PDA

Pogledaj cijelu verziju : SVI VARAJU!!!



zvonkec
16-01-2002, 14:57
Mislim da nama poštenog servisera, a to se najbolje vidi po sve večim i večim servisnim centrima! Pa od kud im novci za tak nekaj? Naravno, zaradili su na nama! Jedino jadni japanci imaju male servise jer se malo kvare pa ih ne stignu krasti!!! :smile09: :smile09: :smile11: :smile09:

Brazilac
19-01-2002, 22:38
Vi očito znate stanje.Susjeda ima Audi A4 1.9 tdi,ode na servis uzmu joj 1750 kn(običan servis)odem ja sa Mazdom 323 F isti servis platim 328 kn.Ali znate već priču,isplativije je voziti švabe. :smile07:

zvonkec
21-01-2002, 10:05
gospon Brazilac bili ste dovoljno pametni pa niste kupili Astru ili Golfa

q10
21-01-2002, 21:32
servisi ne obavljaju plačen posao te najbolja vozila imaju najlošije srvise
vw,mercedes,audi,mazda,honda,ford :smile08: :smile08: :smile08: http://

Brazilac
21-01-2002, 21:35
Njemački ADAC svake godine skrušeno priznaje tko se koliko kvari.Rezultati su poražavajući što se tiče Njemačkih vozila.Siguran sam da japanci nemaju toliko novaca da podmićuju ADAC i tako zauzimaju prve pozicije.Zaluđen sam automobilima te autoindustrijom,pratim sve autonovine u Hrvatskoj,čak i AutoBlic koji je nenormalno pristran.U svakom broju čitam tko poziva svoje kupce u servise,svi osim japanaca.Po AutoBlicu Golf IV bez ikakve opreme više vrijedi od svih pa čak i od Stila sa full opremom.Naš narod nije glup ali je strašno naivan. :(

Tomko
22-01-2002, 15:29
Kaj ovaj Brazilac zna o autima?

dragstar
22-01-2002, 20:41
Brazilac, znas li ti sta ceka Mitsubishija zato sto nije pozivao aute na servis, radi gresaka?Ja inace pratim njemacki auto bild, oni testiraju i servise svih marki, i globalno receno, svi su podjednako losi, i svapski i japanski i ostali.Servisi su rak rana auto industrije.Kad se rade ankete medju vlasnicima auta, kod svih marki je nezadovoljstvo servisima najvece, onda tek dolaze eventualne mane na samim autima itd.

Brazilac
22-01-2002, 23:21
Ne znam ništa o autima iako vozim 20 godina.Sa 14 godina dobio sam licencu vozaća-trkaća,iako FIM-a koji vlada moto utrkama.Možda sam bio najmlađi učesnik nekog svjetskog prvenstva,ali to je nebitno,bitno je da sam cijeli život vozio "švabe",i naplačao se popravaka kod Zubaka i ostalih.Nisu krivi proizvođaći za loše servise.Ali ipak su krivi zbog toga što izdaju licence bilo kome pa i onom koji se ne obučava svake godine u tvornicama automobila.Činjenica je da se jedni auti manje kvare nego drugi.Trebali bi napraviti anketu.Što se najviše kvari na vozilima i zbog ćega. :smile07:

Maverik
24-01-2002, 18:35
Nebi pljuvao po nikome ali cinjenica je da se japanski auti i uz to bi stavio i Hyundai manje kvare nego Njemacki auti. Mozda je stvar u servisima, a mozda i nije. Samo ako malo ulozite truda mozete naci jako dobar servis koji malo naplacuje, a jako dobro radi! Zasto promjenu ulja paltiti 500 kuna kada ju mozete platiti 170, a isto naprave, a ovdje gdje su mi manje naplatili jos su bili i ljubazniji prema meni! Ima i postenih servisa samo ih se moze nabrojati na prste. Nisu svi pljackasi i vjerujte mi u dobrom servisu vise se isplati servisirati auto nego kod majstora Stefa! Sto se tice kvarova zasto Njemci nedaju na svoje aute koje MASNO naplate garanciju od 3 godine ili 100 000km?! Vjerovatno zato sto bi propali! Deawoo je imao Opelovu tehnologiju pa svi znamo koliko ih je to stajalo. Nije puno! Samo su lagano propali! To samo pokazuje koliko Njemci vjeruju u svoje proizvode barem sto se auta tice! Pozdrav! :)

