PDA

Pogledaj cijelu verziju : Lancia Delta HF Integrale



Stranica : 1 2 [3] 4 5 6 7 8

doctor
17-03-2002, 22:00
a jesu ti bosanci stvarno najveći debili. Stvarno šteta šta vas nije Milošević dokrjačio. Pa i ja bi mu pomogao, a i većina hrvata, sad kad vidimo koja ste vi kopilad. Znate zašto je u bosni trava visoka? Zato jer je sva stoka (bosanci) došla u Zagreb. Šta uopće tražite ovdje?

Calibra Zender
17-03-2002, 22:01
VR6
Ne znam ko vozi traktor? Pa nemaš li ti u dvorištu trojku dizela? Zvuk isti ko i Zetor!

VR6
17-03-2002, 22:07
Ti dosta zaostajes za tim bosancima, al s ××××××ma poput tebe se neprepire, jer nista nece skontati. Mislim da je doktor i calibra sve jedna ista ××××××...

VR6
17-03-2002, 22:09
Ti izgleda Calibra nikada nisi cuo 3 dizela, to je najtisi dizel koji sam cuo, jedva se cuje kad se ugrije, skoro ima zvuk kao benzinac... Sad ti pricaj sta oces, al vidjet ces kad cujes da sam upravu...

doctor
17-03-2002, 22:14
Vr6, pa sad mi je tek jasno da se ti voliš šaliti, a ja tebe cijelo vrijeme pokušavam shvatit ozbiljno. nasmijes me bolje od "prijatelja"! Golf 3 dizel je glasniji od svakog benzinca čak i kad ne radi. Moj Tipo ima remus, ali bez obzira na to uvijek čujem kad je golf u blizini. drnda traktor, ali šak ko traktor: ono trk,trk,trk,trk

v6
17-03-2002, 22:19
e pa ako je diesl jako tih znaci da nevalja(mislim za ove starije aute,jer danas tako stisaju ove prestizne da ni ne cujes da je diesel),tj, da mu je slaba kompresija,meni je frend radio genmeralku na dieselu i sada je mnogo bucniji nego prije,ali puno bolje ide,jer ima kompresije

doctor
17-03-2002, 22:26
V6, ne ispali se objašnjavat. sad će te opet popljuvati jer neće shvatit što iim govoriš. Sad će ti VR6 napisati kako si rekao da bmw dizel nist ne valja jer je tih ili nesto slicno.

Calibra Zender
17-03-2002, 22:27
Golf trojka dizel je najtiši dizel? Radi ko benzinac? Pa ovo je da umreš od smijeha!:))

Pa Golfa dizela čujem na kilometar udaljenosti! A i čini mi se da ti je sluh dosta stradao u Golfu! Vjerojatno od preglasnog motora i očajne izolacije!

VR6
17-03-2002, 22:37
Nisam rekao svaki dizel, oni tdi i sdi se cuju, ali ovaj moj ima skroz ok zvuk. Znao sam da necete vjerovati, ali ako nadjes negdje tog obicnog tricu, poslusaj pa ces vidjet. A sto se BMW dizela tice, to je ok auto, imali su u prosloj trici vec dizel motor od 143 ks. Nesto je kalibra pricao za BMW 320i, 6 cilindara, 2.0 150 Ks. Sta fali, ima odlican zvuk. Sad sto je 150 ks ni to nije lose. Kaze ko je kos to proizvodio 2.0 i 6 cilindara. Imas Lexusa 2.0 V6, jos se i danas prozivodi. Ima jos nekoliko automobila s tom zapreminom i V6 motorom, ali ti ocito nisi upoznat...

doctor
17-03-2002, 22:42
bas si prave spomenuo, lexus. Svaka njima čast i kavaliteti i svemu tome, ali pa da baš svaki model mora biti kopija mercedesa a sad i bmw-a. I alfa ima 2.0 V6, ali taj ima turbo i 200 ks pa je to ipak nešto drugo. Ovaj u E36 320 je stvarno očajan motor. Puno troši, a za tu snagu loše ide.

VR8
17-03-2002, 22:44
http://www.newcars.nl/fotos/volkswagen/golf5d.jpg

Calibra Zender
17-03-2002, 22:48
Čuj ti bosansko kopile VR6!

E36 sa 150 ks je teška krama! 10.5 do sto, a u gradskoj malo bržoj vožnji zaboravi potrošnju ispod 15 litara!

Dakle auto pola k....a ne valja!

A koji se još motor osim sdi i tdi stavljao u trojku? Koji je to tihi stroj?

VR6
17-03-2002, 23:02
A Calibra, mozes li ti ista kulturno reci, da nevrijedjas?? Ugradjivalo se jos nekoliko motora u Golfa, GTD, TD, 1.9 D, taj je moj, obicni dizel, bez direktnog, trosi oko litru vise od SDI-a, ali je tisi dosta... A taj BMW, nemojte se kaciti za BMW, to su vrhunski auti, i ja cu si mozda uskoro uzeti bas taj 320i ili neki jaci. Taj 320i se moze napucati dobro, mnogi trkaci BMW-i su bas ti modeli 320i, 320ST i slicno. Zato nemorate trositi rijeci, jer BMW je jedan od najboljih proizvodjaca motora na svijetu, ko jos pravi bolje motore. Vidi F1, imaju tek godinu iskustva, a vec su prakticno najbolji, da jos imaju M. Schumachera, nebi im niko nista mogao...

yahoo
17-03-2002, 23:05
ovaj mulac usporedjuje motore F1 sa automobilskom industrijom, pa to su dva razlicita svijeta, osim toga vise manje danas svi rade solidne motore

Calibra Zender
17-03-2002, 23:07
VR6
GTD i TD su isti motori! GTD je dizel varijanta GTI benzinca! Dakle, to bi trebao biti nešto "sportskiji" dizel!

VR6
17-03-2002, 23:30
Nisu isti, slicni. GTD - Golf Turbo Diesel ( tako pise u prospektu VW ) ima 75 ks, TD ima 70 ks. Nije nesto, ali VW-ovi dizeli najmanje trose. Znam da F1 i obicni motori nisu isti, ali isti ih proizvodjac pravi, ako zna napraviti najbolji i najaci F1 motor, onda sigurno zna napraviti i dobar za obicni automobil.

VR6
18-03-2002, 14:34
Nesto ste pricali za BMW 320i performanse, gledam sad u katalogu Adac Special, njemacki, imaju skoro svi auti navedeni, i stariji i noviji modeli, po njemu 320i 150 KS, ide do 100 za 9.8 sekundi i postize maksimalnih 214 km/h. Ima zato 323i sa 170 KS, koji ide do 100 za 8.0 sekundi i ima maksimalnu brzinu od 227 km/h.

BMW 320i
http://www.chief-rocker.de/galerie/3er01/3er-01.jpg

VR6
18-03-2002, 15:37
Subaru Impreza Prodrive, 265 KS, pogon na sva 4, 5.2 do 100. Kosta oko 40000 eura. Nevjerujem da se moze dobiti nesto sportskije s cijenom do 50000 eura od ovoga. Mozda Mitsubishi Lancer Evo 7??

http://www.iwoc.co.uk/images/subaru/uk30014.jpg

http://www.iwoc.co.uk/images/subaru/uk30013.jpg

gjuro
18-03-2002, 18:17
znaš ti šta možeš napraviti sa bilo kojim Opelom? Tuč se u glavu čekićem što te neko ××××no obradio kada si kupio to smeče od auta!
Ako imaš sreće pa ti nakon tri godine ne počne hrđati mislim da će u servisu pasti u nesvjest.
A što se ubrzanja po tvorničkim podacima tiče?
To se odnosi na savršene uvjete, tj. dobar mjenjač koji je najvažniji u cijeloj priči.
A Opel ga nikada nije imao niti će ga ikada napraviti, jer debili iz Russelheima nisu sposobni raditi sportske automobile.
Oni su naučeni izrađivati gastarbajterske automobile a seljačinama koje idu radit u Njemačku auti poput Kadeta GSI ili Calibre 2.0 16V ili možda turbaka su poput najboljeg orgazma jerbo su prije vozili u najboljem slučaju YUGO!!!!

VR6
18-03-2002, 18:56
Performanse se mjere u optimalnim uslovima. I voze aute predpostavljam vrhunski vozaci, koji super brzo saltaju. BMW ima jos i najbolje mjenjace na svijetu skoro, one manualne. A Calibra bi da dokaze da je njegova kanta bolja od BMW-a. Jos smanjio BMW-u 320i ubrzanje za skoro sekundu, da kaze kako je njegov opel 2 sekunde brzi. A stabilnost bmw-a i calibre, ja bi ipak rekao da je BMW stabilniji... Niko Pulic je vozio Deltu, pa BMW-a 3. Ako je njemu stabilan, i ako misli da moze s njim najbrze ici, onda je auto vjerovatno jedan od najboljih.

gjuro
18-03-2002, 19:01
niko pulić je prešao na BMW-a jer je Lancia razbio i nije mu se više isplatilo to popravljati. On je više puta rekao kako je Lancia ××××n trkači automobil ali mu je jako teško pogoditi setup kako spada dok je BMW konzistentan iz utrke u utrku. Lancia se puno više kvari i treba više love i zajebancije za njezino pripremanje dok mu BMW-a servisira Kramsky koji mu je ujedno i jedan od sponzora pa ima s njim deal.

MARA
18-03-2002, 19:15
znas sta doktore zatvori usta propuh je!!!a u ostalom smrdis dalje nego sto se vidis!Calibra se stisao a sad si ti poceo!sroljo mama te ocito nije volila a tata ti je premalo kondoma potrosio

MARA
18-03-2002, 19:17
mozda je Subaru ruzan(zapravo ne mozda nego sigurno)ali meni nije vazno kako izgleda auto.meni je vazno da te operem kroz zavoje i po ravnom pa si ti gledaj svoj lijepi autic i gutaj prasinu.

VR6
18-03-2002, 20:03
Meni Subaru izgleda ok, nije bas lijep posebno, al nije ni ruzan posebno. Sprijeda mi je ovaj novi cak lijep, ali prosla verzija je bila ujednacenija. Predpostavljam da mu je nesto bilo s Deltom cim je zamjenio, al ako je zamjenio BMW-om, znaci da je i on dobar i da je zadovoljan s njim.

INTCP
18-03-2002, 20:31
E jeste majmuni. 1. BMW je sportskiji od jedne Calibra definitivno. Novi bmw-i su ×××××. To je više konkurencija mercedesu nego alfi. Stari bmw-i su bmw-i. Kockica je bila zadnji pravi bmw. I možda serija nakon njega. Al ovo novo je običan luksuz. Ktome dizajn im je sve očajniji (sedmica, compact). I još nešto. Netko je izvalio da su x5 i z8 propali auti. Ne bih rekao. Oba su auta odlična i bolja od mercedesove konkurencije. A ti vr6 još jednom dokazuješ da si neupućen kad kažeš da je Puliću vjerovatno nešto bilo s lanciom kad ju je zamijenio. Pa razletio se s njom u Buzetu da mu je cijeli zadnji kraj otišao. Ostalo je pola auta.

VR6
18-03-2002, 20:37
Pa rekao sam da mu je bilo nesto vjerovatno, sta je sad problem, oces citav opis dogadjaja s slikama?? Cuj BMW--i nisu sportski, i nisu kao alfa. Mozda su BMW-i bolji, pa zato nisu kao alfa. Koja to Alfa moze konkurirati nekom BMW-u, u luksuzu je bmw bolji, u sportu bolji, nadji usporedne modele alfe i bmw-a u kojoj alfa je bolja, pa makar imala za 1 ks jaci motor??

niko pulic
18-03-2002, 20:39
Koji je najdrazi trkaci auto koji ste vozili? Apsolutno Lancia Delta. To je jedini automobil kod kojeg nisam uspio iskoristiti sve njegove mogućnosti. Uvijek znate gdje je granica vozila, a kod njega to nisam nikada uspio osjetiti i zato me toliko fascinirala. Ona je imala oko 400 KS, ali nije bilo sve u snazi, već u ponašanju na cesti, gdje jednostavo nema granicu.
"JET SET magazin" listopad/studeno 2001

ncc
18-03-2002, 20:42
Alfa ima dušu kakvu BMW nikad neće dostići. Može imat bolje ubrzanje, bolju kvalitetu... ali nikad neće imat ono što ima Alfa. Nisu bez razloga Alfini vozači najviše zaljubljeni u svoj auto. Za nas Alfiste to nije samo auto, to je naš život. Alfa club

VR6
18-03-2002, 20:48
Ma Delta je zvjerka, nije djabe najuspjesniji rally auto, i inace jedan od najboljih automobila. Sta bi ovi Alfisti dali da je to Alfa, da imaju reci da je Alfa po necem super, ali eto nije...

