PDA

Pogledaj cijelu verziju : NASILJE U ŠKOLI: Tuku me jer kažu da smrdim i da sam Ciganin

DRAGANA ČUBRILO
13-12-2005, 23:15
NASILJE U ŠKOLI Učenici napastuju dijete romske nacionalnosti

Autor DRAGANA ČUBRILO BILA
Ogorčeni Mekulovići ne mogu više podnositi da im zlostavljaju sina

SISAK - Cigo-migo, de si noge digo? Smrdiš jer se nemaš gdje kupati. Ne smiješ na zahod gdje i mi, tko ti je dopustio... Tako mi viču - kazao je Armin Mekulović, učenik prvog razreda OŠ Braća Ribar.

On je Rom. Njegovi roditelji kupili su kuću na Zelenom brijegu, u kojoj žive oko godinu i pol dana. Prije toga su živjeli u Njemačkoj.

- Vratila sam se u svoju domovinu. Tu sam rođena i tu želim ostati. Nisam znala da će se ovakve stvari događati. Dok mi sin nije krenuo u školu, sve je bilo u redu. Igrao se s djecom u susjedstvu i bio je jako sretan. Kada je pošao u školu, sve se promijenilo. Dolazio je iz škole ponekad ljutit i razočaran, ponekad plačući.

Govorio je kako mu se djeca rugaju i izbjegavaju ga. Mislila sam da će to proći s vremenom, ali postajalo je sve gore. Počelo je i fizičko zlostavljanje. Moje dijete je dolazilo kući s modricama. Više se nije moglo trpjeti - kazala je majka Sedina Mekulović. Dječak trenutno ne pohađa školu jer ga je liječnica opće prakse uputila na Polikliniku u Zagrebu. Ondje će niz stručnjaka pregledati dijete i ustanoviti o čemu je riječ.

- Moj je sin iz Njemačke došao s dijagnozom liječnika da je preosjetljiv te da ima poremećaj koncentracije uzrokovan hiperaktivnošću. Ne tvrdim da je moje dijete idealno, ali kada se na njega okomi njih pet, on se ne može braniti. Zadnji put sukob je izbio u razredu za dmora. Njih pet je mlatilo mojeg sina nogama i rukama, uz radijator. Jedva je pobjegao iz razreda. Dok je čekao svoju razrednicu, učiteljica iz engleskog ga je povukla za uho i potjerala u razred. Ne želim da itko tuče moje dijete - ogorčena je majka.

Armin je kazao kako ga učiteljica iz engleskog nije ni pitala zašto je vani.
- Nisam stigao ništa reći, samo me je povukla za uho i natjerala natrag u razred. Ne želim natrag u školu. Imam jednu prijateljicu s kojom se igram. Ostale jedan dečko stalno nagovara da me tuku - kazao je Armin.

Otac i majka kažu da su to prolazili sa kćeri 1999. godine. Ona se ispisala iz škole nakon mjesec dana pohađanja i vratili su se u Njemačku.

- Razrednica ju je konstantno vrijeđala na nacionalnoj osnovi. Ravnatelj nije htio ništa poduzeti. Rekao je da nisu jedina škola u Sisku. Tada nismo reagirali, ali kako ravnatelj ni sada ne poduzima ništa, sve smo prijavili Centru za socijalnu skrb i žalit ćemo se Ministarstvu. I onda govore da je Hrvatska demokratska zemlja! Mi smo živjeli u Njemačkoj i znamo što je demokracija. Ovdje je nema - kazali su Iso i Sedina Mekulović.

Sta ti je tolerancija i rasna trpeljivost u rvata.
Jel citas ti ovo VGS-e?
E ne mozete vi iz vase koze.

Kako ce se to sve uklopiti u modernu Evropu, bumo videli.
"Per aspera ad astra" ili ti "Preko cicaka do picaka"

seljacino
17-12-2005, 00:25
blesava...a da znas kako samo nabijamo Srbadiju! ALI NEMA DA PISNU!!! znaju da ce biti PUNO gore!

I da znas kako lijepo i glasno pjevaju himnu!! LIJEPU NASU... to je jedan test koji svi polazu nekoliko puta mjesecno!

JEDINI nacin da se izbjegnu batine...

VGSe bre bre breeeee
17-12-2005, 15:14
Da VGSe, nema vas na svetu :))

Jedina drzava ( :smile06: ) koja istovremeno praktikuje Aparthejd, Nacizam i KKK ideologiju = Hrvatska!

Bravo! :))

Za ponos i prepricavanje mladim pokoljenjima ... kao ovim studentima sa "prosvjeda" podrske Gotovini u Zadru:

"Neki od njih bili su okićeni ustaškim znakovljem, pjevali su ustaške pjesme i pozdravljali nacističkim pozdravom uzdignutom rukom."

Nema sta, za ponos! :smile06:

sramota
18-12-2005, 18:19
da ××××te....""Neki od njih bili su okićeni ustaškim znakovljem, pjevali su ustaške pjesme i pozdravljali nacističkim pozdravom uzdignutom rukom."

cemu uce decu? :smile17:

krv nije voda, gen je gen, nista se tu nemoze uraditi, to se prenosi sa kolena na koleno, uzalud novi milenijum, globalizacija, ljudska prava ..... hrvatska je jos u srednjem veku u odnosu na sve druge! :))

prolaznik.
18-12-2005, 19:12
- uasrase i nemaju se drugim cime hvaliti vec krvnistvom i mucenjem manjina.
to je vas jedini uzum po kojem ste svijetu poznati.
zato se i zovu Cigo-kopitari. :))

Varas se
18-12-2005, 19:28
Majmune, to je bila pogreska, kako vi i cigani izgledate isto, oni su mislili da tuku srbina. Vidis i ja sam protiv, kao svi dobri hrvati, da se cige pomogne i postiva ali srbocigane, to treba tuci kao stoku. DAKLE PRAVIM ROMIMA JA SE IZVINJAVAM U IME CJELOG HRVATSKOG NARODA A ××××× SVE SRBOCIGANE U DUPE SA KOLCEM, KAO STO SU IH TURCI OBICAVALI ZADOVOLJAVATI. :smile16:

hehehe
18-12-2005, 20:09
Jeli grgo kad ces ti da se odreknes konacno srpskog jezika i da podjes po hrvatski sliniti ako te nije sram :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06:
grgo sto prezires svoj koren kad se zna da si od turaka skart , zasto su ti jos uvijek idoli tvoje proslosti , stoljeca su prosla a ti se jos da opravis. :smile16: :smile16: :smile06: :smile06: :smile06:
Grgo slobodno se potpisi i tako se zna ko si i koliko zasmrdis.
Traume proslosti su ××××ne one se ne brisu lako.
E moj Miso , gospon sa srpskim imenom i jezikom a hrvaskom kulturom i tradicijom , pica sa dva lica. :smile16: :smile16: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: