PDA

Pogledaj cijelu verziju : DAJEM BUBREG ZA KRUH

JAKOV BUZOLIĆ
30-12-2005, 21:55
DUG OKO VRATA ŽIVOTNA DRAMA JAKOVA BUZOLIĆA, 54-GODIŠNJEG ŽRNOVČANINA

Banke me uništile, obitelj zaboravila
DAJEM BUBREG ZA KRUH

MORA OD ŽIVOTA Ulazeći iz kredita u kredit Jakov Buzolić je došao u situaciju da mu je mjesečna rata šest tisuća kuna, tri puta veća od primanja. Supruga, kćer i sin napustili su brod koji tone, Jakov je lani pokušao i samoubojstvo popivši 60 tableta, a sada je iz očaja oglasio prodaju bubrega

piše Divna ZENIĆ
snimio Nikola VILIĆ

Jakov Buzolić utopljen u dugovima i očajuProdajem bubreg. Obratite se na mobitel ×××/ 1111-550. Iza te dvije šture rečenice oglasa, izvješenog na nekoliko splitskih adresa i objavljenog u malim oglasnicima, krije se prava životna drama koju prolazi 54-godišnji Jakov Buzolić iz Žrnovnice.
Nekontroliranim zaduživanjem uvalio se, kaže nam, u problem iz kojeg ne vidi drugi izlaz osim prodaje vlastita organa. Ulaskom iz kredita u kredit došao je u situaciju da mu je mjesečna rata tri puta veća od primanja. Kao zaštitar u jednoj splitskoj tvrtki ima plaću od dvije tisuće kuna, a bankama i American expressu svaki mjesec mora plaćati oko šest tisuća kuna. Ne posjeduje nekretnine ni pokretnine koje bi mogao prodati i namiriti dugove, a podršku nema ni od vlastite obitelji, supruge, kćeri i sina, koji su, tužno priznaje, napustili brod koji tone.
- Ne mislim da činim nešto protuzakonito, ni neetično. Svjesno se odričem svog bubrega u korist tuđeg zdravlja. Već su mi se javljali zainteresirane osobe iz cijele Hrvatske, koje su na dijalizi, ali konkretnih ponuda nije bilo. Nepovjerljivi su... - žali nam se Jakov, s kojim smo se susreli u jednom stobrečkom kafiću. Međutim, cijenu koju traži nije htio otkriti, navodeći kako to ostaje između njega i budućeg primatelja.
Iako smo, nakon što smo u Ulici Ruđera Boškovića 22 pročitali njegov oglas, sumnjali da je riječ o nekom prevarantu ili psihički oboljeloj osobi, naišli smo samo na očajnog, osamljenog i razočaranog čovjeka. Priznaje nam da je u svom beznađu u travnju prošle godine pokušao samoubojstvo, popivši 60 Buzolić je oglase s brojem mobitela izvjesio i po ulazima splitskih zgradatableta, ali je, na sreću, sve ostalo samo na pokušaju. Tijekom razgovora, uz kavu s mlijekom, otvorio nam je srce i priznao da bi od prodaje bubrega ipak radije našao bolji posao kojim bi mogao otplaćivati kredite.
- Potpuno sam zdrav i radio bih bilo koji posao. Po struci sam autolimar s 30-godišnjim radnim iskustvom, ali posljednjih godina za mene nema posla ni u jednom servisu. Ako mi netko može osigurati bilo kakav posao, molim da mi se javi - poručuje Jakov.
Priznaje nam kako je prvi kredit digao kako bi renovirao staru kuću u Žrnovnici, a budući ga nije mogao otplaćivati i dalje se zaduživao. I sada od toga, kaže nam, nema nikakve koristi jer je kuća izgrađena bespravno, pa je, bez papira, ne može prodati. Već mjesecima nema novca ni za hranu ni ostale osnovne životne potrebe i očajnički treba pomoć...

Citas li ti ovo VGS-e?

Hm
30-12-2005, 22:13
dati bubreg za kruh, stvarno srceparajuce :(

Ima samo 2 bubrega; sta ce kad vise ne bude mogao dati bubreg, u zemlji sarenih leptirova???

