PDA

Pogledaj cijelu verziju : Najbolji vozaci svih vremena



Koko
29-01-2002, 02:47
Vidim neke nebulozne i neargumentirane komentare o nekim vozacima F1, pa sam odlucio sastaviti svoju listu najboljih. Bilo bi mi drago da se i vi pridruzite sa vasim, no argumentirano i s mozgom. Ovo je moj TOP 10.

1. Prost - zato sto se uspjesno borio s nabrzim vozacem svih vremena i dokazao kako inteligencija kod vozaca moze pobijediti talent

2. Senna - nije broj jedan jer je znao raditi gluposti. Da je pozivio i ubiljezio jos koji koju godinu uspjeha sigurno bi bio broj jedan

3. Fangio - jer je vozio i vladao u uvjetima koje svi ostali na listi nisu moglu zamisliti. S druge strane sport tada jos nije bio posebno razvije, pa tko zna da li je bilo i boljih koji nisu dobili priliku...

4 . Scumacher - kombinacija Senne i Prosta, no niti inteligentan kao Prost, niti brz kao Senna. Bahat ali i zabavan. Trenutno bez konkurencije.

5. Sterling Moss - nikada svjetski prvak, no samo zato sto je vozio kada i Fangio. Legendarno elegantan.

Ostali koje valja spomenuti pod dobru:
James Hunt, Jim Clark, Graham Hill, Nicki Lauda, Nelson Piquet i Damon Hill (samo zato jer je bio posljednji vozac koji je imao stila na stazi i izvan nje).

najsmjesniji vozac:

Katayama - e taj je znao kao razbiti bolid... :smile10:

bobo
31-01-2002, 06:32
Nemam što dodati osim da se u potpunosti slažem s Kokom. :)

*artsi*
03-02-2002, 15:14
1.MARIO ANDRETTI,zato jer je istrijan,naš čovik.

2.JUAN ANTONIO MANUEL FANGIO,zato jer je bio prva zvjezda auto sporta

3.NIKI LAUDA,jer je pobjedio samoga sebe.

4.SENNA,svako objašnjenje je višak za poznavaoce F1.

5.SCHUMAHER,iako odvratan,ipak je trenutno No.1.

:smile07:

bobo
03-02-2002, 17:15
Gdje iskopa Andrettija,pored svih ostalih??A gdje ti je Dino Debeljuh? :smile11:

putko
23-02-2002, 19:09
1.zagor te nej
2.čkalja
3.sandokan
4.osama bin laden
5.zmija aleksić
6.hašim tajči :o

JPM Power
12-03-2002, 19:44
Koko se mnogo pravi pametan (možda to ima nešto s inteligencijom).

bobo
15-03-2002, 19:10
Ali je zato Putko Bog!

Senna
16-03-2002, 11:08
1.Senna-brzi je bio sa slabijom formulom
od Shumachera

2.Hakkinen-proracunat vozac znao je sta treba uraditi u dato trenutku i kako ali 2000-1 nije imao srece

3.Shumacher-brz,opasan,ponasanje nesporsko,antihrist,lose se ponasa ali ipak za sada najbolji.

4.Kimi,Montoya,Ralf-jos neisprobani,
foraca Kimi,Forca McLAREN.

5.Prost-mehanicki vozac,proracunat

6.Coulthard,Barrichello-ita govna samo drugo pakovanje.

007
04-04-2002, 14:36
Senna je definitivno najtalentovaniji, samo sto je prerano poginuo!
Mislim da se niko ne moze ni porediti sa njim.

Najblizi mu je Montoya!

thUnder
20-07-2002, 11:14
možda je sve to istinito, ali nema do Senne.................

Enzo
22-07-2002, 20:24
1. M.Schumacher - mislim brojevi sve govore ...

2. Senna - nikako nije bolji od Schumachera, malo bolje pogledaj zadnju Senninu sezonu ... ništa strašno..

3. Rosberg - talentiraniji od Senne ali rano poginuo ....

4. Prost - brojevi sve govore ...

5. Hill - najbolji kad su ga otpisali ...

6. Alesi - dugo vozio konstantno .. i to se boduje ... zna slaviti ...

7. Lauda - dobar vozač ... šteta izgorio

8. Berger - ne ka Alesi ali dobar

9. M. Gene - tip je legenda he he

Zanimljivo ovdi nema puno starijih vozača iz jednog razloga ne zaslužuju ... prije F1 je bila užas što se tiče konkurencije .... sad su pravi momci tj. sad je Schumy tu da pokaže šta znači vozit .... McLaren & Williams eat dust he he he he ... :))

Jam on it
23-07-2002, 19:47
1. M.S.
2. -
3. -
4. -
5. -
6. Senna
7. Fangio
itd, itd, itd

Calibra Zender
23-07-2002, 22:59
Nije baš realno uspoređivati vozače koji nisu ili ne voze u istom vremenu. To je ko da se traži najbolji tenisač ili košarkaš svih vremena. Meni je bez veze gledati samo brojke i statisktiku izvađenu iz konteksta.

