PDA

Pogledaj cijelu verziju : Gdje je onih 200.000 novih radnih mjesta

nezaposleni
12-03-2001, 08:18
Mislio sam da ću se zaposlit čim Pusička dođe na vlast al sad mi je još gore.

10-4
12-03-2001, 21:24
Sva su ta obećana radna mjesta ostala zagubljena među ostalim predizbornim obećanjima. Tako će i biti dok god šedtorka bude i dalje trošila vrijeme na svoje osobne probleme. A to će još dugo potrajati. Napokon su izašli iz demagogije i kao prava Vlast, uredno osigurava poslove svojim pruvatnim poduzećima.

d1
13-03-2001, 01:51
Gospodarska obnova ne ide preko noci; kao sto je Hrvatska godinama nazadovala, trebat ce i nekoliko godina da se podigne. Eto, prekjucer (u Vecernjaku) najavljeno je 1000 novih radnih mjesta u Varazdinu, te nekolko stotina u Splitu i okolici.

dag
13-03-2001, 18:16
Gdje je onih 200.000 radnih mjesta? Nestali su u bespućima povijesne zbiljnosti.

tino
13-03-2001, 20:13
e ljudi moji, pa ko jos viruje predizbornim obecanjima???
<br>
sta se tice stranaka boli me k... ali mesic mi je totalno antipatican...

anto
14-03-2001, 00:13
Prvo smo morali rasćistiti stanje koje smo zatekli iza HDZ diktatora a sada krećemo sa zapošljavanjem iako moja stranka nije obećala 200.000 tisuća radnih mjesta a pošto je Vesna sa nama u koaliciji to je i naša obaveza koju ćemo izvršiti do slijedećih izbora 2004 godine a biti će otvoreno i više novih radnih mjesta.Bog

Hercegovac
14-03-2001, 08:16
Anto!
<br>
<br>
Nezaposlenost je pojava kada ljudi koji žele raditi ne mogu naći nikakav posao. To je obično onda kad u radnom kontigentu ima više od 2% do 4% nezaposlenih ljudi, što ovisi o obićajima izdržavanja odrasle djece, pomoći za nezaposlene i sl. Nezaposlenost znači da investitori nisu sposobni investirati u otvaranje novih radnih mjesta, te da time ostvare profit. Nezaposlenost je simptom koji nam govori da je privredni sustav bolestan i da ga treba popraviti.
<br>
<br>
Uzrok dugoročne nezaposlenosti može biti u lošem funkcioniranju monetarno regulacijskih mehanizama, što znači da bankarski sustav treba popraviti, ili u lošem funkcioniranju mehanizama za selekciju prema sposobnost, što dovodi do koncentracije kapitala u rukama nesposobnih investitora.
<br>
<br>
Kvalitet odluka o investiranju ovisi o tome tko donosi odluke o investicijama, i o informacijama na osnovu kojih se donose odluke. Pošto je određen postotak informacija uvijek nepouzdan potrebno je da netko izvrši procjenu vrijednosti informacija. Tu procjenu vrši investitor i ako on nije za to sposoban donose se loše odluke.
<br>

<br>
Ovdje je potrebno znati slijedeće: Onaj tko vrši procjenu pouzdanosti ključnih informacija stvarni je donositelj odluka.
<br>

