PDA

Pogledaj cijelu verziju : Lancia Delta HF Integrale



Stranica : 1 2 3 4 [5] 6 7 8

VR6
28-04-2002, 22:03
Krenuli su, prvo lagano i onda fino, jos su ga i motali tako vucenog i ide. Bas mocno ono djeluje kad povuce veliki kamion. To sam gledao na kanalu SAT 1 cini mi se. Mozda imaju web stranicu i nesto o tome, al ne znam... A koliko ja znam uz Allroad Quattro se moze naruciti reduktor, to je kao dodatna oprema. Bar je tako u onim najavama kad je tek izasao pisalo, ali nisam vidio ni u jednom testu da je bio neki sa reduktorom, mozda su to skroz otkazali.

me
28-04-2002, 23:24
po meni tom autu ne treba reduktor, jer ionako neće ići po nekoj ludoj uzbrdici, za to ipak postoje pravi terenci, ali ako je tako kako si rekao onda svaka čast autu i naravno kvačilu

VR6
28-04-2002, 23:31
Pa vrhunski auto, al i kosta zato. Bio je u Auto Klubu test Audi Allroad i V70 XC usporedni, bilo je i voznje po terenu, i nakon toga su se na volvou pojavili cvrcci razni. Ovaj novi XC90 mi je dobar skroz. Samo da ga jos vidim uzivo, nije bio na ZG Auto Show...

me
28-04-2002, 23:39
meni se ne sviđa niti jedan volvo, jedan moj frend ima s40 i nije neki auto, za tu lovu... a plastika, ubi bože

VR6
29-04-2002, 02:06
Ma Volvo je siguran, ali sve skupa, nije cemu. Imao je moj tata Volvo V70 XC prije dvije godine, i nije bio zadovoljan s njim. Turbo, 5 cilindara, 193 KS, pogon na sva 4, ali ono, sve skupa, nije mu se svidio. Al jedino sto je taj Volvo bio, je klasa, svi to gledaju kad prodje negdje. Ovako na slikama i nije cemu, ali uzivo, izgleda mocno. Imao je sve zivo, sve pokazuje, cak i nase gorivo posto ima vise sumpora, pokaze, kako katalizator radi i slicno.

http://hasznaltauto.hu/users/user1/7000001/foto/7000034.jpg

Ovakav je bio, cini mi se i ista boja, bila je neka boja plavo na zelenu, nikad se ne zna koja tacno.

INTCP
29-04-2002, 20:41
Imate na stranici od auto bilda o tome.

VR6
29-04-2002, 22:21
O cemu?? Ja samo slike razumijem, i neke KS i slicno, ostalo ne, ne znam njemacki... Ti si INTCP nesto pricao za Leona, po Nirburingu, vrijeme po krugu Leon Cupra 4 - 204 KS ima brze od Alfe GTV V6 - 220 KS. Nekaze djabe onaj u Auto Klubu da je stabilnost skoro ko kod nove Subaru Impreze WRX.

INTCP
29-04-2002, 22:30
Jel ti znaš VR6 šta znači 4x4 u zavoju?????????????????????????????????
Skini mu taj 4x4 pa da vidimo onda.

VR6
29-04-2002, 22:38
Al ima manje KS. Vidjet cu, mozda ima verzija i bez 4x4 na tom testu. Mozda Leon R, ako ima.

INTCP
29-04-2002, 22:47
VR6 al to je jako mala razlika u snazi. 4X4 je veliko pomagalo. Alfa GTV sa 220 konja će sigurno imati većih problema jer ipak je to 220 ks na samo prednje kotače. Vidio si na tkrath kako audi rs4 ostavlja Ferrari Modenu na startu. Tako je i u zavojima s ovim primjerom. Jer Alfa će prije početi proklizavati od nekog auta s 4X4. Osim toga alfa je teža.

INTCP
29-04-2002, 22:48
Gdje si to našao. Ako je na netu daj site.

VR6
29-04-2002, 22:56
Jest na netu, neko je vec jednom bio davao taj sajt, ali sad ne znam koji je, potrazit cu. Imaju vecinom svi auti tu. A RS4 je posebna prica, ostavit ce taj mnoge na startu.

INTCP
29-04-2002, 23:03
Ko i svaki auto sa cirka 250-300 konja i pogonom na sve kotače.
Nego koliko ima konja i koje ubrzanje RS4???

VR6
29-04-2002, 23:12
RS4 koliko ja znam 380 KS, 4.7 do 100. Imam neki filmic Top Gear i tamo kaze tako. I tamo ga usporedjuju sa S4, ovaj RS4 stane za duzinu auta prije nego S4.

VR6
29-04-2002, 23:17
Imam jedan filmic test BMW X5 4.4i, kakav samo mocan zvuk ima...
Pogledajte ovo, mali filmici, neki ispod MB, sta im Impreza radi...

:URL=http://www.car-videos.com/videos/wrx.asp:Impreza vs ****:/URL:

me
29-04-2002, 23:42
ma nema auta do impreze za tu lovu

VR6
30-04-2002, 00:06
Zavisi za sta ti treba. Sto se sportskog auta tice, tu je vjerovatno jedan od najboljih. Al sve skupa, ne znam, volio bi ga provozati, za jedan dan da ga imam, pa da ga mogu fino upoznati. Sto nikako nema Subarua na ZG Auto Showu??

VR6
30-04-2002, 02:29
Evo prve oficialne slike Volkswagen Touareg-a.

http://www.vwvortex.com/news/04_02/04_26/01.jpg

http://www.vwvortex.com/news/04_02/04_26/03.jpg

Iznutra je kao VW Pheaton skoro...

http://www.vwvortex.com/news/04_02/04_26/04.jpg

Neke specifikacije:

Duzina 4.75 m
Sirina 1.93 m
Visina 1.72 m
Medjuosovinski razmak 2.86 m


Motori
Benzinci:
3.2-litreni VR6 - 220 KS, 305 Nm
4.2-litreni V8

Dizeli:
2.5-litreni TDI 5 cilindara
5.0-litreni V10 TDI - 313 KS, 750 Nm

Platforma i pogon na sva 4 tocka kao kod Porsche-a Cayenne, raspodjela snage 30 % na prednju, i 70 % na zadnju osovinu. Od opreme ima sve zivo, ABS, ESP...

Kako li jos to djeluje uzivo, sirina 1.93, a V10 dizel, ako ML sa 250 KS ide do 100 za 8.1, za koliko li ce ovo ici, 313 KS mozda 6.5 do 100.

sepra
30-04-2002, 08:04
Ima super filmića na onom sajtu. Nemojte otvarat onaj M5 na dinamu - teška đutara.

VR6
30-04-2002, 18:08
Imam ja sad tih 10-ak adresa sa filmicima. Neko je trazio onog BMW-a M3 sto ga vrte po pisti, nasao sam i taj filmic opet. Sad cekam neki novi od Top Gear da izadje, oni to dobro testiraju, recimo Focus RS, i slicno...

doctor
30-04-2002, 20:20
mogu si mislit kak je leon brzi od Alfe GTV. Taj koji je vozio Alfu valjda nije ima ni vozacku, a Leon je vozio Schumaher. A i onda bi bilo malo cudno jer ogormna je razlika u drzanje ceste izmejdu konfekcijskog Leona i Alfinog coupea.

VR6
30-04-2002, 22:39
Pa vozio je sve aute ako sam dobro shvatio isti vozac. Sad sto ti to neces priznati, to je tvoj problem. Cinjenice govore drugcije. Isto kao sto je na stazi Civic Type-R novi imao bolje vrijeme po krugu od Subaru Impreze WRX SW. Gledao sam veceras na TV-u, DSF test Honde Civic Type-R, i start do 100 im ispao 6.9 sekundi. I prikazuju kako to rade, startaju auto sa 3500-4000 o/min. Znaci vjerovatno tako rade i u auto klubu i slicno, kad oni na DSF-u rade tako.

sepra
01-05-2002, 09:34
VR6 daj još koju adresu za filmiće. Pogledaj malo www.bikemovies.com ak te zanimaju motori

me
01-05-2002, 22:07
vr6: malo mi je ovaj novi vw passatovski, ali ok je.
je, imaš pravo j... auto show na kojem ne možeš vidjeti subaru i mitsubishi lancer VII zbog kojih sam i došao, ali dobro 'ajde bar su dofurali žope, xsaru i hyundaia sa relija.
a impreza je zvijer samo što je kod nas malo preskupa 50000 eura, malo previše. gledao sam cijene sti wrx je 8000 eura jeftinija od sti nešto, sad se ne mogu sjetiti što je to nešto, ali vi koji znate recite što je to i koja je razlika između te dvije verzije sti

VR6
02-05-2002, 14:53
Nemam sada vremena, imam jos adresa za filmice, pa cu to veceras staviti. Jest ovaj VW lici na passata, ali sprijeda pomalo. Ali kad se vidi uzivo, sirina 1.93 sigurno se odmah primjeti da se neradi o passatu. A kod nas za Subaru rijetko ko zna, nije ono marka od prestiza kao BMW i slicno, meni mozda jeste, ali vecina ne zna sta je subaru, pa ga zato ni nekupuju. A jos ga nedovedu ni na sajam da se moze pogledati. Mozda si ti ovo pobrkao, mozda je verzija STI skuplja 8000 Eura. Ima Impreza WRX, i Impreza WRX STI, WRX je 218 KS, a WRX STI 280 KS, ima alu felge zlatne boje, spustenija je, sportskija i slicno...

me
02-05-2002, 15:30
vr6: nisam se zabunio, znam da wrx ima 218, a sti 265 ks, ali postoje dvije verzije sti i to sti wrx i sti nešto, ista snaga, dakle 265 ks, ali je ova sti nešto skuplja 8000 eura, pogledaj u cjeniku novog auto kluba

VR6-24V
02-05-2002, 16:34
Koji opel, model sportsko nesto ili?? Najbolje ti je da probas auto prije kupovine fino, i skontas sta je ok a sta ne, sta ti treba. Mislim da su opet njemci bolji sto se kvalitete tice. Trenutno imam Lanciu, kasnije namjeravam si uzeti kakvog BMW-a, ili golfa 3, ili uzeo bi terenca, ali ovi koji mi se svidjaju, su mi preskupi za sada... :)

VR6
02-05-2002, 20:10
Sad sam gledao, druga je Prodrive. To je tunerska tvrka koja radi subarue, kao AMG mercedes, i slicno... Ta Impreza je slicnija onoj sa rally, ima svjetla ona kao na rally i slicno. A ovaj VR6-24 s tobom se slazem, i ja gledam nesto Golf GTI 16V ili Peugeota 306 S16. Pa vidjet cu kako ce ispasti.

me
02-05-2002, 22:41
da, da imaš pravo sjetio sam se, čitao sam nešto o toj imprezi sti prodrive

Calibra Zender
02-05-2002, 22:51
me
Jesi skužio poruku za logiranje? Jel ok?

VR6
03-05-2002, 00:33
Impreza STI dodje kao konkurencija Mitsubishi Lanceru Evo...

me
03-05-2002, 22:08
calibra: da, da probao sam, funkcionira dobro, hvala ti

vr6: ja bih ipak radije imprezu, sad samo čekam priliku da me jedan lik provoza u evo 6, ali nikako da ga uhvatim

HF INT
03-05-2002, 22:15
Ma ja ću te provozit!

me
03-05-2002, 22:25
u hf integrale? žemo

VR6
03-05-2002, 22:40
Ma nisam ja nijedan vozio. Ja bi Imprezu kao sto sam vec rekao na jedno dan, da vidim kakav je to stvarno auto. Vidio sam novu WRX i bas mi se svidjela uzivo. Evo 6 mi se svidja, dok 7 i nije bas extra, bar ne po slikama, ljepsi mi je 6. Ja cekam Audi A3 novi da izadje, da vidim kakav ce on biti, cuo sam da ce biti i A3 Allroad to ce biti super auto.

Calibra Zender
03-05-2002, 22:49
A3 allroad, pravi mali drekač za u gorice. Pa da ga niti najveća graba ne zaustavi! A kad pijan vlasnik izleti, tu je 4x4 da ga vadi iz govana! :))

VR6
04-05-2002, 22:51
Cekam da vidim to, samo da lijepo izgleda, a ostalo ce biti vrhunsko, kao i ostalo kod audija.

INTCP
05-05-2002, 12:51
Pogotovo prednje poluosovine i bosch pumpe. Ma super.

VR6
05-05-2002, 18:20
Ma Audi je prvi po kvaliteti, cak ne znam ni jesu li japanci puno ispred, i jesu li uopste ispred. Pogledaj zadovoljstvo kupaca anketa, Audi prvi. I nisam nijednog vlasnika audia cuo da se zali na auto, znaci da je dobar stvarno. Sad to sto si ti nasao, ne znam, al pogledaj onda Alfu 156, bio je negdje test, ima gresaka, nevaljaju prednje osovine, i slicno. Ja mislim da je to bas pisalo u auto klubu, al nisam siguran, neka nasa novina jest. Isto nova 147, seriski vec nevalja, skripe i udaraju amortizeri dok se nezagriju, pa to nije imao ni Golf 1 taj problem, a novi auto, ovog doba pa mu se to desava. Kada Alfa pocne praviti aute kvalitetne kao Skoda, onda se javi.

cuore sportivo
05-05-2002, 21:29
e nemoj srat da je audi bez greske ,ima ih mali milion,samo ti to neznas,to se suti, a ono sta izađe u javnost je nista,i ja upravo imam problema s jednim audiem i to velikih,od 5 cilindara dva su ostecana(provjereno kod majstora,sta je cinit nego rastavit motor),jedva pali,po zimi nikako,itd... da ne nabrajam

alfist_zg
05-05-2002, 21:43
ma nijeeeee to takoooo cuore...pa to ti je VR6 citao u autoblicu !! :smile08:

cuore sportivo
05-05-2002, 21:51
da da,oces da ti prodam toga audia de se rijesim svih ×××××× koja sam dozivio s njim

Girrari
05-05-2002, 23:23
"Kada Alfa pocne praviti aute kvalitetne kao Skoda, onda se javi."

E, pa VR6 to ti zaista nije trebalo. Već sam se ponadao da si se malčice opametio, ali očito sam bio u krivu. Pa nemoj mi molim te uspoređivati "njezinu presvjetlost" sa istočnoeuropskim autom za široke mase. Ta(kva) usporedba ti zaista nema smisla.
Nijedna Alfa me nikad nije ostavila na cesti (ili blo koga poznatog). To što nekaj malo škripi uopće me ne brine sve dok daje osjećaj koji ni Audi, a komoli Škoda nikada neće moči. Takve greškice nisu skupe i jedino mogu nekoga živcirati, ali u globalu Alfe su itekako pouzdani auti!

VR6
06-05-2002, 00:49
E pa Girrari, onaj odmah nesto uzeo protiv kvalitete pricati, a svi znamo, kako stoje stvari. Al neces nikad protiv njega reci, jel je on za Alfu. I ti znas da je Audi kvalitetniji od Alfe, a i Skoda mozda. Najveci problem vama alfistima je u tome sto neznate biti realni, sve hvalite Alfu preko svega, iako ona nije takva. Kad bi stvari naucili realno gledati, onda bi se moglo i normalno raspravljati s vama...

Girrari
06-05-2002, 01:17
Pazi, postoje dvije razine kvalitete. Generalna kvaliteta (pouzdanost) i kvaliteta završne obrade. Naravno da je Audi u završnoj obradi daleko ispred Alfe i to mi je sasvim jasno. No u kategoriji pouzdanosti uopće ne zaostaje!
I nemoj mi molim te više uspoređivati Škodu i Alfu jer mi se srce steže samo dok to čitam. Ti auti nemaju ništa zajedničkog. Škodu možeš uspoređivati s FIAT-om, ali s Alfom NIKAKO!!!
:smile09: :smile09: :smile09:

VR6
06-05-2002, 03:02
Pa Skoda nije tako losa, ona ima finu istoriju. Stari Superb je bio kazu iznad mercedesovih vozila te klase u to doba, ona ima sportsku istoriju dobru i slicno. Sad su bili malo od 80-90 slabiji dok ih VW nije preuzeo. Gledaj novi Superb, super auto, i Octavija je isto ok. Sad o kvaliteti, mislim da ono nisi upravu, da je audi u obadva pogleda ispred Alfe. I sto se zavrsne obrade tice, a i sto se tice kvarova, pa alfa je meni najpoznatija bas po kvarovima, a audi mi je upravo u obrnutom kontestu.

Dr. Strangelove
06-05-2002, 07:59
E sorry kaj prekidam interesantnu debatu, ali u subotu sam vidio novog Superba u Novom Zagrebu, crnog... opet se moram vratiti na ono... pa koji je ××××× tom VW? Auto izgleda 100 puta bolje od jednog Passata, iz kojeg god kuta gledaš... auto je fakat moćan na cesti... krom, ogromne felge... mrcina... E sad ako bude jeftiniji od Passata, onda zbilja samo konj može uzet VW

INTCP
06-05-2002, 08:14
VR6 na alfi 156 nikad , ali baš nikad ne odlaze poluosovine. Gdje si ti to čitao. Možda si čitao u auto blicu, al za 164, onu razjebanu. A u auto blicu je bio test polovne alfe 156 i takvih grešaka nije bilo. A poslije toga bio je golf 4 i prošao je puno lošije od nje. Dal ti vr6 shvaćaš da koliko audi ulaže u kvalitetnu plastiku u unutrašnjosti toliko alfa ulaže u tehničke komponente auta (motor, ovjes, mjenjač). I te komponente rijetko kad odlaze. U tom pogledu audi joj nije ni do koljena. Alfa 164 je imala problem sa prednjim poluosovinama, ali ne kao audi. I ako je otišla poluosovina na 164, to je bilo na autu od 10 godina, a ne od 3 kao na audiu. Pa jesi ti normalan????????
A amortizeri od 147 uopće nit ne lupkaju nit ne škripe. Vozio sam ju i na hladnio i na toplo. I ta tvoja ×××××× postaju besmislena. To šta si ti čitao u auto magazinu možeš si zabit u dupe. To su testni auti koje se ne paze. Šta ti misliš kako je netko prije vozio alfu od 150 ks. Penzionerski?
Osim toga i ako škripe amortizeri za to nije kriva alfa već monroe ili boge. Capish??

SUPERB
06-05-2002, 08:35
SUPERB je super!!!!!!!!!