Enzo
24-07-2002, 00:56
Dakle Calibra Zender je imaš pravo da se to ne može uspoređivat to niko ne govori isto tako ne osporavam da su prije bili išta lošiji ali eto danas je konkurencija takava pa samo pravi isplivaju. Ti "stariji" bi tribali se okušat sad iako je to nemoguće ali to je jedino moguće riješenje. Inače malo je dokaza. Prije je tribalo puno manje da postaneš prvak.

Calibra Zender
24-07-2002, 12:14
Ali već ako se pita meni je Schumacher najbolji vozač mada je najgori sportaš u F1.
A probao se Lauda nedavno u F1 pa je izvozio krug za 4, 5 sekundi sporije od test vozača! Dakle i ta teorija otpada.

Grrrr...
26-07-2002, 22:49
1. Senna
2. Senna
3. Senna
4. Senna
i napokon peti: Senna

eto. Bio je bog, car, kralj, stogod hocete. Schumacher je imao srece jer je odmah dosao u dobru momcad. Senna je u bolidu kojeg su tadasnji strucnjaci zvali kamionom skoro pobjedio u Monte Carlu, a nije jer je Prost prekinuo utrku.

Calibra Zender
27-07-2002, 11:19
Schumi je prvi naslov osvojio s Benettonom, a Williams je imao iste motore. Oba konstruktora su vozili na istim Renaultovim motorima. Dakle nije baš imao neku super veliku prednost. Ali su klali Williamsa boljom taktikom i boljom aerodinamikom. Naravno, tu i tamo koji nesportski potez! :smile06:

Enzo
28-07-2002, 16:01
Nije istina da je Benetton bio konkurentan bolid Williamsovom ... to je glupost evo ti primjer BAR i Jordan. BAR dobiva puno više love i tehničara od Honde a masu su lošiji od Jordana

Enzo
28-07-2002, 16:06
I još nešto i dan danas Williams ima najbolju šasiju samo što to ne znaju namistit za utrku. Malo se raspitaj o tome pa ćeš vidit da sam u pravu.

Calibra Zender
28-07-2002, 19:09
Enzo, ne pričaj gluposti. Usporedba Williams/ Benetton i danas Bar/Jordan nemaju nikakve veze. Ostaje činjenica da je Schumacher imao isto motor ko i konkurencija u Williamsu, ali redovito bolju taktiku i aerodinamiku.
Williams ima najbolju šasiju? A zašto onda govore kako nikako ne mogu napraviti balans bolida koji će maksimalno korsititi svu snagu koju BMW daje? I sami priznaju da im bolid nije dovoljno dobar u odnosu na motor i da zbog toga daleko brže troši zadnje gume!

Grrrr...
29-07-2002, 20:26
Sam si sebe pobio, eto vidis da je opet Schumi imao najbolji bolid. Ne kazem ja da je on los vozac ali da je dobar osvojio bi naslov i '96 i '97 i '98 i '99. Sve dok bolid ne sjedne na svoje mjesto on je kao i prosjek. Villeneuve je bio prvak '97, di je sad, u cemu je problem?

Grrrr...
29-07-2002, 20:27
Kad kazem dobar mislim bolji od svih.

Calibra Zender
29-07-2002, 22:16
Ma ne tvrdim ja da ako staviš Schumachera u Arrows ili sličan promašaj da bude prvak ili takve neke nebuloze nego samo dajem svoj stav. Najbolji vozač vrlo vjerojatno je, ali nije i nikada neće biti sportaš!

Enzo
30-07-2002, 01:08
Najvjerovatnije Schumacher će bit prije vozač nego Montoya jer Montoyne izjave se temelje na mozgu jednog 5-togodišnjaka. A inače Calibra Zender
ako cila javnost (ne Hrvatska nego neki ljudi šta znaju) tvrde da je Schumacher napravio čudo s Benettonom onda je ... a pazi ovo prva utrka M.S. je bila Spa i on po prvi put sida u bolid Jordana (koji je loš bio i sad je) i osvaja na polu 7. misto i u utrci mu otkaze bolid ... e pa kad to jedan JPM napravi moć će se mirit s najboljima a do tada bolje bi mu bilo da ne govori puno jer kad progovori uvik kaže neku glupost.