Mara
25-01-2002, 01:21
japanci su toliko dobri da nemaju nikakvih inovacija a sto je jeos bolje Hyundai tako dobar auto ni u najluksuznijem autu nema u ponudi Xsenon svijetla a o performansama motora da i ne govorim.koji japanac(osim Honde)ima bolje performanse od BMW-a ili bolje kocnice od Mercedesa... niti jedan.a kao sto Fiat bravo prsti jeftinom plastikom tako i daewoo i ostali koreanci.gospodo jedno je sigurno koliko para toliko muzike!slazem se da jedan Mercedes SL ne moze vrijediti 300 000 DM da je to precijenjeno(i uz to ima i greske)ali ne mozete mi reci da auto od 20 000 DM je bolji od auta iste klase koji kosta 40 000DM.ali slazem se da auti vise danas se furaju na ime nego na kvalitetu.primjer je E-klase koja je testirana u auto blicu i ima hrdje a pod garancijom je i kostala je kao jedan stan.zar je to kvaliteta?ali opet mi ne mozes reci da je Mazda 626 bolja od mercedesa C ili E klase.ali ni mercedes ne vrijedi te novce

Lovac
25-01-2002, 12:12
Potpuno se slažem osim u jednoj činjenici. Promjena ulja za 500 ili za 170 kuna nije ista stvar, tj. nije isto staviti u motor mineralno ili sintetsko ulje. Rad uložen za promjenu ulja je minimalnog kunskog iznosa, a ponegdje je i besplatan. :smile07:

Maverik
25-01-2002, 17:54
Hyundai Accent 2.0 motor, 200 KS oko 6,5 sec do stotke i 248 km/h u potrosnju kada se ganjas od 11 litara to nisam vidio ni kod Mercedesa ni kod BMW-a, a ni kod Honde! Ako mi ne vjerujes Mara javi mi se na damir.birt@gmx.net pa cemo se dogovoriti da vidis i probas! Onaj tko nezna moze samo takve stvari napisati kao ti! Nadam se da se cujemo!

Maverik
25-01-2002, 18:01
Sto se ulja tice najbolje je frisko ulje i jedan Valvoline Dura Blend je puno bolji nego recimo Castrol GTX3 Protect, a ovaj kosta duplo vise! Treba gledati dali auto ima hidro podizece ili ne! Ako ima 10-40 ulje je zakon za takav motor! Nije uvijek cijena presusan faktor za kvalitetu ulja kao ni cijena auta da se moze reci koji je kvalitetniji! Golf je razvikan zato sto prije 20 godina nije se nista drugo moglo kupiti nego samo Skoda i Zastava, a uistinu je Golf bio kvalitetniji od njih, ali mora se priznati da je danas lud onaj koji da za Golfa bez ikakve opreme 30 000 DEM i misli da se usrecio! Ti ljudi neznaju cijeniti svoje novce!

Maverik
26-01-2002, 09:35
Naveo sam Hyundai zato sto mi ga susjed ima! Ima Sonatu iz 91 godine sa 2.0 motorom i do sada je prosao 700 000km, da dobro sam napisao 700 000km, a da mu auto ne trosi niti kapi ulja i glava mu jos nije niti jednom skidana na motoru! Kvacilo je mjenjao na 500 000km! Nisam cuo niti za jednog Golfa da je toliko prosao!

Dr. Strangelove
28-01-2002, 08:34
Potpuno se slažem sa Maverikom, ljudi uludo troše novce na tzv. kvalitetu, a ne realnu kvalitetu. I sam sam prešao sa Castrola na Valvoline, baš zbog cijene, a kvaliteta im je ista. Kod nas su ljudi previše zaluđeni njemačkim proizvodima i spremni su im progledati kod prste, npr. na novom Golfu IV crkne podizač prozora nakon 3 mjeseca i to je kao normalno, dok to isto se desi na novom Fiatu odmah drvlje i kamenje po talijanima. Ljudi ne bi vjerovali kakva ×××××× se dešavaju novim BMW-ima i Mercedesima. Kvar klime ili centralnog postala je kod tih firmi normalna stvar (a pogledajte u cjenik kolko košta npr BMW 320i, da se smrzneš)