VR6
06-05-2002, 16:34
Pa nisam siguran jesu li poluosovine, ali nesto tako jeste. Ne znam gdje sam procitao, bio je test polovne Alfe 156, i pisalo je to medju greskama, i to onim opcim, koje su greske auta. Ovo za 147 sto sad ti pises, to ti nevjerujem, to jest greska cim pisu u novinama, a znam da vi sve to odmah opovrgnete i tacne stvari, kao sto ste rekli i meni za Lanciu kad sam rekao da skripi, da to nije tacno i slicno, a meni se to jos i danas desava. Dakle do vas je. Sto se Audia tice, kvaliteta ukupna se gleda, audi ima ok motore, pogledaj test A4 na 100000 ili 200000 km, ima male problema sa centralnim i podizacima, ostalo je sve ok, skoro kao novo. Gledaj zalbe ljudi koji imaju te aute, pa prema tom svjedoci. A sto se SuperB-a tice, i on je meni lijep isto, nisam siguran jel mi od Passata ljepsi, ali lijep jest. Ali nece biti s pogonom na sva 4, pa ce ga tu passat pojesti. Citao sam nedavno, pise cak 30% audia ide s Quattro pogonom, neko je prije pitao kome to treba, pa eto vam odgovor, a 30% na nekih 700000 vozila godisnje nije mal broj.

alfist_zg
06-05-2002, 17:45
VR6 ,neznas ti ni sta si procitao ni gdje ni o cemu...ali glavno da si negdje cuo (u cevabdinici mozda ...hm..pa mozda ,ili u svakom slucaju u nekoj kafani )odlaze poluosovine na 156ici...ma da da...pa to je onda 100 % sigurno tako , pa nemoze biti drugacije... :smile08:

INTCP
06-05-2002, 19:50
VR6, ja sam imao lanciu deltu i takvih problema nije bilo. A 147 sam vozio i to što se tiče lupkanja, to tebi lupka u glavi. Ti ne znaš da svaki auto makar bio isti je i različit. Osim toga to je tako sitno ××××na greška koja se uspoređujuđi sa audijevim kvarovima na poluosovinama nije vrijedna ni mog prca. Tako i tako bi odmah stavio sportske amortizere i opruge da imam 147. A to da škripi piše samo u auto moto magazinu i nigdje drugdje. A auto moto magazin je pun grešaka.
Danas je bio test na hrt 147 protiv a3. Audijeva jedina prednost je bila mrvicu beznačajno bolja kvaliteta plastike i manja potrošnja (ali pošto je ciojena a3 veća to i nije prednost). Alfa je bolja u stabilnosti, upravljivošću, ima brži mjenjač (za audi ne kaže da je malo sporiji, već da je spor).

INTCP
06-05-2002, 19:57
I još samo jedan osvrt na 147. Ti kažeš da je loša skroz zbog tog lupkanja. Kako auto samo zbog toga može biti loš skroz. Mom barbi je otišla bosch pumpa na a4 na 30 000 km. Šta je to onda??? Zrelo za otpad.

A za 156 nikad nigdje pa ni u auto blicu nije pisalo da ima ikakvih problema sa poluosovinama ili sa tehnikom uopće. Bili su neki problemi sa abs-om zbog vlage, no to je zanemarivo. Ako ti toliko ×××ך po alfa,ma i pozivaš se na razno razne časopise. Stavi nešto ovdje neki dokaz i daj obavezno link da se može provjeriti.

INTCP
06-05-2002, 20:36
Evo i auto blic zna nešto dobro napisati, al to pišu uglavnom naši novinari. One njemačke tekstove ne bih komentirao.

Novosti: alfa romeo 147
Htio to netko priznati ili ne, Alfa Romeo je nakon rata radio (po)najbolje automobile na svijetu. Dok se njemačka autoindustrija tek oporavljala od rata i ponovno pokretala proizvodnju (zastarjele) bube, alfe su već imale bregasta vratila u glavi, motori su bili u cijelosti napravljeni iz aluminija, mjenjači su imali pet brzina, a sve kočnice bile su diskovi. Specifične snage alfinih motora bile su za konkurente uglavnom nedostižne.... Ovo ja nadodajem npr 1300 ccm - oko 95 ks. ...
...A sportski duh bit je svake alfe. Unatoč ponekoj nesavršenosti, ljudi osjećaju i cijene strast za životom i vole alfe. Preokret je počeo s modelom 156 koji se već treću godinu prodaje bolje, nego nekad cjelokupni program.

INTCP
06-05-2002, 20:41
Evo malo su posrali i A3. Ako VR6 ne vjkeruje nek sve provjeri na www.autoblic.revije.hr pa onda u arhiv. Napiši 147 po svim brojevima. Tu ti je nekoliko teskstova.
alfa romeo 147

alfa romeo 147 Tri godine nakon lansiranja modela 156 apokalipsa više ne stanuje u Milanu. Najave bankrota tvrtke više nitko ne spominje, jer je prodaja i treću godinu za redom dosegla razinu od stabilnih 200.000 automobila godišnje. ...

...147 je tradicionalne vrijednosti alfe je zadržala, a konkurente dostigla u svim ostalim detaljima....

....svi njezni konkurenti djeluju tromo, teško i sporo. Uz tradicionalnu snagu izgleda, unutrašnjost ulijeva još veće povjerenje: sjedala podesiva po visini, upravljač po visini i dubini, izvrsna ergonomija i sjajna vozačka pozicija. Sve je na svojem mjestu, spojevi su precizni, a materijali izuzetno kvalitetni.

Ako je A3 dosad predstavljao kvalitativni standard unutrašnjosti kompaktne klase, alfa ga je (pre)stigla nevjerojatnom lakoćom.

INTCP
06-05-2002, 20:46
Evo i testa 156 1.8 i 2.0. Zbog dužine sam ga skratio. Kog zanima ostalo ima na stranici od blica.

Motor/mjenjač
...Oba imaju po dva bregasta vratila u glavi te četiri ventila i dvije svjećice po cilindru. No, budući da se radi o alfama, priča o tehničkim cakama tu se ne završava. Usisna bregasta vratila pomiču se u fazi, omogućujući različita preklapanja otvorenosti usisnih i ispušnih ventila, a usisni sustav ima kanale dvije različite dužine - dugačke za niske, a kratke za visoke brojeve okretaja. Sve to da bi krivulje okretnih momenata bile što ravnije, a snaga što veća. Manji motor razvija 144 KS pri 6500/min, veći 155 KS pri 6400/min. No, ne dajte se prevariti - to nimalo ne ide na račun elastičnosti - oba stroja uvjerljivo ubrzavaju već od 2500/min i ne posustaju sve do iznad 7000/min. Pritom imaju i vrlo brz odaziv. Za oba vrijedi isto - želite li im sučeliti ravnopravnog konkurenta nekog drugog proizvođača, (OVO JE POSEBNO LIJEPO ZA ČUTI), taj mora imati barem 200 ccm veći obujam motora. ... Veći je bogatiji za dodatne osovine za uravnotežavanje, tako da, usprkos izrazito dugom hodu klipova, radi sasvim mirno. ... Mjenjači su uvjerljivi kao i motori: stupnjevi se mijenjaju lako, precizno i brzo.

Evo VR6 nadam se da ćeš sad vjerovati u alfinu superiornost. Ovo ti piše tvoj auto blic.

INTCP
06-05-2002, 20:48
Malo o podvozju.

Od sve mehanike, možda je najimpresivnije upravo podvozje. Temeljita konstrukcija dala je rezultat na koji Alfini inženjeri mogu biti ponosni. Prednji su kotači ovješeni pomoću dvostrukih poprečnih ramena (gornjih i donjih), a straga su opružne noge s poprečnim i uzdužnim ramenima. Sve napravljeno da bude što čvršće i što lakše. Iako konstruiran da najprije pruži što bolje držanje ceste, ovjes ne zaostaje ni po udobnosti. Većina neravnina ne probije se do putnika, tek one oštre i kratke. Tome doprinose i dovoljno "mesnate" gume. Jednako su uvjerljive kočnice. Precizno se doziraju, a serijski ugrađeni ABS aktivira se samo kada podloga nije idealna. Učinkovite ostaju i kod najvećih brzina i gotovo ih je nemoguće pregrijati. Dvolitrena je izvedba, zahvaljujući izdašnije dimenzioniranim prednjim diskovima i širim gumama, ovdje u prednosti. Sa "stotke" se zaustavlja gotovo dva metra prije. Upravljač je posebna priča. Tako izravan - 2,2 okretaja od kraja do kraja - nema gotovo ni jedan serijski auto. Zato su u većini zavoja obje ruke sigurno na upravljaču. Kao stvoreno za trkače, ali se prosječni vozač mora naviknuti, jer mali pomaci snažno mijenjaju smjer.

Rasni trkač - šta kažeš VR6 ha???

INTCP
06-05-2002, 20:50
U vožnji
Alfa 156 je, bez obzira koji je motor pokretao, idealna za sve koji vole dinamičnu vožnju. Držanje u zavojima je odlično i do krajnje granice potpuno neutralno, naginjnje karoserije minimalno. Kada pretjerate s brzinom, nos će predvidivo kliznuti van. No, nema opasnosti - pravodobnim oduzimanjem gasa i zahvaljujući vrlo preciznom i izravnom upravljaču auto se gotovo trenutačno vraća na željenu putanju. Ništa manje impresivno nije ni držanje pravca pri velikim brzinama.

alfist_zg
06-05-2002, 20:56
bravo bravo bravo za INTCP...i jos jedan bravo za volju da kopas po netu da dokazes nedokazivom VR6... :)

INTCP
06-05-2002, 20:59
Ne znam VR6, al ovo se sve čini realno i objektivno, no meni niš čudno. Teško ćeš ovo pobiti.

alfist_zg
06-05-2002, 21:04
ali neeeee , ma INTCP , sad ce on reci da je cuo da od njegovog susjeda brat ciji je mehanicar jednom sreo jednog covjeka ciji je sin imao Alfu da poluosovina skripi...e da...to je tesko pobiti :))

alfist_zg
06-05-2002, 21:05
i da je skoda felacijo bolja i ljepsa od 156ice. :)) :))

INTCP
06-05-2002, 21:09
Ja mislim da se uopće neće javiti još tjedan dana dok se sve ovo ne zaboravi jer jednostavno nema šta reć. Al ja se nadam da će doć ubrzo. Da vidimo njegovu reakciju kad NJEGOV AUTO BLIC kaže da 147 ima bolju plastiku od A3.

P.S. Ne kopam ja po netu zbog njega, već me zanima, pa šta slučajno nađem ubacim usput ovdje.

VR6
07-05-2002, 00:27
Svasta si ti napisao, ali nisi ono o kvaliteti pobio. Samo si izbjegao temu, i dao nesto drugo, al ono moje ostaje, nadji za to argumente. Nekazem da Alfa nije sportskija od Audia, bar onih sa istim motorima, al zato uvjek gubi bodove na stabilnosti. A ono za poluosovine, ili osovine, ne znam tacno, sam citao u nekim novinama, mozda su i Vrele gume, imam ih puno, sada nemam vremena, ali mozda sutra ili prekosutra pogledam, pa cu naci to, sto pisu problemi i slicno. Oni su objektivni skroz, kao i BH Magazin o autima, sve napisu, njima bas vjerujem. Drugi nepisu za lupkanje amortizera i slicno, ali ovi sve napisu. Za Deltu, to se tebi nije desavalo, e pa meni se desava. Moja je niza od tvoje, pa mozda i zbog toga. Ali znam jednog decka, ima HF Turbo, 1.6 140 KS, kao serijska, nije spustana, i isto ima taj problem, znaci nije do mog auta. Ti to kazes nije bitno, ali meni jeste, i to puno. To se svi prepadaju kad to zaskripi, kao da neko vristi, to jako bas zaskripi. Al tebi to nije bitno jel je kod Lancie i Alfe mozda, al da to ima Audi ili neki VW, onda bi rekao kako se to moze desiti i slicno...

mentor
07-05-2002, 08:21
Ti si velika ×××××× !!!!!!!!!1
Pročitaj si test u auto blicu još jednom pa mi javi što pišu o držanju ceste , stabilnosti i dr. Nemoj kenjat ak nemaš pojma. :smile09:

mentor
07-05-2002, 08:30
Da ne zaboravim: NIKAD ALI BAŠ NIKAD za neki njemački auto nisam čitao u testu da kroz zavoje prolazi kao karting, a kada se pojavila 156 tako je novinar opisao držanje ceste u auto klubu ili blicu ne sjećam se točno. Ja nisam imao prilike izvadit joj mast, ali po onome što sam probao svaka Alfa je superiorna za svoju klasu što se stabilnosti tiče.

Girrari
07-05-2002, 09:57
Ja svoju tezu o kvaliteti Alfe (i FIAT-a) zasnivam isključivo na iskustvu s tim autima. Do sada nisam skužio da imaš ili si ikada imao Audi, pa stoga vjerujem da su moji argumenti jači. Jedino Audi s quattro (TAL. naziv za četiri) pogonom može parirati Alfi u držanju ceste (ne isključujem mogučnost da je čak i bolji). Ako si pak mislio na upravo taj (quattro) onda ti usporedba baš nema smisla jer bi logično bilo da uspoređuješ aute sa istim pogonom kad već imaš priliku (Audi ima prednji pogon kao i Alfa). Budem ti pozvao susjeda i prijatelja koji vozi Audi A4 1.8 (stara linija) na forum, pa neka ti malo ispriča kaj je sve morao mijenjati na autu. A o tome da sam ga oprao s Beštijom na 150m neću ni govoriti. Argumentiranja radi, Audi ima neusporedivo krači mjenjač od Punta, a on vozi duže od mene. Nakon toga je pao u tešku depresiju i odbija bilo kakve razgovore o autima. Unatoć svemu još uvijek je veliki zaljubljenik u Audije i sigurno bi kao novi auto uzeo opet Audi. To cijenim!

VR6
07-05-2002, 16:19
Sta se ti mentor sad mjesas, nisam rekao nista protiv stabilnosti, alfe su sportske vrlo, ali zbog toga gube na udobnosti, dok audi pravi udobnije aute. Ako za ijedan auto govore da se ponasa kao go kart, to najvise govore za mini, pa peugeot (s16), pa onda idu alfe. Quattro-i su vrlo stabilni, zbog pogona na sva 4, imam test M3 i S4, u kojem je pobjedio S4. Nisam imao Audia nikada, ali znam nekoliko ljudi koji ga imaju, ima onaj covjek sto je imao rent-car, pricao sam i o tome sta on govori o audijima, i mislim da je to dovoljno da znam gdje je audi po kvaliteti. Naravno, kada ga budem sam imao, onda cu najbolje znati ocjeniti, ali ako je kvalitetan kao VW, a kazu cak da je audi i iznad po kvaliteti, znaci to je onda sasvim ok. VW-om sam prezadovoljan. Nisam imao jedan VW, nego tri, i ako nisam imao s njima problema, znaci...

INTCP
07-05-2002, 16:33
VR6 tamo lijepio piše da alfa 147 ima kvalitetniju plastiku od A3. No iako ima, mene zaboli za to. To je sve tu negdje. A za to lupkanje dosadan si u p.m. Moja je bila spuštena itekako za 5 cm. I to šta lupka se lijepo zamijeni, ipak je to star auto (i osjetljiv) i normalno je da nije u top formi. Šta se ti čudiš, dal ti znaš kako su auti iznad 150 ks te klase problematični. Oćeš da di nabrojim probleme koje mi ima prijatelj sa Escortom RS?

Pročitaj blic još pet puta, molim te. Jel ti vidiš da hvale alfino držanje i tu je superiornija od audija. Alfa gubi bodove na prostranosti, preglednosti, malom bunkeru i sličnim glupostima. Ali u sportskoj domeni je na vrhu. Jel ti to shvaćaš. I nemoj sad uspoređivati 1.T i 2.0 Alfin. Turbo motor je totalno druga priča nego atmosferski i iako ima istu snagu brži je.

Ni je mi jasno čas se slažeš s alfinim držanjem da je bolje od audija, čas ne?

Čini mi se da si priznao u drugom poštu da alfa bolje drži od audia. To znači i od volkswagena i seata i škode. Svi ti auti imaju identičan ovjes. A3, Golf, Toledo, Leon, Octavia imaju isti, samo šta je u seatu malo tvrđi, ali u biti isti. Ako ne vjeruješ sagni se ispod navedenih auta pa usporedi. Vidjet ćeš da razlike nema. Dakle zaključak je da alfa drži bolje od svih auta VAG- koncerna. No kako kažeš malo je neudobnija, no ne toliko primjetno da bi se to moglo reći da je mana.

I nitko nije rekao da se alfa ponaša kao go.kart. Mini se tako ponaša, ali mini šteka u dugim zavojima, barem ovaj stari, a alfa ne . Ali je zato mini malčice bolji u kratkim oštrim zavojima.

VR6
07-05-2002, 17:19
E pa ti sve na svoj nacin protumacis.
Oni su rekli da je stigla Audi, ali kad se fino pogleda Audi i Alfa onda se vidi kako stoje stvari. Sad sto se stabilnosti tice, sa istim motorima, alfa je vecinom sportskija, jel tako prave aute, dok audi pravi udobnije. Imas u Auto blicu test Alfa 146 i Audi A3, audi je pobjedio zbog udobnosti i slicno, i tamo pise da je ovaj redizajnirani A3 jos udobniji od onog prije redizajna, ali je zato i malo tromiji sto se upravljivosti tice. Znaci audi to namjerno radi. Dok kad oce VAG napravi dobar sportski auto, ovaj GTI Evolution ili kako se zove svi hvale, vrhunsko drzanje ceste, cak je pobjedio u usporedbi sa Toyotom Celicom i Mercedesom Sportcoupe. Bio je test i u autoklubu u slicno. Idi na topgear.com stranicu, pa pogledaj test Seat Leon Cupra R, da vidis sta pisu o autu. U auto klubu su napisali isto da je drzanje ceste Leon Cupra 4 skoro kao kod nove Subaru Impreze. Ali sad ces rec zbog pogona na sva 4, vjerovatno to igra ulogu, ali pricakat cemo test Cupre R, ako bude, pa da vidim onda... Pa sad ti za svoju Deltu, nisu sve iste, ja ti kazem, ima taj covjek serijsku koja nije spustana, pa ima isti problem, znaci nije samo do moje.

Girrari
07-05-2002, 17:57
PRVO:
"Nekazem da Alfa nije sportskija od Audia, bar onih sa istim motorima, al zato uvjek gubi bodove na stabilnosti."
A, ZATIM:
"...nisam rekao nista protiv stabilnosti, alfe su sportske vrlo, ali zbog toga gube na udobnosti..."