Calibra Zender
30-07-2002, 09:01
http://www.rp-online.de/news/formel1/teamsfahrer/fotos/michael-schumacher.jpg
Maneken! :))

schumi 2002
30-07-2002, 22:30
s tobom se ne slažem u potpunosti:
1.-najbolji vozač svih vremena je već danas živa legenda michael schumacher.bolji i od senne i od prosta.od njih je bolji i po broju naslova i po broju pobjeda,a da je brži i od senne dkazao je u silverstoneu 1992.kada je s×××× sennu u daleko slabijem benetonu

schumi 2oo2
30-07-2002, 22:40
najbolji motor imaju ali šasiju sigurno ne

Tajfun
31-07-2002, 13:05
Momci,mislim da je svako pomalo upravu ali ne i onaj sto lupeta neka imena koja nemaju veze sa F1.Mislim da je Sena osao jos koju godinu za volanom svi ostali bi bili smijesni,a i statistika bi bila ihaaa...Prost je strasan vozac,i dobro su mu dali nadimak "doktor".A neznam sta je,gdje je bio Sumi dok je sena vozio.Svaka mu cast,jes dobar ali ima i najbolji bolid.Mika je bio strsan ali...×××× ga,ode.Sad je red na ove mladje,Montoja,Kimi mislim da ima dobre potencijale samo da ovi iz Meklarena ne zajebavaju.Cultrad bi trebao polako da trazi neki drugi posao,kad ga Kimi "pegla".Na koliko trka ove sezone je bio Kultrad na boljoj startnoj poziciji od Kimia ?,a u trci nemoze da mu se primakne.Ludim od tima Meklarena jer se usrao na bolid,nije cudo sto Mika nije htio da se vrati.Zao mi je Barikela jer je brz i dobar vozac ali rekao bi da mu pomalo i namjestaju ove pehove,kako se neki nedesi Sumaheru.
Licno mislim da Vilnev je strasan vozac,i steta sto se vezao za onaj prsli tim.Covjek je u prvoj sezoni u F1 bio drug a vec sledece prvak sveta,zar nije uspjeh i pored Sumia i ostalih. ;)

Enzo
31-07-2002, 22:58
Ko je kriv Senni što duže nije ostao na stazi ???

Grrrr...
02-08-2002, 12:55
Krivi su debili poput tebe koji postavljaju ××××× pitanja. Milijun puta cu ponovit, zasto nije pobjedio Miku '98 i '99. Daj Yoongu Ferrari i vidit cemo sta ce bit. Kad ces shvatiti da se sve moze u dobrom bolidu? Da je Schumacher najbolji kako kazete osvojio bi sve naslove od '94 ali cinjenica je da nije. Senna je bio i vozac i lik i pojava i sportas, sve ono sta nije Schumacher. Za Schumachera radi cijeli Ferrari, Barrichellu srede bolid prije utrke tako da on ne moze pobijediti, a siguran sam da bi ga pobjedio u 50 % utrka. Jadan li je Schumacher kad mora to poduzeti... Ni F1 nije sto je ne nekad bila. Di su vremena kad su se Prost i Senna borili u jednakim bolidima?

Enzo
03-08-2002, 19:42
Bog te vidia koji si ti kreten da je i Schumacher sada poginia pričalo bi se o njemu ka i o Senni pa budalo skuži da je to tako da Senna je "najveći" jer je mrtav ... inače vidili bi ga sad .... a kako moš govorit da je najbolji kad nije reci mi samo jedan razlog... ako ćeš mi reć da je bolji bio od MS tada... pa šta i Frentzen i Salo su bili bolji od MS u Mercedesovim turiranim autima i f 3000

Grrrr...
04-08-2002, 21:06
Mislim da cu ovaj put bez komentara jer su neki ljudi zaljubljeni u Schumachera i ne vide dalje od njegovog supka. Eto gustajte i veselite se Schumacheru.

VTEC
04-08-2002, 23:42
Enzo,
pokrij se i suti!
Gr... je u pravu.
Daleko je Schumi od najboljeg vozaca.
Mogao bi jedino da konkurira za najodvratnijeg vozaca i nista vise od toga.