Brazilac
28-01-2002, 23:17
U tome je i stvar koju nikada nećete moći dokazati onima koji misle da još uvijek vlada komunizam i da ste frajer ako možete voziti njemački auto.Ja samo u susjedstvu imam nekoliko novih njemačkih auta.Jedna je vlasnica Vectre čak i u Njemačku vozila svoj vagen da bi joj otklonili nekakav čudan zvuk u vratima,a vlasnik BMW-a zamalo je poginuo zbog kontrolnog svijetla od airbaga.Sve su to nova vozila,koja su neprocijenljive vrijednosti u očima drugih,a njihovi gazde cvile zbog skupog održavanja i skupih servisa.Ne kažem da se ostali ne kvare ili da servisi nisu skupi.Susjed vozi Chrysler Voyager,pita u Zagrebu za disk pločice kažu mu 890 kn plus Pdv ,ode u Hungary tamo plati komplet dijelove i posao 130 DM.Servisi stvarno gule."Japance"gule zbog rijetkih kvarova,a "Nijemce"zbog loše kvalitete.U prednosti su ipak servisi njemačkih vozila jer stslno imaju mušterija,a Japanci kad nalete onda ih oderu da bi si namirili troškove i uzeli za plaće.Moraju biti likvidni i u plusu. :smile07:

schumi
01-02-2002, 19:10
Brazilac gdje ima tako jeftin servis za japanca?Imam Hondu civic 1,4 91god.
i auto je nenad××××v :))

Cooler
06-02-2002, 14:04
Accent koji ide 6.5 do 100 i 248 km/h??????
Ma ja cu riknut...
Uostalom, Maveriče, kume, da nisi ti freak koji je tamo napravio čuda od onog accenta, da,da, fakat, novi motor,drame, tralala hehehe
Dečko vrijeme tij e da shvatiš da je to još uvijek Hyundai Accent ok?? mislim, netko ti to mora reći dok nisi uvalio još 10000 - 15000 DEM hehehhee
MIslim, zaronio si 50000 ili koliko već somova , za auto koji je piece of shit, i koji će se raspasti u najskorije vrijeme....

schumi
06-02-2002, 14:45
:smile09:Ajde čovječe kupi novi Auto klub i pročitaj tekst o tom autu pa se onda javi i pametuj.Auto ide ko kuga a bojim se da mu niti jedan Golf nije ravan :smile09: :smile06:

jivili
06-02-2002, 21:10
mi smo najpoštenija zemlja na svijetu,u čitavoj galaksiji pa i šire.pozivam sve zemljane i sva druga bića u našem lijepom svemiru, dođite u hrvatsku servisirajte svoja vozila kod nas je sve pošteno, pa ko koga za××××. :smile07:

aladino
14-02-2002, 09:35
gospon zvonkec i ostali za informaciju
vw-audi - servisni intervali :
BENZINCI - 30 000 KM
DIZELAŠI - 50 000 KM
SVAKI KOMENTAR SUVISAN !!!
P.S.
MISLIM DA JE JASNO TKO I KAJ
VALJA I NE VALJA ! ! ! :smile10: :smile07:

ma lat
14-02-2002, 11:11
http://cerini-skodaauto.com/baza/slike/OctaviaRS.jpg

zvonkec
14-02-2002, 19:43
pozdrav ljubitelju njemackih automobila! znades li da toyota na corrolu u Americi daje garanciju na 1.000.000 km? znades li da Honde imaju garanciju 5 godina ili 200.000 km?
Tko se tu kvari? Kolika ti je garancija na Audi ili VW? ;) :) :smile08:

Fanatik
15-02-2002, 00:11
Vremena se mjenjaju. Japanski i korejski auti (Hyundai) danas su u vecini slucajeva za ulozeni novac puno kvalitetniji od precjenjenih njemaca.
http://www.santafeforum.com/santaferob4.jpg :))

ziPaLoMa
25-02-2002, 20:40
prijatelju.. Valvoline ti bas nece pomoci u zivotu.. use TOTAL QUARTZ 9000 :))

q10
03-03-2002, 11:09
ti si seljak
a servis audija a4 košta
4,5 litre ulja castrol gtd magnatec 230kn
filter man 39 kn
filter zraka man 62 kn
rad od 2,5 sata po cijeni stoji 2,25
što je 337,5
ukupno 668,5 kuna
ako vas itko traži više on je lopov hvala.
cijene su s pdv-om

q10
03-03-2002, 11:15
stovani zvonkec ti si ×××××čina ×××××× idiot kreten odvratna svinja ako misliš da ikoji auto može izržat 1 000 000 km
a američo je tržište američko a hrvatsko hrvatsko svato to kretenčino