Pa dobro jesi li ti normalan!!? Sam sebi protusloviš u 2 posta i to još na istoj strani. Neko vrijeme mi te bilo žao kaj su te svi napali, ali sad i ja kužim da si nedokaziv. No dobro, proći će i to s vremenom; ovaj moj frend je isto kovao cijeli VAG u zvijezde, a sada su mu neke stvari jasnije. Nije odustao od Audija, što je u redu, ali shvaća da nije tako savršen kao što je on nekoć mislio. Mi Alfisti barem priznamo da sve mane Alfi (uglavnom se odnose na završnu obradu), no još uvijek ih obožavamo. Da je s tobom tako ne bih riječ rekao, ali ti, ti živiš u uvjerenju da cijeli VAG proizvodi najbolje aute na svijetu. Doduše još se nisi odlučio koji je bolji VW, Audi, Seat ili Škoda. No tebi su oni svi vjerojatno podjednako nedodirljivi.

×××ך svu Alfinu sportsku povijest, ×××ך sve naslove automobila godine, ×××ך 100 godina FIAT-ove tradicije kada "narodni auto" i "Audi" nemaju premca!!!

HF INT
07-05-2002, 18:10
Škripi mu?Mojoj nešta ne škripi.Poznato je da je lancii boljka ručna,nikako je napravit kako treba ali ništa ne škripi.

alfa099
07-05-2002, 19:47
Iz mog osobnog iskustva (ne citiram nikakve testove) Alfa 147 leži savršeno i strašno je udobna! Moj stari (a on je jaaako star) vozi 147 1.6 sa 105 KS. Auto ne njišti kak bi JA htio, al za mog starog 188 km/h je sasvim dovoljno i to uz odlično držanje ceste.
Ja sam svoju 145-cu morao jako dorađivat da mi tako leži i drži cestu.
Kupio sam ženi 156 SW i mislim da 147 bolje leži. Možda je to moje subjektivno mišljenje, ali sa standardnim ovjesom (ne sportpaket) taj auto malo ljulja. Udoban je za popizdit, al ja volim tvrđe!
Audi A3 iA4 nikako se po ležanju i držanju ceste ne mogu uspoređivat sa Alfama. Njemci kad hoće napravit nešto da leži i drži cestu onda slože ovjes "kamen na kamenu". I stave gume /45. A to nije to, auto mora držat i bit udoban.
Tu je Alfa ZAKON!

INTCP
07-05-2002, 20:18
Evo VR6 JE KONAČNO PRIZNAO DA JE ALFA SPORTSKIJA OD vag-KONCERNA. I to u usporedbi s jednakim motorima.

Za to ti je trebalo ovoloko vremena. A sjećaš se ti nebulozina da Golf 4 drži bolje od 147 i takvih gluposti? CVidiš koliko ti je trebalo. Ja sam odmah rekao da je audi udobniji i ima bolju završnu obradu od bilo kojeg talijana i to čim sam otkrio ovaj forum pohvalio sam audi na stranici o njemu.

Moje je mišljenje da audi radi jako dobre aute sa odličnom završnom obradom i kvalitetom ugradbenih materijala. Ali sportskiji od Alfe nikad neće biti.

alfa099
07-05-2002, 20:47
Ja čak ne bi podržao tezu da VAG koncern radi udobnije aute i da ima bolju završnu obradu. Novi talijani su se jako popravili što se tiče završne obrade. To me čak i živcira. U 147 ništa ne cvili, plastika izglega ko da košta 10000 maraka, sicevi su mrak, prekidači su iz neke druge priče.
Nedavno sam se vozi s vjenčanim kumom. Kupio je BMW tricu, zadnja serija. I ja tu ne vidim pomaka. materijali su ko i prije 10 godina, takav je i audio sustav, ima i onaj famozni cajger kaj pokazuje trenutnu potrošnju. Zar u doba putnih računala?
Novi Golf 4. Nekakva edicija s klimom. Manualnom i tri razine puhanja. Katastrofa. Uz doplatu je ugrađen VW auto radiokazetofon. NEMA AUTOREVERSE!
Pa kaj je to? A u autu nakon 10 tkm sve cvili, prozori na "žgance", sicevi neudobni...ma živa katastrofa.
Dogodit će se VAG-u da će im najbolji auti bit Seati i Škode! I po kvaliteti, po performansama, cijeni, izgledu, završnoj kontroli...

cuore sportivo
07-05-2002, 21:00
evo sta se tice golfa 4 imam i ja jednoga doma 1.4 75ks ,auto je relativno nov(8mj je star) i vec imam ×××××× s mjenjacem,nesto grebe,zapinje,bio je skidan i opet isto,i nakon dva mjeseca prepiranja napokon su stavili novoga,ali sta je jadno mjenjac je mjenjan na autu koji ima tek 20 000km,ali i to je golf,a sta se tice unutrasnjosti,jadno izgleda,a dok dođes do zadnjih siceva sav se polomis,nemas di noge stavit,vise mjesta ima punto odiza nego neki golf koji je klasu iznad,dok s nijednim taljanom nisam imao takva ××××××

alfist_zg
07-05-2002, 21:22
ja se slazem sa alfa×××
u najmanju ruku se moze reci da su jednaki

alfa099
07-05-2002, 21:31
Svaki auto ima svog kupca. Alfu voze šminkeri i intelektualci, VAG oni drugi. :))

VR6
07-05-2002, 22:41
Ono sam gore Girrari vjerovatno slucajno, htjeo sam udobnost napisati. INTCP sto se tice alfe, nikada nisam ni rekao da su sa istim motorima audiji sportskiji, ali sve skupa, nekako opet jesu, gledaj Alfa 156 GTA je najaca Alfa - 250 KS, dok audi ima RS4 - 380 KS. To je 130 KS vise od alfe, sto ipak nije malo. A i sam S4 koji ima 265 KS ima bolje performanse od alfe. Audi ima posebne S modele koji su sportski, dok su ostali modeli audia udobnosti podredjeni. To sto ti pricas Alfa×××, mislim da se nisi vozio u necem udobnijem pa zato tako govoris, meni je moj golf isto skroz udoban, ali sjedne u njega jedan koji ima E klasu, pa kaze, da ipak nije udoban, jer je navikao na vecu udobnost. U uspodernim testovima alfa u tome gubi u odnosu na audia, znaci da je on ipak udobniji. I isto, ti govoris za kvalitetu izrade u alfi, nisi sjedio u audiju mozda, on bas izgleda skupo. BMW nemjenja instrumente jel zasto bi, ionako su najljepsi. Meni licno BMW iako nema digitalne kao recimo (s klasa, corrola i slicno) ima medju najljepsim analogne, i zasto bi ih mjenjao. Isto Corrola i Stilo, usporedba, u Corroli kao bolji jel su pokazivaci digitalni, a meni opet stilovi ljepse izgledaju. Sto te tvoje HF INT tice, kod tebe je integrale, ona je drugcija ipak, ali kod ovih obicnih je tako.

INTCP
07-05-2002, 22:48
Slušaj VR6 ne znam koji audi ima motor. To šta je alfa GTA top model, TO NEM VEZE. Koliko ja zna audi ima turbo motor i 4x4. I zato sa snagom mogu ići u nedogled. U Alfi ne mogu zbog prednjeg pogona , 4x4 ne ide na 156. Prema najavam u novoj 157 bit će najjači motor od 300 ks, a GTA izvedba još jača.

INTCP
07-05-2002, 22:59
A već sam rekao da Turbo motori u pravilu postižu bolje performanse iako imaju istu snagu kao i atmosferski. A turbo motor nije teško napraviti. Stavi se turbo i nabije se pritisak. A komadi motora rade se od otpornijih materijala. Puno je teže napraviti mali motor a s puno konja. Jerr osim šta treba stavit klipove, karike, ventile itd. od legure koja trpi veća opterećenja, toplinska i mehanička, treba napraviti razne konstrukcijeske cake koje će donijeti konje. Svaka caka po 5 KS i tu je snaga. A to nije jednostavno postić jer danas takav motor mora biti i ujedno uglađen, a ne da radi kao F1 na minimumu. A takav kompromis jako je teško postić.
To ne znači da su mi turbo motori ××××××. Ali ja volim turbo motore kojima i kad se skine turbo imaju veliku snagu iz male kubikaže. Dakle ako neki 2.0 Turbo ima 200 ks, a bez turba 150. To je isto zakon motor. Ali ako neki 2.0 Turbo ima 170 ks a bez turba 120 to je motor za k...

VR6
07-05-2002, 23:14
E pa takav Turbo mozes naci jedino kod Porschea, i jos rijetko gdje. Moja Lancia ima 165 KS serijski bez turba 115 KS, Subaru Impreza WRX 2.0 Turbo 218 KS, bez turba 125 KS. A imas i STI sa 280 KS, vjerovatno povecanjem turbine. Audi ima RS6 sa 480 KS cini mi se, ko oce bez turba ima S6 za 340 KS. Ali jaki atmosfersi motori su neugladjeni vecinom, dok kod turba nije tako. Sad mene neinteresuju razlozi zbog kojih je Alfa 250 KS samo dala, ali opcenito govorim, audi je dakle jaci. To kad izadje ta Alfa, onda cemo pricati o njoj. Vidjet cemo ovog Golfa sto izlazi krajem godine s platformom golfa 5 i VR6 sa 240 KS. To ce biti vjerovatno zvjer, samom snagom motora, a ima i pogon na sva 4. To ce biti onda najaci auto u toj klasi, sada je Audi S3. Naravno, ima i opasni Focus Cosworth koji je najavljen za 2003, sa 300 KS i najboljim ovjesom u klasi, nevjerujem da ce mu nesto moci ni taj golf, a ni Alfa. Ja nisam vezan za nijednu marku posebno kao vi, ja uzimam aute koji mi se svidje, i za koje mislim da su ok. Da sada uzimam novi auto, uzeo bi Peugeot 307, Alfu 147 ili mozda Focusa. Golfa jedino ako bi trazio auto s pogonom na sva 4, ili ako bi zelio TDI-a sa 150 KS.

doctor
07-05-2002, 23:37
1931 Alfa Romeo 8c 2300, pobjednik La manse 1931 i 1934. 2300 kubika i 180 kshttp://www.supercars.net/PicFetch?pic=1931_alfa_romeo_2300_lemans-1.jpg
gde je onda bil Audi?

VR6
07-05-2002, 23:48
Sta sad imas da dodas?? Trebas li jos, imas li sta brze od 440 km/h, mozda GTA bez elektronskog ogranicenja brzine. :))

This streamlined version of the Auto Union clinched numerous world speed records

http://www.dyna.co.za/cars/avus-2.jpg

The streamlined version of the GP Auto Union, was able to reach
speeds of up to 440km/h. The car held numerous World Records
as from 1937, such as the fastest racing lap of 276Km/h recorded,
the Flying Kilometre of 406Km/h plus many more World Records.
None of the original streamlined Auto Union racing cars survived,
so Audi asked Crosthwait & Gardiner in England to meticulously
re-create an exact replica of this legendary car.

INTCP
08-05-2002, 09:37
Pa šta je tebi VR6. Svaki tal. auto bez turba (uglavnopm) ima pristojnu snagu. Lancia Delta hf Integrale 16V ima oko 150 ks bez turba. Alfa 155 Q4 isto tako. 2.0 motor i oko 150 ks. S turbom 190. GTV 2.0 V6 Turbo ili 164 S istim motorom ima oko 140 ks bez turba. Fiat Coupe Turbo ima 147 ks bez turba.

A to šta su atmosferski s velikom snagom neuglađeni, ne ora značit. Ako auto razvija snagu na visokim okretajima ne znači da je neuglađen već da je iznimno sportski motor. Zašto u M odjelu nabrijavaju motore na 100 ks po litri. Upravo zbog toga.

Sad će ubrzo doć 147 GTA s 250 KS bez Turba. Pa da vidimo onda Focusa ili Golfa. Jer ako 147 šta se tiče sporta dere ovu dvojicu, derat će ih i ovako. Jedino šta je golf u prednosti jer će imat 4x4, ali bez njega ne može ništa alfi. Jel ti vidiš kako su preradili ovjes u GTA 156. Totalno su promijenili geometriju, upravljač 1,75 okretaja od kraja do kraja. Nije to samo tvrđe opruge i amortizeri. Focus je odličan isto. Ali Cosworth ne rade švabe već englezi. Ali i ovaj ST 170 je odličan. Makar bi ubrzanje moglo i bolje, ai dekoracija unutrašnjosti.

Nije da vrijeđam audi ili vw. Ali ne može jedan auto kojem je ovjes napravljen da u prvu ruku bude udoban i da bude prosječno stabilan, jednostavne konstrukcije koja zauzima malo prostora i ne ostavlja puno mjesta konstruktorima da poboljšaju držanje bit sportskiji od alfe kojoj je prva namjena bila držanje ceste, a onda udobnost. I sve je to komplicirano izvedeno na uštrb bunkera. I nije ništa čudno šta se dobilo izvrsno držanje ceste.

Prema tome alfa GTa će vrlo vjerovatno biti sportskija od Focusa ili Golfa, šta se tiče samog ovjesa i motora, jer logično je da ionako konstrukcijski sportski ovjes (ne samo sportski podešen - čitaj tvrđi i niži) kad se još pobolja je bolji nego onaj koji u prvotnoj namjeni nije konstrukcijski sportski, a sad je podešen sportskije. Sad to ako njih spašava 4x4 to nije fer usporedba. Ne kažem ja da će ti auti bit ××××××. Al mislim da je logično zaključiti da će alfa bit ipak rang više. Jer ipak je ona rođeni sportaš , a ova dva i još S3 su stečeni sportaši. Jer i najosnovnija 147 je sportska dobro ako ne onaj prigušeni 1,6 od 105 ks, onda je ovjes sigurno. I uvijek se kaže za alfu da je ovjes brži od motora što je bit svakog dobrog ovjesa. A upravo su držanje ceste i upravljivost glavne domene šta se tiče pravih sportskih auta. A jak motor može svako napravit stavljkanjem velike kubikaže i turba.
Il

bullit
08-05-2002, 09:43
Citam, citam, pa ne moogu da sene javim. INTCP, kaj ti brijes? Otkad atmosferski motor mora biti izradjen kvalitetnije od turbo motora? Koji trpe veca opterecenja, pritiske, i temperature? Jel znas koje su temperature zraka u usisnom traktu atmosferskih, a koje turbo motora? Jel znas cemu sluze intercooleri? Daj se zbroj malo... :smile11:

VR6
08-05-2002, 15:20
E pa sad, ako Golf ima bolje ponasanje zbog pogona na sva 4, tu je on u prednosti. Gube na tezini, auto je tezi, al dobiju na stabilnosti i prenosu snage na podlogu. Evo gledam sad ovdje na ovoj stranici ima R32 Golf, to je taj, ali 6.6 do 100. To mu i nije nesto, ali eto, vjerovatno je zbog pogona na sva 4 tezi. Ima ABT-ov 1.8 Tuniran na 225 KS koji do 100 ide za 6.2 sekunde. Vjerovatno bi onda ovaj isao ispod 6 da je samo prednji pogon. Ja mislim da ce taj Focus biti bolji od te GTA, cak mozda i ovaj RS za 220 KS. Imaju najbolji ovjes u klasi, a i na rally su, pa imaju i iskustva sa tim Focusom. Al vidjet cemo sta ce biti kada izadju, kada se budu mogli usporediti. Valjda ce i neka revija, AK, AB dati test, ili Focus RS ili GTA. Al slusaj ovo, citam sinoc, novi A3 koji izlazi 2003, njegov top model S3 ce imati 3.2 litreni V6 sa 280 KS. Nevjerujem da ce biti s turbom, cim je V6 od 3.2 litra.

INTCP
08-05-2002, 17:30
Daj test vjerovatno neće biti fer jer će alfa imati samo prednji pogon, a ostali na sva 4. A Focus nema najbolje ležanje. Ne znam gdje si to pročitao. Ima dobru multilink stražnju osovinu, ali bolji od alfe u tome nije. Daj dokaz da to negdje piše. Ja sam vozio focusa i vozio sam 147. 147 ima identičan ovjes kao i 156. Sad ti tvrdiš da focus drži bolje od 156. Kakve su ti to gluposti? Focusdrži bolje od golfa i a3 , ali ne i od 147.

A to šta govoriš da bi taj golf imao ispod 5 nije uopće istina. 156 tunirana na 258 ks ima ubrzanje 6.6 s, a 156 GTA sa 250 ks ima 6.3. S time da je GTA teža. Stvar je u mjenjaču. GTA ima kraće omjere koji joj omogućuju odličan start. Tako vjerovatno i taj abt- ov ima istu stvar. A težina 4x4 pogona nije presudna u tako jakim autima.

VR6
08-05-2002, 18:05
Bas nisam nigdje vidio Focus i Alfa 147 test usporedni, to bi bilo fino. Inace pise da Focus ima najbolji ovjes u klasi, kao sto ima i Mondeo u svojoj. Ne znam sad gdje sam to procitao, u nekom od nasih casopisa je bilo. A i Focus je u rally. Tezina pogona na sva 4 je otprilike 100 kg su tezi ti auti. Imas ja mislim Seat Leon 4 tuniran na 300 KS, 5.4 do 100 i 270 maksimalne.

INTCP
08-05-2002, 18:30
Prvo, VR6 bio je test usporedni u jednim novinama auto trend, magazin ili tako nešto. Ovo su baš novine u velikom formatu, a ne časopis. Ne znam koji jer ih ne kupujem. To sam kupiuo samo zbog alfe. I lijepo piše da alfa bolje drži cestu. Bio je još i 307 2.0 On nije mogao ni prismrdit focusu i alfi.

Drugo alfa i focus su samo po veličini ista klasa. Alfa je 5 000 eura skuplja. Alfa se uspoređuje sa Compactom i A3, a focus s golfom, stilom i sl. Zato kad kažu da focus ima najbolje ležanje misli se na golfa i ostale, a ne na 147, compacta i dr. I molim te VR6 čak i za Mondeo ST 220 kažu da ima više ovjes za krstarenje nego za jurnjavu zavojima. I to sad kažeš da običan Mondeo ima najbolji u klasi.
A to šta su u rallyu nema nikakve ××××ne veze. Mene zanimaju obični auti a ne rally. Alfa je prva u STC-u, al ja nigdje ne zvonim na sve strane da zbog toga drži bolje od konkurencije. Kažem da drži ali ne zbog STC-a jer to šta je u trkama ništa ne govori i to nije kriterij prema kome se ravnaju auti koji je sportskiji.

