PDA

Pogledaj cijelu verziju : Lancia Delta HF Integrale



Stranica : 1 2 3 4 5 [6] 7 8

Calibra Zender
23-05-2002, 22:41
VR6
Znači Passat s 10 sekundi do sto lijepi za sic, a Calibra s 8 i pol je drek kojeg može oprati u ležanju i sportskim osobinama jedan Golf dizel? :smile10:

NEMAŠ BLAGOG POJMA! STVARNO SI NEUKO ČELJADE!

VR6
23-05-2002, 22:53
Nema nesto extra start, za tu snagu je ok, ali ima 6 brzina mjenjac. Ide super, prepadne prakticno. U drugu kad usaltas, za nevjerovati kako povuce, jeste to kratko, ali bas fino te utisne u sjedalo. I Lancia isto zaljepi, ova moja, ali ne tako snazno kao ovaj Passat.

Girrari
23-05-2002, 23:09
"Nema nesto extra start, za tu snagu je ok"

Ma daj ne seri. To nije start! Moja Beštija ima 14 do 100 i to je kanta! Kaj je onda tek 18 sek. Pa ti si već opako blizu Lade Nive!

A o zavojima mi nemoj pričati. Kad dođeš u blizinu javi se pa ću te oprati s Beštijom i to na rezervnim gumama. A kaj onda da kažem za nekekvu Calibru, Minija ili Alfu 164. Nisi ni moja liga, a s njima se nemoj uspoređivati ni u najluđim snovima kada sanjaš da se voziš pokraj Ferrarija, a pičke padaju na zvuk tvoje VR6-ice!!!

Shvati kao i ja da voziš kanticu i uživaj svaki put kad imaš priliku isprobati nekaj ozbiljno!

Calibra Zender
23-05-2002, 23:10
VR6 Mesarčino
"I Lancia isto zaljepi, ova moja, ali ne tako snazno kao ovaj Passat."


Pa tvojoj gluposti nema kraja! Passat TDI jače lijepi za sic od Delte Integrale? :smile10:

Eto još jednog u nizu bisera. Bisera samo tebi sličnih! Ti si živi dokaz da je glupost neuništiva!



HF INT, pa jel ti čitaš ovaj PROLJEV? Jesi znala da Passat s 130 konja daje veći gušt nego tvoja Integralka? Bogami ja nisam to znao. You live, you learn! :))

600
23-05-2002, 23:20
ja uopće ne kužim zašto vi trošite živce na VR6, pa mala djeca iz vrtića znaju više o autima nego što će on ikad u svome životu znat! :))

VR6
23-05-2002, 23:31
Heh, Girrari to je bilo za Doc-a, za Passat smo govorili i to se odnosi na njega, a ne na mog Golfa. A Girrari znas kada cu vjerovati da je nesto stabilnije i brze od mene, kad to neko i dokaze. Bas bi volio da ste blize, pa da vidim ko ce me to ostaviti po krivinama. Gdje ti zivis Girrari, ja cu mozda za jedno 15 dana, nije sigurno, dolaziti u Graz, pa ako si tamo negdje...

Calibra Zender
23-05-2002, 23:41
VR6
"pa da vidim ko ce me to ostaviti po krivinama. "

GLUPOST JE NEUNIŠTIVA, NEUNIŠTIVA, NEUNIŠTIVAAAAAAA - Nekad vrlo popularna pjesma Kud idiota! Daj skini to negdje s neta, ako nađeš. I puštaj si to, jer to je tvoja stvar! :))

VR6
23-05-2002, 23:53
Ja sam rekao svoje, ti ako nevjerujes tvoj problem...

bullit
24-05-2002, 00:13
Calibra, nis ja ne vadim iz koneksta, to su tvoje rijeci "da vidis kak lijepi".Najveci kramp koji sam slagao bila je Calibra V6, u trecoj ide 180!?!?! Kaj je to auto? A najuzbudljiviji dozivljaj sa jednim opelom bilo je nakon slaganja jedne Calibre iz CK, na probi, kod 120 otpao je znak sa haube i odletio u sajbu...imam svjedoke, da ne mislis da nekaj ××××m.
A da si se nahvalio glede voznje, jesi, pa me zanimalo ko je to relevantan procijenio tu tvoju umjesnost, i "sportskost". Inace, ja sam svako malo u VZ, iz gusta.

Girrari
24-05-2002, 00:30
Ja sam u Zgb., pa se javi ako hočeš!

Do tada će vjerojatno ići veće gume. Najvjerojatnije 185/60 14" ili 195/45 15".
Ove zadnje su dopuštene po FIAT-ovim specifikacijama (naravno da ih ima i od FIAT-a) za Punto 1.2 sa servom. Meni je to malo preveliko, ali tek toliko da mi nitko ne ××××.

Najvjerojatnije će ići ove prve, osim ako opako ne popizdim. Moram prvo razgovarati sa dr. Valenčićem, da vidimo kaj se da napraviti od Beštije!

VR6
24-05-2002, 00:58
Koliko je to od ZG voznje ili km??

doc
24-05-2002, 23:25
girrari, ti bi stavljao 195/45/15 gume na svoj punto? to bi ga unistilo po zagrbecakim oranicama.

Girrari
24-05-2002, 23:43
Te idu, ako totalno popizdim tj. ako g. Velenčić izvuče nekog opakog asa iz rukava, pa učini ime Beštija, barem dijelo opravdanim!

Inaće, najvjerojatnije će ići 185/60 14".

HF INT
24-05-2002, 23:44
Isuse,ja ne mogu vjerovat ovo šta sam pročitala,pasat tdi ljepi??????????Možda komarce na šajbu,ej Vr6,možda za nečiji pojam ljepi ali nikada,nipošto,ni u kom slučaju se to ne može usporedit sa integralkom.Stvarno me dovodiš u sumnju da si uopće ikad vozio integrale jer da jesi i ako je ispravna ne bi ti nikad pala na pamet ovakva usporedba.
Alfa,šta đir pa onda kava?Može

VR6
24-05-2002, 23:48
Jesi ti vozila TDI od 130 KS?? Ako nisi nepricaj...

HF INT
24-05-2002, 23:54
Još uvijek ne mogu vjerovat,jesi ti vozio ikada(pišem velikim slovima da bolje vidiš)LANCIU DELTU HF TURBO INTEGRALE?Dizeli me uopče ne zanimaju ali idi logikom kako može jedan dizel od 130 konja ljepit više nego lancia koja u prvoj radi čuda i dalje.Ma i lancia hf turbo od 150 konja ljepi ko šašava.A vozila sam se u dizelima ali to je dan i noć.

Calibra Zender
24-05-2002, 23:54
"Jesi ti vozila TDI od 130 KS?? Ako nisi nepricaj..."


Kao što rekoh, GLUPOST JE NEUNIŠTIVA, NEUNIŠTIVA, NEUNIŠTIVAAAAAA!


:))


VR6 mesarčino zaposli se na vicomatu!

doc
24-05-2002, 23:56
ja nisam vozio, ali su me vozili u a4 tdi sa 130 ks. nebres govorit da to ×××××× lijepi za sic. pa lijepi onog koji sjedne u njega s golfa sa 60 ks. taj je totalno zaludjen. ali onaj koja je probao nesto barem sekundu brze znao da bas nije nesto

HF INT
25-05-2002, 00:16
VR6
Sjedni ljepo u tu tvoju pilu sa 60 konja i dođi na instrukcije.Jako rado ću te zaljepit za sic.(nemoj sad ovaj poziv krivo shvatit,o ubrzanju je riječ.)

Girrari
25-05-2002, 00:17
OK, ljudi, jasno je da usporedba Delta-Passat nema logike.

No moderni TDI-i ili JTD-i (kako ih već proizvođaći zovu) fakat vuku. Dobro, nije to neki cug koji daje recimo Alfa 3.0 V6 24V, ali vuku, ×××× ga.
Možete se sprdat s njima koliko hoćete (i ja ću se prikljućiti barem na temu zvuka), no činjenica je da vuku i to se nemre poreći. Vuku od niskih okretaja što im daje dosta prednosti prema benzincima (naravno podjednakim).

Ipak, dok sam ja živ, pod mojim krovom dizla nebu!!!

VR6
25-05-2002, 00:18
Ja imam HF 4WD, 166 KS serijski, sada ima 170-180 KS jel ima neke izmjene. Povuce ona jako, ali ne kao Passat TDI. Passat TDI nevjerovatno dobro drugom povuce. Kazem ti pricaj kad probas... Njemu je maksimalna 200 km/h, a ima mjenjac od 6 brzina. On kratko povuce, ali jako. On nije brzi, ali osjecaj je jaci. Gledao sam ja start, jedno 100-150 metara duzina, sa semafora, do tog jednog dijela s Lanciom idem 120 km/h, sa Passatom 100 km/h. Ali osjecaj utiskanja u sjedalo...

INTCP
25-05-2002, 02:08
A ti kretenčino VR6 normalno da ti lancia ne vuče kad ti ju je neki drugi mesar usrao turbo. Osdim toga čisto sumnjam da ti ima 180 ks. Sigurno si je dobro sjebao. Ja sam vozio audi a4 tdi sa 110 ks. Majmune alfa 75 1.6 sa 105 ks bolje lijepi za sic. ×××× se ti i tvoji dizeli kobasičaru.

Al nema veze tvoj golf je najbolji i najbrži , a obavezno je brži od alfe 145 pa i 147 I 156 I 75 I 1555 I 166 I........ STILO, BRAVO, I SVE TZALIJANSKO SMEĆE JEL TAKO. Tako je. a ti si glup, a mini. ×××ך mini ak oder fiću odere i mini jel tako. A kad se stave gume 205 uh narode pičoke padaju. Još pet vrata jooooooj cijela ženska bosna te želi VR6. Dizel sa 64 ks i gume 205. Ti si bolestzan čovječe. Tih tvojih 20 sekundi do sto.- Pa jesi ti svjestan da te yugo 45 odere. Nikakav moment ti ne pomaže jer turbo nemaš i gotov si pred svime što se kreće izuzev peglice.

VR6
25-05-2002, 02:14
HF INT pogledaj ovu stranicu:
http://www.integrale.dk

Tamo imas i HF 4WD, 165 KS, start do 100 6.6 sekudni, to je kao moja. Tvoja ako je 16V ili Evo, 5.7 ili 5.5 do 100. To je sekunda i nesto, ona bi i mogla imati veci potisak od TDI-a, ali nisam je vozio niti se vozio u njoj, pa ne znam. Moja isto povuce, posebno ako se krece sa 3000-4000 o/min, tada bas pocupa, odmah s turbinom. Ima i ono kao rally auti, kad presaltas, odes li iznad 5000 o/min pukne ono i vatra iz auspuha. Ako uspijem srediti uskoro Lanciu, dici je i naci fine felge, mozda dodjem i njom u Crikvenicu kad budem dolazio, pa da i ja tebe malo provozam.

VR6
25-05-2002, 02:31
Moja Lancia ima ok turbo, ona ide super. I ne hvali vise tu Alfu, moj Golf je brzi od mnogih. Danas je Alfa 33 1.3 ispred mene na semaforu, ono krece se prije zelenog nervozan, oce da starta, ja sve za njim, gas i predjem je. Onda ja usporim, a on se zaletio i onda me predje. Pustim ga nek se ubaci ispred mene... Definitivno sam vidio da sam brzi od te Alfe, jel nemoze, on je pritisnuo al nece. Ti opet Passat 110 KS, to je drugcije, ovaj ima 6 brzina novi a i jaci je 20 KS, to je razlika.

Evo jedan fin Punto s pogonom na sva 4!!

http://www.racingtechnologies.com/images/grama2.jpg

Maggiora Punto Grama 2, with Dedra Integrale running gear
(2 litre, 4 wheel drive, 172 bhp)

Ja, Alenko
25-05-2002, 08:42
Joj riknut ću, ti pereš sve alfe pa čak i 33, 1.3. Puko si totalno.
I Passat lijepi, da lijepi, vozio sam prijatelju, pritiskom na gas dobiva se buka. A ako su unutra četvorica to je crknuta krava, odnosno konj, audi je krava.
Kako uspiješ takve gluposti napisati, molim te ? Pa jeli ti ta lancia radi na dva cilindra ili što ?
Benzin, manja, lakša i više konja.
Možda to nije delta, nego neki yugo, jesi siguguran ?
Čudan si ti Vr6...sve neke kontre....!?!

INTCP
25-05-2002, 10:24
VR6 jesi ti normalan čovječe. Najslabija alfa 33 1.3 (stariji model) ima 75 ks i ubrzanje oko 12,5 sekundi. Jesi ti normalan da ti nju sa sporohodnim golfgom dizelom opereš na semaforu. Mislim jesi ti lud. Calibra i ostali reagirajte malo. Ovo je najveće ×××××× koje sasm čuo od vr6. Jel ti shvaćaš da bi najslabija alfa 33 mogla parirat tdi-u od 90 ks. A ti imaš 18 sekundi. To je razlika 5.5 sekundi. Jesi ti prolupo čovječe??????? Meni stvarno nije jasno jesi tzi lud ilui ovo izmišljaš uili je ta alfa readila sa pola motora. P ati nemaša blage veze. Daj napiši to pismo u bneku reviju. Sigurnbo će ti objaviti takvu glupost. TJ. još biolje pitaj ih koji je startniji. Daj molim te dođi jednom do opatije. Ti u Golfu ja u Miniju, gdje god hoćeš, zavoji, eravnice- šta god poželiš, opreat ću te bilo gdje.

HF INT
25-05-2002, 10:30
Prije sam napisala da je moja integrale,8v,88./89.Nije ni 16v niti evo jer nisam bogataš da si tako nešto priuštim,ali stvarno se nemoj uvrijedit ali ne možeš usporedit ubrzanje jednog pasata tdi i najslabije integrale,rekla sam da i ona hf turbo od 150 konja koja nije integrale povuče ko blesava,na mojo mi je najdraže kad se uključi turbina i zadnji kraj "pobjegne",to se u dizelu ne može doživit pa bio on turbo.Volila bi te upoznat ali ne trebaš me vozit u Lancici,radije me provozi u tom golfu pa da ja vidim kakav je to osjećaj.

HF INT
25-05-2002, 10:32
A mogla bi i mamu poslat da te opere sa ritmom 105 tc,sigurno bi joj mogao samo gledat u auspuh.

INTCP
25-05-2002, 10:37
HF INT šta kažeš na ovo vršestovo oderavanje alfe 33 1.3 sa golfom sa 64 ks? Jel taj tip normalan?

INTCP
25-05-2002, 10:39
Samo jedna opaska. Vidiš vr6 ti misliš da se ja palim na sve talijansko, al meni stari punto izgleda očajno. Ovaj na slici i nije tako loš.

alfist_zg
25-05-2002, 13:07
INTCP, ekipo...pa sta se toliko cudite jednoj virtualnoj figuri koja je otipkala da golf ima bolji zvuk od Ferraria.?!? :smile10:
poslije tog me vise nista nemoze iznenaditi- NNNI . :))

Calibra Zender
25-05-2002, 14:40
Nije ovo ništa ekstra. Pa VR6 non stop gruva svakakva ××××××, a samo ja reagiram. Nitko da potvrdi kad lupi nešto bez veze. A popis bedastoća duži je od popisa otvorenih topica.

Mlad je, naučit će. Ha, koja glupost. Niti je mlad niti će načiti. Ostat će zadrti švabofilski seljo do svog zadnjeg daha.

IHF INT
25-05-2002, 16:24
INTCP,nemam riječi,ali mi je jako žao šta netko kao on ima Lanciu,srce me boli kad je imaju krivi ljudi koji niti ne znaju šta imaju.

Girrari
25-05-2002, 17:04
Ma dajte molim vas ljudi kaj još pušite priču da Mesar ima Deltu??!!
Ima je moja jaja! I ja imam Ferrari F-50, Maserati 3200 GT, Modenu, Diablo, Countach, Testarossu, EB 110 SS...
Samo kaj ja neću izostaviti da se radi o mjerilu 1:18!!!

Svi ste vidjeli moju Beštiju, ako netko iz Zgb hoće vidjeti i Alfu, nema beda, dofurat ću je.
A on tu šatro ima Deltu, a kurči se sa Golfom Diesel. Da ima Deltu prodal bi Golfa i sredil je kak spada.
Šatro Delta povuče, ali ×××× ga, Vjetar je bolji! A ×××ך jednu Deltu kad on ima nenadmašnog golfa, pa pere s njim i Deltu, a kak ne bi tek 33-ojku!

VR6
25-05-2002, 17:09
Lijepi Passat, to nisam ni ja sam rekao, znam jos neke ljude... Koji si ti vozio Passat, vi sve o nekoj buci, on se unutra ni necuje skoro. A Interceptor gdje pise da je ova gore slika za tebe, cisto mi se svidja jel ima 4x4 i 172 KS pa sam je stavio, a i neizgleda lose. Ja ne znam jel toj Alfi nevalja motor i slicno, ali ja sam bio brzi. A HF INT znam ja covjeka koji je imao Lanciu Deltu HF Turbo bez limitatora na turbu i chipom, sa oko 175 KS. Ali rekao je da moja bolje ide, jel je i nju vozio, bas ovu moju, ne model kao moja. Moja po brzinomjeru auto cestom ide oko 230-235, ili brzinomjer laze, ili je stvarno tako brza, ne znam. Doci cu Golfom tu vjerovatno pa da te provozam. A HF INT ja znam dobro sta imam, al ja cisto realno gledam stvari. Pogledaj test u novom AK sta pise za Ibizu TDI 130 KS, 8,7 do 100, iako Seat navodi 9.4. U njemackoj mjerili snagu motora tog TDI u nekom drugom VAG modelu i izmjerili 141 KS. Ocito niste vozili taj TDI, kad provozas onda pricaj, i ja sam se iznenadio, ono nisam imao nista protiv dizela al nisam ih ni volio nesto, dok nisam probao taj auto, od tada mi dizeli postali drazi, i poceo razmisljati o kupnji TDI-a. Znam jos jednog decka ovdje koji ima HF Turbo, i on je isto bio odusevljen Passatom TDI 130 KS.

