PDA

Pogledaj cijelu verziju : Tajna uspjeha

anto
18-04-2001, 20:40
Naj uspješnije države europe su kroz svoju povjest bile osvajači,borile su se za tuđe teritorije,porobljavale druge narode,vršile masovna umorstva itd.U novije doba imamo očiti primjer Njemačke koja se nakraju svrstala u ekonomski vodečih pet država svjeta.Naj noviji primjer jest Srbija koja je po meni predodređena da uspije(kolko nama to bilo pravo ili krivo)od izazivača rata na prostorima europe i balkana sad počinje primati značajniju financijsku pomoć od europe i svijeta.U vrlo kratkom vremenu če nadoknaditi zaostatak za nama i ostalim zemljama tranzicije i postati vodeća ekonomska sila ove regije.Nemojmo se iznenaditi ako bude proglašena i europskim tigrom.Ovo nepišem da bi nekoga provocirao nemam tu namjeru,već pokušavam sagledati stvar realno,dali znači da je i Hrvatska trebala voditi osvajačku politiku.Nemojte mi samo navoditi primjer bosne jer to nije klasični primjer osvajačke politike.Jesmo li Hrvati ipak mamine maze ili što bi rekli ljudi plačke,koji samo kukamo i čekamo da nam netko drugi riješi naše probleme.Bog

Sarajlija
18-04-2001, 21:40
Bolan Anto, pa vi Hrvati sebe zamišlajte baš kao jagnjad, po tome su i vaši poglavari sigurno sada u raju okruženi nevinom bezgrešnom dječicom.
<br>
Samo vi tako živite u iluziji odabranog naroda koji je predziđe krašanstva (antemurale christionarum)i koji če širitit misionarsku uljudbu među divljim Balkancima.
<br>
Znate šta Vi niste ludi, vi ste glupi

T.K.
19-04-2001, 00:43
Bog,
<br>
<br>
dirljivo je čitati vaše komentare.
<br>
&quot;Anto&quot; je po biserima poznat od prije.
<br>
Od početka tvrdim da se radi o osobi sa kompleksom niže vrijednosti, pa se to politički manifestira kroz idejnu potrebu neselektivnog ujedinjenje s bilo kime, ne bi li tako dobio osjećaj snage i zaštićenosti.
<br>
No, to sasvim sigurno nije politički, već isključivo psihološki problem, koji, na sreću ,nije prisutan kod većine odraslih Hrvata,pa je tako i došlo do oružanog otpora srpskom porobljavanju ovih krajeva i uspješnoj odbrani.
<br>
Toliko o temi.
<br>
<br>
G.Sarajlija, to je već drugo pitanje!
<br>
<br>
Služi se omalovažavanjem superiornijeg iz sasvim očitog razloga: liječenja osobnih i nacionalnih frustracija.
<br>
Svjestan je svoje ništavnosti, svjestan je da je kopile &quot;međunarodne zajednice&quot; i zna da bez &quot;očuha&quot; ne bi preživio do zore, zbog svoje nesposobnosti za život, pa onda; kriv mu Franjo, kriv mu Slobo; kriva mu Drina... itd.
<br>
<br>
Onda se na kraju postavlja pitanje zašto gotovo istovjetno politički gledaju na odnose i stanje u regiji.
<br>
Razlog je ,dakle, psihološki, nikako politički!

Vuk_Te_Kara_Iza_Bara
20-04-2001, 02:34
Anto, ××××× li ti mater krvavu stapom u dupe. Stoko cetnicka.

billytheclint
20-04-2001, 11:03
anto, pa ti nisi hrvat. sto se kitis tudjim perjem?
<br>
<br>
ti si sramota rodu svome

piglu
21-04-2001, 00:50
po mom skromnom misljenju ovo je nesto smisleno od &quot;antoa&quot;.mislim na zapazanje
<br>
Jedino su neke opaske skroz kontra, nece srbi nas sustici zato jer se oni to trude vec zato sto nas zapad koci sustavno od 90 na ovamo.razlog--famozni zapadni balkan kad se sve zemlje u regiji gospodarski i u ostalim elementima priblize gurnuce nas sve opet u uniju
<br>
nama se boriti protiv toga!!!
<br>
nek svoje globalisticke ciljeve prodaju svojim otupjelim gradjanima

anto
23-04-2001, 16:19
Pa gospon Piglu ja sam i rekao da če nas sustići i prestići zbog pomoći svijeta a ne svojom zaslugom.Bog

arius
05-10-2002, 10:07
Dobro je vratiti se na stare dobre teme, aktualne jučer danas sutra.