VR6
08-05-2002, 19:06
U istoj su klasi dakle porede se. Focus je izasao prije Alfe, ali je jos najbolji. Evo ti par stvari koje govore o ovjesu.

Taj trijezni komentar možda najbolje opisuje glavni focusov adut - Fordovi su inženjeri na gumene noge postavili izvrstan ovjes. Što je naš urednik, sljedeci vozac testnog focusa, zgodno sveo na tri rijeci: "Uvijek ludo siguran."

Najsvjetlija tocka Forda danas. Izuzetan ovjes i dobri motori. Ford Focus osim što se dokazuje na utrkama dobro prolazi i u cijeloj Europi. Ako imate dovoljno novca za dvolitreni Z-Tec ne razmišljajte niti o jednom drugom Fordu.

Tadašnju popularnost u Fordu nisu na vrijeme znali iskoristiti tako da ni u Njemackoj ni u Europi, a ni kod nas, Focus niti približno ne dostiže prodajne rezltate Astre i Golfa. Šteta, jer Focus je od njih u nekim karakteristkama realno bolji automobil. Izvanredan mjenjac, dobri motori, fenomenalan ovjes i upravljac. Focus u svojoj klasi što se voznih karakteristika tice nema konkurencije. Opcenito loš image Forda što se kvalitete i pouzdanosti tice neopravdano je uzeo svoj danak. To su neki grijesi iz prošlosti zbog kojih sada ispašta izvrstan automobil poput Focusa.

To sad sto je skuplja alfa, to je vec drugo. Skuplja je i od A3. Cijena najeftnije Alfe i Audija A3 razlika, oko 5000 DM je jeftiniji audi. Kad Alfa napravi auto da bude slican kao njemacki po kvaliteti, onda ih cjenom presisaju. A sve se zale na skupe svabe... Mondeo nije za krivina kao Focus ST dobar, jer je velik auto, skoro pet metara ima, ali inace je stabilan vrlo.

VR6
08-05-2002, 20:08
Pogledaj tamo, samo izgleda stabilno. :)

:URL=http://www.focusrs.net:Focus RS Stranica:/URL:

fucker
08-05-2002, 20:16
koju popularnost na utrkama ??? Pa pego ih dere, colin se nebre mrdnut sa jadnim focusom

doctor
08-05-2002, 22:25
Focus je konfekcija, nema se on šta mjeriti s Alfom. Ta dva auta se uopće ne uspoređuju. Samo je pitanje dal focus ima bolji ovjes od Stila. VR6, moras znati da se auti ne mjere po ubrzanju koji je bolji. To sto ce golf imat bolje ubrzanje od alfe ne znaci da je bolji ili vise sportski. Zna se sta je Alfa, sve je podređeno sportu, od dizajna, zvuka, motora, performansi, kvalitete, ovjesa.... A golf ce imati samo ubrzanje, i dalje ce to ostati tipicni germanski konfekcijisku uradak. Jedva cekam da izadje novi golf 5 pa da vidimo dal ce uspjeti biti bolji od Stila!

VR6
08-05-2002, 23:47
Pa Golf ovaj sadasnji je bolji od Stila, u testovima ga pobjedi. Stilo ima los mjenjac, skroz bezosjecajan volan i slicno. A Focus je meni cak mozda ljepsi od te vase Alfe, auto je super. Nije djabe postao najprodavaniji u klasi. Golf GTI je isto super, nema samo start, ima i drzanje ceste i slicno, ali ga ti nikada nisi vozio. Pobjedi ovaj od 180 KS u testovima mnoge izgledom sportskije aute...

alfa099
09-05-2002, 14:41
VR6, nasjedio sam se ja u mnogim autima, to mi je bio posao, pa i u svim modelima Audija i BMW-a. Ničim nisam bio očaran. Nema originalnosti, ležanje na standardnim autima, manje snage nije nikakvo.
Top modeli su druga priča, ali i koštaju.
Mislim da je Alfa definitivno zadala jak udarac konkurenciji u zadnjih 4 godine novim modelima i to na svim područjima. A što se tek očekuje? Stvarno su napravili velik pomak! I to treba pohvaliti!

VR6
09-05-2002, 15:12
Pa nisu lose nove Alfe, mislim, ove 156 i 147 su ok, dok ona 166 nije cemu. Stigli su sa novim konkurenciju, ali su cijenom otisli vise od njemaca, od kojih ipak nenude nesto vise. BMW nemjenja kokpit dugo, ali je i danas jedan od najljepsih, i vrlo funkcionalan, sto se cjeni. Al Alfa nema jos uvjek ono sto imaju njemci, to je prestiz, klasa, uzmes alfu nista posebno, uzmes BMW svi te gledaju sa respektom. To je ono za sto ce Alfi trebati godina da stigne njemce, ako ih uopste ikad stigne.

Girrari
09-05-2002, 15:32
Pa za Boga miloga, ne kupujem auto da bi me ljudi gledali s respektom. Ljudi s kojima se ja družim poštuju me zbog mojih karakternih osobina, a ne zbog auta. Oni drugi me ne zanimaju. Boli me dupe kaj misle prolaznici o meni kada prođem pored njih. Dakle, kupujem auto iz užitka koji mi on pruža. Stoga treba biti prekrasan, jak, dobro držati cestu i to je sve. Iskreno me sigurnost, udobnost, završna obrada i potrošnja ne zanimaju. Kada ću imati familiju (mislim konkretno na decu) onda ću vjerojatno promjeniti mišljenje o sigurnosti. To kaj sada vozim Beštiju nema veze, sa malim sam zadovoljan, ali bi sigurno kupio Alfu da imam love za novu.
Nijednu od prvotno navedenih osobina ne može mi pružiti niti jedan Njemac u standardnom modelu (slažem se u potpunosti s Alfom×××). A o dizajnu da ne govorim. Pa oni uopće nemaju mašte!!!
Dizajnerska rješenja su im ista kod skoro svakog modela. I gdje mi je onda gušt u tome da vozim auto koji je maltene identičan ostalima iz palete istog proizvođaća?!

alfist_zg
09-05-2002, 18:40
ak si u BMWu gledaju te s respektom jer BMW voze dileri i kriminalci- pa je ekipu strah...mozda zato???

VR6
09-05-2002, 19:39
E Girrari kazes nijedan njemac nemoze pruziti vozacki uzitak, jesi siguran?? Necu se hvatati porschea, uzet cu obicni GTI. On je u tom pogledu perfektan, bar onaj moj je bio, imao je sve, izgled, motor, zvuk savrsen (jos nisam cuo bolji zvuk sportskog auta, slusao sam i Ferrarije i slicno, ali nije to to), volan direktan bez servoa, nije imao ABS, nista. Ali je imao zvuk, i bio je skroz divlji auto, preko 3500-4000 mjenjao je zvuk, i vukao super, znao je cupati volan pri takvom pritiskanju gasa. Zato mislim da ovo sto kazes totalno neargumentirano. Ima moj rodjak Fiat Tipo Gran Turismo, i on je bio odusevljen mojim golfom. Svi koji su ga vozili govorili su da zvuk vrijedi pola auta. Pefrektan, da mi je sada opet auto s takvim zvukom, nevjerovatno je to, al pritisnes gas i kad se pojavi taj zvuk, automatski dodje smjesak na lice. Nevjerovatno al tako je bilo. Tog mi je auta kad sam ga prodao bilo zao, i jos mi ga je danas zao kad se sjetim. Par dana nakon sto je prodan nisam mogao doci sebi prakticno. Mana mu je bila, nije imao servo, tesko ga je bilo po gradu vintati, parkiranje i slicno, a meni je 70% gradska voznja. I imao je preglednost mali problem, stara verzija sa leptirom, pa je to pravilo mali problem. Inace, na otvorenom nije to smetalo, tamo je bio perfektan, ali ovako po gradu, malo mi je to smetalo. Sad ono o BMW-u, bitan je nekako taj respekt, zbog samog sebe. Nisi imao auto neki koji bi gledali ljudi, kao 206, BMW i slicno. Zasto ti je bitan dizajn auta, kad iz auta nevidis kako auto izgleda?? Da sam sam na svijetu, to bi mi bilo vjerovanto nekim dijelom nebitno, ali ovako... Uzmi BMW, promjeni malo auto, pa onda pricaj o takvim stvarima. Kada nesto dozivis, to moze promjeniti stvari, i tvoje razmisljanje...

alfa099
09-05-2002, 19:47
Ti si VR6 ××××ni filozof! OK, nema beda, samo mi reci koliko dugo imaš vozačku i koje si aute promjenio u svojem vlasništvu?
Dakle, da si živio s njima, održavao ih, reparirao, itd...
BTW, Alfe ipak imaju najbolji zvuk. :))
Boxer motor u Alfi zvuči kao milijun vozačkih gušteva, a i V6 je blizu. Novi Tspark su kao mlinci za kavu u usporedbi s ovim!

zonta
09-05-2002, 19:51
čitam i ne vjerujem .....
VR6, legenda si-LEGENDA
ovakvu zaluđenost još nisam vidio

alfist_zg
09-05-2002, 20:44
hahaha...hahaha...golf ima bolji zvuk od Ferarria haha...VR6, pa koja ce ti biti sljedeca da mi je znati :)) :)) :))

VR6
09-05-2002, 21:10
Tako je vjerovao ti ili ne, nisam rekao od svih, ali ove koje sam do sada cuo, kako god nisam jos cuo auto sa tako dobrim zvukom. Ni oni motori neprave takav zvuk...

INTCP
09-05-2002, 21:12
VR6 pa koja ste vi poremećena država kad su vam doljhe alfe skuplje od audija. Kakvo je to ××××××. Cijela europa nudi alfe jeftinije od audija a samo je kod vas skuplja. Osnovna 147 ovdje dođe 17500 eura. A3 osnovni je do 1000-2000 eura skuplji. A takve su cijene i u Italiji. Dakle alfe su jeftinije i ako baš hoćeš nude jače motore i više opreme od švaba kao i svaki talijan.

Ne znam otkud ti taj test, da Focus nema konkurencije u klase šta se tiče sporta.

VR6 MOLIM TE PROBAJ PROVOZAT NEKU ALFU VEĆ JEDNOM DA SE UVJERIŠ DA NJOJ NEMA PREMCA U DRŽANJU CESTE.

Pa vozio sam ja Focusa 1.6 16V i ničim nisam opčinjen. A upravo sam na držanje ceste obratio pozornost jer stalno to hvale. I u usporedbi s ASlfom nema šta tražiti.

I samo još nešto. Onaj 2.0 u Focusu sa 136 konja. MIZERIJA. Toliko će imati alfin 1.6 JTS kad dođe sad uskoro.

VR6
09-05-2002, 21:30
A imas i 2.0 od 170 KS, njega si zaboravio, ST 170. Ajde ti meni sad fino objasni, kako ti i po cemu ocjenjujes drzanje ceste kod auta?? A evo za Audi, iz cjenika Auto magazina 04/2002. Ovako, najeftiniji audi A3 1.6 Attraction (102 KS) kosta 26.502 KM, a najeftinija Alfa 147 1.6 105 Prog. (105 KS) kosta 30.992 KM.

(1KM je odnos kao bivsi DM, bilo je 1 KM = 1 DM). Sad koliko je to Eura racunaj sam ako ti se da.

Evo jos i Golf koliko kosta najeftiniji. Golf 1.4 16V Basic (75 KS) cijena 20.465 KM. Vidis li razliku golfa i alfe u cijeni, preko 10000 KM je skuplja najeftinija alfa. A za 5 godina ce im cijena mozda biti identicna, iako je ova bila toliko skuplja...

INTCP
09-05-2002, 21:33
Daj malo pogledaj cijene u auto blicu i auto clubu ili auto motor und sportu, bildu, zeitungu, quattroruote. Šta god hoćeš. Cijene su malo drugačije nego kod vas u bosni. Blago vama kad vam audi dođe 25 000 dem.

INTCP
09-05-2002, 21:45
Evo kako ocjenjujem držanje auta. Prvi fer uvjet je da gume na oba auta budu jednake kvalitet i onda gledam na to koji će auto u zavoju dulje ostati neutralan tj. ako Focus neku zavoj prolazi max. brzinom od 75 km/h i onda počinje proklizavati. Alfa taj isti zavoj prolazi sa recimo 85 km/h i tada ona počinje proklizavati. Prema tome vidljivo je da alfa postiže bolje brzine kroz zavoj.

Ali to nije sve jer kad auto počne proklizavati još se da brzine izvuć. I tada gledam kojim je autom lakše upravljati kad on počne zanositi i proklizavati. To sad nema veze s ESP-om i ASR-om. Jer te spravice uopće ne bi dopustile proklizavanje i alfa u ovom slučaju ne bi išla više od 85 jer elektronika ne da. A u pravilu spretna ruka može auto brže protjerat kroz zavoj tako da on bude na samoj granici proklizavanja, a elektronika reagira iz preventivne sigurnosti dosta prije.
No dobro. Htio sam reć da onda gledam kako se ponaša auto u kritičnim situacijama dal ga je lako kontrolirat.

Zatim također gledam kako se ponaša u kratkim oštrim i u dugim zavojima.


Naravno od svega ovoga največi uspjeh je za držanje ceste max. brzuina prolaska zavojem na granici proklizavanja. A u ovom izmišljenom primjeru pobjednik bi bila alfa. No puno više govori osjećaj koji vozač ima za upravljačem, specifičan osjećaj da se auto uopće ne da izbaciti iz putanje, a tada brzine moraju zaista bit nevjerovatne, ai kad počne proklizavati laganom korekcijom se sve vrati u normali. T o se zove dobar ovjes.

doctor
09-05-2002, 21:51
sta ti znace to fenomenalno drzanje golfa kad se nigdje u motorsportu nije dokazalo. bas nigdje. mozda u bosni. ili focus, pa cijelo vrijeme debelo pusi od peugeota. vr6, vidi se po tvojim postovima da si vozio jako puno auta, i da imas tolko znanja da bi nam svima mogao pricat o vr6, m3, m5, alfama, lanciama. e da sam se bar ja vozio u svim tim pilama ko ti pa da mogu malo pamet solit. Toliko mlad, ali s velikim iskustvom. Samo te pitam, dal si ikada sjedio u nekoj Alfi?

INTCP
09-05-2002, 21:54
Pa stvar je u tome da nije.

VR6
09-05-2002, 21:57
Ne znam, ja gledam ovdje cijene. Sve je moguce, ovo je vjerovatno s najmanje opreme, ali zato je cijena pristupacna. Najskuplji A3 po ovom cjeniku kosta preko 43000 KM.

alfist_zg
09-05-2002, 21:58
pa i da je sjedio , on bi opet tupio svoje....neznam sta se uopce trudite objasnjavati mu

alfist_zg
09-05-2002, 21:59
golf ima bolji zvuk od Ferarria...jos uvijek se smijem tom bi×××× :)) :)) :)) :)) :))

VR6
09-05-2002, 22:11
A mozda je stvar u tome da ti vjerujes vise alfi pa smijes s njom brze??

VR6
09-05-2002, 22:13
Pa sta se ti javljas doktore, imas Tipa 1.4, da on nije sportski?? Zapinje mjenjac pri saltanju a?

INTCP
09-05-2002, 22:25
Ma nije stvar u tome. Ja sam oba auta doveo do prolizavanja. I s Focusom je to prije. Alfa još ostane neutralna. Osim toga ja sam vozio tu alfu s frendom koji ju ima, a iza nas je išao taj focus isto od njegovog frenda. Alfa je puno stabilnija i pruža bolji izlazak iz zavoja kao i ulazak al se na izlasku puno bolje osjeti da bolje drži. Isvaki zavoj focus je zaostao. Poslije smo se zamijenili i ista stvar. Tako da nije do vozača.

Girrari
09-05-2002, 23:29
Pa ti si VR6 IDIOT!!!
Sad mi je fakat pukao film. Možeš pričati za Alfu kaj hoćeš, tvrditi da je Golf sportskiji od Alfe, ali ako mi spominješ Ferrari diraš mi skoro u obitelj.
NEMOJ MI NIKADA VIŠE USPOREĐIVATI ARIJU IZ BOŽANSTVENIH ISPUHA BOLIDA SA ZNAKOM CAVALLINA RAMPANTE SA BILO KOJIM GOLFOM. AKO NISI RAZUMIO N I K A D A!!!
Moje osobno mišljenje je da nikada nisi ni prismrdio bilo kojem Ferrariju, da jesi sigurno ne bi tako nešto govorio.

Odmah isprika za ono "Idiot", ali fakat znaš isprovocirati čovjeka.

MARA
09-05-2002, 23:39
A ti girarri molim te lijepo nemoj!nemoj!nemoj!kako se mozes uzbudjivati oko ovoga sa ferrarijem i talijanima i ovim i onim.pusti to k vragu!!(pravi se javio)

VR6
10-05-2002, 00:21
E Girrari tako je, koliko god se ti tome protivio. Nisi cuo pa ne znas...

Ja, Alenko
10-05-2002, 08:57
Vr6, Zasto ti je bitan dizajn auta, kad iz auta nevidis kako auto izgleda??

Ova izjava je nevjerojatna.
Pa najbolje da se svi vozimo u kockastim autima, ja ću naprijed zalijepit znak alfa, a ti vozi recimo okruglog, sa elipsastim kotačima i nalijepi si naprijed W, tek toliko da se razlikujemo, ma šta če nama ××××ni dizajn, ma boli nas ×××××, jesi i to pročitao u vrelim gumama ?
A zvuk, 2.0 twin spark, i nema bog zna
kakav zvuk, recimo thema je imala definitivno bolji, ali zato v6....dečko...srceparajuči, ××××na formula 1, kad ga gariš ko ja, duboko u noć... :smile07:

VR6
10-05-2002, 16:31
Ne izvrci Alenko, rekao sam da si sam na svijetu, da onda nebi dizajn bio bitan kao sada. A cuo sam ja i VR6 sa remusom i slicno, imaju dobar zvuk, ali nije to to.

