PDA

Pogledaj cijelu verziju : SKABRNJA

sompompirovi
29-03-2006, 22:28
<font face="Times New Roman" size="+1" color="blue">GOLORUK SRPSKI NAROD - nejac!! Ali velika i herojska pobjeda!!:
NA HAŠKOM suđenju nekadašnjem čelniku pobunjenih Srba u Hrvatskoj Milanu Martiću, u srijedu su o pokolju civila u Škabrnji 18. studenoga 1991. svjedočili Marko Miljanić, zapovjednik Samostalnog škabrnjskog bataljuna i Neven Šegarić, koji je tada imao 11 godina.

Miljanić, koji je napustio JNA u svibnju 1991. i postao pripadnik MUP-a RH, opisao je obranu rodne Škabrnje koju je organizirao sa slabo naoružanim mještanima.

"Imali smo šest puškomitraljeza, dva ručna bacača, pedesetak pušaka, 10 pištolja i nešto lovačkog oružja. Nakon što su evakuirani civili u selu je ostalo 240 ljudi, svećenik, učitelj i ja.", rekao je.

Objasnio je situaciju prije napada, prisutnost tenkovske brigade JNA u susjednim srpskim selima, sporadično granatiranje i prekide vatre od kojih je posljednji potpisan u Haagu 5. studenoga 1991.

Miljanić je rekao da je 18. studenoga 1991. JNA iznenada napala Škabrnju, bez povoda i za trajanja primirja, s tisuću vojnika i teritorijalaca, 28 tenkova, zrakoplovima i helikopterima.

"Javljeno nam je da dolaze tenkovi iz Biljana i Zemunika. U 07.30 počela je strahovita tenkovska vatra, gorjelo je na sve strane. Kaos, ubijaju sve, krenulo je i pješaštvo. Zavijanje životinja, vatra, dim... odjednom avioni s kazetnim bombama", opisao je Miljanić.
</font>

sompompirovi
29-03-2006, 22:29
<font face="Times New Roman" size="+1" color="blue">
Kazao je kako je kilometar od Škabrnje izveden helikopterski desant, s padobrancima iz Niša koji su zauzeli položaje oko sela.

Miljanić je rekao da je radio-stanicom slušao kako tadašnji zapovjednik Kninskog korpusa JNA Ratko Mladić, nakon eksplozije kamiona JNA sa streljivom, zapovijeda pukovniku Čečoviću da nastavi napad na selo, pod prijetnjom strijeljanjem.

Napredujući kroz selo dugo 8,5 km vojnici i teritorijalci su izvlačili civile iz podruma i ubijali ih a ostale koristili kao živi štit. "Rekli su mi da izvlače iz podruma i ubijaju sve od reda. JNA je prošla naprijed a iza njih su išli lešinari koji su to radili".

Po njegovim su riječima za vrijeme napada i dan nakon zauzimanja Škabrnje ubijena 42 mještana, a 80 posto od 500 hrvatskih kuća potpuno je uništeno. Po optužnici je do veljače 1992. u Škabrnji ubijeno još 26 civila, među njima veliki broj žena.

Svjedok je rekao da je u pokolju izgubio pola obitelji, uključujući i oca, kojeg su zaklali pred očima njegove majke.

</font>

sompompirovi
29-03-2006, 22:29
<font face="Times New Roman" size="+1" color="blue">"Škabrnja nije napadnuta iz vojnih razloga već iz političkih interesa, istoga dana uništen je i Vukovar. Poslije masakra u Škabrnji uslijedio je masovni egzodus iz Zadra, otišlo je 30.000 ljudi, cilj je postignut", kazao je Miljanić.

Svjedok Neven Šegarić ispričao je kako se za napada sklonio u podrumu kuće ujaka Slavka zajedno s članovima obitelji i rođacima, odakle su ih pod prijetnjom bombe istjerali vojnici JNA.