<br>
- Grupa ljudi u kojoj se odluka donosi konsenzusom, kvaliteta odluke ovisi o sposobnosti najmanje sposobnog člana grupe.
<br>
<br>
- Grupa ljudi u kojoj se odluka donosi većinom, kvalitet odluke ovisi o prosječnoj sposobnosti člana grupe.
<br>
<br>
- Grupa ljudi u kojoj odluke donosi pojedinac rukovodirelj, kvalitet odluke ovisi o sposobnosti tog pojedinca.
<br>
<br>
Da bi grupa ljudi mogla donositi kvalitetne odluke o investiranju potrebno je članove te grupe testirati, tj. izvršiti snažnu selekciju prema sposobnosti. Najbolji dosad izmišljeni mehanizam za testiranje prema sposobnosti je tržišni mehanizam selekcije.
<br>
<br>
Visoka nezaposlenosti može imati razoran učinak na ljudsku zajednicu. Razna društva i države su to pokušavala ublažiti raznim mehanizmima solidarnosti. Solidarnost na razini obitelji i lokalne zajednice omogućuje nezaposlenima da žive i potiče ih da vrate brigu zajednici koliko to mogu. Solidarnost na razini države može imati pozitivne i negativne posljedice.
<br>
<br>
Pozitivno je to što socijalna pomoć omogućuje nezaposlenima zadovoljenje osnovnih potreba čime se smanjuje prosjačenje, sitne krađe, a također se povećava potražnja za osnovnim dobrima. Prodaja i profit proizvođaća tih osnovnih dobara se povećava, te se tako novac uzet od poreznih obveznika vraća u proizvodnju.
<br>
<br>
Negativno je to što se socijalna pomoć daje osobama koje imaju potvrdu da im je ona potrebna. Tu su moguće razne zlouporabe. Mnogi koji ne žele raditi mogu kupiti, ili falsificirati potvrde da su invalidi, i da nemaju od čega živjeti. Ako je kontrola slaba dolazi do prevelikog opterećenja poreznih obveznika, nezainteresiranosti nezaposlenih za rad, nedostatka kvalitetne radne snage, te konkurentnost domaće privrede zaostaje.
<br>
<br>
Razne države su nezaposlenost pokušavale riješiti na razne načine. Da bi nezaposleni imali sredstava za osnovne potrebe mogu im se ta sredstva dati bez protučinidbe ili uz protučinidbu. Novčana pomoć za invalide i nezaposlene je davanje bez protučinidbe. Javni radovi su vid pomoći nezaposlenim radnicima koji su spremni nešto raditi. Javni radovi osim što osiguravaju posao, korisni su i za zajednicu (izgradnja putova, nasipa, šumskih prosjeka, odvodnih kanala i sličnih objekata). Javni radovi mogu se financirati i iz primarne emisije ako cijene građevinskog materijala i usluga pada. Neke države problem nezaposlenosti pokušavaju riješiti i tako da otvaraju nova, izmišljena radna mjesta u državnoj upravi. Rezultat je gomilanje birokracije koja sva više ometa poduzetništvo nepotrebnom papirologijom, i opterećuje ih sve većim porezima, a također izvlači iz privrede kvalitetnu radnu snagu.
<br>
<br>
Mnoge države su pokušavale problem nezaposlenosti umanjiti na taj način da su davale pomoć poduzećoma koja rade sa gubitkom. Rezultat je: sve veći gubici gubitaša, ukidanje djelovanja mehanizma tržišne selekcije, sve veće propadanje sposobnih poduzetnika i napredonanje nesposobnih, te drastično slabljenje konkurentnosti domaće robe na međunarodnom tržištu.
<br>
<br>
Kad u jednoj državi postoji visoka stopa nezaposlenosti potrebno je smijeniti monetarne vlasti, ako postoji deflacija ili veća inflacija. Najopasnija je pojava pritajene deflacije ili pritajene inflacije. Ako su cijene na tržištu stabilne, nema nelikvidnosti i velike prezaduženosti prema inozemstvu tada treba pojačati djelovanje tržišnog mehanizma selekcije. To znači da država investicijske odluke treba prepustiti najsposobnijima. Istovremeno država regulacijskim mehanizmima treba oduzeti kapital tj. sposobnost investiranja svim lošim investitorima.
<br>
<br>
Porez kao poseban regulacijski mehanizam u ovome može odigrati posebnu ulogu. Porezom država može oduzeti kapital nesposobnima investitorima. Porezni sustav treba pogodovati sposobnima investitorima, a nesposobne treba odvesti u bankrot.
<br>

<br>
Kreditni sustav treba pogodovati najsposobnijima koji su spremni na rizik. Na ovaj način dobra regulacijska politika može pojačati djelovanje tržišnog mehanizma selekcije.
<br>
<br>
Najgori Tuđmanov životni potez bio je kad je &quot;stručnjaka&quot; iz MMF-a Škreba postavio za guvernera NBH. Ni ovaj tvoj nije ništa bolji.

Bob Rock
14-03-2001, 15:48
Za Antu
<br>
<br>
Šta ste dosad &quot;rasćistili&quot;?
<br>
<br>
Usput, mora da nisi bio u školi kad se učio pravopis?

anto
14-03-2001, 16:01
Bobi ostavi se stari fora na forumu kada netko nema kontra argumente obično se kaći na pravopis,nisi nažalost ništa novo otkrio.Hercegovac ako završim faks to će biti isključivo zbog tebe,čitajući ovo što pišeš bojim se daću postati previše učen i obrazovan.Možda postanem i bistar toliko da mi se vidi kroz glavu a to je već opasno.Bog

tino
14-03-2001, 21:30
...morali rascistiti stanje ostalo iza bivse vlasti...
<br>
<br>
anto, ovo kao da smo vec jednom culi, zar ne?