VR6
18-03-2002, 20:51
Dusu, jesi li imao BMW?? To je do covjeka vecinom, mozda auto tu malo znaci. Pogledaj onda GTI-a, toliko ljudi ima vezanih za njega, pogledaj samo stranice na netu, najvise ih ima o GTI-ima. I pogledaj npr. MG, to je auto s dusom moze se reci, cak vise mozda od alfe...

http://www.km77.com/marcas/mg/mg_zr/zr160-p/med/10.jpg

ncc
18-03-2002, 20:55
vozio sam mnoge BMW, ali Alfa je svojim dizajnom, zvukom, doživaljem vožnje obara s nogu. Alfa je ipak nešto posebno i nema smisla je usporedjivat s BMw-om ili MG-om. U hrvatskoj postoji samo jedan club obozavatelja neke marke, a to je Alfa club. Mislim da nas i u svijetu ima najviše. Izuzev njemacke, tamo je na svakom uglu neki BMW ili GTI club

VR6
18-03-2002, 21:01
Gledao sam nesto o tome na TV-u, ljudi su skoro zaljubljeni u MG, svoj auto posebno dozivljavaju. Alfa ipak nije takva... Bar meni neizgleda. Vozio si BMW-a, ali nisi ga posjedovao. To zavisi isto i od modela do modela... Ja sam imao GTI-a 8V, auto je bio super za vozit, izvrstan zvuk, izgled, lezanje.

ncc
18-03-2002, 21:10
ne znam kakav si ti to GTI vozio. MG je priznat samo u brijatniji. Alfa ima svoje klubove od japana do amerike. Nisam nikad posjedovao BMW iako sam ga mogao kupiti. Jednostavno me nije impresionirao. Možda zato jer sam prije njega sjedio u Alfi

VR6
18-03-2002, 21:17
Imao sam ga, bio je cool za voziti, ni servo nije imao... MG je samo u engleskoj, zato sto ga ovdje i nema skoro, nemoze se ni kupiti, mozda sad ce moci ovi novi, jer ce se prodavati u roverovim salonima... Dok nemas neki auto onda ne znas ni kakav je on stvarno. Tek kad nesto imas neko vrijeme, vidis sve njegove prednosti...

ncc
18-03-2002, 21:19
a kakve si ti to sve aute posjedovao da možeš tako govorit o Alfi? Osim nekog GTI-a, kojeg predopstavljam da je golf, iako takvih imao malo više

VR6
18-03-2002, 21:30
Nisam imao alfu, al kazem da je GTI kod toga vrlo dobar. Ovdje vecina ima GTI-e, i trkaju se s njima, i vuku ih u visoke okretaje, cudi me kako im necrknu, al oni idu kako treba... Vozao sam nekoliko automobila, ali posjedovao sam 2-3... Inace, od tih u kojim sam se vozao, svidio mi se Land Rover Discovery 8V, 181 Ks, nisu performanse neke jer je tezak, i puno trosi, al ide ko lud, kad povuce...

VR6
18-03-2002, 21:56
Evo jedne Delte, pise da je HF 4WD, ako je onda je 60% preradjenja...

:URL=http://www.dovrchu.cz/foto/2000ev/rechberg/Nowak.jpg:Lancia Delta HF 4WD:/URL:

Ide link, posto je slika malo veca...

gjuro
18-03-2002, 22:31
ne razumijem ljude koje voze dosadne golfove a onda pišu hvalospjeve o autima poput lancie integrale, subaru impreze, raznim alfama, bmw-ima?
zakaj onda ne prodaš kantu i kupiš pravi sportski auto, jer to Golf svakako nije?

Frenki
18-03-2002, 22:36
Ljudi imam jedno pitanje:
Bas sam sad gledao na www.autoscout.de cijene alfa 156 1.8 i 2.0 benzinaca, da se tam sve postelat itd itd itd...
E sad mene interesira zasto ima tamo dosta alfa 1997., 1998. sa 25000, 30000 kilometara? Dobro, ima i sa preko 150 tisuca km, to je dosta vozeno, al sa samo 20, 30 tisuca???
Meni je to cudno, nekak mi je to malo kilometri za 98. godinu, sigurno ima neka finta...
Jel ko zna zasto je to tako?

VR6
18-03-2002, 22:58
Ja imam Deltu, za one koji neznaju... A golfa sam imao, i bio je sto se toga, zabave tice vrhunski. Zvuk, motor, ma super... Nije imao serva, i retrovizori mu nisu bili najbolji, preglednost prema nazad, ostalo je sve bilo dobro. Ali posto auto vecinom po gradu vozam, servo je bitan za parkiranja, a retrovizori za preglednost, pa mi je to smetalo, na otvorenoj cesti je bio skroz ok... Za alfe ne znam, mozda je ljudi nisu vozili previse, ili ima neki problem, a i nemora biti. Onaj VR6 u kojem sam se ja vozio, sto mislim da je bio ono biturbo s 350-ak ks, imao je predjenih 80000-ak km, a bio je 92. Neki ga stari ciko vozao, pa nije bio puno presao. Vozio ga, to ga svi stizali, skroz sporo. Steta prodao ga, a ja ga htjeo uzeti...

Calibra Zender
18-03-2002, 23:01
VR6

"Performanse se mjere u optimalnim uslovima. I voze aute predpostavljam vrhunski vozaci, koji super brzo saltaju", kraj citata

Pa ako ti nemožeš na Golfu ubaciti u željenu brzinu u brzom šaltaju, to je tvoj problem! Ne treba meni "vrhunski vozač koji super brzo šalta" pa da mi mjeri ubrzanje! Pa zar te nisu naučili šaltati u auto školi?


"A Calibra bi da dokaze da je njegova kanta bolja od BMW-a", kraj citata

Ajde VR6 čitaj sve postove i ne seri. Lijepo sam ti napisao da je BMW daleko kvalitetniji od Calibre ili ako hoćeš od Opela općenito. Ali pokušavam vam dokazati da je 320i sporiji od Calibre 16V. I to za pune 2 sekunde! Međuubrzanja tu ne igraju nikakvu ulogu jer su auti iste snage, gotovo jednakog momenta, a BMW jw teži i ima veći otpor zraka!

"Niko Pulic je vozio Deltu, pa BMW-a 3. Ako je njemu stabilan, ", kraj citata
Pa ti si VR6 stvarno kreten! Pa šta ti misliš da Pulić vozi 320i? A Kramsky mu gume pumpa? Pulićeva trojka nema nikakve veze sa serijskim 320i, od motora do ovjesa itd...

Calibra Zender
18-03-2002, 23:04
INTCP
Samo stari BMW je pravi BMW? Pa onda si ti fino kupi "ajkulu" i uživaj u brzinama i ležanju.
Još ću jednom ponoviti, ja govorim isključivo o 320i E36, ne o BMW-u općenito (meni jedna od najboljih marki) i niti o jednom drugom modelu osim navedenog.
E36 ima 10,5 do sto!!! Nemojte mi srati drugačije, rađe provjerite! Tu sporta nema! Opet ponavljam, kvalitetniji je od Calibre, ali je SPORIJI!!!

VR6
18-03-2002, 23:10
E36 ima 10,5 do sto!!! Nemojte mi srati drugačije, rađe provjerite! kraj citata

Pisem ti tamo par postova ispred, da ide do 100 za 9.8 sekundi. U tom istom katalogu za tvoju calibru pise 8.5 sekundi. Gdje ti nadje ono 10.5, pa se toliko hvatas za tu cifru?? Jos nesto, posto ocito ne znas, u ovim sampionatima gdje je vozio (vozi) Niko Pulic, se takmici serijskim autima. Malo se dorade, ali u osnovi pravi auto.

Calibra Zender
18-03-2002, 23:15
VR6
Malo se dorade? Prvo, on ne vozi bilo koji BMW nego M3 i to debelo prerađen! Šta misliš da Delta koju je prije vozio nije debelo prerađena kad je imala oko 400 konja, a ako se ne varam negdje toliko ima i BMW!
M3 serijski ima 321 KS!

VR6
18-03-2002, 23:22
Pa da, pojacani M3, ali M3 je serijski automobil, ako se nevaram?? Pojaca se motor, kocnice i tako to, ali u osnovi auto ostane isti... Sto se onog saltanje se uci u auto skoli, nesaltaju svi istom brzinom. Nekom treba 2 sekunde da presalta, nekom treba pola sekunde. Znas li ti kolika je to razlika, kad saltas za 2 padnu obrtaji za jedno 2000 dole, a u pola sekunde, skoro ni 1000 neodu... Mozda ti neprimjecujes razliku, ali ja primjecujem.

INTCP
18-03-2002, 23:32
Baš mi je žao vr6 šta ti još nisi naučio brzo šaltati, al to je tvoj problem. Mislim vr6 moraš biti veliki kreten da ne znaš povući ko sivonja mjenjač prema dole u drugu. Jer kod ubrzanja do sto uopće nije problem brzo prešaltat. Problem je možda tebi šaltat iz 2. u 3. Al ××××ga. Samo da znaš na nekim autima ne možeš brzo šaltat jer su mjenjači ko od putra pa stružu, recimo ono žensko pekmezasto ×××××× - peugeot 206.

INTCP
18-03-2002, 23:34
Kad smo već kod šaltanja daj VR6 molim te pojasni šta je međugas, zašto se daje, kada se daje i kako se daje. No čisto sumnjam da ti uopće znaš o čemu ja pričam.

Calibra Zender
18-03-2002, 23:36
VR6
Ti na svom Golfu niti teoretski ne možeš šaltati u pola sekunde jer ti je hod mjenjača dug ko devin vrat, a još je k tome i neprecizan!
Ubit ćeš me smijehom! :)) Ti primjećuješ razliku na Golfu dizelu? Misliš kad uspiješ promijeniti za 2 sekunde ili kad normalno potrošiš 4, 5 sekundi? A šta ćeš kad ne znaš pogoditi iz druge u treću nego uleti u petu!

Probaj VR6 s međugasom pa ti neće pasti tih tvojih 2000 okretaja! A da ti na Golfu dizeli padne za 2000 ili ne dao Bog 3000 okretaja pa ti bi valjda u minus otišao! :))

Calibra Zender
18-03-2002, 23:41
VR6
Inače kad ubrzavam do sto ja mijenjam samo jednom, i to iz prve u drugu! U treću ubacujem oko 110, 115! Ti u Golfu moraš valjda i do četvrte posezati da bi stotku za 15 sekundi ulovio!

INTCP
18-03-2002, 23:41
Ali vr6 bi morao teoretski dati jedno 4, 5 međugasa da dobije snagu.

Calibra Zender
18-03-2002, 23:44
Bogami, morao bi on dobro "pumpati" po papučici gasa!

VR6
18-03-2002, 23:52
Gdje ste procitali da ja ne znam brzo saltati?? Golfu zapinje mjenjac?? Ko vam je to rekao, meni se to nikada nedesava... Sto se medjugasa tice, vi neznate sta je pravi medjugas. Vi mislite medjugas je kad presaltavas, pristisnes kvacilo, dok usaltas, dodas jos gasa za jedno 2000 obrtaja, i onda pustis kvacilo. Ali to nije pravi medjugas, pravi je komplikovaniji...

MARA
19-03-2002, 01:52
za INTCP: "Netko je izvalio da su x5 i z8 propali auti. Ne bih rekao. Oba su auta odlična i bolja od mercedesove konkurencije...."poljubit cu te u celo pa di si ti dosada.bilo je i vrijeme da onoj budali koja je ovo napisala netko jos ovdje objasni da prica gluposti(jest da si to blaze rekao nego drugima ali i ovo je dobro)

gjuro
19-03-2002, 01:55
za CALIBRU!
Navozio sam se dovoljno Opela za 5 života i znam šta pričam. A ti vjerovatno nisi stigao dalje od ××××ne Calibre ili Kadetta GSI koji su takva ×××××× od auta da je šteta trošiti riječi na njih. Znaš li ti da Mazda 323 DITD (100 konja) pere na ubrzanju Kadett GSI od 115 KS. Mazda ima 12 sekundi a pretpostavljam da Kadett ima oko 10. A znaš li zašto Mazda pere Kadetta? (to je onaj crni sa dvije bijele crte po haubi i krovu, i tip živi na ravnicama u ZG-u) E pa dragi moj Opelovac zato što čovjek ne može prebaciti iz prve u drugu i iz druge u treću u nekom vremenu ispod sekunde i pol. Zato uživaj dalje u tom smeću od auta i zbilja se nadam da ćeš jednog dana evolvirati u normalnog čovjeka i kupiti pošten automobil.

