PDA

Pogledaj cijelu verziju : Centar za makroekonomske analize: U CRO. se sve bolje zivi!

gospodarska komora
27-11-2005, 14:01
POVRATAK BESPARICE
INSOLVENTNOST DOSEGNULA 10,8 MILIJARDI KN!

Blokirani racˇun ima 20.276 tvrtki
pisˇe Sanja STAPIC´
Insolventnost u Hrvatskoj je pocˇetkom listopada tezˇila 10,8 milijardi kuna i bila je za 94,6 milijuna kuna vec´a nego prethodnog mjeseca. U rujnu je, u odnosu na kolovoz, dug po nepodmirenim nalozima blokiranih pravnih osoba porastao za 0,9 posto, a uzevsˇi u obzir znatno sporiji trend pada nepodmirenih naloga kao i to da se visˇe od 80 posto dugovanja insolventnih poduzec´a odnosi na pravne osobe koje su u blokadi duzˇe od 365 dana, ne ocˇekuju se bitnije promjene stanja, isticˇu u Centru za makroekonomske analize Hrvatske gospodarske komore, u publikaciji "Gospodarska kretanja".
U odnosu na prosˇlogodisˇnji rujan, insolventnost je manja, ali je dinamika pada iznosa nepodmirenih naloga josˇ uvijek sporija od lanjske. U prvih devet mjeseci ove godine vrijednost nepodmirenih naloga manja je za oko 300 milijuna kuna, dok je to smanjenje iznosilo 1,4 milijarde kuna u istom lanjskom razdoblju.
Dok se u srpnju i kolovozu broj insolventnih pravnih osoba smanjivao, a broj zaposlenih u njima rastao, u rujnu je zabiljezˇena obrnuta situacija pa je povec´an broj insolventnih pravnih osoba za njih 260 na ukupno 20.276, dok je istodobno za 4555 ljudi pao broj zaposlenih kod takvih poslodavaca na njih 30.710. Makroekonomski analiticˇari Hrvatske gospodarske komore navode da bi takva kretanja mogla navesti na zakljucˇak da je u evidenciju blokiranih pravnih osoba usˇao velik broj poduzec´a s malim brojem zaposlenih, a iz nje izasˇao malen broj pravnih osoba s vec´im brojem zaposlenih.

((()))

Molimo VGSa da nam pod hitno da neki komentar i objasni ovu uzbudjujucu i uznemiravajucu vest.
:smile06:
Isto molimo da pod hitno posalje urgentan prosvjed bre ovoj Gospodarskoj Komori i objasni im da oni PO_JI_MA nemaju sta pricaju, jer on koji zivi u Svedskoj 100 puta bolje od njih zna situaciju u Hrvatskoj! :)) :smile06:

:smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06:

ma
27-11-2005, 19:00
sad ce VGS da postavi neku studiju ili tabelu i s×××× ove dileje iz komore, koji PO-JI-MA nemaju sta pricaju. :smile06:

PO-JI-MA! :))

Sta je
28-11-2005, 11:10
ovo BRE VGS-e, gde si BRE sa svojim tabelama da pojasnis malo?

Gde sad ide lova iz brodogradilista i lipog mora?

btw, jel jos radi to cudo, brodogrdiliste, mislim, ili su turili kljuc u bravu?
Leleeeeeee

a zasto
28-11-2005, 12:16
bi ja tebi stalno, stalno.... ucio stvari koje ne razumijes?? (ili se ne trudis da shvatis, ili pak nemas kapaciteta...ja sam skolon ovom drugom...

Od ono sta sam te pokusavao uciti
nisi ama NISTA, NULA - naucio svih ovih godina...NISTA

...uvjek postiras ista pitanja, iste stvari... bilo bi zanimljivo cuti koliko si razreda zavrsio i koje su ti bile ocjene...

Samo cu ti reci da se ekonomska razlika izmedju HR i Srbije nije nimalo smanjila, cak dapace...

...a tu vijest (problem?) koji tu postirao je neuporedivo (MNOGOSTRUKO) veci u Srbiji.... i jedan je od vecih razloga zasto srbija tone...u komunizmu su taj problem nonsalirali... a Srbija jos nije naucila da su ta vremena prosla zauvjek..

pa sta da se ja trudim...pitaj nekog profesora da ti objasni sta to znaci!

Dakle
28-11-2005, 13:30
20.276 tvrtki u njezniku! Je-bo te Bog!!!!

Ej, VGS-e, mani se bre corova posla i neke ×××××rije od ekonomije tamo neke zemlje koja pripada trecem svetu. Nego pricaj nam malo o svedkoj ekonomiji. O tome vredi pricati.

a ne o ovome:
OD 16 SPLITSKIH LIJEČNIKA PRIPRAVNIKA TEK ČETVERO PRIMA PLAĆU
http://www.slobodnadalmacija.hr/20051128/index.asp

Nemaju placu jer drzava nema para, jbga :(

Ili ovo
28-11-2005, 13:37
////////Više od polovice zaposlenih
prima manje od 4417 kuna////////////

Od 1,1 milijuna zaposlenih, manje od državnog prosjeka (4417 kuna) zarađuje njih 620 tisuća, ili 55,8 posto, dok je onih s plaćom iznad 6000 kuna u cijeloj zemlji tek 4,2 posto, ili 47 tisuća
http://www.slobodnadalmacija.hr/20051128/ekonomija01.asp