PDA

Pogledaj cijelu verziju : ZLOCINI, ZLOCINACKI NAROD - KAZNE

MIHOVIL
29-11-2005, 21:28
BOSANSKI Srbin Mlađo Radić prebačen je u utorak u Francusku gdje će služiti 20godišnju zatvorsku kaznu na koju ga je osudio Haški sud (ICTY) zbog počinjenih zločina protiv čovječnosti te kršenja ratnog prava i običaja, priopćio je u srijedu ICTY.

Sudsko vijeće osudilo je 2. studenoga 2001. Radića, bivšeg mučitelja u zloglasnom srpskom logoru Omarska u Bosni i Hercegovini, a žalbeno vijeće potvrdilo mu je presudu 22. veljače.

Radić je osuđen u predmetu vođenom za Miroslava Kvočku, Milojicu Kosa, Zorana Žigića i Dragoljuba Prcaća za zločine počinjene u logorima Omarska, Trnopolje i Keraterm u općini Prijedor u BiH.

Kao profesionalni policajac Mlađo Radić bio je raspoređen u policijsku postaju Omarska, a voditelj smjene čuvara u logoru postao je u svibnju 1992. godine. Sudsko vijeće utvrdilo je da su čuvari u njegovoj smjeni bili osobito brutalni i da je Radić osobno počinio seksualno nasilje nad zatvorenicama.

Proglašen je krivim prema članku 7(1) Statuta Haškog suda kao supočinitelj zločina u sklopu zajedničkog zločinačkog pothvata: progona, ubojstva i mučenja i sudsko vijeće osudilo ga je na jedinstvenu kaznu od 20 godina zatvora.

Sedamnaest drugih haških osuđenika služi kazne zatvora u drugim zemaljama: Duško Sikirica i Mitar Vasiljević u Austriji; Duško Tadić i Dragoljub Kunarac u Njemačkoj; Drago Josipović, Vladimir Šantić i Darko Mrđa u Španjolskoj; Zoran Vuković, Radomir Kovač i Dragan Obrenović u Norveškoj; Goran Jelisić u Italiji; Biljana Plavšić u Švedskoj, Hasim Delić i Esad Landžo u Finskoj; Rajko Ćesić u Danskoj; Predrag Banović u Francuskoj te Radislav Krstić u Velikoj Britaniji.

Prestanite
29-11-2005, 22:44
Slati te gluposti! Koga to jos zanima?

A koliko ih
30-11-2005, 18:30
Jos valja poloviti? Oni najglavniji su jos na slobodi!

Srbi ko Srbi...

...kako kaze Cosic...
"Em ne obranismo srpstvo i svete srpske zemlje...

Em nas proglasise zlocinackim narodom...itd..."

Srbi su
01-12-2005, 18:09
Toliko zlocinacki narod, da ove strahote niti taj smrdljivi i perverzni zapad nije mogao podnjeti niti tolerirati Srbima!

×××× ga - prekardasili su ovaj puta!

MIHOVIL
01-12-2005, 20:46
Suočavanje s prošlošću je verovatno najveća prepreka na putu do mentalnog zdravlja naših mladih naraštaja. (uh al ovo suvoparno zvuči)
Zoran Đinđić i njegova Vlada propustili su dragoceni trenutak da omoguće da se ovo desi. Naime, oni su imali RTS pod kontrolom, a nisu to upotrebili za anuliranje dvanaestogodišnjeg ispiranja mozga ove nacije. Trebalo je svakog dana puštati dokumentarne filmove koji dokumentuju zločine koji su počinjeni u naše ime na teritorijama bivše SFRJ, ali uvek podvući da su to činili pojedinci koji treba za to i da plate. Drugo, trebalo je puštati stalno snimke iz vremena hiperinflacije da bi se osvežilo sećanje na to kako su nas upropašćavali. Jednostavno, mislim da je Đinđić bio okrenut budućnosti i mislio je da će kroz uvođenje demokratije uspeti na indirektan način da preokrene svest običnog malog čoveka. Na žalost, nije imao vremena da završi posao do kraja.
Moram da priznam da sam tek pre manje od 3 godine dozvolio sebi da priznam da su se takvi zločini dešavali. Jednostavno, živim u gradu u kome nisu bili baš dostupni nerežimski mediji i suviše je lako poverovati da Srbi nisu činili zločine. Mnogo je lako i slatko misliti da si bolji od komšije.
Drugo, a u vezi suočavanja sa prošlošću, je da moraju da se otvore dosijei DB-a i da se javno prokažu saradnici DB-a, da se takvi ljudi eliminišu iz društvenog života i da se suoče sa posledicama svog delovanja.

