose ni vozili u prosjeku 80 90kmh a bilo je i dobrih pila ispred mene,cak su me u lici na ravnom prali,ali od Slunja do Karlovca,sam ih doslovno sve poklo.Tolko o vozacik sposobnostima
Nije decki da se hvalim ali moram i ja malo vodu na svoj mlin.

Oprez! Ko poslije nove bude isao u tirol na skijanje,ak vas opere crveni punto 55 (AJBART),onda znate ko je za volanom :))

T-IE
24-12-2002, 20:27
Daj ne budi cezy smiješan. Pa mogu se i ja hvalit da relaciju Crikvenica-Novi V. prođem za 4 min, i šta s tim?

Koda je problem brijat aute koji voze 80-90, da se netko išao utrkivat s tobom vjerovatno biš popušio. A ja sam se s tom fabijom utrkivao i na kraju sam ju oprao bez greške. Nego to Calibra Zender izvuče iz konteksta pa ispada da sam popušio protiv Fabije.

VR6
25-12-2002, 02:20
Nisu htjeli placati kazne...

Ja vozim obicno po ogranicenju kad sam prvi, ili 10-ak km/h vise, ono kao tolerancija, dok ne nelati neko da me prestigne (zrtva) i onda se za××××m za njim.

R32
28-12-2002, 03:44
Istina je tu oko nas...

VR6
12-02-2003, 18:00
Lancia Delta Integrale ponovo dolazi, ali tek 2006-e godine...

Vilson
12-02-2003, 18:19
Slusajte, ja se bavim automobilizmom i ja bih rekao da Golf 3,svi Fiati osim Stila, Lancia osim Lybre i Thesisa i stare alfe prije 7-8 godina ne valjaju nista!!! :smile10:

Vilson
12-02-2003, 18:36
Ja sam veliki obozavatel njemackih automobila i stvarno su kvalitetni osobito Volkswagenovi automobili koji su veoma kvalitetni i izdrzlivi. Samo probajte novu E klasu ili Skodu SUPERB pa posle vozite Lancije i ove druge. Mene toljiko mi se svidjaju da sam prije godinu dana kupio Skodu Fabiju a jos 20 dana kupim Superba sa kojom cu biti zadovoljan kao sa Fabijom.

E mail: fabiasdi@yahoo.com :smile08:

VR6
12-02-2003, 20:24
Kupi si Skodu Fabiu RS kad izadje, ako bude sa 4x4... :)

Mujo
12-02-2003, 20:33
Daj Bosanci ××××× vam materina marš s ovih svetih stranica sa tim njemačkim govnima.............

VR6
13-02-2003, 02:00
Nisi ni za "pastete"... :))

mobil
13-02-2003, 06:15
GOLF JE SOLIDAN AUTO. IMAO SAM 1993. GOLF1 1.6 GTI, NEKA TALIJANSKA DORADA SA CIRKA 140KS.IŠAO JE U STARTU BOLJE OD 5GTT,FIAT UNA TIE.,205GTI...UBRZANJE OKO 7SEC. MAX OKO 210KMH.I TO GOLF JEDINICA!

VR6
13-02-2003, 19:04
Pa serijski Golf 1 GTI 1.8 sa 112 KS ide 8.3 do 100 km/h, ako je taj imao 140 KS...

mobil
13-02-2003, 21:40
golf 1 gti 1,6 ima 110ks,0-100kmh 9sec,max brzina 182kmh ili gti 1,8 ima 112ks,0-100kmh 9,2sec,max brzina 183kmh.Ovaj 1,8 ima 860kg a 1,6 780kg.

VR6
14-05-2003, 02:55
:URL=http://www.hf-integrale.co.uk:Lancia Delta Integrale:/URL: dobra stranica, ima svasta, user manual, testovi, filmici, slike...

http://www.hf-integrale.co.uk/images/lsedici.jpg

manta
15-05-2003, 19:46
Mobil GTT-a si dobio tim golfom jedino ako je frajer vozio baku na trznicu i nije htio da je izda staro ,bolesno srce.Ta dva auta nisu za usporedbu golf je kvalitetan obiteljski auto,ali sa sportom nema veze(osobito manji motori).VR6 stranica je strasna tuning lance prekrasan moji komplimenti sto se tice ukusa zelim si takav autic

T-IE
15-05-2003, 20:11
Glavno da Opel ima veze sa sportom. A šta se kvalitete tiče tu gleda VW-u u leđa i to debelo.<br><hr><font color="red">GTI</font>

VR6
15-05-2003, 21:28
Stranica je odlicna, jedna od najboljih. Imao sam jos jedno 2-3 dobre o Delti Integrale, ali nazalost izgubio linkice...

T-IE kakve veze ima Opel ovdje?! Prica da je Golf kvalitetan a manje sportski od Lancie Integrale, uzmes li G2 i Deltu to stvarno i jeste tako.