MARA
19-03-2002, 01:59
a ovo je za Gjuru.idiote nemamo svi para da kupimo sto zelimo.meni je dobar Honda type-R ali nema love za njega.kuzis spiku?sanjamo jer nemamo kad bi imali ne bi sanjali jer bi si kupili mracne aute i boli nas ona stvar

MARA
19-03-2002, 02:14
i ne mogu a da ne kazem da je DOKTOR provalio da je bmw x5 propali auto

Dr. Strangelove
19-03-2002, 08:36
Za Frenkya!
Vani se rent-a-car auti voze do nekih 20-25 000 i onda idu u rashod, za mnoge se nezna di završe... E pa ja ću ti reći to su upravo ti auti koji se nalaze kod raznih dilera rabljenih auta, koji ih uvoze izvana za sitnu lovu i tu prodaju ko da ih je vozio jedan vlasnik... Frend mi živi u Njemačkoj i radi za Europcar, radi dnevno po 1000 Km, kaže da su to auti tako rastureni, da to nije normalno... 156 sa 20 000 Km imaju više cvrčaka nego Tipo iz 93' tu kod nas... Punto nakon 10000 takve vožnje ode totalno u ×××××, a ni njemački auti se ne drže najbolje nakon takvog "tretmana"...

VR6
19-03-2002, 11:21
Jest, to je doktor provalio, a BMW X5 za mnoge auto snova. Samo je skup, nema ga ispod 80000 Dm, a opet se prodaje... Nisam cuo jos ni za jedan BMW-ov model, koji nije postigao uspjeh. Mozda to tek bude ovaj novi compact, ili tako nesto. Dr. St... jesi li ti pitao tog svog za audie, kakvi su oni?? Cuo sam pricu, jedan je covjek imao renta car firmu, i svake godine se auti ono po pravilu trebali mjenjati, ali kad su imali audie, auti su i nakon te godine jos uvjek bili u super stanju, pa su onda morali traziti neku licencu ili tako nesto, da zadrze aute jos jednu godinu, da neidu djabe na otpis kad su super...

Dr. Strangelove
19-03-2002, 12:31
On je inače švabofil, tako da neznam baš kolko je u cijeloj toj njegovoj priči i subjektivnog dojma, ali u principu hvali BMW-e i Mercedese, Volvoe, a od talijana jedino 166-icu (mislim po kvaliteti, količini cvrčaka)... Japanaca nažalost nemaju toliko (znam da je vozio 3000 GT i oduševljen je) e i da vozio je GTV (6 cilindraša) i veli da je lud auto totalno, pila i pol... :))

CRNA GUJA
19-03-2002, 13:32
A JE'L IZDAJU CALIBRE?
sta kazu, sta kazu za calibre... de reci, ne taaji.

doctor
19-03-2002, 15:38
BMW je popusio sa starim compactom i serijom 8. To možete pročitati bilo gdje, pa čak i na vidiauto stranicama. X5 se nebi nikad pojavio da mercedes nije izbacio ML. BMW jednostavno kopira sve šta radi mercedes. Ali kopija nije nikad bolja od orginala. Mara, a ti ono vozis Gof 2, ha ha ha. U ovim krajevima ga zovemo korito, zbog katastrofalnog položaja za volanom koji podjseća kao da sjediš u koritu.

mentor
19-03-2002, 18:28
Još je korito i solidan naziv za taj auto. Čuo sam(i sam zaključio) još šošta o golfu 2.

VR6
19-03-2002, 19:47
Ma Golf je the best, pa vi pjevajte sta ocete. Serija 8 je bila skupa, a sto se tice proslog compacta, on je za tvoju informaciju bio vrlo dobar, i ostvario je solidne prodajne rezultate. Pa su sada u novog compacta ulozili dosta truda, i nadaju se da ce ponoviti uspjeh prethodnog. X5 konkurencija ML-u, al ako je izasao kasniej neznaci da nevalja. Po tebi bi samo jedan terenec bio, to onaj prvi, a ostali netrebaju jer su kopija, mogla bi samo jedna marka proizvoditi automobile, al ostali netrebaju jer su kopija. Glupi stavovi, BMW X5 po nicem nije kao ML, X5 je prakticno jedini sportski terenac.

VR6
19-03-2002, 20:56
Odakle ste ljudi, koji grad i drzava po mogucnosti??

MARA
19-03-2002, 21:43
kao sto sam rekao kreteni ja ne vozim auto koji bi htio nego onaj za koji imam para.ja nisam rekao da sam htio taj auto.a najzalosnije po vas je to sto cu si uskoro kupit pravi auto i moci vas oderati i na semaforu i po zavojima i sljunku i gdje god hocete.koje aute vas dvojca imate?

Alenko
19-03-2002, 21:59
X5 je promašaj, promašaj i promašaj. Napravljen je samo zato jer je glavni konkurent napravio Ml, i sada da kupci ne odu po mečku, Bmw je morao napraviti đip. Nema teorije da napravi prvi đip u povijesti i odma je super, najbolji i bla bla bla, sra sra sra zato jer je Bmw, Ruzan je, neugledan i skup i popušit če kao i Z8 i Z3, i stari z3 i svi ostali na-brzinu-sklep proizvodi, to što je znak bmw, neznači da je i tako dobar da ga odmah dizete u nebesa. :smile07: :smile07:

cuore sportivo
19-03-2002, 22:02
ja ti osobno mogu reci da je BMW ××××××,stari mi je bio uzeo novoga(drzao ga 6 mj. i prodao),i razocarao se ko u nijedan drugi auto,stvarno kad ga malo bolje pogledas i provozis vidis je je to samo uzvikano njemacko smece

Frenki
19-03-2002, 22:14
Fala, Dr. Strangelove, ali me interesira ako se i odlucim za kupnju u njemackoj, kak da ja znam jel taj auto iz rent-a-cara, il nije?
Pa ja nemrem imat pojma odkud je takav auto i ko ga je prije vozil i kak. Znaci mogu vrlo lako popusit. A kakve sam ja kurceve srece, sigurno bi i kupil macka u vreci...
Bas gledam malo... Ima mali milion auta, 96. 97. godina sa samo 25, 30 tisuca kilometri...

VR6
19-03-2002, 22:50
E cuj BMW promasaj, pa vi koji god auto nemozete imati, govorite da nevalja jel ste ljubomorni. A ti ako se razumijes imalo u aute, nebi ti trebali uvaliti macka u vreci. Uzmes test voznju i vidis kako ide, kako radi...

Calibra Zender
20-03-2002, 01:01
Mara
Šta se opet kurčiš? Truneš zajedno sa Golfom dvojkom dizelom i sanjaš tu o nekakvoj mračnoj pili! Pa u krajnjem slučaju i da kupiš nešto, da skrpaš koju marku (konvertibilnu naravno) pa koga boli k...c za tvoje planove!
I ne znam zašto bi za mene bilo žalosno da jedan zaostali Balija kupi nekakav auto? Čisto me zaboli i da kupiš GTA, M3... I dalje češ ostati Balija švercer - lak na okidaču!!! :))

Calibra Zender
20-03-2002, 01:06
VR6
Eto još jedan biser! Znači ti nakon test vožnje od par desetaka kilometara znaš u kakvom je stanju auto? Tebi je jasna kompletna slika o autu nakon 20, 30 kilometara? Pa ti pojma nemaš kako se sve auto da iskamuflirati i kako se kilometri prikriju (ne mislim samo na brojčanik)!!!
Ili si ti možda jedan veliki znalac?

VR6
20-03-2002, 01:08
A kompleksas Calibra se vratio?? Znas li ti sta o autima, ili samo ovako gluposti pricati razne, o ovom o onom. Ako si ljubomoran to je tvoj problem vec... Nesto o Zagrebu i Sarajevu pricas, ne znam kakva je u ZG situacija, ali ovako nikada Sarajevo nebi za ZG mjenjao, bar ne sada, ili recimo, bar ne zbog auta, jel ovdje ima svasta, kad je ljeto, ono ili ovako petak, subota, nedjelja ako je suho, skupljaju se trkaci u jednom dijelu grada iza recimo 11 pa pricaju, kasnije se trkaju i tako to. I to mi se svidja, jel se ima s kim trkati, i tako to. Znam da je to bezveze al je cool. Dodji i ti ako smijes, nekad se klade i u aute, ko bude brzi, dobija auto suparnika.

VR6
20-03-2002, 01:12
Ako ce mi iko govoriti o tome, samo ti nemoj Calibra, vozas jednu calibru citavo vrijeme. Ako se dobro proba, moze se dosta toga skontati nakon voznje, i da ti bas neuvale kantu. I lancie sam ja kada sam kupovao gledao, bila je jedna integrale, vrhunska, o.z 16", manje kilometara od moje po brojcaniku, ali niej valjao motor i ostalo. Zato je nisam ni uzeo naravno. Znam dosta dobro ocjeniti u kakvom je auto stanju, dobro i primjecujem detalje, i jos se nisam zeznuo do sada u kupovini auta, al dalje vidjet cemo...

Calibra Zender
20-03-2002, 01:33
VR6
"X5 je prakticno jedini sportski terenac.", kraj citata

Opet imaš problema s terminologijom! X5 nije terenac, isto kao što ni ML nije terenac!

A žao mi je što ne znaš šta jesu terenci i koja je razlika X5 i ML-a od pravih terenaca!

VR6
20-03-2002, 01:51
Sve to spada u neke terence, a ja rekao, ti se po gluposti vadis na glupe detalje... Neko ih zove suv, neko sav, neko ovako neko onako, necu pisati 100 naziva, vecinom ih zovu terenci, a sad sto si se ti uhvatio svojih seljackih folova. Sta je onda jeep grand cherokee, ima sve kao Toyota Landcruiser, reduktor i to, mozda i iste terenske sposobnosti a spada u SUV klasu, porede ga s audijem allroad, X5, i slicno. Ako ne znas nista drugo reci, pametno, osim se hvatati za gluposti, onda bolje suti...

Dr. Strangelove
20-03-2002, 08:49
Frenki, najbolje ti je kupiti auto direktno od vlasnika, ali ako nemaš nekog u Njemačkoj ko će ti ga nać preko oglasnika ili preko poznanstva, onda je fakat bed, jer su ti trgovci rabljenima u Njemačkoj daleko veće face i žmukleri nego što mi mislimo, i tamo se već svašta radi s autima... (aditivi u motor, skidanje kilometara, raznorazne ×××××rije)... ××××ga naučili švabe od nas Balkanaca! :))

Alenko
20-03-2002, 09:30
VR6, čoko, čokolino slušaj. Toyota Land Cruiser, Mitsubishi Pajero i sl. su pravi TERENCI, sa velim T. X5 i Ml, su nekakve šminkerske mutacije karavana suv-a sov-a i čega god hočeš. To nemoze biti terenac. Pogledaj i sam rezultate paris-dakar i pogledaj tko ima 9 automobila među prvih deset. Mitsubishi.
Gdje je tu Ml i X5. Nigdje ! Jer čak i onaj koji ga je radio ne samo da ga nije tome namijenio nego zna i sam da
se time ne mogu mjeriti. Nema teorije da itko preko noči ( u automobliskoj industriji)napravi hit. To je isto kao i sa malim autima, recimo fiat punto. Zna se da talijani rade najbolje male aute, ali vidiš ti tu imaš punto 2, punto 1, uno, topolino, fičO....iz pedesetih ili kojih već. Dakle jedna duga povijest i iskustvo. Kao što isto moramo priznati Land Rover.
Što ti misliš da odemo sada u pustinju ili neki kamenjar ti sa X5 , opremi ga kako hočeš. ja sa Pajero kratkim. Tko če dalje, ha ? Dolazimo do zaključka da durila od preko dvije tone (švapska) i po suludih dvjesto tristo konja idu jedva dvjesto,oko 10 do stotke i potrošnja kao da rezorvoar ima rupu veličine šake. Nemoj sada spominjati dizele, jer onaj tko kupuje auto za 500.000 kn i kupi disel je stvarno idiot. Dakle imaš to šminkersko čudo sa gumama 255/18 a pere te svaki, ali svaki auto 2.0, doduše nemogu van terena, ali nemogu ni X5 ili Ml koji imaju čak i 4x4. Koja korist! :smile07:

MARA
20-03-2002, 09:31
za Calibru:kao prvo mamjune nepodojeni ja sam iz zagreba.ti ne znas citati jer ti je alkohol isparao mozak(zapravo nije jer ga nisi ni imao)(IQ ti je sobna temeperatura).govorio sam o autu jer ste mi srali sta vozim golfa.ostat cu balija i oderati te na semaforu!i necu nikada voziti opel (to je zagorski auto)i kenjati o sportu.