Mali od kuzine
01-12-2005, 20:59
OVE NACIJE? Mihovile, zar hoces i ovaj forum da napravis srpskim? ××××te, onda se mislimo zasto se ne volimo kao susjedi ili kao narod?
Tvoja zapazanja bi bila bolja na srpskom forumu, sa ovog foruma mozes ti i tvoji srbokoljaci poskakutati preko Drine u tri picke materine.
Zbilja, sto je tvoje, to je tvoje i nemoj da se diras u nase. Mi ne idemo preko Drine da vas koljemo ali niti ne diskutiramo nase stvari preko vaseg foruma. Zato brele odskakuci i nemoj da se okreces. Znam da je to tesko, jer nema vise traktora, jer ste sve pokrali ali upotrebi CIPEL-CUG ili OPANCARSKI-CUG, tako da vas vise ne vidimo, ciganijo jedna ti i tvoj Djindjic i Karadzic i Mladic i Milosevis i svi drugi srpski ×××××ni.
:smile16: :)) :smile16: :)) :smile16: :)) :smile16: :))

"Mali" pa
01-12-2005, 22:57
Pusti ga da se olaksa savjest! Vidis da priznaje da do jos prije tri godine nije vjerovao da su Srbi napravili koji zlocin...

poceo se je osvjescivati!... grize ga savjeset...naseg VSG-a(P)...

sompompirovi
11-12-2005, 19:32
<font face="Times New Roman" size="+1" color="blue">Ko to kaze ko to laze:

Suočavanje s prošlošću je verovatno najveća prepreka na putu do mentalnog zdravlja naših mladih naraštaja. (uh al ovo suvoparno zvuči)
Zoran Đinđić i njegova Vlada propustili su dragoceni trenutak da omoguće da se ovo desi. Naime, oni su imali RTS pod kontrolom, a nisu to upotrebili za anuliranje dvanaestogodišnjeg ispiranja mozga ove nacije. Trebalo je svakog dana puštati dokumentarne filmove koji dokumentuju zločine koji su počinjeni u naše ime na teritorijama bivše SFRJ, ali uvek podvući da su to činili pojedinci koji treba za to i da plate. Drugo, trebalo je puštati stalno snimke iz vremena hiperinflacije da bi se osvežilo sećanje na to kako su nas upropašćavali. Jednostavno, mislim da je Đinđić bio okrenut budućnosti i mislio je da će kroz uvođenje demokratije uspeti na indirektan način da preokrene svest običnog malog čoveka. Na žalost, nije imao vremena da završi posao do kraja.
Moram da priznam da sam tek pre manje od 3 godine dozvolio sebi da priznam da su se takvi zločini dešavali. Jednostavno, živim u gradu u kome nisu bili baš dostupni nerežimski mediji i suviše je lako poverovati da Srbi nisu činili zločine. Mnogo je lako i slatko misliti da si bolji od komšije.
Drugo, a u vezi suočavanja sa prošlošću, je da moraju da se otvore dosijei DB-a i da se javno prokažu saradnici DB-a, da se takvi ljudi eliminišu iz društvenog života i da se suoče sa posledicama svog delovanja.</font>

nemam mnogo
12-12-2005, 11:27
vremena ovih dana...BVSG-u(P).

Otvori jednu stranicu o Gotovin...da na nju pisemmo a ne 100. Ja cu otvarati po jednu za Milosevica,
Seselja
Mladica
Karadzica

itd... PO JEDNU!!

Sad nemam vremena!

Da pustimo...
26-12-2005, 23:07
... politiku malo...

ajmo malo love zaraditi na Srbima (Srbiji),

preporucam mu pogledati stranice: http://www.eastcapital.se/

Do sad - 2005 - 68,6 % - na ulozen kapital, Solidno!

http://www.gustavuscapital.se/web/article.asp?artID=667

Do sad u 2005 - 57,62 % na ulozen kapital!

treba izabrati jezik, prouciti i ev. krenuti u buissnes.

Na Srbiji se sada da nesto zaraditi...

××××s politiku... treba im LOVU UZETI, da si malo naplatimo - bar malo! sta su nam priustili...

ajde i ti VSG-u(P)... ulozi u maticu - ajde budi patriota!

Vidis ja sam i za Srbiju patrita... ako plate, razumije se!