T-IE
15-05-2003, 22:16
Kakva crna Lancia? Čitaj malo bolje. Golf 1 gti 140ks vs GTT. I automatski hipotetska pretpostavka da golf sa sportom nema veze. <br><hr><font color="red">GTI</font>

VR6
15-05-2003, 23:31
Da, ali opet nema veze sa Opelom. Opel je ispod VW-a, po kvaliteti itd...

GTT je mozda samo jurilica, ali "normalan" automobil...

S V T
16-05-2003, 00:54
Ma zastava je najbolja!<br><hr><font face="Impact" size="+1" color="green">JAGUAR COSWORTH F1</font>

VR6
16-05-2003, 01:29
Jest, al samo oni modeli bez ABS-a... :))

S V T
16-05-2003, 01:30
×××× ABS die hard! :)) <br><hr><font face="Impact" size="+1" color="green">JAGUAR COSWORTH F1</font>

Pocket Rocket
16-05-2003, 01:45
Ma kakav Golf?!?

Protiv GTT?!?

:smile06: :smile06: :smile06:
Protiv mene može VR6 kada mi je turbo na standardnom pritisku eventualno...

Kada se otvori na 1,2bara, R32 ima problema!!!
:smile06: :smile06: :smile06:
Eto, POCKET je složil auto!!!
Dal je sve novce koje ima!!!
1. NOVI TURBO
2. NOVI INTERCOOLER
3. NOVE SVJEĆICE
4. NOVE KARIKE,PIKSE,KLIPOVI
5. PRESLOŽEN FERGAZER
6. POSTAVLJENE BRIZGALJKE NA INTERCOOLER(Dom-Dom, nema samo EVO VII brizgaljke!!!Pridružujem ti se u Vive le Sport stilu!!! :)) )
7. REGULATOR PRITISKA TURBINE
CIJELI MOTOR RASTAVLJEN I PRELAKIRAN NA NOVO
8. NOVA CRIJEVA

RESTAURACIJA JE GOTOVA!!!

GTT od Pocket Rocketa 0km!!!
Ima li koji u HR sa 0km?!?
IMA!!!POCKETOV!!!

Sada mi se konačno nema kaj prigovoriti!!!

Turbo set @ 1,2bar
aprox. 180ks...


FIVE ALIVE!!! :smile20:

VR6
16-05-2003, 01:52
Na kraju opet imas R5 GTT... :))

S V T
16-05-2003, 03:16
:)) :)) :))

ima gtt-a , ali :smile18: verziju!<br><hr><font face="Impact" size="+1" color="green">JAGUAR COSWORTH F1</font>

S V T
16-05-2003, 03:22
Sve pohvale Pocket, vidim da si odrješio kesu i pljunuo gadnu paru za little beast!

Vjerujem da se isplatilo!<br><hr><font face="Impact" size="+1" color="green">JAGUAR COSWORTH F1</font>

Girrari
16-05-2003, 08:01
Čestitam strari, sad si dužan pivu!<br><hr><font face="Courier" color="blue">Viva FIAT!!!</font>

Dom-Dom
16-05-2003, 09:33
Rocket, bogme si se pošteno istovaril.Ali to je kod nas fanatika tak.Sad polako dok je motorin novi, izdrži bar malo. :smile15:
Ko ti je nabavil te sve dijelove?

Pocket Rocket
16-05-2003, 10:33
Hvala dečki, ja sam presretan...

Dijelove mi je nabavil Martinko...

Sad bum jakooo polako prvih 1,500km, pa onda novo ulje i laganica guštanje!

Pozdrav dečki, nema frke za cugu!!!

:) :) :)

T-IE
19-05-2003, 18:46
Serijski gtt ima gadnih problema sa Swiftom gti do 130km/h tako da o VR6 možeš samo sanjat...<br><hr><font color="red">GTI</font>

S V T
20-05-2003, 00:13
Istina, dobro se gtt namuči da ga skine!<br><hr><font face="Impact" size="+1" color="green">JAGUAR COSWORTH F1</font>

VR6
20-05-2003, 01:01
T-IE ovdje svi sanjaju, dovoljno je pogledati alfiste... :))

Denis
20-05-2003, 08:35
Jedino mi nije jasno kakve veze imaju Swift i R5 sa Lanciom Integrale, osim što joj mogu jedan kraći period vremena gledati u auspuhe!

INTERCEPTOR
20-05-2003, 11:58
Nakon svih ×××××× i uvreda na ovom forumu, dovoljno mi je pogledati sliku na dnu stranice i odmah svima oprostim. :smile20: :smile20: :smile20: :smile20: :smile20:

U petak sam vidio jednu bijelu u trstu. :smile20: :smile20: :smile20:

S V T
21-05-2003, 01:12
VR6 nemoj baš tako, istina i bog da napišu razno raznih ××××××, ali ima neki ××××× u toj ××××noj alfi. Nekako se zavuče pod kožu! Vidit ćeš i sam, nije savršenstvo ali ima ono nešto što većina automobila nema!<br><hr><font face="Impact" size="+1" color="green">JAGUAR COSWORTH F1</font>

HF INT
21-05-2003, 20:19
Jel netko u zadnje vrijeme kupio,vozio kakvu lanciu da imam s kim pametnim o čemu pisat?

