PDA

Pogledaj cijelu verziju : Ubila bih se, al' kud ću sa decom

Dragica Stošić
29-12-2005, 01:32
Iz Gradske toplane u Nišu došli su majstori i, zbog duga od 25.000 dinara, presekli dovodnu cev za grejanje u hodniku ispred stana, tako da od početka grejne sezone živimo zamotani u ćebad, uz malu grejalicu. Dug za struju je sve veći i sada je već 36.000 dinara. Zapretili su mi iz Elektrodistribucije da će mi iseći i struju ako i njima ne platim do kraja godine. U međuvremenu, dug za grejanje je platila moja sestra, ali sada nemam para da platim one četiri hiljade koliko košta novo priključenje.

Ne znam šta ću i kud ću? U depresiji sam, bez posla i dinara, dođe mi da se ubijem! Ali kako i kome da ostavim decu - priča Nišlijka Dragica Stošić (47). Ima sina Stefana (13) i ćerku Ivanu (19). Sina je poslala kod oca da se makar ne smrzava. Dragica i njen suprug Dragoljub radili su u EI, a onda pre desetak godina ostali bez posla. Ona posle 23 godine staža. U međuvremenu su se i razveli.

On sezonski ponešto i ponekad radi u Crnoj Gori i ne plaća alimentaciju, pa su zbog toga na sudu. Sin Stefan je oboleo od epilepsije. Ipak, voli oca i sada je kod njega. Kći Ivana nije želela da izađe iz sobe, ni da čuje da se slika sa majkom umotanom u ćebe. Poručuje da je sramota da prizna u kakvoj bedi žive.

Dragica Stošić
29-12-2005, 01:33
- Moj otac je radio u SUP-u, a pokojna majka Krstana stan je dobila od Fonda penzionog osiguranja početkom devedesetih godina. I to je sve što imamo. Ostalo je teška muka i nevolja. I ja i deca smo gladni, mršavi, bolesti nas često napadaju. Ja sam čisteći po zgradama zaradila neki opaki virus od kojeg mi stalno teče krv na nos - plače Dragica. Opisuje kako je nedavno od jutra do sutra sa ćerkom čistila u jednoj ćevabdžinici i "gazda" im za 10 dana rmbanja isplatio ukupno hiljadu dinara.

- Nije nam dao ni po pljeskavicu. A jednog dana nas dve gladne i ja uzmem dve pljeskavice, za mene i Ivanu. To mi je naplatio čim sam primila dečji dodatak. Inače, nije nam dao da skuvamo lonac pasulja koje smo donele od kuće, jer smo tada bili bez struje. Ne znam kakvi su to ljudi? A nama je dovoljno kad ima i posnog pasulja. Pomažu nam i ponekad ponešto donesu od hrane neki prijatelji i dobri ljudi, ali znam ja da to nije dugoročno rešenje.

- Spremne smo da radimo bilo šta i bilo gde samo da zaradimo za hranu i osnovne troškove i da izlečimo Stefana - kaže Dragica. Pre četiri meseca podnela je zahtev opštini Medijana za socijalnu pomoć. Ništa joj nisu odgovorili. Sprema se da ide i moli Elektrodistribuciju da joj ne isključe struju. Da makar u mraku ne čekaju Novu godinu. Mada je Stošićima i svakodnevni život odavno nalik na mrkli mrak.

Pa ljudi
30-12-2005, 00:51
se moja Dragice u Srbiji ubiaju masovno... ko nema snage, veze i nesto kapitala da pobjegne iz tig oakla od drzave se ubija...

Meni vas je zao, ali sta niste na vrijeme (caj niti SAD, poslije svega sta vas "zadesi") pobili sav taj olos od kojih 5-6 miliuna gamadi koja vam sve ovo priusti...

Ja ti Dragice
30-12-2005, 10:34
Preporucujem da djecu das da ih neko adaptira - na zapadu - tako da ti imas odrijesene ruke da se pobrines za svoju egzistenciju. Kad djeca odrastu, srest ces ih i objasniti im situaciju, reci da ti je otadzbinu unistila kriminalna banda, koja je umesto da misli za dobrobit naroda isla u osvajacko izrabljivacke ratove i unistila zemlju. Kazi da im nisi mogla priustiti niti priblizno normalnu egzistenciju i da si ih pokusala SPASITI, jer je pitanje da li bi prezivjeli...jad, bolest, skolovanje?? podhranjenost, lecnicka njega itd...

