PDA

Pogledaj cijelu verziju : Hrvatska treća na Mensinim testovima !

Miljenko
01-01-2006, 20:54
SCG treća na Mensinim testovima

1. januar 2006.

Oksford -- Jedna od oblasti po kojima je Srbija i Crna Gora među prvima u svetu jeste uspešnost njenih građana na Mensinim testovima.

Procenat građana koji su ove godine na testovima tog međunarodnog udruženja koje okuplja ljude sa natprosečnom inteligencijom zabeležili IQ veći od 148 po Katelovoj skali do 156, iznosi 43 odsto. Po tome je SCG, među stotinak zemalja u kojima Mensa ima podružnice, na trećem mestu, iza Izraela i Slovenije.

U 2005. godini, u kojoj je u svetu obeležena stogodišnjica od prvog merenja inteligencije, u SCG je organizovano 14 testiranja, a od 1.097 prijavljenih, 470 ispunilo je uslov za učlanjenje u Mensu.

Na osnovu IQ, u Mensi SCG podjednaku uspešnost pokazali su studenti, doktori nauka, mesari, policajci, lekari, vojna lica, arhitekte i inženjeri, ali nažalost, kako kažu, još ne postoji ni jedno slavno ime, kao što su Madona i Kevin Kostner u Mensi SAD.

Rezultat koji omogućuje članstvo u Mensi može ostvatiti samo dva odsto čovečanstva, čiji je prosečan IQ između 90 i 110. U grupu visoko natprosečno inteligentnih spadaju svi koji, zavisno od uzrasta, za 40 minuta reše najmanje 28, odnosno 26 od ukupno 36 zadataka Mensinog testa.

..............

U ××××× ti .... opet greska na tipkovnici, ispricavam se! :))

Eat shit VGSe, and grizi svoja malena jajca bre ××××××tino pateticna! :))

Joj
01-01-2006, 21:01
A sto se desava sa tobom, kretenu blesavi?

zar se VSG-u(P)
01-01-2006, 21:14
Ne sjecas kad sam prilijepio medjunarodno mjeerene rezultate srednjeskolaca u svijetu??

Srbija je bila pri samom DNU...

kako rekoh DNO - DNA!

Kakva mensa? Srbi su definitivno jedni od najglupljih naroda na kugli zemaljskoj...

Samo kako su se ponasali u 90-im i kako su ispusili, te sta ih "zadesi"...

...zar treba jos??

sompompirovi
01-01-2006, 21:15
<font face="Impact" size="+2">Mentalni poremećaji u porastu
U Srbiji je, zbog lošeg kvaliteta života, u stalnom porastu broj osoba s mentalnim poremećajima.
Kako je izjavila predsednica Nacionalne komisije za mentalno zdravlje Dušica Lečić Toševski, na Forumu o reformi psihijatrije do povećanja broja mentalnih poremećaja došlo je zbog više događaja u prošloj deceniji, među kojima su najznačajniji rat, izbeglištvo, sankcije, bombardovanje, socijalna tranzicija i siromaštvo.
Prema njenim rečima, od 1990. do 2002. za 100 odsto je povećana zloupotreba različitih supstanci koje utiču na mentalno zdravlje.
Cinjenica je da se u Srbiji pretesko zivi, da je kriminal i dalje u porastu, govori mrznje kod jednog dela stanovnistva i dalje "prolaze", ekonomija u pravom haosu, a privatizacija pretvorena u otimacinu...
Medjutim, moramo da budemo aktivniji u svakom pogledu, jer u protivnom sadasnje stanje ide u prilog onih koji su nas do ovde doveli. Ovde prozivam najpre mlade intelektualce (ako ih jos ima) da ponude resenja i predloge koji ce davati neku novu nadu gradjanima, koji su prosto receno u stanju apatije. Mislim, da bi trebalo osnovati organizaciju koja ce okupljati mlade intelektualce, spremne da uz pomoc NVO-a pomognu da isplivamo iz bede do koje su nas dovele kvazipatriote. Jedino tako (pamecu a ne snagom) moguce je napraviti pocetni korak, i krenuti u pravu i korenitu reformu svega sto su "OVI" kvazisocijalisti i delom kvazidemokrate upropastili !</font>

penis li penis VGSe
02-01-2006, 02:15
Evo ga Vreca Govana u svom elementu, malo ga nagazis gde ga boooooli ...... odma´ su tu jedan mali ljut komentar, pa onda veeeeelika slova o necemu sto blage veze nema sa temom! :))

×××× ga VGSe sta cu ti ja sto ste vi Hrvati tako glupi i nepismeni. Glupi ste po tradiciji i tom vasem ××××nom genu, a nepismeni, evo svaki bogovetni dan dokazujete da neznate dve da sastavite bez gramaticke greske ili gadjenja padezima, a ××××× mu mater, niste takvi bili, dok smo vas drzali pod krilima, znali ste nesto ..... a onda dodje dr. Sranjo i jeba vam majku sa intelektualne strane, nauci vas da je MRZETI bitnije nego slova i citanje, pa onda vasi majmunski znanstvenici (isto skola dr. ××××××) koji su vas tako zbunili i sjebali da vise neznate ni kako cete ni kojim jezikom pisati, ni ko ste ni odakle ste, jeste li ××××ni iranci ili ××××ni Laponski Irvasi! :)) :)) :))

Kod nas je situacija obrnuta VGSe, mi jos uvek znamo ko smo, ciji smo i odakle smo, znamo koji nam je jezik, kako da pisemo, citamo, ×××××o, karamo, provodimo se uz pice i mlooooogo dobru hranu ..... i ovaj test cak i tebi duduku nad duducima mora da kaze nesto ..... bar to da vas hrvata NEMA NA OVOJ LISTI! :)) :smile06: :smile16:

Trc Milojka! :))

hehehehehehehehehe!!
03-01-2006, 05:10
ne, stvarno ..... zasto hrvati nisu ni pomenuti na ovoj listi? :smile06:

Pa trenutno
03-01-2006, 13:01
traze Forest Hill u Australiji. Cim nadju evo i njih na listi.

Inace, znate
03-01-2006, 13:18
onu "Svaka ptica svome jatu leti"

Sad mi je jos jasnije zasto Slonje onako hrle u Beograd.
Pa sem sto imaju gde da se provedu, imaju sa kim da popricaju, da se zezaju (za sta isto treba inteligencija), da razmene misljenja. Nije fora druziti se sa glupim rvacanima.

VGSE bre jebote bre
03-01-2006, 23:17
VGSe bitno je da bar jednom u zivotu pogledas istini u oci, kao pravi muskarac, a ne kao kakva "umocnica koja ima mijenu" :)) tako da ta ista istina ne treba svaki put da te samara i otreznjuje iz tog tvog fiktivnog ruzicastog sveta o "zemlji punoj leptirova" ..... ×××× ga, glup ste narod, sta cu ti ja. :))
Nije moja greska, ili ovih koji su sastavljali ovu "mensinu" listu .... ×××××ni ne prolaze test - kontra - inteligentni ga prolaze ..... to ti je sva filozofija! :))

Kapiras BRE!? :))

jep!
11-01-2006, 01:11
tacno, prosto kao pasulj bre! :))

lista glupana
15-01-2006, 16:28
mislim da bi hrvati zauzeli visoko mesto na nekoj listi gde se ocenjuju ×××××ni!! :))