PDA

Pogledaj cijelu verziju : Sve vise Srba prelazi u Islam!

Eugen
30-11-2005, 12:24
Eh, eh, ova tipkovnica, bas je zlocesta pa pise grjeske! :))

Naravno da je ovo trebalo da glasi:

DIGLI RUKE OD KRISTA
NAJVISˇE ZBOG NEZADOVOLJSTVA
SVEC´ENICIMA, KATOLICI MIJENJAJU VJERU
SVE VISˇE HRVATA PRELAZI NA ISLAM
Jusuf (nekada Bogdan) Radonic´: - Katolicˇki svec´enici jedno propovijedaju, a drugo rade. Nisu se sazˇivjeli s vjerom
Splitski imam Kemal Skender: - Proteklih godina imamo sve visˇe prelazaka katolika i drugih gra?ana na islam
Zamjenik muftije Aziz Efendija: - Ljudi su razocˇarani u mnogo stvari, a mir nalaze u islamu
pisˇe Sasˇa JADRIJEVIC´ TOMAS
Sudec´i po izjavama osoba koje su iz Rimokatolicˇke otisˇli u druge crkve ili vjerske zajednice, te samih svec´enika i vjernika koji su "digli ruke" od katolicˇanstva, sve visˇe vjernika napusˇta Katolicˇku crkvu u Hrvatskoj! Bivsˇi katolici s kojima smo razgovarali tvrde i da se nisu razocˇarali u Boga, nego u Crkvu i dio svec´enstva, koje u novcu i moc´i vide svog jedinog Boga.
— Jedno propovijedaju, a drugo rade. Nisu se sazˇivjeli s vjerom. Misu odrade tek tako — reda radi. Tek sam prelaskom na islam vjerski ispunjen, a josˇ c´e nasˇih gra?ana, nezadovoljnih Katolicˇkom crkvom, prijec´i na islam — kazˇe nam Splic´anin Bogdan Radonic´, koji je i promijenio ime u Jusuf, jedan od mnogih u Hrvatskoj koji je prihvatio islam i ostavio katolicˇanstvo za sobom.
"Sad sam bolji cˇovjek"
— Bio sam gorljivi katolik. Cˇesto sam isˇao na mise, ali nisam bio zadovoljan. Na islam sam presˇao ima nekoliko godina, a i jedna je moja bliska prjateljica, uvidjevsˇi koliko mi je dobro napravila moja nova vjera, presˇla na islam. Ona to josˇ taji od svoje obitelji, ali moja obitelj je u meni, nakon prelaska na islam, vidjela boljeg cˇovjeka i prihvatili su to. Onaj tko prihvati islam, ne napusˇta ga, kao sˇto neki napusˇtaju katolicˇanstvo — kazˇe Jusuf, dok nam splitski imam Kemal Skender govori da su proteklih godina imali visˇe prelazaka katolika i drugih gra?ana na islam, a godisˇnje im do?e i stotinjak ljudi koji trazˇe savjet i informacije o islamu u njihovu centru u Splitu.
Zamjenik muftije Aziz Efendija, inacˇe jedan od najuglednijih pripadnika muslimanske vjerske zajednice u Hrvatskoj, kazˇe:
— Istina je da nam dolazi sve visˇe ljudi koji zˇele primiti islam. Svakodnevno nam se obrac´aju ljudi i znam osobno one koji su s katolicˇanstva presˇli na islam. Mi smo duzˇni da tim ljudima koji nam dolaze budemo servis. Neki od njih slusˇaju predavanja, a dio ih odmah zˇeli prijec´i na islam. Ljudi su razocˇarani u mnogo stvari, a mir nalaze u islamu — kazˇe nam Efendija dodajuc´i da je u Hrvatskoj izme?u 60 i 100 tisuc´a muslimana.
Napominje i da broj muslimana kontinuirano raste. Pitali smo ga i jesu li katolici sve visˇe razocˇarani u Crkvu, a na sˇto on nije htio dati odgovor, navodec´i kako nije na njemu da tumacˇi razloge.
Petar Zˇunic´, nekada "zˇestoki" katolik, a danas pastor Evangelicˇko-metodisticˇke crkve u Splitu, kazˇe:
"Cˇim izi?u iz crkve, psuju i bahate se"
— Poha?ao sam Rimokatolicˇku crkvu svake nedjelje po dvije mise. Bio sam zadivljen pjevanjem i molitvama "vjernika". No, ubrzo sam shvatio da su to dva razlicˇita pojma — krsˇc´anin se zvati i krsˇc´anin biti. Ne osu?ujem te ljude, jer oni ne znaju drukcˇije, ali za mene je bilo neshvatljivo da se vjera nekog vjernika ogranicˇava na vrijeme boravka u zgradi-crkvi, dok se vec´ na ulici psuje i bahati. U mojoj glavi i u mojem srcu stvorila se molitva: "Gospode, trenutacˇno ne mogu razlucˇiti jesam li ja prevaren i na pogresˇnom putu ili ovi ljudi, ali ovako mi ne mozˇemo zajedno." Vrlo brzo me je Bog doveo u zajednicu koja je zˇivjela vjeru — kazˇe Zˇunic´, navodec´i dalje kako je danas "presretan Bozˇji sluga".
— Gospod me pozvao i osposobio da uspjesˇno zavrsˇim fakultet teologije u SR Njemacˇkoj te mi povjerio najodgovorniju sluzˇbu. Uz to me je obdario dragom, pred Njim izmoljenom suprugom, koja mi je vjerna pomoc´nica u sluzˇbi, jer mi se prvi brak raspao iako sam dobio "blagoslov Crkve" — kazˇe Zˇunic´.