VR6
21-05-2003, 23:54
S V T vecinom lupaju i dizu Alfu u nebesa. Nek je vole, al pretjerivanje se kosi sa granicama normalnog...

S V T
22-05-2003, 00:09
... i zakonima fizike :)) <br><hr><font face="Impact" size="+1" color="green">JAGUAR COSWORTH F1</font>

S V T
22-05-2003, 00:13
HF pozdrav! <br><hr><font face="Impact" size="+1" color="green">JAGUAR COSWORTH F1</font>

Pocket Rocket
22-05-2003, 16:40
T-IE,

što se tiče Swifta i GTTa, uopće mi je apsurdno da povlačiš tu paralelu.Swift je totalno nekonkurentan auto u odnosu na GTTa.

Swift GTI razvija 101ks@6,500u/min.
Tom snagom razvija fenomenalnih 196km/h maksimalne brzine i ubrzanje od 0-100 za 8,7 sekundi.Impresivno.

GT Turbo razvija 120ks@5,750u/min.
Tom snagom razvija 204km/h maksimalne brzine i ubrzanje od 0-100 za 8,0 sekundi.Fenomenalno.

Reci ti meni, T-IE kako onda GTT se muči sa GTI?

Hoćeš da ti ja kažem kako?Tako da je GTT bio u kurcu totalno(što je vrlo čest slučaj) ili je GTI bio ××××no na××××n.

A što se tiče famoznog VR6, koji ti ima 7,8sek do sto, računaj što mu radim sa samo zericu otvorenim turbom...(0,9bar).

Eto, utoliko.

T-IE
22-05-2003, 20:07
Aha, dakle ako je Swift nadrukan onda ima šanse protiv gtt-a. A sad se lijepo vrati stranicu ispred i pročitaj o kakvom se Golfu 1 GTI radi. Pa onda i dalje piši da nema šanse protiv GTT-a.

A gtt po pričanju vlasnika nije bio u kurcu što normalno da treba uzet s rezervom. Prije bi za Swifta rekao da je bio u kurcu...<br><hr><font color="red">GTI</font>

T-IE
22-05-2003, 20:09
Ovo je post da ne moraš tražit.

"GOLF JE SOLIDAN AUTO. IMAO SAM 1993. GOLF1 1.6 GTI, NEKA TALIJANSKA DORADA SA CIRKA 140KS.IŠAO JE U STARTU BOLJE OD 5GTT,FIAT UNA TIE.,205GTI...UBRZANJE OKO 7SEC. MAX OKO 210KMH.I TO GOLF JEDINICA! "<br><hr><font color="red">GTI</font>

VR6
22-05-2003, 20:28
Golf 1 GTI (onaj prvi GTI) je isao do 100 km/h za 8.1-2 sekunde, sa svojih 110-112 KS...

Pocket Rocket
22-05-2003, 23:27
T-IE, daj malo logike.U ×××××.

Pogledaj podatke, zbroji:
101ks,atmosferac
120ks,turbak

Oba auta su skoro jednako teški.
Halo?!?O čem pričamo mi?

Pa po ZG nakon što sam preskočio 2 swifta, sa 3. mi se nije niti dalo...

A ako je GTT bio onaj bijeli, vjeruj mi prijatelju, taj je u kurcu.

A što se tiče famoznog golfa koji u startu pere GTT i UNO TURBO, jesi li možda razmišljao kad si vidio ono "prerada" da Golf možda ima kraću getribu ili tako nešto?Nisi...

I reci mi T-IE, vjerujes svima tko god ovdje neki ××××× napiše?!?

A za tebe VR6:

Golf 1 GTI ti je imao nekih 9,6sek do 100.Daj se zbroji.G60 koji je po meni(vozio ga) najbrutalniji GTI ima 8,6.

:smile11:

VR6
22-05-2003, 23:54
Evo sada sam provjerio, ovako ide. 1976-e je izasao prvi Golf GTI, 1.6 sa 110 KS, 4 brzinskim mjenjacem i 800 KG tezine. Start do 100 km/h je 9.2 sekunde. 1982-e godine dolazi jaci motor u GTI, 1.8 sa 112 KS i 5 brzinski mjenjac, sa njim GTI do 100 km/h ide za 8.8 sekundi.

Vise informacija se moze naci :URL=http://www.vw-otmc.de/golf1/golf_gti.htm:ovdje...:/URL:

http://home.tiscali.nl/gtipages/images/75gtiprototype.jpg

VW had to therefore announce in large adverts: " The Golf GTI sells itself faster, than we can build it ".