"Onda su došli srpski dobrovoljci, mještani susjednih sela, koji su prijetili, vrijeđali, psovali i tražili oružje", kazao je.

Šegarić je opisao kako je vidio da je napadač s oznakama "milicije Krajine" ubio Stanu Visković i Josipa Miljanića. On sam je zarobljen i odveden u policiju u Benkovac.

"U Škabrnji su četnici poubijali mještane. Ubijeno je od 40 do 80 ljudi a 80 ih je zarobljeno", rekao je svjedok te dodao kako je "1995. kada se vratio zatekao srušene sve kuće".

Martić (60), ministar unutarnjih poslova i predsjednik samoproglašene RSK, optužen je u 19 točaka za zločine protiv čovječnosti počinjene protiv hrvatskih civila 1991-95., za ratne zločine u zapadnoj Bosni 1994. i za raketiranje Zagreba 1995.

</font>

...
30-03-2006, 11:10
....

nego
30-03-2006, 20:02
reci ti meni, VSG-u(P)... Kakva ste vi to nejac bili??

I...kako ti se cini nacin srpskog ratovanja?? Efikasan? Moderan? HRABAR??

Kakav??

Nema
01-04-2006, 00:36
Vlaje da se javi.

Eto
01-04-2006, 11:05
Ti nas VSG-u(P)... A takvih prica iz HR koliko hoces... Vi ognjem i macem 4 godine...do dana naplate racuna...

ZIVJELO VJECNO PRIJATELJSTVO IZMEDJU NASA DVA BRATSKA NARODA!!

ne znam
04-04-2006, 14:37
VSG-u(P) zasto tako rijetko komentiras stvari koje govore o vasoj nejaci, slabosti, golorukom narodu, ustaskom genocidu itd...

zasto to skoro nikad ne komentiras??

sompompirovi
05-04-2006, 23:10
<font face="Times New Roman" size="+1" color="red">
Ovo sve govori VSG.u(P)?? zar ne... Brzo se nalijepi a zamjeni na tisuce rijeci...i mnogo posla!
http://images.thetimes.co.uk/TGD/picture/0,,282652,00.gif</font>

Da vidis
13-06-2006, 22:17
ova zadnja slika je interesantna! Govori mnogo!

Srbin.
14-06-2006, 02:33
I sta sada bi ti to sve izravno sa ustaskim zlocinima .Djaba se trudis i ××××s bez ku..ca, da ga imas imao bi i pameti a ne lupao tolike gluposti koje su smijesne i za predskolsku dijecu.

Hrvatska da nije silno zeljela rat nebi ni puska puknula to sada vec svako zna ali ××××ga istina je spora.

Vase krvozedne ustase i dan-danas ratuju u svojo glavi , samo vidite koliko se razlikujete od ostalog civiliziranog svijeta koji zivi svoj zivot i nije ga briga koje , koje vijere ili koze.

Sve ste smisljeno radili vec 40 godina sa jednom probom koja je bila 70-seti godina kad ste i tada protjerali stotine hiljada Srba bez rata ali sa krvnickom porukom zloglasnog Jasenovca.Zasto bi Srbima bilo do rata i to sa vecinom od koje je dozivljavala masovne pokolje i to ne tako davno , o tome i ako se nije smilo pricati a kamoli izlagivati kao vi danas , Srbi su imali strah od krvnicki zvijeri gdje su klali do najmanjeg muskog dijeteta da nije bilo u nekim mjetima ni do 65godine ni jednog vojnika za vojsku i ti bi sada neke bajke pripovjedao da bi bile istina .Kod vas je sve moguce samo normalno ne.

dalje;
14-06-2006, 02:48
Niko nije ni pomisljao o ratu samo vi , skolovali ste svoje ustase po zapadu kako da nastave tamo gdje su 45-ete stali , pa ste stare okorjele domace ustase pripremali kako da zapocnu rat .Spegelj je sam sve rekao sta treba i kako treba nastaviti klati srbe sve do najmanjeg , pa zatim ste vojnika davili u sred Dalmacije pred kamerama i ocima svijeta , pa ste onda JNA provocirali , napadali , blokirali i izivljavali se na nevinoj dijeci koja su bili na redovnom osluzelju, razoruzavali ste ih ubijali , zarobljavali ,svaku humanost ste im ukinuli pa i onu najosnovniju a to je voda , dijeci koja nisu bila ni kriva ni duzna.Sve to da bi izcenirali rat i ubjedili neuke da to sve Srbi rade.