Sa srecom

fuj
30-12-2005, 15:52
Đubre jedno ti gore iznad mene!
Kako te nije sram reći ženi da drugima da svoju djecu!? Dao Bog da tvoja djeca moraju svoju djecu tako drugom dati da bi preživjeli. Ti mora da si gadan ološ kad ti takvo nešto pada na pamet. Fuj smeće jedno retardirano i emocionalno hendikepirano.

Zadnja replika
30-12-2005, 18:23
je od VSG-a(P), to se odmah vidi. Ali VSG-u(P)...razmisli malo dublje; da li ce ta dace preziveti? To je veliko pitanje... kakve ce na njih posljedice ostaviti taj jad i stres u kojem zive? Ta podhranjenost? smrzavanje...? kad neka zena dodje u beznadje instikt joj proradi tako da je bolje da deca prezive nego da sa njom umru... mnoge zene tako OSTAVE djecu da ih neko nadje... tako se nadaju da ce dete prezivjati...

Zamisli se u kompletnu situaciju iz majcje perspektive... onako realno, a ne samo sa srcem...

Trebalo je zatuci tu bandu koja vas dovede tu gde ste, da vas "zadesi" sta vas zadesi...ALI NA VREME!!! Sad je kasno!

Ovo je JEDAN slucaj od hiljada i hiljada po Srbiji...eto usudili su se to jadnom i objaviti...

za trpimira govnara
30-12-2005, 20:55
jebatevrak ja mislio u toj scg medi i mliko.
gde si bre trpimire, u dupe te ×××××, pa ti lazes ovde celom svetu, bre. a u toj tvojoj srbskoj jamahiriji,bre, vise govana vec u hr i bih zajedno.

daj, bre, trpimire opisi tu bedu u toj tvojoj usranoj srbiji, bre.

:smile06: :) :smile06: :) :smile06: :) :smile06: :) :smile06: :) :smile06: :) :smile06: :) :smile06: :) :smile06: :) :smile06: :) :smile06: :) :smile06: :)

Za gospođu Stošić
30-12-2005, 21:03
Po čemu ova tema zaslužuje mjesto da bude na hrvatskom forumu kad nije riječ o hrvatici u Srbiji!?

Dakle štovana gospođo Stošić nemate novaca za osnovne troškove a imate za internet?! Nije li tu ipak nešto malo smrdljivo?!

Ili je pak riječ o običnoj srpskoj pohlepi da se živi na tuđ račun.

Text
30-12-2005, 21:11
je izvadjen iz srpskog tiska! "Glas Javnosti".

hehe22
30-12-2005, 21:34
da i kakve to ima veze sa konjskim trkama?! :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: Posebice na onima na hipodromu u Zagrebu?! :smile06: :smile06: :smile06:

Vicko Vicojević
30-12-2005, 21:43
Ej ludosti ovaj gore bi dao djecu da "adaptira" kao da je riječ o adaptaciji stare kuće. Ma to može samo srpski um da izmisli. :o :o :o :o :o :o

Ajde Dragice uhvati se posla i adaptiraj djecu! :o :o :o
To ti preporučuju tvoja braća srbi. Da si u Hrvatskoj to ti se ne bi sigurno dogodilo da ti netko iz Hrvatske sugerira da se na taj način otarasiš djece a bez da ti pokuša pomoći osobno.

Toliko od mene! :) :) :)

Sirotinja
31-12-2005, 00:43
Je u Srbiji prepustena samo BOGU!!

Srbi iš u Srbiju
31-12-2005, 08:43
Pa neka vam Bog i pomogne taj isti Bog kojem ste se molili kad ste svoje nišlije ispračali na krvnički pohod na Vukovar i druge hrvatske gradove koje ste nastojali istri××××ti bez imalo samilosti.

Dragice
31-12-2005, 16:45
Prodaj jedan bubreg...

Ali ne u Srbiji, tamo nije sigurno da li bi operaciju prezivjela...a ko zna koliko bi ti ktvi jos posisali da prodaju... a platili bi ti po srpskim standardima...