Fresh
06-08-2002, 09:06
Grrrr, pameti moja zašto nije pobijedio Miku 98 i 99. Zašto Mika nije njega pobijedio sljedećih godina, zato što je imao slabiji bolid kao i Schumacher tih godina kad je Mika došao do naslova. Samo te ja pitam, da li bi neko tko je osvojio dva naslova prvaka otišao u momčad kojoj bolidi rikavaju u probnim krugovima i kvare se non stop. Tu je veličina Schumachera, što je nakon osvajanja dva naslova otišao u takvu momčad i digao se iz pepela zajedno s njom. To je pokušao i Vilneuve sa BAR-om, ali ne ide jer nije takav vozač.

Fresh
06-08-2002, 09:10
Sad će se naći oni koji će reći ima dobar bolid pa pobjeđuje. Da samo što on vozi taj bolid, i štelaju ga i namještaju prema njegovim zahtjevima i procjenama. Tu je veličina Schumija, što zna razvit bolid prema svojim potrebama.

Enzo
06-08-2002, 23:42
VTEC ajde siši motku....

A inače ako niste znali Schumacher je jedini vozač koji je i svoj mehaničar i on sam sebi namišta parametre i on je vozač koji najviše vremena potroši na namištanje bolida, samo malo pogledajte kako Schumacheru počinje dan prije trke, počinje u 7 sati namištanjem bolida za warmup, on radi i zato je najbolji, a sigurno nije upa u Ferrari jer ne zna vozit, isto mislim da je on to zaslužio.

Grrrr...
07-08-2002, 18:59
Eto ti, rekao si sve je u bolidu. Ne mora on rikavat u probnom krugu. Ferrari '98 i '99 nije imao takvih problema pa opet... Jedini koji je bolid mogao dici iznad pepela je Senna. To se makar zna. Kazem ti, radi bolid, radi Schumacher, vrijedi za njega, vrijedi za sve ostale. Pravi se vozaci prepoznaju u teskim situacijama. Vidjeli smo jednu takvu u Jerezu '97, i vidjeli smo tko je izasao kao pobjednik, dakle bolji vozac. Zao mi je sto nikad neces shvatiti neke stvari.

Fresh
08-08-2002, 10:11
Šta si ti sa ovom izjavom htio reći moram priznati da će meni ostati misterija.
Ja sam rekao da ipak sve ovisi o bolidu. Točno, ali bolid koji razvija i usavršava vozač koji ga vozi, a ne tehničari i serviseri u zračnim tunelima i hangarima.
Tu je veličina Schumachera.

Grrrr...
08-08-2002, 13:20
Vozac triba vozit, a ne se zajebavat glupostima koje ce mu ubrzat bolid s cim ce nadoknadit svoj nedostatak talenta.

Fresh
08-08-2002, 14:53
Sviđa mi se ovo šta si rekao, jer time si pokopao vozače kao Montoyu i Ralfa.
Sam si rekao neka vozač vozi, a o bolidu nek se drugi brinu. Zašto onda dvojac iz Williamsa ne pobjeđuje kad je poznato da imaju najjači motor u formuli 1 i da im je bolid ukupno možda i bolji od Ferraria.

gti
08-08-2002, 19:12
daj fresh opet ti. prvo kažeš da schummi osim što vozi govori i kako da mu poštelaju bolid i sve vezano uz to, a onda ti se odjednom sviđa izjava grrr-a da vozači samo i isključivo samo trebaju vozit a da se o bolidu trebaju brinut drugi!

jesi li ti svjestan što pišeš? :smile10: po toj tvoj logici schumacher je jedini koji si prilagođava bolid.

Enzo
09-08-2002, 00:04
Nažalost gti to je i tako (bar na tvoju žalost) Sjetimo se prošle godine kad je Ferrari osvojio (popeglao) naslov, njihov bolid je bio u problemima, manji spremnik goriva od drugih, isto kao i na Williamsu su se više trošile zadnje gume zašto to McLaren nije iskoristia ... jer je i on imao problema, naravno u problemima se najbolje snalazi Ferrari i zato je osvojio naslov. Ove godine nema problema pa su napravili ovo šta su napravili. Opet ponavljam Ferrari nije kupio Schumachera zato što je lijep jer zato što su vidili da zna vozit, a mislim da ferrarijevi stručnjaci bolje znaju od tebe....

Fresh
09-08-2002, 07:50
Enzo, mogu ti reći samo jedno veliko HVALA.

