PDA

Pogledaj cijelu verziju : Skandalozna presuda u Hrvatskoj -silovanje isto što i rukova

VLATKO1
21-12-2005, 23:25
Suđenje gospićkom tajkunu i moćniku Josu Mraoviću (zvanom „lički Tuđman”) za silovanje američke košarkašice Iliše Džeret završeno je skandaloznom oslobađajućom presudom i još skandaloznijim obrazloženjem. Gospićki sudija Branko Milanović ocenio je da se nije radilo ni o kakvom silovanju jer „nisu upotrebljeni polni organi”. Da podsetimo, Mraović je u svom hotelu u Gospiću upao u sobu visoke tamnopute Iliše Džeret i gurajući je prema krevetu zavukao ruku pod njen kućni mantil i gurnuo joj prst u anus. Ona ga je izgurala iz sobe i prijavila slučaj policiji. Sudija Milanović tvrdi da nije reč o silovanju jer da „u počinjenju te radnje mora učestvovati polni organ jedne od osoba i on mora prodreti u neki od ostalih delova tela druge osobe, jednako kao što prodire u polnom odnosu”.

A „u ovom slučaju ni prst ni anus nemaju svojstva spolnosti, ako bi bili u međusobnom kontaktu jer ni prst ni anus nisu spolni organi, pa se njihovim kontaktima ne ostvaruje polna radnja i ne može se izjednačavati sa polnim odnosom”, obrazložio je sudija. Napominjući da se „u hrvatskom jeziku tačno zna što je polna radnja”, gospićki sudija dalje ovako obrazlaže svoju presudu:

„Kada bismo prihvatili da je svaka radnja u međusobnim kontaktima izjednačena sa polnim odnosom, tada bi nastao haos u pogledu primene ovog kaznenog dela u praksi jer bi se svaki dodir između dve osobe praktično mogao smatrati počinjenjem ovog kaznenog dela, ako jedna od osoba nije želela telesni kontakt sa drugom osobom, pa bi i obično rukovanje bilo kazneno delo silovanja, što je neprihvatljivo”!

Sudija Milanović je takođe napomenuo da je žrtva „vitalna i snažna žena i optuženi bi joj morao naneti teške ozlede pre nego što bi je prisilio na polni odnos”, a da, „osim toga, tako zrela žena zna i osetljiva mesta kod muškarca i jednim udarcem izbacila bi optuženika iz borbe”. Suđenju, inače, nije prisustvovala žrtva jer nije dobila poziv.

Sudija Branko Milanović poznat je po skandaloznim presudama. Među najveće ranije bi×××× toga sudije spada presuda jednom Srbinu za ratni zločin, koja je kasnije poništena, a u kojoj je izrečenu drakonsku kaznu obrazložio optužbom da su njegovi preci (Srbi) „zajedno sa Osmanlijama, više od 500 godina vršili genocid nad Hrvatima”. (Blic)

Au jbte, sad znam malo vise detalja o doticnom slucaju.
Znaci, u Rvatskoj, oshacujes neku dobru trebu, nasrnes na nju, nabijes joj prst u dupe, i sudija ti kaze "Slobodan si, mozes ici" !!!!!!!!!!!!!!!
S__T__R__A__V__A !!!

Pa da,
22-12-2005, 02:21
neka i Ameri vide kakvo vam je sudstvo.
Doticna devojka ima da prica okolo, mozda i da da neki intervju za novine.

Za slicnu stvar, manijak bi u USA dobio bar 5 godina bajbukane za

1) physical assault
2) sexual harassment
3) humiliation
4) sexual abuse
....

Pa onaj, isto vas rvat, sto je pratio tenisacicu Hingis, dobio nekoliko godina robije, samo sto je pratio.

Ma jebes
22-12-2005, 10:09
Prste VSG-U(P)... mi za te stvari koristimo magarce - samo ako su u pitanju Srbi ili srpkinje...

onaj jadan Svetko se je zaljubio u hrvatskog psa pa nije vise bez njega mogao zivjeti...

Vi drugi vise volite magarce... pa cete ih i dalje dobivati...

samo oni su prije sterilizirani da se ne bi dogodila nesreca kao sa tobom....da koja srpska keve ne rodi od tog "polnog odnosa".

