PDA

Pogledaj cijelu verziju : RASPAD SFRY Kronoloski od Gazimestana

sompompirovi
06-01-2006, 16:16
Ajde da pocnemo ovako VSG-u(P). Mozemo preskociti SANU deklaraciju (u kojoj se Srbi pozivaju da isprave povijesne nepravde, itd, itd... )

Da se prisjetimo poznatih fraza:

KO TO KAZE KO TO LAZE
SRBIJA JE MALA

e NOJA SRBIJO U TRI DELA
OPET CES DA BUDES CELA

NIKO NE SME DA BIJE OVAJ NAROD

DVA OKA U GLAVI

ITD... ODAVDE DA KRENEMO vsg-U(P) PA DA LIJEPIMO...

http://www.zamislisrbiju.org/foto/idc_foto_01/images/Gazimestan_1.jpg

sompompirovi
06-01-2006, 16:20
Malo sam preskocio... ali su vecina slika bile "prevelike"...ova je iz Vukovara 1991...

http://www.zamislisrbiju.org/foto/idc_foto_01/images/Vukovar_91.jpg

sompompirovi
06-01-2006, 16:21
<font face="Impact" size="+2" color="red">SRPSKA PIJACA 1990:

http://www.zamislisrbiju.org/foto/idc_foto_01/images/Izlog%20prodavnice%20Srpske%20Pravoslavne%20Opstin e%20-Bul%20Revolucije,%20Beograd1989.jpg</font>

sompompirovi
06-01-2006, 16:23
<font face="Impact" size="+2" color="red">Malo poznate ikonografije iz 1990...

U Hr jos uvjek vladaju komunisti - narod sokiran... kao uostlom i u cijelom ostatku SFRY...

http://http://www.zamislisrbiju.org/foto/idc_foto_01/images/SVI1990.jpg</font>

sompompirovi
06-01-2006, 16:24
http://www.zamislisrbiju.org/foto/idc_foto_01/images/SVI1990.jpg<br><hr>

sompompirovi
06-01-2006, 16:25
<font face="Impact" size="+2" color="red">Zgazimestan 1989...

http://www.zamislisrbiju.org/foto/idc_foto_01/images/Gazimestan_2.jpg</font>

sompompirovi
06-01-2006, 16:27
<font face="Impact" size="+2" color="red">Seselj 1989 poziva na Srpske zapadnegranice: Karlobag, Ogulin, Karlovac, Virovitica...

http://www.zamislisrbiju.org/foto/idc_foto_01/images/Seselj_89.jpg</font>

sompompirovi
06-01-2006, 16:28
<font face="Impact" size="+2" color="red">Seselj sa vojnim vrhom planira granice...

http://www.zamislisrbiju.org/foto/idc_foto_01/images/Seselj_90.jpg</font>

sompompirovi
06-01-2006, 20:10
<font face="Impact" size="+2">JIHAD, JIHAD, JIHAD, JIHADJIHAD, JIHADJIHAD, JIHADJIHAD, JIHADJIHAD, JIHADJIHAD, JIHADJIHAD, JIHADJIHAD, JIHADJIHAD, JIHAD

http://i6.photobucket.com/albums/y226/mindaugas/cetnikgif.jpg</font>

E...pa sad
07-01-2006, 11:23
VSG-u(P) nastavi... Plitvice prosle, izbori u HR prosli 94,2 % za otcjepljenje...

Dolazi Borovo Selo gdje dobro pripremljeni uvezeni cetnici u zajsedi nemamili (nekí incident, mislim da su postavili cetnicku zastavu u centru ili tako nesto)
masakriraju (mislim) 12 hrvatskih policajaca, jednom su i odsjekli glavu, dvojici iscupali oci...

RAT JE POCEO... pa sad nastavi... ti malo... o ciljevima rata, znam da ste racunali na 7 dana...max 2 tjedna... ali eto tako bilo nije... i ajde VSG-u(P)... pa cemo polako doci do OLUJE i zlocina itd...

Plitvice su
08-01-2006, 01:37
se dogodile 31.03.1991
Borovo Selo 02.05.1991
referendum 19.05.1991 (94,2% za "razdruzivanje")

e...leba nastavi dalje... onako kako to ti kroz srpsku stranu vidis...