MARA
20-03-2002, 09:36
ja cu mozda ostati balija(ne svercer jer to nisam, nazalost)i voziti dobar auto a ti ces ostati nepodojeni zagorac i voziti svoju vectru coupe do kraja zivota na koju nece padati ni jeftine ×××××.prestani srati pa cu i ja!

Calibra Zender
20-03-2002, 09:48
Mara
Ti si i dalje Balija švercer - brz na okidaču!!!

P.S.pleh pičke me ne interesiraju i ne kupujem auto da bih vani dobio j....i! Ako si na to spao onda si stvarno jadniji nego što sam mislio! A već sam i prije mislioda si totalni jadnik!

Kakvih sve kretena ima! Kupuje auto da može zaloviti komada! Kako jadno!

Calibra Zender
20-03-2002, 09:52
Mara - Balija švercer - brz na okidaču!

Ti nisi iz Zagreba, ti si bosanski emigrant u lovu na bolji život izvan majčice domovine!
A šta se alkohola tiče, inače ja sam totalni anti alkoholičar, mrzim alkohol, pivo posebno!!!
Bez zamjerke svim pivopijama, ovo je samo moje skromno mišljenje!

P.S.vozit ćeš dobar auto? Sjeti se toga kad sjedneš u dvojku, ili bolje reći u korito!!! :)) :)) :))

VR6
20-03-2002, 12:17
Znam ja to dobro Alenko, ali BMW X5 nije pravi terenac. I ja tvoju informaciju, kada se BMW udruzio s Land Roverom, u izradi X5 je koristio neke djelove Land Rovera, podvozje i tako neke stvarcice. Znaci, uzeli su ono najbolje od Land Rovera. To nije pravi terenac, nekazem, ali kome treba jos pravi terenac. Treba ti dobar auto za snijega i za nasih rupavih cesta, zato ti treba nesto kao X5. Ako oces pravog terenca kupi si ladu nivu... To sam govorio zbog ovog Calibre, jel pametuje i veze se za ime, a razlike izmedju nekih takozvanih SUV-ova i pravih terenaca i nema, iako se jedni zovu ovako, drugi onako...

Alenko
20-03-2002, 13:50
Ok VR6 ali ja sam ti više tip krajnost jedna ili druga, ili udobna limuzina, ili jeep koji ide tamo kamo nijedan auto neide, uključujući i all road, tako da ta šminka kod mene nema cijenu, ne mogu biti između krajnosti... :smile07:

Calibra Zender
20-03-2002, 14:55
VR6

"razlike izmedju nekih takozvanih SUV-ova i pravih terenaca i nema, iako se jedni zovu ovako, drugi onako..."

Pa dajte ljudi objasnite ovoj neznalici kakve gluposti baljezga! Ja stvarno nemam živaca na svaki njegov post objašnjavati razlike između ovog i onog. A i da mu napišem po čemu se razlikuju reći će da lažem ili izmišljam!

Jedno su terenci, a SUV ili Sport utility vehicle je nešto sasvim drugo.
X5, ML, Hyundai Santa FE, ... ma ima ih koliko hoćeš, sve redom SUV-ovi!!!

VR6
20-03-2002, 15:27
E tukane Calibra. Nisam rekao da izmedju svih nema. Al gledaj SUV-ovi su: Jeep Grand Cheroke, Jeep Cherokee, Suzuki Grand Vitara..., a imaju prakticno sve sto i pravi terenci. Sta ima neka Toyota Landcruiser sto nema Grand Cheroke?? Sto se terena tice. Zato nepricaj nego se poklopi. A vidim kako dobro kontas, sto se zovu suv a ne suw kao sto ti pises: "Sport utility wehicle". Ne znas nista ni prokontati za sta bi sta moglo biti, nego streberski naucio napamet seljo, pa lupa "wehicle"...

Calibra Zender
20-03-2002, 16:54
Laspus lingua!
Istina engl.vehicle = vozilo!
Desi se pri bzom pisanju. Nisam primjetio, ali biti će ispravljeno!

P.S.mislim da smo se već sprdali s kretena koji jebu za pravopis!

I opet molim drage ljude da objasne ovom balavom baliji razliku SUV-a i pravog terenskog vozila! Jer meni očito ne vjeruje!

VR6
20-03-2002, 17:59
Hah, Calibra ne zna sta bi rekao pa moli druge. Nece ni oni nista moci posebno reci, jel oni primjeri sto sam dao imaju sve sto i pravi terenci, sto zapravo i jesu, samo da bi se lakse u trziste uklopili drugcije se zovu... Nehvatajte se sada Ml-a i X5, samo one primjere sto sam rekao...

alfist_zg
20-03-2002, 18:54
HALLOOOOOOOOO!!!
HALLLLLLLLLLLLLOOOOOOO!!!!
ovdje je tema Lancia Delta, nemojte vise o terencima, molim ljepo..otvorite novi forum o terencima...

alfist_zg
20-03-2002, 18:58
e sad...
iako sam rekao da vise necu komunicirati sa VR6 , moram zapravo jos ovo pitati...dragi VR6, molim te , nekuzim jednu stvar...nije da te hocu vrijedati , niti nesto tako, vec sam ti napisao zasto mi se neda komunicirati s tobom, ali...Mislim da nisi nikada napisao jednu stvar, a to je:
KAKO TO DA SI TI KUPIO LANCIU DELTU?
Po svim pisanjima imas neke totalno drugacije stavove, a da ne kazem bezgranicno klanjanje prema golfovima..
nije ovo provokacija, ozbiljno me zanima ako bi mogao pojasniti ,jer moras priznati da nije bas logicno ,kuzis?

VR6
20-03-2002, 19:00
Ma znamo mi to, al pokusavam nesto objasniti ovom Calibra, ali on to ocito nekonta. Slabo mu znanje o autima, pa se hvata za glupe detalje... A jos sto se tice Lancie Delte, imao sam jednu stranicu koja je imala sliku nove Delte Integrale koja je obustavljena i nije usla u proizvodnju, ali sada nemogu naci tu stranicu... I u prvenstvu Yu brdske trke i tako to, vozi jedan preradjeni fico, s 220 ks, izgleda super, ako nadjem sliku na netu stavit cu je ovdje da vidite...

VR6
20-03-2002, 19:07
Pa ja nikada nisam rekao da nevalja neka druga marka, mozda jesam za neku koju znam, inace samo govorim da je golf najbolji bar meni od ovih koje sam do sada vozao. Ja sam prije imao GTI-a, ali sam htjeo nesto jace, gledao sam Lanciu Deltu Integrale, ali uveli kod nas onaj zakon nema se uvoziti starije od 7 godina i tako je nisam uspjeo uzeti, a ja vec sve nasao i sredio, bila jedna 16V 1991, al sta se moze. I dalje zelio nesto jako, nasao sam Lanciu Deltu HF 4WD, nju sam uzeo, jer ona je nesto najace sto se za te pare moze dobiti. Bio je jos i Renault 5 GT Turbo opcija, ali ovo ima pogon na sva 4, a ipak ova Delta se dokazala kroz rally pa se predpostavlja da je bolja. Mozda opet nekad kasnije uzmem Subaru Imprezu, gledao sam njih po netu i tako, al su mi jos malo skupe za sada...

VR6
20-03-2002, 23:59
Valjda vam je sve jasno sada... Cuo sam da ce na ZG Show-u biti Honda Civic Type-R. To je auto...

Novost
21-03-2002, 01:34
MARA i Calibra su ista osoba, zar nije tip lud??

alfist_zg
21-03-2002, 18:47
dobro VR6, hvala za odgovor...nego , nije mi zapravo jasno koja je tocno verzija ta tvoja Lancia....i koliko ima tocno konja?
inace...znam jednog tipa sta prodaje jednu HF integrale , crna bi trebala biti, ali je jos nisam vidio, on kaze da ima 220 konja i cijena je oko 8000 EURA...jel to sve moguce i koliko je konja imala najjaca delta HF integrale (ne racunajuci onu od 300 konja koja je izuzetno rijetka)???moze li mi netko na ovo odgovoriti???

VR6
21-03-2002, 19:52
Moj je model, Lancia Delta HF 4WD, po saobracajnoj 122 kW, to kad pretvorim ispada 166 KS. Inace ima neke prerade moja, pa ima sada oko 180 KS. 88 godine ovaj model kao moj je promjenio ime u integrale, stavljeni su mu prosireni blatobrani, veca turbina pa razvija 20 KS vise. Delte imas raznih modela, koliko ja znam 215 je najaca serijska. Imaju one sad posebne verzije, Martini i slicno, one imaju i preko 300 KS, al nisam siguran jel ih martini posebno tunirao ili su iz tvornice izlazile s tom snagom.

lancia evo 2
21-03-2002, 20:19
cijena ove pile u francuskoj iznosi samo 13 000eura,malo mi se cini,ova je 92god,max oprema

http://www.webcarcenter.com/occasion/lancia/593956.jpg

doctor
21-03-2002, 20:47
nije puno, samo pitanje u kakvom je stanju. Izvana je odlicna, ali...

Po taljasnkom oglasniku cijene se krecu, od nekih 10.000 Eura do cak 35.000 EURa, za limitarane serije Martini

doctor
21-03-2002, 20:56
evo jedna za samo 30.000 Eura, 1992 godina, 50.000 km. Da imam pare jos danas bi isao po nju u njemacku!
http://bilder.mobile.de/images/autos/510933/23446753-4333-100×××7280.bild

VR6
21-03-2002, 20:56
To je prednost eura, sada skoro svugdje pise i u eurima, pa odmah znam kolika je cijena...

doctor
21-03-2002, 20:58
ova gore je martini Evo 3

VR6
21-03-2002, 21:03
Vidio sam ja jednu 99000 Dm, Martini, to je bilo prije jedno pola godine, ako je nadjem gdje stavit cu sliku.

VR6
21-03-2002, 21:13
Evo jedna skupa: LANCIA DELTA EVOLUZIONE, 360 KS, presla 0 km, vjerovatno stajala negdje ili tako nesto, cijena: 38217 Eura.

http://www.autosupermarket.it/MEDIA/JPGB/CP23176/CP23176-2002-03-01.JPG

doctor
21-03-2002, 21:16
S ovom deltom bi mogo i danas vozit rally. Pa ispred octavie wrc bi sigurno završio! Ja sam najskuplju nasao za 40.000 eura, i to u Bugarskoj!!! Legendarni auto. Tek ce vrijeme pokazati koja je to zvijer bila u svoje doba. Za mene i danas jedan od najboljih auta

VR6
21-03-2002, 21:30
Pa vrhunski sportski auto. Gledam nesto, audi gdje god dodje tu i pobjedjuje. U rally-u je bio prvak dok je nastupao, lemans i slicno...

doctor
21-03-2002, 21:41
Vr6, vidim da si se malo smirio s uvredama! :)

VR6
21-03-2002, 21:42
LANCIA DELTA 16V MARTINI
Evo jos skuplja, 61974 Eura, 89 godiste.

http://www.autosupermarket.it/MEDIA/JPGB/C000020/C000020-2002-02-07.JPG

VR6
21-03-2002, 21:52
Ja nikada nisam vrijedjao prvi, to je poceo Calibra sa postovima o meni, inace prvi nisam...