Bob Rock
15-03-2001, 00:37
Anto ja ne pobijam nikakve argumente (nisi ih ni naveo),pa mi ne trebaju kontra argumenti.
<br>
Postavio sam vrlo jednostavno pitanje:
<br>
Šta ste rasčistili???
<br>
Ako ne znaš odgovoriti, ne lupetaj gluposti.

10-4
15-03-2001, 06:31
Manji je problem da li ili nije šestorka išta raščistila što se ostataka tiće. Mislim da je puno veći problem što je šestorka nerašćišćeno nadogradila. Jednostavno nije spremna za bilo kakve veće izazove i nema rješenja. Točno je da se sa promjenama treba pričekati i one ne dolaze preko noći. Ali točno je i to da se šestorka još uvijek bavi sama sobom i svojim osobnim problemima. Obratite malo pozornost za cca mjesec do dva, na vrstu igračaka koje će se prodavati u lancu &quot;Magma&quot; i njihovo porijeklo. Nažalost, to nije usamljen primjer. Na kraju krajeva g. Račan je 1989/90. svima nama pokazao i dokazao da je nesposoban za iznalaženje rješenja iz bilo kakve krizne situacije. Sindrom noja kojega nosi sa sobom, neće se nikada rješiti. Ipak je godina dana dosta dugi period koji je već mogao pokazati neke pozitivne rezultate. Za sada, još uvijek se propisi (počevši od Ustava RH) prilagođavaju da se ozakone čudne radnje.

100 milja
15-03-2001, 13:36
Joj , Hercegovac jesi sirok u ××××× materinu!Pa nemam vremena citati ove tvoje &quot;knjige&quot; u svakoj temi.

kaj
15-03-2001, 14:12
teorija je prekrasna stvar i knjiga o toj temi ima koliko hoćeš, a praksa ?????

kaj
15-03-2001, 14:12
teorija je prekrasna stvar i knjiga o toj temi ima koliko hoćeš, a praksa ?????

Jez
15-03-2001, 14:27
&quot;...okolo grada, na 100 milja,
<br>
lipote takove ni,...
<br>
<br>
... kao sto bjese lijepa Janja,
<br>
ribara starog kci...&quot;....
<br>
<br>
Eto vidis, moj 100 miljas,
<br>
kakove si asociacije probudio.
<br>
<br>
Eto dokazujes da : &quot; svaki crni oblak
<br>
ima srebrenu podstavu &quot;.
<br>
<br>
Kaze se da jedna slika
<br>
vrijedi 1000 rijeci,
<br>
<br>
a dobra prica traje
<br>
1000 i jednu noc,
<br>
<br>
stoga ako ti volis slikovnice
<br>
nemoj da se ovdje busas.
<br>
<br>
I gospodinu Bogu je
<br>
trebalo par dana,
<br>
<br>
a ti bi da nam gospon
<br>
Herceg ( hercig, no..? )
<br>
<br>
sve u tri reda,
<br>
ala mu vera .!(ala mu plajvajz )
<br>
<br>
Pa kaj si tak vu brzini,
<br>
na brzinu se buve vataju.
<br>
<br>
Dobro vince...eh,
<br>
moras ga malo na tenane,
<br>
<br>
pa da shvatis ne samo aromu,
<br>
neg, kaj velidu , buket !
<br>
<br>
A kaj ti vredi,
<br>
se vu kratko,
<br>
<br>
ak, kak se vidi,
<br>
ni na dugo, ne kopcas,
<br>
<br>
morti te onda samo
<br>
manje glova boli.
<br>
<br>
No....?

crnka
15-03-2001, 15:42
V.P. je vrlo pametna zena: Jednim udarcem 200000 obozavatelja!

anto
15-03-2001, 17:38
Bob evo ti jedan argument u prvoj godini vladanja šestorka je otvorila već oko 80.000 tisuća radnih mjesta.Ovo je konkretno pa sad ti to pobij.Bog

tino
15-03-2001, 17:52
daj ne lupaj majke ti, pa di su ta radna mista? u njemackoj, austriji, svicarskoj mozda? to da...

crveny bandit
15-03-2001, 22:17
Nadam se da ce obecanje biti ispunjeno, ali valja još malo pricekati. Treba najprije rascistiti rusevine koje su ostale iza HDZ-a

willtothehilton
15-03-2001, 22:49
zaboravio si crvene bandite.. njih triba prvo, onda cemo u miru cistit ostalo

crnka
15-03-2001, 22:57
Crveny, poznas li ti daga? .. On me puno vise uzbudjuje. Ti bas nisi jako interesantan (ni banditi nisu vise...)

sime
16-03-2001, 00:50
trebamo cekati i cekati i cekati i cekati i cekati i cekati i cekati.............................Uvijek isti odgovor.