cdx
03-03-2002, 15:52
Mislim da oni koji i daju dužu garanciju (3 godine) kroz period servisiranja koji se mora obavljati u ovlaštenom servisu masno naplate svaki mogući kvar koji se može desiti na vozilu. Recimo Hyundai Accent servisni interval 15000 km ali da bi vam vrijedila garancija morate u servis hodočastiti svakih 7500 km, dakle u jamstvenom roku od 100000 km trebali bi servis posjetiti 13 puta i samo za izmjenu ulja u tih 13 puta ostavit ćete 7500 kn plus svi redovni servisi cirka još barem 5000-6000 kn. Znači oni vam za jamstvenog roka uzmu cca 13000 kn, i da vam rikne motor što je i najgore što se može dogoditi mislite da taj popravak nije uračunat u cijenu prijašnjih sevisa. Naravno ako u tri godine prelazite malo kilometara i idete na servis jednom godišnje nećete im ostaviti neku lovu ali i vjerojatnos kvara je vrlo mala. Dakle dugi jamstveni rok ne znači da ćeš se usrečiti dugom garancijom ako im redovno ne ostavljaš novce za servise. Vjerujte mi to je tako.

klen
03-03-2002, 20:49
gospon aladino, VENTO TD na 47000km brtva glave otišla,na 54000km mjenjač otišo.gospon aladino svaki komentar je suvišan PS. auto je moj.

doctor
03-03-2002, 22:15
sta ti znaci servisni inetrval 30.000 km za audi, kad se preporucujue 15.000 km i svi idu nakon 15.000 km, a neki i cesce. Alfa 156 2.5 V6 ima prvi servis nakon 100.000 km, ali treba redovito mjenjat ulje i filtere. Ovisi kome je sta znaci rijec servis.

Calibra
03-03-2002, 22:45
klen,
Reci molim te da li ćeš ikad ponovo kupiti VW?

zvonkec
04-03-2002, 19:58
g10! malo opće kulture ti nebi naškodilo. Na argumente odgovaraj argumentima, a ne idiotarijama :smile10: :o

klen
04-03-2002, 20:21
nikad više,Calibra!!!

P-Hay
05-03-2002, 00:27
Reci ti njima: HONDA je ZAKON!!!

Calibra
05-03-2002, 13:10
Klen,
hehe, better safe than sorry!

SOFTI
12-03-2002, 15:02
Lažeš i farbaš ekipu da to nije normalno! Koliko čovjek radi godišnje 60 000 km, 500 000 km lamela? Pa šta je lamela od titana, pa ti si totalno lud!

J..O LUD ZBUNJENOG
18-03-2002, 14:24
EEEEEEE, VJERUJTE U B&H SU NAJBOLJI SERVISI:
1.UNIVERZALNI (SAMO VW)
2.EXPEDITIVNI (NALETI ZA KOJI DAN)
3.HUMANI, ZAJEBU TE A I NE ZNAS "STA BI"

gardista
25-07-2002, 01:42
Imao sam Mazdu 323,nije se kvarila,samo redovni servisi.
Kupio sam KIA Sephiu GTX,novu,pod garancijom mi je otisla gumica svjetla,sonda kilometar sata,dva puta mi je odlazio elekt.podizac stakla nakon cega su mi promijenili sve podizace.To je bilo sve u prvih 2,5 godina tj 100 000 km.Vozio sam je jos 3 godine i u tom vremenu sam promijenio homokineticke zglobove,nisu bili jeftini.Servisirao sam "po knjizici" i jedini skuplji servisi su bili na 50 000 i na 100 000.Onog na 50 se ne sjecam tocno ali na 100 je kostao oko 4000 Kn.Servisni intervali su bili na 10 000 km,neparni su bili 500 Kn parni 300 Kn.
Bio sam izuzetno zadovoljan sa autom.
No frend kaze da su mu sada servisi skuplji.
Sada imam Calibru Turbo i dode mi da placem kad trebam ici u servis.Deru,samo im maske fale na licu.
Srecom frend mi je rekao za Hofera,ima orginalne djelove koji kostaju oko 25-30 % cijene od one u servisima pa tamo kupim a u servisu mi naplate samo "ruke".
Mali izvadak iz cjenika Opel Djacic.
Komplet lamela reparirana-2000 Kn
Komplet lamela nova-4000 Kn
Disk plocice prednje -900 Kn
Cijev od klime -1500Kn
Klasican servis oko 1000 Kn

gardista
25-07-2002, 01:43
Eh,da,na Kia-i mi je jos otisao lonac auspuha.