Evo jedan sportski starac:
http://www.autosupermarket.it/MEDIA/JPGB/C002992/C002992-2002-01-03.JPG

:)

INTCP
21-03-2002, 21:58
"Delte imas raznih modela, koliko ja znam 215 je najaca serijska. Imaju one sad posebne verzije, Martini i slicno, one imaju i preko 300 KS, al nisam siguran jel ih martini posebno tunirao ili su iz tvornice izlazile s tom snagom."
Ovo je VR6 tvoj citat. Pa dobro čovječe šta ti valjaš. Jel ti znaš uopće šta je Martini. Martini je sponzor Lancie na rallyu, nekad bio. Kužiš majstore. To nije nikakav tuner koji će tunirati lancie. Jesi ti kad čuo za vodka martini, očigledno nisi. Možeš ti polijevat lanciu martinijem kolko hoćeš la tristo konja od toga neće imat. E moj VR6.

doctor
21-03-2002, 22:02
Martini je bio gavni sponzor Lancie na Rallyu. Osim šta im je debelo platio, mehaničari su se kasnije besplatno opijali. Mislim da je Martini poznatiji po vinima. Kolko ja znam Lancia Delta Evo 3 Martini je izradjena u samo 200 komada, svaka sa brojem. Ima 215 Ks, sve su bijele boje, samo sa bočnim naljepnicama u boji martinija. Ona slika koju sam gore stavio je čini mi se martini Sn. 5

Calibra Zender
21-03-2002, 22:03
:))

VR6
21-03-2002, 22:09
Da Interceptor, ali neke se verzije zovu martini, koje idu u prodaju i skupe su. I moja je Lancia bila martini, imala je preko haube pisalo martini, i crvene crte preko krova imala... Ne znam sta mu sad to sluzi, ali vidim da su ove martini integrale po netu posebno jake, i skupe.

Alenko
21-03-2002, 22:11
Ovu Lanciu ja vozim svaki dan... U colin rally... :smile07:

VR6
21-03-2002, 22:16
I ja sam prije svaki dan vozio Colin McRae rally. Bila je i ta Delta, ide skoro najbolje, bar po igrici. Ima jedino Audi Quattro koji je brzi, na ravnici ostavi sve, al kad igram u dvoje, sviju sam po krivinama sisao. Ja imam i onaj volan za racunar, al on je, navikne se covjek na njega, pa se i u stvarnosti pocne hajcati, pa onda to stvarno...

doctor
21-03-2002, 22:30
evo konacno sam nasao podatke za Lanciu Deltu S4 . 1759 kubika i oko 600 KS - to je bio neki prototip. Standrdna Delta-Martini S4 za rally je imala 480 ks pri 8400 okretaja! i 920 kg.
http://web.tiscali.it/deltona/1/tec/Ecv%201.jpg
evo zvijeri od auta. 0-200, ispod 10s

VR6
21-03-2002, 22:38
Znam za tu Deltu, te nema ispod 100000 Dm skoro, ima nazad motor. Al neko je u toj poginuo, pa je zbog toga ukinuta ta grupa. Ima Audi Quattro koji je imao, predpostavlja se i preko 1300 Ks, pa se prakticno s njim ni upravljati nije moglo...

Alenko
21-03-2002, 22:40
Vr6 da, samo Lancia je pobjednik, ali U colinu 2 ni ona nije dostatna za peugeot 205 500 ks, ako ga ukrotiš, trenutno sam vodeći u poretku na expert nivou, A volan je meni koma, imam i ja neki šrot, ali zgubljeni sam totalno
ko da vozim autobus, igraš colin 2 ? :smile07:

VR6
21-03-2002, 22:56
Neigram u zadnje vrijeme, a malo sam prije igrao. To najvise zimi, sada fino vrijeme, pa se mogu i vani trkati stvarno. Evo onaj Audi Quattro.

http://www.rallygallery.com/groupb/catalunya01_quatrro_s2_1.jpg

VR6
21-03-2002, 23:07
Evo par linkova:

:URL=http://www.rallygallery.com/groupb/catalunya01_stratos.jpg:Lancia Stratos:/URL:

:URL=http://www.motorweb-es.com/articulo/gruposb.htm#Audi%20Quattro:Rally Auti Grupe B - Lancia 037, Ford...:/URL:

doctor
22-03-2002, 00:33
brzo su shvatili u Audiu da nemaju šta tražit u rallyu kad se pojavi Delta. Msilim da niti jedan auto neće ponovit taj uspjeh, 6 uzastopnih naslova

VR6
22-03-2002, 00:51
Nebi ja to tako tumacio, onda isto da kazes, Lancia su povukli iz relia jer su shvatili da nemaju sta traziti kad je tu Subaru. Nebi ja bas rekao da je tako. Kad je bio audi bila je i lancia, al je audi bio prvi. Kasnije kad je dosla delta, audi se vec bio povukao iz rally-a, ko zna zasto... Vratio se peugeot, bilo bi dobro da dodju sada i Lancia i Audi, pa da vidimo onda ko je the best...

sepra
22-03-2002, 08:06
Zna li netko web adresu gdje čovjek može vidjeti točnu specifikaciju automobila po grupama (N, A itd)

VR6
22-03-2002, 17:08
Na google i trazi, ja ne znam... Jel ko bio na ZG Auto Show, daju li da se ulazi u Civic Type-R??

alfist_zg
22-03-2002, 18:44
e , VR6, takva kakva bi trebala biti ona koja sam reko je onakva kakvu si ti bijelu naljepio sliku...takva mi se najvise svida...ni cijena nije strasna...kad bi bar imao tu lovu sada, mstvarno mislim da bi je kupio , pa nek ide u ××××× sve, i benzin i troskovi odrzavanja hehe...to je stvarno legendaran auto...i mislim da INTCP ima pravo, to sa martini nema veze sa posebnom izvedbom (u tehnickom smislu) :)

doctor
22-03-2002, 21:19
sepra, www.rallycars.com
tamo imas stvarno sve podatke o pravilima, rezultatima, autima...
Tamo ces jasno vidjeti zasto je Lancia kralj Rallya. Apsolutno najviše pobjeda i čak 11 nasolva. Mislim da Audi ima jedan ili dva.

VR6
23-03-2002, 23:06
Jel ko bio na ZG Auto Show?? Kakva je ono situacija, Golf 4 GTi 180 KS, nemozes mu prici, svi ga gledaju, Alfa 156 GTA, nista posebno, skoro nikog ni nezanima. Isto Seat Salsa Emotion, preljep autic...

dorfmeister
24-03-2002, 22:38
to ti se oko golfa iz "traktor-zetor" fan kluba guraju da vide kakav ce si novi traktor ubost

VR6
25-03-2002, 00:51
Pa predpostavio sam da ce neko dati takav glupi komentar, jer nema reci sta za protiv... Fino se vidjelo kako stoje stvari...

Calibra Zender
25-03-2002, 00:54
Bilo je novih plugova u dodatnoj opremi s onim Golfom karavanom. Sijačice nisu bile niti o doplati, ali plugova je bilo ko u priči! :))

Na VW štandu su jedino valjale hostese. Stvarno su bile dobre...

VR6
25-03-2002, 01:49
Onaj GTI kod VW-a je super, kad ga vidis, a i unutra, recaro, vrhunski... Nesvidja mi se golf 4, al onaj, onako sredjen...

Frenki
25-03-2002, 22:36
Ljudi moji recite vi kaj hocete, ali jel ste skuzili zavrsnu obradu u novom passatu, superbu, itd. itd. itd.? Pa das za onog passata W8 kolko, 70, 80 kila dojce marki i onda ti se klima na rucici mjenjaca onaj kromirani gumb! A plastika kod volana zasvasana ko da su radnici bili pijani dok su ga sastavljali. Koma!

I jos nesto. Tip, neki deda razgledava novi A4 cabrio. I trazi ××××× da mu otvori bunker. Zena stisce gumbic, ali se bunker ne otvara, priđe blize, nista, tek kad je dosla na metar od sredisnje konzole i usmjerila prema kozoli, bunker se otvoril. Pa ti spljunes 80 kila za cabria i onda te ×××× daljinsko otvaranje bunkera!!! Pa da sa 2 kilometra stisnes ima da se otvori ko iz picke, za te pare.
Ajd sad recite...

VR6
25-03-2002, 22:46
Pa reci cu ti ja. Sto se audia tice, na sajmu je puno razne opreme, i mozda nesto ometa... Npr. alarm na autu, nekad se jedva upali s metar od auta, a nekad hvata i preko 50 metara. Zavisno od toga gdje se nalazis i kakvo je okruzenje. Isto kao bezicni telefon, ako si na ravnici, sve ravno oko tebe, naravno da ces lakre uhvatiti nego kad se zabijes u neki podrum, cisto logicno... A passat, ne znam ja sta si ti vidio da se klima, prvo jesi li siguran da se to netreba pomjerati?? Nekazem, nekada bude neka greska, ali to rijetko... Nije ni cudo na tim sajamskim kad ih svako dira i slicno. Mozda je Alfa jos gora, sto je nisu otvorili?? Bas me to nervira, odes na sajam i zatvore ti auto, kome to treba, pa takav zatvoren auto mogu vidjeti i na ulici...

Calibra Zender
25-03-2002, 23:30
VR6
Daj ne muljaj! Nema tu nikakve interferencije! Daljinski je bio za k...c, moguće da je samo baterija bila gotova. Ali kod tako skupog auta takva mana?!? Ma, molim vas! Pa nije to Tico ili Tempo!!!

Da si ti VR6 malo bolje gledao vidio bi da Golf, Passat W8 i Superb imaju IDENTIČNE štitinike od sunca ispred vozača i suvozača! I da napomenem, prokleto jadno izrađene! U Golfu karavanu sam malo šaltao, mjenjač je dug, neprecizan i zapinje maksimalno. Isto ×××××× je bilo i s onim plavim 307 s 5 vrata. Staviš mjenjač u petu, a da ga vratiš brzo u 4. treba ti pola sata! Katastrofa! Hyundai Coupe ima daleko brži, precizniji i bolji mjenjač od ova dva navedena auta! A najbolji je definitivno Miatin, najkraći mjenjač šta sam u životu probao i prokleto precizan. E da mi je Miata 1.8...

Do sada sam zagovarao 307, ali mislim da sada kad sam malo sjeo u 307, makar ga nisam vozio, da u toj klasi 147 nema premca!Od Alfe jedino sam uvijek volio 156, ali sada mi je i 147 sve draža!

VR6
26-03-2002, 00:05
Ima, pa ti pricaj sta oces. Vidio koliko tamo ima uredjaja, i koliko ima samo ljudi na sajmu, da svaki 3 ima mobitel, i oni salju neke zrake, mogu zasmetati... Sad sta fali ako su isti stitnici od sunca, glavna im je funkcija. Mjenjac zapinje i nesalta se brzo, jel ti znas uopste kako mjenjac radi?? Moze li mu neko objasniti kako radi mjenjac i da naravno neradi isto kad stoji auto ili kad je motor upaljen...

VR6
26-03-2002, 00:14
Opet ja za tu vasu 147, necemo se hvatati NCAP testova sigurnosti, ali gledam neki test usporedni, Peugeot 307, Golf 4, Alfa 147, i jos jedan auto, cini mi se da je Honda Civic. Zadnje je mjesto osvoio Alfa 147, prije svega zbog losih kocnica. Zaustavni put preko 40 metara...

INTCP
26-03-2002, 16:05
A otkud ti taj test reci mi moliom te

Calibra Zender
26-03-2002, 17:22
Iz Dnevnog avaza!!! HEHEHE :))

VR6
26-03-2002, 20:33
Taj test je iz yu casopisa o autima, vrele gume, tako se zove casopis. Imam taj broj negdje, ako mi se bude dalo potraziti, da nadjem koji su tacno modeli bili i s kojim motorima.
Evo stranica tog casopisa: :URL=http://www.vrelegume.co.yu/:Vrele Gume:/URL:

INTCP
26-03-2002, 22:54
I sad bi ja po tebi trebao vjerovati šta pišu srbi koji su od evrope milijunima svjetlosnih milja udaljeni. Alfa je po svim stručnijim časopisima (Auto Zeitung, Auto Bild, Gente Motori, Quattroruote, Auto, Motor und Sport, Car itd uvijek bila u samom vrhu što se tiče kočnica, ubrzanja i ostalih karakteristika koje koje odlučuju jeli auto sportski ili ne.
Već sam ti rekao VR6 da bi mogao malo čitati i europske časopise.

