PDA

Pogledaj cijelu verziju : KANADSKI GENERAL SUMNJA DA JE HRVATSKA SAMA IZVELA 'OLUJU'!

TRPIMIR
27-12-2005, 03:08
KANADSKI GENERAL SUMNJA DA JE HRVATSKA SAMA IZVELA 'OLUJU'

22.12.2005 19:20 ZAGREB

Kanadski general Endru Lesli, koji bi trebalo da bude glavni svedok optužbe na suđenju hrvatskom generalu Anti Gotovini, izražavao je ranije sumnju da su Hrvati sami izveli operaciju ''Oluja'', objavljeno je danas na informativnom vebsajtu Index.hr.
U tekstu na sajtu se podseća da je Lesli - koji je za vreme ''Oluje'' bio portparol snaga UN u Kninu - 2003. godine za kanadski ''CBC njuz'' izjavio da sumnja da je Hrvatska vojska sama izvela operaciju ''Oluja'', rekavši da su to ''izveli ljudi koji su znali šta rade'' i da ne veruje da su Hrvati dovoljno stručni za takvu akciju.

;)

TEK JE POCELO .......... :)

pricam ti pricu
27-12-2005, 07:18
USA, Kanada, Francuska i Engleska nisu htjele napasti srbe u krajini, vec su istrenirali hrvatsku vojsku i isplanirali oluju.Niti ove 4 zapadne zemlje nisu bile sigurne da ce oluja uspjeti, kao sto je uspjela. Te 4 zemlje su bile iznenadene srpskim junastvom, da su morali izdati naredbu da hrvatska vojska stane, jer ako nastave zavrsili bi u zajecaru, a srbi bi prebjegli u istocne zemlje balkana.

Kanadski general, u strahu su velike oci, je izbrojao 30000 granata koje su zasule Knin,a on sakriven u misijoj rupi nije jadnik imao pojma gdje su mu vojnici za koje je bio nadlezan.Tek kada je oluja prohujala oni su izasli iz misijih rupa i pobjegli na sigurno, odakle su poceli ljutito lajati.

Pa niko
27-12-2005, 13:21
nije vjerovao... Vidis TO JE IPAK!!! Tudjmanova najveca zasluga (iako je napravio mnogo gresaka u koracima, a neke i u finisu - "mirna reintagracija Vukovara)

Svima je govorio sa pozicije slabica...kupovao vrijeme, ali je napravio batinu takvu da u to NIKO vjerovao nije.,.. a nije bas zato sta su svi akteri bili i transu od ucenja srpske povijesti, njihove htabrosti i nepobedivosti...a jos su bili sokirani od srpskog divljastva...

Hrvati su akciju izveli BRILJANTNO!!! i to sami...

sve drugo su samo ×××××rije... utjehe ili sta god hoces...VSG-u(P).

Znate
27-12-2005, 15:21
... onaj srpski stos, koji su SVI koji su bili u njihovj JNA prosli... u mraku u uzbuni ti nestane kapa, ukrades drugome...drugi trecemu itd... kad dodjete na svjetlo svi imaju kape...nikom ne fali..

Tako se je nekako radilo u Srbiji...ti ukrades jednom, ovaj drugom...itd..ALI najsposobniji se tu obogate, dok slabiji propadnu...

Ta "proizvodnja" je dovela Srbiju na srednjeafricki standard... i sad dozvoljavaju SVAKOM ko se usudi da investira u Srbiju, da zaposli nesto naroda...

...i ja sam eto dosta investirao u Srbiju ove godine ("east capital", "Gustavus capital"), i imao lijepe zarade...do sad ove godine "East Capital" (Balkan fond)68,6% (http://www.eastcapital.se)
te Gustavus Capital 57,62 % (Balkan)
http://www.gustavuscapital.com/web/article.asp?artID=667

To je OK... to ne bi bilo tako dobro da se Srbi nisu malo trznuli... za to im HVALA!! ...ako tako nastave... polako ce odjebatti ratohuskace, mrzitelje ludjake i sve sta ih dovedu tamo gde su sad...

sve koji su krivi sta ih "zadesi" to sta ih "zadesi"...

Lijepo RADITI!!!! U RADU JE SPAS! ARBEIT NACT FREI!!

Mr. Svedojeb!
28-12-2005, 02:48
Dobro Vreco Govana, u pravu si, ajde legni malo, smiri se, uzmi redovnu dozu PLIVE ..... relax malo bre ××××te bre! :)) Sad si veliki biznismen isto, isto kao "poznati i priznati profesor"? Hahahahahahaha! :))

A sto se teme tice, svakako je ovaj General u pravu, jer da vam nije bilo americke logisticke podrske, da nisu raketirali odbrambena postrojenja RSK, da nisu njihovi komandosi rukovodili operacijom, jos biste drzali onih 5 m koje ste osvojili u prvom naletu. :)) A jos da nije sve bilo unapred dogovoreno, e ko zna sta bi danas bilo. :))

Kao sto kaze jedan vic:

Sede Slovenac i Hrvat, piju kafu i zajebavaju jedan drugog.