Don An?elko Kac´unko, kancelar Vojnog ordinarijata:
- Katolici su zavedeni
— To je sve neki novi trend. Prije su vjernici isˇli u Jehovine svjedoke, a sada idu u muslimane. Sˇto rec´i nego sretno im bilo, ali neka zapamte da bjezˇe od izvora. Pokazalo se da se ipak prije smrti vec´ina njih vrati pod okrilje Katolicˇke crkve, jer uvide da su bili zavedeni od krivih ucˇitelja. Podlegli su raznim napastima.

Don Anton Sˇuljic´, glasnogovornik Hrvatske
biskupske konferencije (HBK): Nemamo spoznaja
Mi nemamo statistiku koja bi govorila o takvu kretanju unutar Crkve u Hrvatskoj, niti znamo za takvu pojavu. No, imamo takav dojam da katolici ne napusˇtaju Crkvu, niti je to ikakva zamjetnija pojava. Sˇtovisˇe, puno ljudi u Hrvatskoj se danas interesira za vrijednosti Katolicˇke crkve. Kada je Papa govorio da mnoge osobe napusˇtaju Crkvu, mislio je prvenstveno na zapadni svijet i Latinsku Ameriku.

:smile16:

bosanac*)
01-12-2005, 04:02
Sta fali , danas ima pravo svako birati sta hoce.
Vi ste postali na islamskom tlu . bili islam da bi sada pljuvali po njemu kao i po cigajnstvu .Jer zna se da ste bili muslimani cigani u Iranu , a danas se izvracate kao lud na va××××.
Vidi se da neznate na koliko ste mijesta suplji a kamoli da znate da nemate nikakve veze sa katolicanstvom na koje ste se na silu nametnuli.
Orazovano ste jako siromasni , zato vam i smetaju sve vijere i nacije svijeta. :smile17:

PRAVI NAROD
01-12-2005, 19:27
JEBALI SMO VAS BALIJE 500 GODINA NISTE VI NAS NE BOJTE SE DA NIJE NAS BILO ISLAMSKI MUFTIJA BI PJEVO SA MINARETA U HAMBURGU I ZAPADNOJ EVROPI ALI NIJE ZBOG HEROJSTVA SRPSKOGA NARODA MI SMO DALI 17 MILIONA SRBA TOKOM PESTO GODINA ALI NIJE NAM ZAO JER SMO SACUVALI HRISCANSTVO NA ZAPADU.KAKO JE BILO TAD TAKO JE I SAD 99 POSTO SRBA JE PRAVOSLAVCI A 1-MANJE DUPLO OD TOGA A NEKI KAZU I DA IH NEMA-SU ATEISTI- NE PLACI GOSPODE AKO TREBA CITAVI SRBI CE KRENUTI NA MEKU DA SRUSE KABU I ONI SE NECE MOCI DE MOLITI AHAHAHHAHA :)) :)) CUVAJTE SE BOSANCEROSI NESTAJETE U BOSNI POLAKO AAHHAHAHAHAHA :)) :smile16: :smile16:

Ajde Mujo kazi:
01-12-2005, 19:45
ORAZOVANO, sto je to bosancero :smile16:
Ili si ti prepametan, pa govoris u siframa, kao govna srpska?
:smile16:

proziran
02-12-2005, 15:45
si Talajko kao i taj tvoj brat Zajko
Jedi govna sto ti po××××s a ne sto srbin po×××× .Ne podvaljuj u tudje ime kad se zna da ste vas dvojica ustaski psihopata iz dijaspore najgluplji i sve vam djaba sta god da pokusali.
Muslimani nisu do srzi pokvareni kao ×××××tski krvnici.Ako ste podvaljivali i tako izazvali rat mislite da ce vasa smrad i dalje da bude popularna .budi ×××××t pa govori u svoje ime a ne baviti se ustaskim pokvarenlukom i ziviti da bi druge zavadjao.
Istina vas boli da ste bili muslimanski cigani u Iranu pa od muke jedete sami svoje tuljice. :smile06:

pa zar i ..
02-12-2005, 22:49
..... tuljice jedu?

One "udne"?

Pi! :))