Ja bi nastavio
08-01-2006, 02:23
ali fale slike sa velikih demonstracija siftara u Pristini 81. godine.
Fali nabijanje flase Srbinu Martinovicu u dupe, 83.
Fali ustaska ikonografija, Tudjmanovi govori mrznje i sveobuhvatno sikaniranje HR Srba od izbacivanje sa posla (samo zato sto su Srbi), do njihovih fizickih likvidacija.
Fali Gospic, fali kristalna noc u Zadru, fali davljenje vojnika u Splitu, fali likvidacija porodice Zec, mnogo toga fali... vec mi je dosadno nabrajati.
Sve je receno, glupo mi je i dosadno da ponavljam.

Gde si bre pogubio i sakrio te slike koje fale, a bez kojih ja ne mogu da se ukljucim u diskusiju, ili ces me stvarno naterati da se registrujem (nista ne kosta), pa da se i ja spustim na tvoj nivo i krenem da se bavim mizerijom, da lepim slike.

E moj VGS-e ludace, komisija sastavljena od strucnjaka iz stotine zemalja rade na studiji "Uzroci krize u SFRJ", a ti resio da nas fasciniras sa nekoliko slika!!!!!!

Hajde VGS-e ne prdi.

Da uprostim
08-01-2006, 02:31
ako ne nalepis bar jednu sliku sa velikih demonstracija shiptara u Pristini marta 81., ja ne mogu da se ukljucim u diskusiju, jer doticni dogadjaj smatram jednim od kljucnih momenata.
Ne trazim da lepis sliku kako Tito potpisuje Ustav 74.

Bez tog dogadjaja tvoje kazivanje smatram jednostranim i povrsnim.

Good bye dok ne vidim sliku iz Pristine.

sta da pomaknemo
08-01-2006, 12:58
razvoj dogadjaja jos 9 godina unazad?
u 1981? Mislim da Kosovo nije bio razlog da se ratuje zapadno...?

Ja mislio da krenemo od Zgazimestana 1989?

Sve sto si tu nabrojio cemo staviti - ali KRONOLOSKI!!! Ja sam snimao Tudjmanov govor (bio 10 m od njega)na trgu Francuske Revolucije, za uskrs 1990. SVE imam... i on je upozoravao srpsko vodstvo - da ce ih zadesiti sudbina Causeskua...ako pokusavaju zadrzati svoje pozicije silom... da vide sta se je dogodilo sa Berlinskim zidom, i padom komunizma u cijelom Istocnom Bloku...Ukazivao je na lazi i mucke...itd...

"Mislim da
08-01-2006, 13:42
Kosovo nije bio razlog da se ratuje zapadno...?"

Jok i nije. Mars u pizdu materinu, sta ti znas?

Da nije Kosova i kosovskih problema, nikada Sloba ne bi dosao na vlast, i ne bi doslo do srpskog nacionalizma, jer su gotovo svi Srbi bili ubijeni u srpstvo, a zarazeni Jugoslavijom i jugoslavenstvom.

Kako mozes tako da ××××s "dogadjaji na Kosovu ne bi uzrokovali rat u zapadnim delovima"(???) Jesi li ti lud, SFRJ je funkcionisala kao jedinstvena drzava.
Gde je doslo do prvog razlaza izmedju HR i Srbije, ma oko Kosova???
Kosovo je mesto gde je trigeriran raspad zemlje. Posle 81. sve je krenulo naopako.

Hajde nalepi neku sliku sa demonstracija u Pristini, pa da ja i ti nastavimo temu po milioniti put, pa kome dosadi, do besvesti i nazad.
Ta tema je bila na tapetu ni broja se nezna, i ti sad kreces ponovo, jel mene da ubedis da je za svako zlo iskljucivo Srbija kriva. E pa, u to me nikad neces uspeti ubediti, jer ja sam sudionik svih dogadjaja.
Ako treba nesto da ti se objasni, tu sam, uradicu to besplatno.

Samo vidi
08-01-2006, 13:57
koliko si ti apsurdan tip, VGS-e. Prva slika koju si nalepio je slika Slobe Milosevica. Zar ti ne bode oci to sto nisi pojasnio kako je taj covek uopste dosao na vlast u Srbiji? Da li je on nikao iz zemlje, pao sa neba ili sta?

Nemas ti PO_JI_MA covece, ja sam bio u zizi i u sitnice znam kako se sve hronoloski odvijalo.