HF INT
10-05-2002, 20:36
Nije me bilo dva dana i na forumu su prevladavale večinom glupe teme!!!!
Stverno ste nesposobni bez mene...
Ah, da a gdje sam bila ta dva dana...
Odmarala se..
Kako je sve bilo...
Šetam ja Slavonskom avenijom u Zagrebu, kad odjednom jedan slatki motorist iz rijeke zaustavi se da me pita gdje se nalazi Ambasada SR Njemačke...
Kako je tip pio sladak i zgodan odlučila sam sjesti s njim na motor i objasniti mu gdje je...
Nakon sto sam ga dobro ispipala dok smo se vozili dogovorili smo se za kavu navečer...
I sad izašli na kavu, bla bla i završili u njegovoj sobi u Hotelu Opera...
Kad se tip počeo skidati kad su mišići počeli ispadati a tek ono najvažnija kad mu je ispao 26cetimetraš...
Mmmm bio mi je to najbolji sex ikada...
Još jednom se odkazalo da su motoristi najbolji i da imaju najveće...
Dva dana sam se odmarala od sexa...
PUSA SVIMA!!!!!!!

alfist_zg
10-05-2002, 21:04
pa jel to ova nasa HF INT??
ili neki alter ego?

mara
10-05-2002, 21:07
ne.to je jedna ×××××,ruzna isfrustrirana ×××××ca koja se mora hvaliti na forumu jer nema kome.a tko zna mozda je prepisala iz jednog casopisa.a vi joj ×××××× saljete puse mozda je musko a sto je jos gore mozda je i ruzna

alfist_zg
10-05-2002, 21:15
a mozda si ti zgodna zenska...ili sam mozda i ja??? :smile10: :smile10: :smile10:

doctor
10-05-2002, 21:54
vr6, ti si malo prirodno glup,a? istina je da na tipu zapinje mjenjač, ali naspram golfa 2 dizel koji sam imao pred 2 godine tipo 1.4 je ultrasportska zvijer. Ja u garazi imam vise auta nego sta si ti vozio. Cuo sam kako radi golf vr6, ima ga neki ×××××n u varazdinu. samo je jako glasan, ali inace bezvezan zvuk. Mnogo ljepse radi Bravo HGT. ima pravi sportski zvuk.

VR6
11-05-2002, 03:54
Bar si priznao da zapinje, a po cemu je sportski, ima i spor mjenjac uz to. Jedino sto mi se svidja kod tipa je prostor, prostran je unutra, posebno nazad.

alfa099
11-05-2002, 09:48
Sorry HF-ica, ali mislim da ××××no ×××ך. To s hotelom Opera. Da si rekla neki drugi hotel, još nekako, ali već 10 dana hotel je pod opsadom zbog summita europskih parlamentarnih stranaka i unutra nemre ući ni mrav bez akreditacije i provjere, a kamoli netko na brzi fuk!
Još ću provjerit kod osoblja, koji si dan bila?

mara
11-05-2002, 11:54
pa alfist_zg da nisi onako krupan sa onom cupicom komotno bi te zamijenio sa nekim komadom(ako se ne varam na onoj slici si ti sa dugom cupom)

alfist_zg
11-05-2002, 14:04
haha, jesam , ali imam bradu..(imao sam do danas ujutro, osla je ca) :) :)

HF INT
11-05-2002, 20:37
Lažna Hfica,zeznula se jer ja kao prava ne šetam Zagrebom jer živim na moru a ti lažna ne seri!!!!!!!

HF INT
11-05-2002, 20:41
BTW motoristi su obično mali i sitni.
Hm,čini mi se da je prevelika slučajnost da si baš spomenula motoristu iz Rijeke koji se upravo vratio iz Njemačke jer u stvarnosti to moj dečko, motorista i vratio se iz Njemačke ali šetao je uz more sa mnom a nikako S.avenijom budalo.

HF INT
11-05-2002, 20:43
A ne hvalim se forumom,žensko sam i nisam ružna,ako mara ne vjeruje ima osoba koje će mu posvjedočit vrlo rado.

VR6
11-05-2002, 22:32
Da vi niste malo promasili-e temu??

mara
11-05-2002, 22:52
nisi ruzna jer ti je to mama rekla? :) salim se!ja nisam neka ljepota ali i da sam lijep ne bi to nikada okolo govorio.i bolje ti je sto to nisi pisala!to moze napisati samo neka isfrustrirana ×××××!!!!

MARA
11-05-2002, 22:55
i jos nesto zasto bi vjerovao nekome koga ne poznam da ti dobro izgledas?ali dobro nek ti bude.super izgledas i mrak si!ja cu naci 20 ×××××× koje ce reci da izgledam kao Brad Pitt,a mogu se ubit necu nikada izgledati ni blizu kao on

VR6
12-05-2002, 01:24
Jeste culi za prvenstvo V8STAR?? Ima Audi A6, VW Passat, Opel Omega, Jaguar S-Type, Lexus, Ford Mondeo... Danas je bio prenos na DSF, neki audi, nisam bio siguran ni jel audi do kraja trke, a onda kazu audi A6, i on pobjedio. Bocna linija i nazad sam ga prepoznao, al kad vidim prednji kraj onda opet pomislim nije to audi.

Evo i slike:

http://www.v8star.com/2002/images/2002/02hockenheim/mutsch_rennen.jpg

:URL=http://www.v8star.com:Oficielna stranica - V8STAR:/URL:

HF INT
12-05-2002, 11:18
Jok mara,ma ja nisam nigdje rekla da super izgledam,daj čitaj malo bolje,samo sam rekla da sam žensko,uostalom uopće nije važno šta ti misliš.

gtv v6 2000
12-05-2002, 11:28
I ja ti imam pravi cabel. Ako hoces za sat vremena sam gore

VR6
13-05-2002, 02:38
Alfa 156 SW - Test

Nedjelja, 5. svibnja - Vjerojatno se sjecate reklame za Alfu 156 Sportwagon, kada zanosna Catherine-Zeta Jones bosa ulazi u automobil, izlazi s parkirališta, pruža ruku i govori: "My shoes, please". I mi mislimo tako, ali dajte nam cipele kakve koriste vozaci Formule 1, jer GTA je cistokrvni trkac prilagoden svakodnevnoj upotrebi

Krajem šezdesetih i pocetkom sedamdesetih godina prošlog stoljeca, Alfa Romeo Giulia Sprint GTA žarila je i palila trkacim pistama u cijelom svijetu i pobjedivala gotovo sve protivnike. Danas, tridesetsedam godina kasnije, legenda o GTA ponovo je oživljena i to na najbolji moguci nacin, modelom 156 u dvije karoserijske inacice, Berlina i Sportwagon. Da se radi o doista jedinstvenom automobilu govori podatak i o vrlo ogranicenoj seriji u kojoj se proizvodi, a s obzirom na performanse i cijenu, rijetke vlasnike ove Alfe doista možemo smatrati posebnim sretnicima.
Sportski izgled

Vec pri prvom pogledu na agresivnu sportsku liniju Sportwagona otkrivamo da u stvari ima vrlo malo veze s onim što smo naviknuli podrazumijevati pod pojmom karavan. Cuore sportivo ogleda se u spojlerima i pragovima ukrašenoj karoseriji, osobito onom integriranom u rub krova, te atraktivnim naplacima od lake legure, velicine sedamnaest cola. Važno je pritom napomenuti kako ovi dodaci ne koriste samo lijepom izgledu, vec su ovdje da bi obavili svoj zadatak. Omoguciti stabilnost automobilu pri velikim brzinama koje ovom Sportwagonu nisu nepoznanica. Uza sve to, crvena boja dodatno naglašava agresivnost i sportsku notu kakvu su oduvijek imali trkaci i cestovni automobili iz Milana, jednako kao i kociona kliješta pozamašnih dimenzija u istoj boji. Gledajuci automobil s boka, oblik stražnjeg dijela karoserije kao da je zaslužan za sjajnu aerodinamiku vozila, što je doduše utjecalo na velicinu prtljažnog prostora koji je manji od 400 litara. Prave Alfiste ova cinjenica nece nimalo smetati, osobito u verziji GTA, znajuci da ispod poklopca imate 250 KS. Da, 250 konjskih snaga, i to izmjereno na kotacima. Napomenimo samo da se snaga motora obicno mjeri na radilici, te je u konacnici manja zbog otpora koji nastaju pri prijenosu do kotaca. Atraktivni Sportwagon pogoni šesterocilindricni motor V tipa pod kutem od 60 stupnjeva obujma 3.2 litre, s cetiri ventila po cilindru, ukupno 24. Najvecu snagu razvija pri 6.200 o/min, dok mu okretni moment iznosi 300 Nm pri 4.800 o/min. Velika snaga motora i ogroman okretni moment na prednje kotace prenosi se preko šesterobrzinskog manualnog mjenjaca i hidraulicki kontrolirane spojke. Nekoliko tehnickih podataka koje smo upravo naveli, vjerojatno vec sami dovoljno govore o performansama Alfe GTA, no prije nego što krenemo zavirimo u unutrašnjost.

Pritiskom na prekidac za centralno otkljucavanje, Cuore sportivo signalizirao nam je zvucnim i svjetlosnim signalom slobodan ulazak. U tome smo trenutku osjetili lagano podizanje adrenalina i s nestrpljenjem ušli u automobil. Pravim ljubiteljima brzina pri pogledu na plocu s instrumentima, posebice duboko uvucenog brzinomjera graviranog do 300 km/h i okretomjera s crvenim poljem na sedam tisuca okretaja, ledima ce sigurno proci žmarci.

VR6
13-05-2002, 02:42
Sportivo i luksuz

U ovoj Alfi sve je predodredeno iskljucivo užitku u vožnji, i to, prije svega, sportskoj. (c)koljkasta sjedala cvrsto ce obuhvatiti tijelo i dati dojam da Alfu GTA nece biti teško obuzdati, trokraki upravljac sjajno leži u ruci, a rucica mjenjaca je nadohvat. Centralni greben s ostalim instrumentima i multifunkcionalnim putnim racunalom zakrenut je prema vozacu, pa je tako suvozacu zakinut užitak promatranja vrtoglavog penjanja kazaljke brzinomjera. Naravno, osim sportskog dojma i luksuz je na visokoj razini. Serijska oprema obuhvaca gotovo sve što možete zamisliti, od automatskog klima uredaja, kožom presvucene unutrašnjosti, grijanja sjedala, elektricnog paketa, vrhunskog audio uredaja s CD-om tvrtke Bose s komandama na upravljacu, šest zracnih jastuka, auto alarma i još bezbroj toga.

Okretanjem kljuca, Alfa ce se javiti neopisivo lijepim reskim zvukom, karakteristicnim za V motore, osobito ako se nalaze ispod poklopca motora na kojem se nalazi grb grada Milana i talijanske pokrajine u kojoj je osnovana tvrtka. Moramo priznati da nas je kolicina, ne buke vec najljepše melodije iz dvostruke ispušne cijevi na stražnjem kraju automobila pomalo iznenadila. To su nam potvrdili i zacudeni pogledi prolaznika i drugih sudionika u prometu koji su s cudenjem promatrali Alfu, te ako vec ne po izgledu onda sigurno po zvuku prepoznali da se radi o posebnom automobilu.

Oko 1.400 kilograma težak automobil pogoni 250 KS, odnosno jedna konjska snaga pokrece samo 5,8 kilograma. Ovaj podatak jednako je uvjerljiv kao i podatak o ubrzanju s mjesta do 100 kilometara za samo 6,3 sekunda, i maksimalnoj brzini od 250 km/h. Alfa ubrzava sjajno vec od 2.000 o/min, a iznad 4.000 o/min dodatno povuce sve do limitatora broja okretaja. Ubrzanja su naprosto fantasticna, i doslovce možete osjetiti kako vas sila pritišce u sjedalo, sve do 250 km/h do kojih ubrza s izrazitom lakocom. No, kako pravi sportski automobil nije samo snažan, vec i vozljiv na najbolji nacin dokazuje GTA. Automobil sjajno leži u zavojima, a njegove vozne karakteristike uistinu možemo usporediti s natjecateljskim automobilom. Prolasci kroz zavoje vrlo su brzi, a krajnje granice mogucnosti zaista daleko. Zaslužan je tome i iznimno precizan i direktan upravljacki sustav koji automobil vodi milimetarskom preciznošcu, te munjevito reagira na korekcije upravljacem i u ekstremnim slucajevima.

Brzo i sigurno

U savršenom skladu radi i vrlo brz, precizan mjenjac kratkog hoda, te vrlo ucinkovite kocnice koje u trenutku zaustavljaju automobil i pri brzinama višim od 200 km/h. Gotovo je nevjerojatno da pri maksimalnoj brzini uopce nema buke vjetra, a osjecaj sigurnosti pritom je vrlo velik, naravno ako ste naviknuli na ovakve brzine. Jednom rijecju, Alfu Sportwagon GTA, poslasticu za Alfiste s pravom možemo nazvati trkacim automobilom, ali modificiranim za svakodnevnu upotrebu.

Legenda o GTA oživljena je na najbolji moguci nacin, a zahvaljujuci performansama i slavnom prošlošcu tvrtke koja je prvi natjecateljski automobil izradila vec 1914. godine i pobjedivala na Grand Prix utrkama u herojska vremena, konkurenti ce ju teško dostici. Nova GTA cistokrvni je Cuore Sportivo. Viva Alfa, Viva Italia!

Motor: benzinski, V, smješten sprijeda poprecno, 6 cilindara, 24 ventila, direktno ubrizgavanje

Obujam: 3.179 ccm

Snaga: 184 kW / 250 KS pri 6.200 o/min

Okretni moment: 300 Nm pri 4.800 o/min

Prijenos: na prednje kotace, rucni mjenjac sa šest stupnjeva prijenosa

Kocnice: diskovi na sva cetiri kotaca, sprijeda ventilirani, ABS, EBD

Najveca brzina: 250 km/h

Ubrzanje: 6,3 sekundi

Potrošnja:18,8 / 8,8 / 12,3 l/100 km

Cijena: 35.655.74 EUR

VR6
13-05-2002, 02:53
Nije moglo sve u jedan post, pa sam stavio u dva. Izgleda ok auto, nesto kao GTI. Al ne znam, kad ga vidim i cujem, onda cu znati kakvo je stanje.

alfa099
13-05-2002, 18:15
Dragi VR6! Ima nas koji smo vozili GTA! :))
Prošeći po forumu "Alfa Romeo"!
Pitaj ak te kaj zanima, rado ću ti reći.
Ovak na pismenom testu, zvuči ko bajka, u živo je SAN! :))

alfist_zg
13-05-2002, 18:43
u ××××te, ekipo , pa i nas VR6 se zanima za Alfu...sad vjerujem da je sve moguce

VR6
13-05-2002, 19:32
Ja samo volim dobre aute, i koji su ok. Ovaj izgleda ok, ja sam vec rekao da mi je marka nebitna.

HF INT
13-05-2002, 21:07
Pa da baš voliš dobre aute a marka ti nije bitna,u to baš ne možeš uvjerit ljude jer si doslovno popljuvao sve aute osim golfa,audia itd.

VR6
13-05-2002, 22:00
Koga sam popljuvao?? Samo kazem kako stoje stvari. Ja nikad negovorim nesto ako za to nemam neke argumente. Fino kazem kako ja mislim, rekao sam i da Golf cetri mi je beze i slicno.

alfa099
14-05-2002, 10:02
HF-ica, sorry ak sam bio grub u onome o Operi, ali daj se registriraj da se oslobodiš padobranaca!

HF INT
14-05-2002, 10:57
alfa,nema veze,opraštam ti,pa valjda se vidi da nisam ja pisala te gluposti.A pustit ću padobrance nek uživaju kad im je to gušt.
VR6,ako ti tako kažeš onda dobro,ne bih to komentirala jer će me opet neko izvređat.

VR6
15-05-2002, 19:37
Na jučerašnjoj skupštini dioničara objeavljeno je kako je u prvom kvartalu 2002. godine Fiat zabilježio ogroman gubitak od 529 milijuna Eura. S time su ukupni dugovi ove tvrtke skočili na rekordnih 6,6 milijardi Eura. Jedina utjeha za Fiat je činjenica da se skorašnjim plasmanom Ferrarijevih dionica na financijsko tržište očekuje velik novčani priljev.

Eto oce ko kupi Ferrari, mozda ga uzme VW, pa izda fin Ferrari SUV. :)

doc
15-05-2002, 19:48
Ferrari nije konfekcije ×××××× ko porsche. Taljani ce radje gladovat neko da prodaju svaba Ferrari. FIAT ne moze propasti. Ako propadne on, propada i cijela Italija. Sigurno ce se naci netko ko ce ih financiati u ovim kriznim godinama.

VR6
15-05-2002, 20:25
Pa vidjet cemo sta ce biti. Nevjerujem da ce VW uzimati Ferrari jel im netreba, a i da uzmu, nevjerujem da bi pravili terenca, mozda neki SUV, mislim da bi to stajalo Ferrariju. Samo auto koji je malo vidi od tla, i pogon na sva 4. Al vidjet cemo sta ce biti. Ovo se moglo i ocekivati od Fiata, kad nemaju prakticno nijedan dobar model. Stilo ih je trebao spasiti, al je prakticno ruzan, i zato nista od toga.

INTCP
16-05-2002, 20:33
"Fiat nema niti jedan dobar model". Ti si VR6 kretenčina teška. Sve osim Maree je u Fiatovom koncernu dobro. A to šta je tebi Stilo ružan to je tvoja stvar ostatak ne misli tako. Usput onaj s tri vrata je meni nakon alfe 147 najljepši u klasi.

VR6
16-05-2002, 21:35
Mogao bi fino reci, a ne vrijedjati. Da sam upravu, pokazuje i situacija Fiata. To sto ti neces da priznas, to je tvoj problem. Ti sve gledas kroz marku, i to je tako. Al to je vec tvoj problem...

Inace, sta mislite o ovom dizajnu Subaru Impreze WRX, mozda novi model?? Koji vam izgleda najbolje??

http://www.users.totalise.co.uk/~scoobydoo/imprezaweb/general/new_imp.jpg

:URL=http://www.users.totalise.co.uk/~scoobydoo/imprezaweb/general/newimpreza/newimpreza.htm#"Rumour"%20Pictures:Jos neke slike, 4 kom. da ih sve nestavljam, look here!!:/URL:

INTCP
16-05-2002, 22:09
Ajme meni koje nakaze. Ja sam bolje crtao aute kad sam bio 7. osnovne. Najljepši je onaj zamaskirani. Kako bi bio ljep da tako itzađe u proizvodnju. S onim kiotom mmmmmmmm. Barem bi bio napredak u odnosu na sadašnji model.
A ti VR6 reci mi koji je to auto u fiatovom koncernu zaista ×××××× osim Maree

VR6
16-05-2002, 23:08
Ma sve si ti bolje crtao, ajde sad nacrtaj nesto, pa da vidimo tog slavnog dizajnera... Od Fiata, slabo koji ima da mi se svidja, koje modele imaju, Punta i Stila, ono ostalo sve nesto lijevo, nista zanimljivo. I Stilo nije lijep, jedini auto koji im je ok moze se reci da je to Punto, ostalo...