VR6
25-05-2002, 17:17
Sta cu ti ja Girrari, nemogu preko neta dokazati da imam tu Deltu, ako mislis da ima nacin napisi, ako oces neki dokaz, pitaj nesto sto ne zna neko ko nema taj auto pa ne moze vidjeti, slobodno...

alfist_zg
25-05-2002, 17:59
aha, znaci u sarajevu svi imaju ili passata TDi ili Deltu integrale. I svi koji imaju delte su odusevljeni Passatima..hm...aha

legenda si VR6 , le- ge- nda !!!

VR6
25-05-2002, 18:08
Nemaju, u BIH koliko ja znam, ima jedna Delta Integrale 8V, dvije kao HF 4WD, moja i jos jedna, i ima onih HF Turbo.
Ova Integrale 8V nevalja joj motor, ide kao da ima 100 KS, nekakva razvaljena, pa joj je covjek valjda ugradio motor kao od moje, tako sam cuo. A ovaj sto isto kaze da je Passat TDI brz ima HF Turbo, i vozio je Passata od 130 KS, ali nije 4 Motion kao ovaj sto sam ja vozio.

A ona Alfa 1.3 je izgledala ovako, ista i boja, samo je bila malo spustenija cini mi se.

http://www.pcug.org.au/~mstreet/cars/autoitalia/ai99/ai9933.jpg

Calibra Zender
25-05-2002, 19:25
Hey, jel se sjećate onog Turobiz(e)la?

Onog krelca koji je tjerao bolesnu zajeb.....u? On je bio sprdnja, ali neozbiljna. Ali VR6 mesarčina...

Pa Mesarčina lupa bedastoće u svakom postu! Samo što je VR6 NAŽALOST ozbiljan. :(

alfa099
25-05-2002, 19:29
Molim da netko krene na put, pa da uslika tog VR6. Ja ću sponzorirat sve, a odštampat ćemo majce s njegovim likom da ga nosimo ko Che Guevaru!

HF INT
25-05-2002, 19:55
VR6
Ja sam imala prije ove istu takvu samo bordo boja i 90 godište sa nekom greškom,nešto ju je zezalo,ali mi se čini da je bila brža od ove koju sad imam jedino ju je mučilo kad se zgrije onda se i gasila.A ova sada je 8v i ima 175 konja,iste su osim šta ova nema abs i starija je.Pa ako je već imaš uživaj u njoj,nemoj tu uspoređivat bilo koji dizel,ona je posebna stvar a dizeli su druga stvar.

VR6
25-05-2002, 20:14
Pa samo kazem da Passat ide kako ide, vidjet ces kad probas. Krace povuce, ali jace. Drugom pogotovo, za nevjerovati. I ova Delta Integrale je imala neko pregrijavanje, stalno joj ventilator radio.

alfa099
25-05-2002, 20:21
VR6, imam ideju: ajde se prijavi u Nacional na natječaj za stipendije. Takav genijalac zaslužuje najbolje svjetske studije, možda SF...

Calibra Zender
25-05-2002, 20:28
Čuj tog usranog Passata od 130 turbodizelskih konja i 10 sekundi do sto ja s 9 godina starom Calibrom perem kad se sjetim!

Ubrzanje mi je bolje za sekundu i pola, a njegov veći okretni moment debelo nadoknadim radom na mjenjaču. Viši okretaji, viša potrošnja i to je to.

A nemoj samo ležanje spominjati. Pa ne leži valjda i Passat bolje od Calibre? A kako i ne bi? Ipak je penzionerska limuzina bolje podešena od sportskog coupea!

VR6
25-05-2002, 22:17
Joj Calibra sto lupas gluposti, ajde fino nadji neku cestu praznu, sjedi u auto i mjeri start do 100, da vidimo koliko ces imati ti i tvoja Calibra. Pa nam javi svoje rezultate mjerenja. Valjda znas sta je stoperica, ako ne, potrazi po prodavnicama pa ce ti objasniti pa kupi i mjeri. A za takve kao ti koji misle nesto o Passatu ima bas u auto klubu test VW Passat W8, pa pise o takvim kao ti, da mu je te najdraze bilo sokirati na semaforu.

Calibra Zender
25-05-2002, 22:30
VR6 mesaru, praznoglavo kopile

Opel Calibra:
zapremnina 2000 ccm
snaga 150 ks
masa 1215 kg
koefcijent otpora zraka 0.26
max v 227 km/h
ubrzanje 8.5s

Pa ti napravi stupac za tog traktora Passata i usporedi.

To wolfsburško čudo dizelske snage pojedem za doručak, a tebe i tvog Golfeka za desert!

VR6
25-05-2002, 22:40
A ti mutavi, izmjeri sta mi dajes tvornicke. Startaj ga sam pa reci koji su tvoji rezultati.

Girrari
26-05-2002, 17:11
Nisam znao da je Calibra tak teška!

Onda bogme i dobro ubrazava sa 150 KS na 2 tone!

Calibra Zender
26-05-2002, 17:36
Girrari, greška je ispravljena. Nisam niti vidio da mi se omakla kriva brojka.

sale
26-05-2002, 17:40
kud idiJoti calibra

mentor
27-05-2002, 18:06
E calibra sjebao si mi pseudonim. Ja sam obično kada bi otvarao e mail na besplatnim serverima ime i prezime pisao Pero Mesar. Pravo ime mi je sasvim drugačije. Ali ne ljutim se jer ovaj VR6 je stvarno mesarčina. Ubuduće kad se budem lažno predstavljao biti ću Branko Tesar. Ha ha. :))

alfist_zg
27-05-2002, 19:05
mozes i stipe klesar :))

INTCP
27-05-2002, 21:22
VR6 ja vjerujem tvornici. Bila to alfa ili volkswagen ja vjerujem onome šta kažu inženjeri. Bilo to alfa ili volkswagen.

VR6
27-05-2002, 22:16
I ja isto, ali to vecinom vrijedi kod novih motora. Moze i kod polovnih, ali isto tako moze doci i do odstupanja zavisno od odrzavanja vozila.

INTCP
27-05-2002, 23:10
Da pa ko kaže da nema odstupanja. Al ako auto ima istu snagu ko i nov i ubrzanje je tu negdje.

VR6
27-05-2002, 23:52
Ali rijetki su slucajevi gdje je tako. Jucer gledam cijene auta u njemackoj, prodaja VW Golf TDI Syncro Variant 97 godina, 4500 Eura, pogledam kilometrazu preko 800000 km.

Calibra Zender
28-05-2002, 08:50
Tako je INTCP. Samo što Mesarčina i dalje tvrdi da je sve što se ovdje vozi staro i zaklano pa ima i 5 sekundi više. Na toj koncepciji je Passat tdi s 130 KS brži i od Calibre. A to što je meni ubrzanje trenutno oko 9, a tvornički 8.5 to nema po njemu nikakve veze. Jer on ipak zna da je ta Calibra za otpad i ubrzava za 11, 12 sekundi. A Passat je ipak nov i ima crvena slova tdi. A to je svetinja. To je najbolje i najbrže. To vuče, to leži, to leti...! To je Passat TDI!

VR6
29-05-2002, 01:38
Seat Salsa izgleda ulazi u proizvodnju, predstavljaju drugu generaciju koncepta, ali sada je izgled malo normalniji sto znaci da bi mogla i u serijsku uskoro...

http://www.outrefranc.com/pleinsphares/vwg/salsa/salsa3.jpg

INTCP
29-05-2002, 07:26
Da nema monovolumenskog prednjeg dijela auto bi bio odličnog dizajna. Posebno je dobro izvegena bočna linija. To su moglio primjenit na ibizi.

VR6
29-05-2002, 16:27
Meni je skroz ok sprijeda, i bocna linija, ali nazad mi se nesvidja nesto posebno. Mozda kad(ako) je vidim uzivo...

INTCP
29-05-2002, 16:56
Ma nije ona loša, ali je u ku.. to šta je vjetrobran previše naprijed pa izgleda ko monovolumen, a to ne volim.

VR6
30-05-2002, 04:18
To je nova moda!!

Ovako bi trebao izgledati VW Golf 5!!
http://www.auto-motor-a-sport.cz/images/obrazky/n_obr_velky_328.jpg

Meni se bas svidja dizajn ovog Golfa, ima blentavu facu, pomalo frljav, cool. Samo oce li biti ovakav stvarno to cemo vidjeti. Ako bude mogao bi biti to najljepsi auto u klasi, naravno ako i zadnji kraj bude lijep.

INTCP
30-05-2002, 09:42
Vidiš VR6 to bi samo tebi mogao biti najljepši auto u klasi. Lično meni je odvratan. Pogotovo prednji kraj. Bolje su izgledale one slike gdje ima felge od 20 cola. Nakon Pola još jedan očaj iz vw. Pa šta je njima?????

Extreme
30-05-2002, 10:50
Pa dobro VR6, što je tebi na tom autu uopće lijepo ?! Pogledaj si Alfu 147 ili koncept BMW jedinice koji bi trebao spadati u tu klasu pa reci da Golf V izgleda privlačno !

Calibra Zender
30-05-2002, 11:14
VR6 čim vidi VW znak na haubi onda je to dovoljno za sve najfinije epitete, od dizajna do kvalitete. Pa čak i da taj VW znak staviš na (da izvinete) obično pseće govno on bi reko da je to baš fini dizajn i tako! :))

mentor
30-05-2002, 11:25
VR6 baš sam pročitao test pasata w8 pa to je krama, smeće. Auto od 275 konja po tvorničkim podacima Ima jedva nešto ispod 8s do stotke, naravno izmjereno je još lošije ubrzanje. Katastrofa. Daj neko opravdanje za taj neuspjeh.

doc
30-05-2002, 11:29
maska od phateona, odbojnik od passata, svijetla za ×××××. Linje bocne niti nema. cisti ocaj ko i svaki golf. ali, dobro oni niti nikad nisu igrali na dizajn. vidi se po svima autima iz vw-a da im je dizajn na zadnjem mjestu.

VR6
30-05-2002, 16:06
Passat W8 su oni dosta nahvalili, pa ti pricaj sta oces. Takve performanse ima zbog tiptronic mjenjaca. Sa manuelnim ide 6.5 do 100 km/h.

Golf 5, ako bude ovakav bit ce medju najljepsim u klasi. Naravno tek cu to znati kad ga vidim uzivo ili vise slika i sa zadnje strane. I prodaja ce onda pokazati ko je stvarno najljepsi. Vi mi nemojte o dizajnu pricati, Alfa nije nikada znala napraviti lijep auto kompaktne klase, dok im nije spanjolac napravio 147 i 156, pa im sada i krenula prodaja. Prije toga ja ne znam Alfu u klasi golfa koja je bila lijep auto.

INTCP
30-05-2002, 16:35
VR6 ti si ××××××.

Stevo_
30-05-2002, 16:39
kaj vas brine tolko dizajn tog golfa? i da je najruzniji auto na svijetu opet bi se odlicno prodaval. samo ne znam kolko dugo ce to jos trajat. posto golf a i vw zivi na staroj slavi. ocito jos dugo.

VR6
30-05-2002, 16:44
Hah, naravno intecreptor.

Golfa prodaje dizajn kao i svaki auto, ovu cetvorku mozda malo prodaje ta stara slava, al i on je djelimicno ok. Inace, Ford Focus je trenutno prvi u toj klasi upravo zbog dizajna, ako ga sada ne nadmasi P 307, jer je on mozda ljepsi.

Calibra Zender
30-05-2002, 22:28
INTCP
Gost Poruka poslana: 30.05.2002. 17:35:56 :odgovori:
--------------------------------------------------------------------------------
VR6 ti si ××××××.




HEHE, s kako je samo malo riječi moguće toliko puno reći! :))


Mudro zboriš Interceptore!

mara
31-05-2002, 00:44
ako ovako bude izgledao novi golf meni je to ok.samo vi imate predrasude.
da je kojim slucajem golf izgedao kao alfa 147 a alfa kao golf vi bi opet srali po golfu.vi ste nerealni njemacki auti ne izgledaju lose.da su tako losi ne bi novi stilo dizajnirao svabo.

VR6
31-05-2002, 03:01
To je njihov nacin za ispoljavanje ljubmore, samo to nesmiju priznati, pa onda ovako, onako... Ja se i neobazirem na njihove bezvezne komentare, jedino Girrari-a smatram realnim od tzv. alfista, ovo ostalo nista...

Evo tunirani BMW 7, izgleda ok...

http://www.hamann-motorsport.de/bilder/pnews50.jpg

http://www.hamann-motorsport.de/bilder/pnews51.jpg

INTCP
31-05-2002, 11:17
Od×××× s tim oklopnjakom.

Dr. Strangelove
31-05-2002, 11:44
ovu sedmicu gore su usrali s tim spojlerima... puno ljepše i ozbiljnije izgleda sa serijskim spojlerima... ovo na slici je smjeh... već vidim vlasnika... crn momak... kojih 45 god. lagano sportska frizura (čitaj fudbalerka) svilena košulja raskopčana do pola (zlatni lanac naravno) i da ne zaboravimo Sinan Sakić pere sa Harman Kardona, jaoooo :))

gluposti
31-05-2002, 12:00
stalno ××××te zbog dizajna i veličate talijane, pogledajte novi stilo koji kopira od njemaca, unutrašnjost punta je blago rečeno žalosna, nova lancia lybra - kopija dizajna mercedesa maybach na temelju slika od prije nekoliko godina, novi lamborgini dizajnirao nijemac, multipla je smiješna (što bi rekli da takav dizajn ima neka od verzija golfa?)...
dizajn je najprije stvar ukusa, a većina vas ×××× po svemu što nije taljansko
sigurno bi njemci prodali toliko automobila da su tako ružni.........

INTCP
31-05-2002, 13:52
Samo ću nabrojit neke primjerke koji su hvaljeni i uvijek stavljani u vrh klase šta se tiče dizajna.

Alfa 145, 155, 156, 147, 166, GTV, Spider, stari Spider, 164, 146, Sud ....
Lancia Delta, Beta montecarlo, Fulvia...
Fiat Punto 3 vrata, Bravo, Stilo 3 vrata, Coupe, Barchetta, Ritmo....
Ferrari - uglavnom svi.
Lamborghini- svi
Masseratti - svi

Ovdje je riječ o dizajnu svakog automobila u svoje vrijeme. Tako da se ograničavam od primitivnih optužbi tipa šta hvalim kramu od ritma ili alfe sud.
Činjenica je da se talijanio najbolje kuže u dizajn, a njemci najmanje - OPĆENITO i šta se tiče robe i svega ostaloga. Naime to šta neupućeni poput VR6 ne znaju da je Italija domovina dizajna to je njegov bosanski problem (bez uvrede Mara, ali većina bosanaca je zatucana).

Evo vam mnajnoviji dokaz. CNN surađuje s Alfom o emisiji o dizajnu. HM zašto baš alfa, zašto ne vw pita se VR6. On kaže da su vw najljepši. A svako racionalan zna da su tl. auti uvijek bili najljepši.

AUTE NE PRODAJE DIZAJN VEĆ SVEUKUPNOST KVALITETA. Dakle da bi se neki auto prodavao najbolje treba imati sve kjvalitete podjednako zastupljene ili još bolje rećeno treba imati one kvalitete koje su poželjne od strane mase tj. od strane najvećeg broja ljudi koji ga kupuju. A to su: kvaliteta izrade, pouzdanost, praktičnost, niska cijena, prostranost, opremljenost, štedljivost, udobnost. To su kvalitet koje kolko tolko imaju vw, opel, peugeot, citroen itd. Kvalitet kao šta su držanje ceste, upravljivost, jaki motori, ubrzanja, ekscentričan dizajn... Jednomn riječnju sportske osobine namijenjene uživanju u vožnji. Te kvalitet ima alfa recimo. Makar iu ona ima još bolju opremljenost od gore navedenih.

Malo je ljudi koji će kupiti alfu s ovakvim dizajnom. Oni možda ne žele da ih netko gleda. Možda žele prosječan, neupadljiv dizajna, a žele. Takvi ljudi su većina. Ipak ima i onih koji že žele izdvojiti iz mase. Takvi kupe alfu.

Jel ti razumiješ tu spiku VR6. Mislim da bi i ×××××× shvatio da je mali postotak ljudi koji žele biti ekscentrični i kojima ne smeta nefunkcionalnost, rastrošnost motora, neudobnost, mali bunker i viša cijena. Jel shvaćaš. Prema tome vw se ne prodaje jer ima najbolji dizajn već zato jer ima sveukupnost kvaliteta koje pogoduju masi. A ta masa ima osobine obiteljskog čovjeka kojemu treba udoban, štedljiv, neupadljiv, prostran i funkcionalan auto po prihvatljivoj cijeni i zadovoljavajuće kvalitete. Takve aute najviše kupuju ljudi. Ne treba svakome da prolazi zavoje kao manijak jer auto dobro drži jer je ovjes na uštrb bunkera. šta je nekome važno dal je motor 1.6 sa 120ks ili 1,8 sa 120 ks. Čisto svejedmno. Štaće nekoj ženi auto koji se vrti do 7500 okretaja i ima moment na 4500. Pa bolje da je dizel sa momentom n 2000 i još k tome troši 2 l manje. Možda bi se netko odrekao najbioljeg dizajna jer je takav auto nepregledan i ima mali otvor bunkera. Pa ljudi s kojeg ste vi plana pali.