Brana
06-03-2003, 10:01
Ja imam citroen saxo 1.4 i promjenio sam dosta servisa u Zagrebu ne zbog toga sto sam imao osjecaj da me varaju, nego sto bi im auto ostavio u 9 i dosao po njega u 15h. Zato sada idem u Auto PEBU u Rakitju jer me tamo nemaju kamo poslati i cijelo vrijeme sam uz auto. U 4 godine (63500 km) na servise sam ukupno potrosio oko 4000 kn sto je oko 1000 kn godisnje (za to vrijeme sam promjenio filtere,svjecice,ispusni lonac,prednje disk plocice...).Mislim da citroenovi servisi nisu ni jeftini ni skupi i bas nemam osjecaj da me varaju.
:smile06:

Toncek
07-03-2003, 00:41
Imam Fiat Punto i prezadovoljan sam sad, sto ne mogu reci za prije dok sam radio servis u ovlastenom fiat servisu. Pa to je katastrofa kako ti ljudi rade, uzas.... non stop mi bacalo ulje na poklopcu ventila, mijenjao brtve, al svejedno. Kasnije skuzim da su ulili 4 dc ulja vise pa pod pritiskom izlazilo vani...ma mislim, nemam rijeci... sad sve sam radim jer mi istekla garancija... a rez. dijelovi, da ne kazem koliko su skuplji kod njih... e btw, zna ko gdje ima kupiti retrovizor za Punta? thx

Quadro
23-03-2003, 20:28
Gospon Aladino

Kaj se tiče VW. Bilo jednom, sad se spominjalo....

Dokaz:
Na Passatima starima par godina odlaze katalizatori, amortizeri, otpada farba, guma na vratima se odljepluje (u našem slučaju čak na trima vratima na 4 godine starom Passatu)...
Imali smo prije Passata proizvedenog '91 s kojim je bilo manje problema. Odluka: Toyota ili Mazda. Mada bi bilo najbolje doći do Lexusa (garancija 7 godina - tko to još može?).
Kvalitetu Toyote europski automobili mogu samo sanjati. A na Lexusu su tolerancije prilikom izrade dijelova još 10 puta manje.

Pa misli...

Pozdrav svima!

me
30-03-2003, 11:43
vecina ljudi na ovom forumu ima nekakve predrasude, svi su fanovi neke marke koju velicaju u nebesa,a po ostalima pljuju. cudo je kako ovdje vecima ×××× po njemackim autima, a hvali talijane, mozda je to zbog nekog kompleksa..., ali budimo objektivni i otvoreni. ponovit cu 101 put, veliki broj ljudi oko mene vozi njemacke aute, najvise vw i s izuzetkom jednog, kojem se je raspao mjenjac na polu, nisam cuo da su imali ikakvih problema sa vw. ja isto vozim pola, nikakvih, bas nikakvih problema nisam imao u ovih 90 000 km. malo trosi, servis je jeftin, naravno u slo.
sada je moja cura kupila na moju preporuku yaris, malo promjene, vidjet cemo se kakvim ce se pokazati.
zakljucak: nisam neki zatucanac, ali prema svom iskustvu vjerojatno bih opet kupio vw, mada sada cesto vozim toyotu, jer sam u potpunosti zadovoljan, ne kvari se, jeftin za odrzavanje, nista ne skripi, ne lupa, pokazao se kvalitetnim, za dalje cemo vidjeti, ali meni je opravdao tzv., "njemacku kvaliteku", kako se vi volite sprdati, iako nisam slijepo vjerovao tome.
zato manje ××××××, jer kazem ne poznajem bas toooooooooooliko ljudi kojima se je vw pokvario, a toyota je jos nova pa ne znam.<br><hr>

ATF
08-05-2003, 22:28
:)) japanci su zakon, kvaliteta
ali ja vozim BMW jer je upravo u BMW-u revolucija , nova tehnologija koju ce recimo VW koristiti za 5 6 godina

ATF
08-05-2003, 22:30
;) sto se tice BMW servisa svaki rad je normiran i ima poznatu cjenu
tako za neki standardni servis ili izmjenu necega cjenu servisa mozete saznati.
nema prevare