PDA

Pogledaj cijelu verziju : Rojs zbog Gotovine odgodio Knjaza

BOŽENA MATIJEVIĆ
13-12-2005, 23:49
ZAGREB Na samom početku snimanja nove sezone serijala "Mjenjačnica" Robertu Knjazu dogodio se peh. Jedan od glavnih likova emisije otkazao mu je snimanje i to zbog uhićenja generala Ante Gotovine. Naime, još u prošloj sezoni Knjaz je zamislio da u jednom nastavku njegova hvaljenog projekta uloge zamijene general Ljubo Ćesić Rojs i stilist Neven Ciganović. Dok je Ciganović taj prijedlog prihvatio otprve, Rojsu je trebalo mnogo dulje, čak šest mjeseci.

Kada sam mu rekao s kime bih ga zamijenio, Rojs se najprije grohotom nasmijao. No nakon mojih bezbrojnih pokušaja i poziva, ipak je pristao. Kako mi je tek prije 15-ak dana potpisan ugovor za nove "Mjenjačnice", prvu emisiju počeli smo snimati odmah i tako je prošlog tjedna u srijedu Ciganović snimljen kod Rojsa. Sljedećeg dana, u četvrtak, na rasporedu je bilo Rojsovo snimanje kod Ciganovića. Ali baš kada smo krenuli na prvu dogovorenu lokaciju, Rojs nas je nazvao i rekao da je uhićen Ante Gotovina te da mu sada nije ni do čega. U tom je trenutku na njegovoj listi prioriteta "Mjenjačnica" očito pala na tisućito mjesto opisao nam je Knjaz tijek snimanja za koje se u ovome trenutku još ne zna kad će biti nastavljeno.

No, Knjaza to previše ne zabrinjava jer i sam priznaje da je malo dosadašnjih emisija snimljeno glatko. Primjerice, usred snimanja epizoda sa Željkom Kerumom i Milanom Bandićem dogodile su se višetjedne stanke, ali je započeti posao vremenom ipak priveden kraju te su zamjenski životi navedenoga dvojca osvanuli na RTL-ovu ekranu. I dok se čeka Rojsov ponovni dolazak pred kamere "Mjenjačnice", njezin autor otkrio nam je detalje onoga što je već snimljeno.

- Ciganović je odlično odigrao Rojsa! Čak je u igri tko će prije natašte pojesti glavicu luka uvjerljivo pobijedio i nevjerojatnom brzinom pretekao Rojsa kazao je Knjaz koji već idući tjedan počinje snimati drugu ovosezonsku emisiju u kojoj će na nekoliko dana svoj život mijenjati Niko Kranjčar. S kime, Knjaz nam nije htio otkriti jer to još ni naš mladi nogometaš ne zna. Sve u svemu, nove epizode "Mjenjačnice" malim bi ekranima trebale opet zavladati od veljače iduće godine.

Naravno da mu nije ni do cega.
Tresu mu se gace, jbga, jer je konacno Karla u prilici da cuje kako se odigralo ono streljanje starih mestana Glamoca na njihovom kucnom pragu, i to bez optuzbe, a u izvedbi doticnog Rojsa licno i personalno.

Ma nece biti da je samo Rojs koji ovih dana dozivljava nocne more. ;)