Različiti su profili ljudi, a najmanje je onih koji bi se odrekli ovih primamljivih osobina kao što su udobnostitd. na uštrb držanja ceste itd.

Malo ih je. Malo je uopće onih koji se kuže u aute i ono što je ispod lima. Malo je onih koji uopće zna što i kakvo neki auto ima ispod lima.
ž



Dakle VR6 sad ti meni reci jedno ovako podrobno lijepo i logično objašnjenje tvoje teze. Ali čisto sumjam da ga imaš.

INTCP
31-05-2002, 14:06
Evo ti VR6 paralela s odjećom.
Reci mi šta dizajn prodaje odjeću. Ne bih rekao. To znači da je sportska roba najboljeg dizajne ne bih reko.
Reci koliki postotak ljudi bi kupio robu od D&G, Versace, Dior da cijene nisu tako nepristupačne. itd.
Odgovor je jako malio postotak. Jer malo koja žena će nosit haljinu da joj se vidi ono, a takva haljina ne mora bit skupa. Pa svejedno nitko ne nosi. Koliko će muških kupiti boje osim plave, crne i sl.

Vr6 ti nikako da shvatiš da na svijetu ima najviše osoba koje su barem u jednoj mjeri obične. Pa je tako i s autima. Najviše mladih kupuje tenisice, dok će oni malo ekscentričniji ipljunut 150 eura za isto takve cipele. Reci mi VR6 kojiko će muškaraca kupit prozirnu košulju. Svi odmah izvalili da je ×××××. Zašto zato jer su svi uštogljeni obični i konzervativni- jednom riječnu zabijeni i neotvoreni za nove ideje jer ih šokiraju.

Na onoj slici gdje su forumaši onako kako sam letimično pogledao Girrari je tamo najekscentričniji šta se robe tiče. Šta nije ni čudno jer uima tal. krvi. Idi malo u italiju pa idi u švabiju. Reci mi ko je bolje obučen. Reci mi neki njemačku modnu kuću - nema ih NEMA IH. Slično je i s autim no dobnro nije u toj mjeri baš.

INTCP
31-05-2002, 14:24
A muzika. Reci mi koliko ljudi sluša ×××××vu severinu koja apsolutno kreveljavi i debilantno izvodi pjesmice koje kao da su složene u 5 minuta. Dakle totalno nekvalitetna muzika koja nije dostaojan ni da se zove ni narodna. Koliko? Većina? Sad mi reci koliko ljudi sluša Darka rundeka ili majke i sl. muziku. Jako malo zašto. Ja znam da će neki reći da se o ukusima ne raspravlja. To nije ukus to je mišljenje kritičara i muzički obrazovanih ljudi. Koliko Ljudi sluša britney spears, a koliko metallicu ili iron maiden. Kvaliteta je def. na strani metalice itd. jer, možda će netko to doživjeti kao čupanje zuba, žila ili će neki starac doživljavati uzastopne infrkte na svaki bijesni rif. Ali neosporno je da je u skladanje te muzike uloženo više truda nego na kompjuterski obrađenu muziku britney kojoj je čak i glas iskompiuteriziran.
Moram to objašnjavati ovako podr obno da shvatiš o čem ja govorim.

Misliš da sam subjektivan. Nisam jer meni će biti općinjavajuće neko metal brušenje kao i sven vath ili neki drugi DJ.
A Film. Pa čovječe koja se cura palči na al pacina ili robert de nira, kad imaju ne znam koje ljepotane koje glume u filmovima prva ljubav ili znam što si radila prošlog ljeta. Mislim da ti ne moram govoriti koliko su ovi bolji glumci koji apsolutnio nemaju lošeg filma. Pogledaj malo raskošne hollywoodske filmove gdje je glumački talent u totalno drugom planu. Večć sve mora biti svijetlucavo i ušminkano. Takvi filmovi uopće akio se ne puca nije zanimljiv. Pa francuski niskobuđetni filmovi ih deru u kvaliteti za tri puta. A ko gleda francuske filmove. Većina će rađe ić gledat ratove zvijezda nego neki niskobuđetni francuski sa realnom slikom svijeta i realno ne baš lijepim glumcima. Za većinu, odnosno po većini ×××ך kvalitetu, važno je da se puca, da su u filmu sve manekeni i da sve iozgleda lažno lijepo.


Sory ljudi šta sam vas zamarao temama koje nemaju veze s autima, ali u neku ruku imaju jer sve je to stil života i sve se da povezati.

Severina
31-05-2002, 14:51
AAAAAAAAANTE (intcp xy) okani me se svegati, ...


znas ovaj mozda ne bi bilo lose da pitas koju, ovaj...znas za sex....vrijeme ti je stvarno....
(KONDOM -TALIJANSKI-GLAVU CUVA)

INTCP
31-05-2002, 17:32
Ma ko je tebe šta pito. Daj se prestavi majmune.

Interesantno je da upravo oni koji prcaju s ovakvom provokacijama imaju tih problema. Reci mi, rado ću ti pomoći. Ako sam mogao pisat ovoliko o robi itd. mogu i o sexu. Šta te muči njofra???????????? :smile06:

gluposti
31-05-2002, 18:01
slazem se sa dosta toga, ali ovo za automobile bas i ne...
Metallica mi je najdraza grupa (ozbiljno), Pacino mi je dobar glumac ... a E36 mi je ljepši od 155
i ?
a znam što vozim i uživam na 7000 okretaja i važnije mi je da auto dobro leži od udobnosti...
slažem se da su talijani majstori dizajna, ali da svima moraju talijanski automobili biti najljepši a tko kaže drugačije odmah je moron itd.
po tvome se alfa sa modelom 156 (vrhunski dizajn) namjerno odrekla velikog broja kupaca zbog ljepote!?

Alenko
31-05-2002, 19:28
INTCP, bogme svaka ti dala, PRAVI SI !!!
Odakle samo te ideje, takvo jednostavno uspoređivanje....takva lakoća.
Neznam.
Uglavnom, od×××× ove debile....
Volim Iron Maiden, run to the hills.....
Volim i alfa romeo, i moj sljedeći auto je......the italian stallion.....
Svaka čast, svaka čast, nema što.
Pozdrav. :smile07:

INTCP
31-05-2002, 20:18
Glupost, e muzički majstore. Meni isto metallica najbolja, al prvi albumi. Izdvojio bih još i Black Sabbath. A može i Maiden, Sepultura itd. Al to ne znači da sam subjektivno pisao o tome prije jer mi je to najbolje.

Nije se alfa odrekla nikakvih kupaca. Alfa nikad nije bila auto za mase niti to želi postati. Ona ima određenu sortu kupaca koji traže ono što sam naveo.

doc
31-05-2002, 22:15
sva sreca da ovakvi primitivci poput mare i Vr6 ne voze Alfe. Pa zamisli da takva ×××××× vozi alfu. pa to bi im srozalo ugled kao golfu. ono, svi ga seljaci imaju. mara uvijek iste price, da je alfa golf, onda bi bio lijep. a vr6, ah, izgubljeno dete. razumijem (ako sam drogiran) da ××××te po kvalitete alfe i da su vam motori preslabi isl. Ali da ××××te po dizajnu? pa dosta je da u knjizici vozila pise zemlja porjekla: Italija, i cijeli svijet se klanja. Zna se da je Italija prijestolnica svijetskog dizajna. Imali su i svabe i francuze lijepe aute, ali niti priblizno toliko kolko taljani. SVAKI taljanski auto je poseban, vidi se da ima je dizajn i moda useđno od rođenja. A šta je švabi usađeno: SAMO ŠKRTOST. pa oni sparaju i na retorvozioru desnom (VW, audi) pa kako takav auto moze imat dizajn kad nema niti simetricnost? ova sedmica gore, pa to ne spase niti 10 tona spojelra. Jednostavno je linija skroz fulana. ko i compact. Svabe nikad nisu igrali na dizajn, shvatite to. Njima je dizajn tek negde na 4.5. mestu. A taljanima je uvijek na prvom.

VR6
31-05-2002, 23:11
A sto se doktor zali, kad BMW ne nepravi lijep auto onda... a sto je Alfa prije pravila takve auto, onda to nije bitno, to je umjetnost. Ma sigurno je tako... Dok je Audi pravio oble linije recimo Audi 80, alfa je jos aute radila kao sjekirom, ravni, nigdje oblina i slicno. Alfu nemam jel nije lijepa, da imaju lijep auto uzeo bi je, uzeo bi nove 147 i 156, ili od starih Alfa 33 novija tipa, ostale su mi beze... A nemoj mi samo ti o simetricnosti pricati, Alfa napravi auto, recimo 147 i onda se sjeti da na auto treba ici i tablica, i onda kad je stavis, svu onu skladnost ako je ima pokvari tablica, a posto su auti s njom obavezni... Ipak je tablica veca i vise se primjeti ta nesimetricnost nego 2 cm manje vanjsko ogledalo. Tu bi se sve onda trebalo ukomponovati pa su trebali i na to misliti, a ne ovako...

Sad Interceptor, opet ti gledas sve sa svoje strane, po tome Volvo-i stari imaju dobar dizajn, ko oce auto da je drugciji od ostalih, nek uzme Volvo da se izdvaja. Oni nisu pravili auto za mase, nego vise aute cudnog dizajna, pa ih zato niko nije kupovao. Zasto sada Volvo i Alfa prave lijepe aute, a ne tzv. drugcijeg dizajna??
Pusti tu pricu Interceptor, zasto su onda u Alfi sada napravili auto po uzoru na Golfa i lijepog dizajna, zasto prije to nisu pravili, jel nisu mozda znali kako napraviti auto koji ce se svidjeti svima, ili nisu znali da je dizajn najbitniji za prodaju auta. Prije su im auti u klasi golfa bili kockasti, pa su sada 147 i 156 napravili sa oblim dizajnom, okruglastim svjetlima.
A da je za prodaju auta glavni dizajn imas primjer Peugeota 206, taj ti je valjda dovoljan, i 307, ja bi prvi da sada uzimam auto uzeo 307 nema neke mane posebne, a najljepsi je. I Peugeotu je sada pocela prodaja ici bolje, kao i Alfi jel imaju bolji dizajn. Odjecu poredis, u zivotu imaju i nacela ponasanja, neces otici u restoran u trenerci sportskoj, to je sasvim normalno i poznata je stvar, dok s autima nije isto.

Tvoja glavna taktika je izneses svoje misljenje i gotovo, ako ima se neko pitanje na koje nemas odgovor onda ga zaobidjes kao i Calibra, ko fol nisi ga ni vidio. Ma jasta, tako je najbolje, ne znam onda zasto ja ista objasnjavam.

Calibra Zender
31-05-2002, 23:38
VR6 Mesarčino
Stavi glavu u školjku, pusti vodu i moli Boga da umreš!

zonta
31-05-2002, 23:48
Vr6, dizajn NE PRODAJE auto, jer da prodaje Toyotu ne bi nitko kupovao, a 156-ica bi bila najprodavaniji model na svijetu.
A 307- ako je to lijep auto, onda je lijep i Stilo s 5 vrata. Ista stvar. 206 se prodaje, jer ga žene vole, a ne radi nekog extra dizajna (mada nije ružan).
To da je talijanski dizajn najbolji na svijetu (ili ga bar najviše cijene) je činjenica. Pogledaj starog Punta, kakvu je revoluciju u dizajnu napravio s visokim stražnjim svijetlima, Bravo sa integriranim žmigavcima u stražnjim svijetlima; to danas imaju i Mondeo novi i Elantra, prije Brava nisam vidio.
Nova Lybra- remek djelo dizajna, pogledaj novu Ibizu (607 isto) i pokradena stražnja svijetla od Alfe, i onaj novi Mitsubishijev prototip u Ženevi (čista kopija Alfe), u novoj Mazdi 6, otvori za ventilaciju isti Alfini itd. itd.
Sad mi pokaži koga je to Alfa kopirala ili bilo koji Talijan u dizajnu, od koga su nešto pokrali ?
:smile08:

doc
31-05-2002, 23:49
to sto je tablica na alfama ne desnoj strani se jasno vidi kolko su ludi za dizajnom. ne moze ih nista spreciti da ne naprave onako kako zele. nisu oni crtali auto sa tablicom.

a taj 206, pa vr6 zar to nije samo kopija Pola? a 307 naravno golfa? pa malo je slicni, samo sto je ipak polo ljepsi. Zar ne? a i njemac je dizajnirao 206...
ajde vozi mali s tim pricama.

VR6
31-05-2002, 23:59
Toyotu nebi kupovao, ja mislim da bi. Yaris medju najljepsim malim autima, Toyota LandCruiser 90 mi je jedan od najljepsih terenaca, Celica fin auto skroz, sprijeda, nazad mi se i nesvidja posebno al je pojava za sebe, kad ga vidis ko ajkula. Corrola nova, nije preljepa, ali je ok, cak mi je ljepsa od Stila sa 5 vrata. 307 je najljepsi, ne znam kako nevidis razliku, al eto. Zene ga vole, svidja im se, zbog toga ga vole, nevole ga zbog motora od 130 KS, mozda neke. 156 nebi bio najprodavaniji jel nije tako idealan kako si ga ti zamislio, bar meni nije, naprijed je ok, nazad mi se nesvidja, volim auto koji je skroz ok, s koje ga god strane pogledas. Isto kao i sa Subaru Imprezom, sprijeda mi je ok, nazad mi se nesvidja.

"Bravo sa integriranim žmigavcima u stražnjim svijetlima" kakva straznja svijetla, sta mislis pod ovim?? Pogledat cu kasnije slike Fiat Bravo na netu, da vidim sta je to, Golf 2 je u jednom faru imao zmigavac i ostalo, al nevjerujem da mislis na to.

Nova Lybra, koja nova, ja znam samo za onu koja je izasla prije par godina, mozda mislis na Thesis??

Nova Ibiza, kako mislis pokraden dizajn, covjek koji je crtao 147 i 156 je spanjolac, Walter de Silva, on je presao u Seat i on je dizajnirao i Ibizu, zar se nesto sto je on napravio moze reci da je iskopirano, pa ima pravo sam sebe kopirati koliko ja znam.

VR6
01-06-2002, 00:05
Doktor mi je uletio u post, pa eto doktore, ja sam ti prije par post rekao da je tablica obavezna, sto nisu crtali s njom, to nije moj problem, kad su znali da mora biti. Ako je to jedna od stvari koja kvari simetricnost, znaci, nije ni na Alfi sve simetricno, pa se nehvataj za ona 2 cm retrovizora. A ako ti nevidis razliku izmedju Peugeota i Pola, i 307 i Golfa, onda stvarno ne znam sta da ti kazem... A 206 nije dizajnirano njemac, iako je covjek posudjen od Mercedesa, on nije njemac, koliko znam covjek je iz Turske. On je radio i A-Klasu, i jos neke modele Mercedesa.

Calibra Zender
01-06-2002, 00:08
VR6
Kao što rekoh: školjka, glava, voda,... Čim prije!

VR6
01-06-2002, 00:17
Ko je tebe sta pitao Calibra, ako nemas sta pametno reci, onda suti.

Interceptor, par puta si rekao da bi ti ljepse nacrtao neke aute, kao npr. Subaru Impreza one slike kako bi trebala nova izgledati, onda sam te trazio da nacrtas, zar je tako tesko jednu skicu napraviti, netreba ti vise od sat vremena.

INTCP
01-06-2002, 08:28
Nemam skener tuko jedna.

šTA TI MISLIŠ vr6 DA AKO TEBI 156 NIJE LIJEPA DA JE TO CIJELOM SVIJETU. U svako j auto reviji dizajn o alfi 156 - sami hvalospjevi. I sad ćeš ti meni govoriti da taj auto nije lijep. Taj auto se već radi 5 godina. Da vidim njemačke aute koji se radwe 5 godine. A GTV se radi 8 godina, al naravno tebi je ružna i TT je ljepši.

Al sve ovo šta ti kažeš razumijem , al ti si ××××××.

P.S. Majmune ono s odjećom nisam mislio na restoran nego svaki dan. Znaš postoje i cipele za svaki dan, a ta roba za restoran tipa odijelo i bla bla uopće nije ekscentrična i ono očemu sam govorio.

Calibra Zender
01-06-2002, 09:08
VR6 Mesarčino

Nemam ti šta pametno reći? Ne, nego ti nemam volje više odgovarati. Nek se drugi s tobom raspravljaju.

Svakakve bedastoće valjaš i tko više ima volje nabadati po tastaturi samo da tebi neukom neke stvari objasni?!?

A ovaj zadnji biser da 156 nije lijep auto je šlag na tortu.
Stvar je to ukusa, ali u ovom primjeru tvoj ukus graniči, ma ne graniči nego je to čisti neukus. Pa već se duže vrijeme poteže teza da je to jedan od najljepših automobila svih vremena!

Nakon skoro pa 5 godina proizvodnje auto izgleda svježe ko da je danas izašao u prodaju. Tako dugo atraktivnost zadržavaju samo coupei koji tradicionalno kasnije zastarijevaju. Ali eto sada je čak i jedna limuzina ušla u razred vječitih dizajnerskih besmrtnika.

A one bedastoće šta gruvaš za smještaj tablice i simetričnost koji ti je kao odgovor na manje retrovizore koje ima podosta njemačkih auta je čista glupost. Jesi ti kad razmislio da je to možda netko tako i zamislio? I da je bitniji Alfin trokut i njegovo dizajnersko riješenje od jedne banalne stvari kao što je smještaj tablice koji centimetar u stranu?

Uostalom, stvarno se sam sebi čudim što raspravljam s tobom o dizajnu, a tu si provaljivao teze (i stavljao slike) kako je Golf trojka ljepši od Alfe 166. Ti jednostavno nemaš ukusa i to je to.