Idi u Hrvatsku koja je jedina zemlja za koju vizu ne trebas. Ako nabavis visu idi u Dansku ili Svedsku ili Norvesku...oni dobro placaju!

sompompirovi
01-01-2006, 21:18
<font face="Impact" size="+2" color="red">Mentalni poremećaji u porastu
U Srbiji je, zbog lošeg kvaliteta života, u stalnom porastu broj osoba s mentalnim poremećajima.
Kako je izjavila predsednica Nacionalne komisije za mentalno zdravlje Dušica Lečić Toševski, na Forumu o reformi psihijatrije do povećanja broja mentalnih poremećaja došlo je zbog više događaja u prošloj deceniji, među kojima su najznačajniji rat, izbeglištvo, sankcije, bombardovanje, socijalna tranzicija i siromaštvo.
Prema njenim rečima, od 1990. do 2002. za 100 odsto je povećana zloupotreba različitih supstanci koje utiču na mentalno zdravlje.
Cinjenica je da se u Srbiji pretesko zivi, da je kriminal i dalje u porastu, govori mrznje kod jednog dela stanovnistva i dalje "prolaze", ekonomija u pravom haosu, a privatizacija pretvorena u otimacinu...
Medjutim, moramo da budemo aktivniji u svakom pogledu, jer u protivnom sadasnje stanje ide u prilog onih koji su nas do ovde doveli. Ovde prozivam najpre mlade intelektualce (ako ih jos ima) da ponude resenja i predloge koji ce davati neku novu nadu gradjanima, koji su prosto receno u stanju apatije. Mislim, da bi trebalo osnovati organizaciju koja ce okupljati mlade intelektualce, spremne da uz pomoc NVO-a pomognu da isplivamo iz bede do koje su nas dovele kvazipatriote. Jedino tako (pamecu a ne snagom) moguce je napraviti pocetni korak, i krenuti u pravu i korenitu reformu svega sto su "OVI" kvazisocijalisti i delom kvazidemokrate upropastili !</font><br><hr>

Evige Lampe
02-01-2006, 06:20
Iskreno zalim za majkom iz HR koja se ansla u srcu Nisa i Srbije,a ovako tuzno i bijedno pati sa svojom djecom...Ljudi molim vas u ime Boga ne sprdaj tese i ne rugaj te se te nevrijedaj te povrijedene i tuzne u nevolji...Pomozimo majki sa njeni 2 djece...Draga majko tvoja je patnaj velika i teska nadam se ad cemo svi koi te citamo skupit po 1 eur i pomoci tebi da ojacas u tvojoj teskoj muci i patnji...Daj svoju adresu u cijelosti ad bi smo se mogli pridruzit u pomoci za vas i vasu djecu nek vas Bog cuva ,a djecu izvede na pravi put.

STANIMIR
02-01-2006, 16:10
Hoce li nam VSG(P) konacno reci, imali JEDAN segment - koji se mjeri kvalitetom zivota - bolji u Srbiji nego u Hrvatskoj!?

JEDAN JEDINI??

Sve sta ja postiram tu je ono sto sam uvjek govorio:

OBJELODANITI SRPSKU:

LAZ,
BIJEDU,
FASIZAM
NACIZAM,
OSVAJACKO/AGRESIVVAN MENTALITET
MUCKARENJE
LOPOVLUK
PARIJU OD DRZAVE
SPRDACINU OD DRZAVE
MITOLOGIJU/SVETOST (NEBO JE PLAVO SRPSKE JE BOJE...)

ITD...ITD...

Dragice
02-01-2006, 17:26
Ubi decu, bit ce manje cetnika.

CROATA
03-01-2006, 06:44
CROATA...Gospodo Dragice dabogda ti svoju djecu nosala od nemila do nedraga i trazila komad kruha od vrata do vrata i dabogda ti klecala 365 dana ispred Oltara Gospe u Medugoru trazeci zdarvlje svojoj djeci i svojoim naj milijima pa vidjela kako se osjeca ova majka sa dvoje djece...Dabogda ti svoim ocima gledala kako tvoj se dom raskucava i raspada i dabogda ti trazila od BOGA pomoc...Dragoj maki u Nisu zelim mir od Boga,a djeci zdravlje i veselje ...

CROATA
03-01-2006, 06:47
MOlim ADRESU u cijelosti od ove unesrecene majke rado cu joj poslat pomoc kako njoj tako i njenoj drjeci pozdrav prijatelji iz Hrvatske

CROATAS
03-01-2006, 06:51
U bijesu sam ovo se odnosilo na nick...gost.

za "Croata"
03-01-2006, 11:49
Covjeca, srce ti je na pravom mjestu ali sa mozgom ti nesto ne stima.

Svatko tko nije registriran a pise ovdje dobije naziv "gost", cak i ti. Provjeri.