INTCP
16-05-2002, 23:15
Šta fali stilu s 3 vrata. Daj molim te tebi je golf lijep. Pokopaj se. I da kupi si već jednom tu nakazu od Impreze, a lanciu pokloni autootpadu. Sigurno jedva čeka općenje s prešom jer nemože više izdržat u vlasništvu nekok neukusca. I za koji ××××× stavljaš taj tekst alfe 156 GTA iz auto moto trenda. Šta ti misliš da mi to ne znamo.

VR6
16-05-2002, 23:55
Sa troje vrata, nefali mu nista posebno, ali nije ni posebno lijep. Ko ce njega uzeti pored Peugeota 307?? Tebi fali ukusa, a ne meni, ja sam rekao za stila da nije lijep, i vidis i neprodaje se nesto. Sve prebacujes na druge, a pogledaj prvo sebe...

INTCP
16-05-2002, 23:57
A šta je to lijepo kod 307. Neči se uopšće raspravljati s tvojom malenkošću neukusni mesnati proizvode.

VR6
17-05-2002, 00:05
A pa na 307 je sve ljepse, sve skupa je ljepsi. To je sto auto godine negovori puno, ali koliko je ljepsi, vidjet ces po prodaji, mozda postane najprodavaniji model u klasi. Samo pricekaj... Ti nemas pojma o dizajnu, a stalno nesto pricas, i mislis jos da se neko slaze s tobom. Steta puno ovdje alfista, pa nece da ti kazu...

mara
17-05-2002, 00:27
moramo bit iskreni i priznati da stilo sa 5 vrata-nisam u zivotu vidio ruzniji auto.zapravo ako je on slika talijanskog dizajna onda se ja popisam na njega.nemojte mi odmah pljuvati po svabama jer oni nisu poznati po dizajnu.
stilo sa 3 vrata izgleda dobro.e sada ako fiat nije uspio uvjeriti ne samo hrvate nego i cijelu europu da je kvalitetan i dobar auto onda mislim da je problem u fiatu,a ne u drugima.po tome znaci da su svi ludi jer ne voze fiat.mozda hrvati jesu ali da je cijela europa e to nije moguce

VR6
17-05-2002, 15:05
E Mara, Stila je dizajnirao njemac, a ne italijan. Dizajn mu je najveci promasaj, stari bravo je bio lijep, i da je imao kvalitetu stila uspjeo bi, ali ovako nista. Njemu je falila kvaliteta, a ovom fali dizajn.

Jeste vidjeli novosti, 2004 VW na Paris Dakar, onda je sigurno ovaj VW Terenac-SUV extra, cim zele s njim nastupiti na tom takmicenju.

Girrari
17-05-2002, 23:07
Moram priznati da se manje-više slažem sa VR6.
Iz toga jedino izuzimam Stilo s troja vrata jer mi on izgleda jako dobro.
Sa petero vrata može proći samo u Abarth izvedbi jer dotični izgleda sasvim pristojno (bio sam u Autocommercovom salonu i tamo ima neki dosta nedefinirane boje /mješavina crnog, sivog i tamno-ljubičastog/).

dal...
17-05-2002, 23:15
vr6 napusi se kurca, ti i tvoj WV, pun mi je ××××× tebe i bosandjerosa sta su opsjednuti WV-om ko da je to jedino auto na svitu.

VR6
17-05-2002, 23:30
Kakav je sad ovo primitivac sto pise WV?? Gledao sam maloprije na DSF, Audi S3 MTM tuniran, 4.5 do 100, maksimalna 282 km/h. Ima naprijed poseban spojler, izgleda dobro.

dal...
18-05-2002, 17:12
Onaj primitivac koji ne pati od neke marke auta, a ako bas zelis znati ima sam i prilike vozat VW i iz iskstva nije se bas pokaza toliko kvalitetan, najvise su se obogatili serviseri.Jos nesto, ne znam kako se pise VW i ne zanima me ali ako te zanima trkica dojdi do mak. tamo ima lipih cesta za ganjanje. imam escorta 90 ks a ti vozaj sta oces.Inace cjenim talijane jer se ipak malo vise razumin u aute od citanja performansi sa listova auto blica i sl.Motori im se rado vrte!Ako vec pucas na neku kvalitetu japanci su najbolja solucija

VR6
18-05-2002, 20:36
A jesi imao, a ne znas ni kako se pise. Oces reci da je Escort dobar, koje je to godiste?? Vozam ponekad nekog Escorta, 65 KS cini mi se, 1.4 CL. Nekazem, mozda su kvalitetni i jeftini su pa se isplate, al ostalo. Prvo dok otkljucas onu bravu, nikad ne znas jel otkljucano zakljucano nema onaj pipak kao kod golfa, nego ono kod kvake, kao to nesto bolje. Pa uvjek provjeri 5 puta jesi li zakljucao ili ne, jel se nevidi. Onda, volan indirektan skroz, nisam nista vozio sa tako indirektnim volanom. Ima jedno krug vise od golfa, al bar se zbog toga vrti lagano kao da ima servo. Mjenjac, ok su stupnjevi cini mi se, ali kasni nesto kvacilo. Presaltam brzo pustim kvacilo, a auto tek nekako uhvati nakon jedno pola sekunde od mog saltanja, pa ono kao skoci. Motor bucan relativno, al ide nekako. Gega se auto previse, nije ono tvrd, ne znam, on nije nestabilan, al mi se to nesvidja. Plastika relativno jeftina, ona siva, to mi je najgore kad vidim.

lepi
18-05-2002, 20:40
ej VR6 daj objasni koja je masina u audiu 100 a iza mu pise S4 MTM, danas sam imao bliska iskustva s tim autom i ostao lagano iznenađen,e da bio je i karavan

NOKI D.D.D.
18-05-2002, 20:42
SMATRAM DA SE NE TREBA RASPRAVLJATI O UKUSIMA.VAŠA SPIKA POLAKO PRELAZI U VERBALNI KONFLIKT.IDEALAN AUTO NE POSTOJI;ŠTO JE PO MENI TALIJANSKI DIZAJN,SA FRANCUSKOM UDOBNOŠĆU,NJEMAČKOM ROBUSNOŠĆU,AMERIČKOM SIGURNOŠĆU I JAPANSKOM KVALITETOM.POZDRAV EKIPI SA FORUMA.

VR6
18-05-2002, 21:45
S4 je pogon na sva 4, ne znam koji model, imas stariji i noviji. Novi ima 265 KS, V6 BiTurbo. MTM je tuner koji radi Audie, kao ABT i slicno. Mozda je taj MTM imao i preko 300 KS, sto je moguce. Bas je jucer bio na DSF S3 MTM, 4.5 do 100 km/h, 282 maksimalne. Znaci da oni prave prilicno extremne aute.

VR6
18-05-2002, 22:04
E vidim da si spomenuo stari tip, 100.
Obicni 100 S4 imaju dvije verzije 230 KS, i jaca 4.2 V8 sa 280 KS, i imaju jos neke malo jace, ali nista znacajno do jedno 300 KS. Taj S4 MTM imas i sa po 450 KS, pa ako leti, to nije nista cudno.

http://www.nybergsbil.nu/bilder/001003/audi_s4.jpg

Girrari
18-05-2002, 22:21
VR6, zaista nemam ništa protiv tebe i drago mi je da netko na ovom forumu ima drugačije mišljenje od većine, ali daj se molim te naući osnovama gramatike i pravopisa, jer koliko su god zanimljivi tvoji postovi njihovo čitanje me u najmanju ruku umara.
Ovo, ono, kao...

Nije mi namjera vređati te, nego želim da moj post shvatiš čisto kao sugestiju!

Predlažem ti, stoga da prije nego što pošalješ post izvršiš malu kontrolu teksta i izbaci neke riječi koje nemaju potrebe te ispravi padeže.
Nije na meni da ti govorim kako ćeš pisati ili da kritiziram tvoj stil, ali vjerujem da bi te ljudi puno ozbiljnije shvaćali bez ono, kao, bespotrebnih poštapalica.
Nothing personal! ;)

dal...
18-05-2002, 23:10
slusaj radio sam na parkingu hotela tako da sam imao prilike svasta voziti, ne kazem da sam imao VW ali mi prijatelj ima golfa pa tako da znam nesto i o tom.Moj ford je daleko od kvalitetnog auta jer ga uvik muce neke gluposti ali je spusten sire gume sportski amortizeri tako da dobro lezi.Inace onaj bravo mi se svidja lip je za vozit udoban i prostran zato si me naljutio sta si govorio protiv njega da je nekvalitetan.I jos nesto, rodjak mi je imao escorta iz 93 cabrio, volan skoro pa direktan kocnice odlicne lezanje vrhunsko.Iz iskustva kvalitet auta ovisi od stila voznje pa bio on VW fiat honda opel...

VR6
19-05-2002, 00:19
Ok Girrari, kako zelite. :) Obicno pisem malo vise, da nebude onih zabuna, sta je ovim mislio, tako sve objasnim.
Za Bravo sam rekao da je nekvalitetan, jel mu je to mana, u ono doba nije nudio ono sto i Golf, pogledaj plastiku. Nekim ljudima je vrlo bitan prvi susret sa autom, ako sjedne u auto i vidi sivu plastiku, tvrdu, to mu djeluje jeftino, i pomisli kakvo li je onda ostalo. Sada Stilo nudi ono sto i Golf, kokpit im je ok, meni i ljepsi nego kod Golfa 4, ali glavni, vanjski dizajn su zeznuli sada.

doc
19-05-2002, 12:22
Citam test tabljenog Brava i pise kako je daleko kvalitetniji od Tipa. A posto ja na kvalitetu Tipa do sad nisam imao nikakve vece zamjerke. Naravno da tu i tamo nesto od××××, ali to je na svakom autu tako. U svim testovima Brava se spominje kvalitetna i trajna plastika. Sad kad je dosao Stilo opet ×××× da je daleko kvalitetniji od Brava i da je Bravo ××××××. Kad dodje neki novi nasljednik Stila, onda ce reci da je Stilo bio ××××××. Bravo je sigurno kvalitetnij od golfa 3, ipak je i noviji i znatno moderniji. Za golfom 4, cini mi se da ipak malo glede kvalitete zaostaje. Ali je jos uviejk ljepsi!

doc
19-05-2002, 12:25
Bravo ima tvrdu plastiku? Pa golf 3 ko da je od drva plastika. Pa daj pogledaj samo kakav ti je volan, preuzet iz golfa 1 iz 1976-te, ako nemas airbag. U golfu 3 sve nesto skripi i cvili, tolko o kvaliteti

VR6
19-05-2002, 18:09
E pa, Stilo jeste kvalitetniji, i to se vidi. Ne znam koliko je kvalitetan Bravo, ali pogledaj samo Golfa i Bravo unutrasnjost, pa ces vidjeti razliku. U Bravu neka sivo-plava plastika, koja samo na izgled je jeftina. Bravo je izasao 95 ili tako negdje, a Golf 3 1991 godine. Kada je dosao Fiat Bravo, VW je vec izdao nakon godinu-dvije novi Golf 4, a Bravo je bio na kvaliteti Golfa 3 pa mozda i ispod. Nemaju svi isti volan, moj nema airbag pa ima lijep volan, 4 kraka.

Evo ti slike, Brava i Golfa 3 unutrasnjost, ako zelis ti nadji druge pa ih usporedil.

Fiat Bravo
http://bilder.mobile.de/images/autos/505929/21210656-32761-986577233_4.bild

Golf 3
http://bilder.mobile.de/images/autos/0/27176908-32433-1020968279_4.bild

:URL=http://home.swipnet.se/~w-105938/3.jpg:Golf 3 unutrasnjost - Airbag:/URL:

A tunirani Golf je meni jedan od najljepsih auta.
http://www.tuningshop.co.uk/hofele/golf3.jpg

doc
19-05-2002, 18:33
na ovim slikama se slabo vidi, to jest nista se ne vidi. danas sam na sajmu slucajno morao satajat pored jednog golfa i vidim da ima volan jako slican ko moj golf 1. Isto jedna precka po sredini, samo malo deblja.

doc
19-05-2002, 18:39
Kolko ja vidim, jos nisam nasao Golfa 3 iz 1991. Mislim da ih tek od 93-ce ima.

doc
19-05-2002, 18:47
http://bilder.mobile.de/images/autos/0/27345300-14458-1021661190.bildhttp://bilder.mobile.de/images/autos/1×××7/24237477-12208-1005671813.bild
koje je razlika? u njemackoj ima dosta golfa 3 i to cak iz 1999-te godine

Girrari
19-05-2002, 19:00
E VR6, nisi trebao stavljati ove slike!

Prema njima Golf ispada 10 koraka iza Brava. Dizajn interijera mu je na razini prve generacije Floride (nije da se ova nova znatno razlikuje).
Za kvalitetu ne znam jer Golfa 3 nisam vozio, pa ne bih htio bezveze govoriti. Ako mu kvaliteta barem dijelom prati dizajn, onda samo mogu reći: tužno, jako tužno!
Naravno govorimo o interijeru, ali ni vanjski izgled ne odskače puno!

doc
19-05-2002, 19:02
Girrai, nemoj mi vrijedjat Floridu!!!

VR6
19-05-2002, 19:22
Ima Golfova 91, ta slika unutrasnjosti je od Golfa 91. A Bravo je 95 ili 96, mobile.de pa trazi ako nevjerujes. Imas Girrari link ispod one slike Golfa 3, gdje ima veca i to model sa airbegom, pa se fino vidi. Nadji bravo istu velicinu slike, pa ces vidjeti kako stoje stvari.

mara
19-05-2002, 20:25
ma NEEEEEEEEEEEEEEEEEE!kako netko moze biti tako nerealan.
ja ali ja sam se vozio vise u fiat bravu nego sto ste vi kruha jeli.a tata mi ima Vento iz 95 god.pa gospodo moja plastika(ja to ne bi nazvao plastikom jer je mekse konstrukcije)iz Venta se ne sta mjeriti sa plstikom iz brava.PA JESTE LI VI IKADA SJEDILI UOPCE U GOLFU 3 ILI U VENTU?
TI SU AUTI RAZLIKA U PROIZVODNJI 5,6 GODINA KAKO IH UOPCE MOGU TAKVI "ZNALCI" USPOREDJIVATI?to mozete usporedjivati sa golf 4 a ne sa golf 3.makar i 3 ima bolju plastiku.frendica mi ima bravo iz 97 i cvrci sve zivo i nemojte kenjati.
necu govoriti o dizajnu izvana ali iznutra je golf u prednosti a druga je stvar sto u vasim ocima i ono sto je golf bolji od fiata vi ne zelite priznati
a sto se tice toga da je stilo dizajnirao svabo.zar to nije sramota kad kao sto vi kazete su TALIJANI NAJBOLJI DIZAJNERI?ZASTO IM ONDA STERILNI SVABE DIZAJNIRAJU AUTE?

Girrari
19-05-2002, 20:39
Zato da bi ih isti ti sterilni švabe kupovali. Švabo jednostavno ne kuži dizajn i mo'š ga jebat'.
Svi koji su šetali po Grazu, Beču, Minchenu... znaju o čemu pričam. Pa ti ljudi nemaju ukusa (naravno ima iznimaka). Kako se oni oblače, toga nema nigdje.

Bravo mi je barem 1o puta bolje dizajniran od golfa (3 i 4) izvana i iznutra. O kvaliteti ne želim polemizirati jer sam Brava vozio sam jednom (što nije dosta za procjenu kvalitete, tim više kaj je imao jako mali km), a Golfa (tricu) niti jednom.

alfist_zg
19-05-2002, 21:11
daj mara molim te , pa taj golf vento itd. pa to je ruzno u p.m. iznutra ( i izvana ali to je vec druga prica).nisam nikad imao taj auto pa vjerujem ako kazes da ne cvrci i da je kvalitetna, ali bravo sam vozio i nisam primjetio da je plastika jako drugacija, osim sto je svjetlija...na dodir djeluje kvalitetno, ako cvrci onda je lose sklopljena- to je vec neka druga prica, ali je ljepsa 10 puta od golfa and company.

VR6
19-05-2002, 21:24
A Golfu nevalja dizajn, sigurno se zato tako dobro prodaje. Ajde nelupajte. Dizajn prodaje auto, a Golf se bas zato prodaje sto je lijep. Meni je Golf 3 i danas jedan od najljepsih auta. Svjetlija plastika, znaci sivkasta je jeftinija koliko ja znam, nekvalitetna. Bar tako djeluje. O kvaliteti stvarno necemo pricati, zna se kako stoje stvari.

alfist_zg
19-05-2002, 21:27
dizajn golfa je bezlican i sterilan , zato se prodaje, jer je za siroke mase.

alfist_zg
19-05-2002, 21:29
i ako prefarbam plastiku u crno ,onda je automatski kvalitetnija, ha?
joj , pa dobra ideja jebate.

VR6
19-05-2002, 21:48
Nije uvjek, ali imaju nijanse, ta plavo-siva je vecinom ona jeftina, pa ti sad tvrdi suprotno, al to je poznata stvar. Bezlican Golf, on je lijep, sad sto ih je puno, ljudi cijene lijepe stvari. Znas da tu nemas argumenata, i djabe cemo se raspravljat, kad je situacija poznata.

zonta
19-05-2002, 22:01
VR6, pa jel' ima uopće taj Golf ikakve mane ?
Te najljepši je auto, najkvalitetniji, bolji zvuk od Ferrarija, super držanje ceste, performanse svemirske....
...stvarno pravi biser auto-industrije

VR6
19-05-2002, 22:08
Pa meni je skroz ok, trica pogotovo. Dvica je isto ok, napisao sam sta mi se nesvidja kod nje, bar kod one moje sta mi nije bilo ok. Ja sam skroz zadovoljan autom, slicno kao da sam ga ja pravio, nevjerujem da bi izmjenio nesto puno.

Girrari
19-05-2002, 22:21
"Nije uvjek, ali imaju nijanse, ta plavo-siva je vecinom ona jeftina, pa ti sad tvrdi suprotno, al to je poznata stvar."
Pa dobro, od kada boja plastike uvjetuje kvalitetu? Jesi li ti čovječe normalan?