Gle koliko sam opet napisao, a reko neću više. Ma i ja se dam za jezik povući.

INTCP
01-06-2002, 10:54
Ma ja sam odlučio da će mi ono biti zadnji poštovi namijenjeni antistilističnom mesaru. Pozivam i ostale na isti postupak.

Alenko
01-06-2002, 11:19
Ja sam davno odustao, isprintao sam prijateljima te njegove gluposti, pa se čudom čude da takvu zatucanost još nisu vidjeli, a šta češ, 100 ljudi, 100 čudi....

mara
01-06-2002, 12:25
ja ne znam sto vi mislite ali meni multipla je koma i ne znam tko je to dizajnirao.ako su talijani onda su bili drogirani dok du to radili.
alfa nije auto za mase?zasto onda imaju dizelase?sam si rekao jer se one najlakse prodaju i tu se zaradjuje najvise novca

Calibra Zender
01-06-2002, 15:43
http://bilder.mobile.de/images/autos/0/27616070-24426-1022873124.bild

A tablica je odlično riješena, za razliku od onih manjih kretenskih retrovizora!

VR6
01-06-2002, 18:30
Nemas skener, al nemas ni crtez. Nisam rekao da mi nije lijepa 156, al da je najljepsa to nije, kao sto je on spomenuo. Nazad mi se nesvidja, pa ako se nesvidja meni, vjerovatno se i ostalim nesvidja skroz. Ima jos ljepsih auta. Recimo: Jaguar X-Type, i slicno. Koji se njemacki auto proizvodi 5 godina, evo ti VW Golf prvi, pa imas Ford Focus, pa BMW 3 E36 se proizvodio od 91-98, to je sve preko 5 godina.

"P.S. Majmune ono s odjećom nisam mislio na restoran nego svaki dan. Znaš postoje i cipele za svaki dan, a ta roba za restoran tipa odijelo i bla bla uopće nije ekscentrična i ono očemu sam govorio."

Ja sam spomenuo pravila ponasanja, neces svaki dan nositi trenerku, a ne samo u restoran. Mozes jedino ako se bas bavis sportom, al to nije za svaki dan. Prosetaj trenerkom gradom, ili otidji na fax i slicno, pa da vidimo kako ce te gledati. Ako je tebi to normalno, meni nije. S autima nije takav slucaj.

"I da je bitniji Alfin trokut i njegovo dizajnersko riješenje od jedne banalne stvari kao što je smještaj tablice koji centimetar u stranu?"

Calibra sam sebi usta skaces, govorimo o simetricnosti, on se uhvatio retrovizora, a Alfi tablica kvari simetricnost, sad reci da se vise primjeti ona 2 cm retrovizora nego tablica sa strane, ma sigurno.

166 nije lijep auto, pa ti pricaj sta oces, to mozes ovdje jer je puno Alfista, al gdje je neko realan zna kako stoje stvari. Mozda je ti nikada i nisi uzivo vidio, pa ne znas o kojim ja malim svjetlima pricam i slicno, al tvoj problem.

I Interceptor opet si izbjegao odgovor zasto je danasnja Alfa toliko slicna Golfu, sad reci da nije, a svi govore da je kao uzor bio Golf, ima slicne kvalitete kao i Golf koje prije nije imala, znaci kopirali su Golfa...

zonta
01-06-2002, 18:49
Vr6, svaka čast !
Alfa da kopirala Golfa !!! Jesi ti vidio ikad Alfe koje su rađene u ‘50-ima i ‘60-ima i kakva su to remek djela i po današnjim mjerilima.
Istina je da su malo zakazali u dizajnu u ‘80-ima, ali da kažeš da su kopirali Golfa…….ne znam, tu mi fali riječi.
Za tebe je izgleda svijet počeo kad su izmislili Golfa, vjerojatno se u Sarajevu i vrijeme mjeri prije Golfa i poslije Golfa.
P.S.- da je 156-ica najljepša ne velim samo ja nego i skoro svi auto novinari iz cijelog svijeta (vrele gume možda ne)

Calibra Zender
01-06-2002, 19:01
Pa pobogu ljudi, kamo ovo vodi?
VR6 mesarčino, shoot yourself in the head! I to s čim većim kalibrom!
Tvojoj gluposti nema kraja. Tvoja glupost je ko Feniks, non stop se vraća!

VR6
01-06-2002, 19:10
Zonta nisam mislio na dizajn da su kopirali, nego neke druge odlike Golfa.
To ti pise u mnogim novinama. Sto nisu nastavili sa kockistim svjetlima, linijom kao da su je skjekirom pravili, bez imalo oblina??

Ne znam sta imas protiv Vrelih guma, ja njima dosta vjerujem, medju najboljim nasim revijama. Aute im testira bivsi prvak Yu u brdskim trkama, neke testove preuzimaju od Auto Moto Sport revije i slicno, prvi daju sve podatke, znam za Jaguar X-Type i slicno, po 2 mjeseca prije imaju specifikacije, snagu motora, ubrzanje do 100, max brzinu, dok ostali magazini tek to sa zakasnjenjem iznose. Citam dosta magazina i Vrele gume su mi medju najboljim, jel daju ono sto niko nedaje, usporedbe npr. Tuniranih BMW-a M3, razlicite tuning firme, pa tuning test ima u svakom broju skoro, Tunirani npr. Audi S3, Bora V6 4Motion Turbo i slicno.

zonta
01-06-2002, 19:47
Ne znam kakve je to odlike Golfa Alfa kopirala, pošto su ti auti po koncepciji i logici postojanja dva različita svijeta. Da je Fiat kopirao neka rješenja od Golfa to bi i mogao razumjeti, ali Alfa- nema teorije.
To sa kockastim Alfama iz ’80-ih sam priznao da nisu vrhunac dizajna, ali to je ipak bila samo mala kriza, kakvu imaju svi prije ili kasnije, ali u većini vremena svog postojanja Alfa je radila majstorski dizajnirane aute !

Calibra Zender
01-06-2002, 20:22
"ali to je ipak bila samo mala kriza, kakvu imaju svi prije ili kasnije"

A kad je VW izašao iz dizajnerske krize? :smile11:

Moram priznati da taj detalj nisam primjetio! :))

zonta
01-06-2002, 20:37
nemoj ga izazivat, opet će nas zatrpati slikama tuniranih Golfova trojki, a možda i kakvog Passata od 130 KS, a koji vuče bolje od Deltone.......

http://images.bravenet.com/brpics/smilie/28_spin.gif

INTCP
01-06-2002, 21:17
Pazite šta kaže. Ako njemu 156 nije lijepa skroz to znači da nije ni drugima. Sad će jedan mesar iz bosne učiti svijet šta je lijepo. ;)

VR6
01-06-2002, 23:12
E pa Interceptor ja znam gledati realno na aute i dizajn, pa zato i znam bili bio najljepsi ili ne, sad reci da nema ljepsih auta??

Vi se opet Passata hvatate a niste ni probali, ja sam Vam rekao kad probate. Nije brzi od Lancie, ali osjecaj ljepljenja je jaci. Cim pritisnes gas on skoci, ima jos jedan decko HF Turbo pa je isto to rekao za Passata na news grupama, pogledajte sami ako meni nevjerujete. To je rijetki auto koji me prepadne, kad usaltas u drugu skoci. Kad provozate pricajte, ne znam sta se pravite pametni nikada ni sjeli u tog Passata.

Sada sam sa Lanciom ostavio Hondu CRX, trkala se sa semafora.

Calibra Zender
01-06-2002, 23:52
VR6 Mesarski Fenikse
Majke ti ga drage, pa gdje se ti gasiš?

Pa ti si naš uzor objektivnosti ocjenjivanja dizajna, kvalitete i prestiža. Ono što je tebi lijepo, to je lijepo i drugima jerbo tvoj je osjećaj za estetiku od neprocjenjive vrijednosti. Pa ti diktiraš dizajnerske trendove auto-moto industrije. Tvoje riječi pohvale donose težinu i afirmaciju dizajnerskim poduhvatima, a kritika baca neprocjenjivu sramotu i porugu nespretnim pokušajima originalnosti!

Jesi već poslao u Auto klub slike Golfa s 500 konja i ubrzanjem od 3 sekunde kojeg si sam dizajnirao, preuredio, dotjerao, usavršio? Jesu ti to objavili zajedno sa ostalim dizajnerskim riješenjima osnovnoškolaca? Jesi bio jako ponosan? Jesi još uvijek ponosan?

"Cim pritisnes gas on skoci"
:))

"To je rijetki auto koji me prepadne, kad usaltas u drugu skoci."
:))

Joooooooooj, gluposti li ogromne! O Sodoma, o Gomora! Proklet neka je onaj koji u Bosni prodaje modeme i pušta u svijet "domaću" pamet. Majke ti ga, pa taj Passat ne samo da lijepi, on i skače! Ma nema toga što on ne može. Daš mu lovu ko cucku, a on ode do dućana i kupi novine. Dnevni avaz, naravno. Sve ono što je radio Night rider nije ništa naspram TcrvenoDI Pasancu s 130 lipicanskih konja! Pa kakve li će sve vragolije raditi kad i "T" pocrveni? Bojim se i pomisliti!

VR6
02-06-2002, 00:04
Skoci, nisi cuo za taj pojam, pa probaj pa ces vidjeti, naravno ako brzo usaltas u 2 skocit ce. Nece svi auti, ali neki oce... Passat, on je udoban auto, nije sportski, mekan je i skoci sto je normalno. Ne znam kako nikada to nisi vidio. Eno ti top gear filmic Audi RS4, pa kad ga starta, presalta on skoci malo, ali manje od ovog Passata jel je tvrdji. Al meni se vise neraspravlja s tobom, nisi ga vozao pa ne znas.

Girrari
02-06-2002, 12:04
Evo malo mene da se ukljućim u raspravu.

Za Vr6 više nemam živaca, jednostavno ga ignoriram i od tada sam bolji čovjek; više se ne živciram! :))
Nemam sange za njega jer taj čovjek ili je ××××no glup ili je isto toliko pametan. Ako on zaista vjeruje u to što govori tada je riječ o beznadnom slučaju; no ako on piše ovakve idiotarije namjerno tj. sa namjerom da nas izbaci iz takta (koliko ogorčenih postova, histeričnih izjava /uključujući i moje/, novih threadova ne temu VR6...), onda mu skidam kapu.

No nisam se javio zbog njega. Javio sam se zbog nekih izjava o dizajnu Alfi u 80-ima. Oni koji imaju barem malo znanja o dizajnu, znaju da je u 80-ima i početkom 90-ih prevladavao taj tzv. čoškasti dizajn (ili kako se netko slikovito izrazio, sjekirasti dizajn). Prisjetite se samo automobila poput Ferrarija Testarosse i GTO-a ili jednog Countacha, pa do čisto običnih a la Alfa 164, Lancia Delta, pa i jedan stari Audi 100, BMW "kockica" (naziv nije došao sam od sebe)...
Aute treba gledati kroz epohu kada su proizvedeni, a ne kroz prizmu današnjeg trenda.
Tokom epoha pevladavala su (i prevladavaju) različita rješenja u dizajnu: retro, čoškasti, new edge, zaobljene linije...

Mojem djetetu će jednog dana sigurno Lancia Delta biti grda, a isto će možda misliti i o nekakvoj Testarossi, no svi mi znamo da je zapravo riječ o klasicima dizajna. Naravno, ako sjekira ponovno ne dođe u modu...


BTW moje mišljenje o dizajnu Alfi u 80-ima jest jako visoko. Mislim da su modeli poput 164-vorke, 155-ice ili 33-ojke jedni od dizajnerski najboljih.

mentor
02-06-2002, 12:31
Da pogledaj samo staru alfu spider. Pa taj dizajn je bio aktualan pun k... mislim oko 20-ak g. (nije ćoškasta pa se ne ukalapa u kontext ali morao sam ju spomenuti)

zonta
02-06-2002, 14:57
Osjećam se pozvan za ove izjave o Alfi ‘80-ih. Ne velim da su ružni auti, ali su definitivno najlošije dizajnirani u povijesti Alfe (Arna je sramota za Alfu makar nije njen dizajn, a i 90-ica). Što se tiče 33 (prva verzija) i 155 i meni su to ok auti, bolji i ljepši od njihove tadašnje konkurencije, ali su ispod prosjeka Alfe. Barem meni.

VR6
02-06-2002, 15:30
Mogao si navesti od koje su to konkurencije bili ljepsi??

P.S. Alenko u BH Auto reviji, broj 6/2002 ima test polovne Alfe 155 2.5 V6, pogledaj malo sta su napisali, koliko kvarova na auto, jos je auto dobro ocuvan. Mozda da i njima pises jedno pismo kome ces ti prodati Alfu...

INTCP
02-06-2002, 16:39
×××× se ti i tvoje istočnjačke revije.

Girrari
02-06-2002, 16:47
Dragi moj VR6,
To što je auto možda dobro očuvan izvana (možda i iznutra) ne znaći da je kompletan u dobrom stanju. Ja mogu npr. prati auto i usisavati ga svaki drugi dan, mazati ga raznim mastima, a u isto vrijeme na -15 celzijevaca derati hladni motor na 5000 rpm i letjeti preko ležečih 90 km/h. Ovo je naravno stilska figura hiperbole, ali na žalost ne odudara puno od stvarnosti.

No kako bilo da bilo, najviše mrzim testove pojedinih polovnjaka, gdje na temelju jednog primjerka ocjenjuju cijeli model. Najbolji primjer za to, poštovani moj Mesaru, ti je test rabljenog VW Pola iz Auto kluba. Po dotičnom primjerku cijeli model ispada jadan (kaj se kvalitete tiće).

Takvi tekstovi u pravilu su irelevantni i pišu se sa ciljem popunjavanja stranica, a ne sa ciljem savjetovanja kupca.

Kako bi moj prijatelj "600" rekao, kupnja auta je čista lutrija. Možeš naletiti na model Mercedesa koji će imati više grešaka od npr. jedne Dacije. Da li to znaći da je Mercedes u globalu lošiji od Dacije? Naravno da ne!; samo je kupac imao peh. Proizvođać sa osjećajem za poslovnost trebao bi takav model pod hitno zamjeniti novim, no to počesto ne ovisi o njima već o lopovski nastrojenim zastupnicima (ne želim spominjati dotične jer sam nažalost previše puta naveo svoje ime i prezime, a tužbe zbog klevete postaju sve popularnije)) koji će takav automobil radije krpati do isteka garancije. Vani takvi zastupnici gube licence, ali kod nas...he he, tog ima samo god nas.

VR6
02-06-2002, 17:30
Ova je bas cuvana Girrari, a i pise da su razgovarali i sa drugim vlasnicima istog auta, koji imaju iste greske. Ako oces ostavi mail pa cu ti skenirati, na 2 strane. Ti Interceptor si vrlo primitivan, ta revija je vrlo dobra, govore skroz realno o autima.

INTCP
02-06-2002, 17:34
Ma primitivan si ti koji misliš da ferrarijev motor traje 50 000.

VR6
02-06-2002, 17:38
Nisam ja to izmislio, tako stoje stvari.

VR6
02-06-2002, 17:38
Potrazi video kasetu o Ferrariju, zove se: Ferrari - Sportski automobili i superauti. Tu ti govori o istoriji Ferrarija, slavnim modelima, pa negdje kaze i to, da Ferrarijevi motori rijetko izdrze i 50000 km.

INTCP
02-06-2002, 17:43
A ko ti to kaže mesaru, tvoji kolege kobasičari.

E jesam majmun opet se raspravljam s tobom. To znači da ni Porsche ne traje toliko, al neeee to su švapska kola koja pružaju sve i šta ferrari samo šta su puno ljepša , udobnija i brža i kvalitetnija daaaaa. Jer tako stvari stoje. A o popljuvavanju ferrarija mogu samo bosanski časopisi ili vrele gume jer njemačko je njemačko i mora ostat na tronu barem u kamenjarskoj bosni.

INTCP
02-06-2002, 17:45
Ti očekuješ od mene da ja povjerujem u taj podatak, a šta ako su zaboravili jednu nulicu. Pa šta ti oćeš da ja vjerujem jednom spikeru koji inače vodi vrem. prognozu. Ajde uozbilji se malo. Šta ti misliš da su sve točni podaci koji idu u javnost.

VR6
02-06-2002, 17:58
Ma sigurno, sve sto govori istinu o Alfi i Ferrariju je glupo, netacno...

mentor
02-06-2002, 18:01
Ej mesarčino. Po ti kozjim stazicama u bih čudo je da bilo koji auto izdrži 50000. Sad mi je jasno - vi bosančine volite VW jer su traktori iz njihove štale(golf, pasat i sl.) idealni za vaše puteve. Nije bitno kak se voziš samo da rokće dimi i trese jer to je prava stvar, još ak staviš 205 gume glavni si pastir na brdu.

INTCP
02-06-2002, 18:08
Jel ko glednao na novoj tv onu trku na učki. Bio je slalom Golf je bio među zadnjima, a kako samo propleše u zavoju, ja sam gledao tu trku uživo i cura mi se čudila za svakog golfa, jame šta je ovo. Pa yužina ga dere. A posle toga je bio prijenos onih trka po blatu. Sami golfovi i kadetti - stvoreni za off road.

INTCP
02-06-2002, 18:10
A dali si ti kad priznao koju negativnu stranu o vw. Nisi jer takve informacije ne dospijevaju u bosnu, ostaju na granici. Samo ti uživaj u svojim tenkovima još bolje paše ti.

Samo šta mi je žao lancie tvoje :( :( :( :(

VR6
02-06-2002, 18:24
To se nije odnosilo na Bosnu...

Ja sam sve o VW-u sto je tacno priznao.