A VW Golf 2 GTI G60 ide do 100 km/h cini mi se za 8.2 sekunde, imam negdje prospekt, ako treba provjeriti.

Pocket Rocket
23-05-2003, 13:47
Kao što rekoh...Sve je to tu negdje...

A što se tiče G60, VR6, ima 8,2 ali do 60 Mph...

To ti nije isto...
:)

T-IE
23-05-2003, 13:53
Pa noprmalno da ne vjerujem svakome što napiše na forumu. Recimo tebi ne vjerujem ništa što napišeš. :smile06:
Šala normalno.

Pocket, ja ne znam koji je tvoj razlog nerviranja na ovoj temi. Sam si napisao da Golf 1 nema šanse protiv GTT-a, a bez predhodnog uvida o kakvom se Golfu radi. I sad kad si vidio da je riječ preradi sad ideš meni solit za kraći mjenjač i te spike. Drugi put pažljivije čitaj postove pa onda prosuđuj dal nešto ima šanse protiv gtt-a ili nema.

A šta se tiče Swifta i gtt-a ja samo pišem što sam vidio na svoje oči (i svt). A vidio sam to da je Swift bježao ggt-u do nekih 130km/h. I nije riječ o onom gtt-u na koji ti misliš. A dal je bio razjeban, to ne znam a niti me briga. Kažem ti samo što je rekao vlasnik kad smo kasnije išli u sax na cugu. Kaže da je auto dobar. <br><hr><font color="red">GTI</font>

Pocket Rocket
23-05-2003, 13:57
Ili je auto bio u kurcu,ili frajer ne znam voziti ili je Swift bio na××××n.

GTT - The only one.

Ajde,

GTI - The original GTI.

Nek ti bude...
:)) :)) :))

turbolimac
23-05-2003, 14:12
ak je onaj swift koji ja mislim da je onda nije ni cudo da pere GTT-a, bez uvrede... :)

e, ajde pustite ovaj topic da vise zamre, jer od prve strane pricate o golfovima a naslov topica je Delta integrale. I onda ja svako malo zavirim, a kad ono opet prepucavanja o golfu.....
:)) :))

INTERCEPTOR
23-05-2003, 14:37
Turbolimac ako si željan pisanja o kraljici, reci koje su loše točke tog auta i na što treba paziti kad se kupuje.

VR6
23-05-2003, 15:04
Pocket Rocket evo nasao sam prospekt Golfa 2 GTI, i ovdje pise za G60, 116kW/160KS pri 5800 o/min, ubrzanje 0 - 80 km/h 5.7 s, 0 - 100 km/h 8.3 s, maksimalna brzina 216 km/h.

A cini mi se da na onom linku sto sam dao na nekoj od prethodnih stranica ima usporedba Delte Integrale i VW Golfa G60.

turbolimac
23-05-2003, 15:20
najlosija tocka kraljice jest definitivno sasija koja je, da prostis, za k****. Stvar je u tome da je auto toliko jak i toliko fenomenalno drzi cestu da se karoserija nemoze nosit s tim silama. Cijeli se auto svija, te je nemoguce naci auto koji nema pukotine iznad suvozackih vratiju kod spoja s sofersajbom, te ispod istih vratiju. Takodjer pucaju mulde, a ima pukotina i kod lezista rucne kocnice te na podu. Otpornost na hrdju je vrlo slaba i u vlaznijim klimama ima hrdje na pretek. Pogotovo je osjetljiv kraj krova, koji uvijek prohrdja jer je tu dupli lim. Straznje mulde se vole razic od ostatka karoserije, te tu auto pocinje hrdjat sto se ne vidi od trima straznje klupe. Takodjer, spremnik vode za pranje sajbi je u gepeku te voda slobodno curi van i sve je okolo mokro - opet hrdja. Ako auto ima otvor na krovu onda je jos slabiji na uvijanje. Povrh toga drenaza krovnog otvora ide ponovno u gepek i ponovno ga vlazi. Da ne spominjem da su sve bile kad tad spucane.... Ah da, straznji vezni lim voli hrdjat...

turbolimac
23-05-2003, 15:20
dalje....
kuplung i getriba najvise trpe jer je trakcija auta ogromna... stoga je tlak u 1 i 2 brzini ogranicen (govorim o 16V nadalje ali i 8V je slicna) mnogi to sjebu pa poslije skupljaju getribe zlicicom s ceste. Kuplunzi odlaze, jer nemres brzo krenut s autom ako ne visis na kuplungu dok se turbo ne zalaufa.
zupcasti remen na 16V motorima traje znatno krace nego sto kaze tvornica.. treba ga redovito mijenjat zajedno sa spanerom, jer ako on ode onda treba najcesce promijenit gotovo sve ventile. Usisni nisu problem, ali ispusni kostaju ko vrag jer su punjeni natrijem. Niti ne pomisljat stavit obicne ispusne ventile.... takodjer vodilice ventila nisu nes posebno.
16V motori imaju balans osovine u bloku... jos jedan remen i spaner koji treba redovito mijenjat, jer ako ode onda s×××× zupcasti...