P.S. Srbija je danas dobrano u k... i uopće ne sumnjam da je taj časopis vrele gume vrelo potplaćen.

VR6
26-03-2002, 23:04
Ja koliko znam, oni uzimaju taj test iz nekih stranih novina, i nevjerujem da je ista potplaceno. A sto se tice auta, oni nisu bas tako. Kod njih je veliko rastojanje. Neki vozaju fice, i stojadine, a neki vozaju i najnovije aute. Vjerovatno ces neke tamo najprije vidjeti... Cim alfa nevalja, neko je potplacen, pa nemoze tako...

VR6
26-03-2002, 23:07
Sta bi ti rekao da izda neki takav test BH Auto Moto magazin, da su i oni potplaceni?? Da vidis kako samo pisu o autima, za nepovjerovati...

lepi
26-03-2002, 23:25
Hitno mi je potrebna CRVENA maska za Siemens M35!!trazio sam u servisu ali nemaju naime imam jako ludu curu koja mi pili po mozgu vec par mjeseci za tu crvenu masku ako netko zna gdje je mogu kupit neka mi kaze!!!hval vas svima POMOZITE

VR6
26-03-2002, 23:37
Pa maznes joj lak za nokte crveni i ofarbas... :)

Frenki
27-03-2002, 20:31
Skines maskicu s mobitela i das ju pofarbati crvenim autolakom. Tak su radili moji prijatelji na nokiama, koji su radili kao segrti u autolimariji i svaki dan su imali mobitel u drugoj farbi. Znaci isprobana tehnologija, 100% sigurno...

Frenki
27-03-2002, 20:36
A kaj se tice audia cabria, mozda je u kljucu i bila slaba baterija, pa nije htjelo hvatat, ali su onda o tome trebali prije razmisljati. Bio sam s 2 prijatelja i oni su to vidjeli isto. Ali sumnjam da je problem u bateriji, makar je to sad nevazno...

A gumbic je sjeban na automatskom mjenjacu, onaj sastrane, kromirani. Da se on stisnut, ali je razjeban. Ko kad nesto ne zasarafis, pa se klima. E na to sam mislil. A kad das za tog passata 80 kila onda i ocekujes neku kvalitetu...

VR6
27-03-2002, 21:11
Pa ako su iscupali mazdi rucicu mjenjaca, mislim drsku, onda nije cudno ako je neko pokusavao i nesto s passatom. A mozda se ta baterija u Audi-u istrosila, ako je pokazivala svakome kako radi, nije onda to ni cudno... A prije mislim da je nesto ometalo taj daljinski, nego da je do baterije...

Calibra Zender
27-03-2002, 23:44
VR6
Pa kakve veze ima to što je hostesa pokazivala svima kako radi daljinski? Očito tvoj Golf nema niti centralno, a kamoli daljinski pa da bi barem to znao. Eto, ja ga imam i na Vectri i na Calibri i baterija drži mjesecima!!! A ne rikne nakon 10, 15 korištenja!

VR6
27-03-2002, 23:58
Imam centralno, nebrini se ti. Vjerovatno je nesto ometalo daljinski, a mozda je i hostesa zeznula nesto. Nisi imao novi auto, pa ne znas tu tehniku. Znam ja ovaj passat, ima taj sistem cudni, uvjek mjenja frekfenciju pri svakom otkljucavanju, i ako pritisnes na prazno, ono beze daljinski, dodjes onda i nemozes otkljucati auto. Mada oprema je vjerovatno u pitanju, a i baterija moze biti. Ti otkljucavas auto 2 puta dnevno, a ona je to pritiskala 2 dana mozda dnevno po 100 puta, ako ne i vise...

Calibra Zender
28-03-2002, 00:50
VR6
Ne seri mi po netu. Novu Vectru stari je kupio još '91, još kad si se ti s kurcom u pjesku igrao!!! Sroljo, nema tu nikakve tehnike i nije to nikakav čudni sistem što se mijenja frekvencija! Ti si totalna ××××××tina šta se automobila tiče! Frekvencija se mora mijenjati nakon svake upotrebe daljinskog zato da se izbjegne mogućnost "skeniranja" frekvencije! To su bile prve mane daljinskih, to što je svaki i malo pametan mogao s uređajem skenirati frekvenciju ključa i kasnije otključati auto isto kao da ima original ključ! Isusa ti boga, pa tebi se moraju razjasniti osnovni pojmovi!!!

Dnevno otključam i zaključam auto i dvadesetak puta. A i da ga otključam sto puta ništa mu ne bi bilo jer tome i služi! Dok je god baterija dosta jaka, otključat će auto i 1000 puta dnevno! Ali kako baterija slabi, tako je auto moguće otključati sa sve manje udaljenosti! Dok infracrveni daljinski čak mora biti u vidnoj vezi, dakle bez prepreka između daljinskog i prijemnika!

VR6
28-03-2002, 01:06
Znam ja kako to radi, nemoras mi objasnjavati, ali ti ne znas tu nesto izgleda, ja sam samo to naveo da bi to mogao biti problem kod onog audia, jel znam kako radi. Kamion i auto nije isto, to sto ti kamione kupujes je druga stvar... Nemas para za auto... Djabe meni sto ja imam pumpu ako sve pare u to ulozim a za auto nista, nije to to... Al s tobom se ocito nemoze normalno pricati, cim ti nesto neodgovara pocnes da psujes i vrijedjas... Ono izgubis argumente i slicno i onda poludis, al to je tvoj problem...

VR6
28-03-2002, 01:20
I ja se nerazumijem u aute, ajde nepricaj ti, a i neki jos ovdje... Vas smatram 0 za to neke, ne znam zato vise sta pokusavate. Na neke postove vec neodgovaram jer ih govore neki bez agrumenata i koji nemaju veze o autima. Jos nesto za Interceptora, rekao si za vrele gume nesto, pa onaj test su oni preuzeli iz Auto Moto Sport revije ili tako nesto. Bas sam sinoc gledao, radi se o 1.6 motorima, i tu je Peugeot prvi cini mi se, Honda druga, Golf 3 i Alfa 4. Pise alfa pruza najvise uzitka u voznji, ali ima tako nekih gluposti. Golf ima zaustavni put od 38.9 cini mi se, a alfa 42.* metara. Ako bas nevjerujes mogu to skenirati... I ako mislis da taj magazin vrele gume ima nesto protiv alfista, nebi rekao, jer u nekom sam broju vidio da je neki alfista poslao pismo i da bas hvali reviju zbog objektivnosti... E sad ako ces vjerovat to je tvoj problem. Razvio sam jedan film sa ZG Auto Show-a, ima ona alfa sto sam je ispred uslikao 1.9 JTD, pa ako mi se bude dalo skenirati stavit cu sliku onda na net vjerovatno...

Evo slike Delte jedne, prodaje se 17000 Eura, ima 290 KS, 1992-93 godiste.


http://212.141.72.210/web/asm/MEDIA/JPGB/C002231/C002231-2002-04-08.JPG

Frenki
28-03-2002, 22:50
Ljudi upravo sam se sad vozil u najjacem autu do sad. (Nazalost) Golf 2, al G60 serija sa 160 konja. Je golf, al ide! Ide i ide i ide i ide u ××××× materinu. Dobro nisam se vozil u necem slicnom, slicne snage, pa da usporedim, al ovo stvarno vlece ××××no dobro.
Masina se vrti do 6500 tisuca, a nakon 3 tisuce poludi.
Kolko sam ja uspio izbrojati, kad smo krenuli sa semafora, nema vise od 7, 7,5 sekundi do 100 da ga ××××s.
A i 1. i 2. obraca kotace ko od sale. A nas cetvorica u autu. Nemrem se nacuditi.
Sad sam luuuuuud!!! Joooj escort na×××× si, kad te ja dohvatim, hihihi...

VR6
28-03-2002, 23:09
Pa to ide super... Ima G punjac. To ide do 100 8.1 sec. Pola sekunde razlike od VR6. A Golf pun ili prazan, isto ide, isto leti...

VR6
29-03-2002, 00:29
Evo slike:

http://www.awesome-gti.co.uk/images/sale36a.jpg

mentor
29-03-2002, 19:45
VR6 ! Zakaj nam pokazuješ tu kramu!? :smile11:

VR6
29-03-2002, 21:12
Da vidis kako auto moze biti lijep... Kakvo pitanje takav i odgovor.

HF T I
29-03-2002, 21:16
Isuse kako je dobra,samo boja bas nije neka,ja imam bijelu,to je ziva raketa,jos nisam vozila nis brze,a probala sam svasta.

Frenki
29-03-2002, 22:24
Ovaj prijatelj ciji je auto veli da je to G60, Wolfsburg edition. Sad neznam tocno koja je to masina, al prijatelj veli da je 1.8 sa 160 KS. Iskreno govoreci, nisam ljubitelj golfa, zato jer je svaki drugi auto na cesti golf, al nema kaj, auto jaako dobro ide. I rekel bi da ima manje od 8.1 do 100. Ja sam odprilike brojal i rekel bi da ima jedno 7, najvise 7.5.

VR6
29-03-2002, 22:57
Ma nista bez stoperice. Po VW prospektu tako pise 8.1 ili 8.3, provjerit cu ako treba, imam taj prospekt dvice. Golf GTI je san mnogih, a to nije bez razloga...

doctor
31-03-2002, 00:55
san svakog seljaka! golf vr6 pun ili prazan ide isto? nemoj sanjati, pa jest da ima kubikazu i veliki okretni moment, ali iskreno receno to je kanta. A ti koji si vozio svasta a mislis da taj G60 ide nekako, ocito nisi vozio nista drugo sta je jace od 150 ks. Golf je zadnje smece na cesti, zadnje govno koje nista ne valja. Pogotovo ne taj G60, ljubimac mehanicara! Ova dvojka je stvarno korito od auta. katastrofa

Frenki
31-03-2002, 13:02
Doktore nemoj kenjat. Ja nisam vozil tog golfa, nego sam se vozil. Kuzis razliku? Prijatelj me je prepeljal. I ja isto ne volim ni golfove, ni cijeli VW koncern, jer je svaki drugi auto na cesti VW, ali auto stvarno ide dobro.
Napomenul sam, da se nisam vozil u necem jacem, pa da mogu usporedit, ali za sad velim da ta kanta ide dobro.

Frenki
31-03-2002, 13:04
...i da, skoro sam zabil, ljudi, zelim vam Sretan Uskrs i sve najbolje...

H F INT
31-03-2002, 19:56
Da li netko zna informaciju gdje naći zadnji krovni spojler za integralku?Molim vas ako netko zna bilo kakvu informaciju da napiše.

H F INT
31-03-2002, 20:03
VR 6 molim te preporuči mi neki dobar servis za Lanciu integrale ili neko mjesto bilo gdje u Hrvatskoj za koje mogu imat puno poverenje

VR6
31-03-2002, 21:19
Ako nista ta kanta kako je ti zoves ima bolji mjenjac od tvog tipa, koji ima spor mjenjac. Zato kad budes ti imao nesto bolje od tog Golfa onda se javi, a do tada bi ti bilo bolje da sutis...

VR6
31-03-2002, 21:21
A ti H F INT nisam iz HR, pa ne znam tu za servise...

Seat Leon Cupra 4
01-04-2002, 03:13
http://www.rsportcars.com/foto/13/leon_cuprar02_02.jpg

Golf V6 4Motion
01-04-2002, 03:14
http://www.webcarcenter.com/guide/presentation/volkswagen_golf/voiture-bleuegd.jpg

Prodaje se: 99000 E
01-04-2002, 03:20
http://bilder.mobile.de/images/autos/0/24670197-31696-1008326360.bild

http://bilder.mobile.de/images/autos/0/24670197-31696-1008326360_1.bild

http://bilder.mobile.de/images/autos/0/24670197-31696-1008326360_2.bild

H F INT
01-04-2002, 19:22
Aha,nisi iz Hrvatske,a da li znaš gdje vani mogu nabavit zadnji krovni spojler,cijena mi nije bitna.Sve ću napravit samo da ga nabavim.

doctor
01-04-2002, 19:33
pogledaj u plavom oglasniku, tamo ima svega...

alfist_zg
01-04-2002, 19:48
u italiji na nekom auto otpadu sigurno ce se naci

alfist_zg
01-04-2002, 19:52
usput, HF INT, imas odlican auto (i bez krovnog spojlera) :)

VR6
01-04-2002, 21:55
Ne znam gdje ces ga kupiti, ja svoj neprodajem :)

Kao sto ovdje neko rece, potrazi ga na otpadu u Italiji...