Idemo dalje
08-01-2006, 14:28
KO TO KAZE KO TO LAZE
SRBIJA JE MALA

Poznata pesma koja nikoga ne vredja.
To sto su nacionalisti proizvoljno menjali tu pesmu, nacionalisti kao nacionalisti, niko nema slobodu ni gatsa da kaze da oni predstavljaju jedan narod sem tebe i tebi slicnih, ali ko vase misljenje uopste uzima zdravo za gotovo?

e NOJA SRBIJO U TRI DELA
OPET CES DA BUDES CELA

Sta je lose u ovome? Pazi majku mu, a kad bi neko rekao podelite HR na tri dela, pozelenio bi od besa.
Problem i jeste u tome sto je Srbija bila rasparcana na 3 dela, pa nije mogla da kontrolise svoje teritorije. To je izvor svih ××××××.
Pazi ××××× mu materina, jako ti smeta izjava koja zagovara celovitost teritorija Srbije, a ni malo ti ne smeta izjava da "Srbi mogu da iznesu HR zemlje samo na opancima"!!!!
Ne smeta ti ni ponizavajuci i uvredljiv ton vaseg sadasnjeg predsednika.

Koji bi to predsednik bio kad svojim gradjanima ne bi smeo ili ne bi mogao da garantuje osnovnu sigurnost?
Ja jos uvek ne vidim nista lose u toj izjavi.
Sta vise smatram je uobicajnom za jednog politicara u usponu, kome trebaju poeni.
Zar Tucko nije obecao da ce Hrvatska postati Svajcarska u roku od 5 godina.
Nema politicara na svetu koji nece obecati kule i gradove, od cega ne ispadne gotovo nista.

DVA OKA U GLAVI

Sto vas boli patka kakvi ce odnosi biti izmedju Srba i Crnogoraca???
Prijateljstvo ta dva naroda datira od pamtiveka, a pecat na jednu divnu tradiciju za primer udaren je u I sv. ratu u cuvenoj Mojkovackoj bitci protiv nadmocnije Austrougarske, kada su Crnogorci sve do kraja drzali front stiteci povlacenje srpske vojske preko Albanije.
Srbi i Crnogorci su toliko srodan narod da mnogi Crnogorci sebe smatraju Srbima.
To sta je Slobo izjavio, nista nije novo rekao sto mi Srbi i Crnogorci nismo znali. To je ziva istina, jbga.

trazim nisam
08-01-2006, 15:17
nasao slike iz demonstracija na Kosovu 1981... samo kilometre prica...

pogledati cu jos...

Sto nas
08-01-2006, 15:29
boli patka za odnose izmedju srpskog i crnogorskog naroda?
Pa nikakva patka nas ne boli, kako ce da se dva cigana slagati, ali reci vlajo: STo se ti toliko sekiras kako je u Hrvatskoj?
×××× ti svoju vlasku kevu, idi u ××××× materinu.

Prijateljstvo
08-01-2006, 17:42
ta dva naroda datira od pamtivjeka?
Pa to je tocno i kad ste napadali Hrvatsku zajedno, a narocito Dubrovnik i okolicu, ××××× vam materina.
Jebali vas cigani u dupe, oba dva naroda.

NASEM...
09-01-2006, 13:31
KO TO KAZE KO TO LAZE
SRBIJA JE MALA

To je cisti poziv na prosirenje ”lebensraum”, kako je Hitler rekao… NISTA DRUGO!!... Tako je i shvaceno od SVIH!!

MOJA SRBIJO U TRI DELA
OPET CES DA BUDES CELA

Sta je lose?? Ti to jos danas ne shvacas?? A svi su se u Srbiji i ter kako pokajali bas za to!! To je bio poziv za NASILNO i jednostrano mijenjanjanje ustava SFRY: I to je bila tocka na I za raspad zemlje… (gdje ste se vi nadali onoj izreci gore… ugrabiti teritorija za jos jednu Srbiju). Ustav se mijenja demokratski, nakon sto su SVI umjesani dali svoje misljenje… i suglasnost! A ne jednostrano – na HO-RUK!

”Pazi ××××× mu materina, jako ti smeta izjava koja zagovara celovitost teritorija Srbije, a ni malo ti ne smeta izjava da "Srbi mogu da iznesu HR zemlje samo na opancima"!!!!
Ne smeta ti ni ponizavajuci i uvredljiv ton vaseg sadasnjeg predsednika”.