selen blokovi..... treba ih cesto mijenjat. Prednji nisu strasno skupi ali ako u straznjima ima lufta onda je to 1000 dem da se sve promijeni, i to samo u dijelovima... bas radim na svom autu straznji ovjes sve u uniball-u...

turbolimac
23-05-2003, 15:20
ajmo dalje...
razbijmo malo mitove... postojale su samo:
HF4WD...
Integrale 8V
Integrale 16V (grbava hauba, drugaciji ovjes, drugi odnosi raspodjele momenta u centralnom difu... naprednija elektronika i 16V motor naravno.. ljepse cukice... col siri kotaci jos uvijek 15" dia)
Integrale Kat (16V karoserija i ovjes 8V Kat masina i getriba)
Integrale Evo1 (sira od 16V, drugaciji ovjes, siri trag, drugacija prednja anti roll stanga...)
Integrale Evo1 Katalizator (specijalna edicija za svicu, motor 8V KAt...)
Integrale Evo2 (16V katalizirani motor, manji turbo, naprednija elektronika, oni siroki salung sicevi... 16 colni kotaci...)

i nema vise.... bilo je tu puno specijalnih serija ali one se nisu razlikovale puno od baznog auta... nema tvornickih auta jacih od 215 ks koliko je imala evo2... evo 2 je nes bolje napravljena jer su je radili u drugoj tvornici, ali sve pate od istih problema...

sve integralke ce prile ili kasnije zahtjevati totalnu restaureaciju karoserije...

one koje su bile otvrdnute i spustane pogotovo su osjetljive na pukotine...

chipiranje.... vecina chipova je za k**** jer previse zalijevaju. Originalni chip isto tako nije bog zna sto... auto trosi ko vrag, sto nije ni cudo s obzirom na sve te diferencijale i aerodinamiku cigle..

turbolimac
23-05-2003, 15:26
treba paziti na sitna crijeva koja vode do razlicitih senzora, elektriku opcenito, vole zajebavati senzori temperature zraka i vode, jer ako oni zezaju, onda elektronika iskljuci overboost, auto pocne ultra trosit itd... takodjer potenciometar gasa voli riknut...

glavni kocioni cilindar... ako ode onda je to 300 eura, jer se mijenja s servom zajedno, tezak je za promijenit...

zupcasti je ziva zezancija za promijenit..

16V nema bas neke kocnice, Evolucionke imaju nes bolje prednje celjusti... cetveroklipne... straznje celjusti su na svima iste i vole se zapec...

16V nadalje imaju hidraulicki kuplung koji voli zezat... problemi s hidraulikom, ipak su to stari auti...

eto, za pocetak..... pa tko voli nek izvoli.....

INTERCEPTOR
23-05-2003, 15:34
Uf...mislim da ću ovo spremiti na hard i onda u miru pročitati.

VR6
23-05-2003, 15:39
Moja HF-ica je bila u odlicnom stanju. Kod nabrajanja si zaboravio razliku izmedju HF 4WD i Integrale, Integrale 8V ima prosirene blatobrane, jaci motor, i ravnu haubu. 16V ima haubu ispupcenu po sredini pravo, a Evo verzije imaju ispupcenu haubu u obliku slova V i imaju okrugli poklopac tanka.

VR6
23-05-2003, 15:44
"Cijeli se auto svija, te je nemoguce naci auto koji nema pukotine iznad suvozackih vratiju kod spoja s sofersajbom, te ispod istih vratiju."

Moja nije imala ni ovoga, farbao sam je bio, pa posto smo sami radili pripremu, primjetio bi to, ali ga nije bilo.

Od ovog navedenog, hrdje je bilo sasvim malo, jedino u gepeku kod "posudice" za vodu bilo dosta hrdje.

"Kuplunzi odlaze, jer nemres brzo krenut s autom ako ne visis na kuplungu dok se turbo ne zalaufa."

Ovo mi je takodjer nepoznato, prva, 3000-4000 o/min, pustis kvacilo, sva 4 krenu kao da ce srolati cestu ispod tockova, ne znam na kakvo se zalaufanje turbine misli.

Dom-Dom
23-05-2003, 16:49
Turbolimač , svaka čast.Sve je 100% istina.××××,živa istina.