Ja ne znam kako vama ljudima nešto objasnit, šta Vam čovjek treba nacrtati da bi vi shvatili.

Grrrr...
09-08-2002, 20:07
Nije sve u motoru. Tu je aerodinamika, gume, ovjes, teziste, mjenjacka kutija, izdrzljivost...

Francuz
10-08-2002, 22:03
Čitam otpočetka sve sa ovog foruma,i doznah da je Keke Rosberg pokojni!?!Na kojoj to stazi ispusti dušu,Enzo premili?

Enzo
11-08-2002, 17:12
Oprosti Francuz ako griješim ono ispravi me ali sam čitau je jednom starijem Auto Auto magazinu bio je ono članak o najboljim vozačima u povjesti pa sad su ga tu ishvalili... kažem opet ispravi me ako griješim ali tu je bilo napisano da je premlad poginuo ...

Enzo
11-08-2002, 17:14
Fresh moraš shvatit da svi ovi ljudi ovdi ne gledaju stvari realno nego ono s njihovog navijačkog stajališta .... I to mi je najdraže "zato što je Schumy takav niko ga nevoli..." a on ima daleko najviše navijača na svitu i najveća je faca ...

TRANS AM
19-08-2002, 07:42
Enzo,

da još nadopunim Francuza. Keke Rosberg, ne da je još uvijek živ, nego je upisan u knjigu neslavnih rekorda. Postao je jedini svjetskih prvak u povijesti F1 koji je osvojio naslov bez i jedne GP pobjede. Nema što, pravi champ!!! :)) :)) :))

ferrari fan
20-08-2002, 09:55
1.SCHUMACHER-MISLIM DA OBJAŠNJENJE NIJE POTREBNO
2.SENNA
3.FANGIO
4.PROST
5.HILL

dreyfus
22-10-2002, 19:35
Dodat cu i ja opasku na Enzov post. Te 82. o kojoj govoris Trans Am prvak je trebao biti Didier Pironi. Nazalost, u Hockenhaimu je polomio sve ekstremitete i omogucio Rosbergu titulu. U Formulu se nikad vise nije vratio. Zivot je izgubio pet godina kasnije obarajuci brzinske rekorde glisirajuci. Vinuo se u nebo i potom stropostao, tadasnji TV Zageb je objavio snimku tragedije. On je covjek kojeg Enzo spominje kao talentiranijeg od Senne, a ciju je titulu Rosberg osvojio. Te 82. imao sam deset godina, ali jos se dobro sjecam njegove nadmoci. I sam bih ga stavio na prvo mjesto, ispred Senne i Prosta, iako sam mozda subjektivan pa promatram stvari u svijetlu bolje proslosti. Fangia i Stewarta nisam gledao i o njima ne mogu suditi.
:URL=http://www.didierpironi.net:ovo je njegova memorijalna stranica:/URL:

DELTA S4
09-11-2002, 22:43
1 HENRI TOIVONEN
2 ARI VATANEN
3 STIG BLOMQUIST
4 JUAN MANUEL FANGIO
5 AYERON SENNA

007.
16-11-2002, 20:58
Pozdrav svima!

Ovdje sam se stvarno nacitao puno gluposti!

Ako je Schumacher najbolji, zasto je onda spao na to da ga Barichello propusta, ili da mu namjestaju, kako bi Schumi oborio neke rekorde?
Ja bih se stidio da sam na njeovom mjestu.
Da je Senna prezivio, schumi bi sada mozda imao par titula i nista vise.
Uostalom, ko ima najveci broj pol pozicija u karijeri, i ko ima najveci broj pobjeda u Monacu, najzahtjevnijoj stazi na kojoj ne znaci puno snaga bolida vec kvaliteti vozaca?
Mislim da to dovoljno govori ko je najbolji!

Zao mi je sto Schumacher malo ranije nije dosao u f1, volio bih vidjeti kako bi se on borio protiv Senne, Prosta, Mansela, Bergera, Piqueta i drugih.
Schumi je dosao u f1 kada su najbolji otisli, i to u dobar bolid, i kako onda ne bi bio najbolji?
Ne kazem da je los, ali nije najbolji, ima bar 10 vozaca puno boljih od njega!

MCLARREN
16-11-2002, 21:57
Najbolji vozać naravno je LETEĆI FINAC !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Cura
27-11-2002, 14:15
Salžem se sa Sennom i njegovim poretkom naj vozača.Senna je zaista najbolji...