INTCP
02-06-2002, 19:22
Al auto blic kaže da je stilo bolji od leona, a to znači i od golfa. Šta kažeš na to? A o rabljenom passatu ne bih trošio riječi. Samo bih se osvrnuo na pouzdanost vr6 motora koji zbog zatezača lanca koji se raz×××× često doživi havariju7. A niti G punjač na G 60 nije od neke pouzdanosti i brzo se potroši. Ups VR6 posrao te vlastiti auto blic.

Alenko
02-06-2002, 20:56
VR6 što mene upličeš u svoje nebuloze ???
Ja nemam 155 niti sa ikad imao, pa prema tome nemam nikakvo mišljenje o tom auto jedino ono što sam čuo ili pročitao.
Drugo, izgleda da ti nije još došlo do mozga, zahvaljujući onom pismu ja sam imao čast isprobati Gta.
Što se tiće, kome prodati taj auto, to je logički zaključak onog testa koji potječe od auto-bilda, čije je vlasnik vw.
Što se nadalje prodaje tiče, svaki auto dijete drago neuko ima kupca, a naročito uščuvani auto pa bio od i yugo.
U velikoj si zabludi da svi kupuju samo folcvagene u audije. I alfe i lancie imaju svoje kupce, i fiati, eto moj stari kupio alfu, bratić moj kupio bravo, moj brat kupuje alfu, calibra zender kupuje alfu....
Shvati, svaki drugi auto na sajmu je vw, passat, golf....ali...nisu svi naj naj, ima i loših, ti loši stoje na sajmovima i oglasima mjesecima jer ih nitko neće, tako dugo dok netko ne naleti (zatucani seljo golf je golf)
Opet ponavljam, alfa, pogotovo ako je dobra, prodat će se. Ali i za dobru lovu. Ja sam svjestan da mozda talijani gube cijenu brze, mada u novije doba i to nije slučaj, recimo alfa 156 košta kao i passat (govorim od 1997 godištu)
punto je skuplji od corse....itd, ali ja kupujem talijana kada izgubi bar pola vrijednosti (novčane, pošto ti moram sve objasniti), vozim kolko hoću i prodam, jer je većinu vrijednosti ionako već izgubio. Ali ako si čitao auto klub tamo lijepo piše kako se na mercedesu u prvih godinu dvije (s klasa) gubi i više od 50.000 dem ( ispravite me ako griješim)


Nadalje, u auto klubu je test tog pola kome je plastika u komi, izrazito loše kvalitete, auto ima malo kilometara i drugi vlasnik. Napisali su da je takva loša plastika i na passatu i na golfu.
Pošto vlasnik auto kluba nije recimo Alfa, a glavni urednik vozi golf, ajde ti Vr6, pametnjakoviću pokušaj napisati pismo i reći da nije tako. Jer i u tvom golfu dijete drago ako nisi vidio je loša plastika....i u passatu naravno.
Što misliš, čisto iz fola, kolika je vjerojatnost uopće da objave tvoje pismo ??? Što misliš hoće li te itko zvati iz recimo Ac Zubak da isprobaš novi Passat Pheaton ili nešto slično,
Budimo realni sine, NEMA TEORIJE !!!
NISI SPOSOBAN !!!!

Ajmo nešto drugo onda. Ajmo napiši u auto blic, što misle o tome gume 205 na 64 ks ???? Ajde.
Ili vrelim gumama, pitaj dali si u pravu da se koči po snijegu, da se ventili urušavaju, da golf ima bolje lezanje i zvuk od....(ne spominje se u istoj rečenici....), što misliš hoće li ti vrele gume odgovoriti ????

Dijete, daj se poklopi jednom zauvijek, postaješ izuzetno naporan, jer tu više nije uopće ni bitno tko duze drzi cijenu tko bolje lezi i manje troši, bitno je to da je tvoj pogled toliko suzen, toliko ti je skraćeno vidno polje da je to nevjerojatno. PA što ne vidiš čovjeće bozji da ima hrpa ljudi koja se s tobom ne slaze....a ne samo ja. :smile07:

Calibra Zender
02-06-2002, 21:08
VR6 mesarski Fenikse
Ti bolje potraži nekakvu stručnu literaturu koja se bavi psihičkim poremećajima nastalim kao posljedica ratnih zbivanja. Ima tu podosta materijala u kojem ćeš se pronaći! A automobile rađe zaboravi!

LaNciA
02-06-2002, 21:13
neki dan cekam taxi u italiji,kad ono na red dođe lancia integrale,malo sam ostao,ali probao sam se i sad vozit u tom stroju,malo je tvrd,ali zvuk nenad××××v uf ,jos 3 dana mi je taj zvuk prolazi kroz zile,ljepi stojij z a relativno male parenull

doc
02-06-2002, 21:26
VR6, daj nam svoje inicijale da mogu izrezat clanak u jutarnjem kad bude naslov: Mladom bosancu odletio kotac na golfu i na mjestu poginuo u sudaru s Iveco kamionom.

VR6
02-06-2002, 21:54
Kazem to zato jel pises pisma da bi dokazao kao da Alfa valjda, iako svi znaju u cemu je problem. Pa bi mogao i ovima nesto pisati. Passat nema nekvalitetnu plastiku, kao ni Golf, bar ne Golf 3, nadji auto u toj klasi koji ima kvalitetniju plastiku, osim Audia A3. U tom razdoblju kad se taj VW proizvodio. Sto bi vrelim gumama pisao nesto, kad znam sam kako je kocenje po snijegu bolje, to je i logicki normalno da bolje koce 4 nego 2 tocka, samo to vama nije jasno, jel nemate logike. Ja sam vam rekao probajte, ja sam probao, ovdje je snijeg zimi po 3 mjeseca. Sad ko bolje lezi, ja sam ti dao par argumenata a vi niste dali nijedan osim onog vaseg, alfa bolje lezi od golfa. To samo vi pisete, ja sam naveo neke vozace kruznih utrka i slicno kojim je golf bio najdrazi auto, i brdrke trke na kojim cesto imaju neki golfovi. Naveo sam i o Ford Focusu da ima najbolji ovjes u klasi, najbolje lezanje, nasao sam argumente, al vi se opet drzite svoje, alfa je najbolja. Ovdje vas je puno istomisljenika, pa posto sam usamljen mozete pisati gluposti, jel moje nema ko potvrditi, a argumente brzo zaboravite kao da ih i nije bilo, jel vam je to jedini nacih da velicate svoje alfe.

"toliko ti je skraćeno vidno polje da je to nevjerojatno."

Meni suzeno, ne nego vama. Vi samo vidite Alfu, dam li vam neke agrumente, onda nadjete neku drugu glupost, kao ispusu se gume i tako dobije na ubrzanju. Pa ako se moze uraditi to s gumama jednom moze i drugom, al to je nebitno onda... Vi niste nikada imali nista drugo osim alfe i meni pricate o tome. Promjenite auto, ne necemo, pa onda... Ja sam rekao, kad Alfa bude imala dobar auto ja cu ga uzeti vjerovatno, jer mi je marka nebitna. Kad budes imao neko vrijeme neki drugi auto onda pricaj o tome ko je najbolji i slicno, samo kupujes Alfe i njih hvalis. Imam prijatelja, imao je Opela i pricao najbolji, pa onda kupio Audia, sad kaze opel bio beze za razliku od ovog, kaze kad bude sljedeci auto kupovao opet ce uzeti Audi. Probao je nesto bolje...

"Pa što ne vidiš čovjeće bozji da ima hrpa ljudi koja se s tobom ne slaze....a ne samo ja."

Ne slaze ovdje jel su nerealni, ali na drugim mjestima je sve ok, jer primaju argumente kako stoje, a ne drze se svoje gluposti vjecno.

Za doktora, ja vozim Golfa a ne Alfu. Nedavno se ovdje na nasem tzv. autoputu jedna Alfa iz ne utvrdjenih razloga zabila u znak "vodozastitna zona" i prevrnula na krov. Nije pisalo koja Alfa, ali po onoj slici iz novina cini mi se da je nova 33-ca.

doc
02-06-2002, 22:10
ne moras pisat da vozis golfa. to svatko odmah zakljuci cim vide kakve gluposti pises. Bilo dobro da pocnes malo i neke tocne argumente iznosit, a ne po svojoj volji. Kao ono golf gti ima bolje ubrzanje od gta. A to sto pise cak i na njemackim stranicama drugacije nema veze. Arguemnt je argument. A sad sta kazes da smo mi vozili samo Alfu, a nista drugo. Tu si potpuno u krivu i opet me podsejcas da si rekao da nikad nisi sjedio u nekoj Alfi. Vjeruj mi da 99% posta svih nas ovdje je vozilo Golf. Ali vecina ga pljuje do dna, osim tebe. Mozda ipak nesto s tobom onda nije u redu? mozda je vrijeme da ti probas vozit recimo neki Fiat Bravo pa da vidis kolko stvarno vrijedi taj golf 3,4? ili se bojis da ce ti doci do mozga da golf nije najbolji u klasi niti je ikad bio

Girrari
02-06-2002, 22:28
Ja vidim samo Alfu (i ostale talijane) i samo me ona zanima. A za tvoje (kvazi)argumente me boli dupe jer ću opet nakon svega vidjeti samo Alfu.

A Golfa spusti na zemlju jer ne možeš srati beskonačno. Imam ja više iskustva s Golfom nego ti, pa stoga znam gdje mu je mjesto.

VR6
02-06-2002, 22:33
Evo da fino na sve ovo tvoje odgovorim.

"Kao ono golf gti ima bolje ubrzanje od gta." Ocito ne znas citati najbolje, i nevidis da smo pricali o Tuniranom Golfu GTI od 225 KS, a eto naci cu stranicu kasnije, imam je negdje u favorits pa staviti tamo da vidis koji pise start do 100 km/h za tog Golfa da je stvarno 6.2s, i maksimalna 250 km/h.

Nisam rekao da vi niste nista drugo vozili, nego niste posjedovali nista drugo. Jedno je auto provozati na 10 minuta, a drugo ga je posjedovati i otkriti sve njegove mane i prednosti. Pa godisnje se proda u svijetu 700000 Golfova, znaci sve su to ×××××× koji kupuju taj auto, vjerovatno ih nesto privlaci vise nego za druge aute cim ga kupuju, rijetko ko dobija pare, a ono sto zaradi, mnogi i tesko, nece onda baciti na Golfa ako mu se nesvidja. Fiat Bravo, vozio sam Fiat Tipo Gran Turismo, a imam i sam Lanciu Deltu i znam kako stoje stvari. Nije me strah, jel se nedrzim one Golf je najbolji, ali od ovih do sada sve skupa on je najbolji i najpotpuniji auto. Ako nesto novo nadjem da je bolje onda cu vjerovatno preci na to, ako...

VR6
02-06-2002, 22:36
"Ja vidim samo Alfu (i ostale talijane) i samo me ona zanima. A za tvoje (kvazi)argumente me boli dupe jer ću opet nakon svega vidjeti samo Alfu."

Eto i priznao je, nasao sam i argumente i sve, al njega za to nije briga, nit ce probat sta bolje i slicno, drzi se svoje Alfa je najbolja...

"Imam ja više iskustva s Golfom nego ti, pa stoga znam gdje mu je mjesto."

Vise nego ja, siguran??

doc
02-06-2002, 22:46
ti VR6 izmedju redova ponekad napises i nesto pameto poput ovog " godisnje se proda u svijetu 700000 Golfova, znaci sve su to ×××××× "
ja sam posjedovao Golf 2 dizel oko 2 godine. Zva sreca da smo u to vrijeme imali i fiat uno pa nisam morao uvijek vozit golf. Tolko je bio neudoban, bučan, katastrofalan polozaj za volanom. Uvijek me glava boljela nakon pola sta voznje u njemu. Vjeruj mi Vr6, da mi je golf dobar auto sigurno bi ga kupio. Sta mislis zasto sad kupujem bravo, a ne golf 3? I zasto sam kupio Tipo nakon Golfa 2?

VR6
02-06-2002, 23:22
Usporedjujes dizel i benzinac, i govoris o tisini. Sto nisi uzeo Tipo Dizel?? Golf 2 dizel je glasan, neide posebno nesto, al malo trosi. Vozio sam se u njemu par puta, jedan je max isao 135 km/h. I ja vjerovatno nebi uzeo taj auto ako bas nemam drugog izbora. Jest on kvalitetan, ali je preslab.

Girrari
03-06-2002, 00:10
××××××tino,
Ja nisam ništa priznao što već nisi ranije mogao pročitati u mojim postovima. Nikad nisam tvrdio, niti ću tvrditi da je Alfa najbolja, ali me jedino ona zanima.

Za Golf sam se doduše malo prenaglio, iskustva s njima imam. Više posrednog nego neposrednog. Vozio sam ga tek u količini koja nije mogla utjecati na moje zdravlje, ali dovoljno da shvatim koji je njegov domet. Ne govorim da je auto loš, ali ne prelazi prosjek klase.

mara
03-06-2002, 00:12
intcp daj dodji sebi ne mozes usporedjivati stilo i leon.pa koja je razlika u godini proizvodnje(mislim kad je izasao taj model).stilo je pobijedio i nadam se da ste sad napokon sretni da su talijani pobijedili.
zapravo i nije tako velika razlika to je vise po meni stavr ukusa

VR6
03-06-2002, 00:21
Pa znam da si i prije govorio, ali sada si konkretno rekao to. Golf je u klasi ok, eno gledao sam TopGear, Golf 4 i Alfa 147, obadvoje su dobili iste ocjene, cetvorke (4).

Sto se tice tog testa, Leon i Stilo, Stilo je dobio test zahvaljujuci prostranijoj unutrasnjosti prvenstveno. Dok za Leona pise da je vise sportski auto, pruza veci uzitak u voznji i tome slicno.

Ja se nadam da ce novi Golf 5 biti ono sto je bio i Golf 3 kad je izasao, vrhunski autic u svojoj klasi.

Alenko
03-06-2002, 08:27
VR6, stvarno bogati gdje se gasiš?

Pišem pisma da bi dokazao da alfa valja?
Gledaj, test alfe 164 je bio i u drugim novinama, davno prije nego u auto blicu, a čini mi se da je i bio u auto blicu prije par godina. Uglavnom auto je dobio dobre ocjene, ima neke sitnice, ali ima i kvalitetnu plastiku, vrhunsku zaštitu od hrđe, puno opreme, jake motore, velik i udoban, i to sve relativno povoljna cijena. Tako je prošao. U auto blicu su ga satrli. Normalno je da čovjek reagira na laž, što misliš da sam im samo ja poslao pismo ???

Vratimo se folcvagenu, golf III ima lošu plastiku, tako piše u novinama, na testu rabljenog. JA NISAM VIDIO NI JEDNO PISMO OGORČENOG VLASNIKA GOLFA ???
A TI ??? ZNAČI DA SE LJUDI KOJI GA VOZE SLAŽU SA TIM I NEMA POTREBE REAGIRATI.

Što se tiće drzanja ceste focusa, ko ima bolji ovjes, u to nisam nikada ulazio niti neću, nisam imao pa neznam.
Što gdje piše, je jako relativno, uglavnom subjektivan dojam novinara.

ALi imao sam golfa, čak četri komada, jedinice i dvojke, dizele i benzince.
I rodbina ima passata i golfa III.
Svugdje puknuta plastika, svugdje malo mjesta i loša udobnost, hočeš slike ??????
Passat je arriva, užasan očaj, top model sa svom opremom i recirkulacijom zraka (ventilator) Nema zaštite na rubovima vrata, tkanina na oblogama vrata i sjedalima kao najjeftinija krpa, puknuta plastika na srednjoj konzoli, itd....uglavnom nebo i zemlja prema mojoj alfi koja je prema tom auto avion. Tiša udobnija komfornija i brža.

I opet ti ponavljam, plastika u golfu, polu i passatu, je lošija nego u alfi.
To je jako žalosna činjenica, koju potvrđuje iskustvo i testovi u novinama.
Pošto su i alfini motori bolji (osim dizela), i dizajn je bolji i zaštita od hrđe je odlična, ja ne kužim uopće o čemu mi razgovaramo ? O tome što se korita proda 100 puta više ???
I bolje, jer da nije tako morao bih kupiti neki jaguar. I opet bi ti tulio, je ali alfi se više proda....
PA već ti je INTCP tisuću puta objasnio i tko i što kupuje alfe.

Ti moraš shvatiti jedno, ako je meni alfa dobra, ako je plasika još u komadu, a motor i dalje grize, kao nov, dok od hrđe ni točkice, SHVAČAŠ LI TI KOJA SU MOJA OČEKIVANJA KADA BIH UZEO NEKI NJEMAČKI AUTO ????? OGROMNA !!!!
Očekujem još bolje motore, još bolju plastiku, totalno bez kvarova, minimalnu potrošnju, express brzu prodaju, zapanjene poglede, hoću da perem alfe, hoću da stavim gume 205, moj golf je najbolji, savršenstvo bez mane. Razumiješ ?
SHvati, ja sam imao golfove, pa prešao na alfe, koje već godinama vozim jer sam daleko zadovoljniji, a što se golfa i folcvagena tiće, NIKAD VIŠE !!!
Preloši su to auti s obzirom kakvu reputaciju imaju. Priča se o savršenstvu, da su deset puta bolji od talijana, a ono, jad, bijeda i očaj, na kraju krajeva, ipak su to NARODNA KOLA!

INTCP
03-06-2002, 08:36
Ajder ne ne seri VR6 stilo je pobijedio u gotovo svim kategorijama. A tebe boli šta je JTD bolji od TDI. Al tako ti je to jednom mora doći kraj. Ma zaboli mene šta je stilo noviji šta se izvlačite sad. Sad se raspravlja koji je boilj. Ipak to nije usporedba starog compacta i alfe 147 pa da se možete izvlačit. Koliko god bio ružan taj stilo bolji je.