POCKET , JESI DOBRO PROČITAL KAJ TI TURBOLIMAČ PIŠE.AKO NISI , PROČITAJ JOŠ JEDAMPUT. :smile17: :smile17:

turbolimac
23-05-2003, 17:53
vr6 - ovo o pukotinama se odnosi na te aute danas, neznam kad si svoju imao. integralke su nesto osjetljivije na pukotine od HF4WD jer bolje leze te su tvrdje... evolucionke su najgore...
dobro nisam bas sve razlike htio pisat, ako cemo pravo jedino evolucionke imaju spojler na petim vratima...

sto se kuplunga tice.. oni odlaze po definiciji ako jako startas, jer ako ne klizu kotaci onda mora klizat kuplung... ako pre naglo pustis kuplung, stradavaju poluosovine kardan i getriba....

postoji jos jedna osjetljivost.. naime kako turbo stoji prilicno blizu kraja glave s ispusne strane, kad se zagasi motor kraj ispusne bregaste ostaje vruc duze vrijeme, a ako se koristi pre rijetko ulje onda se ulje ocijedi i kad se pokrece motor dolazi do pretjeranog habanja ispusne bregaste... dosta cesto cete naci novu bregastu na starijim motorima... ja u svoju tocim 10W60 seleniu racing te bi tu gradaciju preporucio svim turbo motorima koje vide jacu voznju....

jos... planetarni zupcanici na centralnom diferencijalu, tocnije razdjelniku momenta, malcice "proplesu" te pocnu strugat u nosac... vole otici i lezajevi u straznjem torsen diferencijalu...

jos k tome... bacite pogled pod haubu neke 16Vtilasice... nema mjesta za radit, da covjek popizdi... doduse neke su stvari, poput skidanja prednjeg branika, kilera itd. napravljene fenomenalno...

instrumenti su grozno netocni, moj tlakomjer ulja pokazuje 0 bara na leru... ako je motor vruc... slicno je i s voltmetrom, dok je najgori tzv Check panel, koji su imali neki auti ko dodatnu opremu, koji stalno nekog vraga svijetli...

sve u svemu auto je propast, medjutim ne bi ga mijenjao za nijedan drugi, otkad su me prvi puta provozali u gralki (integrale Kat, jedno kisno popodne na sljemenu) za mene ne postoji nijedan drugi auto...

turbolimac
23-05-2003, 17:53
a dom-dom, da napisem takvo sto i za petardu... :) nije da nemam sto napisat... :)

INTERCEPTOR
23-05-2003, 17:56
A ako se nabavi neka pila sa 35000 km za 15-17 000€ prethodno pregledana od nekog strućnjaka poput tebe, dakle da bude u vrhunskoj formi kao ona od Gustina i ako se dalje od održava i popravlja kod isto stručnjaka za integralke jeli to onda isto kvarljiv auto ili onda nema ovakvih problema?

Vjerujem da šasija puca samo kod ekstremne vožnje ili? Da li dobar roll bar rješava uvijanje šasije, možda čak da se uvedu cijevi u motorni prostor.

turbolimac
23-05-2003, 18:01
sto manje kilometara to bolje... ali..
meni se cini da ce svaka trebati radove na sasiji... kad tad... ako stavljas roll bar, onda ionako moras sve izvaditi van, posvasati karoseriju itd... ja o tome sad razmisljam i cini mi se da cu radi mira u kuci auto rastaviti, posvasati, dodat par ojacanja al necu ici na roll bar, nego sve sto se ne vidi...
integralke su bile poznate po mekanim sasijama od pocetka...

o Gustinovim integralkama sam cuo sve najbolje, dapace javio sam se na oglas za onu fenomenalnu bijelu ali bila mi je too much...

Dom-Dom
23-05-2003, 18:24
Kolko je tražil Gustin za onu bijelu?
Ma svi ti nabrijani auti imaju slabu šasiju i preslab lim za takvu mrcinu ispod haube.Počev od Uno turbo , pa na dalje.
Zato EVO VII ima takva pojačanja i gore i dole, nije ni čudo kaj tolko košta. :smile17:

Dom-Dom
23-05-2003, 18:25
Turbolimač , gdje si ti doma?<br><hr>

VR6
23-05-2003, 18:28
turbolimac ja sam svoju "prodao" prosle godine, ali kod mene je bila HF 4WD. Moja je imala spojler nazad, to smo mi ugradili. Kod moje je takodjer motorni prostor bio sav popunjen. "Check panel" je prica za sebe, kao i pokazivac punjenja akumulatora. A i instrumenti su bili uvijek nemirni, stalno stakuce ona kazaljka koliko ima goriva u rezervaru, nikako da stoji mirno.

INTERCEPTOR
23-05-2003, 18:39
ta kazaljka od goriva ti pokazuje da ti je mjerač goriva u k....