Bob Rock
16-03-2001, 04:12
Anto, kao što rekoh ne lupetaj.
<br>
A što se tiče raščišćavanja, u prvoj godini vladanja Stipe Mesić je očistio par vinskih podruma, a za ostale ne znam.

anto
16-03-2001, 17:58
Čuj Bob poklonjenom konju se negleda u zube,to i sam znaš.
<br>
Tino pa odakle si ti kada nisi to dosada vidio.Kakva njemaćka,švicarska pa tu kod nas,pogledaj samo malo oko sebe i sve ćeš znati.Bog

Bob Rock
17-03-2001, 04:08
?

mara i žare i kćer
17-03-2001, 19:28
Nezaposlena odgajateljica bi čuvala djecu i pričala im bajke o 200.000 radnih mjesta.
<br>
<br>
Nezaposleni vodoinstalater bi popravljao cijevi iz kojih curi proračunski novac.
<br>
<br>
Nezaposlena djevojka pruža usluge kaknje poslovnim i oženjenim ljudima.

CRNI
22-03-2001, 12:37
Ljudi moji pa zar nevidite i nećujete.
<br>
Od prošle vlasti ostao je dug 35 milijardi dolara,Zar mislite da se to vraća preko noći.Što se tiće radnih mjesta,trebaju nam jer sam i ja na burzi
<br>
rada,ali netrebaju nam osnovci,srednjoškolci kojih je na burzama širom Hrvatske 82,3%.Trebaju nam stručni kadrovi koji će nas sutra voditi ka boljem.I dragi moji nezaboravite tko je izabran u raspadu Yugoslavije za predsjednika.Nitko od nas ne bi imao svoju državu,da Tito prije svoje smrti nije napisao ustav
<br>
u kojem glasi:SVE REPUBLIKE SE MOGU SAMOSTALNO OCIJEPITI.Puno ljudi danas pljuje po njemu jer nezna neke stvari,a kada je Mesić izabran prije rata za predsjednika Yuge on je prvi potaknuo pitanje ocjepljenja jer je očigledno da se srbi nisu mogli sa tim pomiriti.Mesić će nas podignuti sa zemlje samo mu dajte vremena.Usput,ovi hercegovci i ostali koji nisu iz HR neka se nebrinu za nas imaju oni svog prjedsjednika...Jelavića,Izetbegovića i Radišiča.Pzdrav svim ljudima dobre volje.

anto
22-03-2001, 22:15
Crni drago mi je da ima ovdje netko na forumu da zna sagledati realno situaciju.Inače slažem se sa svim tvojim navodima.Bog

billytheclint
24-03-2001, 21:34
Nitko od nas ne bi imao svoju državu,da Tito prije svoje smrti nije napisao ustav
<br>
u kojem glasi:SVE REPUBLIKE SE MOGU SAMOSTALNO OCIJEPITI.
<br>
...???????
<br>
Gdje si to cuo, ×××××cicu. znaci, zato smo se mirno rastali? Pa ti si odlikas, sigurno si imao sve pet u skoli. Ma sto odlikas, vukovac.
<br>
Anto, ti ne huli Boga vise, molim te.

CRNI
25-03-2001, 00:33
BILY SELJAČINO PRIMITIVNA,DA SI ZATVARAN
<br>
U ONO VRIJEME ZBOG ŽELJE ZA PRAVOM GLASA I DA SI ONDA PRATIO POLITIKU DANAS BI ZNAO MALO VIŠE SELJO.USPUT REČENO U ONO VRIJEME SAM IMAO POLITIČARE
<br>
U KUĆI,A I DANAS IH IMAM SELJO.KRVAVO SMO SE SVI BORILI U OBITELJI ZA SAMOSTALNU HRVATSKU I BORIT ĆEMO SE I DALJE DA DISTANCIRAMO TAKVE NEUKE KAO ŠTO SI TI SELJO.NEMOJ SE USTRUĆAVATI,ŠTO GOD TE ZANIMA U VEZI POLITIKE SAMO PITAJ SELJO.POMOĆI ĆU TI DA SHVATIŠ ŠTO JE HRVATSKA.