VGS-e, najbolje bi bilo da odes licno kod nesrecnika sa sve svojim tabelama i BNP-ovima i da mu objasnis stvari.
Ponesi usput neku veknu kruha, bilo bi hriscanski, a iskupio bi sve grehe zbog sirenja mrznje.

Deder, VGS-e, objasni ti meni da li je bilo takvih srceparajucih pojava u SR ZemljiSarenihLeptirova???
Nesto se ne secam.

STA HOCES???
30-12-2005, 22:30
Reci VSG-u(P)??'

Jos te jednom pitam...

POSTOJI LI JEDAN SEGMENT ZIVOTA U SRBIJI KOJI JE BOLJI OD HR??

jedan!? JEDAN...? TO KAZI...

Koliko si
31-12-2005, 00:17
Blesav... covjek jadan nema pojima o ekonomiji...imao je izgleda jadan samo komunisticko predznanje...pa se je zaduzivao u uvjerenju da ce to neko? negdje? platiti...! Ko...ocito nije znao da za ono za sto se zaduzis moras platiti...

sta sad ocajan da radi?? Ne moze podnjeti savjest... nezna sta ce?

Kakve to veze ima sa cime? kazi nam tudume...KAZI kakve??

Jbte
31-12-2005, 00:28
u Srbiji jos dotle nije doguralo da se daje bubreg za hleb! Strava!!! :(
Bas sam se smrz'o kad sam procitao.

Bila jedna emisija na TV o siromasnim Filipincima, tamo gde narod bukvalno spava pod vedrim nebom. Covek da bubreg, a dobije nekoliko hiljada US dolara. I to je teska mizerija, ali ovo za hleb, STRAVA!

Pre nekoliko dana pisalo o lakom zaduzivanju u Hrvata: lako podizanja i lako odobravanje kredita. Vlada je upozoravala na tu opasnu pojavu.

"Drustvo lakocemo", pa na kraju "dajem bubreg za kruha".

S obzirom da je to masovnija pojava u Hrvata, nisam sklon verovanju da ce ovaj slucaj biti usamnjen.

Elem, enormno i olako zaduzivanje DOVOLJNO GOVORI, moj VGS-e.
Jos cemo mi slusato slicne tuzne price.

bubreg za drustvo
31-12-2005, 15:24
Kolega,

verujem da bi nasa Dezurna Forumska ××××××tina, nasa Vreca Govana iz Svedske ....... dao OBA BUBREGA da ima sa kim provesti "NJU JIERS IV", umesto sto ce ga provesti ovde na VIDI forumu sa vec uobicajenim sendvicem, sokicem i Cecom na MP3 playeru! :smile06:

Pa ××××te VGSe bre bre bre, ako te je familija odjebala, ako nemas "ni cuka ni vuka" od drustva .... sto ne nazoves neki svedski "eskort service" i odvojis neku kintu za osobno zadovoljstvo? :))
Zar ti je zbilja najvece zivotno zadovoljstvo visiti ovde po ceo dan i srati? :))

Hahahahahahahahahahah ahahaha hahaha haha ha!!!!! :smile06:

seljacino
31-12-2005, 15:40
kad ces shvatiti da je Srbija - po SVEMU, AMA bas po svenu svhetlosne godine iza Hrvatske.

Sirotinja nudi bubrege po coijelom svijetu za dobru lovu. Ne poznavanje tog faktora samo potvrdjuje kolika si neonformirana seljacina!

Taj je covjek kreativan... Bez jednog se bubrega bez problema moze zivjeti, a lova koja se dobije mu moze podici standard VRLO, VRLO osjetno.

Da je onoj jadnoj zeni (kako se ono zove, Stosic?) takva alternativa pala napamet vise je nego sigurno da bi ju iskoristila. dala bi pola pluca, SVE ...

Nego pogledaj malo tu pronadjeno je nesto neuredne statistike o jadu u Srbiji...samoubojstvima...propasti, mizeriji, narocito penzionera... ubijaju se kao muhe... bas kako sam kazao...

ajooooooj
31-12-2005, 15:58
zalosti! :(
Kolega, sta ti mislis da nekako dodjemo do barbine adrese, pa da odvojimo neku kintu za mucenika?

××××s kucicu na Granici Rimskog Carstva, ovo je prioritet.