Znači, da se samo s pojačanjima to rješiti. A gdje točno? Cijevi, grede...?
Istina bolje da se ne vidi.

turbolimac
23-05-2003, 18:42
dom-dom - trazil je 25000 eura. neznam jel ju prodal. to ti je recimo standardna europska cijena za taj auto, buduci da je ipak rijec o specijalnoj ediciji s malo kilometri (model bianco perlato)

ja sam u ZG

sve nove pile fest kostaju... a imaju i svojih problema....
zao mi je sto fiat nikad nije dozvolio Maggiori (tvornica koja je slagala zadnje serije integralki) da nastavi s proizvodnjom doradjenog modela. Bio je to tzv. Evo3 koja je imala brojna poboljsanja, laksa, djelomican roll bar, drugaciji diferencijali, prednja spera, vise KS itd... zgledala je isto osim 17 colnih felgi...

INTERCEPTOR
23-05-2003, 18:46
To je def. puno. Meni ne treba nikakav spec edicija. Samo da je evo 16V. Cjene su negdje oko 15 - 20 000 eura ako se ne varam. Kad malo razmisliš toliko košta nova alfa 156. Ali ja bi ipak rađe onu bijelu integralku, pa kud puklo da puklo.

INTERCEPTOR
23-05-2003, 18:49
E da, sada pitanje u vezi nabrijavanja. Do koliko sveukupna mehanika može izdržati podizanje tlaka bez preinaka na mjenjaču i motoru osim navedenog tlaka?

turbolimac
23-05-2003, 19:21
intcp... standardni motor - cca 260 do 280 KS ali chip mora biti dobar. Preporuca se promijeniti dihtung glave za nesto bolje ako ces ici na preko 280 KS. Za getribu je vazno da je tlak turba ogranicen u prve dvije brzine, da nije ogranicen getriba bi se rasturila jako brzo...
mislim da je kuplung ok za jedno 280 ks.. al nemoj me hvatat za rijec...

klipovi su ok do jedno 300 KS, preko toga vec ti trebaju drugaciji injektori, turbo je ok za jedno 350, ako je dobar. Radilica i klipnjace 400 Ks no problem....
zbog tipa elektronike koji je na integralki svaka modifikacija usisa, bregastih i sl zahtjeva podesavanje parametara ECUa-a dakle pisanje specijalnog chipa... jer integralka ne mjeri kolicinu usisanog zraka vec se oslanja na poziciju leptira za gas i tlaka u usisnog grani te broja okretaja motora kao osnovnih parametara...

inace ja sam skoro kupio Evo 1 16V za 22000 DEM.... prije 2 godine...
evolucionke vole lupkat iz podvozja, jer za razliku od prijasnjih modela imaju uniball vezu izmedju presnje anti roll stange i skara...

INTERCEPTOR
23-05-2003, 19:53
Pa što ne možeš samo odfrljit turbinu za mrvicu. :smile10:

INTERCEPTOR
23-05-2003, 20:15
http://www.hf-integrale.co.uk/images/Craigs-(4).jpg

turbolimac
23-05-2003, 21:55
dobar chip + dobar auSpuh jednako 270 KS... toliko se valjda mos jos protegnut...

auspuh - supersprint sistem od turba nadalje cca 1500 dem

chip - najbolji cca 200 funti u engleskoj + NGK racing svecke...

i to je to...

ja doduse raymisljam o malo vise ... :)

INTERCEPTOR
23-05-2003, 22:46
Koji su dobri chipovi?

S V T
24-05-2003, 02:39
superchip.co.uk<br><hr><font face="Impact" size="+1" color="green">JAGUAR COSWORTH F1</font>

S V T
24-05-2003, 02:41
krivi url

:URL=http://www.superchips.co.uk:superchips.co.uk:/URL:<br><hr><font face="Impact" size="+1" color="green">JAGUAR COSWORTH F1</font>

S V T
24-05-2003, 02:42
Zaboravih spomenti kako ××××no izgleda ova integralka gore!

njam njam<br><hr><font face="Impact" size="+1" color="green">JAGUAR COSWORTH F1</font>

turbolimac
24-05-2003, 16:47
bezi od superchipsa... to je jedan od gorih chipova za gralke.... englezi rade dosta dobro... kad kupis auto javi pa ti posaljem koji url..... :)
cijena oko 150 funti...

206-os-
24-05-2003, 18:07
Ima ovdje u Osijeku jedna ista ovakva crvena ali po cijeni zakljucujem da nije u stanju kao ova gore. Naime covjek ju je platio nekih 11-12 milja eura. Stvarno impresivan automobil.

INTERCEPTOR
24-05-2003, 19:17
Da turbolimac, ako kupim auto ... u idućih 5-10 godina onda ti se javim. :smile07:

INTERCEPTOR
24-05-2003, 19:19
Gledao sam na mobile.de ima Evo za 10 000 eura?!? 45 000 km. Vjerovatno se po stanju unutrašnjosti i sveopćem stanju da zaključiti je li stvarno to tako.