H F INT
02-04-2002, 08:28
Znam da je i bez spojlera ok ali kad vidim neku sa spojlerom točno me srce zaboli,a u Italiji sam bila masu puta i jako teško da bi ga mogla tamo naći.

alfist_zg
02-04-2002, 10:11
ovisi di si trazila...na nekom malo vecem auto otpadu , sigurno ces naci jer tamo jednostavno mora biti.....jedino ako nije neki poseban ultraspecijalan spojler kakav samo ti zamisljas, onda tesko da ces naci :)

VR6
02-04-2002, 18:45
Pa cini mi se da sam negdje procitao da pises da ti pare nisu problem, onda otidji u prodavnicu u italiji s Lancia djelovima i to tamo mora biti. Ima klasicni spojler za Deltu, on ima podesavanja. Sad ako oces neki extra, to je vec druga stvar...

Frenki
02-04-2002, 19:36
VR6 jel si ti rekao da imas lanciu deltu? I ako imas, koju? Koja masina?

Major Kong
02-04-2002, 20:44
Za sve servise,zvukove,problemcice,sa punim povjerenjem moze se obratiti Valencic servis,J.Vogrinca 3 ZG(kod nove ludjacke crkve,Jarun),nabaviti ce vam vjerovatno i krovni spojler,ako ne probaj po internetu pa ondak u Italiju.Plavi oglasnik bi zabranio zakonom,samo da mogu/smijem. :smile06:

VR6
03-04-2002, 00:07
Pa pisao sam to vec vise puta, imam Lanciu Deltu HF 4WD, 166 KS po saobracajnoj, inace ima neke male izmjene poput auspuha i tako, pa sada ima oko 180 KS.

mara
03-04-2002, 13:44
H F INT steta sto zena vozi takav auto.danas sam vidio jednu kako izlazi iz parkinga i udara jedan auto ne gledajuci.nadam se da nisi takav vozac

mentor
03-04-2002, 18:41
I ja preporučam Valenčića. Tamo servisiram svoju Alfušicu.

spenser
03-04-2002, 18:45
evo vam picture od najnovije lancie,400 ks

http://www.xsb85.dial.pipex.com/hyenafront.jpg

Calibra Zender
03-04-2002, 20:02
VR6

Jel ti to ovdje unatrag par postova hvališ G60? HEHEHEHE :))

Eto citat iz koju godinu starog Auto kluba:
"Mnogi su isprva mislili da će Opelov auto najvećeg protivnika imati u VW Corradu, ali brus. Corradov grubi izgled i problematični G60 punjač jednostavno nisu imali šanse u usporedbi s elegantnom Calibrinom linijom i odličnim, dobro pogođenim pogonskim motorima. Takva se situacija i danas reflektira na tržištu rabljenih. Iako je proizvodnja Calibre odavno prekinuta, Opelov coupei kao rabljeni kotira daleko bolje nego Volkswagenov model. "

Pa ti i onda i dalje pametuj kako je G60 zakon, blablabla... Nemoj u buduće gruvati o stvarima o kojima nemaš blagog pojma!


P.S.Daj usput objasni one bedastoće o pumpanju amortizera na Miniju s nekakvom pumpom, o kočenju kočnicama, a ne motorom na snijegu, o smetnjama za daljinsko zaključavanje na auto showu, o 205mm niskoprofilnim gumama na tvom Golfu trojci 1.9 TDi i kako si s njime preletio neke Alfe benzince...!!!

Frenki
03-04-2002, 20:12
Zaboravil si Calibra reci, nek objasni kako se ventili ruse jedan u drugoga, u masini...

Calibra Zender
03-04-2002, 20:16
HEHE, zaboravih na najveći izljev!!! Rušenje ventila! :))

VR6
03-04-2002, 22:06
Sta svasta napisaste... Pa taj G60 je isto bio u jednom auto klubu, bas corrado, i kazu da je bio u dobrom stanju, da nije imao problema s G punjacem. Sve zavisi ko vozi auto, zna se da turbo motori nepodnose mucenje na hladnom, ako to neko radi naravno da ce prije otici motor. Al taj G60 je brzi od skoro svih Calibri koje imaju... Za mini znam, jer neko ko je imao taj auto, i ako su se pumpali amortizeri, znaci da to moze, sto sad Interceptor nije s tim upoznat, to je vec njegov problem. Za ventile ono ja nisam rekao. Za kocenje po snijegu se necu sa vama ubjedjivati, ovdje svaku zimu ima snijega, i znam sta je snijeg dobro... A i logika to govori sama od sebe, da 4 koce bolje od 2 tocka... Za Alfu vise necu pricati, rekao sam sve o njoj. Ako je tako dobra, sto nijedna nenastupa na brdskim trkama, rally recimo. Golf ima, kao i Polo. Polo je cak u nasem sampionatu prvi u klasi do 1400... Cak sam citao, i neki vozaci profesionalni govore da je golf vrlo dobar auto...

VR6
03-04-2002, 22:11
Jos nesto, spenser to nije nova Lancia. To je ona Hyena (Zagato Hyena), sto sam rekao da je Alfa iskopirala. Samo ta Hyena se proizvodila od 1991 cini mi se, ima neke djelove od Lancie Delte Integrale, do 100 ide za 5.2 sekunde, kostala je oko 192000 DM, 500 primjeraka se proizvodila.

VR6
03-04-2002, 23:04
http://tucars24.valuehost.ru/big/01sparco_wrx_1.jpg

Dr. Strangelove
04-04-2002, 08:34
Šta su pomiješali malo Alfu SZ, malo GTV i malo Deltu i dobili ovo:
http://www.xsb85.dial.pipex.com/town/walk/xsb85/hyena24_1.jpg

Calibra Zender
04-04-2002, 11:50
VR6
I dalje baljetgaš bedastoće, uopće nisi pojasnio svoje teze! Ali ako je onaj neuspjeli pokušaj odgovora unatrag par postova sve što imaš reći sebi u prilog onda s tobom zaista nema smisla diskutirati. Prvo, nabavi neke knjige (ne časopise ili revije) o automobilskoj tehnologiji i za početak prođi poglavlja o amortizerima i ventilima. Pokušaj shvatiti način na koji funkcioniraju i bit će ti jasno da je pumpanje neizvedivo, kao i rušenje ventila! Za G60 nema smisla ponavljati već rečeno, nego samo dodati da očito u Auto klubu pojma nemaju, jer VR6 ZNA da je to najpouzdanije, najbolje...

P.S. I daj probaj barem voziti po snijegu i koči kočnicama, bez motora! Prvo probaj pa javi šta si sve razbio kad su kotači zablokirali, auto klizio ravno bez obzira kuda si okretao volan, a auto ispred tebe ili zavoj bili sve bliže i bliže... A možda su u Bosni po snijegu dozvoljene gume s čavlima, odavno zabranjene u ostatku svijeta, pa onda tvoja teza čak i prolazi. Inače, NIKAKO!!!

VR6
04-04-2002, 14:04
Pa u Auto Klubu sam gledao taj test G60 Corrado, i pokazao se kao vrlo dobar. Bez ostecenja G punjaca i slicno, sto ti sa tim nisi upoznat to je drugo. A ono za ventile ste ti ili neko od vas napisali, pa zato na to vise necu davati komentare. Ovdje su isto cavli zabranjeni, al ti ocito nemas ni mozga da skontas nesto, a i probavao nisi. Naravno da neko nece po snijegu skroz kocnicu pritisnuti, ali uz doziranje se fino stane...

Japanska Buba
04-04-2002, 14:15
Uvijek sam mrzio biti prost ali ime poput Calibre Zender to zasluzuje:

JEBALA TI SVA BOSNA MATER EH, ETO NAKO ISKRENO IZ DNA DUSE.

Calibra Zender
04-04-2002, 16:27
"Bosanska" Buba
Ne znam šta si se ti našao prozvanim u prošlom postu. Eto sad imaš razloga gugutati! Možda djeliš mišljenja VR6 ili te jednostavno pogodila teza čavljarica u Bosni! :)
U svakom slučaju, mizerna si pojava! Ovako upasti iz vedra neba stvarno nema smisla. A ako se s nečim ne slažeš, onda daj argumente. Jer tvoji "argumenti" gube na snazi već i prije osnovne škole, dragi moj insekte!

VR6 za tebe evo jedan
:)) jer više ne znam šta da ti kažem. Znaj da ima ljudi koji ipak znaju više od tebe, a i voljni su nešto i naučiti od drugih. To je kvaliteta koju očito još nemaš!

VR6
04-04-2002, 22:25
E Calibra, bas me interesuje gdje su tebi argumenti, ti ih nnajmanje imas. Na neka pitanja nisi odgovorio, samo presutis i slicno...

Turbodizl
04-04-2002, 22:35
Evo mene opet nakon nekog vremena. popravio kompjutor. Nemam baš ni vremena puno se radi. Samo da kažem neki dan sam baš monttrio 19 cola na svog golfa td i gume su 225. Auto čupa ko lud. To je i svojim očima vidio jedan u alfi 156 2.0 ostavio sam ga bez problema. Toliko o tome i sad definitivno mislim da alfe ništa ne idu.

VR6
04-04-2002, 22:52
E Calibra ce se bas obradovati, da ima nekog s kim se razumije, i ko govori njegovim jezikom...

Calibra Zender
05-04-2002, 00:10
VR6
Prelistaj forume i javi na šta ti nisam odgovorio! Pa pitaj opet da ti TATA odgovori sinko! :))

VR6
05-04-2002, 01:19
Neda mi se s tobom vrijeme gubiti, kao i s ostalim ovdje, ima i ok ljudi, ali neki su dosadili vise, pisao sam ti par puta to, ti prelistaj postove pa nadji...

arsen dedic
05-04-2002, 08:27
mene ovaj calibra iritira skoro ko onaj intcp prije.

brate sve zna,najpametniji je,×××× po svima.......

dosadan je u svom savrsenstvu pa mu postove vise ni ne citam

mentor
05-04-2002, 16:35
Nije calibra loš samo vozi krivi auto. VR6 je komičar. :))

Calibra Zender
05-04-2002, 17:55
www.opel-calibra.tk

Eto novih fotki, lakirane lajsne, 3M folije. A za Alfiste tu je i Alenkova Alfa 164 3.0 V6 24V 220 KS Super! Dakle, za svakoga ponešto! Eto naših pila, licem u lice!

Opet pitam! Jel ko prodaje karamoblirani M3 E36? Kupujem crna kožna sjedala prednja! Naravno i OZ F1Plus 16" za Calibru! Ima kakav dobar auto otpad u Zagrebu na kojem bi bio koji M3 E36?

VR6
05-04-2002, 19:13
Bas sam gledao slike, jos zatamnio stakla. Ne znam jesi li znao, ali po zakonu se nesmiju zatamljivati prednja stakla, bocna ona, na prednjim vratima. Ako imas leptir, mozes staklo zatamniti, ali onda leptir staklo mora ostati slobodno. Bas me interesuje sta si tim dobio. A kod ovih starih alfi, jedino sto lijepo izgleda je motor...

Calibra Zender
05-04-2002, 19:21
Zakonom predviđene kazne NEMA, makar je zabranjeno! Problem je tehnički na kojem ne možeš proći, ali niti to neće biti nikakav problem. Šta sam dobio? Dobio sam anonimnost u kojoj uživam! :)

H F INT
05-04-2002, 19:26
Mara očito misliš da žene nisu sposobne vozit dobro,vjeruj mi da ne znam vozit i da me auti ne zanimaju sigurno nebi kupila ovaj auto.Jako sam dobro znala šta kupujem jer mi je Lancia bila san cijeli život.

Major Kong
05-04-2002, 20:11
..i koji su dojmovi kad se sad Trnoruzica probudila i shvatila da je san java :smile06:

H F INT
05-04-2002, 20:20
Opa,šta ćemo se sad vređat.Iznenadio bi se ti...

