PDA

Pogledaj cijelu verziju : Elegije za dan republike

Esop
29-11-2005, 21:28
<font face="Courier" size="+2">
" Sorom sajka a Dunavom ceze "

Ide Mile lajkovackom prugom,

ide Mile i cezne za Jugom.

O ti mila Jugo nasa,

zemljo bratstva i jedinstva,

sto te bona ovi rasturise,

i u crnu zemlju pokopase.

Zemljo sviju podjednako,

zasto tebe danas,

samo Srbi zale,

a svi drugi,

druge snove sniju?

Sto je njima bona dodijalo,

tvoje sedlo simsirovo,

i uzdica pozlacena,

tvoja vojska nebrojena,

tvoja ljubav nevracena.

Sada idi ti sto pre,

a srce pusti mi,

da polagano mre,

jer laz je bilo sve.

Pitali se ljudi neki,

kada ce ti amandmani,

da te spase i prorade,

a odgovor svatko znade :

Slovenci kada snize plate,

Makedonci kad dugove vrate,

Crnogorci kad se posla late,

Srbin kad Hrvatu iskreno rece brate,

a Bosanci kad sve to shvate.

Ali nista od tijeh snijanja,

ode Tito a s njime i uzda,

puce kolan sveto savskoj kobili,

pohitase kola niza stranu.

Sorom sajka a Dunavom ceze,

silne lazi a jos vece obmane,

broji Mile minule nam dane,

broji Mile i psuje sudbinu,

da mu ga je samo ruku stavit,

na onoga sto nas sve zavadi,

majci mu ga Mile danas psuje.

Vecna ja pamjat

</font><br><hr><font face="Courier" size="+1"> Sve voce je zabranjeno jer je kiselo</font>

Fino Ezpe
29-11-2005, 21:47
I da nam ju niko nikad ne spominje

Da ju cim prije i zauvjek zaboravimo....

Osnovan KPH
29-11-2005, 22:33
STRANKE U vukovarskom hotelu Dunav održana osnivačka skupština Komunističke partije Hrvatske
KPH osnovan uz Internacionalu

Zvucima Lijepe naše i potom Internacionale jučer je u vukovarskom Hotelu Dunav počela osnivačka skupština Komunističke partije Hrvatske. Okupljeni članovi, njih 30-ak koji su došli iz Zagreba, Umaga, Splita, Rijeke, Osijeka i drugih gradova, pljeskom su pozdravili prijedlog da se za predsjednika stranke imenuje Dragan Batak Valter. Izabrana su i dva dopredsjednika stranke, Sanja Zec iz Rijeke i Željko Hill iz Osijeka.

Za tajnika je imenovan Branko Mikša. Na prijedlog članova, u stranci će se međusobno oslovljavati s "druže", kao u Titovo vrijeme. Na prijedlog člana iz Umaga Armanda Digresija, zastava KPH bit će kao nekadašnja, jarkocrvena, sa srpom i čekićem unutar zvijezde petokrake i natpisom Komunistička partija Hrvatske. Govoreći o razlozima osnivanja stranke, vukovarski Valter još jednom je istaknuo da je vrijeme da se nešto napravi kako bi se Hrvatska pokrenula iz nemorala, blata i teškoća u koje je zapela.

Komunisti su za reviziju privatizacije, uz napomenu da je riječ o zločinu protiv države i naroda. Iako su na osnivanje pozvane sve parlamentarne stranke, osim HSP-a, te Mesić i Sanader, došli su samo predstavnici HNS-a, SDSS-a i SRP-a. Jučerašnja skupština KPH završena je minutom šutnje u znak sjećanja na Tita, ali i sve nevine stradale u Prvome, Drugome i Domovinskom ratu, koje komunisti nazivaju bratoubilačkim.

Ma nece bito, Doro, da samo Srbi ceznu za Jugom.

Osnovana KPH, TAKO TEBA! :) :) :) :) :) :) :) :)

ZIVJELA KOMUNISTICKA
29-11-2005, 22:48
PARTIJA HRVATSKE!

ZIVJELAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!

ZIVIO VSG(P) SA NJOM

ZIVIOOOOOOOOOOOOOOO!

Ti se bolje
29-11-2005, 23:37
malo zamisli zasto se osniva KP u Hrvatskoj.
Mozda zato sto u zemlji sarenih leptirica ipak ne cvetaju ruze.

Samo neka se drze podalje od Srbije ovoga puta.

Nista, ovo je samo odgovor nasem pjesniku sa grguravom kosom koji me poljubi u dupe i acepi nosom.

.......
30-11-2005, 06:14
.....

Ma osnovao sam
30-11-2005, 11:53
Ja i moj prijatelj, partiju "Srbojeba". Nakon 1 godisnje promicbe sakupio ja 13 simpatizera

Moj susjed je osnovao partiju "ljubitelja kornatskog otocja". Partija ima 27 clanova!...

Ima toga ohohoho

U srbiji je bilo oko 120 partija ako se dobro sjecam...vecina nije imala vise od nekoliko stotina clanova....

Probisvit.
30-11-2005, 12:01
Neka su osnovali KP,dobro je da imamo sto manje stanovnistva, a sto vise partija.

Samo da ne odu u partzane, mislim da ne odu u sumu

Tukac
30-11-2005, 19:44
Ovaj Probisvit bubne pa ostane ziv, sto je pjesnik htio reci? Sto je tema?

:smile12:

hahahehehihihohohooo
01-12-2005, 03:27
Kad nam grga-doro propiva znaj koliko je sati . udarila krv u oci od muke :)) tad ×××× i jede istovremeno brzosera ga muci a bolje nece da se udavi vec samo slamcicom iz guznog criva povlaci i po djakad se zagrcne . :)) :)) :)) :smile06: :)) :smile06: :smile06:

veslanje
01-12-2005, 03:37
sada nastupa od starog Zajke, propjevo i to po hrvatski . :)) :smile16: :)) :)) :))