Golf je prilagođen masovnim i konzervativnim ukusima, a plus to dobro prolazi na račun stare slave i pouzdanosti. Taj auto se sigurno ne prodaje zbog posebno lijepog dizajna, već zbog njegovih drugih osobina (navodna super-kvaliteta, držanje cijene, pouzdanost...).

VR6
19-05-2002, 22:38
Pa tako je Girrari za plastiku, u kojem si ti autu vidio plavkastu plastiku a da je kvalitetna, sto u S klasi, A8, BMW 7 nikada nema takve plastike. Ta plastika ima onu posebnu sivo plavu boju, kad je vidis...

A za Golf, nije najljepsi al je lijep, i kvalitetan, sve u jednom znaci. Nekazem da su svi extra, Golf 4 nije bar meni nista posebno, al ovi prije su se dokazali. Golf 2 je proglasen najboljim golfom do sada, od strane eksperta. I Golf daje najveci izbor, koji to Fiat ima toliko motora u ponudi kao Golf?? Bravo je bio top model HGT sa 147 KS, dok je Golf imao 190 KS i jos sa pogonom na sva 4, sto ni Stilo jos nema...

Dr. Strangelove
20-05-2002, 08:29
hmmm, VR6 pa recimo 307-ica ti ima između nekoliko vrsta unutrašnjosti baš jednu tamnoplavu, koja je kvalitetnija od npr. Golfa IV! A kaj fali novom Stilu Abarth sa 170 KS, ako bog da možda ga i vidite u Mićevcu na okupljanju!

mentor
20-05-2002, 08:35
Stvarno si tudum. Golf sa tom snagom i tim pogonom opet nije ni blizu sportskim modelima iz Fiatovog koncerna.
Bravo 2.0 HGT sa 155 ks stotku ima za 8 sec. i leži bolje od bilo kojeg golfa. Golf ima ovjes za ku..c, niti prenosi snagu i moment na podlogu niti dobro leži. Golf je stvarno fin ako ga uspoređuješ sa vozilima kao ferguson, zetor, imt, john deer i dr. A što se prodaje tiče u BiH ga svatko ima ali to nije mjerilo tržišta jer tamo danas ne postoji urbana serdina. Sve se kupuje po sistemu: "moj rođo radi u njemačkoj na baušteli pa kupujem sve što je švabo radio". Jadno.

mentor
20-05-2002, 08:38
Ovo iznad je upućeno VR6. Strangelove mi je uletio.

VR6
20-05-2002, 14:37
VR6 a i Golf GTI od 150 KS je brzi od Bravo HGT, ovi tvoji podatci su netacni, od 8 sec. do 100 km/h. To sto ti kazes da je Golf dobro nelezi, to je samo tvoje neznanje, jel ako ovi neki trkaci kako nasi tako i strani hvale golf, i u kruznim utrkama ga vezu za njima najdraze aute znaci da je ok, sad ti kao znas bolje od njih... Zato se na to ni neobazirem previse, a i sam imam golfa i znam kako je lezanje. Opet nemas argumenata, nema ni jaci motor, ni pogon na sva 4, pa se sada vezes na neke stvari koje niko nemoze potvrditi...
Mislim, naci ce se ovdje razni kao "strucnjaci" da pametuju, al njih nesmatram kompetentnim za to...

alfist_zg
20-05-2002, 17:06
a ti si jako kompetentan za ocjenjivanje plastike?sad si posto i tehnolog , strucnjak za plastiku, ha?
sto bi reko Robi K.: "od×××× u koracima" ( sa simpatijama , naravno) :)

Girrari
20-05-2002, 18:51
Alfist, fratello, opet si mi uzeo riječ iz usta!

doc
20-05-2002, 20:15
sta ste zapeli za tu plastiku? pa pogledajte kakvu ima nova S-klasa. Siva, ružna ali i kvalitetna. bravo HGT sa 147 KS je imao 8.5 s do 100, a onaj sa 155 ks ima 8.0 s do 100. Golf GTI sa 150 ks ima 8.7 s do 100. Provjeri malo VR6 prije nego kazes da nije istina. Ja u svojem Tipu nemam nikakve cvrcke. Ali kad sam s Tipa sjeo u Golf 3, pa to je ko da se nesto raspada. Em taj dizel brunda, em neko cudno lupkanje iz prednje osovine. I tebi je Golf2, ok? imao sam ga oko 2 godine. Taj auto djeluje ko da je iz 1975-te. Ovjes katastrofa, dizajn, udobnost, preglednost, mjenjač, sve je za kruac. Ne znam kak to uopce prolazi na tehnickom

VR6
20-05-2002, 22:05
Pa niste ni vi strucnjaci pa ste ocjenjivali plastiku u Miniu... A ti si naveo doc samo jaci Bravo. Golf Syncro VR6 7.5 do 100, maksimalna 224 km/h... Kad ces najaci sa najacim. Golf je u prednosti i to je primjetno.

INTCP
21-05-2002, 07:02
VR6 pa koji si ti ××××× da uspoređuješ najjači s najjalčim. To se tako ne radi amateru jedan. Uspoređuje se po kubikaži. Recimo fiat 2.0 i vw 2.0. Dakle vw ima 115 ks a fiat 155- njihov problem. Čak ni ta usporedba sa 1.8 T i 2.0 nije fer. Evo ti dokaza. sad će negdje bit natjecanje u onom startu na četvrt milje, kao na onim filmićima s tkrath. I tamo lijepo piše da će auti do recimo biti podiječjeni u nekoliko kategorija. Do 1300 ccm, 2000 i mislim iznad 2500 ccm. Isto tako označavati će npr. onaj od 1400 sa 1.4, 2000 sa 2.0. Ali ako auto ima Turbo množi se njegova kubikaža sa još npr. 1.2. Dakle 1.8 x 1.2 u slučaju Golfa 1.8 T. Dakle taj auto se gleda kao da ima 2200 ccm. A ako ima 4x4 množi se sa još. Tako da onda već spada u klasu spreko 2500 ccm.

Dakle tvoje usporedbe Golfa 2.8 i Brava 2.0 su smiješne. Uspoređuj kompetentne motore a ne najjači s najjačim. To samo ×××××× rade. Šta bi bilo kad bi ja rekao da F50 odere bilo koji švapski auto. P atako i Porsche Turbo. Ništa ti bi popizdio i rekao da kako mogu uspoređivati ta dva auta. E pa kako možeš ti uspoređivati 2.8 i 2.0. Samo se izvlačiš. Dakle još jednom ti kažem uspoređuj kompetentne motore a ne po snazi jer je važno i razvijenje snage. Osim toga to šta neki proizvođač nije izvukao više konja to je njegov problem.

Outsider
21-05-2002, 09:48
Za INTCP-a, citam dosta tvojih misljenja i moram ti reci da si ×××××v. Vidi se da cesto izlas trazis u alkoholu.
Blago tebi kad mislis da Njemacka auto industrija ne moze izvuci vise konja iz navedenih kubikaza tj kako to samo Talijani znaju. Stvarno su ti Njemci zaostali jel da?
kako si ogranicen covjece... :(

Alenko
21-05-2002, 10:52
INTCP je odlično upučen u mnoge stvari, čitanje njegovih postova je gušt, jednostavno čovjek zna, u pravu je, načitan je i ima argumente. To volim kod njega.

Outsider
21-05-2002, 12:13
dobro de, zna dosta priznajem (sorry na uvredi) ali je maximalno pristrasan i tu se gubi svo to znanje i stice pogresan dojam.

na danasnjem vremenu i Rumuni mogu izvuci koliko hoce konja iz masina to je pitanje poslovne politike a ne sposobnosti. To hocu da se zna :smile08:

VR6
21-05-2002, 15:25
"VR6 pa koji si ti ××××× da usporeðuješ najjaèi s najjalèim. To se tako ne radi amateru jedan" Jesi ti corav, kako ti citas postove, uvjek mjenjas temu, procitaj o cemu smo mi raspravljali, da Bravo po motorima i slicnom nije mogao konkurirati Golfu, pa smo uzeli usporedjivati najace motore u ponudi da se vidi razlika.

"Recimo fiat 2.0 i vw 2.0. Dakle vw ima 115 ks a fiat 155- njihov problem" Opet dokaz da nisi procitao postove, tamo smo jedno vrijeme raspravljali o Golfu 3 GTI 16V, koji ima 150 KS iz 2.0 litre, a ne 115 KS.

"Ali ako auto ima Turbo množi se njegova kubikaža sa još npr. 1.2." ovo ti isto nije potpuno tacno, ali pise npr. pa zato nije problem. Inace, koliko sam upoznat turbo se mnozi sa 1.7, a pogon na sva 4 sa jos 1.1, i prema tome mu se odredjuje klasa u kojoj ce nastupati.

A F50 ce je brzi od bilo kojeg njemca rece, nebi ja rekao. Mozda od serijskih, mada ima VW W12, ali Audi sto vozi na Le Mansu, nevjerujem da ima auto brzi od toga.

Calibra Zender
21-05-2002, 16:47
VR6
"a i sam imam golfa i znam kako je lezanje."

Jel ti tu na osnovi svog Golfa 1.9 td sa 90 konja ovoriš o držanju ceste i sportskim osobinama Golfa? Vjerojatno nas želiš asocirati na one niskoprofilne 205 mm široke gume koje ti daju stabilnost!

Pa kako te nije sram u istoj rečenici govoriti o ležaju auta i o Golfu dizelu s 90 konja? Pa tu ima sporta ko u govnu vitamina! Čini mi se da ti nemaš pojma što je to sportska vožnja i sportsko ležanje auta!

ankica
21-05-2002, 18:01
calibra


kao sto sam dost puta spomenuo,sve je relativno.........tako i snaga auta

nije tvoj auto i njegova snaga zlatna sredina pa da se od toga mjeri sve drugo.....

u americi svaki pisljivi mivivan ili SUV ima vise konja od tvoje calibre

kad bi te ovdje neko cuo da se hvalis sa "sportskim"autom od 150 ks iz 1992(mislim da je tu negdje)svi bi pomrli od smjeha

kako se ti ismijavas sa 90 tdi konja,tak bi se ovdje ismijavali sa tvojih 150,deset godina,starih konja.......

mozda je to tebi nesto posebno,ali vecini ljudi u normalnom svijetu,vjeruj mi ,nije

zato se nemoj sprdati sa tudim autima,jer mozda i tvoj auto nekome djeluje smjesno

VR6
21-05-2002, 19:27
A Calibra, oces ti ikada nauciti kod mene je dizel, 64 KS, a ne TDI od 90 KS. Ponovio sam to vec nekoliko puta, ne znam bas kako ti to nikako da skontas, pa nije visa matematika...

HF INT
21-05-2002, 20:59
Pa možda bi se Amerikanci i smijali ali bi se smijali i na mnoge druge stvari,nažalost standard nam je takav kakav je,a šta se dečko ponosi sa svojim autom to je skroz ok,zbog nečeg ga je i kupio i ako ga još k tome obožava svaka mu čast,a ne kao poneki,voze ga i još ga pljuvaju,pa zašto su ga kupili i još otvorili temu s imenom tog auta.

VR6
21-05-2002, 22:39
A na koga se to odnosi HF INT. Mislim to sto pricas o USA, bas i nije tacno. Mozda bi se smijali snazi motora, ali USA nije tako sjajna kao sto izgleda, kod njih je sve u popagandi. Nisu djabe tamo Europsi auti toliko cijenjeni i skupi, kao Mercedes, BMW i slicno.

Calibra Zender
21-05-2002, 22:50
Ankica
Imam osjećaj da si ti s Marsa pao ili u najmanju ruku ovdje zalutao. Amerika i Hrvatska ne idu dragi moj Ankica u istu rečenicu! Nikako! Dakle krenimo redom:

1.U prošlom postu nema niti riječi o mom autu. A ko si ga već spomenuo, Calibra je prema Golfu (i to jednom dizelu) space shuttle! Čovječe pa ja u odnosu na VR6 vozim svemirski brod. Ležanje na cesti i ubrzanja su nebo i zemlja kod ta dva auta!

2.Jesi ti svjestan standarda u Hrvatskoj pa tek onda onog u Americi? Ovdje je jedna Calibra jedan VRLO sportski auto sa svojih 150 KS! Nažalost tome je tako sviđalo se to tebi ili ne. A Amerikanci su u stanju smijati se i ekipi na Pantovčaku, a kako se nebi nasmijali Calibri iz '93. Milsiš da bih ja vozio Calibru iz '93 da živim njihovim standardom?

3."pisljivi mivivan ili SUV" i s većom konjažom se može lagano sakriti makar košta i deset puta više. Ti su auti visoki i nestabilni, ubrzavaju dobro, ali leže nikako!

4.BTW, šta ti voziš? :smile11:

Calibra Zender
21-05-2002, 22:56
VR6
Bilo bi bolje da nisam vidio tvoj post od malo iznad. Ti si kao neki znalac o auto-moto industriji, a na jadnog Golfa trojku koji čak niti nema 90 nego 64 konja montiraš niskoprofilne gume 205 mm širine!

Pa te dimenzije guma serijski idu na moj auto. Jesi ti toga svjestan? Jesi li ti svjestan činjenice kako si zaklao tog ionako jadnog Golfa? Jel znaš što si ti tom autu napravio? Pa ja te od danas zovem Mesar jer ovako kako si ti zaklao Golfa, ovakvu okrutnost nije pokazao niti najgori koljač svinja koji nožem reže svinji grkljan! Tvoj čin je daleko neimlosrdniji od mesarevog!!! Auto će ti se doslovno RASPASTI!

I ako stvarno imaš Deltu HF Integrale, daj ju molim te prodaj nekome tko će istinski znati cjeniti taj auto i što on predstavlja!

VR6
22-05-2002, 02:31
Stvarno mi se vise ne dokazuje tebi nista, jel si nedokazan. Posto to nemogu ovako preko foruma dokazati, onda cu to pustiti, mozda se kad sretenemo pa ti onda pokazem koliko je Golf sa 205 gumama stabilniji od tvoje Calibre, a do tada, oko te teme necu vise pricati. Ti si sada kao neki expert, ti sve znas, bas pomislim toliko puta da ti nemas ni vozacke, kako se razumijes u te neke stvari, ti primjetis sta je stabilnije, to je razlika 5-10 km/h eventualno, sto je prakticno nista. Jesi cuo da u nekoj auto reviji neko kaze da je neki auto stabilniji od drugoga, nisi i nevjerujem da ces, jel oni svi znaju dobro kako stoje stvari. Drugo je kod pogona na sva 4, po kisi i slicno, kada mogu biti velike razlike. Inace, nevjerujem da je to mucenje za auto, jel on s ovim gumama ide bolje. Znam, jel kad poslje zime s zimskih predjem na ove, auto kao da je jaci. Isto, ja sam sa ova 64 KS nekad odusevljen, isto kao da ima nekoliko ks vise, ponekad kad povuce nevjerujem da ima samo 64 KS.

Dr. Strangelove
22-05-2002, 07:33
to ti imaš taj osjećaj zbog okretnog momenta koji je dosta velik i kod običnog dizela, šire gume imaju veći grip pa u samom startu (prvih 10-15 metara) auto jače ubrza, ali mu ubrzo performanse padaju... dapače ispod takvog istog auta sa užim gumama... ;)

Calibra Zender
22-05-2002, 13:17
VR6 Mesaru
4x4 je druga priča, ne uvlači sada treće stvari koje trenutno nemaju veze da dokažeš neke svoje kvazi teze. Auto s širim gumama bolje leži, to je svakom laiku jasno. Ali je bitno koji je uopće auto i koje se gume na njega mogu montirati. Postoje granice zdravog razuma, a i zakona fizike za koji ti nisi nikada čuo.
To da si zaklao auto svima je jasno samo tebi očito ne. Svi ti se smiju, tebi i tom Golfu. Svi te na svakom topicu operu jer lupetaš nebuloze.

A tvoje čuđenje snazi 64 dizelska konja samo govori o tome da pojma nemaš što je to sportska vožnja. Vjerojatno kad za 15, 16 sekundi uloviš stotku imš osjećaj da si probio zvučni zid. Jel ga leti samo taj tvoj Golf! Najbrži je, a ležanje mu je besprijekorno, savršeno! :))

alfist_zg
22-05-2002, 17:10
e ankica , a sta bi tek rekli u americi , na diesel 64 konja, ali sportska konja ××××te hihihihii :)) :)) :)) :))

alfist_zg
22-05-2002, 17:12
onaj outsider ima pravo, danas svako moze sve...
u svakom slucaju INTCP se odlicno kuzi u tematiku, meni je isto gust citati njegove postove. :)

ankica
22-05-2002, 17:24
calibra

vozim nekaj kaj ide 850 km/h

a inace imam i tri auta.....

ankica
22-05-2002, 17:42
a i ne mislim da sam pao s marsa

u mojim ocima(a i mojih bliskih i poznatih)calibra je odavno rekla svoje

to je tvoj auto i tebi je najdrazi,razumljivo,ali cak ni u hr taj auto nema nekakav znacaj......trsiste u hr se polako otvara i ima fakat super auta,prema kojima tvoja calibra ne vrijedi nis

ankica
22-05-2002, 17:44
a i ne mislim da sam pao s marsa

u mojim ocima(a i mojih bliskih i poznatih)calibra je odavno rekla svoje

to je tvoj auto i tebi je najdrazi,razumljivo,ali cak ni u hr taj auto nema nekakav znacaj......trsiste u hr se polako otvara i ima fakat super auta,prema kojima tvoja calibra ne vrijedi nis

VR6
22-05-2002, 18:26
To ti Calibra mozda ne znas, al dobro s tobom se neraspravlja, jel tvrdis svoje iako nije tacno. Inace, Dr. Str... Golf bas zbog toga sto je dizel i ima vise nm nisu mu problem ni siroke gume. Al cudan je, nekada iznenadno super povuce, odjednom ne znam sta mu je. To je nesto do dizela, kao i TDI, onaj od 130 KS, opet sam ga vozio, to u drugu kad usaltas samo sto ne poleti. Inace, u USA se nebi smijali 64 KS, jel oni ni neznaju prakticno sta je KS, jel im je to nebitno. Tamo se auti negledaju po KS kao ovdje, skroz drugcije. Imaju aute sa po 5.0 l i 90-ak KS, sto trosi ogromno, a ide slabije prakticno od mog dizela. A za Calibru, ti nesto znas o sportskim autima, sigurno... Ja ti kazem, nakon mozda 10 godina ces mozda shvatiti koliko si grijesio, i sta si zapravo samo znao...

ankica
22-05-2002, 18:32
ameri ne gledaju snagu i max brzinu,ali gledaju kakav je motor(r4,v6,v8...)i vazno im je ubrzanje 0-60(0-96kmh)

kad pogledas na kraj njihovih auto casopisa imaju ukratko svi testovi unazad....kaj ja znam kolko.....mislim da je naslabije ubraznje oko 11 sec i to je obicno nekakav truck,f-150 il suburban

INTCP
22-05-2002, 19:44
VR6 pa ti si lud čovječe. 205 I 15 cola na golf dizel sa 64 ks. Pa možeš se smijat sam sebi. Mene je na minija od 63 ks strah staviti felge od 13 cola. A ti odmah 15 uh što si pametan. A 205. I ti meni kažeš da bi me s tom kantom ostavio u zavojima. Koliko ti je ubrzanje 18 sekundi. Jako vrijedno hvale. A h da nemaš ni turbinu. Shvati da ti imaš traktor. Dizel bez turba je doslovno sporohodna mašina a traktor. Ubi se. 205 pa ti si lud, ovo me šokiralo. Joj da 18 s ti je serijsko ubrzanje, sad ti je 22. Pa ti nisi normalan. Na taj auto ne idu ni 175 a kamoli 205.