Calibra Zender
03-06-2002, 11:35
VR6 Mesarski Fenikse
Daj ohladi s tim kvazi podacima s razno raznih site-ova! Samo službene stranice dolaze u obzir.

Idi na www.ukcar.com pa se pozivaj i na te podatke. Tamo 156 1.8 ima 8.0 do 100 km/, a 2.0 8.6 (nije selespeed)!
Usporedi usput i 406 limuzina i coupe s 2.0 motorom.

Toliko o bedastoćama na netu.

Calibra Zender
03-06-2002, 11:40
VR6 mesarski Fenikse
"Nisam rekao da vi niste nista drugo vozili, nego niste posjedovali nista drugo"

A koji si ti ××××× posjedovao ili vozio pa da tu ×××ך?

TEK SI NAPUNIO 19 GODINA, PREŠAO S AUTOM MOŽDA KOJIH 15-TAK TISUĆA KILOMETARA I ONDA JOŠ IMAŠ OBRAZA TU SRATI LJUDIMA KOJI GOVORE IZ ISKUSTVA, A TI BEDASTOĆAMA IZ RAZNO RAZVNIH REVIJA!

KONJU, JA VOZIM SAMOSTALNO OD SVOJE 16. GODINE. STARI ME POČEO UČITI S 14, A S 16 MI JE DAO DA TU I TAMO S NJIM NAPRAVIM KOJI KILOMETAR. OBIČNO RELACIJA TURČIN-VAR. TOPLICE. SA NEPUNIH 17 SAM VEĆ DOMA "KRAO" AUTO I RADIO PRVE KILOMETRE U DIVLJIM VOŽNJAMA S DOCTOROM (nije baš pohvalno). I ONDA DA MI JEDAN BALAVI BOSANAC TU ×××× O VOŽJI, AUTIMA, ISKUSTVU,... :smile09:

ČOVJEČE, OBRIŠI SI MLIJEKO S BRADE, PROMIJENI PELENE... :))

Anti Calibra
03-06-2002, 11:58
Dobro, Calibra, samo ti nemoj o tome ko ima mlijeka na bradi. Ti si jos uvijek balavac, bez obzira na to kaj se ti smatras jako odraslim i super sposobnim vozacem. Jos uvijek nisi podastro nikakve dokaze o tome po kojem si ti kriteriju tako dobar vozac, i imas pravo ocjenjivati tudju voznju. Pljujes i po ljudima za koje ne znas kolko godina i vozackog staza imaju. Daj se malo ohladi.

Calibra Zender
03-06-2002, 12:06
Anti...
Čuj, prvo koristi normalan nick pa onda pametuj. Ja se obraćam VR6 mesarskom Feniksu, 19 godišnjaku (nisam niti siguran da li je napunio 19) koji nema niti desetinu kilometara prevoženih u odnosu na mene i niti pola auta isprobanih što svojih što tuđih. Jedino mi je žao što nemam niti kilometra na nekoj stazi već samo gradske i otvorene ceste.

Dakle, prvo pročitaj moj post, razmisli kome se obraćam. Pa onda ako nisi shvatio onda pročitaj post još jednom pa još jednom i tako dugo dok ti ne bude postalo jasno. PA TEK ONDA KOMENTIRAJ!

Anti Calibra
03-06-2002, 12:15
Ja samokazem dase ti jako cesto busas u prsa junacka glede svoje voznje. Ako si tako dobar, zasto te ne gledamo negdje na utrkama? Lako je pricati, jesi imao petlju probat tako nesto? Stvarno ga pretjerujes :smile09:

Calibra eliminator
03-06-2002, 12:38
Pa gdje si Calibra Stenderu, cim vidim da se neki post dize vise puta znam da si ti tu sa svojim kenjanjem i pristicima.
STA IMA SUPERMINTU OD COVJEKA?

Pored tebe mi nikad nije dosadno, kako ona jubileeeeee-ABS. Poleti li ikad .......hmmmm haj ima vremena.

sta kazes krao auto od starog, jel slepera punog "koka" proizvoda. Mogu zamisliti na sta je to licilo, ona ××××× glava iznad volana DEBIL 1/1.
Magare Varazdinsko. :smile07:

VR6
03-06-2002, 16:48
Alenko imao golfa, pa presao na najvisu klasu. Sta ti tvoji rade sa Golfovima?? Kako je moj kao nov, nigdje nista puknuto?? Isto jedna zena, vozila Pola, pa presla na Lanciu Temu pa kaze super udoban auto za razliku od Pola, gdje nece biti kad je ogroman. Sto veci auto, medjuosovinski razmak to je udobniji. Ne znam o kojem ti testu Golfa 3 govoris, bio je jedan u Auto Klubu i skroz su fino napisali o autu. Zasto bi se zalili?? Osim tog testa Golfa 3 se nesjecam nijednog vise u nekoj nasoj reviji. Malo mjesta u Golfu, bas mi to nije jasno kome malo mjesta. Ja imam oko 185 visine pa mi svugdje ok mjesta, nedavno sam vozio jednog prijatelja na zadnjoj klupi auta, koji ima 2 metra mozda i vise, i on se cudio koliko mjesta ima nazad u Golfu, inace on ima Mercedes E klase. Kaze udobnija mecka, al se cudio da i u Golfu ima toliko prostora.

A Calibra, mislis da si ti jedini vozio auto prije vozacke??

P.S. Evo sada gledam na TV-u bili snimci s BIH brdske trke koja se vozila, prva ove sezone, ima Alfa 145, bas cu pogledati u koju klasu ulazi, sta ce biti ako u istoj klasi sa Golfom GTI bude imala slabije plasmane, sta li cete tada pricati o superstabilnoj Alfi.

VR6
03-06-2002, 17:23
Njemacki su modeli dobitnici prestižnih nagrada

U kategoriji najsportskiji kupe, odnosno prestižnu nagradu Auto Trophy koju svake godine temeljem glasovanja citatelja i renomiranih novinara dodjeljuje strucni casopis Auto Zeitung, novu je pobjedu ostvario Porsche 911 Turbo. To je, u ovom izboru koji se provodi od 1988. godine inace jedanaesti trijumf 911-ice! Kao i mnogo puta do sada, bila je to premocna pobjeda. Od oko 370.000 glasova, 27,9 posto pripalo je Porscheovom sportskom vozilu, drugo je pripalo BMW-u M3 Coupe sa 15 posto i trece Aston Martinu Vanquish sa 14,7 posto. Iako je na tržištu tek kratko vrijeme, novi Audi A4 Cabriolet, u istom je izboru osvojio ovu prestižnu nagradu - Auto Trophy 2002, naravno, u kategoriji najljepši kabriolet. Najmladi clan obitelji modelske linije A4 pobijedio je u tijesnoj brobi. Dobio je 17,1 posto glasova, dok je drugo mjesto pripalo Mercedesu SL 500 sa 16,8 posto. Atraktivni Ferrari 360 Spider zauzeo je 3. mjesto sa znatno manje glasova - 8,8, posto.

Mogla se otvorit i tema, sta li ce Interceptor reci na ovo...

Jam on it
03-06-2002, 18:02
Panjino bosanska, znaš li ti štogod o homologaciji natjecateljskih automobila?
Ako znaš, znaš da je ludost voziti trke s Alfom 145, jer je teža od homologiranog Golfa, pa samim time ima i slabije performanse.
Uzmimo za primjer dva japanska auta: Suzuki swift i Hondu CRX. Koji je od ova dva auta brži? Koji je od ova dva auta uspješniji na natjecanjima?
Molim brze i točne odgovore...

VR6
03-06-2002, 18:53
A znas li ti da se auti olaksaju za trke. Evo primjer auto za klasu 1600 Hobby, ako je sa 8V smije imati minimalno 730 KG, ako ima 16V minimalno 800 KG. Pa oni se muce da izvuku sto vise iz motora, a tezina im i nije problem, samo treba paziti da se neide ispod granice. Sad reci da se neka Alfa recimo 33 koja serijski ima malo iznad 900 KG nemoze olaksati na kojih 800 KG?? 50 KG rollbar, a ostalo se sve moze prakticno izvaditi iz auta, sjedista koja nose kojih 50-100 KG, instrument ploca 10 KG, i slicno. Sve ogole ostane cista mehanika. Da si rekao da Volvoi stari nemogu zbog tezine, shvatio bi radjeni od posebnog celika neki dijelovi, ali Alfa ima tanasan lim, i ona nece moci. Prva generacija Swifta je bila vrlo popularna na tim takmicenjama, kao i druga. CRX nisam vidjao u nasim brdskim trkama, samo Honde Civic. A i da ima, mislim da Swift i CRX nebi bili u istoj klasi. Honda vecinom pravi jake motore sa 1.6l i vise, a Swift imas 1.3 GTI.

Jam on it
03-06-2002, 19:00
Ovime si dokazao koliko malo znaš o autima...
HOBY klasa se vozi još samo u Bosni i Jugoslaviji. Jer za tu klasu ne treba homologacija. HOMOLOGACIJA.
H O M O L O G A C I J A
To ti je zakon svakog natjecateljskog auta. To ti veli kolko kaj smiješ na autu dirat. A u Bosni...

alfist_zg
03-06-2002, 19:57
joj nema me par dana i nakupilo se bedastoca od VR6...
ali Calibri svaka cast za onaj post na dnu 68 stranice...umro sam od smjeha , umro ...Calibra , legendo, imas pice.

i svaka cast mom prijatelju INTCP koji je onako lijepo( uzaludno , nazalost) objasnio jednu filozofiju.
znam da kasnim, ali ××××ga, trebalo mi je pol sata da procitam sve. :) :)

VR6
03-06-2002, 20:54
A u sta spadaju ova ogranicenja kila ako to nije neka vrsta homologacije?? Pa i za Hobby klasu postoje pravila, posto vidim da ne znas. Auta iz Hobby klase imaju homologacijska pravila, slicna kao i auta iz drugih klasa. Usput, nevozi se samo u BIH i Yugoslaviji Hobby klasa, ima jos nekih drzava, ali samo se u BIH i Yugoslaviji vozi Hobby do 1600 ccm, u nekim zemljama ima Hobby do 1400 ccm, kao npr. Slovacka i slicno. Usput, zasto bi Homologirana Alfa bila teza od Golfa?? Golf GTI ovdje nastupa u jacoj klasi od 1600 ccm. Ali mozda nije problem u tezini Alfe, nego u motoru. Nemaju dovoljno dobre i jake motore za tu klasu?? Alfa 33 1.3 ne moze u klasu do 1300 ccm, jel motor ima vise od 1300 ccm, samo ga oni oznacavaju 1.3, sto bi VW ili Honda oznacili sa 1.4, i onda "kao" Alfa ima jace motore. A nije to poenta price, ako Alfa ta homologirana recino i ima 50 KG vise, sta je tu u usporedbi sa savrsenim lezanjem kako vi kazete. Da toliko bolje ljezi, nebi Golfovi vozili toliko po tim trkama, nego bi tamo bile Alfe, ali one u takvim trkama vjerovatno nemogu podnjeti i ici tako dobro kao Golf. Samo vi ste sada pametniji i od onih profesionalnih vozaca koji kazu da je Golf dobar, samo vama nije, vi primjetite nelezanje Golfa i slicno... Kad Interceptor kaze da je Alfa ima najbolji ovjes u klasi to je bitno, a sto 10 drugih kaze da Focus ima najbolji, ne ipak je Alfa bolja, to je rekao on...

Djabe argumenti i sve, kad ste vi kao "najpametniji", e pa to se zove primitivizam, nista ne prihvacate sto vam se ne svidja, nego samo ono sto je ok, a drugo...

Al ko vam je kriv, zivite citav zivot u zabludi da vozite nesto "dobro", dok ce vas drugi gledati kao jade, sto i zasluzujete.

mara
03-06-2002, 21:02
intcp ja ne znam od kuda tebi da se ja tebi trebam izvlaciti koji je auto bolji a koji ne.
JAM ON IT nisi valjda i ti ljubitelj samo taljanskih auta

doc
03-06-2002, 21:11
Vr6, te tvoje utrke po bosni bas nisu neki dokaz lezanja autmobila. Nisam vidio te utrke u kalendaru FIA-e.

A ovi neki rezultati najboljeg coupea iz nekog njemackog casopisa su cista glupost. Vec sam negdje napisao da takvih izbora ima "u svakom selu". A za svabe je karakteristicno da priznaju samo ono što je njihovo i to mora biti najbolje, iako svi znamo da većinom nije tako.
da spomenem: STC utrke, 8 utrka 8 pobjeda Alfi. Sad ces reci da je to zato jer nema VW. A zasto ga nema??? Jer vidi da ni BMW nema sanse, pa kud ce onda tek oni jadnici da se sramote

Girrari
03-06-2002, 22:39
Evo jednog vica vazanog uz dragog nam VR6:
-Vozi Mujo autobanom po Dojčlandu u svom dragom Folcvagen Golfu i sluša radio. Spiker govori: "Oprez! svim vozačima na relaciji Munchen-Stuttgard jer neki luđak vozi u suprotnom smjeru."
Sluša Mujo i misli: "Ma budalo, šta jedan, pa svi voze naopačke!"-

Na toj relaciji funkcionira i VR6. Svi tvrde jedno, ali on je jedini (koji tvrdi suprotno) u pravu. Svi smo mi ostali primitivci koji me prihvaćaju "argumente".

VR6, jesi li se ikad zapitao; "ne vozim li ja možda u suprotnom smjeru"?

Calibra Zender
03-06-2002, 22:58
Girrari, u pravu si 100%!!!


VR6 mesarski fenikse
Tvoji ljubljeni švabi imaju ime za takve kao što si ti:
GAJSTERFARER!!! :))

VR6
04-06-2002, 04:01
Pa neki vozaci iz ovog prvenstva nastupaju i na Europskom, naravno koji imaju para. Audi 80 B4 ST koji nastupa u najacoj klasi u BIH prvenstvu, je kupljen od prvaka francuske u ST klasi 2000 godine. I ovdje je s tim autom prosle godine osvojena titula prvaka BIH u brdskim trkama u ukupnom plasmanu.

A doktore, gdje je Alfa bila u STC-u kada je Audi bio tu??
Audiu dosadile vise te trke, pa presao na visu stepenicu, 24 LeMans-a, i sjecas li se pobjednika LeMansa odkad Audi nastupa??

Sad Girrari, kao sto kazes i sam:

"Svi smo mi ostali primitivci koji me prihvacaju "argumente"."

Ako su argumenti na mojoj strani, koji vama vecinom fale, vi samo o onom vasem subjektivnom dozivljaju, a to sta govore profesionalni vozaci, sta govore razni strucni ljudi i novinari je nebitno...

Znaci vi sebe smatrate kompetentnijim za odlucivanje od profesionalnih vozaca, od novinara koji mjesecno promjene i po par auta, od raznih strucnjaka koji kazu da je npr. ovjes Focusa najbolji u klasi, a Interceptor kaze nije, i vi njega vise uvazavate. Tebi to izgleda normalno?? Da je upitanju obrnuta situacija, da ja tvrdim nesto tako recimo za neki VW, a da vi imate argumente koji govore u korist boljeg, osvanule bi mi tamo jos neke teme o VR6. Znaci sto Interceptor kaze to se uvazava i vise od nekih mnogo kompetetnijih ljudi, a kad bi ja tako nesto rekao... Mislim glupo je raspravljati o tome ovdje sa vama, gledajmo to ovako Girrari, da je u meni problem, nebi on bio onda samo ovdje, nego svugdje, al gdje ima vise normalnih ljudi, recimo news grupe neke i drugi forumi, tamo nemam nikakvih problema, jel se tamo normalno i argumentirano raspravlja, a ovdje kao da zivite u odvojenom svijetu u kojem vladaju neki vasi zakoni...

INTCP
04-06-2002, 09:39
Slušaj VR6 meni je dovoljhno da Niko Pulić na susretu alfista kaže da su alfe 147 i 156 najsportskije u klasi. A čisto mi se ×××× za mišljenje nekig bosanca koji fura golfa 2 po brtskim utrkama jel ti jasno. Isto tako mi se čisto ×××× za mišljkenje auto motor und sporta jer su za ×××××. Savki test im je cilj posrati aute koji nisu iz njemačke. To je očigledno. Alfa je bila u DTM-u majmune, a gdje je onda bio audi.

Ako ti se ne sviđa na ovom forumu od×××× na svoje balkanske yu grupe. Šta više gubiš vrijeme ovdje majmune mesarski.

ferri
04-06-2002, 12:43
A sigurno bi Pulić na skupu alfista rekao da je BMW 3 ili Audi najsportskiji u klasi.
Objektivnost auto motor und sporta:
Renault Vel satis 3.0 diesel na testu bolji od Audi A6 2.5 TDI (Vel satis 7000 E skuplji od Audia)

Deset u pola
04-06-2002, 13:25
Ne, ne Ferri nisi ti u pravu....
INTCPPPPPPP-XY i njegovo desno krilo calibra Stender sve znaju doduse kada ne znaju onda udare po nacionalnosti, sta, tu su uvijek u pravu jel da?..Iskvarise i onog Girreru, a bi fin momak kad je dosao.
Na kraju ce na ovom forumu samo oni i ostati...(a da i Jelenko)pa sta bi tko drugi imao reci pored takvih pametnjakovica.
Sta Njemacki auto-bildt ..ma daaaj sta oni znaju-zovite Varazdin pa to je leglo kadrova-Supermozgova...