Jao tuge.

ma kolega
01-01-2006, 17:20
ma pusti bre bolesnika, stvarno jadnika veceg nisam imao prilike da sretnem nigde do sada.

"kad ces shvatiti da je Srbija - po SVEMU, AMA bas po svenu svhetlosne godine iza Hrvatske. "

da, po SVEMU SVEMU SVEMU, u tvojoj BOLESNOJ BOLESNOJ BOLESNOJ, glupoj, zavidnoj i zlobnoj GLAVI GLAVI GLAVI! :)) :smile06:

znas po zemu ste bolji od nas? po GENOCIDU GENOCIDU GENOCIDU, to ce vam se UVIJEK UVIJEK UVIJEK na nos trljati, AMA bas UVIJEK UVIJEK UVIJEK i po ×××××NIMA ×××××NIMA ×××××NIMA, to vam je valjda NAJVECI NAJVECI NAJVECI izvozni artikal.:smile06:

cuti bre majmune, verujem da bi ti dao i bubreg i pluca da si imao nekog da provedes zajedno sa njima bozic i novu godinu. :)) dao bi i oko. :smile06:

i oko bre!!
02-01-2006, 02:20
slazem se kolega, dao bi i oko. :))
jeli tako VGSe bre bre bre? hahahahahahahahahaa! :))

Sta je bilo
06-01-2006, 01:45
sa Jakovinom,? Je li dao bubreg?
Sta ce mucenik kad proda bubreg?

Sta ti kazes VGS-e?

Izvini VGS-e, ali ova mi se tema svidja :) :) :)

A vidi, ovo mi je
06-01-2006, 02:33
promaklo kako rezonuje nas VGS, nasa Forumska ××××××tina:

"Taj je covjek kreativan... Bez jednog se bubrega bez problema moze zivjeti, a lova koja se dobije mu moze podici standard VRLO, VRLO osjetno."

Bez jednog bubrega se moze zivjeti ali kako? Na dijeti.
Drugo, zivot sa jednim bubregom je pod znatno vecim rizikom, jer desi li mu se nesto, gotovo je. Zivot na dijalizi nije zivot.

Trece, ne radi se o kreativnosti vec ocaju. Ova prica sa kreativnoscu nema nikakave veze.

Cetvrto, ne pise da bednik daje bubreg za visoki standard vec za kruha.
:(

fekaliji iz svedske
02-02-2006, 12:14
Deder VGSe pokazi i njemu sto prodaje bubreg za kruh, te tvoje BNP, FAP (Priboj), DDT, FBI, NBA, EPP ..... tabele i brojke, pa nam posle napisi sta ti je rekao, leba ti. :))

Ako ti ih ne nabije u taj tvoj supakj smrdljivi. :))

i opet
02-02-2006, 12:20
...sa jednim bubregom se zivi bez IKAKVIH problema... (kakva dijeta? dializa? - trabunjas bez veze)

Burezi se prodaju svuda za vecu lovu...prodaje se krv, zene pristaju da nose i rode drugima djecu (inseminacija)... za to se davalo do 1 milun $...itd...

i opet...kako je u Srbiji ako tog ima u HR... deseterostruko vise...

toga ima po cijelom zapadu...

fekaliji iz svedske
02-02-2006, 12:29
znaci toga ima svuda po zapadu? znaci ljudi "ladno" idu okolo prodajuci bubrege, jetre itd .... ?

Sta je tebi ××××××tino? Jesi li usmrkan? :))

Znas sta VGSe .... tebe treba skinuti golog, pa te mokrim kanapom mlatiti sve dok ti te gluposti koje svakodnevno povraces po celom forumu ne izadju iz glave.
Ti si stvarno ubedljivo najveca ×××××× za koju sam cuo u zivotu! :)) :smile06:

Oprem dobro bre fekalijo ljudska. :smile06:

kratki rezime .....
05-02-2006, 22:04
:))

Kad je umro kamen pade s srca,
iz svjeta mu niko nije dos´o
samo Turcin pogrebom se smuca
kak zivio tako je i pros´o!

I podrijetlo ostala je tajna
tko i sto su, problem nasta veci
il´ Laponci, il´ su iz Irana,