Novi ferrari F60 će ići 330 i imat će 3 sekunde. To je sto posto jer mora bit brži od 250. Pa dfa vidimo onda tvoj w12. A ja ovdje govorim o serijskim autima majmune tj. mesaru.

doc
22-05-2002, 19:46
VR6, ti si dokazao kolko se razumijes u aute cim si stavljao takve gume na svoj Golf. Vjerujem da sad ima dobro drzanje ceste, ali ti s tim autom ne mozes postici neku brzinu da bi mogo vidjeti lezanje. Vozio sam bas takav golf ko tvoj iz 1996, rabit (ne znam sta im to znaci). Moj Tipo je isto jako spor, ali u odnosu na taj golf je vrhunski sportas. Bar reagira na gas.

VR6
22-05-2002, 20:19
Doc nemogu velike brzine, al nemozes ni ti puno brze. Moj golf ide maksimalno 165 ono sam od sebe, inace, moze se nagurati i na 170 km/h, iza Jeepa V8 samo vozili i 180 km/h, sto je solidna brzina. Interceptor kod mene su serijske bile 14" 185 ili 195. Znaci taj 1 cm sirine im i nesmeta previse, samo to vi skontati nemozete. A ti ces Golfa ostaviti kroz krivine, mozda nekog parkiranog. A u vezi VW W12, po sadasnjim podatcima maksimalna mu je 360 km/h, al vidjet cemo kad krene u proizvodnju.

doc
22-05-2002, 20:30
moj tipo ide 161 km/h, ali ima 13 s do 100. vozio sam ga najvise 185. Puni gas iz karlovca prema zagrebu na onoj jako dugoj nizbrdici. Golf IV SDI ima serijski 175/80/14. To pise po svim katalogima. I tvoj ima istu sirinu 175. Ali za tvoj auto je i 175 previse. 165 bi bilo idealno. Ja na svom tipu imam 185/60/14. Toliko ima 1.6 serijski.

VR6
22-05-2002, 20:58
Moj je Rabbit i trica, ne cetvorka. I ima te gume, mozda zato sto je rabbit, pa ima sasiju od VR6. A gledao sam , VR6 ima uzi trag kotaca, kao i GTI da bi stale valjda sire gume. Pa eto 13 do 100, to je 4 sekunde brze. Moj ide oko 17 do 100 po papirima.

doc
22-05-2002, 21:05
ali ja ti imam zadnji remusov lonac. tak da siugrno imam ispod 10s do 100. salim se naravno. cuj, a koja je fora toga Rabit? ja sam primijetio da ovaj od kolgice s posla ima odbojnike skroz u boji karoserije. nema one lajsne crne. Ima jos neka razlika ili je to to?

VR6
22-05-2002, 21:27
Pa Rabbit ima one plastike po blatobranima, ima serijski elektricne podizace stakala, dupla prednja svjetla, zadnja zatamljena, sjedalo podesivo po visini, volan i slicno. Cetvorka Rabbit ima i ESP u serijskoj opremi. Nikada nisam gledao sta to sve ima Rabbit trica dodatno u odnosu na obicni model, ali vidim da ima neke opreme koji nemaju obicni golfovi.

Calibra Zender
22-05-2002, 22:16
Baš mi je drago da smo svi redom oprali VR6 Mesara pa možda nekog shvati i ozbiljno.

Mesaru prekini u istoj rečenici koristiti termine sport i Golf dizel 64 konja. To ne postoji. U tu rečenicu isto tako ne spada niti riječ ležanje na cesti.

Hvala Doctoru i INTCP (s kojim vodim tihi rat) što su potvrdili moje riječi i skršili Mesara do nogu!


Mesaru jesi ti kada doživo 60 km/h u prvoj pa 115 km/h u drugoj? Jel ti znaš kako to za sjedala lijepi tijelo? Rado bih te sreo pa da te provozam. Pa ti bi čovječe od straha gaće napunio. Nemaš ti pojma o sportu i brzoj vožnji. BLAGOG POJMA NEMAŠ! A znaš zašto? Zato jer u Auto blicu piše pun k...c gluposti na kojima ti živiš! A sportsku vožnju koju nisi nikad doživio nije moguće riječima opisati i prezentirati na stranicama savršeno Auto blica.

Pa ti se čudiš kako Golf s 64 dizelskih konja potegne! :smile10: Pa jel ti čitaš ono što napišeš?

Calibra Zender
22-05-2002, 22:49
VR6 Mesaru
"Moj golf ide maksimalno 165 ono sam od sebe, inace, moze se nagurati i na 170 km/h, iza Jeepa V8 samo vozili i 180 km/h, sto je solidna brzina."

Tvoj Golf nikada nije i nikada neće postizati takve brzine. NIKADA! Jedino u slobodnom padu!
Vectra 1.8 s 90 konja i oko 1100 kila razvija max v od kojih 175 km/h. Tako da mi nemoj ovdje bulazniti svakakve cifre. Da napomenem, ja sam tu istu Vectru bez ikakvih tuninga vozio oko 200 km/h. Jel ti to dječače šta govori?

VR6
22-05-2002, 23:00
Moj Golf ide 165 km/h, po brzinomjeru, kolika je stvarna ne znam. To joj je max, ali ni netreba ti puno brze, i s tom si prakticno najbrzi. Nazalost ti ne znas o sportskoj voznji, mislis ako ides u 2 do 115 da je to neka sportska voznja?? Moj GTI je isao prvom preko 60 km/h. Slabo ti znas, ja se nestrasim brze voznje, mozda bi ti napunio gace kad bi te ja provozao. Al mozda ces se i sam sebi smijati za nekoliko godina, kad skontas sta si pisao, samo pricekaj. :))

bullit
23-05-2002, 11:50
WOW, pa ja sam totalno impresioniran. Calibra, prva 60,druga 115,ides... I lijepi uz sjedalo, jel? Pa kolko to cudoima ubrzanje da tak "lijepi"? I po kojem kriteriju si ti to majstor sportske voznje? To mozes nekak potvrditi, ili si najbrzi od semafora do semafora, ili se sve tetkice navlaze kad ih malo profuras, pa si glavni serif u selu?

laik
23-05-2002, 12:19
ja sam uspio 100 u prvoj(62mph....po cajgeru)....tak da tih 60 i 115 i nije bas nekaj,calibra


a inace to i nije neko mjerilo,stojku 1,1 je frend po cajgeru razvukao 120 u dugoj(trebalo mu je pun k....)....znas da su se te masine vrtile i nisu imale blokadu......
r-21 1.7 90ks 110kmh u drugoj

na testu u casopisu,daihtsu applause ,prije kojih 10-ak godina,140kmh u drugoj(po cajgeru)
pa onda tvoja calibra i nije bas nekaj sa svojih 150 ks,ak je to mjerilo(a nije)

to ne znaci da je masina sportska

Calibra Zender
23-05-2002, 14:20
Iste takve omjere mjenjača ima i M3 E46. Pa ××××te jedna stojka je isto dobra ko i M3, Applause ga čak i odere! Jel kome ovdje opće jasno čemu služe omjeri u mjenjaču? Jel se netko zapitao koliko je vremena trebalo stojki ili Applauu da postignu tu brzinu?

Ja dam jedan podatak VR6 tek toliko da se barem malo zamisli, a onda se javi hrpa luzera sa ovakvim bedastoćama. Pa tko vas je uopće šta pitao?

Bullite, žao mi te čovječe. Pa ti si neki vrlo plitak tip. Možda čak i fach idiot. "Šarafiš te čipeke" i to ti je final frontier! Šteta što ne shvaćaš bit posta, ali zato se loviš na detalje koje vadiš iz konteksta i ×××ך. Ko i još neki. Stvarno jadno. Tu je riječ o sportu između njegovog Golfa i mog auta. Mada ne znam zašto nešto pokušavam dokazati jednom VR6 jer njegov Golf s 64 dizelskih konja i 205 gumama ipak bolje drži cestu od Calibre. Samo mi je žao što ga zakoni fizike sprečavaju da do zavoja nabere kakvu takvu brzinu pa da uopće dođe do granice proklizavanja i izvuče maksimum držanja ceste kojim "raspolaže".

A ti se Bullite osjećaj pozvan da dođeš do Varaždina slijedeći vikend pa ćeš sam prosuditi o mom karakteru vožnje. Ako je Gjuro čak došao (tip je inače stvarno OK) s kojim sam doslovno bio na "pas mater" ko i 90% ostalih na forumu, onda bi mogao i ti doći.

Calibra eliminator
23-05-2002, 14:46
Calibra Stenderu, opet si se razmahao.
...pa sta sam ti rekao dosada milion puta...smiri malo hormone i za×××× tu tvoju aerodinamiku i krovnu antenu montiranu na pokretni rostilj zvani Calibra Jubileeeeeeeee...
nemoj da ja opet pravim one baloncice u bazenu...
:smile07:

Calibra Zender
23-05-2002, 14:48
Bullite
Pitaš za performanse? Više nego dobre za tu snagu. 8.5 do sto i 227km/h max v.

Jedan 320i E36 sa istom zapremninom i snagom treba točno 2 sekunde više! Maksimalna mu je isto manja.
Nemj vući neke druge paralele ili započinjati raspravu oko usporedbi ova dva spomenuta auta jer ih u niti jednom drugom aspektu ne uspoređujem.

VR6
23-05-2002, 15:59
E Calibra, prosuo si se fino, pa se sada vadis. Dokazao si ono da nemas pojma o sportskoj voznji. Pa sad se vadis kao, ti nesto mislio, da se zamisli, a to je jasno skroz sta si ti mislio. Al to nema veze s sportskom voznjom, to je do mjenjaca sve. Rally auti imaju i po 7 brzina, a maksimalna im je oko 200 km/h, pa sad ti podjeli 200 na 7. Oni drugom nemogu mozda iznad 80 km/h, a ti mozes, ti si brzi od Subaru Impreze WRC, ili 206 WRC. I to sto navodis ubrzanje za BMW 320i je netacno, nema on dvije sekunde slabiji start od tvoje Calibre, to si izmislio, ja sam cak u nekom forumu pisao pravi start BMW-a, ali ti obicno nista neprihvatas. A ono da se ja nemogu zaletiti do krivine dovoljno brzo je totalna glupost.

laik
23-05-2002, 16:25
citiram calibru:"..... a onda se javi hrpa luzera sa ovakvim bedastoćama. Pa tko vas je uopće šta pitao?"

calibra vrijedas bez razloga!!!

sam si potegnu to kolko ti ide auto u kojoj brzini a onda dajes oprecne izjave(citat:"...Pa ××××te jedna stojka je isto dobra ko i M3, Applause ga čak i odere! Jel kome ovdje opće jasno čemu služe omjeri u mjenjaču? Jel se netko zapitao koliko je vremena trebalo stojki ili Applauu da postignu tu brzinu?.....")
pa mi ti i govorimo da je to koliko auto postize u kojoj brzini beznacajno za sportski karaker auta ali ti si taj koji je poceo s tim

dapace,kod vecine proizvodaca kada uzmes "sport"verziju(moj slucaj opel astra)dobijes skracene prenosne odnose.....znaci u drugoj "samo"do 90kmh ali do te brzine dode brze neg ista masina s dugim prijenosom

bmw je poznat po "skracenoj"getribi i dost modela nemres ni navuci do 100

i za kraj,od kuda ti pravao da nas nazivas luzerima,da kazes da pricamo bedastoce i ko nas je kaj pitao?

ovo je forum,svak ima pravo na misljenje,a ti ako stavis post ocekujes reakcije.....pa inace si otvori svoj forum i sam si pospikaj malo sa sobom,mi ti necemo smetati!

a kaj se luzera tice.....ti si meni smijesan sa tim svojim autom i svojim godinama pa te nigdje nisam uvrijedio.

mislim da si previse bezobrazan.....a ako ne zelis komunikaciju sa ljudima iz foruma,nemoj se na forumu,molim te,ni pojavljivati

eto........pozdrav

INTCP
23-05-2002, 19:09
VR6 mamjmune mesarski ja s minijem ostavim tebe u golfu u bilo kojem zavoju, ostavim te na semaforu i moš se jebat u šupak mesarskom sekirom.
Jel ti znaš šta znači imati mini i vozikati se po zavojima nek ti kaže alfa ××× ili mara koji se vozio u njemu, ako meni ne vjeruješ. Jel ti znaš koliko je meni na miniju podvozje brže od motora. Ja ne mogu nać prave gume za nuega u dimenziji od 12 cola jer nijedan proizvođač guma ne radi u toj dimenziji sportske gume. Jel ti znaš da sam ja ostavljao baš golfove trojke kroz zavoje i to po uzbrdici, a bili su turbodizeli. Ah da jedenom prilikom me ganjao neki BMW E36 i svaki zavoj je bio moj. Lijepo je zaostajao zanašajući guzicom. Mislim dakl ti imaš pameti.

17 sekundi do sto. Pokopaj se. Meni mini ima 12.5. Uh razlika da te mesarski obradi ha? 165 po brzinomjeru. Brzinomjer niti onaj u Porscheu nije točan jer ne može biti točan neupućeniku. Svaki brzinomjer pokazuje lažnu max brzinu, dal ti je to jasno. Alfa 156 1.6 ide deklariranih 200 km7h, a po brzinomjeru 215. Dkale ide 200, al ja nikom ne govorim da ide 215. Yugo po brzinomjeru ide 190. Moš mislit. Dakle možemo reći da ti golf ide 155 km/h.

Ti si jako specifičan um istovremeno neupućen, tvrdoglav, zatucan i nadasve automobilistički glup i neobrazovan. S time će se složiti i većina s ovog pa čak i oni koji preferijaju njemačke aute. Samo šta ti to oni neće reći jer te smatraju članom svog švapskog klana pa je bolje da te ne spominju jer im to ruši ugled.

alfa099
23-05-2002, 19:54
Meni je Mini ostao u najboljem sjećanju.
Odlično ide, savršeno leži. Ubili su me rezervni djelovi...
I to je bio 1100. Kak je tek išao Cooper...

HF INT
23-05-2002, 20:39
Eh,šta bi ja trebala reć o startu i ljepljenju za sic?Ništa,probajte i osjećaj je bolji od sexa!Definitivno.

alfa099
23-05-2002, 20:41
HF-ica, a da promjeniš partnera?

HF INT
23-05-2002, 20:55
Alfa ovo ti baš i nije trebalo!Htjela sam dočarat ubrzanje u Lancii i osjećaj kad te taj auto zaljepi za sic.Poseban osjećaj.

alfa099
23-05-2002, 20:59
Ma sorry HF-ica, zeka! Meni je malo koji auto bolji od sexa. A vozio sam svašta! A Delta Integrale(Martini - to sam vozio, limited edition) stvarno je blizu orgazma. Ali samo blizu. A orgazam je jeftiniji...
Sorry još jednom, imaš piće, jednom... kad mi daš đir... u autu, mislim, Delti... :smile08:

VR6
23-05-2002, 22:01
E ti si najbolji Interceptor, hvalis alfu a vozas minija. A jesi ti HF INT probala Passata TDI sa 130 KS kako on lijepi??

doc
23-05-2002, 22:07
Vr6, kak to mislis da taj passat sa 130 ks lijepi za sic? pa ima ravno 10s do 100. Tebe mozda i lijepi, ali da probas nesto brze vidio bi da je to za ×××××.

Calibra Zender
23-05-2002, 22:37
Laik
Isprike na uvredama, ali uletio si ko muha bez glave u raspravu koja te se uopće nije ticala. Ali mi je žao što ne shvaćaš moje riječi. Da ti malo objasnim, ono o stojki i M3 je bio SARKAZAM! Ništa oprečno nego čisti sarkazam.
Tezu o kraćim i dužim omjerima mi molim te nemoj objašnjavati. Nema potrebe. Sam tvrdiš da BMW ima kraće prijenosne omjere (koji daju bolje ubrzanja, ali manju maksimalnu brzinu). A kako onda jedan 320i ima 2 sekunde slabije ubrzanje, a ima istu zapremninu i snagu? A čak ima i kraće prijenosne omjere! Pa koliko bi još bio brži do 100 km/ da su u Opelu malo skratili prijenosne omjere na teret max v od 227 km/h?!? Pa ja bih letio s 150 konja! Nezamislivo za bilo koji E36 320i!


Omjere sam pomenuo ZATO DA OVOM NEUKOM MESARU VR6 POKAŽEM DA IMA PROKLETO JADAN AUTO! ZAKLANU MRCINU! Možda je to bio krivi primjer sportskog štiha. Ali zato 8.5 sekundi potvrđuje moju tezu o sportu. A njegovih 17, 18 mesarskih sekundi, čitava vječnost, i ČUĐENJE kako samo potegne s 205 gumama pokazuje da blagog pojma nema.

A to je VR6 mesarčina pokazao na temi ventila za koje nema pojma čemu služe, zatim rekavši da se ventili ruše jedan u drugi pa auto ima neki drugačiji zvuk, na temi felga za koje nije imao pojma da je bitna i njihova širina. A i dalje nema pojma o ničemu.

HVALA TI INTCP ŠTO PEREŠ I DALJE TU MESARČINU JER ĆE U SUPROTNOM MISLITI DA SAMO JA TAKO MISLIM. POZDRAV INTCP! Ali čuvaj se da te VR6 ne opere u Golfu mesaru! ;)