Jam on it
04-06-2002, 16:16
Ne VR6, nisam neki ljubitelj talijanskih autiju, ali ti ga stvarno kenjaš!
Glede auto trka, vozio sam nešto u klasi N. To su oni najmanje prepravljani auti u odnosu na serijske. A kad se raspadnu i kad im isteknje FIA-ina homologacija(uf, ××××na riječ) onda, ako valjaju odu u klasu H! A to je rijedak slučaj.
Edi Milokanović na brdu vozi Simcu iz 1972. i pere u klasi H sve živo!
A 147 je homologirana za kup natjecanja(vidi današnji Jutarnji), dok u N i A nema kaj tražit.
Na žalost takav kup je daleka budućnost kod nas, a u Bosni je to utopija...

VR6
04-06-2002, 19:42
Dobro ti je ovaj odgovorio, nece na skupu Alfista reci da je bolji. Inace, negovore samo bosanci da je Golf GTI dobar, to je rekao i Tihomir Filipovic, to je HF vozac, valjda si cuo za njega, bio je interviju na www.autoweb.hr, mozda ima jos pa potrazi ako mi nevjerujes, bio sam to vec negdje prije davao. Auto Moto Sport vjerovatno govori realno, samo sto se ti neslazes sa njima tvoj problem... Kao sto rece ti lupit 100 gluposti mozes, svi ce biti na tvojoj strani, jel si Alfist...

Ja, Alenko
04-06-2002, 20:51
Tihomir Filipović jedna legenda nad legendama, nakon slave i brojnih izuzetnih rezultata završio kao prodavač loših guma, daj molim te.
Uvazavamo samo Pulića, Bradarića, i još pokojeg, ovi ostali poput Šebalja, Granda, Acko nek se maknu i prepuste volan talentiranima poput, kak se onaj klinac što je osvojih kup sa 17 godina zove, Dario Čikor, čini mi se.... :smile07:

mara
04-06-2002, 21:11
imam pitanje za vas alfiste.
RECITE MI MOLIM VAS,S OBZIROM DA JE AUTO BLIND ×××××× JER PLJUJE PO TALIJANIMA A DIZE U NEBO NJEMACKU AUTO INDUSTRIJU.RECITE MI DA LI TALIJANSKI AUTO MAGAZINI DIZU U NEBO SVOJU AUTO INDUSTRIJU A GAZE NJEMACKU?
INACE dobro je rekla HF INT u jednom postu da vi pljujete recimo(ALI RECIMO) po RS6 a nikada ga niste vozili.to je npr.(a i drugi auti te klase)odlican auto koji vi nidaka necete voziti pa ni alfu GTA.i nemojte pljuvati po necemu za sto nemate para i nikada necete voziti ni u snu.TO VRIJEDI ZA SVAKOGA PA TAKO I ZA MENE

zonta
04-06-2002, 21:16
Svaki cigo svoga konja hvali.
Samo što njih nitko ne citira niti ih tu navodimo kao neke relevantne činjenice, šta VR6 uredno radi s njemačkim izborima.

doc
04-06-2002, 21:35
danas citam u jutarnjem i vidim neke ocjene ankete provedene u njemackoj. Kolko njemci cijene koju marku. I naravno prvih 6 su njemci, onda malo japanaca. Ono sto zapanjuje je to da njemci vise cijene KIU nego Lanciu ili Rover. KIA koje do pred 2 godine niti nova nije mogla proci hmologaciju da se tamo prodaje. Ovdje je svima jasno da je njemcu jedini cilj da pokopa taljanske aute. Mislim da kolko god neko ovdje bio zadtri svabofil ne moze reci da vise cijeni KIU neko Lanciu ili Rover.

Pojeftino
05-06-2002, 08:35
Nema govora da je Kia kvalitetnija od Rovera ili Lanchieali odgovor je jednostavan bar sto se nasih prostora tice.
Od Kie dobijes auto za nekih 12000dm i sto je najvaznije 3 gd garancije sto je super. Kasnije ju je teze prodati ali gubitak na cijeni je "relativno mali" Rover i Lanchia mozes s njima mahat usima u svakom pogledu.

VR6
05-06-2002, 21:16
Bas ti doktore dajes tacne podatke...

U najnovijem istraživanju zadovoljstva vlasnika sa njihovim automobilima koje je proveo njemački auto klub ADAC ispostavilo se kako i Nijemci najviše cijene svoje japanske ljubimce. Istraživanje je provedeno za 15 automobila kompaktne klase, a najviše pozicije zauzela je japanska trojka Toyota Corolla, Honda Civic i Mazda 323. Svi ti automobili su u pet od sedam ispitanih kategorija dobili ocjenu odličan. Njemački automobili su u ispitivanju prošli vrlo loše. Posljednje mjesto zauzela je VW Beetle, a tik ispred nje, na mjestima od 12 do 14 smjestili su se Audi A3/S3, Opel Astra i Volkswagen Golf. Jedini njemački automobil koji je postigao malo bolji uspjeh je Ford Focus koji je zauzeo 9. mjesto. Ispitivano je također da li bi vlasnici ponovno kupili svoja automobil i tu se ispostavilo kako među njima nema previše izrazito razočaranih. Čak i za Bubu ponovno bi se odlučilo 83% vlasnika, dok bi, u ovoj kategoriji najslabije plasiranu Astru, ponovno kupilo 80% vlasnika. Najbolji rezultat ovdje je ostvarila Škoda Octavia koju bi ponovno kupilo 96% vlasnika. U ispitivanju je sudjelovalo ukupno 13.000 vlasnika vozila proizvedenih između 1998. i 2001. godine.

Gdje ti vidis da su ovdje njemci dobro pozicionirani?? Mozda si ti nasao neke stare novine, to je od prosle godine, tu je bio Audi medju prvim, zasluzeno. Al tada su se ocjenjivali svi auti, a sada samo kompaktna klasa. Ovo dokazuje da njemci nehvale samo svoje aute, nego da su ipak realni...

doc
05-06-2002, 21:26
evo VR6 samo za tebe sam izvadio jutarnji iz kante. Svaki utorak imas u Jutarnjem listu dosta dobar prilg Auto na nekih 12 stranica.

U ovom zadnjem broju, znači od 4.6.2002.
Pise istrazivanje koje je proveo ADAC: Kako njemci cijene marke?
1. merecedes 1.96
2. bmw 2.17
3. porsche 2.25
4. VW 2.29
.
.
.
. Kia 3.49
. Lancia 3.59
. Daweoo 3.68
. Rover 4.01

dole pise napomena da je ocjena 5 najgora, a ocjena 1 najbolja.
nema bas sve marke,ima prvih 10 i onda su stavili jos neke. zanimljivo je da medju prvih 10 nema Opela, to jest to jedina njemacka marka koje nema medju prvh 10.

Ovo sto si ti naveo je isto istinito, samo to se odnosi na to kolko su ljudi zadovoljni itd. Mozda ce i ovi podaci koje sam ja naveo za koji dan biti na Vidi auto

Girrari
05-06-2002, 21:32
"Jedini njemački automobil koji je postigao malo bolji uspjeh je Ford Focus koji je zauzeo 9. mjesto."

Ne znam gdje se proizvodi, ali vjerujem da je Ford još uvijek američki auto. Ako se i proizvodi u Švabiji (u što nisam siguran), to ne znači da je njemački. Ako sam nekaj propustio ispravite me!

INTCP
05-06-2002, 21:35
Ma fulo si totalno . Focus je švapski auto. Ford jeste vlasnik , ali tvornica u kolnu ima totalnu samostalnost u odnosu na ford u sad-u.

doc
05-06-2002, 21:41
ovi fordovi koji se voze kod nas su iskljucvo njemacki i nema nista americko medju njima. Osim prednjeg znaka

Girrari
05-06-2002, 22:40
Onda molim uvažiti ispriku.

INTCP
05-06-2002, 22:48
A isti ti fordovi od svih njemačkih auta su mi nekako najmenje njemački. Najviše me podsjećaju na engleze.

mara
06-06-2002, 00:53
vi se malo previse obazirete na VR6

ss
06-06-2002, 20:39
Znači da su i ovi Japanci kaj se proizvode u Europi, kao evropski auti ili nisu ???

VR6
06-06-2002, 23:35
E pa zavisi, kako ti gledas na stvari. Ako je razvijen u Europi i razvila ga neka Europska marka, onda je valjda to Europski auto, bez obzira gdje se on proizvodi.

Calibra Zender
07-06-2002, 14:45
Ako jednog Golfa sklepa Bosanac ima da se na njega stavi oznaka TAS i da se od uobičajeno lošeg Golfa ipak razlikuje i vidi da je riječ o još lošijoj varijanti! :))

Isto tako treba na jednom Renaultu pisati Europa da znam da ga je sklepao neki brkati Turčin pa da i to izbjegavam.

Na Escorte bi trebalo dopisati neku mađarsku frazu tako da kod polovnjaka ljudi znaju da kupuju mađarsko (zlo)djelo.

Meni se ipak čini da je vrlo bitno gdje se auto konačno sastavlja. Bez obzira što su sve to original dijelovi i bla, bla ,bla... ipak mi se čini da to više nije to. Traže se siromašnije zemlje, odnosno jeftinija radna snaga pa da za bagatelu sastavljaju aute pa da profit bude čim viši. A sam Bog zna koliko je u toj varijanti pokošena kvaliteta. Pa nek onda daju djeci od 8, 9 godina u Kini da sastavljaju te originalne dijelove koja će to raditi mjesečno za Big Mac Menu. Isto ko što i McDonaldsu prave igračke za Happy meal.

VR6
07-06-2002, 23:48
Fin auto, zar ne??

http://www.bmwclub.fi/images/cars/bem-300_2.jpg

mentor
08-06-2002, 19:24
Fin za liječenje komplexa ljudima koji misle da nemaju dobar auto. S tom ralicom se vjerojatno možeš furat po bosanskim selima gdje nema rizola. Koja si ti ××××××.

VR6
08-06-2002, 19:54
To o ovom autu mogu reci samo ×××××× kao ti.

Calibra Zender
08-06-2002, 20:02
Ova gore kanta je odvratna, vrijeme ju je jednostavno pregazilo. A tek u kombinaciji s ovim dodacima... Katastrofa!

Francuz
08-06-2002, 20:06
VR6,svaka čast,ovaj forum je tvoj trijumf,pogledaj(i svi ostali!)samo broj odgovora.Mentor,×××× te Le Pen,što tebi smeta Bosna?Inače model na slici je ,po mišljenju relevantnih osoba,posljednji pravi M3.

doc
08-06-2002, 20:23
Vr6, bitno da je Made in germany i odmah je fino.... pa makar i gorblje staro 20 godina, ubojica po kisi

VR6
08-06-2002, 20:23
To je i danas vrhunski auto, jedino sto nema pomocne elektronike, al ko zna, vjerovatno i njega moze brzo voziti...

Mazda
08-06-2002, 20:47
"Ova gore kanta je odvratna, vrijeme ju je jednostavno pregazilo, a tek u kombinaciji s ovim dodacima... Katastrofa!". Pogledaj "Calibra Zender" samo svoj car, sa onim tvojim "dodacima", koma!.

Calibra Zender
09-06-2002, 09:57
Mazda
A šta ti imaš od bilo kakve opreme, uzde, kopita? Tebe niti krila od aviona stavljena na auto ne bi izvadila iz proklete Mazdine bezličnosti!
Kod mene barem nema ralice ili nekakvih dodataka kvazi proizvođača. Potraži malo po netu kakve preprade i ako nađeš ljepšu onda stavi ovdje URL!
A dotle uživaj u bezličnim Mazdama i misli da si Boga za jaja ulovio.
Pozdrav!

Mazda
09-06-2002, 10:46
Tko tu spominje Mazdu?, samo kažem da je onaj gore M3 tisuću milja daleko od tvoje Calibre!.

m3
09-06-2002, 11:06
Calibra ne seri
M3 kockica je legendarni auto.
Čitao sam intervju s Montoyom i čovjek je rekao da mu je to jedan od najdražih auta (kupio ga je puno prije nego je bio i blizu BMW F1)
Auto je odlično izbalansiran, perfektan odaziv na gas, zadnji pogon za znalce...
Calibra da to probas voziti više se nikad nebi sjeo u opel, a ×××ך po auto jer nemaš pojma (a ×××ך ti i po ljudima na forumu i po mazdama i po svemu jer ti si kao veliki stručnjak, ili?)

mentor
09-06-2002, 13:21
VR6 i francuz, auto na slici izgleda odvratno. Meni je bio super kad sam ga prvi put vidjeo sredinom osamdesetih ali nemojte kenjat da je sada dobar. Osim toga kak se možete sjetit te kante a tema je Lancia Delta HF integrale. Taj auto je bolji, ljepši i brži od kockice m3.

kart.klub Saša
09-06-2002, 14:14
Ma dečki, pa kako možete pljuvati po nećemu što niste isprobali, budite fer. Evo, moj stari je imao kockicu M3 sa 2oo ks. Vozio sam mnogo automobila ali u ovom autu sam spoznao pravi užitak vožnje,istina, auto je pun iznenađenja a po kiši je posebno zabavan (ako se znate zabavljati) kad pobjegne stražnji kraj.O ovom automobilu mogu reći samo maj jer sam se nauživao u njemu kao u ni jednom drugom, a gdje su vaši argumenti??? :smile11:

Girrari
09-06-2002, 16:52
Meni je ova "kockica" na slici prenabildana za moj ukus. Jednostavno ne volim velike spojlere jer razjebu liniju auta. Inaće auto je odličan ako je uščuvan i u 100% originalnom stanju. Danas je to kod nas nažalost rijetkost jer ih kupuju seljačine koji hoće BMW za malo love, pa nakrcaju na njega čitavo čudo nakaradnih spojlera, grde felge, ×××××ve naljepnice...
Ima na parkingu kod moje žene jedan u fantastičnom stanju. Svaki djelić originalan, lim fenomenalan, boja kao nova...

Činjenica da se slični auti mogu nabaviti za male novce te da ih zbog toga kupuju seljačine (naravno, ne uvijek) srozala je imiđ "kockice"; ista se stvar dogodila s Calibrom.

VR6
09-06-2002, 17:19
To srozala image, to mi je glupo govoriti za neki auto. Autu neprave image oni koji ga voze, nego sve ukupno, kvaliteta auta, marka, performanse, cijena...

Sto se tice ovog M3, oni koji ne znaju sta je M3, bilo bi bolje da nedaju glupe komentare...

INTCP
09-06-2002, 17:22
Ajde ne serite, vrijeđate M3. to je zakon auto. Vi pojma nemate. Pa taj auto je strava. To je zakon od auta. I obična kockica s 2.0 motorom je zakon. Pa jeste vi normalni. Vama je samo bitno da auto dobro izgleda. Meni lično kockica izgleda odlično. I ona najobičnija verzija s 2 vrata. Pogotove one prve sa uskim stražnjim svijetlima. Al vama je važno samo da je ljepotan, koliko ja vidim.

mentor
09-06-2002, 17:34
Ponavljam: Integralka je bolji, LJEPŠI i brži auto od kockice M3. Taj M3 nije bio loš u svoje vrijeme(ali bilo je i boljih). Integralka je auto koji je bio daleko ispred svog vremena. Idu mi na ku... komentari onih koji nisu niti sjedili u autima o kojima pišu.

alfist_zg
09-06-2002, 19:42
integralka je kraljica i legenda. i tocka.
ali bmw kockica je meni odlican. (bio)
posebno mi se svidao kabriolet.
ova predzadnja i zadnja trojka su mi bezlicni . ppogotovo ova zadnja linija.
kockica je bila zakon.
usput, u ovoj kombinacij ko na slici mi je ruzan, ali da je onaj obicno sreden tvornicki, taj izgleda dobro.

VR6
09-06-2002, 21:04
Sta ti poredis, M3 je auto za traku, a Integrale za rally.

Girrari
09-06-2002, 21:37
×××× ga VR6, imiđ auta stvaraju ljudi koji ga voze. Htjeli mi to ili ne. Proizvođač pokušava nametnuti određeni imiđ za određeni model, no kako će taj pokušaj uspjeti zavisi o vozačima i kupcima.
Bez uvrede, ali u pravilu točno znam kaj mogu očekivati od vozača natuniranog Golfa 2 ili 3. Najčešće seljačinu koja nema grama vozačke kulture!

mentor
09-06-2002, 21:44
Eto VR6 Girrari ti je sve rekao o imiđu. A integralka je superiorna u svim situacijama nad bilo kojim autom iz tih godina i nekim dosta novijim.

doc
09-06-2002, 21:59
koji ste ××××× svi sad odjednom za tu kockicu M3. Girrari, zaboravio si napomenut najvjernije kupce kockie, a to su CIGANI. Bas sam neki dan vidio jednog, crna mat boja, bijela zadnja hauba, guma zadnnja ljeva zimska, a desna slick profil. Iza magicno slovo W (cigan naopako zaljepio M). Stvarno ××××te zakon od auta, ma strava ljudi moji. A tek da vidite tipa koji vozi...

mara
09-06-2002, 22:06
znas sta ti doc?ti malo pricas ali kad pocnes srati to smrdi dalje ngo sto se vidi.
ja sam vidio puno cigana da voze alfu 75 a i puno mafije da vozi ferrari,ovdje u hr.onda su i to ciganski auti!sta ××××s ti doc!vi i vas imidz prokleti!
RECITE MI STA JE ONDA FERRARI I ALFA AKO JE BMW CIGANSKI AUTO?STA?ZAR TE AUTE NE VOZE CIGANI I MAFIJA(FERRARI)?

VR6
09-06-2002, 22:09
E pa onda Girrari, tako je sa svim autima, nisu ni Alfe izuzetak.