Uzimanje nacionalnosti za nadimak je i nehotice izrugivanje ili mozda pomanjkanje shvacanja sto cinis time.

( Njemci su, isto tako, u drugom svjetskom ratu dali ime "Deutcheland", jednom od svojih najjacih bojnih brodova i onda shvatili pogresku te morali ga preimenovat u "Graff Shpee", jer bi potapanje tog broda, pod prvim imenom, bilo pre simbolicno. )

Ako si stvarno vjernik onda ne postujes drugu zapovjed Bozju i koristis Njegovo sveto ime kao neko oruzje za proklinjanje.

Potpuno se slazem sa Tvojim ogorcenjem prema onom necovjeku koji je napisao onaj kratki clanak povise tebe a pocinje sa imenom: "Dragice"(gost).

Za takove neljude vazi ona NJEGOSEVA :" ..kome zakon lezi u topuzu, tragovi mu smrde necovjecstvu..!"

I ja, kao sto i ti svjedocis i mnogi drugi obicni ljudi, bi bio spreman pomoci toj jadnoj obitelji kada bi se to moglo, ali koliko takovih obitelji ima i tamo i kod nas, ili po cijelom svijetu?!

RAT I MRZNJA SU PROKLETSTVA

ggn

CROATA
05-01-2006, 18:35
Kao prvo ja sam srpkinja iz HR,a nick sam stavila da znas da dijelim tugu i bol sa unesrecenom majkom...prvi put sam na starnici NIS i smrtno sam pogodena sa slucajem ove tuzne majke...Svi ljudi koi imaju srce i dusu potrazit ce ovu sirotu zenu te pomoc njoj i njenoj djeci da imaju jedan dnovno topli obrok...Desu sad Javne zvijezde? Ceca,Brena i ostala govna? Ponavljam i molim da mi neko da adresu u cijelosti unesrecene zene da mogu da joj posaljem pomoc...Istovremeno preporucujem unesrecenu majku da se obrati Crkvi,Centru za soc rad i da ode u ul Dusanovu u restoran Skadarlija VL Nadica Simic to su mi prijatelji garantiram moim zivotom da ce joj Nadica pruzit pomoc poz.

Ti si
05-01-2006, 21:25
Croata kao i VSG(P)!!

potrazi clanak u "glasu Javnosti"...

Inace - A zasto bas njoj??

Vlasi (srbi??) koji su se nakon nekoliko stoljeca avantura po tudjem svijetu KONACNO sjedinili sa maticom/otadzbinom, zajedno sa onima iz BiH. U njihovim zajednicama ces naci masu ljudi sa slicnim ako ne i gorim problemima...

Bolje se koncentriraj na njih VSG-u(P)

A slicnih i jos gorih slucajevea ima po Srbiji koliko hoces...

Kako neko kaze, srpska sirotinja je prepustena samo bogu!

ZA TI
05-01-2006, 21:50
Azasto bas njoj,a zasto bas ne njoj? Ima takvi ima jasna stvar da smo ljudi takvi nebi puno bilo...ima i gori ima i treba se pomoc i gorima od nje jasna stvar...I treba se pomoc svako ko je u nevolji,a sto da se nebi pozvali gospoda,drugovi u SR da iznadu nacina da nebude unesreceni u SR kako sto i ima...Dragica je izbjeglica ima zena potreba kao i njena djeca koja du na putu ka samo ubistvu i dok lajes na Nis diskusijama bolje bi bilo da nades nacina da pomognes unesrecenoj majki...Psino ,a zasto bas njoj pa vidis da zena ne vidi izlaza u zivotu...I kako da dodem do njene adrese postoili nacin?

Dragice idi Srbima
05-01-2006, 22:59
Dragica nije izbjeglica i ima vlastiti stan u Nisu kao sto stoji u tekstu. Neka iznajmi jednu sobu i imat ce za rezije.

Da nije bila podobna i ona i njezina obitelj ne bi ni dobila stan, vec bi bila beskucnik kao i tisuce i tisuce drugih ljudi bez krova nad glavom koji ne uspiju doci nikad za zivota u novine a kamoli na internet.

Danas je sreca imati vlastiti krov nad glavom, a lijenost je ne raditi vec ocekivati da ti drugi podare milostinju. Dok je ona zajedno sa muzem imala odlican drzavni posao nije se Dragica zamarala kako je drugima kao ni sve Dragice iz Srbije ili sve Nisanke.