billytheclint
25-03-2001, 00:44
dobro, dobro, samo se smiri, nemoj vikati. onda polako okreni hitnu (ne izlazi na balkon, mozes pasti). onda objasni ciki doktoru sta je hrvatska. on ce ti dati malo boc u dupence belo. i onda ces zaspati, i kad se probudis, opet ce tamo biti i deda, i baba, i ostali cetnici. sve ce biti dobro,
<br>
mamicu ti cetnicku. jedino nikad vise jugoslavije. posvuda samo ustase!!!!

oko pica
25-03-2001, 09:03
I tako Billy polako ostaje sam. Sad su se polako stvorila priviđenja o važnosti i velikom broju. A liječnik čeka poziv. Gotovo sam siguran da će pred Billyevom kućom uskoro stići kola Hitne pomoći. Ako nedaj Bože ne stigne i policija. Zbog pucanja po cesti.

billytheclint
25-03-2001, 13:55
o cemu ti govoris? o crvenom krizu? interpolu? kos? kgb? lucin? stane dolanc? tito? fumic? sinovi?
<br>
opet ti se sve pomijesalo. ti si prilicno opasan kreten, ali najvise za sebe samog. nazovi tu hitnu dok jos nije kasno

Leon
25-03-2001, 16:26
Billythe...samo je pitanje. Samo je pitanje vremena vremena kad ćeš se popeti na krov i gađati sve te odreda prolaznike (srbočetnike). Mala je vjerojatnost da će se među njima zateći po koji PITAGORA (tvoj istomišljenik). A i ne bi ga bilo šteta.

billytheclint
25-03-2001, 16:49
leone, lavicu, glavicu... pa ti si meni kompletno pobedastio. nije vrag da se osjecas ugrozen. pa ciscenje je vec pocelo, zatvori su puni - haski, riecki, gospicki. jos samo da tvoj idol lucin izmedju dvije pive nadje vremena i uhapsi kojeg kriminalca. ali malo mu sporo ide, a ti meni reci zasto

CRNI
26-03-2001, 11:47
BILLY,VIDIŠ REKAO SI MAMICU TI ČETNIĆKU.
<br>
TA MAMICA IMA JOŠ SAMO MENE JER JE OD TIH ČETNIKA IZGUBILA JEDNOG SINA I JOŠ 5
<br>
ČLANOVA NAŠE ŠIRE OBITELJI,SINA KOJI JE IMAO SAMO 17 MJESECI.PREMA TOME MENI KAO MENI MOŽEŠ REĆI SVE,ALI OSTAVI MI SE MAJKE I NE NAZIVANJA NAS ČETNICIMA,JER SAM SE JA GLEDAO OČI U OČI SA NJIMA I U
<br>
HR I U BiH.ČUVAJ SE BILLY,ČUVAJ,××××NO JE DANAS ŽIVJETI.

CRNI
26-03-2001, 11:47
BILLY,VIDIŠ REKAO SI MAMICU TI ČETNIĆKU.
<br>
TA MAMICA IMA JOŠ SAMO MENE JER JE OD TIH ČETNIKA IZGUBILA JEDNOG SINA I JOŠ 5
<br>
ČLANOVA NAŠE ŠIRE OBITELJI,SINA KOJI JE IMAO SAMO 17 MJESECI.PREMA TOME MENI KAO MENI MOŽEŠ REĆI SVE,ALI OSTAVI MI SE MAJKE I NE NAZIVANJA NAS ČETNICIMA,JER SAM SE JA GLEDAO OČI U OČI SA NJIMA I U
<br>
HR I U BiH.ČUVAJ SE BILLY,ČUVAJ,××××NO JE DANAS ŽIVJETI.

billytheclint
26-03-2001, 19:43
ajd ne lazi ko pas. da je to istina, ne bi ovdje lajao i zavijao na mjesec. radje cuvaj TI i dalje tu svoju blesavu tintaru, ×××××u. za mene ne brini, poluljudska tvorevino, seljacino, izrode, partizancicu. takvi ko ti su se vratili iz rata samo zato jer su znali cuvati si dupe, herculesu. ako si uopce negdje bio, silovatelju ekrana, jezika i tastature.

CRNI
27-03-2001, 11:14
Bijedo bijedna,Hoštaplerčiću.Čovjek u mojim godinama nema razloga za takvim lažima,ali nema veze.Tvoje mišljenje je ionako prebalavo i neintelektualno tako da se više neću opterećivati sa tobom.Sljedeći put kada mi se obratiš probaj bez vrijeđanja ili je to visok pojam za tebe

pretorijan
11-09-2002, 07:30
Kad će te ruševine već jednom biti rašćišćene?