Usput, jeste li vidjeli u novom Auto Klubu poredak trke gdje je Niko Pulic opet vozio svoj BMW M3, pa u toj klasi, na petom mjestu se nalazi VW Golf TDI...

doc
09-06-2002, 22:10
mara, nemoj srati. Dodji ovdje pa pogledaj sta cigani voze po Varazdinu i cakovcu. BMW je na prvom mjestu. To da voze Alfu 75 je moguce, ali mozda jedna. A BMW je barem jedan u svakoj ciganskoj obitelji. A sta mjesas mafiju sa ciganima??? Mafija je nesto sasvim drugo.

Girrari
09-06-2002, 22:51
Boli me dupe kaj voze cigani jer nisam rasist. Tako možemo govoriti o tome kaj voze Bosanci, Srbi... "Kockice" u pravilu voze seljačine i to je sve. Da je auto sam po sebi odličan to stoji, ali imiđ mu je u k....!
Kad Alfi su selje izuzetak, dok su kod bembura skoro pravilo (naravno, ponavljam ima iznimaka).

A to kaj Doc veli, ima pravo. Mafija je nekaj sasvim drugo. Ali pod tim mislim prava mafija, a ne neke lokalne replike!

Calibra Zender
09-06-2002, 23:24
Mazda
"Tko tu spominje Mazdu?"

A tko je spominjao moj auto? :smile11: Nemoj onda niti ti bez razloga vući paralele po svome! A već kad si povukao, Calibra je daleko ljepša (govorim opet samo o dizajnu) od M3 kockice, pogotovo ovog na slici, a i od 99% svih ikada proizvedenih sterilnih i bezličnih Mazdi!


M3
Ti si isto malo čudan tip, još jedan anoniums. I dalje stojim iza toga da je auto odvratan i da ga je vrijeme pregazilo. Osvrt je to na dizajn od M3, a o tehnici nema niti riječi! Žao mi je što nisi sposoban razumijeti par redaka teksta!

Nino mi te volimo
10-06-2002, 12:33
Od sada ima da na svaku "koku" stave fino znak made in "koka Varazdin" da se zna da je ta koka jela varazdinske crve i da ju ju priklao neki znojni Varazdinac. To da se zna, i da bi mogli kupovati samo originale iz drugih koka plantaza....npr Slovenke, Dalmatinke "SAMO ORIGINAL".
Samo za Bisera, naseg Ninu-Calibru Stendera (hocemo jos, hocemo jos...)

Calibra Zender
10-06-2002, 12:51
Prokleti da su jalni Mostarci i ostala šuga ovog foruma koja nema nimalo soli u glavi niti hrabrosti pod svojim nickom pisati ovakve bedastoće.

Stvarno si prokleto kopile!

Nino mi te volimo
10-06-2002, 15:26
Sto se hrabrosti tice, znas ovaj ...mi ti imamo sexualnih problema i nemoj zamjeriti...a to su da nas BOLI NAS ××××× ZA TEBE.

Cuj Nino, ti si prvi poceo, nemoj se ljutiti sve je to u sklopu igara. :smile06:

mara
10-06-2002, 22:35
ja bi to Calibra formulirao ovako:tko trazi taj i dobije!

Calibra Zender
10-06-2002, 22:39
Čuj papčino anonimna koja i dalje nemaš muda koristiti svoj nick, te fore tipa tko je prvi počeo prodavaj i dalje svojoj ekipi u kvartu. Onim osnovnoškolcima s kojima tratiš vrijeme objašnjavajući im prednosti Škode i VW-a.
Da barem argumentirano napadneš nešto što kažem, onda bi još možda imalo s tobom smisla pričati, ali na ovaj način nikako. Kokodačeš tek toliko da te se čuje. Štedi rađe tipkovnicu, vrijeme i trud. Ne mogu se krelcu poput tebe nikako načuditi.

Mara, tebe apsolutno ništa nisam pitao! Stoga... Inače, opet si počeo s glupostima tko traži taj i dobije. Tebe su izgleda non stop mlatili pa imaš vjerojatno nekakve traume glede toga. To je ipak tvoj problem koji ćeš morati sam riješiti. Ako ne ide, onda možda stručnjak pomogne.

VR6
10-06-2002, 22:50
Calibra prica o argumentiranom napadu, kad si ti to imao argumente za nesto??

Calibra Zender
10-06-2002, 22:53
VR6 mesarski Fenikse
Tebe sam u doslovno svakoj temi porazio do nogu, prvo argumentirano i fino, a onda kad vidim da u tvoju glavu ništa ne ide i da tjeraš samo po svome onda si dobio i vulgarne paljbe! Ali tebe poraziti nije nikakav gušt jer te peru svi na forumu. Jesi se kada zapitao zašto? Zato jer pojma nemaš!
A gaze te svi redom! :))

VR6
11-06-2002, 01:13
Pogazio, gdje?? Ti nikada nisi imao argumente, ja sam ih uvjek imao, sad sto ovi ovdje to nepostuju, to nije moj problem. Dok su argumenti na mojoj strani ja sam upravu...

Isto, bas mene briga sto se ti ne razumijes u felge pa mislis da si "pogazio" nekog, al ko se razumije znat ce ko je upravu, ne samo u toj temi nego u jos nekim.

To ako se meni nije dalo dalje ubjedzivati s tobom, ti mislis da si me "pogazio", pa nije to, nego se meni vise nije dalo nekoj b..... ponavljati nesto uz argumente i ostalo po ko zna koji put...

MG ZR 160
15-06-2002, 21:15
118 kW/ 160 KS
0-100 km/h 7.8 s

http://www.mg-rover.org/models/images/zr_1.jpg

Calibra Zender
15-06-2002, 21:29
VR6 mesarski Fenikse
Tako je! Svi su glupi, samo si ti pametan!

MG ZR 160
15-06-2002, 21:39
Verzija sa 5 vrata...

http://www.mg-rover.org/roadtests/010818_zr160/images/rt_010818_1.jpg

doc
15-06-2002, 21:43
Taj MG stvarno zna unakazit inace ne tako ruzan rover 25. Jadna prerada za engleza

Calibra Zender
15-06-2002, 22:39
I ne samo to nego se i šupci voze krivom stranom ceste, a i volan im nije na mjestu! :))

Calibra vs Mara
23-06-2002, 08:29
Calibra

http://www.animationlibrary.com/Animation11/Sports/Auto_Racing/Race_line.gif

Mara

http://www.animationlibrary.com/Animation11/Sports/Auto_Racing/Race_line_2.gif

M_7
23-06-2002, 08:50
hehehe
svaka cast..... :) :) :)

Calibra Zender
23-06-2002, 13:00
:))

mara
23-06-2002, 13:17
ja ne kuzim sto si ovime htio reci

VR6
23-06-2002, 23:40
20 The Best

1. Citroen DS19 (1955)
2. Mercedes 300SL Gullwing (1954)
3. Shelby AC Cobra 427 (1965)
4. Jaguar XKE (E-Type) (1961)
5. Porsche 993 Twin Turbo (1996)
6. VW Beetle (1941-1985)
7. Lamborghini Countach LP 400 (1974)
8. Ford Model T (1908)
9. BMC Mini (1959)
10. Audi Quattro (1980)
11. Duesenberg Model J (1932)
12. Ferrari 250 GTO (1962)
13. Chevy Corvette Sting Ray (1963)
14. Bugatti Type 35 (1925)
15. Ford Mustang Cabriolet (1964)
16. Lamborghini Diablo (1990)
17. Lancia Stratos HF Berlinetta (1974)
18. Ford GT40 (1964)
19. BMW 2002 (1966)
20. Lancia Delta Integrale (1988)

VR6
03-07-2002, 14:05
Lotus - Audi

Motor od RS4 - 380 KS

0-100 km/h ispod 4 sekunde

Maksimalna brzina 315 km/h

http://bilder.autobild.de/bilder/1/8501.jpg

http://bilder.autobild.de/bilder/1/8498.jpg

ferri
03-07-2002, 18:19
mislim da bi u taj lotus bolje pasao motor od M3 -> nema turbo, bolji zvuk, ljubav prema okretajima

VR6
03-07-2002, 18:59
Mozda, ali M3 ima manje KS od RS4.

VW Touareg
09-07-2002, 18:27
http://www.vwvortex.com/features/07_02/07_08/04.jpg

_Stevo
22-07-2002, 23:19
××××te sta je ova stranica pala u zaborav????nego imam pitanje.
dal postoje lancia delta hf integrale colezione i evoluzione. brijem da je neka razlika u konjazi ali nisam siguran. naime vidio sam to u gran turismu a posto e igrica fakat vjerodostojna zanima me jel fakat postoje te dvije verzije.

Capri
23-07-2002, 04:25
evolucione postoji i ima više konja, mislim da ima evo I i evo II nisam 100% siguran al imaju negdje oko 220ks i 16 v dok su " obične " integralke imale 8 v i 185 ks ispravite me ako griješim, a za ovaj drugi spomenuti model nemam pojma!

Capri
23-07-2002, 04:30
calibra

jeli ono tvoja calibra u foto oglasniku???

Calibra Zender
23-07-2002, 11:21
Da. Imaš fotke i :URL=http://www.opel-calibra.tk:ovdje:/URL:.
U stvari nisam siguran. Pitaš za Foto oglasnik? Jel to na internetu pod www.auto-oglasnik.com ili www.autoonline.hr? Ako je ono prvo onda je odgovor ne.
Sad sam otvorio i ovaj prvi site i vidim da sam i tamo predao oglas. Nemam pojma kada. Pa eto editiram post i odgovor je definitvno DA.

doc
23-07-2002, 20:19
Nije bas isttina da su evoluzione imale samo 185 ks, iako je bilo i takve verzije.
Uostalom na ovim linkovima imas skoro sve detalje:
http://www.rallycars.com/Cars/Lancia/Integrale1.html

i ovaj za deltu S4
http://web.tiscali.it/deltona/1/tec/s4.htm

bullit
23-07-2002, 23:10
da nabacim i ja koju o jednom od najboljih strojeva svih vremena: prva je bila HF turbo sa 165Ks, onda je izasla Integrale (prva, ili Evo 1, ali tada se to jos nije znalo)sa 185 ks i pogonom 55% na prednju a 45% na zadnju osovinu. Zatim je dosla Integrale 16 V (sa grbom na haubi, ili Evo2) i na kraju najbolja, prava, EVO 3, sa najsirim blatobranima, i zadnjim spojlerom na podesavanje. 220 ks standardno, kod koje su prebacili pogon opet vise na zadnje kotace. Za njemacko trziste radila se Evo 3 sa 177 Ks i samo 8 ventila po cilindru. Od Evo 3 postoji i puno limited edition verzija (razne Martini, kolekcionarske, svaka sa svojim posebnostima i do 270 ks tvornicki). Zadnja edicija je kompletna otisla u Japan.

Capri
24-07-2002, 01:20
http://www.geocities.com/MotorCity/3756/drmdelta.html

Capri
24-07-2002, 01:24
neuspije mi slika, hebat ga!!:URL=http://www.geocities.com/MotorCity/3756/drmdelta.html:holzer :/URL:

ovo je prava pila!!

calibra

mislim da sam vidio sliku u auto onilne, nisam siguran al ne na netu nego u novinama!

Capri
24-07-2002, 01:28
ili ovako nešto!!
:URL=http://www.geocities.com/MotorCity/3756/evocorner.html:integrale:/URL:

:)) :)) :))

Calibra Zender
24-07-2002, 12:57
Odmah da se ispričam na digresiji, ali negdje sam se morao obratiti VR6 pa reko onda u topicu koji je on otvorio.

Vozio sam danas bijelu trojku TD karavan s 90 konja. Ponovo. I nikad više. Koja je to kanta. Doc mu je dao odlično ime ŠKRINJA! Fakat je ko škrinja samo treba naprijed umjesto VW znaka staviti naljepnicu Gorenje!
:))

Majko mila pa to je najgori auto koji sam ikada vozio. Gori i od onog Pola 1.0 iz '97 koji sam provozao prije tjedan, dva. Sjedala neudobna. Tjelo ne drže uopće, a tvrda ko kamen. Komandna tabla je napravljena od iste plastike ko i Golf dvojka i Jetta iz '85.-jeftino, neugledno i puno cvrčaka. A tek dio gdje su smješteni instrumenti?! RUPA zapremnine cca 2 litre! Pa na šta to liči??? Pa to se može koristiti ko pretinac, ako te ne zanima brzina kojom voziš i signalne lampice.

Izolacija je u autu...ma nema je! Dizel brunda, skoro mi se glava raspala. Od dizelskog momenta niti M! Vozio sam oko 100 km/h i na guzicu mi se naljepila Astra stari model. Nisam niti otpor uspio pružiti. Spustim iz pete u četvrtu i ništa. Spustim u treću i eto rezultata. Medvjed se probudio, ali samo nevjerojatno glasan brundavi zvuk od kojeg mi je skoro glava pukla, a od momenta opet ništa. I ode Astra, a ja ko papak šaltam i tražim jel uopće u kojoj brzini auto potegne. Ništa od potrage. Auto je krepan i ne možeš Astri apsolutno ništa. Bio je to neki benzinac s crnim odbojnicima vjerojatno 1.4. Oprao me ko beba zvečku. Kako sam se osjećao bespomoćan!
A ti tu prodaješ spike kako pereš bez problema Alfe 33! Niti u snu se to neće desiti!

Ležanje? Bolje da ne trošim vrijeme objašnjavajući da je ta škrinja bespomoćna u zavojima. Niti tvoje šlape od 205mm ga ne izvlače. Ljulja se ko brod i bolje je u oštrijim zavojima prikočiti nego ikoga loviti. Jer ćeš u protivnom loviti škrinju po cesti!

Ma ne sjećam se više svega. Valjda imam amneziju. Isto ko kad gledaš na TV kad psiholozi objasne da djeca zaborave traumu iz djetinjstva da je lakše prebrode. Tako i meni danas fali dio vremena koji je nestao iz sjećanja! :)) I bolje da je nestao jer je nakon ovog iskustva teško normalno funkcionirati! :))

Pitaš se VR6 zašto to tebi pričam? Zato jer sam se odmah tebe sjetio i tvoje trojke koja čak niti nije TD nego običan dizelaš s nekih mizernih 64 konja! Pa to je isto ko i ova škrinja samo na n-tu potenciju! :)) A kad se samo sjetim koju lovu traže na sajmovima za to korito! I ljudi kupuju sretni i zadovoljni! Katastrofa. Živjelo sve samo da nije VW Golf!

VR6
24-07-2002, 21:39
bullit malo cu te ispraviti...

HF Turbo 1.6 - 140 KS
HF 4WD 8V 2.0 - 165KS
Integrale 8V 2.0 - 185 KS
Integrale 16V 2.0 - 200 KS
Integrale Evo 215 KS pa prema gore

Sada ima i ona verzija za Njemacko trziste, sa 177 KS, ta se proizvodila cak i 97 godine, bas sam bio gledao da uzmem tu, nije bila skupa, 97 oko 12000-14000 DM. 177 KS je dosta...

Sto se tice prenosa snage, prednja-zadnja osovina, HF 4WD tu 56% snage se prenosi na prednju osovinu i 44% na zadnju osovinu. Kod Integrale 8V je isti omjer. HF 4WD nema prosirene blatobrane, dok Integrale 8V ima. Integrale 8V je i sira od modela 16V, a Evo verzije su najsire. Kod Integrale 16V snaga se prenosi u omjeru 47% na prednju i 53% na zadnju osovinu. Tako je stanje i kod Evo verzija.


_Stevo: "dal postoje lancia delta hf integrale colezione i evoluzione. brijem da je neka razlika u konjazi ali nisam siguran."

Moguce, zavisi sta se tu tacno podrazumjeva. Postoji Lancia Delta Evo u raznim bojama, i tu se razlikuje u snazi. Tako imas verzije Lancia Delta Integrale Evo Gallio - zuta... Po otprilike 200 komada je proizvodjeno tih raznih serija, koje se minimalno razlikuju, ali zbog druge boje i malih prepravki imaju i drugo ime.


Calibra Zender: "Vozio sam danas bijelu trojku TD karavan s 90 konja."

Golf 3 TD ima 75 KS, TDI verzija ima 90 KS. Sta si ti tacno vozio to ne znam...

Ostatak tvoga posta necu komentirati, bilo bi to uzalud potroseno vrijeme...

Calibra Zender
24-07-2002, 22:30
Ako te hebe to jedno slovo onda ispravak TDI, ali svejedno je. Ima 90 konja.

Korito je jad, bijeda i očaj i onaj tko kupi taj auto za toliku lovu je prokleta kretenčina koja nije niti zavrijedila da se vozi u boljem!

A bitno da si pročitao post i da te podsjeti u čemu se voziš kad ti tatek dozvoli! :))

http://bilder.mobile.de/images/autos/0/11111111111683795-27277-1027257827.bild
Šta sam vozio? Pa reko sam već; ŠKRINJU!!!

Girrari
25-07-2002, 00:41
VR6, na tal. se žuta kaže Giallo (đalo), a ne Gallio.

VR6
25-07-2002, 00:46
Heh, OK!!

Nisam nikada ucio talijanski, znam da je nesto tako, i da je dobila ime po boji, kao jos neki modeli...

Capri
25-07-2002, 01:10
calibra vidim da dijelimo isto mišljenje o vw! neda mi se trošit slova i vrijeme da opišem "kvalitetu" vw pola 1,4 '99 god koji se nažalost nalazi u mojoj obitelji!!

doc
25-07-2002, 21:12
ne znam zasto ti VR6 uvijek sve obasipas svojim velikim znanjem kad te netko nesto pita. zar nije jednostavnije stavit link stranice s koje kopiras te tekstove?

bullit
25-07-2002, 22:07
VR u pravu si. Najslabiju nisam spomenuo jer mi to nije "ono pravo". U biti, ja ih brojim od prve Integralke (8V), sa sirim blatobranima, pa na dalje. A sanjam EVO 3, u bilo kojoj varijanti.