Lancia fan
24-05-2003, 20:14
Bok društvo! Hvala BOGU što na forumu ima ljudi koji se razume u automobile i koji razgovaraju o pravim makinama među koje naravno spada i integralaka. Pošto sam totalno opsjednut tim automobilom možete mi reći kakova su vaša iskostva sa njim jer kolko sam shvatio neki od vas ju posjeduju. Definitivno je da će taj automobil jednog dana završiti u mojoj garaži. :smile16:
Nedavno sam kupio snimku Monte-Carlo rally-a iz 1986. na kojem je nastupala i pobijedila Delta S4. Stvarno nevjerojatan stroj. Ne znam ima negdje između 500 i 600ks,niti Audi S1 niti 205-ica T16 nisu je mogli pratiti. Ako nekoga zanima možda bih prodao snimku na CD-u u Divx formatu.
POZDRAV EKIPO!!! :smile07:

Lancia fan
25-05-2003, 11:08
Please,vaša iskustva sa Deltom Integrale!!!Da čujem........ :))

turbolimac
25-05-2003, 19:40
odi na stranu 86 pa citaj...

Zoko MK
26-05-2003, 00:20
Ako hoces izbjeci pukotine na karoserije
osobito one na rascepku izmegju sajbe i stupa prednjih vrata ugradi molibden cjev f 30mm(cjev sa plockom) koja bi povrzala mulde amortizera i tzv donji nosac prednjih vrata odnosno pocetak praga.Cjev prostirala bi se ispod prednjih blatobrana a izasla bi pod haubu na 10-tak centimetara iza mulde.Slicne prerade imaju Integralke evo II (215ks)limited namjenjene Japanskim pazarom.
Za one koje hoce nesto vise informacija o italijanskim automobilima neka posete sajt www.carsfromitaly.com

turbolimac
26-05-2003, 00:45
da, ugradjuju se i limovi koji povezuju mulde sa kabinom, stanga izmedju tih poveznica (poprijeko iza instrument ploce) te veza s pragom (jer i prag puca...)

takodjer, treba s unutrasnje strane mot prostora "podebljati" lim prednjih muldi i to dolje, povezati bolje prednje i straznje hvatiste krakova prednjeg ovjesa....

Zoko MK
26-05-2003, 03:26
Ako nekad spremas Integralku za utrke
nemoj previse poprecno pojacivati karoseriju(jedna od tajni integralke je tzv poprecno deformatibilna karoserija koja omogucuje izvrsno lezanje-djelimicno mjenja nagib kotaca prilikom opterecjenja),i zato rub stabilnosti je tako kultiviran za razliku od primjerice BMW-a koji je ostar.Isti princip karoserije(poprecnu elasticnost) primjenjen je i na Ferrari 360 samo dakako sa kvalitetnijim materijalima karoserije(uvijaju se a ne pucaju),prati samo kako radi ovjes(nagib) 360-tice na FIA- GT utrkama.

turbolimac
26-05-2003, 03:46
hmmm.... al mene izuzetno zivcira kako mi se auto uvija jer onda ovjes ko da uopce ne radi...

Zoko MK
26-05-2003, 03:58
Razgovaraj sa nekim vrhunskim pilotom kod vas(ako mozes sa Pulicem-ako hoce objasnit ce ti neke tajne Integralke)

Lancia fan
26-05-2003, 18:43
Dečki svaka vam čast pravi ste znalci. Puno vam hvala !!! Dok sam bio mlađi moj stari je posjedovao Deltu 1.9 TD i od tog sam se trenutka zaljubio u Lanciu. Nažalost nakon samo godinu dana smo ju prodali jer je imala velikih problema sa korozijom. Ali ipak ostala mi u srcu zauvijek i od tada postao sam veliki zaljubljenik u automobile i surfanje internetom u potrazi za automobilima postala mi je svakodnevica. Sada trenutno nabavljam snimke svjetskog rally prvenstva sa kraja osamdesetih i početka devedesetih kada je Lancia harala. Posjedujem Montecarlo 86 a sljedeće planiram nabaviti Korziku 86 ili RAC 85. Pošto tek imam 19 godina jedino si to zasada mogu priuštiti!!! :)) Ali zakleo sam se da ću tokom života kupiti Integralku!!! A, možda bi me i koji od vas srećnika jednog lijepog dana mogao propeljati KRALJICOM???!!! :))
Ako ništa drugo bar mi opišite osjećaj kad se papučica gasa stisne do poda!!!
POZDRAV EKIPO!!! :smile16:

206-os-
26-05-2003, 19:04
INTCP, vidim da se zanimas za integralku. Ovdje u Osijeku moja prijateljica prodaje jednu crnu. Ja neznam koji je to model jer se ne kontam bas u Lancie ali mislim da ima nekih 140-150 ks. Cijena je 3500 eura. Naravno, koliko love, toliko muzike ali mogu ti reci da je auto za tu cijenu vise nego ok. Ak si zainteresiran javi..