Pogledajte konacno istini u oci , mozda bi mogli bar nekada postati neki ljudi.
Vidite po svijetu niko ne luduje nacizmom u tudjini kao vi a pravili vjencanje , krstenje, a mise , spjevate ustaske pjesme i to vam je dika da prenosite nacionalnu mrznju na svoga nasljednika i kako da budete normalni.
Tomson kao pjevac sve kaze kakvi ste ljudi a vi kao publika ste toliko zaneseni da sram nigdje ne prepoznajete , za vas je svaki sram nacionalni ponos.

dalje;
14-06-2006, 03:04
sa niste sami vi poducavate bosanske muslimane da budu isti vi ,sitare ste stvorili da su kao vaci blizanci komlet idu po vasem receptu neznajuci da sami sebi idu najvise na stetu jer evropa ne zeli nacinalni ekstremizam koji unistava civilizaciju.Eno Holandija zabrani Tomsonu koncer a da je bio nedaj boze Srbin nasao bi se odma u Hagu a on opet nastavio kao i prije, odrzava politicke govore izmedju pjesama da bi usadjivao sto vecu mrznju mladim u dijaspori kao da ih nema ko u kuci mrznji uciti koliko trebaju da mrze Srbe i onda se cude kad Srbi ne vole za Hrvate niti da cuju , jos ih sram sto su sa istih prostora .Vi ste nama Srbima zivi primjer srama , vec dapace vi nam pokazujete kako je ruzno biti necovjek.Srbi vas ne mrze samo ste daleko ispod njih .

Podsjetit
14-06-2006, 08:10
cu te samo na cinjenicu koju (koliko god da si ogranicen) SIGURNO znas.

SVIMA na svijetu (osim Srba) je poptuno poznata i u detalje proucena cinjenica, da je razbijac YU Slobodan Milosevic, egzekutor ideja smisljenih u SANU, TJ Velika Srbija! kao niko nimalo ne ne bi bilo niti Hrvatske niti Hrvata da nije bilo HR vojske, odnosno plan stvaranje Velike srbije bi uspio.

NO, posto se sljam kakav jeste, unatoc nevjerojatrnoj premoci na svim poljima, razbijeni ste kao ono ste jeste - STOKA! Pasaluk vam je sista odrednica!

hehehe
15-06-2006, 22:21
Podsjeticu te Grgo da Srbima nije nila potrebna Velika Srbija kad ste vi vec zvali Jugoslaviju Velika Srbija .
Koliko god da se boris protiv Istine djaba se trudis sve sto ste Srbima pripisivali pred i u toku rata to je bila bas vasa ideja i samo vasa zla rabota.
Milosevic nije ni bio na celu niti je bio ikakav presjednik kad ste vi poceli rasturati Jugoslaviju sa svojom garniturom od Slovenca Stane Dolenca .Planica ,Kucana, Suvara, Markovica , Loncara, Mesica do Tudjmana.
Cijela garnitura nigdje ni jednog Srbina medju vama ni nacrtanog i vi ste uspjeli svijetu prodati laz za Istinu jer je se radilo o mocnim saveznicima koji su jedva cekali da uniste srbe zajedno sa vama tamo gdje ste zajedno nedavno stali.Imali su veliki razlog a i nacionalni za udruzenje ponovo ali sad obrnuto oni sa vama da se konacno srbi uniste.
To je Grgo prava istina koju ti i takvi smrtno mrze ali se je srame. :))