Ta izjava je kontra srpskim namjerama da otmu HR teritorij… ”odnjet ce samo blato na opancima kojima su dosli” ( a ne HR teritorije)

NASEM...
09-01-2006, 13:32
To je poziv da se seljacki, primitivno, impulsivno i silom udari na problem – znaci prepustis ”masama” da rijesavaju problem…Kad si tako krenuo vise to ne mozes kontrolirati… i ”zadesi” te to sta te zadesi…

Vi ste govorili o ”genocidu” prema ”Srbima” na Kossvu, a NITI jedan Srbin poginuo nije… a ne postoji niti jedan albanac koji nije prosao kroz srpsku policiju i ispitivanja (batine i sl)

Koji bi to predsednik bio kad svojim gradjanima ne bi smeo ili ne bi mogao da garantuje osnovnu sigurnost?

Da bas to… koliko su sigurnosti Albanci imali??? A oni su BILI gradjani Srbije – zar ne?? A da ne govorimo o drugim pravima koja su im oduzeta…

Samo ova izjava govori o tvom (kao i uostalom skoro svakom Srbinu) POTPUNO neshvacanje nikog drugog...odnosno stavljanja SRBA uvjek u prvi plan - CENTAR -

Ja jos uvek ne vidim nista lose u toj izjavi.
Sta vise smatram je uobicajnom za jednog politicara u usponu, kome trebaju poeni.
Zar Tucko nije obecao da ce Hrvatska postati Svajcarska u roku od 5 godina.
Nema politicara na svetu koji nece obecati kule i gradove, od cega ne ispadne gotovo nista.

DVA OKA U GLAVI

Pa to je Hitler izjavio prije nego je isao u okupaciju (einschluss) ”drugog oka u Glavi” AUSTIJU 1938! To ukazuje na fasisticko/nacisticki nacin razmisljanja koje je Sloba imao!

A koliko vas to ”DRUGO OKO” voli…vidjet ces jos ove godine…

Al ga nadrobi
09-01-2006, 15:30
u ××××× materinu, alal ti njeznik. Interesantno, a ipak si ostao ziv.

Ustav jedne zemlje nije svetinja da nesme da se dira. Kako je promenjen 1974. na veliku stetu Srba, tako je mogao ponovo da se promeni. Uostalom, predstavnici Hrvatske, Slovenije i ostali su se slozili i potpisali taj novi ustav.
Dakle, Ustav nije Sveto pismo.

"KO TO KAZE KO TO LAZE
SRBIJA JE MALA"

Neverovatno koliko vi muljate i drobite i sve trpate u isto samo da suprostavljenu stranu vise optuzite, pa tako ko je sta pevao, koje parole, i sve ostalo sto su nacionalisti arlaukali, ALI NE, VAS VASI NACIONALISTI NE INTERESUJE, VAS INTERESUJE STA SU SRPSKI NACIONALISTI PEVALI, ZNACKE, KURCE, PALCE.
Pa to je za mene neozbiljno da se pocne iole ozbiljna diskusija.
Ko ×××× neke barabe koje su arlaukale "Nije mala nije mala..", ili one o Mati i Bobanu. Kad sam u takvoj kafani ja na brzinu platim i bezim.

>>To je cisti poziv na prosirenje ”lebensraum”, kako je Hitler rekao… NISTA DRUGO!!... Tako je i shvaceno od SVIH!!<<

Ciji poziv ××××× jedna, zar ti ne raspoznajes arlaukanje mase koja daje sebi na volju, od zvanicne politike???

>>NIKO NE SME DA BIJE OVAJ NAROD
NASEM...

To je poziv da se seljacki, primitivno, impulsivno i silom udari na problem – znaci prepustis ”masama” da rijesavaju problem…Kad si tako krenuo vise to ne mozes kontrolirati… i ”zadesi” te to sta te zadesi…<<

Lupis i ostanes ziv. Kojim masama se prepusta da resavaju problem, sta je tebi???
Ja njegovu izjavu shvatam kao zavodjenja sigurnosti na Kosovu kako se radi u celom svetu. U Australiji su se pobili na plazi, pa su poslali policiju i to u ogromnom broju.
Zna se ko je zaduzen za odrzavanje reda u jednoj zemlji.