Major Kong
05-04-2002, 20:29
necemo se vredžati...nisam tak mislio,
joke,samo joke... :smile10:
Enjoy svoj kul autic,i neka Sila bude sa Vama,ako vec nije bila s mnom dok sam hodocastio sa made in italy kolicima i bratimio se s drugovima Valencicima...
:smile08:

H F INT
05-04-2002, 20:32
Baš dražesno,imaš smisla.:smile10:

mara
05-04-2002, 21:32
pa vjerovala ili ne ali 90% zena nazalost ne zna voziti.ja bi kupio Lanciu deltu integrale sa 215ks ali nemam bas toliko love da za auto stari 10god istresem oko 30 000dem ili 15-20 tisuca eura.znas zene kazu da je zena osvojila utrku pariz-dakar ali ja kazem to je ucinila jedna zena (mozda i dvije)a ostalo su bili muskarci.moja frendica zeli Ferrari ali to ne znaci da zna voziti. :)

VR6
05-04-2002, 21:48
Anonimnost, stid te da te vide da se vozis u Opelu ili neki drugi razlog?? To smanjuje vidljivost toliko zatamljivanje, mislis ako nema kazne da mozes, al nisi jedini...

Calibra Zender
05-04-2002, 22:20
VR6
Vidljivost je smanjena jedino po noći i to na otvorenoj neosvjetljenoj cesti. U gradskoj vožnji po noći nema nikakve frke, a po danu nema nikakve razlike. Osim šta mi sunce više ne piči toliko u kabinu!
A ako ikada uvedu kakve kazne lako je otići natrag u Bingo auto staklo i platiti par Kuna da skinu folije. A do tada nemam namjeru dirati po folijama. Za tehnički ionako nema frke!
Stid? Stid bi me bilo da vozim Golfa, svejedno da li jedinicu ili četvorku! Ovako mi je sigurno bolje nego u Golfu, kad već fali love za 2.4jtd ili Miatu 1.8!

VR6
05-04-2002, 22:39
Hah, u opelu bi mi vise bilo stid nego u golfu. Od opela koji valja, bar meni po izgledu i tako, je Calibra i Zafira OPC. Zafira OPC mi je posebno cool, sjedio sam na sajmu u njoj, super polozaj za upravljacem...

Calibra Zender
05-04-2002, 22:48
Zafira OPC me totalno razočarala. Jedva da se vidi unutra ikakve razlike od obične. Jedino mi se svidio DVD na krovu i to je sve. Jadna je unutrašnjost totalno! Prekidači za svjetla i žmigavce isti ko i na Vectri A iz '91, fakat jadno!!! Štitinik za sunce kod vozača i suvozača nema svjetlo pokraj špigla!!! Očaj!!! :smile09:
A zanima me kako će ljudi reagirati na Vectru, ja je sigurno ne bih kupio bez obzira na veličinu i opremu. Prednja svjetla jednostavno su ružna, a zadnji kraj je povećana Astra! Opel i dalje nastavlja agoniju!
Jedina svjetla točka je Speedster, a to ionako nije Opel. A i o njemu bi se dalo prodiskutirati. Feeling u vožnji je vjerojatno strašan, ali zašto nije odmah ugrađen turbak i nakrcana oprema pa bi ubrzanje bilo u najgoru ruku isto. Pa kad vidim kurble u autu za 80 000 DEM! :smile09:

Girrari
05-04-2002, 22:49
To s Lanciom bilo je nuzno. Zbog toga mi je jako zao, ali ljubav je jedno, a prodaja drugo. Kada se Lancia malo vise profura kao luksuznjak posloziti ce se karte u koncernu. Pogledajte npr. VAG. VW se gura u visoku klasu auta i tu mu je jedan od glavnih konkurenata tvrtka iz istog koncerna Audi. Slicna je situacija na relaciji Skoda-Seat. Seat je trebao biti vise sportskiji (Cupra), ali onda su napravili Skodu Octaviu RS (mislim da se tako zove), a sada i Tudor. Tako se dogadja da se tvrtke istog koncerna medjusobno otimaju za kupce sto po meni nije bas pametno.

VR6
05-04-2002, 23:01
Upitna proizvodnja Lancie Thesis zbog ekonomske situacije firme, eto gdje ih doveo Fiat. VW je nesto drugo sto oce u luksuznu klasu, mozda i uspije nesto, vidjet cemo... Cupra nije dovoljno sportska, jesi je ti to vozio?? 210 KS, prednji pogon, Seat Leon Cupra R?? To je sada najaci auto u toj klasi, ili bar jedan od najacih...

mađija
06-04-2002, 00:32
www.carsfromitaly.com/lancia/concepts/magia_200.jpg
VR6, ODAKLE TO DA SE THESIS NEĆE PROIZVODITI??

HF INT
06-04-2002, 10:07
Pa evo ja nisam u tih 90%žena koje ne znaju vozit,a tvoj je problem šta nisi upoznao ni jednu koja stvarno uživa u vožnji i svim utrkama koje je u mogućnosti uživo pogledat

HF INT
06-04-2002, 10:10
A kad smo kod cijena Lancie oko 30 000dm se kreću Evolution,dakle novijeg godišta,a jako dobru Lanciu integrale možeš kupit i za 8,9,10 000 maraka,88,89,90god.

Major Kong
06-04-2002, 11:08
...enchante,deltone,enchante ;)

mara
06-04-2002, 11:20
ma HF INT sreco nemoj se ti ljutiti.nisam nista lose mislio.pusa :) :)) :) :))

VR6
06-04-2002, 12:39
Pa to za Thesis sam negdje procitao, da je Lancia u krizi, i da je proizvodnja upitna. Ne znam jel neki auto magazin ili neka stranica, al tako je pisalo.

HF INT
06-04-2002, 13:03
Ako ne misliš ništa loše onda se ljepše izražavaj srećo,i tebi pusa.

VR6
06-04-2002, 23:09
Ja tebi HF INT nevjerujem da imas taj auto, ili ako nista, onda nevjerujem da si cura...

HF INT
07-04-2002, 14:07
To je tvoj problem,imam ga i cura sam.Ne znam kako želiš da ti dokažem.

alfist_zg
07-04-2002, 16:51
ja ti vjerujem :)

Major Kong
07-04-2002, 16:57
Ja ne verujem nikada i nikome.... ;)

HF INT
07-04-2002, 17:06
Hvala Alfist,ne znam šta je čudno ljudima i zašto ženska ne bi vozila taj auto.

alfist_zg
07-04-2002, 17:09
mozda su zavidni...a mozda te malo zekaju da vide kako ces reagirati...u svakom slucaju -imas mrak auto :) :) :)
(tri smajlica caaak!!!)

HF INT
07-04-2002, 19:18
Neka pate ali Lancia je moja.

VR6
07-04-2002, 19:18
Mozda i imas, al...

Slazes se da te pitam par detalja za auto??

HF INT
07-04-2002, 19:33
Samo naprijed.Šta trebam dat kućnu adresu pa je dođi vidjet.

Girrari
07-04-2002, 21:22
Svi znamo kako bi nam mogla dokazati da si cura, ali smo jako pristojni, pa ne želimo reći. Kako bi to bilo ljepo da si mi cura, pa da se malo mijenjamo za tutače, ja tebi Punteka (nije "mala beštija" loša), a ti meni Lanciu- barem na kratko. Mogu ti ponuditi i Alficu u zamjenu ako ti se to više sviđa. Samo ti lijepo uživaj u svojoj ljepotici i ne daj se smetat, a ja ću se sa svojom curom mijenjati na relaciji "Beštija"- Escort (moš' mislit'). Ili bolje Alfa - Escort. :))

alfist_zg
07-04-2002, 21:26
otkuda si ti HF INT ?

HF INT
08-04-2002, 09:45
Iz Crikvenice,a ti alfist

alfist_zg
08-04-2002, 17:19
ko sto pise iza one niske crtice_ iz zagreba :) :)

HF INT
08-04-2002, 17:59
A smije se znat koliko imaš godina?

alfist_zg
08-04-2002, 19:41
naravno, 24...a ti?

HF INT
08-04-2002, 20:24
Isto toliko.

alfist_zg
08-04-2002, 21:24
ozbiljno ,il zezas?

VR6
08-04-2002, 21:55
A mogli bi vi brojeve razmjeniti, jer ovo je tema o autima... Bio sam namoru u Crikvenici pa nisam vidio nijednu Deltu, ne znam gdje ti to zivis...

Calibra Zender
08-04-2002, 22:03
VR6
Pa ti ne samo da se razumiješ u sve aute, nego i poznaješ kompletan vozni park Crikvenice! A još k tome nisi iz Crikvenice! :)

alfist_zg
08-04-2002, 22:05
HF INT, daj broj !
haha :) :smile07:

VR6
08-04-2002, 22:11
Pa Calibra, bio sam tamo dosta, i primjetio bi neku Deltu da je bila. Nije to neki ogroman grad, malo mjesto prakticno. Mozda je ona negdje u okolici, ili ima garazu iz koje neizvlaci auto...

HF INT
09-04-2002, 20:54
E VR6 pa ti si stvarno neko bahato stvorenje,ako i malo znaš o tom autu onda znaš da se usred gradske gužve i sparine sigurno neću gužvat sa brdo turista i vozit se po centru sa tim autom jer kao što i vrapci to već znaju u autu bi sve podivljalo,zato imam skuter,a nemam garažu i živim na magistrali a tvoj je problem šta nisi vidio bijelu Lanciu i ima KA tablice.Uostalom boli mene ona stvar šta ti misliš,nisam ušla ovamo da bi se dokazivala i ljude obmanjivala nekim poznavanjem automobila koje sam nabubala iz časopisa koje redovito čitam,kao ti npr.,pokušavala sam na ljep način dobit savjet gdje pronać spojler i za neki servis u koji mogu imat povjerenja a dobila sam šugav odgovor od tebe jer vjerojatno nemaš ni malo prakse u ničemu.Zato ti samo i dalje redovito seri,ima tu i normalnih ljudi za razliku od tebe.

mara
09-04-2002, 20:56
mala mislim da te nema kaj zaboliti na srecu!!!!

VR6
09-04-2002, 21:13
Steta sto te boli... Al ne znam sto se razljuti toliko. Vjerovatno bi vidjeo tu Lanciu, jer nisam ja puno bio na plazi, svaki dan sam skoro isao do rijeke ili neko oko mjesto, vozao se i tako. Al sve je moguce...

VR6
09-04-2002, 23:34
E ovo bi bilo mocno imati, izgleda kao obicni skoro, a vrhunska zvjerka. Turbo petak, 230 KS, do 100 km/h 6 sekundi, maksimalna brzina 250 km/h, pogon je quattro na sva 4.

http://www.fantasycars.com/sedans/audi/audi_s21.jpg

Calibra Zender
10-04-2002, 09:23
VR6
Daj nas, molim te, poštedi ovih odvratnih slika! Švabofil si u duši i uopće je postalo upitno da voziš Lanciu. Jer da ju voziš bio bi barem malo objektivniji, malo bi ipak više pričao o svom autu. I ne bi stavljajo svako malo slike razno raznih Golfova i Audia!!! I to u forum Lancia Delta HF Integrale koji si sam otvorio! Nemaš ti nikakvu Deltu!

Alenko
10-04-2002, 10:35
Calibra, pa zar ne vidiš razliku ovo je B4 - sveta krava.
Ne primječuješ najvažniji detalj - plastični poklopci od najjeftinije plastike koji imitiraju maglenke.
Primjeti i luft između prednjeg spojlera i blatobrana, auuu kvaliteta izrade sa milimetarskom preciznošču, a stane između 15 kg kita....
A tek felge od lakog lijeva, da nisu to ratkape ??? Ako jesu, onda je stvarno dobra imitacija. Vidiš da ima i gorih od tvojih.
Gle zadnji spojler, uh kako ga estetski
diže, paše ko kravi sedlo.
A tek retrovizori, ajme aerodinamike, koliko ovo vrijedi na sajmu vani, 3,4 hiljade ??
Čuo sam da i kroz pocinčanu karoseriju protruli.
I šta sada 230 ks, to je največi problem kod tog demodiranog govna šta ×××××× vrijedi upola manje od veličanstvene muzare 1.9 TDI, sa krvavo crvenim i, haha
:smile07:

HF INT
10-04-2002, 10:40
VR6
Vukao si me za jezik pa si dobio šta si tražio,a kad smo već kod tih silnih slika,imaš li sliku svoje Lancie da je mi vidimo?Ili je tu pa nisam vidjela?