Sve se pamti
16-06-2006, 09:32
Odbacen je pokušaj Dragana Vasiljkovića, poznatijeg kao Kapetan Dragan, da onemogući svoje izručenje Hrvatskoj, gdje je optužen za ratne zločine. Vasiljković je početkom godine uhićen u Sydneyu na temelju međunarodne tjeralice. Vasiljković je nekadašnji zapovjednik srpskih paravojnih snaga u Hrvatskoj, a danas je australski državljanin za kojim je Hrvatska raspisala tjeralicu, te je u veljači uputila Australiji zahtjev za izručenjem. Australski Vrhovni sud prihvatio je ocjenu australske vlade prema kojoj Vasiljković može biti izručen na temelju Ugovora o izručivanju zemalja Commonwealtha. Postupak protiv Vasiljkovića nastavit će se 12. srpnja na sudu u Sydneyu

Da li
17-06-2006, 16:02
VSG-u(P) sakupljate lovu za heroja?? Kud ce ta lova? I sta ce "kapeten" (HAHHAAHHA, ne mogu se a ne smijati..."KAPETAN!???)

bosanac.
19-06-2006, 16:03
××××te nisam ni znao da su hrvati bili toliki zlocinci, kako se to moglo sve kriti tolike godine.U skoli smo ucili samo o svabama a vjesto se skrivale ustase .Jeli to tito naredio iz licnih razloga ili nacionalni interesa , kako god nije se to smijelo tako toliko zlo potrpavati koje je tinjalo do pogodnog vremena kad se je samo upalilo jer se stvorilo previse zara.
Ja znam kod nas u Bosni da su se crtali neki kukasti krstovi i to se otkrivalo da to katolici iz Bosne rade ali se brzo sve pokrivalo .
Sjecam se i po skolama da su hrvati bili zadrti i uvjek bi se predavali vjeronaucima dok za nas ostale je to bilo smijesno i nismo toliko obracali paznju ali ××××ga zato nas je i lupilo po glavi.Vjera se ne upotrebljava kao oruzje protiv razliciti , to samo ekstremi rade ,isto nisam bio za to kad je Alija trazio da se klanja u vojsci , to mi je izgledalo provokativno ekstremno nisko ponasanje ili da Srbi postanu veliki vjernici a kad se zna da su najmanje vjerovali u bilo sta .To je za mene sve provokacija na nacionalnoj osnovi koja vodi u nacionalne sukobe sto dovode do rata.
Mora se reci da smo danas svi ekstremni i nabijeni nacionalizmom i mrznjom prema drugim ali hrvati su najvise jer im je to ukorjenjeno .

bosanac.
19-06-2006, 16:15
××××te nisam ni znao da su hrvati bili toliki zlocinci, kako se to moglo sve kriti tolike godine.U skoli smo ucili samo o svabama a vjesto se skrivale ustase .Jeli to tito naredio iz licnih razloga ili nacionalni interesa , kako god nije se to smijelo tako toliko zlo potrpavati koje je tinjalo do pogodnog vremena kad se je samo upalilo jer se stvorilo previse zara.
Ja znam kod nas u Bosni da su se crtali neki kukasti krstovi i to se otkrivalo da to katolici iz Bosne rade ali se brzo sve pokrivalo .
Sjecam se i po skolama da su hrvati bili zadrti i uvjek bi se predavali vjeronaucima dok za nas ostale je to bilo smijesno i nismo toliko obracali paznju ali ××××ga zato nas je i lupilo po glavi.Vjera se ne upotrebljava kao oruzje protiv razliciti , to samo ekstremi rade ,isto nisam bio za to kad je Alija trazio da se klanja u vojsci , to mi je izgledalo provokativno ekstremno nisko ponasanje ili da Srbi postanu veliki vjernici a kad se zna da su najmanje vjerovali u bilo sta .To je za mene sve provokacija na nacionalnoj osnovi koja vodi u nacionalne sukobe sto dovode do rata.
Mora se reci da smo danas svi ekstremni i nabijeni nacionalizmom i mrznjom prema drugim ali hrvati su najvise jer im je to ukorjenjeno .

bosanac.
19-06-2006, 16:15

Bosanceros
19-06-2006, 16:56
Tebi treba da posaljes jedan post 3 puta, mislis da su svi glupi kao ti i moraju citati 3 puta da razume bre sto jedna nuslimanska svinja hoce da rece?