>>Vi ste govorili o ”genocidu” prema ”Srbima” na Kossvu, a NITI jedan Srbin poginuo nije… a ne postoji niti jedan albanac koji nije prosao kroz srpsku policiju i ispitivanja (batine i sl)<<

Ma jedi govna lazovcino, sto ××××s???
"Ni jedan Srbin nije poginuo a ne postoji ni jedan albanac koji nije prosao kroz srpsku policiju" (!!!!!)
HAAAAAAAAAAAHAAAAAAAAAAAAAAAAAHAAAAAAAA
HAAAAAAAAAAAAAAAHAAAAAAAAAAAAAAHAAAAA
Pa srpska policija nije ni postojala na Kosovu sve dok nije promenjen Ustav 90.
U tome i jeste problem, sto Srbija nije imala nikakve ingerencije na Kosovu.

>>Da bas to… koliko su sigurnosti Albanci imali??? A oni su BILI gradjani Srbije – zar ne?? A da ne govorimo o drugim pravima koja su im oduzeta…<<

Hoces li mi navesti uskracena prava bilo kom narodu u SFRJ???
Ako neznas konkretno, ONDA NE SERI!!!
Naravno, sigurnost za svakoga (siptari su je imali na Kosovu), ali prvenstveno onima kojima je sigurnost bila uskracena. Sitome ne treba obecavati da ce biti sit, vec gladnome.

>>DVA OKA U GLAVI

Pa to je Hitler izjavio prije nego je isao u okupaciju (einschluss) ”drugog oka u Glavi” AUSTIJU 1938! To ukazuje na fasisticko/nacisticki nacin razmisljanja koje je Sloba imao!<<

Nemoj lebati, nemoj sad kao bivsa prostitutka kada prica o postenju.
Vi ste bili saveznici i fasisticke Nemacke i Austrije. Vi ste docekali nemacke tenkove i za dobrodoslicu bacali cvece na iste.

>>A koliko vas to ”DRUGO OKO” voli…vidjet ces jos ove godine…<<

Sta god da se desi, Srbin i Crnogorac ostaje jedno.
Rekoh ti ja, Slobina izjava nije iznenadila ni Srbe ni Crnogorce.

-----------------------

Da zakljucim, cim sam procitao parole na pocetku topika, nisam trebao ni da odgovaram.
Odgovor zavredjuju izjave samo izrecene od politicara ne od mase koja peva sta je volja.
Za "Niko ne sme da vas bije" odgovorio sam sta mislim.
Za "Dva oka u glavi" isto tako.

Nego da se vratimo sustini problema.
Trazio sam bar jednu sliku sa demonstracija u Pristini 81. i jos nista. To je uslov, a posle cemo videti kako se diskusija bude razvijala.
Na kraju cete me navesti da se i ja registrujem pa cete se zaista nagledati, obecavam.
Do tada bye bye.

Ma
09-01-2006, 15:51
idi u ××××× materinu, govno jedno.

Ovo dovoljno
09-01-2006, 22:55
govori kako vi od bauka napravite vuka cas posla. Istrgnete neciju izjavu iz konteksta i stavite je u najcrnji:

>>DVA OKA U GLAVI

Pa to je Hitler izjavio prije nego je isao u okupaciju (einschluss) ”drugog oka u Glavi” AUSTIJU 1938! To ukazuje na fasisticko/nacisticki nacin razmisljanja koje je Sloba imao! <<

Gluposti da ne moze biti veca!!!
Fasisticka Nemacka je izvrsila anslus Austrije, sto u prevodu znaci da je Austrija izgubila svaki suverenitet - himnu, zastavu, sve, i postala deo Nemacke.

Na drugoj strani CG je sve vreme od raspada SFRJ zadrzala svoju drzavnost i od tada kao i pre, je ravnopravna clanica drzavne zajednice.

Do koje granice ce te vi davati masti na volju, pitam se???

FREE THINKER
14-01-2006, 07:20
ZASTO I KAKO JE SRUSENA JUGOSLAVIJA :

http://www.pula-online.com/forum/viewtopic.php?t=264<br><hr>FREE THINKER / LUDA VERUDA

VGS-e
14-01-2006, 13:51
jesi li ti procitao ovo gore?
Sta, mlogo bre odudara od onoga sta ste vi u horu naucili.
Hajde procitaj ovaj gornji link pa se javi.