Branko Milanovic
22-12-2005, 15:49
Pa sto hoces bre gedzo. Karla del Ponte i onaj sud u Hagu su mi dali lekcije o krojenju pravde a sta ti sad hoces? Ta zar nije ista stvar sa Plavsickom i Blaskicom? Sefici 11 godina kazne za organizaciju opsade Sarajeva, Bihaca, i pokolje preko sto tisuca ljudi a junioru sa druge strane 48 godina robije?
Usporediti, izjednacavati, Milosevica i Gotovinu u tvom udzbeniku je pravda, Norca i Martica, Srbiju i Hrvatsku ?
Silovatelj i silovani su isti pred tim svjetskim sudom i ti uzivas da se sudi Gotovini. Sto se onda bunis kada ja pokusavam svojim presudama da dobijem posao u Hagu? A jeste zaostali vi komsije. Vi bi u Evropu a evo, evropsko i svjetsko pravosude ne priznajete i ne shvacate. Kao i uvjek, dok su vas ameri bombardirali oni su vam bili zlocinci a danas nam ih tu guras kao primjere pravosuda. Pa gdje ti gedzo bre zivis. Sto je sa tim velikim pravosudem u Gvantanamu? Reci nam bre gedzo, leba ti, koliko je u americi bogatasa osudeno jer su jednoj crnkinji gurnuli prst prst u dupe? Valjda znas da je Rosa Park umrla a Kondolisa Rice ima cep i u ustima i u dupetu, da ne prica i da ne ××××. Jeli to po americkoj pravdi. A htijeli bi vi cincari i sa i protiv amera, Haga, istine, pravde itd, sve u isto vreme. Procitaj si ovu moju presudu vrlo pomno pa se odluci na koju ces stranu cobane.Ne kritikuj sto ne razumes.

istina.
22-12-2005, 18:57
istina hrvata je zabi do ramena , misu do koljena. :smile06: :smile06: :smile16: :smile06: :smile06: :smile16: :smile06: :smile06:

vidi se da ste majunsko ×××××ske sorte , prstom gurate u supak pa ga oblizujete. :smile06: :smile16: :smile16: :smile16: :smile16: :smile06: :smile06: :smile06:

evo srpskog
23-12-2005, 02:27
mudraca. Otkuda ti znas sto bi netko drugi sa tim prstom uradio. Da ne sudis po sebi. Dali je ovo sve sto mozes smisliti kao inteligentni odgovor?

evo srpskog
23-12-2005, 03:35
supka. ××××te, oni deckima u Srbiji, zabijaju razbijene flase u dupe, tako da osjeti kako ga jebu. Otac i majka stite sina, koji siluje dvije sestre i brata koji su maloljetni. I ma toga po Srbiji, koliko hoces, ali ovi blesavi majmuni, koji se cmizdre ovdje, ili ne citaju srpske novine ili su glupi pa neznaju da ima drzava SRBIJA bre i da srbi ne dolaze iz Hrvatske vec Srbije.
Zbilja NEMA SMISLA TROSITI VRJEME NA NJIUH, JER TO SU ZBILJA PRAVE ××××××, KOJE NE PRIPADAJU HEVATSKOJ A SRBIJA IH NECE. ZATO I JESU CIGANI BEZ KUCE I KUCISTA I BEZ DOMOVINE BRE, KOJU SU HTJELI IZJEBATI ALI IZJEBANI SU ONI U POSRANO DUPE. ZAO JE NJIMA, ZA SVA ××××××, STO SU UZRUKOVALI U SVOJOJ BIVSOJ DOMOVINI, ALI ××××GA UVIDJAJU I SAMI DA JE PREKASNO ZA KAJANJE.
IMA IZREKA: NAPRAVIO SI KREVET SAM I SAM LEZI U NJEGA. DA IMAJU IMALO SRAMA STAVILI BI REP IZMEDJU NOGU I UDARILI CIPELCUG PREMA BILO KOJEM MJESTU, KOJE BI IH PRIMILO. ALI NE U STARI KRAJ, JER TAMO NEMA VISE CIRLICE, A PREGLUPI SU DA CITAJU LATINICU.

zevaj bre!
23-12-2005, 07:14
Hehehehehhehe!

Rekao sam ti ja majmune, doooobro zini pa da pocnemo sa prenosenjem pameti preko moje sajle! :))
Pogledaj sta si napisao mamu ti ××××× nepismenu u onu ubudjalu ustasku pizdu! :smile06:

"NJIUH" ?!?!?

"HEVATSKOJ" ?!?!?

Uz vec postojece gadjanje padezima, mozemo slobodno da ti damo titulu HRVATSKI GLUPSON OF D JIER BRE"! :)) :smile06:

Jadna keva tvoja bre, jadna ustaska radodajka, zamisli kako ona cupa kose i narice sto te nije pobacila, umesto sto te tako majmunskog okotila! :smile06:

Ajde zevaj bre ××××× ti materina ×××××! :smile06:

za zevonju
23-12-2005, 13:17
Srpska kultura, nema sta i jos sve gramaticki korektno, bez i jednog tipfelera. Cestitam! Kolega ili ortace, vidi ti se da si visoko skolovan i dobro odgojen ali ti se takoder primjecuje da si na sramotu svoga roda jer ti je sav mozak u krivoj glavi. Jeli to tako genetski ili si za to trebao ici u visoke skole?

cuclas i ga
24-12-2005, 05:55
mislim onaj prst, zevo?