Eto vidis zasto
19-06-2006, 17:47
××××s zemlju kojoj je bosanac zapad :smile06:

Ali
19-06-2006, 17:51
i istok.

bosanac.
20-06-2006, 02:54
Meni nije nikako jasno da se hrvati mogu nekome rugati ili nekoga optuzivati , bas mi je to tako glupo i jadno.Hrvati gdje su vam ostali narodi i zasto ste branili djamiji da se jedna jedina izgradi u Hrvaskoj dok bi biskupe radali svaki kilomatar po Bosni.
A ××××te znam jednog vaseg popa koji je prevozio dijecu okolnim putem do kuce i poslije dijeca placu nece na nauku da idu kazu jer ce dobiti jedan :)) pa nema popo zar dva :))

Eto vidis zasto
20-06-2006, 03:11
××××s zemlju kojoj je bosanac zapad :smile06:

FaQ
20-06-2006, 03:32
BOŠNJACI SMRDE!

Hrvati
20-06-2006, 21:05
se nikome ne trebaju rugati...

Oni su pokazali da su daleko uspjesniji na svim poljima od NAROCITO!! Muslimana, pa Srba...i svih redom..."STO JUZNIJE TO TUZNIJE"...

A sta se tice muslimanije, pitanje je samo KO ce prije nestati, odnosno odjebati tu ×××××riju od muslimanije odnosno srBstva...

samo pitanje vremena... cak se bojim da ce muslimanije nestati prije...

sta misli
21-06-2006, 20:32
"nas" "Bosanac1" o tome??

bolan.
22-06-2006, 03:55
moj grgo , sta je babi milo u snu joj se snilo.Mi smo svijesni da vi mozete izjavljivati bilo kakva zlodjela , klanja mucenja ili iskorjenjivanja jedne rase ili naroda a da vas niko nece ni pitati zasto jer ste katolici , a ko danas tare manjine nekaznjeno to ste vi sirom svijeta da to rade srbi ili muslimani bilo bi bombi na sve strane kao sto i jesu bez razloga unistavaju one od koji nikada nisu imali nikaKVI PROBLEMA a kamoli nekih napada i sta onda reci vec da zivite na racun drugi a to se zove ppppppppp.

VSG-uP)
22-06-2006, 17:29
OPET ti u mnozini...

covjece... 1002-i put ti kazem... HR nozevi su naostreni samo za SRBE!!
Prije
Sad
Ubuduce...

nemoj mijesati nista drugo tu...

Pa kazi
24-06-2006, 22:37
Nam VSG-u(P), KO je optuzen za Genocid i mora odgovarati pred haskim sudom??

I to u TRI slucaja:

Hrvatska¨
BiH
Albanci - Kosovo!

Ja ne mogu da se "OPASULJIM" od tvog ludila: "KO JE IZVRSAVAO GENOCIDE NAD NARODIMA BEZ POSLJEDICE - (vi katolici...blablaa)"

A vi pogrom u HR, (pa zaustavljena seljacka, primitivna, do zuba naoruzana svjetina), ONDA JOS gore BiH...

protjerano 1 miliun muslimana, a parstotina hiljada pobijeno... nekoliko desetaka hiljada muslimanki posilovano, da bi se pravoislavni gen prosirio...

PA ZASTO SI TAKO LUD??

pA TVOJU JE MAMU OPLODIO NEMOGUCE BLESAV MAGARAC!