Hrvat: Slovenac, sinoc sam sanjao strasan san, napadao sneg u Sloveniji, zima, ljudi se smrzavaju, sve stalo, nema hrane, struje .....

Slovenac: Jeli, to si sanjao? I ja sam sanjao jedan san .... sakupilo se na tisuce ljudi na trgu Bana Jelacica, svi veseli, pevaju, igraju, nose transpatrente ....

Hrvat: Jeli? Sto je stajalo na transparentima?

Slovenac: Ne znam, nikad nisam znao cirilicu! :))

:smile06:

Polako Govnoljubi, polako ..... tek ce stvari da se otkrivaju, tek ce da se jauce i cmizdri, tek ce da se crveni, tek ce svet da dozna kakvi ste divljaci. Antisa Govnoljub je u Haaaaaagu, to je tek pocetak. Niste vi jos svesni sta ce da se desi. Tek ce vasa "slavna" i "herojska" olujica da se objasni onakvom kakva je u stvari bila, ne onakvom kako vam je dr. Sranjcek predstavio. :))

Oprem Dobro marvo! :))

PA postiras
28-12-2005, 10:40
...tu u nekim nastavcima neke feljtone "agoniju, agonije" "KRAJINE"... pa sta si pronasao...kakve dogovore? kad su jos nekoliko dana prije polaganja racuna regrutirali po Srbiji ljude...

Vi ste govorili samo o IZDAJI... a vristilo se je u toku akcije kao ludo... Kad su hrvati na tih 1000 km fronta probili 5 KM SVIMA je bilo jasno da je u principu SVE palo... jer bam je SVA obrana bila tu... onda je samo trebalo koordinirati "ULAZ" da se ne gine od prijateljske vatre...(friendly fire)... Kad je vec tih 5 km palo, navecer je vas Mrksic (mislim) izjavio...NISTA NIJE PALO, Protivudar se sprema!...

Pusti to VSG-u(P)...dosta smo o tome...

Mr. Svedojeb!
29-12-2005, 02:29
Sta to mlatis VGSe? :))
Sada cemo polako, na tenane da OTKRIVAMO kako se "doista zgodilo" ...... Ante Govnoljub je u prdekani Haaskoj, sudjenja ce biti .... svedoci, nalazi, strucnjaci ..... polako VGSe, ti si vec postao ekspert na bar jednom polju, ekspert da se sam sebi pokakis u usta, tako da ocekujemo (znamo) da ces to uraditi i u vezi ovog slucaja! :)) :smile06: :smile16:

:smile16: :smile16: :smile16:

Rekao
30-12-2005, 10:54
sam ti, SVE vam se je obilo u glavu od pocetka vase agresije: Lazi, mitovi, hrabrost, samouvjerenost, mucke manipulacije SVE...

Ovo sa Gotovinom vam se cini jedan od vecih uspjeha - a vidjet ces TAJ ce vam se NAJVISE obiti o glavu...Niti mi vise nismo tako naivni, a bogami niti Hag nece moci samo tako sacuvati obraz... ujest ce jedno VELIKO govno, mozda i najvece od svih do sad.

"E za ovo ga treba osuditi! Zamislite!Obratite paznju na ono pri kraju!

"Za obranu generala Ante Gotovine iznimno će biti važna dokumentacija koja se odnosi na ratni put hrvatskog generala u BiH. Odvjetnicima je stalo, svjedočenjem zapovjednika Armije BiH i HVO-a, dokazati notornu činjenicu da je, u vrijeme kad su počinjeni zločini na kninskom području, Gotovina vodio združene ratne operacije na oslobađanju BiH. Haaško tužiteljstvo, naime, tvrdi da je Gotovina bio u Kninu poslije 8. kolovoza 1995.

Splitska deklaracija
Oluja, potom i višemjesečne ratne operacije združenih vojski, Hrvatske i BiH, omogućene su sporazumom hrvatskog predsjednika Tuđmana i predsjednika BiH Izetbegovića, Splitskom deklaracijom, potpisanom 22. srpnja 1995.

Nakon Oluje, uslijedile su operacije Maestral i Južni potez, a Gotovina zapovijeda operacijama u Združenom stožeru.

