PDA

Pogledaj cijelu verziju : Sve cvati u "zemlji leptirova", jel´tako Vreco Govana?

sompigrickajmijajce
03-03-2006, 19:38
U Hrvatskoj prosečna plata 600 evra!

3. mart 2006. | 16:13 | Izvor: Hina

Zagreb -- Prosečna mesečna neto plata zaposlenih u preduzećima u Hrvatskoj prošle godine bila je 4.376 kuna (591 evro).

To je nominalno 4,9 odsto, a realno 1,5 odsto više nego u 2004. godini. Podaci Državnog zavoda za statistiku, koje je prenela Hina, pokazuju da je prosečni radnik, ako bi svaki mesec uštedeo celokupnu platu, na kraju godine mogao da kupi oko 5,7 kvadrata novog stana.

Za kupovinu malo boljeg automobila morao bi da štedi i idućih bar pola, ako ne i celu godinu. Naime, godišnja "uštedjena" plata od 52,5 hiljada kuna (7.××× evra) dovoljna je za polovinu najprodavanijeg automobila u Hrvatskoj prošle godine koji košta nešto više od 100 hiljada kuna.

Poredjenje statističkih podataka o neto platama po delatnostima pokazuje i da je najviša plata 3,6 puta veća od najniže.

...........

Vreco Govana sta velis na ovo bre bre bre? :))

Ti kao veliki ekonomista, sa tvojim BNP, BMW, DDT, FBI, FAP - tabelama bi mogao da nam prokomentarises sve ovo sto stoji gore. :))

×××× ga, tvoj pajtas Grga te je nazvao "poznatim i priznatim profesorom Oreskovicem iz Svedske" .... mi smo se zadovoljili sa "Vreca Govana iz Svedske" :)) .... ali UOPCE ne sumnjamo u tvoje znanje, jer si toliko puta dokazao da si sposobniji i pametniji :smile06: i od EU, i od svih novinara, i od hrvatske vlade, i od svih na forumu, pa cak vise znas i od ljudi koji za razliku od tebe zive u toj vasoj VUKO××××NI :smile06: .

Daklem, koliko treba da se stedi da bi se kupio jedan ××××ni mali skuceni stan stan od ca. 30 m2?

I odakle onda lova za hranu, odecu, obucu, benzin, itd. ako ce se stediti cela plata? :))

Da cujemo BRE BRE BRE sta kazu tvoje tabele? :smile06:

:smile16:

Dakle
03-03-2006, 20:22
Mile-Govnjaru, prste stavljas u svakakva govna, zato i smrdis previse.
Vidi se da imas 4 razreda skole ali isto si ostao ×××××n i takav ces da krepas.
Bolje bi bilo da provjeris svoju maticu i da vidis kako se tamo prezivljava.
Budalo jedna, reci ti nama: ZASTO TE INTERESIRA ZIVOT U HRVATSKOJ?
Izgleda, ×××××ne jedan, da gledas iz vana i da je ograda oko Hrvatske previsoka za tebe.
Mars u ××××× materinu, govno jedno.
:smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16:

Cinjenica
03-03-2006, 22:48
je da su u HR place bolje nego u Batickim zemljama, Poljskoj...na nivou Madjarske --ALI HRVATI IMAJU
100 milijardi kuna na staednim racunima... pa izracunaj koliko je to po glavi...

Osim toga rekao sam ti kolike su OGROMNE regionalne razlike...
Istocna Slavonija koja je za YU bila najbogatija u cijeloj zemlji - a vi je devastirali 100% je sad najsiromasnija... 3 puta ili vise od zagrebacke zupanije... a place su prosjek za cijelu HR...

One su u svakom slucaju 4 puta vise nego u SRBIJI!!! TO je sta ti uvjek govorim--Srbija je DNO DNA...

Koliko meni u Svedskoj (i tebi) treba da sakupis za novi auto?? Ja uopce ne vozim novi auto...to se jednostravno ne isplati... ja lovu trosim na druge stvari...
Kakav novi auto? golf, polo neka voze...5-7 godina star... potpuno OK za mogucnosti...

sta kakis bre?
05-03-2006, 21:28
to u svedskoj i celoj skandinaviji voze onaj donji deo drustva, siromasi koji jedva sastavljaju kraj sa krajem .... zar si ti majmuncino toliko uspeo u zivotu? :))
P´da .... kako ces i uspesti kada po ceo dan visis ovde ili kopas po srpskoj stampi .... i ××××s gluposti budalo jedna. :))
Oces da ti bata sredi malo novije auto .... znas kako se kod nas radi .... na poznanstvo? :))

Rekao
05-03-2006, 22:29
Sam da Hrvati trebaju takve aute vozit...da to odgovara njihovim mogucnostima...

GEORGE CHUVALO: Ni Ali ga nije mogao srušiti
Jedan od rijetkih boraca kojeg najveći boksač svih vremena Muhammad Ali nije uspio srušiti bio je George Chuvalo. Tom kanadskom Hrvatu prezime govori da su mu preci iz Hercegovine odakle je valjda, preko oca Stipe i majke Kate, naslijedio i granitnu bradu. Ovaj je teškaš mogao otrpjeti na nogama i udarce maljem. Batine, i to velike, dijelio mu je i život. Droga mu je odnijela dva sina, treći se ubio, a ruku na sebe digla je i supruga. Danas je veliki aktivist u borbi protiv droge. Obišao je više od 300 škola govoreći o ovisnosti za što je dobio i kanadsko državno odlikovanje.