PDA

Pogledaj cijelu verziju : UHICEN VUKOTIC - GLAVNI MILOSEVICEV SURADNIK I EGZEKUTOR

sompompirovi
27-02-2006, 21:58
ŠPANJOLSKA policija uhitila je u Madridu Veselina Vukotića, vjerojatnog suradnika bivšeg jugoslavenskog predsjednika Slobodana Miloševića, a temeljem tjeralice zbog ubojstva istaknutog kosovskog disidenta prije 16 godina, javili su u ponedjeljak španjolski mediji.

Kako je prenio španjolski dnevnik El Pais, Vukotić (47) je uhićen u madridskoj zračnoj luci Barajas s putovnicom i vozačkom dozvolom Republike Hrvatske, izdane na ime Ludvig Bulić.

Iako se radilo o odličnom falsifikatu, istražitelji su otkrili prevaru, prenio je list.

El Pais piše i da je uhićeni bio u bijegu 16 godina pri čemu se koristio raznim lažnim identitetima putujući po nekoliko europskih i hispanoameričkih zemalja i financirajući se iz nepoznatih izvora.

Španjolski mediji podsjećaju da je Vukotić uhićen temeljem međunarodnog naloga Belgije, koja ga traži zbog ubojstva albanskog disidenta s Kosova Envera Hadrijua, te naloga Srbije i Crne Gore koja ga tereti za dva ubojstva počinjena u diskotekama u bivšoj SRJ.

Vukotić je odsjedao u luksuznim hotelima i često putovao, ustvrdila je također policija koja pretpostavlja da je uhićeni živio u Barceloni, gdje je bila prijavljena njegova supruga s kćerima.

Prema policijskim informacijama, navodno je Vukotić osobno, 25. veljače 1990., u Bruxellesu ubio Hadrijua, koji je u trenutku ubojstva nosio dokumente što su ukazivali na povezanost Miloševića s velikim brojem ubojstava, prema nekim izvorima čak 34.

sompompirovi
27-02-2006, 21:58
<font size="+1" color="blue">
I jedan tajni svjedok na haškome suđenju Miloševiću spominjao je Vukotića kao vlasnika kockarnice i osobu koja je prije rata, kao suradnik Službe državne sigurnosti (SDB) bila profesionalni ubojica.

"Uhićenje Vukotića moglo bi biti varlo važano u suđenju Miloševiću" - stoji u priopćenju španjolske policije.

Uz Vukotića u ubojstvu su sudjelovali i Andrija L., te Darko A., a obojica su kasnije bili ubijeni, u ožujku 1990., te u rujnu 1995.

Za Vukotićem, rođenim u Crnoj Gori, raspisana je i tjeralica zbog ubojstva dviju osoba u jugoslavenskim diskotekama devedesetih godina.

MUP o uhićenju Vukotića

Hrvatska putovnica s kojom je u Madridu zbog ubojstva kosovskog disidenta uhićen Veselin Vukotić izdana je u Hrvatskoj, ali je u rujnu 1998. proglašena nevažećom, doznaje se danas u MUP-u.

"Provjerom je utvrđeno da je putovnica na ime Ludvig Bulić izdana u policijskoj postaji Orahovica, ali 9. rujna 1998. proglašena je nevažećom jer je utvrđeno da je izdana na temelju krivotvorene dokumentacije", izjavio je Hini glasnogovornik MUP-a Zlatko Mehun. Dodao je da je u orahovičkoj policijskoj postaji otkriveno više takvih slučajeva zbog čega je jedan policijski službenik kazneno procesuiran. On je, naime, pojedincima omogućavao da dokumente dobiju temeljem krivotvorene dokumentacije.

Španjolska policija o uhićenju osobe s nevažećom hrvatskom putovnicom još nije službeno izvijestila hrvatski MUP, kazao je Mehun, dodavši da putovnica pronađena kod uhićenika nema nikakve veze s tzv. mostarskim kontingentom, odnosno hrvatskim ispravama koje su proteklih godina pronađene kod raznih osoba povezanih s kriminalnim miljeom.
</font>

bosanac.
28-02-2006, 19:13
Da te posjetim vec kad se toliko bavis nacionalnom mrznjom i bavis se Srbima onda bi bio red da konacno prestanes i pricati srpski ,^pocni jednom po hrvatski da budes u komletu. :smile15:
Ni najveca ×××××× to sebi nebi dozvolila sto ti radis da vrijeme tlacis u tolike gluposti koje niko ne cita dosta da pogleda ko je pisao.
ti izgleda si ili toliko zaljubljen u srbiju ili toliko opaljen od srba trece nema. :)) :smile18:
Ne zaboravi da jos uvijek pricas srpski u potpunosti , nije valjda da se toliko sramis pricati po hrvatski.
Ja kad bi toliko bio isfrustriran prema nekome totalno bi sve njegovo izbrisao iz sijecanja. :)) Sje ti se da se glupiras dok god upotrebljavas i jednu srpsku rijec sto je Vuk Karadzic uredio i ostavio za naslijestvo srpstvu. :smile17: :smile18: :))

Ej bosancero
28-02-2006, 19:45
zar ti zbilja vjerujes da mi neznamo tko si?
××××te, Mile-Govnjaru, zaista si glup kao cuskija.
Molio sam se Bogu, da te malo prosvijetli, jer ni ti sam neznas koliko si glup.
Ali vidim da je Bog isto kao Sv. Duje i nece da cuje.
Eto ti na, niti on te ne sisa za pisljivu paru.
Dakle ×××× se i rasti, ×××××ne jedan.
Pocni da pevas mali cigo,
jedan, dva opancar sam ja.
Dakle tko te sisa
kad nisi iz Nisa.

Bosancero? Mars u ××××× materinu. :smile16: :)) :smile06:

I da ti
28-02-2006, 20:23
Pojasnim VSG-u(P)...

Nisam je isfrustriran niti 1 % kao ti.

Ja sam ti rekao moj razlog mog obitavanja tu na forumu...da ga vise ne ponavljam. Dokazao sam i stalno dokazujem svoju dosljednost!

A ti shvati vec jednom da tu dobrodosao nisi, da tu nikada neces dobiti empatije za tvoje traume. Za njih si sam kriv...

...i shvati vec jednomda je SrBija ta koja je zlocinacka, barbarska, primitivna i agrosorska zemlja koja je prouzrocila SVA ×××××× na ovim prostorima... pa tako i tvoju nesrecu i tvoje traume...

...
28-02-2006, 22:26
...