Rekao
30-12-2005, 10:56
Saveznički stožer nalazio se u Travniku, a zapovjednici su bili Gotovina i general Armije BiH Vahid Karavelić. Gotovinini odvjetnici očekuju da će Karavelić i general Atif Dudaković, zapovjednik 5. korpusa Armije BiH, svjedočiti u obranu Gotovine, a isto očekuju i od generala HVO-a Željka Glasnovića, Mije Jelića i Stanka Sopte. General Glasnović, koji je osiguravao desno krilo Gotovinine združene hrvatske vojske, svjedoči za Večernjak. Ante je bio stvarni, respektirani, a ne formalni vojskovođa, a vojsku je vodio zastupajući suvremenu doktrinu ratovanja. Neprijatelju je ostavljao prostor za povlačenje i time smanjio žrtve kaže Glasnović.

Poštovao ratna pravila
Jamči, a dokazat će to i zapovijedi, da je Gotovina poštovao ratna pravila i zahtijevao to od podređenih. Štitio je civile, stradali vojnici RS identificirani su i pokapani po međunarodnim konvencijama, a ratni zarobljenici čuvani... U listopadu 1995. u Mostaru je čuvano 2000 zarobljenih srpskih vojnika, što dokazuje Gotovininin profesionalizam kaže Glasnović".

Osim toga ima masu "optuzbi" za knin i tamo negdje a on je vec bio ú BiH... vidjet cete...

hehehehe
03-01-2006, 05:20
dobro VGSe, napomeni mi ovo "vidjet cete" kada sudjenje malo "otalja" i kada te upitam ..... "DOBRO VRECO GOVANA, JESI LI SE TO NESRECO OPET POSRAO SAM SEBI U USTA"? :smile06:
Hehehehehehehehehheheheheheheee!! :smile06:

Ti likujkes
03-01-2006, 10:35
Od tolikih poraza, "TVRDIH PRIZEMLJENJA", batina, unistenih mitova itd, itd... KONACNO, eto, VRATIT cemo bar malo... - kako rekoh ti radje primis 1000 udaraca, samo da mozes dati jedan nazad!

Ja samo kazem da je optuznica protiv Gotovine APSURDNA! On je branio i obranio zemlju od vas zavojevaca, koji ste osvojili i namjeravali amputirati jedan velik dio. Na nikakav mir pristali niste (osim da vam legaliziramo otimacinu) i na kraju je klin izbijen klinom. U 4-5 dana... A sve vas se je moglo pobit..SVE!! A svi su pusteni...SVI!

VGSe umocnice jedna
03-01-2006, 23:23
Apsurdna?! Apsurdno je i ovo sto ovaj Kanadski General kaze?!

Tebi tvoja rodjena govna mora da prijaju, jer takvoga idiota koji prosto uziva da kenja u svoja usta, neces lako naci, bilo gde po svetu! :))

.............

U Oluji korišćeni srpski topovi.

3. januar 2006.Zagreb -- Hrvatske snage koristile tokom Oluje srpsku artiljeriju, koja im je dopremljena iz zona pod zaštitom UN, piše Večernji list.

"Tri haubice promera 130 mm koje su JNA i snage krajiških Srba ostavile, a bile su pod kontrolom vojnika UN, dopremljene su nam iz UNPA zone neposredno pre Oluje", izjavio je listu neimenovani oficir Hrvatskog veća odbrane, piše zagrebački Večernji list.

List piše da takve tvrdnje potvrđuju da je u pripremanje i vođenje operacije Oluja bilo upleteno više vojnih i obaveštajnih funkcionera zapadnih država, ali i delovi mirovnih snaga UN raspoređenih u Hrvatskoj.
Večernji list poziva se u tekstu na tvrdnje dvojice bivših visokih vojnih oficira HVO, čije su jedinice zajedno s Hrvatskom vojskom zauzele Krajinu i veliki deo zapadne Bosne.

Jedan od tih oficira tvrdi su haubice dopremljene u Livno, gde je bio centar zapovedanja zapadnog krila vojnih snaga tokom operacije Oluja, i da je upravo tim haubicama HVO kasnije gađao srpske položaje u zapadnoj Bosni kako bi podržao napredovanje hrvatskih snaga.

Da, vrlo je apsurdno ovo sto ovaj Kanadjanin kaze. Vreca Govana SVE zna, svi ostali su glupi ..... :smile17:

Probudi se budalo iz tog nepostojeceg sveta i pogledaj i suoci stvarnost u lice ..... prestani biti jedna obicna ××××× kukavicka od coveka. :)) Da ne kazem UMOCNICA! :smile06:

Ako je
04-01-2006, 02:31
itko UMOCNICA, onda si ti ta ×××××.
××××× im svima mater, mislim hrvatskim zapovjednicima, sto nisu pobili svu tu vlasku ciganiju i poslali te smrdljive cigane preko Drine u tri pizde materine. :smile07:

cuti bre
04-01-2006, 04:06
gluperdo, fratar ti ga spali!
Ne seri!

Pa kako bi vas
04-01-2006, 10:55
inace BEZ topova mogli pobjediti?

Dobili smo tri topa i stvar smo sa vama rijesili!

Sta ce nama vise?