Jedi GOVNA
06-01-2006, 04:00
Ti iznad mene jedi govna i napi se vode...tisuce itisuce majmune su oboljeli pa u ime bolesti ne mogu da podnesu posao,a ti dobro znas da su srbi iz HR i bosne vrlo vrijedani i sikanirani uparavo u SR od strane brace srba mater vam srbijansku ×××××.

Pa SRBIN
06-01-2006, 11:23
Mrzi precane... to je uvjek i svuda poznato!

JER ONI NISU!!! Srbi...oni su nesto drugo... Hrvati (pravoslavni)...ali ne mogu otkaciti mozak od kada im je neko utuvio u gklavu da su (VLASI) Srbi...

I toliko su si nesrece zbogtoga priustili... Nig´dje kod kuce - niti u Srbiji niti u Hrvatskoj!

nislija
14-01-2006, 04:52
ma boli nas uvo za vasa ×××××× :)))) bio rat , pa sta, nije bio kod nas :)
mi smo veceras docekali Srpsku Novu godinu, /za neupucene 13. januar, po starom kalendaru/, uz Cecu Raznatovic, suprugu pokojnog Srpskog junaka i ratnog heroja Arkana, na centralnom gradskom trgu u Nisu, tj. na trgu kralja Milana :), bilo nas oko 150.000 veselih, pijanih i td ... ××××s evropu, mi se veselimo i bez lizanja dupeta svim tim belosvetskim hohstaplerima ... srecna nova godina :)))

Zana
14-01-2006, 07:21
:)) Pokojnog Junaka Arakana ubise bas pravi Srbi,a znas ono sto posijesto to ces i da pozanjes...Jeli Ceca odvoila koi dinar za postradale srbe sa Kosova? Srbe iz BiH i Srbe iz HR? Ceca je kriminalac ko i Arkan i njegovi sljedbenici...

hehehhehe
14-01-2006, 22:58
e nislija ima ovde na forumu slika jedne nisanke koju mozda poznajes, hoces da ju vidis? :smile06: :smile06: :smile06: vole bre ona hrvatski kuricic! :smile06: :smile06:

hehehhehehe
14-01-2006, 23:00
samo da nadodoam, cini mi se da je upravo to Dragica Stosic sa muzem i pastorkom! :smile06: :smile06: :smile06: :smile06:

Ako kazu da je iz Nisa onda je istina! hehhehe

nislija
15-01-2006, 01:43
samo baljezgajte i naravno ... zavidite :))))
a sto se slika tice, pa pola estrade vam se jebava po srbiji jer , lepo si rekao, u hrvatskoj moze da se nadje samo pokoji kurcic :)))) Arkan je junak , to najbolje znaju zenge , a sejao sam dobro jer tako i zanjem od kad nema parazitske nacije zvane hrvati, jos da otkacimo i ove lenjstine iz crne gore i bice nam super ...
aj sad zbogom ... smrdi mi komp kad god udjem na ovaj smrdljivi sajt :)

za nisliju
15-01-2006, 11:01
idi na forum zagreb i okolica i tamo na jednoj od tema naci ces nisanku koja se hebala sa hrvatskim kurcicem a hrvatski kurcic prvo sa macehom i nisanku pod×××× kad joj nije kazo da ima decu sa zenom svog oca! heehhe vidi sta hrvatski kurcic radi....

ili hoces da ti link udarim pa da vidis i da se ne mucis da trazis.... mozda prepoznas Dragicu Stosic

zana
15-01-2006, 19:51
Daj Link da vidim Dragicu...

Za lijenu Zanu
15-01-2006, 22:29
Pa što ti Zana sama ne potražiš na forumu Zagreb i okolica tu sliku?! Zar misliš da ti mora da se sve servira?
Ti zamislila što si srpkinja da svi moraju na tvoj mig skočiti. Idi ženo pa malo prosurfaj tim forumum i naći ćeš tu sliku te nišanke o kojoj se prića.

A vidi se i taj njen mangup koji sa maćehom ima sina. Nema dvojbe da je otac. Jadna ta Dragica pored takvog muža pa bio on i hrvat. ;)

zana
16-01-2006, 07:31
ahhahahahah Lijena...Kako je u NIsu radili Skadarlija?

zana
16-01-2006, 07:32
ahhahahahah Lijena...Kako je u NIsu radili Skadarlija?

kreker vic
16-01-2006, 16:45
ma dajte ne zajebavajte se nije to Dragica na slici. Mozda je neka nisanka ali ne Dragica.